Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Anarchizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vita az anarchizmusról

Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ... > Következő >> Végére

© rekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-10 16:39:31 (3275)
te kommunista vagy?
[előzmény (3274)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-10 12:47:49 (3274)
nem vettem magamra, még csak anarchistának sem vallom magam de ha megkérnélek arra, hogy vázold föl mi is az az anarchizmus, mik az ismérvei, mik voltak a történelem során megnyilvánulási-gyakorlati mechanizmusai, mi az eszmei háttere, hogyan alakult ki, stb. stb. akkor egy büdös mondatot nem tudnál felböfögni ide. A koromat ugyan nem találtad el, de ez egyáltalán nem érdekes.

csak annyi bajom van hogy fölhánysz valami érdemi szempontból abszolút inadekvát baromságot, és indoklást nem látok hozzá. az hogy ad hominem módon azt mondjuk valakire hogy "büdös komcsi" vagy "büdös náci", az maximum logikai hiba, és nem mutat minimális hajlamot sem normális vitakészségre.
[előzmény (3273)]

© Lonsdaleválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-10 10:37:12 (3273)
Hoppá hát itt páran már magukra is vették.. Direkt oda irtam, hogy "akinek nem inge.." Szóval akkor ti ketten vagy csak buták vagytok vagy nem tudtok olvasni vagy ezt a szart éltetitek.. ...Ostobák és buták vagytok.. Pontosan olyan szinten vagytok mint azok a náci gondolkodású barátaitok.. Anarhia.. Xkolax! Pont te mondod mikor te reagáltál rá? Hány éves vagy 14-15? Polly! Ez gondolom tele értelemmel:
"kérlek, légy a mesterem, taníts, ha nem tudok valamit, kérlek büntess, alázz meg!!!!!!!!!!!!!!!" Úgye ezt be kellett irnod? ;)
Még egyszer elmondom: AKinek nem inge nem veszi magára.. Ostobák..

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-10 09:40:34 (3272)
amúgy a legjobb módszer ilyenkor véleményem szerint az, ha nemes egyszerűséggel ignoráljuk az ilyen hsz-eket, mivel érdemben semmihez nem tesz hozzá. az arc valószínűleg annyit tud a különböző politikai filozófiákról, mint én a gén-vagy agysebészetről. fölösleges. ennyi erővel kibernetikus dúdolásba is kezdhetnék, annak kábé pont ekkora súlya lenne.
[előzmény (3271)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-09 22:19:51 (3271)
ja, te biztos nagyon okos vagy...
kérlek, légy a mesterem, taníts, ha nem tudok valamit, kérlek büntess, alázz meg!!!!!!!!!!!!!!!
értelmes hozzászólás volt
[előzmény (3269)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-09 21:41:25 (3270)
nyomós érv.

© Lonsdaleválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-09 21:39:26 (3269)
"Vita az anarchizmusról"

Hát én üzenék egy valamit azoknak a a senkiházi, büdös, agyilag ->0
pankoknak akik ezt a nézetet valják.. Szakadjanak meg! Majd felnőnek..
Ja! És Ostobák vagytok! Akinek nem inge..

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-09 11:13:00 (3268)
Nem arról van szó hogy foglalkozik vagy sem, hanem hogy mégis hogyan. Egyátalán nem mindegy, milyen módon teszik ezt meg és mire is nevelik az ifjuságot. Egyébként ez szerintem a szülők dolga lenne, nem az államé, csak éppen a szülőknek kényelmesebb rábízni a tévére meg az iskolára.
[előzmény (3267)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-09 00:40:21 (3267)
Ha valaki az ifjusaggal nem foglalkozik, akkor nem foglalkozik. Ha pedig igen, akkor foglalkozik.
Ennyit.

A demokracia csak a ciganyoknak, gengsztereknek es bunozoknek jo. Simlis vilag.

Az ifjusaggal pedig igenis foglalkozni kell, mert kulonben ralep az alvilag. Ahogy ma ra is lepett. Es ez jo? Tenyleg? Kinek?

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-08 10:09:52 (3266)
az elejét elbasztam, helyesen: foglalkozott/foglalkozik
[előzmény (3265)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-08 10:08:49 (3265)
ez annyira demagóg! te ezt elhiszed?
jelzem, az ifjusággal soha semelyik "rendszer" sem azért foglalkozott/foglalkozott, hogy az a fiataloknak jó legyen, hanem hogy engedelmes, törvényt és rendszert tisztelő felnőttek legyenek, akik be tudnak és akarnak illeszkedni az adott ideológiába
[előzmény (3263)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-08 08:57:17 (3264)
a "kommunizmusban" meg a nácizmusban? pont akkor amikor mindent átfogó uniformizálás van? ezt azért nem eszem meg.
[előzmény (3263)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-08 02:20:52 (3263)
A demokraciaban az ifjusagot lerohasztottak.
Az angol demokraciak nem tudtak mit kezdeni az ifjusaggal, mint kategoriaval. Ma sem. Ezert az utcagyerek a csucs, meg a hulye szines gengszter, meg a fasz tudja. Az ifjusag egyedul a kommunizmusban es a nacizmusban, fasiszmusban volt kategoria. Ma aki fiatal, az ertektelen. Mire is jo?...lassuk csak...hogy kinyalja a seggemet!

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 19:07:08 (3262)
szerintem belefér a lamentálás. és én nem mondom azt hogy a hácé - akármi is legyen ez - intellektuális közeg, mégis amikor belecsöppentem, azt hittem, kicsit több, mint a többi "ifi közösség" rá kellett jönnöm, hogy ugyanaz mint a többi, csak pepitában, ennyi. külső jegyek különböznek csupán. mindenesetre belekakilok a hácéba elég vastagon, úgyhogy mindegy is.
[előzmény (3260)]

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 14:33:19 (3261)
ebben tökéletesen egyetértek,és felettébb aggályosnak tartom,hogy egy egyház a hit(ami az én értelmezésem szerint pozítiv kifejezés,de nem vallásos kontextusban) középpontjába a bűnt állítja.nekem például nem kéne foglalkoznom vele,mivel távolról sem vagyok hívő,de sajnos volt szerencsém látni egy srácot,aki most teljesen össze van törve,mert ő mélyen vallásos és boldogsága csak akkor teljesedne ki,ha "bűnt" követne el,így inkább feladta az érzéseit,de ahogy látom nem teljes sikerrel,mivel akkor most boldog lenne az ő istenével együtt,dehát...
[előzmény (3235)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 13:20:22 (3260)
azert mielott nagyon belejonnetek egymas tomjenezesebe alljunk meg egy percre. en nem hiszem, hogy hardcore-abb lennek akarkinel azert, mert olyan dolgok foglalkoztatnak, ami a legtobb embert nem. tomi ne haragudj, de ha te tenyleg azt gondolod, hogy a hardcore-punk szinter egy alapvetoen intellektualis kornyezet, akkor nagyon regota el vagy tevedve szerintem. en amugy sem tartok egy vitat intellektualisnak arrol, hogy van-e isten vagy nincs, ez kb olyan mintha arrol vitaznank, hogy mici macko egy valos szemely-e vagy sem, vagy hogy azt bizonygassam, hogy a szar ami kijon a seggembol valodi szar-e vagy en csak azt hiszem hogy szar egy olyan embernek, aki osszehord a hozzaszolasaiba mindenfele osszefuggestelen baromsagot, aki szerint marx-rol ugy mond velemenyt, hogy valoszinuleg soha nem olvasott semmit tole, es ez alapjan a legkardinalisabb kerdes szamara vele kapcsolatban, hogy zsido volt e vagy sem (csak, hogy megnyugtassalak, valoban az volt), az anarchia es az anarchmizmus kozott keptelen kulonbseget tenni valoszinuleg azert mert fogalma sincs mit jelentenek a szavak. az mar csak hab a tortan, hogy egy az ember elvarja azt hogy komolyan vegyek...

tomi, boccs megegyszer de szerintem aligha vagy te a primitivizmusnak egy hiteles kepvisoleje, amikor rendszeresen autot vezetsz, hust eszel, stb. es kozben arrol predikalsz, hogy az emberiseg ornezeti katasztrofa fele sodrodik (ami igaz is) es ezt nem azert mondom, hogy biraljalak teged, en nekem van eleg a "rovasomon", peldanak okaert evente legalabb 4szer repulok es ha lehet mondani en valamilyen szempontbol rosszabb vagyok mint a legtobb ember, mert en tudataban vagyok annka a karnak amit ez okoz.

az myspace profilod tele van RAC kepekkel a "hoseid" ongyilkos merenylok es unatkozo alforradalmarok pedig szerintem igencsak ketsegbe vonja az igazsag iranti elkotelezettsegedet. sorry




© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 10:05:48 (3259)
Marx tényleg zsidó volt, ellenben eléggé hitehagyott. Másrészről éppen azt a kényelmes álláspontot támadta, miszerint a pénz a megrontója a mai társadalomnak. Elvégre a feudalizmusban nem létezett teljesen kiterjedt pénzgazdálkodás, terményjáradékot kellett fizetni, és a többi termény önellátásra ment el. Amit állított az az, hogy a társadalmat maga a termelési mód határozza meg, tehát az, ahogyan mi előállítjuk az életünkhoz szükséges javakat. Legyen szó élelemről, gyermeknevelésről, szórakozásról.

Amit a jobbágyokról mondasz, az jól hangzik, kicsit nosztalgikus is. Kezdjük mindjárt az alapkérdéssel: egyáltalán miért kellett nekik földet kapniuk, miért birtokolta azt egy földesúr? Körülbelül úgy hangzott ez, mint nem olyan régen egy ismerősöm kifakadása, hogy mit lázongok én, mikor a vállalkozók vannak olyan jók, és adnak az embereknek munkát. Mert ha nem fektetnék be a vagyonukat... Igen ám, de honnan van az a vagyon, és hogyan is gyarapodik az? Munkából. A feudális rendszer földesurainak pedig szintúgy munkából. De ehhez kevés egy ember munkája. A középkor feudális rendszerének meghatározója az, hogy azok a nomád népek, melyek a Római Birodalom szétesése után a rabszolgákat felszabadították, nem rendelkeztek, és nem is akartak olyan infrastruktúrával rendelkezni, mint a rómaiak, és ezért vagy lemészárolták a fölös rabszolga-állományt, vagy azt mondták, hogy termeljetek csak nyugodtan, és szabadon, majd jövünk egy év múlva, és kérjük a részünket. Nőből, és kosztból egyaránt. Elvégre a rabszolgát fenn kell tartani, akkor is amikor nem termel. A szabad ember, ha olyan van, akkor éhen is dögölhet. Egyszerűbb és előre mutatóbb volt, mint a rabszolgatartás. Ez előbb-utóbb lekorlátozta ezeknél a népeknél a mozgásteret, és ciklikusan járták be ugyanazokat a részeket, hogy behajtsák a járadékot. Ebből a alakult ki a benefícium, és a feudum. Magyarországon is a földesuraknak rendszeresen be kellett járniuk a teljes uradalmat, még a késői középkorban, és az újkorban is. A jobbágyok között persze azért ez a gazdagság egy kurva nagy hazugság. Éppen Anonymust hozod példának, aki kifejezetten az uralkodó osztálynak a szemszögéből írt le dolgokat.
De ha olyan jó volt jobbágynak lenni, akkor vajon miért törtek ki világszerte jobbágylázadások, Dózsa-féle parasztháború, Watt Tyler felkelés, stb. A zsellérség Anonymus korában még szinte nem is létezett, csak jóval később, amikor már megszüntek a faluközösségek, és rétegeződni kezdtek a jobbágyok is, ami a termelési eljárás hatékonyságának növekedése miatt történhetett meg. De a zsellérség megjelenése egyben már a városi munkásság megjelenését is jelentette, és ez már a polgárság világának térhódítása lett, és azok a felszabadított jobbágyok, akik meg tudták váltani a földjüket, azoknak már tehetősége nem a dolgozó osztállyal volt egyenlő, hanem a polgárság sorait erősítették. Mondhatni úgyis, hogy ezek voltak a mezőgazdaság első kapitalistái.

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 09:29:04 (3258)
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:D
[előzmény (3257)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 03:45:42 (3257)
ő is benne volt a 9/11-es buliban.
[előzmény (3256)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 02:11:15 (3256)
marx zsidó volt. és akkor mi van?
[előzmény (3253)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 01:43:48 (3255)
ez nem volt rossz...
[előzmény (3237)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 01:37:14 (3254)
Tenyleg, az anarchiaban Isten benne lesz-e?
Mert en akarom.
Nem nagyon szeretem a papokat, mert pofanvagom mostmar oket, de van azert ott is egy-ket jo. azonban a templomokban marha jokat lehet elmelkedni dolgokon. peldaul szexen es erotikan. de tudomanyon is. Valami ott osztokeli az embert, hogy meditaljon. Meg a szag is jo. csak a miseket utalom, mert hosszuak, es azok a hulye, beoltozott hivok, akik atlepnek siman a kolduson es a haldoklo otthontalan gyereken, annyira ajtatosan kornyikalnak, hogy ki kell mennem. Nekemis csak mozog idonkent a gyomrom.

De kulonben Isten jo dolog. En birom, meg imadom a dolgait.
Jezus pedig orok talany. Hogy mit akarnak vele a csaladdal kapcsolatban? Valoszinu nem olvastak a Bibliat. Radasul a srac pias es nagyevo volt. ezt o allitja magarol, gondolom bulis is, jo nagyokat dugott. Ami szinten nagyon szimpatikus szamomra.

Bar marx is szexmanias volt, csak otthon, elbujva. Lenin meg Svajcban bordelyhazat vezetett. A kis pottom, kopasz emberke, mint a nagy svajci strici...Imadom.

Anarchia.
Szerintem a kaosszal kell azonositani. A tudomanyos megfogalmazasa nem jo. Ez senkinek nem kell. Mi szabadsagot akarunk, olyan marha nagy, parttalan oruletet, ahol leall a tudomany, es az erkolcs, es a templomban lehet fekudni a padon, voroscsillaggal integetni, Sex Pistolt hallgatni. A tudomanyt pedig foleg azert nem szeretem, meg a tudosokat, mert ahelyett, hogy mondjuk a tudos csajok leszopnanak, jar a szajuk, es elemeznek, holott az ember spermaja kozben teljesen elmegy.

Anarchy in different way...
In my way...

Nincs hatar, es nincs tudomany...
na jo, fizika az van, esetleg kemia, meg kis matematika...azaz tudomany...
csak ne pokhendiskedjen mar, mert leontom benzinnel, es langjanal szalonnat sutogetek...tele koleszterinnel.


© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 01:25:13 (3253)
Jobbágyok.
Szerintem ez az egyik legfontosabb dolog, aminél a baloldali szellemi termékek kapásból gellert kapnak.
At tárgyalják, Sztálin nyomdokain mellesleg, hogy a jobbágy valamiféle ágrólszakadt, kizsákmányolt szerencsétlen volt. Ez nem igaz. Csak így lazán.
A jobbágy volt az, aki az állam, az egyes feudális urak vagyonát kezelte, kapta kölcsön, és mint sajátját használta. Ezért adóznia kellett. Például minden uradalomnak, ami több falut foglalt magában, volt 3-4 jobbágya. Ezek fejenként kb. 500 hold földet kaptak, erre vettek fel béreseket, idénymunkásokat, és a hasznot eltették, illetve abból adóztak. De voltak másféle jobbágyok is. Volt, aki malmot kapott használatra, beszállító volt a hadseregbe, stb. Mint ma az újgazdagok. Semmi különbség. Mátyás király idején ha jól tudom 800 ezer jobbágy volt. Kurva nagy pénzt adóztak neki. Szóval nem igaz az, hogy a jobbágyok ágrólszakadtak voltak. Sőt! Kurva gazdagok voltak, ez az igazság. Ha valaki nem hiszi, olvassa el Anonymus Gesta Hungarorum-át, vagy Szekfű: Magyar történelmét.
Azt azonban nem értem, hogy a történelemtudomány miért beszél valótlan dolgokat? El kell döntenie már, hogy marad továbbra is ideológiai pártiskola, vagy pártatlan tudomány. Mert a fiatalokat hülyíteni nagyon nem szép dolog.

Mint ahogy Marx levezette, hogy az emberi társadalom leglényegesebb eleme, azaz az egyetlen lényeges eleme a pénz. Nagyon kapzsi lehetett. Ilyenkor tényleg felmerül a gondolat, hogy nem volt-e valóban zsidó? Persze az volt valamennyie, kérdés: mennyire?
Mert az ember élete még nagyon sok lényeges dolog függvénye. Ezek egyensúlyában való gondolkodásra lenne szükség. Vagyis pénz, szerelem, siker, egészség, tudás, megtört és határozott személyiség, stb. Minden más esetben a dolgok mellé trafálunk, mégpedig hatalmasat!


© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-06 01:22:58 (3252)
Hogy a tudomány nem hit kérdése?
Ha eleve felteszünk dolgokat, amik minden kétséget kizárólag igazak, vagyis amiket nem tehetünk kritika tárgyává, akkor már eleve azzal a helyzettel szembesülünk,hogy valamiben hinnünk kell. Ezután persze szabadon csaponghatunk, logikai bukfenceket vethetünk, de semmivel sem vagyunk eredetibbek, mint bármelyik vallási iskola. Hiszen a hittudomány is felteszi, hogy Isten így és úgy működik, aztán ezt elfogadják alapnak, és onnan indulhat a logikai őrület. Ők is csak tudósok, csupán más alapokat fogadnak el axiómáknak.

Hogy Mária, meg Jézus, meg szűzfogantatás? Kit érdekel.
Ma meg az az egyik alapaxióma, hogy az abortusznál az embrió nem élőlény, meg nem ember, meg nem érez. Mindenki tudja, hogy ez nem igaz. Az abortusz gyilkolás a javából. Vagyis az élet ebben az esetben, azaz a valóság ki van zárva. Mennyiben jobb ez, mennyiben magasabb szintű, mint a katólikus hókusz-pókusz?

Ráadásul a materializmus már eleve hibás. El kell hinnem, hogy az anyag örök, és erre építünk. De mi az anyag? Így általában nem is létezik. Olyan, hogy anyag nincs is. Vagyis ami már eleve nem létzik, arra építek. Nem semmi!
Ennek alapján összehozok egy hatalmas felépítményt, mégpedig puszta logikával. Ez mennyivel magasabbszintűbb, mint az isteni világkép?

A materializmus eleve az észre épít, meg ugye itt a felvilágosodás. Ugyanakkor, mikor magát az észt zárja ki például magából az evolúcióból. Számára minden csupán önmagától szerveződött, és szerveződik, amikor mindent az észre alapoz. Ennyit a természettudományokról.

A társadalomtudományok erre az eleve hibás materialista felfogásra építenek. Ennek alapján hozzák össze vitatható eredményeiket. Ráadásul ahány tudományos iskola, annyi világfelfogás. Ezek aztán, ha bevetik őket, meglepetésszerűen soha nem működnek. Vagyis, ha elszigetelődünk az élettől, ott találjuk magunkat kivetett halként a fövenyen.

Szerintem a tudomány és Istenhit jól összeegyeztethető lenne, mert miért nem? Úgyis ez a jövő. Ami jó az egyikben, az maradjon meg, azt ismerje el a másik. És fordítva. Amire nem tud magyarázatot adni a materialista tudomány, azt hagyjuk meg Istenkének. Ő pedig fogadja el a tudomány nagyon sok jó megállapítását.
Oszt meg is vagyunk.

Szerintem az lenne a legfontosabb, hogy megértsük: hülyeségeket ne beszéljünk. Amit nem tudunk, azt ne hangoztassuk. A világot megismerni teljesen nem lehet, erre még Isten is képtelen. Akkor pedig foglalkozzunk inkább azzal, amihez értünk.
Javaslom a whiskyzést. Minden tudós megnyugodhat bele, és a marhaságok szajkózása helyett inkább berúg. Szerinem nekik is jobb lesz.





© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-05 14:04:28 (3251)
igen, nekem már eszembe jutott hogy az ún. hc már eljutott a szintézis állapotába. a fogyasztás egy másik formája, ennyi és nem több. mellesleg igaz hogy nagy a baj én a tudományok hatásával is erre akartam célozni, persze sokkal messzebbre kéne látni (ahogy én sem látok nyilván a jövőbe), ahhoz hogy tudjuk mit fog okozni, de én kétségtelenül komoly veszélyt látok ebben, nem szabad bagatellizálni...
[előzmény (3250)]

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-05 13:53:51 (3250)
A nacizas egy dolog! :DDD
Arrol van szo, hogy sokan egeszegyszeruen bolondnak tartanak minket, mert olyan dolgokkal foglalkozunk, amivel ebben a szubkulturaban elvileg kene.Nezd ha valaki nyitott szemmel jar a vilagban, akkor latnia kellene most mar , hogy nagy a baj! Az, hogy milyen oldalrol kozelitjuk meg a dolgokat szerintem mar nem annyira erdekes, mert akik gondolkodnak es nem csak a fogyasztoi tarsadalom "lenyei" azok elobb utobb kozos nevezore fognak lepni, mert keves az idonk.Persze azert egy "igazi" nacival en se tudok ideologiai alapon mit kezdeni
[előzmény (3249)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-05 13:45:30 (3249)
jaigen, te náci vagy igaz?:D* amit mondasz persze azt mindannyian tudjuk hogy igaz. nézd meg rajtunk kívül senki sem tépi a száját ilyen témákon:D sőt, talán a legfölöslegesebbnek tartják. lelkük rajta, engem végülis nem érdekel.

mellesleg korábban én sem hittem hogy veled normálisan lehet társalogni, aztán mégis úgy alakult, hogy néhány "hozzám hasonló értékrendű" emberkét hamarabb küldenék el a búbánatba, mint mondjuk téged... nem ezen múlik.

*azóta már volt hogy engem is kvázi lenáciztak:D:D haha
[előzmény (3248)]

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-05 13:36:31 (3248)
MA sajnos nem lesz idom reagalni neked es Gabornak se.
De vegre itt megindult valami normalis parbeszed bizonyos gondolatok korul.
NA persze evvel nem leszunk nepszeruek a hardcore szinteren, de eddig is hulyenek neztek bennunket.Arrol nem is beszelve, hogy engem meg mindig bizonyos jelzokkel latnak el, de megis tudok mas ertekrendu emberekkel egeszsegesen vitatkozni! De hagyjuk is ezt a temat, mert ebben az egyben biztos kozos nevezon lennek.
Szevasztok! Legkozelebb folytatom.
[előzmény (3246)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-05 13:28:20 (3247)
valamivel magyarázniuk kellett a saját nyomorukat érted...
[előzmény (3243)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-05 13:25:31 (3246)
azt hiszem igazad lehet. ószövetség/újszövetség polémiáról meg Nietzsche jut eszembe, neki az újszövetség alantas volt, az ószövetség viszont dicsőséges:) nem tudom ezt miért írom ide... fura egy figura volt...:)
[előzmény (3239)]



Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ... > Következő >> Végére