Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Anarchizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vita az anarchizmusról

Elejére << Előző < ... 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 ... > Következő >> Végére

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-04 23:10:28 (3155)
Miről beszélsz, nyakjad le a kutyaszart a senkik csizmasarkáról, akkor talán felfogod.... (CTG).
[előzmény (3154)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-04 11:20:34 (3154)
hát persze hogy nem aktuális, akkor, amikor tomket, a társadalom-és történettudományok kandidátusa bevisz a köztudatba egy olyan fogalmat, ami nem is létezik.
[előzmény (3153)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-02 21:42:33 (3153)
Egyébként meg ezt az egész fasisztázást nem értem. Viszont személyes tapasztalatom, hogy hű "mszp-szavazó" népek nagyon is "cigányoznak-zsidóznak-négereznek" úgy maguktól beszélgetések során szépen, meg jönnek a buzizással, meg szépen minden dologgal, amit aztán tagad a "pártjuk". Emezek meg nem. Először gondoltam vigyáznak, nehogy "hírbe keveredjenek", hogy miket is mond egy mocskos fasiszta fideszes, aztán meg rájöttem, hogy nyavaját, így is gondolják. Én nem vagyok fideszes, meg rasszista meg náci aztán végképpen nem, és nem is aktuális ez a dolog most. Az anarchia persze nekem rendben van. Kurvára gyűlölöm a hatalmat és a rohadt kapitalista finánctőkés szemeteket is, akik kilopják a szemünket (ha már a szemeknél tartunk).

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-02 21:35:41 (3152)
Nem tudom. Csak leírtam, amit hallottam, én is csodálkoztam, de mért ne lehetne igaz. Az ellenkezőjét a "komenista" történelemkönyvek tanították. Azok se hitelesebbek...
[előzmény (3147)]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-02 20:34:38 (3151)
Az a baj, hogy én egy szót nem szóltam eddigiekben az Izraelben történő dolgokról. Hogy az Izraeli állam is lehet fasiszta, azt gondolom senki előtt nem lehet kétséges. De ez csak azt bizonyítja, hogy ez a jelenség nem a zsidókról szól, és célpontot az aktuális érdekek adnak. Dél-Afrikában a négerek, Európában a bevándorlók, zsidók, cigányok, vagy éppen magyarok. Független a lepelként ráhúzott ideológiától, és kiszemelt csoportok kifejezetten olyan rétegek, amelyek éppen a kapitalizmus lokális érdekeit sértik. A zsidó kiskereskedők, kistőkések a gazdasági válságban egy olyan csoportja a kistőkéseknek, melyet könnyen meg lehet különböztetni az "őshonosoktól", és mivel gátja volt a gazdaságnak az elaprózott tőke, hát likvidáltak egy jól körülhatárolt csoportot. Ahol a szociális biztonságát a népesedési ciklus 3. szakaszában lévő proletár csoportok adják, ott azok létszámát teszik kezelhetővé. Mint pl. a palesztinokat. Ez a kapitalista gyilkológép mechanikus működése. Ennek semmi köze a faji, nemzeti hovatartozáshoz.
Az arabok nem terroristák, legalábbis úgy, mint arabok. De ami mozgatja azokat a terrorszervezeteket, az sem különbözik az Európai normától: ti. gazdasági érdek. Akik meghalnak, mint öngyilkos merénylők, ugyanolyan hamis tudattal rendelkező munkásosztálybeliek, mint itt Mo.-n legalább 9,5 millió ember. Őket a valláson keresztül mozgatják, minket pedig az Perwollal. Itt van pl. Irak. Az, hogy a Kuvaiti-háború során egy belső ellenállás bontakozott ki az iraki katonák között, és elkezdték a saját adminisztrációjukat hentelni, nem igazán volt akkora dobra verve. Veszélyes egy nyílt diktatúra: könnyen lázadásba tud fulladni. Ezért most gyorsan parlamentizálni kell ezeket a területeket, mert még komoly forradalmi potenciál kezd kialakulni. Ezután ők is Perwollal fognak mosni. Nesze bazmeg! :D

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-02 19:53:07 (3150)
Az iskolák tekintetében is van egy-két érdekes dolog:

Izrael jelentős (22%-os palesztin kisebbségével) a legkirekesztőbb társadalom a világon. Külön iskolák vannak zsidók és arabok részére, külön lakóházak, külön telepek, kerületek. Palesztin képviselő (származása okán) soha nem volt és nem is lesz ai izraeli parlament tagja. Mi ez, ha nem kirekesztés???
Mégsem foglalkozik vele senki maximum az arabok akiket meg a média elkönyvel terroristaként és jóccakát.

[előzmény (3147)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-02 19:44:07 (3149)
Ugyanazok a biológiai és faji, rasszista törvények, amelyeket a nácik terjesztettek, és amelyek a hírhedt nürnbergi törvényeket ihlették, ma a judaizmus meghatározásának alapját adják Izraelben.
[előzmény (3148)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-02 11:21:14 (3148)
szerinted mitől lenne hiteles az az öregember aki ezt mesélte?szerinted ha a most élő 20-as éveiket taposóktól 40 év múlva kérdeznénk bármit akkor 100%-ig hiteles beszámolókat kapnánk?lehet hogy az öreg nyilas volt vagy horthista vagy csak bedőlt az akkori propagandának.ez mind benne van a pakliban ezt azért elismerheted.a zsidókat meg azért szorították ki mert antiszemiták voltak az a rendszer pedig diktatórikus volt és kész.a börtönök tele voltak politikaiakkal(nem csak komcsikkal)ez mindennél jobban rámutat a rendszer milyenségére.mostanában viszont nagy divat a szerecsenmosdatás(a kádár -érával kapcsolatban is).
[előzmény (3146)]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-12-02 10:52:32 (3147)
Apuk: igazából ebben csak az érdekelne, hogy akkoriban kik is voltak azok a magyar, meg zsidó diákok. Merthogy állami finanszírozás nem lévén, eléggé tehetősnek kellett akkoriban lenni, hogy a felsőoktatásban részt vehessen valaki. Tételezzük fel, hogy igaz, amit mondasz, akkor felmerül a kérdés, hogy a magyar társadalom melyik részét érintette ez a "zsidó-nem zsidó" diszkrimináció, aminek okán be kellett vezetni a kvótákat? Nah meg az is lényeges, hogy ha tényleg komoly jelenség volt, amit mondasz, akkor vajon miért nem úgy tették meg ezt, hogy egyszerűe egy állami felügyeletet hoztak létre a felsőoktatásban részesülők egyenlő jogainak betartására? Ez így nem logikus.

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-30 01:48:00 (3146)
Hiteles (?) (öregember mesélte, aki akkor élt) forrásból mondom ezt: A zsidók létszámát a felsőoktatásban azért korlátozták, mert az egyetemek, főiskolák zsidó vezetése minden eszközt felhasznált, hogy mindenféleképpen zsidók kerüljenek be az egyetemekre, akkor is, ha a magyar diákoknak jobb eredményeik voltak. Magyarul hátrányosan megkülönböztették a magyar diákokat a zsidókkal szemben. Hát miféle cselekedet ez, ha nem "faji" alapú, ha nem diszkrimináló? Ezért vezettek be valamiféle kvótát a zsidókkal szemben.
[előzmény (3145)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-28 00:51:50 (3145)
Nagyon sokban egyetertek Saya-val. Abban is, hogy maguk az igazi kommunistak valoban velem voltak, es csak az olyanok vertek, vagy verettek, mint az a kurva Juhasz feri, aki most hadugyminiszter, mert a rohadt a III/III-nak dolgozott. Mindenki annak dolgozott, aki akarmilyen beosztasban volt. De a kommunistak csak vitatkoztak, es persze oket is vertek, az igaz, hiszen en is kommunista voltam, legalabbis eleinte. Es az is igaz, hogy aki, igy en is, Marx-ot olvasott, Lenint, vagy nyugati revizionistakat, esetleg csak akarmilyen szabad tarsadalomkritikakat, az fo ellenseg volt. Velemenyuk az volt, hogy ne olvasson itt senki Marxot, ne imadja kadart, es ne foglalkozzon Leninnel, mert sok olyan dolog is le van ott irva, ami veszeleyes a rendszerre. nekik dolgozok kellene, nem okoskodok.

Bar akkor is kaosz, mert mas szamomra ma mar elfogadhatatlan.

A zsidokrol?
Nem hiszek a halaltaborok letezeseben, sot kizartnak tartom. Utananeztem, erdekelt a dolog, fizikai lehetetlenseg.
Azonban a szegregacio letezett, es hogy helyes volt-e, vagy nem?
Nem tudom.
A zsidokkal mindig baj van, de nem hiszem, hogy annyira veszelyesek lennenek. Bar manapsag szornyu fellegek bodrozodnak smicisapkas fejeik felett. Ma mar az USA-ban is szabadon lehet zsidozni, niggert szidni, es nem tortenik semmi.
Mindegy, szerintem baj lesz.
Az embereknek eleguk van a sok tilalombol, es hazugsagbol.
Europat nem a nacik bombaztak halomra, hanem masok.
A magyarokat es nemeteket, franciakat, horvatokat, stb nem a nacik deportaltak, hanem masok. Azok pedig megkapjak a penget a torkukra...Az ido erik, a robbanas kozeleg.
A bunosnek elobb-utobb birosag ele kell allnia...Ez van.

Az amcsik es angolok annyi embert megoltek a II.vilaghaboruban, hogy mai napig nem mertek osszeszamolni.
Sorry:((((

A zsidok?
Valami lesz veluk is, gondolom, aztan felejtsuk el a dolgot. Nem hiszem, hogy annyira nagy jelentoseguk volt hajdanan. Hitler inkabb elment volna pecazni. Rajuk fogtak az I.vilaghaboru elveszteset. marhasag. Aztan a II.vilaghaboru verfurdojet es persze elveszteset. ez is marhasag.

A kommunizmussal az a legfobb baj, es ezert akadt meg a dolog, mert nem tud mit kezdeni a nemzeti erzessel. Meg persze a szerelemmel. De altalaban az erzelmekkel sem.
Pedig az ember elsosorban a szive es csak utana a feje utan megy. Ha egy ferfi szexi pinat lat, hagyja Marxot a fenebe, es rohan a farka utan. Csajoknal ugyanigy, csak forditva.

[előzmény (3143)]

© authisválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-23 10:38:52 (3144)
politika = fosrágás buziknak!

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-22 23:46:10 (3143)
Kicsit meglódult itt az élet. :)
Én nem számítom magamat punknak, nem tudok azonosulni ugyanis azzal, amit annak neveznek, bár szívesen járok punk bulikra, bebaszni meg mindig jó. Az hogy a punkok "elvtársak" lennének? Én ezt sem látom. Az anarchia jel, az anarchia, káosz imádat szubkulturális lázadás, polgárpukkasztás. Aztán majd megbékélnek. Szégyenletes viszont, amint már azt említettem is, hogy a gondolkodás helyett olyan szépen vezethető a gondolkodása embereknek, hogy a tettet, és a tudatot ilyen szépen fel tudják cserélni. Kommunisténak, vagy nácinak vagy akárminek nevezheti magát az ember, egészen addig, amíg cselekedeteibe, gondolataiban meg nem cáfolja azt. Kommunista lehet-e egy olyan társadalom, ahol van állam, meg rendőr, meg munka, meg pénz, és tulajdon? Nem. Kicsit sem. Akik ezt a társadalmi formát kiépítették, lehet hogy kommunistának vallották magukat, de nem voltak azok, hiszen nem űgy cselekedtek. A tettleges kommunistákat írtották, a forradalmi cselekvést megfolytották. Tehát ellenforradalmi elemek voltak.
Akik ctg-t verték, azok nem komcsik voltak, hanem rendőrök, akik már csak rendőri minőségüknél fogva sem voltak kommunisták, elvtársaim, ellenben éppen a rendőrség az amely a burzsoá államot védi, az osztály elnyomás eszköze, mint minden karhatalom. Ezt persze nehezebb elfogadni, mint az ideológiai magyarázatokat a valósággal szemben.
A zsidó kérdésben eléggé elszáltatok, teljesen feleslegesen, mivel azt gondolom, hogy az egésszel csak az foglalkozik, aki illeszkedni akar a kialakult véleménycsoportokhoz. Amit ctg elmondott, azt én naponta hallom, és a vége a gondolat meneteknek gyakorlatilag a következő: A zsidók terjesztik azt, hogy itt zsidógyűlölet van, és különben is takarodjanak az anyjukba. Mert most ez a divat. Ez a "nép" véleménye. Aztán a másik, hogy igazán toleráns legyen, az meg védelmébe veszi a mártírokat, aztán érzelgősködünk. Pedig ennél sokkal fontosabbak az okok. A baj az, hogy a szentimentalista ködfátyolon keresztül, vagy a hőbörgős antiszemita homályon át nem tűnik ki a náci haláltáborok rideg valósága.Vagy megmagyarázhatatlan rémtettnek tüntetik fel, vagy a zsidók által terjesztett hazugságnak, pedig megtörtént, méghozzá a tőke gépezetének működése okán. A nyugati hatalmak nem voltak hajlandóak fizetni a zsidóságért, a kistőkések egy jól elkülöníthető csoportjáért, hiszen náluk is ugyan az a válság volt, mint No.-ban. Túl sok volt a kistőkés, és ez akadályát jelentette a kapitalista fejlődésnek. Csökkenteni kellett ezt a réteget a polgárságon belül, és egy jól izolálható csoportra esett a választás. A nyugat nem fogadta őket, ezért fizikailag kellett likvidálni. A borzasztó ebben nem az hogy embereket öltek ipari méretekben, hanem az, hogy az iparnak, a kapitalizmusnak ez a természetes működése. Ha nem is gázkamrákba, de a gyárakban naponta pusztítják az embereket, és gépeket alkotnak belőlünk. A tragédia az, hogy ezt hagyjuk, és sokan még elégedetten mosolyognak is mellé, miközben a gerincét tépik ki belőlü(n)k. Hitviták helyett inkább a napi valóságunkkal kéne foglalkoznunk, az termékenyebb vita lehetne...

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 19:59:07 (3142)
Szerintem egyetlen mainstream part sem szalonkepes...az MSZP sem...a Fidesz sem.
Kaoszista part nincsen, ezert atomot nekik!!

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 19:55:51 (3141)
Hat...a magyar zsidok szerintem ketszer akkora magyarok, mint a legtobb zaszlolengeto, meg faszabol kokardatvero nacionalista!!

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 17:39:46 (3140)
Rám a vandál és a feudalizmus híve jobban igaz.
[előzmény (3139)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 01:31:18 (3139)
Te úgy vetted észre, hogy ide punkok írnak? Kíváncsi vagyok, hányan vallják magukat annak. Én nem, az biztos. Ugyhogy nekem aztán bárki jöhet a szánalmas punk szövegeléssel, az csak egy unalmas hozzászólás marad. Nem provokál. Nem ártana ezt is felfognia az illető provokátornak.

Rasszista, militarista, konzervatív, globalista, intoleráns polgárok vagyunk, hol van ebben a punk? Sehol, ne is keressétek. Hogy miért írunk ide? Nem tudom, megszokásból. Mert a punkok úgysem írnak. Meghaltak drogtúladagolásban, vagy éppen agyalja őket egy rendőr, miközben talajrészegen vihognak.
[előzmény (3111)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 01:23:36 (3138)
Persze, hogy az. De ki írt "magyarabb" modern zeneműveket, mint ő, aki gyűjtötte a magyar népzenét, sőt a magyar népzenegyűjtés atyja volt.Na tessék!
[előzmény (3137)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 01:22:15 (3137)
úgy mégjobb. Bartók zsidó volt? Nem tudtam. Nem mintha számítana amúgy. Tényleg nagy zeneszerző volt.
[előzmény (3135)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 01:21:58 (3136)
Sőt, megtisztelőnek tartom, hogy vannak zsidó származású művészek, emberek, akik magyarnak vallják magukat, magyarként és a magyarokért alkottak, dolgoztak, csakis köszönettel tartozhatunk érte és tisztelettel tekinthetük rájuk, akik ezt viszonozva, mint befogadó nemzetre mindig is köszönettel gondolnak esetleg lelkük mélyén a magyarságra........
[előzmény (3135)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 01:10:15 (3135)
Egyébként én nagyon büszke vagyok a magyar zsidókra és arra, hogy ők magyaroknak tartják magukat, csak egy nevet mondok a világ (nekem)legnagyobb magyar zeneszerzőjét: Bartók bélát.
[előzmény (3134)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 01:08:19 (3134)
Inkább ne vesszünk össze (nem is voltunk).........
[előzmény (3131)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 01:07:23 (3133)
Én a honlapon lépek be, nem írtam neki. Van ilyen E-belépés. Kitöltöttem rendesen, aztán tértivevényesen küldik a papírokat meg majd megkeres a helyi szervezet. Úgyhogy abban a pillanatban fogom javasolni Gyurcsány kizárását a pártból, ahogy én esetleg bekerülök. De komolyan.
[előzmény (3132)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 01:04:20 (3132)
nem a szürke eminenciás kiss peti? ja nem az kancelláriaminiszter... amúgy jaja a gyurcsi lesz asszem... de az ő mélcímét nem vágom. átdobod?
[előzmény (3130)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 01:03:39 (3131)
OK. na akkor közös nevezőre jutottunk. Találjunk gyorsan még egy dolgot amin összeveszhetünk :) - azaz mégsem, mert ebben meg én értek egyet teljesen, mármint először valóban egyet értek ctg - vel abban amit írt.
[előzmény (3129)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 00:59:23 (3130)
A Gyurcsi lesz, nem? Most nem tom ki.
[előzmény (3128)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 00:58:30 (3129)
Nem vagyok. Én azt láttam, hogy a Sanyi elvtárs-punkozott, te meg erre nyilasoztál. Ha volt előzménye, odáig nem mentem, de már nem is akarok. Szerintem megbeszéltük. Láthatod, nem vagyunk mink náci magyarok, meg én is, hogy megvannak a Te valós indokaid is, hogy így reagálsz. Kész. Én most is azt mondom, hogy ne bolygassuk szerencsétlen mártírok emlékét itt, nem illendő, nem ízléses dolog ez.
[előzmény (3126)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 00:55:59 (3128)
van benne valami. dobok is egy ímélt a... ki a faszom is most a párt elnöke???
[előzmény (3127)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 00:54:40 (3127)
Ellenzékből megélni, akkó inkább a kórmányzók!
[előzmény (3124)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-21 00:54:05 (3126)
Ne legyél képmutató. Úgy állítod be ezt a dolgot, mintha én állítanám, hogy van zsidókérdés. Az egész vita és ez az egész zsidó - ügy a Bácsfi topik mélyéről jön, ahol ctg letagadta, hogy Szálasi bármit is tett volna a zsidók ellen. Ez ilyen egyszerű. Ezen háborodtam fel, úgy gondolom jogosan. De mivel ezt remélem ezúttal (?) sikerült tisztáznunk, tényleg továbbléphetünk rajta a XX. századi punkra, ahol szerintem is döbbenetes módon itt egyesek elvtársozzák magukat és olyan kommunisztikus ideológiákról pofáznak, amikhez mintha értenének, de közbe nem.
[előzmény (3111)]



Elejére << Előző < ... 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 ... > Következő >> Végére