Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Anarchizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vita az anarchizmusról

Elejére << Előző < ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 ... > Következő >> Végére

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-18 17:11:29 (3035)
Így van, az egész egy idióta utópia. Ki a fasz akar olyasmiért harcolni, ami soha nem fog valóra válni? Valaki mondhatja, hogy ez valóra válhat elszigetelt kommunákban, squatokban, de ahogy ismerem azokat is, hát nem hiszek benne.
[előzmény (3034)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-17 14:13:06 (3034)
gyerek írja:
Lehet ilyeneket írni, de akkor is igaza van. Bocs, ő nem ért egyet az idióta utópiákkal. Felforgató...
És tényleg nem buta. Ha nem tetszik a nyelvezet, hát tudlak sajnálni...
[előzmény (3033)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-17 07:11:44 (3033)
megsértődött a nagy felforgató!elég volt egy mondat hozzá.továbbra is játszd a különlegest!SZABADSÁG CTG ELVTÁRS!!
[előzmény (3032)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-16 20:26:40 (3032)
Kropotkin...
Lennel szives nem reagalni a hozzaszolasaimra!
En nem reagalok a tieidre, lathatod.
Irhatsz ra, persze mindegy, csak olyan hanytato.
Nem kivanok marxista ideologiai kurzusra jarni.
Mar jartam olyanra...hanyingerem van tole.
szoval lennel szives atnezni rajtam.
Levego vagyok.
Bye!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-16 20:22:20 (3031)
No!
Sajnalom, de nem vagyok buta.
Mondjuk ugy: mas.

Azt az anarchiat, amit ti hirdettek, nem lehet eladni.
Sem most, sem soha.
Mert nem kell.
Senkenek...talan nehany ideologiailag kepzett dolgozonak.

Nekunk szabdsag kell, az a bizonyos korlatlan, es nem kivanunk felkeszulni anarchiabol, olvasni sem akarunk rola.
Minek?
A szabadsag szabadsag, az anarchia meg nem az.

Utalom az anarchiat...
De azt a masikat, ami nem ez, szeretem.
De az nem is anarchia.

Kozossegesdi?
Rohognom kell!
Ki figyel erre egyaltalan oda?
Hahahaha!!

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-16 00:10:14 (3030)
igaza van
[előzmény (3028)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-15 20:09:50 (3029)
Csakk viccel.........
[előzmény (3028)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-14 14:54:35 (3028)
ctg,te egy ún. buta vagy?
[előzmény (3026)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-14 06:52:14 (3027)
ANARCHIA = Behugyozhatok, és beszarhatok a gatyámba ha úgy tetszik. Most pedig úgy tetszik!!!

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-14 02:06:29 (3026)
Uj rendszer meg akkor sem kell, ha azt konkretan anarchianak nevezik.
Ugyanaz, mint a tobbi, csupan allitolag nincs vezeto, de van egy halom eloiras. Tobb, mint mondjuk a demokraciaban, vagy a kommunizmusban.
Akkor mi benne az uj?
Hogy korporaciok jonnek letre, ahol nem is lustalkodhatok, meg se gazdagodhatok, semmit se?
Mi a fasznak az egesz?

En utalok dolgozni, mint a legtobb ember, imadok pialni, csavarogni, neha lopni, balhezni.
Nekem ne irjak elo, hogy nem lehetek gazdag, meg oda kell figyelnem egy akarmilyen csoportdontesere.
Figyeljen oda a fasz.
Dogojjenek meg!!!

Nekem az a masik anarchia kell, a korlatlan, ideologiamentes kaosz.

Olyan van, csokolom?
Lehetne kapni egyet???

© metalmosoly5válasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-13 21:00:16 (3025)
Minden mennyiségben ANARCHIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-07 21:31:09 (3024)
:D Cunci!
[előzmény (3020)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-07 21:30:55 (3023)
:(
[előzmény (3019)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-07 15:40:52 (3022)
hol van?
[előzmény (3021)]

© metalmosoly5válasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-07 12:09:22 (3021)
Anarchia-?az mindenhol,kegyetlenul van....néha jo,néha meg nem.Ennyi

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-07 02:04:48 (3020)
Saya:))
Ne izejj man, na..tenyleg!!
Szivembol beszelek, tudomanyoskodhatok, ha akarod, nehogy megsertodjel mar!
A helyzet az, hogy tulvagyok e mai kocsman...
Leszamoltam minden ideologiaval, mert az elet mindent felulir...ez van.
Ki kell szabadnunk az ideologiak beklyojabol.
Az eletet tudomanyosan szemlelni nem lehet, erre mostmar teljesen bizonyosan rajottem...
mellesleg dalma kis beszurasa kurva talalo volt...telitalalat!
Radasul Jozsef Attila is nyilas lett elete vegere...olvastam egyik utolso irasat a nemzetiszocializmus dicsoiteserol.
Talan pnt ezert dobtak a vonat ala Szarszon elvtarsai.

Az eletet csak az elet tudomanyat felolelo tudomannyal lehetne vizsgalni, de ilyen ma nincs, es nem is lesz.
Ezt azonositottak regen Istennel, aztan az egyhazak atloptak ezt a hittudomany targykorebe, az ember meg megy taccsolni.

Az elet tanulmanyozasa az elet minel jobban valo megelesen keresztul vezet. Minel tobbet buksz, es minel nagyobbat, annal bolcsebb leszel, annal jobban fogod tudni az elet tudomanyat. ha nem doglesz meg, akkor tovabb adhatod ezt valakinek, aki egyaltalan odafigyel. Logikai uton csak maszatolhatunk. az ismeretek tarhaza maguk az ismeretek. Eldd az eletet, ne vigyazz, legy felelotlen, es kinyilik elotted a titok. Valoszinu belahalsz, de ha megis tuleled valahogy, mondjuk egy gusztustalan roncskent, akkor akkora ralatassal, hatalommal rendelkezel majd a valosagrol, valosaggal kapcsolatban, hogy libaborozni fog a hatalmasok hata.

Mondom, itt jon be a kepbe Isten, es nem azert, mert hokusz-pokusz.
Marx azonban az emebert gazdasagi lennye fokozta le. Tudod mit? Engem soha nemerdekelt a penz. szegenynek kurvara imadtam lenni. Engem egeszen masok erdekeltek, mint a money. Az a ciganyoke volt, meg a kommunista simliseke. Engem az emberek szeme erdekelt, a szive, a lelke, az erzelmei, az orulete, es a cici ize.

az anarchizmusrol, ami mara azza lett, azt hiszem nem akarok tanulni semmit. Mi azert mentunk bele, mert szabadsagot gyanitottunk. Aztan kisult, hogy ez nem az, hanem csupan vezetonelkuliseg.
Ennyi?
ne bazd man meg!
Korlatlan szabadsagra vagytunk, es kaptunk helyette szoros ideologiat, meg kommunat, meg kozosseget.
De en soha semmilyen kozossegben nem ereztem jol magam. Utaltam minden kozosseget, sot harcoltam ellene. Nem kozoskodom.

A pozitiv kaosz hive voltam, es vagyok, es szerintem az anarchiaval szimpatizalok tulnyomo tobbsege.
ez itt a baj.

Azert el ne menjel mar!!

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-06 19:38:12 (3019)
Látod guliver, ezért voltam egyszer úgy, hogy nem írok ide, se máshova, mert egy-két elvtárssal lehet csak találkozni, és sok megalkuvó, kötekedő fasszal, akinek sokkal jobban izlik a tőkések segge, minthogy bármit is tegyen másért. Csak saját eszméletvesztése érdekli, de majd ha kimászik reggel az ágyból, és már nincs pénze másra, se kajára, se egyáltalán élni, akkor majd fejbe bassza a valóság. De még az is lehet, hogy akkor sem veszi észre magát. Nézd meg ctg-t: a liberális szenny hogyan köszön vissza egy "anarchista" szájából. Aztán ott van hand, aki kicsiny polgári életét isteníti, mereven ragaszkodik a "minden jó így" állásponthoz.

Ezért igazából semmi értelme ennek az egésznek: valójában felesleges olyanakkal vitatkozni, akik csak azt tudják mondani, amit a tv-ből is folyik. Valszeg hasonlóan jó forrásaik is vannak.

ctg, az anarchista:
A tőke marad, az állam marad, az emberek állandóak, rasszizmus természetes. Nem sértésből mondom, de igazán jó lenne, ha nem is használnád azt a szót, hogy anarchia, mivel még fogalmad sincs róla, hogy mi az. Marxról alkotott véleményed is eléggé hasonlít valami skinhead ideológiához, az osztály-elméletet szegény-gazdag ellentétté csak a mai középsulis tankkönyvekre kísértetiesen hasonlító módon degradálod, így tehát azt kell mondjam, a faszán megtévesztett emberek közé tartozol, a birka-nyájhoz, de még erre büszke is vagy. Ennek sok értelme nincsen. De az SzDSz-ben biztosan szívesen várják az ilyen embereket, csak a fajgyűlöletet kicsit vedd vissza, és te leszel maga a tökély liberális.

És pont. Vissza térek a hallgatagságba, mert tényleg semmi, de semmi értelme ennek az egész vitának. Az emberek többsége kötekedni van itt, nem elvtársakra lelni. Viszlát!!!

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-06 16:15:03 (3018)
,,De szeretnék gazdag lenni,
Egyszer libasültet enni.
Jó ruhába járni, kelni..." ;)
[előzmény (3017)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-06 04:58:48 (3017)
A gazdagokkal az a baj, hogy minden szegeny nem igazan a gazdagok fejet akarja, hanem o akar gazdag lenni. csak neki nem sikerult, a masike a penz, ezert jar a pofaja. ha az ove lenne, akkor szidna a szegenyeket. Ilyen az ember...sorry:(((
Oszt ennyit az osztalyelmeletrol.
Marxot igy utolag is fel kellene akasztani...hogy bassza meg!
Jol kibaszott velem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 12:04:47 (3016)
Nos...megállapítom, hogy a topicnak ismét nem sikerült konstruktív szakaszba evickélni - amelyben legalább a korábban elhangzott "miben értünk, és nem értünk egyet" szintig illene eljutni -, és így visszatért a szokásos kerékvágásába. Ehhez viszont nincs kedvem, tehát viszlát addig, amíg elfogynak a kutyák, meghalnak a gazdagok, és kialszik az utolsó kastélyok tüze...tehát ha éppen éhenhaltok.

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 05:02:27 (3015)
Az osztalyelmeletek ideje lejart. Sok vert, iszonyu pusztulast hoztak, nem oldottak meg semmit, Konyec!!!

ma mar az emberek tobbsege teljesen tisztan latja, hogy a tarsadalmak problemainak megoldasi kiserleteit mashonnan kell megszervezni.
Mondjuk onnan, hogy emberek vagyunk, nem csupan gazdasagi egysegek.
azaz a tudomanyos targyalas megbukott nem vezet sehova, tudosokra szukseg tobbe nincs.
Az osztalyok elmelete pedig ugy nez ki, hogy annyi osztaly letezik, amennyit bebizonyitunk magunknak. Marx kettott hozott ossze. Ugy dontott, hogy neki ennyi kell. Igy marha egyszeru az egesz. a tobbit elsumakolta. Ezert vallott kudarcot az egesz marxizmus, es kerult a tortenelem szemetdombjara.
Mert odavalo.

Kaosz kell.
Rendezett kaosz.
De ezt tudomanyosan gondolkodo akarki ugyse ertheti meg.

Bar, a tudomany, legalabbis a termeszettudomany, a matematika eljutott idaig. Rendet keres a kaoszban.
mert az elet, a tarsadalom lete kaosz, csak valamifele rendszabalyok szovik at, ezert nem tud eluralkodni teljesen rajta a bunozes es az alvilag.

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-03 17:41:41 (3014)
Ha rád gondolok, akkor a "beszélő lovak földjén" :-))) Meg ne sértődj!
De amúgy is az a legjobb gulliveri utazás.

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-03 17:31:37 (3013)
akkor már csak egy vitás kérdés maradt: liliput vagy blefuszku?
[előzmény (3012)]

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-02 17:28:35 (3012)
:-))) Ha belegondolok...ahhoz nem kell anarchistának lenni, hogy a másik kettőt élvezzük. A kutyakérdés pedig kizárólag izlés dolga.
[előzmény (3011)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-02 16:05:46 (3011)
na jó a kutyájuk megmaradhat,de a másik két javaslattal mi a gond? állatbarát herceg
[előzmény (3010)]

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-02 09:19:12 (3010)
Akkor feltételezed, hogy Hegel, Marx, Bakunyin stbstb sokkal butább volt mint mi.
Ellenben a szaporodást mint alapot meghtározni egyáltalán nem hülyeség, természetesen megvan a létalapja, de egyértelműen más filozófia.

A fontosabb az, hogy én biztosan nem folytatok egy olyan eszmecserét, amely áttér a "öljük meg a gazdagokat, basszuk meg a lányaikat, együk meg a kutyájukat" világmegváltába.

De így ne csodálkozzatok, ha "
Már több éve ugyanazokat a köröket járja ez a fórum." (nem én írtam)
[előzmény (3009)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-02 08:58:15 (3009)
Semmi kedvem elkezdeni veled egy vitát, de amit írsz, az hülyeség.
(Az is csak egy kommunista baromság, hogy a munka köré szerveződik a társadalom. És ha én azt mondom, hogy a szaporodás köré?)
[előzmény (3006)]

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-02 08:49:12 (3008)
Szerencsére az eredeti Kropotkinnak több esze volt :-)))
Nevezzük hát magyarul Tőkésnek az említetteket.
[előzmény (3007)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-02 07:48:44 (3007)
a burzsuj az ,aki hájas és semmirekellő. ez a szó eredeti jelentése.az osztályelmélet jelenleg is érvényes,hiszen tagozódhat száz rétegre a társadalom,minden korban pontosan lehetett tudni hogy ki számít gazdagnak és ki szegénynek.a
többi elmélet csak okoskodás abból az okból kifolyólag hogy tompítani lehessen az osztályharc élét.az ilyen okoskodásokat a burzsoázia álcaként használja. filozófus herceg
[előzmény (3005)]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-02 07:35:44 (3006)
Persze több szempontbó lehet csoportotsítani a társadalmat, gyerekekre-öregekre, szőkékre-barnákra, és még számtalan módon. Nem is tagadom, hogy léteznek a csoport érdekek. Csakhogy mi legfontosabb dolog, ami alapján szerveződik a társadalom? A termelés, a munka. Márpedig gazdaságilag két osztályra bomlunk, munkásra, és tőkésre. A munkásnak, ahogy gulliver.hu mondta, csak a munkaereje van, amit rendszeresen el tud adni, és ennek árából él. A tőkéseknek pedig a termelőeszközök vannak, és az a munkabérhez szükséges pénzmennyiség.

Ebben nincsen értelmiségi, meg nem értelmiségi. Én elvileg értelmiségi munkát csinálok, mégis láthatóan a munkaerőmet veszik meg, nem pedig az előállított terméket. És ennek megfelelően én a munkapiacon leledzem, tehát munkás vagyok. Polgárság pedig a tőkések osztálya, akik az értéktöbbletből élnek. Ami úgy tűnik, hogy csak gazdasági felosztás, befolyásolja az élet minden területét. A legnagyobb érdek ugyanis a megélhetés. A tőkés célja, hogy a munkából mindig meglegyen, és lehetőleg minnél nagyobb legyen az értéktöbblet, a munkás meg vagy dolgozik, vagy éhen döglik.

Ha szerinted hand ez nem olyan fontos dolog, ami alapján egy társadalmat igazán le tudunk írni, akkor elszomorító, de az égben jársz. Persze mint előzőleg is mondtam, amennyiben nem a munkádból élsz, úgy nyilvánvaló, hogy számodra a munkásság csak lenézendő, és kihasználandó, és a polgárság isteni küldetése, hogy vezesse ezt a barom népet. Taps!!!



Elejére << Előző < ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 ... > Következő >> Végére