Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a Cionizmust
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ne csak a nácikat basztassuk!

Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 ... > Következő >> Végére

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 17:42:03 (1152)
Zsido szocializmus!!!!

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 15:10:31 (1151)
"zsidó liberalizmus" --- az milyen?
[előzmény (1150)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 14:27:37 (1150)
Éljen a zsidó liberalizmus, ennek fényében fogjuk elözönleni a keresztény Európát!
10 év múlva több mecset lesz Európában mint keresztény templom!
Ami nem sikerült katonailag a középkorban, az majd sikerül most demográfiailag!

Allah hatalmas!

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 14:10:08 (1149)
Éljen a vahabita iszlám testvériség! Halál a hitetlenekre!
Lesz még újra Török hódoltság Európában csak vegyenek fel bennünket az Unióba! :-)
Szulejmán al-Szaaud Mohamed

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 14:05:43 (1148)
Keresztény vallás - katolikus, evangélikus, református stb. egyház.
[előzmény (1147)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:35:40 (1147)
Luther Márton nem egy új egyházat hozott létre, éppen úgy keresztény vallás a protestáns (református, evangélikus, stb.), mint a katolikus.
[előzmény (1144)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:33:19 (1146)
meg annyit, hogy nem igazan ertem, hogy mi a problemad. egyreszt azt mondod, hogy a keresztenyseg, ami ha jol tudom jezustol kezdodik szerinted fuggetlen a zsido vallastol, amit nem is en mondtam, hanem pl az altalam idezett nachmanidesz, ugyanakkor meg azt mondod, hogy miert beszelek hulyesegeket, mert zsido-kereszteny kulturkor teny es valo. egyfelol en nem mondtam, hogy nincs kapcsolat a 2 vallas kozott - ha jol sejtem ezt te gondolod, bar akkor nem ertem, hogy jon ide a zsido-keresteny kulturkor - masfelol szimplan egybemosni a kettot eleg nagy baromsag. az altalad zsido-kereszteny egyhaznak nevezett vatikan tobb szaz even keresztul nyiltan antiszemita politikat folytatott.
[előzmény (1135)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:23:40 (1145)
"te miben hiszel, ha ma mindent elutasitasz?"

nem utasítok el mindent. de ez a kategorizálás is úgy látom alapvető nálad:) annyi önkritikám van, hogy nem alakítottam még ki magamban valamiféle univerzális világnézetet, igyekszem minden kérdést több irányból megvizsgálni, és addig még nagyon hosszú út áll előttem, hogy egy ilyen "univerzális igényű" koherens világnézetem legyen.
a dolog fokánkja épp az, hogy voltam én is harcias materialista/ateista stb. csak néhány kérdés föltétele után kénytelen voltam rászánni magam, hogy ezeket a nézeteimet kicsit felülvizsgáljam. a vizsgálat még folyamatban van és lesz is nagyon sokáig.

épp ez a bizonyos "objektív tárgyi" jelleg az, amire szerintem kicsit árnyaltabban kell tekinteni... a tapasztalás ugyanis mindig szubjektív, ezért eléggé nehézkes objektív tárgyi vonatkozásokat találni.
[előzmény (1123)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:16:40 (1144)
A cél hasonló volt... Megreformálni az egyházat. Mindkettőnek ugyanaz lett a vége, egy új egyház....
[előzmény (1142)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:15:24 (1143)
(és kibaszott nagy antiszemita jegyzem meg halkan)
[előzmény (1142)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:15:04 (1142)
az volt persze, pápista.
[előzmény (1138)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:14:09 (1141)
"Es akarmennyire nem tetszik zsido-kereszteny egyhaz es kulturkor van es ez a hivatalos egyhazi megfogalmazas is."

Mar korabban is kerestem erre a hivatalos zsido-kereszteny megfogalmazasra, megsem talaltam meg soha. Biztos meg tudod nekem mutatni a forrast.

"Es szerintem te inkabb birald a sajat fajtad es neped vallasi dogmait, mint a keresztenyseget, mert evvel csak erosited az antiszemitizmust az atlag emberben."

Ha megtanulnal olvasni, akkor eszrevetted volna, hogy az iment eppen a bibliat kritizaltam, ahogy korabban is leirtam, hogy az otestamentum sok resze gyuloletkelto, homofob (bar ezzel a resszevel nem hiszem hogy sok problemad lenne), rassista, stb.

fajtarol szolva ha jol tudom a homo sapiens-hez tartozok - akarcsak te - vallasom pedig nem zsido, hanem allitolag "materialista", bar en ateistanak tartom magam. Az, hogy az en velemenyemet tobb millio emberevel azonositod es azert, mert neked nem tetszik es nem kompatibilis az osmagyar vilagnezettel arrol en nem tehetek, es az sem erdekel kulonosen, hogyha ezzel az "antiszemitizmust erositem az atlag emberben." ez a sajat privat velemenyem es ha te szanalmas modon tobb millio emberevel azonositod valamilyen kepzelt oszovetsegi kapcsolat alapjan az nem az en problemam, hanem a tied


© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:13:03 (1140)
Jézus szamáriai volt, a szamáriaiak Iránból jöttek Izraelbe, párthusok voltak... a magyarok ősei a párthusok rokonai voltak, akkor Jézus tulajdonképpen magyar volt. ennyi:)
[előzmény (1133)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:05:35 (1139)
hmmm....jogos
[előzmény (1138)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:03:45 (1138)
Szerintem csak viccelt.
Luther Márton katolikus volt?
[előzmény (1135)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:02:33 (1137)
ne kapd már fel ennyire a vizet.
légszi mondd már meg nekem, miért nem volt Jézus zsidó!
[előzmény (1135)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 13:00:44 (1136)
Nabazmeg, korán van most ehhez, fáradt vagyok.........

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 12:58:34 (1135)
Te szerencsetlen!!!!
Ilyen senki nem allitott, nem tudom hol olvastal ilyeneket.
Ez ogyanolyan ostobasag mint, hogy zsido volt.
A szittya, Szkita, Hun, magyar - ezek pedig gyujto nevek
Ujfeszito nepek kulturaja, de te mint zsido errol biztos tobbet tudsz mint en.
Es akarmennyire nem tetszik zsido-kereszteny egyhaz es kulturkor van es ez a hivatalos egyhazi megfogalmazas is. Ha Romaban jarsz erdeklodjel nyugodtan utana.
Es szerintem te inkabb birald a sajat fajtad es neped vallasi dogmait, mint a keresztenyseget, mert evvel csak erosited az antiszemitizmust az atlag emberben.
Mert sokaknak ez ugyanolyan undorito es kirekeszto, gyuloletkelto mint ha valaki a a masik oldalrol zsidozna es alpari modon antiszemitazna.
Az oszovetsegi gyulelet beszel beloled!!!!!
ZigHEly!
[előzmény (1133)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 12:25:36 (1134)
Éljen a racionális gondolkodás :)

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 12:22:21 (1133)
jezus szittya volt

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 12:21:41 (1132)
katolikus-cionista agymosas aldozata vagy
[előzmény (1131)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 12:18:02 (1131)
Miért, szerinted mégis mi volt? Nekem kiskoromban ezt mondták hittanon. Mária, az anyja egy zsidó nő volt, aminek szerintem elég egyértelmű következménye az, hogy akkor a fia, Jézus is zsidó volt. Tudomásom szerint ez így működik, ennyire egyszerű.
[előzmény (1126)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 11:36:33 (1130)
Jó sok minden van, amihez majd hozzászólok. Most csak annyit:

Elgondolkoztál már arról, hogy mi is az a "véletlen"?
A hivatalos definíció az, hogy a megfigyelő számára megjósolhatatlan kimenetelű folyamat. Tehát az, hogy valami véletlen e, függ a megfigyelőtől, és a tudástól, amivel rendelkezik. Azt nem tudhatjuk, hogy függ e valami mástól is, lehet, hogy csak ennyitől függ.
[előzmény (1076)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 11:31:20 (1129)
kerlek mondd el, mit irnak a zsidokkal kapcsolatban amugy teljesen kozombos, demokrataban halandzsazo "ostorteneszek" mi volt jezus?
[előzmény (1126)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 11:29:17 (1128)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[előzmény (1126)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 11:28:08 (1127)
"Ezt eddig észre se vettem pedig nagyon jó! Az a baj, hogy neked a filozófia nem tudomány.... Ja, és valószínűleg nem volt még pszihedelikus élményed...."

ez nem baj, mert egyaltalan nem gondolom igy, szerintem a filozofia tudomany, de sajnos filozofusok - ahogy mas tudosok is - hajlamosak elvonatkoztatni a valosagtol. ha szerintem a filozofia nem lenne tudomany akkor nem valasztottam volna, hogy azt tanuljam fel evig. konkretan arrol beszelek, hogy az envionmental ethics (kornyezeti etika?) tanarral, akit mellesleg jo tanarnak tartottam vitatkoztam az allattenyesztesrol es amikor azt mondtam neki, hogy ok vannak akik bizonyos allatokat nem vesznek tekintetbe erkolcsi szempontbol, vagy az embernel kevesbe fontosabbnak gondolnak - megha meg is ertem, elfogadni nem tudom - azt nem ertem, hogy valaki aki fontosnak tartja a kornyezetvedelmet, hogy agalhat az allattenyesztes mellett, tekintve hogy ez a 2. legkornyezetszennyezobb tevekenyseg, amire semmi ertelmesett nem tudott mondani, csak azt, hogy "ez nem egyertelmuen igy van". en nem tudom hogy kinek a valosaga szerint nem igaz ez (ettol fuggetlenul ne kezdjunk el vitazni itt az allattenyesztesrol, csak peldanak emlitettem)

az istenhittel, foleg a kereszteny hittel a legnagyobb problemam az, hogy az embert teszi a foldi elet kozeppontjaba, mintha a vilagnak csak az emberrel egyutt lenne ertelme. sajnos a biblia nem igazan tud megolast nyujtani arra, hogy pl hogyan mersekeljuk a globalis felmelegedest, igy kenytelenek vagyunk poztivista tudomanyos holapatolokhoz fordulni
[előzmény (1116)]

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 11:23:36 (1126)
Jezus zsido volt????!!!
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 11:16:48 (1125)
erdekes, azt leszamitva, hogy "ok en sem hiszek istenben" nem nagyon magyaraztad el, miert nem hiszel, ha mar a tudomanyos holapatolast elutasitod
[előzmény (1115)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 11:15:36 (1124)
igen, en hoztam fel, de ha ennyire nem erdekel a hardcore, akkor miert erezted a szuksget annak, hogy reagalj csipobol valami hulyeseget ra? mindegy

"konkrétan az összes tudományra, a természettudományoktól a társadalomtudományokig. meg főleg a pozitivista tudományfelfogásra, ezt nem győzöm eleget szajkózni."

az a baj, hogy ezzel onellentmondasba kerulsz, mert mint ahogy te is irtad, a filozofia is egy tudomany, de ha ez igy van, akkor a filozofia hogyan szarhat sajat magara? olyan tudosrol sem nagyon tudok, bar biztos nekem hianyosak az ismereteim, aki elutasitana a filozofiat.

"tapasztalás meg többféle lehet...
a dolgokról alapból egy képet alakítasz ki magadról, ami eléggé szubjektív dolog, bár persze le lehet ezt sarkítani elég durván a fa példájával, de a fánál talán összetettebb jelenségek is vannak."

elismerem, itt pontatlanul fogalmaztam, hiszen pl az alom, a halucionacio, vagy az istenelmeny is valamifele tapasztalas megsem objektiv dolgokat tukroznek. igagz, hogy a fanal osszetettebb jelensegek is vannak - bar egy fa is viszonylag osszetett jelenseg - de azok tobb egyszerubb jelensegbol allnak ossze.
[előzmény (1114)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 11:04:18 (1123)
"akkor én is leírom, 23-adszorra, hogy nem utasítom el ab ovo a tudományokat, csak szkeptikus vagyok2

"egyedül a pozitivista felfogást utasítom el csípőből, és azt sem mondtam egy szóval sem, hogy ez elvezet az istenhithez. csak a kettő közötti "súlyozást" tartom egyenlőtlennek."

szerintem idaig nem fogalmaztad meg, hogy miert utasitod el csipobol es pontosan mit ertesz pozitivista tudomany alatt. en ha jol tudom - lehet, hogy tevedek - alapvetoen azt jelenti, hogy a dolgok megismerese egyertelmuen a megoldasukhoz is vezet, ami termeszetesen sok esetben nem igaz (pl nepirtasokkal kapcsolatban, a legtobb tudos aki ezzel foglalkozik ugy tunik, hogy azt gondolja, hogyha felfedezunk valamifele altalanos mechanizmust arra, hogyan tortennek, akkor meg lehet allitani, ami sajnos eleg messze van a valosagtol) de nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy ez minden esetben igy van.

azt sem igazan ertem, hogy miert tartod a sulyozast 2 dolog kozott, amiben nem hiszen egyenlotlennek. megis mi lenne az egyenlo sulyozas kozottuk? mellesleg, te miben hiszel, ha ma mindent elutasitasz?
[előzmény (1113)]



Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 ... > Következő >> Végére