Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a Cionizmust
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ne csak a nácikat basztassuk!

Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ... > Következő >> Végére

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-20 01:12:43 (1092)
szerintem DD is létezik, ne keserits el :D
[előzmény (1088)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-20 01:12:31 (1091)
amugy a legutolso regenyh amit olvastam talan az in cold blood volt capote-tol kb 1eve. zsenialis. bar az sem teljesen regeny, mert igaz torteneten alapul.


a filozofiarol szolva, tavol alljon tolem, hogy hozzatok hasonlo a tudomannyal kapcsolatos altalanositasra vetemedjek, de tavaly pl tanultam fel evig filozofiat es meg azt kell mondjam a tanartol a diakokig ennyi valosagtol totalisan elrugaszkodott emberrel egyszerre ritkan talalkoztam.

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-20 01:00:50 (1090)
"mintha manapság akár a "punk" akár a pozitív tudományokra alapozott hit nem ugyanilyen agymosás lenne."

ez csak attol fugg mit nevezel punknak. leirom ezredik alkalommal is, nem arrol van szo, hogy az egesz vilag a tudomanyokrol szol, beszelhetunk akar szintiszta empiricizmusrol, de azt nem ertem, hogy szimplan azert, mert nem tudunk rengeteg dolgot megvalaszolni, miert kene valamifele termeszetfeletti hatalomhoz fordulni? lehet, hogy a tudomany nem tud mindent megvalaszolni, de azt nagyjabol megvalaszolta, hogy az elet a foldon nem par ezer eves.

te nem ertem miert beszelsz ugy, mintha a vilag tudomanybol es ebbol a spritiualis-deista rohejbol allna? persze, tok izgi ez a dolog, de az nem jelenti azt, hogy igaz is. ne haragudj, de haragudj, de ha valaki az elet kialakulasara keresi a valaszt es a bibliahoz nyul a tudomanyok helyett az eleg szomoru.

akar tetszik akar nem a hardcore alapvetoen tarsadalomkritikus, ez az alapeleme. az, hogy ez valamilyen szinten nepszeru egy masik kerdes. ahogy az un "humanista/anarchista/kibaszottul kritikusak vagyunk" hardcore-t egybemosod is szimplan azt bizonyitja, hogy nem sok fogalmad van a dologrol. kereszteny hardcore-rol szolva csak kevin baker-t tudom idezni:
"
"Christian hardcore/punk? Are you serious?! I think that when all the goofy trends start to die the poseurs and the fakes will disappear and the bands with substance will still be around. If you listen real close you can hear the death rattle getting a little louder."

nem olvastam a konyvet, amirol beszelsz. en speciel nem probalom a halhatatlansag elmenyet visszaszerezni, tisztaban vagyok azzal, hogy ha meghalok nem marad semmi belolem. az hogy a sok spritiualis bolcs keptelen ezzel szembenezni szimplan az o gyengeseguk. ettol fuggetlenul nem probalom az emberi lelek mukodeset mindenfele kemiai reakciokra meg fizikara redukalni, valahogy megprobalom megtalalni a kozeputat. de bizonyara el tudod mondani te is mirol szol a konyv

a peldaval szimplan azt probaltam illusztralni, hogy ha elfogadjuk szimplan azt hogy valaki hisz valamiben mindenfele magyarazat nelkul, akkor ugyanugy el kell fogadni minden hitet. gyerek istenhite pontosan annyira racionalis, mint ctg kollektiv arabgyulolete

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-20 00:40:30 (1089)
leirtam az elobb, hogy szoktam irodalmat olvasni, de a valosag (kutatasa) jobban erdekel.
[előzmény (1086)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-20 00:38:50 (1088)
mitol lene megfoghatatlanabb isten mint dormogo domotor? es ha az is, mitol valoszinubb a letezese?
[előzmény (1085)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-19 22:31:51 (1087)
mintha manapság akár a "punk" akár a pozitív tudományokra alapozott hit nem ugyanilyen agymosás lenne.

amúgy gyerek jó példával élt: az kb mindennek a teteje, amikor az emberi lélek létezését és működését mindenféle kémiai reakciókra meg fizikára akarják redukálni...
és ez nem azt jelenti, hogy nincs jelentősége a genetikának mondjuk, nagyon is van, de egyszerűen a tudományok képtelenek lefedni az emberi világ egészét, de még tán a felét sem tudják.

én nem tartom magam hívőnek, de azért szerintem a mindenható tudománnyal szemben is jó ha van az embernek némi szkepticizmusa, legalább annyi, mint amennyi mondjuk a monoteista vallásokkal szemben.

persze ráharapnak a keresztény hardcore-ra, meg ráharapnak a mindenféle humanista/anarchista/kibaszottul kritikusak vagyunk stb. hardcore-ra is, kb annyi tudatossággal, mint a keresztény hardcore-ra.
épp ezt az éles különbséget vitatom mondjuk a keresztény hit meg a tudomány vagy alár a "kritikus" hc között.

a halhatatlanság elvesztéséről épp most forgattam egy nagyon jó kis könyvet, neked ajánlom figyelmedbe... bár ha ilyen terepen mozogsz, talán olvastad is már, Arendt-től a Múlt és jövő közöttet.
remekül adja vissza azt, mi került a vallás helyére, hogy a halhatatlanság élményét visszaszerezze valahogy az emberiség...

amilyen példát te felhoztál - párhuzam az istenhit, meg ctg arabok kiirtására vonatkozó hite között - enyhén szólva is túlzás.
[előzmény (1079)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-19 22:15:33 (1086)
"kulonosebben nem erdekel a szepirodalom"

igazán kár. szerintem akármivel is foglalkozik az ember mindenképpen érdemes szépirodalmat olvasnia, mert a leggyakrabban sokkal jobban meg tud ragadni egy problémát, mint akármelyik (ál)tudományos okoskodás.
bár az említett könyvet én sem olvastam, bevallom. de időről időre előkapok valami szépirodalmi művet, egyszerűen a dolgok megértését segíti elő és valóban sokkal jobban ragad meg dolgokat.

te pl. ha jól sejtem, történelmet tanulhatsz, amellé sem át néha hidd el. ez nem utasítás, vagy ilyesmi, én sem akartam egy darabig rávenni magam, aztán sikerült és bevállt.

try it:)
[előzmény (1077)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-19 21:25:26 (1085)
"ahelyett hogy megkerdojelezne oket. "te megkérdőjelezed az ateizmusod? vajh mire alapul? isten kicsit megfoghatatlanabb, mint a dörmögő dömötör. bocs!

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-19 19:10:55 (1084)
nem. fontos része.
[előzmény (1069)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-19 00:39:54 (1083)
pfffffffffffff ember, hagyjuk bazzeg................ nagyon fársztó...............

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-19 00:29:25 (1082)
Ne haragudj, de nem tudtam nem ironiaval valaszolni. isten letezeserol vitatkozni pontosan ugyanolyan mint dormogo domotor vagy donald kacsa letezeserol. mindegyikuk az ember krealmanya, a kulonbseg az, hogy isten fel van ruhazva egy misztikus kulsovel.

nem azt kertem, hogy jozan esszel magyarazd meg, hogy miert hiszel istenben, hanem akarmilyen ervvel. te peldaul hogy szereztel rola bioznysagot? nem csoda, hogy pont a ponyvaregeny jutott rola eszedbe, ugyanolyan fikcio, mint az isten.

bulgakovot nem hasonlitottam hitlerhez, szimplan egy peldat emlitettem, hogy nem kell feltetlenul elfogadnod mindent amit olvasol. ne erts felre neha en is szoktam szepirodalmat olvasni, de nem az az elsodleges erdeklodesem. azt mondani, hogy tartalmasabb, mint a politika egyreszt azert hulyeseg, mert kb olyan mintha azt mondanad hogy a festeszet tartalmasabb mint a szobraszat, masreszt nem tudom pontosan meghatarozni mi az, hogy politika. onnantol kezdve, hogy mit eszel addig hogy mit eszel minden politika. orwelltol az `984 vagy a hodolat kataloniahoz is szepirodalom megsem lehget azt mondani ra, hogy nincs koze a politikahoz.

nem tudom pontosan mit nevezel leleknek. az, hogy az emberek kulonboznek egymastol sok mindentol fugg, a genjeitol, a kornyezetetol, stb.

hogy miert furcsa, hogy a punkportalon irom ezeket? azert mert szamomra a punk pontosan az ellentet jelenti a begyepesedett gondolkodasmodnak, annak hogy az ember szimplan elhisz dolgokat, ahelyett hogy megkerdojelezne oket. de igazad van, miert is csodalkozom manapsag amikor un kereszteny hardcore-ra siman raharap a sok birka?

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 23:08:45 (1081)
Hiszel-e a lélek létezésében? Vagy csak pusztán molekula az ember, és ezeknek a molekuláknak köszönhető, hogy az egyik ember ilyen, a másik pedig amolyan?
És ne keverd a dolgokat: én Istenről beszéltem, nem pedig a köréje kreált intézményrendszerről, a vallásról.

Miért is furcsa, hogy a punkportalon írod ezeket?
[előzmény (1079)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 23:05:26 (1080)
Szerintem azért ennél komolyabban fogalmaztam, hogy ilyen ironiával reagálj. Nem fogom minden cáfolatodat megcáfolni, pedig meg tudnám, semmi értelme. Isten józan ésszel nem felfogható, nincs olyan, hogy "istenbizonyíték", maximum bizonyságot szerezhetsz, de azt is úgy értelmezed, ahogy akarod. Az jutott eszembe, amikor a Ponyvaregényben Samuel L. Jacksont körbelövi a srác három méterről. Lehet Isten, lehet véletlen....
Eszedbe ne jusson Bulgakovot Hitlerhez hasonlítani. Ez nem politika, ez irodalom, amit én spec. jóval tartalmasabbnak vélek.....
[előzmény (1077)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 19:42:01 (1079)
igazabol az a baj, ezzel a "hiszek istenben csak, mert igy erzem" hozzaallassal, hogy ugyanezen az alapon bin laden egy ongyilkos merenylo, egy fasiszta cionista telepes, ctg hitet miszerint az osszes arabot ki kene nyirni hitet is tisztelni kell.

mellesleg, az istenhit oka nagyon is racionalis, ez az emberek vedekezo mechanizmusa a halandosag tenye ellen. a 50-50% dologrol amugy leginkabb pascal merlege jut eszembe, ami szerint azert kell istenben hinni, mert hogyha van akkor jol jarsz a tulvilagon, ha pedig nem akkor ugyanugy nem tortenik semmi mintha ateista lennel, de legalabb tuti nem fogsz a pokolra jutni. de mi van akkor, ha az istened azt varja toled, hogy hasznald az agyadat es kerdojelezd meg a dolgokat, szallj szembe tobb ezer ev kulturalis agymosasaval? mellesleg, enyhen szolva furcsa, hogy ilyen dolgokat egy un. punkportalon irnom

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 19:41:47 (1078)
az egy nagyon állat könyv, hát ja
micsoda építő jellegű hozzászólás volt ez a részemről :)
[előzmény (1076)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 19:16:09 (1077)
"Én hiszek Istenben, de nem azért mert nincs logikusabb magyarázat!"

akkor miert?

"Az energiát mint olyat szintén nem lehet definiálni."



lehet, hogy konkretan nem lehet definialni, de mindenki tudja, hogy mirol beszelsz, ha az energiarol van szo. ez nagyreszt nyelveszeti kerdes is.

"miert az elet maga nem "veletlenek" sorozata?'" - ebből kiderül, hogy nem olvastad a Mester és Margaritát... Sajnálatos.

Valoban nem olvastam, igazabol fogalmam sincs hogy mi az (bar remlik a cime) kulonosebben nem erdekel a szepirodalom. de ha olvastam is volna, az sem jelentene azt, hogy egyetertek vele. pl olvastam a mein kampf-ot is megsem egyezik sok kerdesben a velemenyem hitlerevel.

"Mi van akkor, ha a veletlen maga dormogo domotor? Mi van ha az 50-50%? Mi tortenne, ha a termeszet helyett azt mondanank vukk?"

"Az ateista azt mondja, hogy sors. Én azért nem hiszek a sorsban, mert én Istenben hiszek..."

nem tudom melyik ateista mondja azt, de en pl nem hiszek a sorsban sem.





Mi van akkor, ha a véletlen maga Isten? Mi van ha az 50-50%? Mi történne, ha a természet helyett azt mondanánk Isten? Az ateista azt mondja, hogy sors. Én azért nem hiszek a sorsban, mert én Istenben hiszek..."

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 17:30:43 (1076)
Én ilyet nem mondtam...
Szerintem igenis vannak dolgok amiket racionálisan nem lehet megmagyarázni. Ilyenkor nem arra célzok, hogy márpedig Isten van, mert ezt soha nem lehet bebizonyítani, mert a hited és a véleményed alapján eldöntöd és kész.... Én hiszek Istenben, de nem azért mert nincs logikusabb magyarázat!
A kémia azzal foglalkozik, hogy milyen az anyag, nem pedig, hogy mi az. Az energiát mint olyat szintén nem lehet definiálni.
"miert az elet maga nem "veletlenek" sorozata?'" - ebből kiderül, hogy nem olvastad a Mester és Margaritát... Sajnálatos.

Mi van akkor, ha a véletlen maga Isten? Mi van ha az 50-50%? Mi történne, ha a természet helyett azt mondanánk Isten? Az ateista azt mondja, hogy sors. Én azért nem hiszek a sorsban, mert én Istenben hiszek...
[előzmény (1075)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 16:24:51 (1075)
miert ne tudnak megvalaszolni? ha jol tudom a kemia pl kifejezetten ezzel foglalkozik. de meg akkor is, ha tegyuk fel az evolucio tezis hibas, abbol miert kovetkezne az, hogy valami isten teremtette az univerzumot? ha nem tudunk megmagyarazni egy dolgot racionalisan, akkor egybol forduljunk a vallashoz, az majd magyarazatot nyujt.
[előzmény (1073)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 16:20:18 (1074)
Én ezt írtam?
[előzmény (1072)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 16:20:01 (1073)
Minden tudomány alapvető célja, hogy a körülöttünk lévő világot megismerje. Ez talán ott kezdődik, hogy "mi a fészkes fenét keresünk itt a sivatag kellős közepén", magyarul mi az, hogy Élet? Akkor felnézel az égre, és elcsodálkozol a Tér hatalmasságán, és elgondolkozol, hogy "hol vagyok?". Aztán felbuksz egy kiálló kőben, és felsérted a kezed, és megkérdezed, hogy "min járok, én ugyanabból vagyok-e, de úgy álltalában: miből van minden, mi ez az Anyag?". És egyszercsak észbekapsz, hogy elkéstél a melóból, mert elmúlt az Idő....

Ilyen szempontból nézve érthetetlen fogalmakkal állunk szemben: le tudjuk írni, el tudjuk mondani, hogy milyen tulajdonságai vannak ennek meg amannak (az élet kezdődik és befejeződik, az anyag tovább bontató, és vannak olyanok, hogy atomok, az idő pedig csak halad és halad satöbbi), azt, hogy mik ezek, nem tudja egyik tudós sem megválaszolni, és rájöttek, hogy nem is fogják tudni megválaszolni!
[előzmény (1071)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 16:12:13 (1072)
ertem. abbol, hogy a filozofusok nem tudjak megfejteni, hogy mik ezek a dolgok az kovetkezik, hogy az osszes tobbi tudomany is szarban van.
[előzmény (1070)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 16:10:14 (1071)
miert az elet maga nem "veletlenek" sorozata? miert ne alakulhatot volna ki ilyen modon az elet? megis milyen magyarazatot kene adnia a tudomanyoknak arra, hogy mi az anyag, az ido, a ter meg az elet? milyen szempontbol erthetetlenek ezek?
[előzmény (1067)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 16:09:03 (1070)
Nem, de a filozófia tudomány.
Nem minden öreg néni, de minden néni öreg.
[előzmény (1069)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 16:07:55 (1069)
koszonom, hogy ezt elmondtad nekem. ez akkor azt jelenti, hogy a tudomany egyenlo a filozofiaval?
[előzmény (1066)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 15:50:47 (1068)
Ez meg a másik.
[előzmény (1066)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 15:50:29 (1067)
Szerintem abból a fajta emberből több van, aki "az elet fejlodoesenek a titkat 2007-ben valamifele" véletlenek sorozatában, milliónyi kontrollálatlan folyamat átláthatatlan erdejébenképzeli el.
Én nem azt mondtam, hogy a tudomány magyarázzon meg mindent. Én azt mondtam, hogy a mi nagy tudományok erre a háromra adjon normális magyarázatot: anyag, idő, tér, élet. Szerintem ezek nem túl távolálló dolgok az embertől, nem számít olyan hülye kérdésnek szerintem.....
[előzmény (1065)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 15:45:24 (1066)
érdekes módon az atom fogalmát is először az antik filozófusok határozták meg még jóval a modern tudományok kialakulása előtt. ha nincs filozófia, nincs tudomány sem.
[előzmény (1065)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 15:41:25 (1065)
bocsi, de velemenyem szerint (ctg csak a kedvedert beirom) szerintem te osszekevered a filozofiat a tudomannyal. nem hiszem azt, hogy mindent meg lehet tudomannyal magyarazni es megoldani minden problemat, de aki az elet fejlodoesenek a titkat 2007-ben valamifele termeszetfeletti leny buveszkedeseben latja arra nem tudok mit mondani. azok akik ezt hirdetik szimplan azert nem koznevetseg targyai, mert tul sokan vannak es ugyebar a "hitet tisztelni kell"
[előzmény (1064)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 15:04:09 (1064)
Az alapvető problémaa tudománnyal az, hogy már maguk a tudósok sem hisznek benne... Egyszerűen eljutottak oda, hogy nem tartható a tudományos modell, ez a mindent-anyaggal-magyarázás... Eljutottak az alapvető kérdésekig: mi az anyag? Mi az idő? Mi a tér? Mi az élet? Ezek olyan kérdések, amiket minden tudományos modell meg próbált magyarázni, de egyiknek sem sikerült! A materializmus nem tartható álláspont, és erre a leghangosabban mellette ágáló tudósok jöttek rá!

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-18 12:08:47 (1063)
az iment emlitett atombombanal nincs is jobb bizonyitek arra, hogy az atom letezik, ellentetben istennel.

egy kor akkor letezik, ha lerajzolod. az a teny, hogy "tokeletes" kort nem tudsz rajzolni mar egy masik kerdes
[előzmény (1060)]



Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ... > Következő >> Végére