Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a Cionizmust
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ne csak a nácikat basztassuk!

Elejére << Előző < ... 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 ... > Következő >> Végére

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-02 20:28:38 (1242)
már régóta meg szerettem volna kérdezni, hogy ti most a zsidókat utáljátok, vagy az arabokat szeretitek?
[előzmény (1229)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-02 20:26:16 (1241)
ha annyira gyűlölik ezt a "rákos európát", akkor miért nem húznak végre haza?
[előzmény (1236)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 17:49:53 (1240)
mar megbocsass, de nyugati demokracia egyik alapja - aminek az egyesult kiralysag elvileg a fo vedobastyaja - nem a szolasszabadsag vedelme?
[előzmény (1236)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 16:54:38 (1239)
egy ilyen hatarozat semmit nem jelent. jopar hatarozatot elfogadott az ENSZ amit altalaban leszarnak nagy ivben. remeljuk a szorgalmazasbol nem lesz semmi. (bar bizonyara nekem mast jelent a vallasgyalazas mint sokaknak.)
[előzmény (1237)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 16:17:39 (1238)
Dzsihád! :-)
[előzmény (1237)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 00:56:48 (1237)
Egyébként rohadjon meg az ENSZ, be kéne tiltani:
"Az ENSZ emberi jogi tanácsa olyan határozatot fogadott el pénteken Genfben az iszlám országok nyomására, amely szorgalmazza a nyilvános vallásgyalázás globális betiltását."
http://index.hu/politika/kulhirek/?main:2007.03.30.&306203
Muszlimoknak meg atomot

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 00:44:38 (1236)
Élőslödők:





Én az britek helyében lelövetném őket.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-31 20:30:10 (1235)
te náci krisna!
[előzmény (1234)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-31 17:04:22 (1234)
Persze Gabi de kihagytad még Irakot és Iránt is! :-)
Ja! 2-3 éven belül meg Szíria is gyanús lesz (őket is szét kell majd bombázni)!
[előzmény (1231)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-30 13:17:48 (1233)
Még a katonai kiképzés is hasonlít ráadásul... Ott nagyon súlyos a sorkatonai szolgálat...
[előzmény (1230)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-30 13:16:58 (1232)
Na jah...
[előzmény (1230)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-30 13:15:20 (1231)
"Melyik az az egyetlen ország a Közel-Keleten, amelynek atomfegyvere van?"

a kerdes eleve rosszul van felteve, mert nem 1 hanem 2 ilyen van (izrael es pakisztan)

a tobbi kerdesre pedig lehetne tobb valaszt is adni, nem csak izraelt, ha nem lennenek a nepek es a szamok meghatarozva pontosan.

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-30 13:08:38 (1230)
korunk spártája
[előzmény (1229)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-29 15:38:53 (1229)
Találós kérdések! :-)


- Melyik az az egyetlen ország a Közel-Keleten, amelynek atomfegyvere van?
- Melyik az a közel-keleti ország, amely nem hajlandó aláírni az Atomsorompó Egyezményt és megakadályozza a nemzetközi ellenőrzést?
- Melyik közel-keleti ország szállta meg más, független országok területét katonai erővel, és folytatja a megszállását az ENSZ Biztonsági Tanács határozatai ellenére?
- Melyik közel keleti ország üldözött el 762 000 menekültet és nem engedi,
hogy visszatérjenek a házaikba, a földjeikre és a foglalkozásukhoz?
- Melyik közel-keleti ország szónokol a gyűlölet ellen, de kegyhelyet és emlékművet épít egy olyan gyilkosnak, aki 29 imádkozó palesztint ölt meg egy mecsetben?
- Melyik közel-keleti állam szegte meg az ENSZ Biztonsági Tanács 69 határozatát és kapott védelmet még 29 ellen az USA vétója miatt?


© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-14 12:44:54 (1228)
nem látom értelmét ezt folytatni. ha tényleg érted, amit leírtam, akkor megérted, hogy miért
[előzmény (1224)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-14 12:41:09 (1227)
hát ez nagyon hiányzott...
[előzmény (1225)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-14 12:27:52 (1226)
Libanon
[előzmény (1224)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-14 05:55:40 (1225)
az Ruanda magyarul

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-14 01:08:21 (1224)
elolvastam megegyszer, nem latom, hol josoltad meg a valaszomat. nem esik nehezemre a megertese, mert abbol a szemszogbol sem ertek egyet amit mondasz. nem moralis kerdesekrol beszelek, hanem ok-okozati dolgokrol.

amin az elobb atsiklottam viszont az hogy azt irtad hogy azt irtad, hogy a terseg nagy resze francia gyarmatbirodalom volt. Nem tudom ezt honnan vetted - gondolom csak ugy leirtad - mert egyiptom, szudan, irak, palesztina, pakisztan, afganisztan, aden, india, malaysia pl mind brit gyarmat volt. most igy fejbol algeria, tunezia meg sziria jut eszembe, mint francia gyarmat. aligha tulnyomo tobbseg.

viszont erdekes modon a francia 94 ota gyulolt nyelv a totalisan kereszteny rwandaban. vajon miert?
[előzmény (1223)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-14 00:26:52 (1223)
Most ha megnézed újra, meglátod, hogy megjósoltam, hogy ezt fogod válaszolni. Értem, hogy mit akarsz mondani, képzeld, el is olvastam amit írsz, meg is írtam, hogy igazad van. Én egy más szempontolat írtam le, úgy látszik ennek megértése esik nehezedre. Azt sem veszed észre, hogy mi az, amit csak úgy hozzáfűzök mellékesen a gondolatmenethez, de annak nem szerves része.
[előzmény (1222)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-13 21:22:10 (1222)
ebbol a valaszbol latszik, hogy egyaltalan nem olvasod el azt amit irok. megis milyen kulturak osszeutkozesererol beszelsz? tobbszor mar nem vagyok hajlando leirni a cafolatot. leirtam joparszor, te pedig mindig csak ugyanazzal a rizsazassal jossz. egy szoval sem emlitettem fogyasztoi tarsadalmat, a kapitalizmus szerinted pozitiv vonasait te hoztad fel en pedig arra reagaltam. termeszetes, hogy szamitanak a kulturalis hatasok is nemcsak a gazdasagpolitika, de egyertelmu, hogy nem az a donto tenyezo. a vilag kulturai sokkal osszetettebbek ahhoz, hogy huntington modjara egyszeruen kulturak osszeutkozoserol beszeljunk. ha ez tenyleg annyira fontos, akkor szaudi arabia miert az USA egyik legfontosabb szovetsegese a kozel keleten? ezt is leirtam mar joparszor, erdekes modon semmi ertelmes valaszt nem voltal kepes adni ra.
[előzmény (1221)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-13 20:58:23 (1221)
imnotsayingitsnotsaying:

Amit kifogásoltál, most válaszolok, csak annyira elsüllyedt a topikban, hogy gondoltam inkább az aktuálisabb témákra válaszolok, de legyen. (Meg nem érek rá mindig mindenre válaszolni.)

Alapvetően más szemszögből vizsgáljuk a közel-kelet - nyugat ellentétet. Te az országok külpolitikájával, és globális gazdaságpolitikájával magyarázod az egészet. Nem mondom, hogy nincs igazad, valóban vannak igazságtalanságok. Viszont ez így egyoldalú megközelítés. Sokmindenben igazad van, de az a nézőpont, amiről én beszélek, azok olyan dolgok, amelyek nem az országok külpolitikájával, hanem a kultúrák szembenállásával vannak kapcsolatban, még pedig ezek a társadalom szerves részét képezik, részben a régi időkből öröklött, részben pedig különböző kultúrák találkozásának eredménye. Persze gondolhatod, hogy ez a tényező jelentéktelen hatású a konfliktusra, és hogy csak a szélsőégre jellemző. Nem is tudnám bebizonyítani, hogy nem így van, de te sem. Nincsenek erről szóló statisztikák.
Legfeljebb annyit mondhatnék, hogy a történelmi igazságtalanságok nem minden esetben állítanak szembe népeket, még akkor sem, a Európában a 20. század első felében erre láttunk látványos példát. Például a muszlim térség ugye túlnyomó részt Franciaország gyarmatbirodalma volt, és köztudott, hogy a számos közelkeleti probléma abból ered, ahogy Nagy-Britannia és Franciaország úgy ahogy ott hagyta a gyarmatbirodalmát. Ennek ellenére a francia nyelv nem egy gyűlölt nyelv arrafelé, hanem a hivatalos nyelv a térségben, és Franciaországgal viszonylag jó kapcsolatokat tartanak fent.

Ami pedig a nyugati kultúrát illeti, szerintem joggal lehetünk büszkék rá. Mégpedig pont azért, mert több kultúra is megalapozta (többek közt az iszlám is volt befolyással rá). Egy olyan dolog, ami egyedülállóan hajlandóságot mutatott arra, hogy a különböző kultúrák előnyös vonásait integrálja.
Sokan viszont összemossák a nyugati kultúrát a fogyasztói társadalommal, a kapitalizmussal és a globalizációval. Ezeket pedig manapság divat bírálni, én ezzel sem értek egyet. De ezeket inkább az USA topikban kifejtett dolgokkal összhangban tudnám bemutatni. Persze jó hosszan, ugyhogy egyelőre még hagyom érlelődni a témát.


© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 15:15:48 (1220)
Szudanban valoban sok koolaj van, de nem csak darfurfban. nem azt mondtam, hogy a muszlimok (nem mindegyik arab, van koztuk sok fekete is) azert meszaroljak a feketeket, mert keresztenyek, hanem azt, hogy az amerikai keresztenyek latjak a konfliktus ebbol a szemszogbol. inkabb arrol van szo, hogy mig a muszlimok jo resze meg mindig nomad-terelgeto eletmodot folytat addig a keresztenyek le vannak telepedve falvakba, igy konfliktusba kerulnek egymassal.
[előzmény (1219)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 14:56:44 (1219)
Na végre valami értelmes informatív hozzászólás érkezett tőled.
Amúgy Argentína valóban szóba jött, de Dél-Amerika legerópaibb országa mindig erős katolikus állam volt ami sok cionistának nem tetszett. Aztán ez az ország meg sok náci menedéke is lett a 2. vh. után.

Egyébként ha zsidó lettem volna én is Palesztinát választottam volna.
Szudánban sem etnikai első sorban a konfliktus, hanem Darfúrban nagy kőolajkészletek vannak ami a hatalom forrása ebben a nyomorgó Száhel övezeti országban. Az arabok első sorban a kőolaj miatt mészárolnak nem azért mert a fekák keresztények. Szarnának rájuk nagy ívben ha nem lenne szénhidrogén készlet.
[előzmény (1218)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:39:33 (1218)
"Azt, hogy mi folyik Csecsenföldön, Burmában, Szudánban, Törökországban stb. mindenkit érdekel de a sajtó nem foglalkozik vele mert lényegtelen dolgoknak tartja. Bezzeg a Palesztin-izraeli kérdéssel minden nap találkozhatsz. Valyon miért Gabi?"

Az alapveto indok egyertelmu: izrael-palesztina a vilag legnagyobb koolaj keszleteinek a kozeleben helyezkedik el. amugy nem hallasz a kerdesrol nap, mint nap, csak akkor ha meghal 1-2 izraeli (lelovik, felrobbantjak) az hogy a palesztinok folyamatosan szenvednek annyira nem tekintendo fontos hirnek.

ellentetben pl. amerikaban szudannal, ahol valamilyen erdekes oknal fogva a vallasos keresztenyeket nagyon erdekli a kerdes, bar lehetseges azert, mert a milicistak akik irtjak a darfuri feketeket muszlimok, az aldozatok tobbsege pedig kereszteny.

"Egyébként nem fogok kimenni Izraelbe (ha meghívsz kimegyek) de csakis veled mert a hebroni telepesektől félek. "

nekem mindegy hova mesz, csak javasoltam, hogyha tenyleg ennyire foglalkoztat a problema akkor latogasd meg izrael, a megszallt telepeket es akar egy tanulmanyt is irhatnal a temarol. felfedhetned elottunk pl. hogy a megszallas sokban hasonlit az apartheidhez.

"A zsidók Hercz Tivadarral az élen elkúrták az "új haza" kiválasztását. Madagaszkár sokkal jobb hely lett volna nekik, ott nem a Hamasz iszlám harcosaival hanem a madagaszkári endemikus fajokkal pl. a makikkal kerültek volna konfliktusba, ráadásul sokkal nagyobb területet birtokolhatnának."

Ha jol tudom nem minden cionista tartotta fontosnak, hogy a zsido allam a volt izrael teruleten legyen, pl argentina egy szelete is a javaslatok kozott volt. a hamasz meg nem volt sehol, amikor a cionistak elkezdtek palesztinaba ozonleni, a britekkel sokkal tobb problemajuk volt akkor meg.

[előzmény (1217)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:17:09 (1217)
Azt, hogy mi folyik Csecsenföldön, Burmában, Szudánban, Törökországban stb. mindenkit érdekel de a sajtó nem foglalkozik vele mert lényegtelen dolgoknak tartja. Bezzeg a Palesztin-izraeli kérdéssel minden nap találkozhatsz. Valyon miért Gabi?

Egyébként nem fogok kimenni Izraelbe (ha meghívsz kimegyek) de csakis veled mert a hebroni telepesektől félek.
A zsidók Hercz Tivadarral az élen elkúrták az "új haza" kiválasztását. Madagaszkár sokkal jobb hely lett volna nekik, ott nem a Hamasz iszlám harcosaival hanem a madagaszkári endemikus fajokkal pl. a makikkal kerültek volna konfliktusba, ráadásul sokkal nagyobb területet birtokolhatnának.

Israel Shamir amúgy nem tagadja a holokausztot csak a belőle bizniszt csináló lobbit "szidja" (a soah bizniszt). Én nem hinném, hogy zsidó származású személyek kételkednének a holokausztban.
Azt, hogy görögkatolikus ki nem szarja le?
Paskai László is zsidó volt mégis ő volt a magyarországi katolikus egyház feje. Szerinted minden zsidó vallásos és a zsidó vallást részesíti előnyben?
[előzmény (1211)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:35:56 (1216)
amugy nem is tudtam, hogy ennyire sziveden viseled cigany honfitarsaid sorsat
[előzmény (1214)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:35:17 (1215)
egy szoval sem mondtam, hogy neked emiatt lelkiismeretfurdalasod kellene, hogy legyen. annak, hogy szerinted a palesztin-izraeli konfliktus kozvetlen hatassal van a magyarok eletere nem tudom mi koze van a helyzet moralis megitelesehez.
[előzmény (1214)]

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:26:25 (1214)
Ne haragudjal mar, de Europaban is van eleg problema es itthon is.
Nem igazan tud erdekelni mi folyik Ausztaliaban es egyeb tobb ezer es tizezer km levo orszagban es kontinensen!!!
Emiatt ne nekunk legyen mar lelkiismeretfurdalasunk!!!
De ez most lehet , hogy populista es demagog hozzaallas.
Special engem jobban erdekel, mi lesz a magyarorszagi cigany/roma kisebbseggel es mi folyik bizonyos kozel-keleti orszagokban, mert ez jobban kihatassal lehet az itt levok eletere.

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:12:22 (1213)
Micsoda szellemoriasok gigaszi osszecsapasat olvashatjuk itt mindennap!! ahhhhhhhhhhh
Soha ne hagyjatok abba!!!
De vegre a mai nap visszatertetek a topik eredeti temajahoz!!!!
Halal a globalista megszallokra!
Szabadsagot a vilag nepeinek!!!
FREE EUROPE FROM MARXISM AND LIBERALISM!
HAIL THE NEW DAWN!

Ui:csakhogy a baromsagoknal maradjunk!



Elejére << Előző < ... 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 ... > Következő >> Végére