Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a Cionizmust
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ne csak a nácikat basztassuk!

Elejére << Előző < ... 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 ... > Következő >> Végére

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 01:05:06 (1002)
nem arról van szó, hogy milyenek alapvetően, én sem szeretnék napjában ötször mekka felé fordulni, csak kellett volna őket hagyni békén. vagyis a civilizált keresztény nyugatnak nem kellett volna folyamatosan borsot törnie az arabok orra alá, provokálni őket, kizsákmányolni, átbaszni, stb., és akkor lehet hogy nem akarnák ennyire elpusztítani a nyugati civilizációt.
csakhát ugye a civilizált nyugat legfőbb értéke már jóideje a gátlástalan kapitalista expanzió, ami nem csak az iszlámot, más kultúrákat sem vesz figyelembe.
így utólag meg lehet ugatni persze.
[előzmény (1001)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 00:46:13 (1001)
Hogy kit tartasz fasiszta hadseregnek, az ugye kerdes.
Mert ismet ott tartunk, hogy fasizmus, es le a fasizmussal, meg soha tobbe Hitlert, meg mostmar le kell gyoznunk a hitleri fasizmust, es igenis vesszen szalasi.

Ilyenekbe nem megyek bele, ezt meghagyom az ovodasoknak, korulbelul az oszellemi szintjuk.

Az arabokkal nem lehet egyuttmukodni. Idiotak, a nyugati civilizaciot a pokol gyozelmenek konyvelik el, es halal ra!
A no bikiniben, a no megdugva, a sorozo anya, a rock & roll, kulonosen a punk rocck maga a Satan fegyvere az igaz emberek ellen. Kiirtando!
Ezeket szeressem?
Viccelsz?
Nem rajongok a zsidokert, dehogy. Ott is van sok jaj, de azok europaiak, civilizaltak, nagy baj nincs veluk, en nem latom.
szerintem bekuljenek ki, Izraelt pedig asszem meg kell vedeni. Az arabok csak rombolni tudnak, epiteni NO!
Bar sokkal inkabb: az egesz muzulman vallast le kell atombombazni. nem embernek valo!

Fasizmus!
62 evvel berlin bukasa utan!
Az esz megall!
Most akkor minden punk hulye?
[előzmény (999)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-14 00:18:21 (1000)
Na ne...te ennyire tudod?
Ezek szerint Erdely a felvidek es a tobbi a jelenleg regnalo Antatnt hatalmak karmai kozott hever.
ezt megmondom oszinten, de nem tudtam.
En azt hittem, hogy Erdelyt Romaniahoz csatoltak, nekem ezt mondtak, mot meg kiderul, hogy dehogy!
az csak szobeszed.
Erdely jelenleg az Antant szerves resze.
Mostmar tudom.
Kossz!
[előzmény (997)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-13 20:58:48 (999)
Hogy erted azt, hogy izraelre szukseg van? Igazsagtalansagrol szolva kerdezz meg par palesztint akinek a kertjen atmegy a "biztonsagi fal" hogy izlik nekik az igazsag!

Nem tudom, hogy te mennyire tudnal gyakorlatiasan gondolkodni, ha az egesz varosodat szarra rombolna egy fasiszta hadsereg, az eletedet egy hatalmas bortonben kellene elned..

[előzmény (995)]

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-13 11:19:57 (998)
meg igazából nagyon mélyen bele lehetne menni,hogy ki-kitől-mikor-milyen módon vett el területeket,de nem hinném,hogy ez bármit is igazolhat bármilyen vitában,hiszen jóformán minden nemzetnek megvan a maga keresztje és ilyen szempontból egyik sem jobb mint a másik
[előzmény (995)]

© Optimus Primeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-13 11:17:27 (997)
erdélyt nem a románok vették el,hanem az antant hatalmak a trianoni béke alkalmával
oi!
[előzmény (995)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-13 08:03:32 (996)
http://youtube.com/watch?v=Udm0xEfCf4Q

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-13 00:36:54 (995)
Hat igen, csak egy kis arab ketszinuseg...a szokasos!

Mellesleg Izraelt tamadni eleg divtos lett ma, en is nyirom idonkent, csak arrol feledkeznek meg, hogy Izraelre szukseg van, es kesz.
ha nem lenne Izrael, akkor a zsidoknak nem lenne sajat allamuk.
Az pedig igazsagtalan lenne, sot nagyon!

szoval az arabok azert kicsit gyakorlatiasabban is gondolkodhatnanak mar.
Bar a terulet elfoglalasa csunya volt, azonban Erdelyt sem a szekelyek korulcsokolgatasaval vettek el a romanok.

Szoval, ha Izrael targyalna, es egyuttmukodne, akkor valoszinuleg az arabok is beadnak a derekukat. Mert Izraelt nem lehet felszamolni. Ezt mostmar meg kell ertenie mindenkinek.

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-09 13:09:58 (994)
En nem csak a magyarokra gondolok, hanem ugy altalaban az egesz emberisegre. Ahogyan rohejes az, hogy a vilag olajfuggesege tartja eletben a szelsoseges wahabista szaudi kormanyt, ami vilagszerte penzeli az ideologiajat kepviselo iszlam intezmenyeket, elsosorban nem maganak art hanem a hagyomanyosabb iszlam egyhazaknak. dehat ugye a drogfuggo megsem ugathat be a dealerjenek...

Ugyangy visszataszito az, ahogy pl az arab liga eliteli izraelt a palesztinok elnyomasa miatt, ugyanakkor a Szudani kormany moge allnak ahogy az etnikai tisztogatast hajt vegre Darfurban.
[előzmény (993)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-09 05:07:38 (993)
Ezt akar Jezus is mondhatta volna.
Mas szemeben a szalkat, sajatomban a gerendat sem.

Pruderia, hazudozas, alszenteskedes, onkritia hianya.
magyarok vagyunk, igy szeretjuk, most mit csinaljunk?
[előzmény (992)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-07 18:22:28 (992)
Te en idaig is ertettem, hogy mire "gondolsz". Nem te meg tota w arpad vagytok az elsok, akiktol ezeket a nezeteket hallom, hiszen a felvilagosodott europa nagy resze hasonlo nezeteket vall; a masok buneit es hibait kritizalni kell es elitelni, a sajat hazunkat pedig majd kisoporjuk holnap. Tulajdonkeppen az emberek nagytobbsegenek oriasi kapacitasa van arra, hogy a sajat bunerol megfeledkezzen, a maset pedig szenvedelyesen elitelje. ezt nevezik alszentsegnek ha jol tudom
[előzmény (991)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-07 15:18:22 (991)
http://w.blog.hu/2007/02/07/p34468#more34468
Ebben egész jól megválaszolják szájbarágósan, mire gondolok.
[előzmény (983)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-07 10:14:01 (990)
azta, rendesen felkészült vagy, ez nagyon tetszik, nem rossz dolog értelmes hozzászólásokat olvasni
[előzmény (985)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-06 23:56:02 (989)
Nehez kihamozni, mert mar hulye vagyok...tenyleg...:)))
A szexnovellaim?
A vajdasagi "kepes Ifjusag" hozza oket allitolag.
Ennyit tudok.
Majd megirom, hogy csak almodtak, vagy meg is csinaltak.
Jelenleg a tulvilagrol irok.
[előzmény (988)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-06 23:50:07 (988)
Te jól írsz banyeg:D Kicsit nehéz kihámozni, hogy akkor most mire gondolsz, de képbe lehet jönni...
Hol vannak a szexnovelláid ctg? :)
[előzmény (987)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-06 23:26:55 (987)
az istenhittel kapcsolatban mindig azon rohogok, hogy olyan kurva klassz felvilagosultnak lenni.
Mert!
csak nem gondolja valaki azt komolyan, hogy innen, errol a vilagrol soha nem megy el?
Vagy itt most vege, meg hulyesegek.
Aztan az elet lassan vegeter, es osszeszarodik a nagy laza lazado, sir, meg most akkor mi lesz. mert erzi, hogy testen a hus nehany nap mulva szepen elrohad, o valahol mashol lesz, es most mi lesz bazzeg?
Arrol volt szo, hogy materializmus, meg az elet sose er veget, meg ha veget is er, akkor is vege, meg mittudomen.

Senki nem erti, hogy ez az egesz elet egy ocsmany adok-kapok, harc a buta tulelesert, es az ember azt hiszi, hogy nagyon kell haracsolnia, masokat agyonmocskolnia, mert akkor lesz jo.
Pedig tenyleg matad minden itt, es a lelken kivul valoban semmi nem megy tovabb.
Ezert a lelket is meg kell szerezni, erositeni, a masiket elvenni.

Mindegy, minden politika, eszme, ideologia, sot vallas is ugy viselkedik, mintha ezen a jelenlegi vilagon kivul mas soha nem letezett volna, es nem is letezne soha.
A vallasok is a tulvilagrol beszelnek, sot orokke, torvenyeik megis e vilagra vonatkoznak, megpedig ugy, hogy huhh...osszeszarja tole magat az ember.
Templomba peldaul menj mar be szakadtan, budosen, szutykosan.
nem megy be...ennyi.
Pedig Jezus is taknyat folyatta a kereszten.
[előzmény (979)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-06 23:16:19 (986)
hulye egy neve van ("imnotsayingitsnotsaying"), de egyre jobban szeretem, amit ir.
[előzmény (958)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-05 13:02:23 (985)
en nem allitottam egy szoval sem, hogy minden kultura egyenerteku. az, hogy melyik kultura jobb e egy masiknal teljesen szubjektiv.

"akkor tényleg nem baj, ha olyan eszmék és vallási irányzatok tenyésznek Európában, amelyeknek viszonya a mi szabadságunkhoz véletlenül épp olyan, mint a náciké vagy a komcsiké?"

de ez eleg nagy problema, bizonyara tudsz valamifele esszeru megoldast is javasolni arra, hogyan oldjuk meg ezt a problemat, csakugy mint azt, hogy miert van az, hogy a szekularis europa fellegvaraban a naci le pen par eve 2. helyen volt befuto az elnokvalasztason, vagy hogy a csatorna tulpartjan levo nagy britannia miert nem kepes a politikajaban elszakadni az imperialista multjatol?

"Kik azok, akik a szabadság esküdt ellenségeit a szabadság nevében istápolják?"

pl amerika saddamot 8 even keresztul folyamatosan, suharto-t kb 35 even at, az argentin neonacikat a 70-es evek kozepetl a 80-as evek elejeig, mobutu sese seko-t tobb evtizeden keresztul, az irani shah-t kb 25 even keresztul, az izraeli apartheid-et 67 ota aktivan, kinat 78 ota, a del afrikait detto, a voros khmer-eket 78-tol a 90-es evek elejeig, teodoro obiang-ot, islam karimov-ot, a leheto legszelsosegesebb fundamentalista iszlam szaudi diktaturat, meg meg jo par nem igazan szabadsagszereto rezsimet jelenleg is.
[előzmény (981)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-05 12:46:13 (984)
nem vitatom, hogyt a 2. vilaghaboruba jogosan avatkoztak be, hiszen ok is veszelyben voltak. irak, afganisztan, vietnam nicaragua, iran, kambodsza, indonezia, kosovo, stb teknteteben szo sem volt ilyesmirol.

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-05 12:43:43 (983)
"Az jó régen volt. azért nem nevezném szekurálisnak sem azokat az időket. De nézd csak meg az elmúlt 200 évet, meg a jelnenlegi állapotokat. Európa azóta sokat változott. És az iszlám?"

gondolom ezt az iszlam vilag alapos tanulmanyozasanak a fenyeben jelented ki. igen, valtozott europa is. nezzuk csak: mi a civilizacio non-plus-ultraja megerositettuk a gyarmatbirodalmakat, ami tobb tiz millio aldozatot kovetetelet, pl Leopold belga kiraly kb 20 millio aldozatot kovetelo nepirtasa Kongoban, ausztralia gyarmatositasa, a mau mau felkeles leverese es a vele jaro koncentracios taborok kenyaban, 2 vilaghaboru, balkan valsag (persze, az is a muszlimok hibaja), apartheid, stb., diktatorikus rendszerek tamogatasa az iszlam vilagban, aminel jobban nem is lehetne a szelsosegeket tamogatni/igazolni. Nem tudom azt sem mennyire lehet mondjuk angliat szekularisnak nevezni, amikor az aldott miniszterelnok tony blair szerint majd isten megiteli hogy ok volt e irakot megtamadni, vagy hogy szerinte az is ok, hogy evolucio helyett teremtestortenet tanitanak biologia oran egyes iskolakban egeszen addig amig a jegyek jok (ez is csak 1 pelda az 1000 kozul)

"Túlzás lenne a keresztény egyházat szélsőségesnek tekinteni, hiszem mostmár szinte teljesen jelentéktelen. "


nezd en probaltam elmagyarazni neked, hogy milyen hatassal vannak kereszteny szelsosegesek tobbek kozott az amerikai politikara, vagy mas bunokre, de ha te homokba dugod a fejed es szeretned az ellenkezojet hinni, akkor tavol aljom tolem, hogy megzavarjam a lelki nyugalmadat. azert, mert te le sem szarod, mit mondanak a vallasi meltosagok az nem jelenti azt, hogy rajtad kivul tobb millio ember nem veszi halalosan komolyan.

Szerintem eleg szelsoseges, hogy emberek megfosztjak magukat az egyik legalapvetobb termeszetes szukseglettol. de a lenyeg nem ez, hanem az, hogy ez milyen hatassal van arra, ahogy a rajuk bizott gyermekeket kezelik.

En egyaltalan nem utalom amerikat. rengeteg dolog van amerikaban, amit szeretek, viszont a kulpolitikajukkal tortnetesen komoly fentartasaim vannak. amerika nem gonosz, hanem szimplan ugy viselkedik mint minden birodalom a tortenelem soran. ha gondolod huzok par eleg nyilvanvalo parhuzamot megegyszer mondom, szerintem egyaltalan, nem jo az iszlam fundamentalizmus. pont azert ellenzem az amerikai kulpolitikat, mert azt taplalja. ezt is leirtam mar ezerszer.

nem tudom, miert van az, hogy mindig hogyha valaki kritizalja az amerikai kulpolitikat a vedelmezok mindig azzal jonnek, hogy "de amerika fleszabaditotta europat". eloszor is, hitler nem lett volna kepes kirobbantani a haborut, ha tobbek kozott amerikai vallalatok nem fektettek volna be hatalmas penzeket nemet es olaszorszagba rovidtavu erdekeiktol vezerelve azon az alapon, hogy a jobboldali diktaturak biztonsagosak a tokenek. hitlert pl roosevelet is egy jodarabig moderaltnak tekintetette. masodszor, amerika nem azert avatkozott be a vilaghaboruba es szabaditotta fel europat, mert annyira erdekelte europa sorsa, hanem mert japan megtamadta oket.






© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-05 12:17:24 (982)
"az iszlam kultura akar par szaz evvel ezelott is joval szekularisabb volt mint akar europa"

Az jó régen volt. azért nem nevezném szekurálisnak sem azokat az időket. De nézd csak meg az elmúlt 200 évet, meg a jelnenlegi állapotokat. Európa azóta sokat változott. És az iszlám?

Túlzás lenne a keresztény egyházat szélsőségesnek tekinteni, hiszem mostmár szinte teljesen jelentéktelen. Ellentétben a muszlimoknál. Náluk fontos, hogy mit mondanak a vallási méltóságok, mi meg le sem szarjuk. A pápa beszéde is inkább őket rázta meg, mi csak azok után figyeltünk fel rá, hogy botrány lett belőle. Ők azt hiszik, hogy a vallási méltóság nálunk is olyan jelentős, mint náluk. De van számos más példa, ami azt mutatja, hogy náluk az élet sokkal inkább összeforrt a vallással. Még a bankrendszerük is vallási alapokon nyugszik. Nem csak a szélsőséges muszlimoknál.
A cölibátus szintén nem szélsőség, mivel a papok maguk választják ezt az életet. Egyedüli szélsőséges vonás az, hogy nem eléggé nyitott a kritikákra, de legalább nem reagál rá megtorló szándékkal.

Még valami: próbálj meg elvonatkoztatni amerikától, úgy látom, nagyon utálod őket. Úgy túl könnyű valamit szépnek látni, ha szembeállítod valamivel, amit gyűlölsz. Amerika nem a "gonosz", eléggé komplex folyamatok zajlanak ott is, aminek az eredménye a külpolitikája. Megkérdőjelezed jogát, hogy beavatkozzon más országok dolgaiba, de vajon mi lett volna, ha a második világháborúban nem avatkozik be? "Felszabadították" volna Európát az oroszok. Most akkor milyen alapon lehet meghatározni, hogy jogosan avatkoznak be, vagy sem?
[előzmény (980)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-05 11:47:34 (981)
Egy érdekes gondolat:
"Ha minden kultúra egyenértékű, akkor tényleg nem baj, ha olyan eszmék és vallási irányzatok tenyésznek Európában, amelyeknek viszonya a mi szabadságunkhoz véletlenül épp olyan, mint a náciké vagy a komcsiké? Kik azok, akik a szabadság esküdt ellenségeit a szabadság nevében istápolják?"

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-02 23:04:07 (980)
"Nézd, azért nem válaszoltam bizonyos dolgokra, mert igazad van, belátom. "

kossz, a tevedes elismeresere valo hajlam sajnos igazan ritka emberi tulajdonsag

"Ennek az oka az lehet, hogy számukra hirtelen nyílt meg az egész világ a globalizáció révén, nem voltak átmeneti szakaszok, mint Európában."

nem igazan ertem, hogy ezt a kovetkeztetest mibol vontad le. az iszlam kultura akar par szaz evvel ezelott is joval szekularisabb volt mint akar europa. akar par evszazaddal ezelott is zsido es arab tudosok egyutt forditottak pl ogorog irasokat. rengeteg arab orszagban egeszen addig amig nagyreszt cionista terroristak nem uszitottak az arabokat a zsidok ellen szinte teljes bekeben eltek tobb evszazadon keresztul. (nem tudom mennyire tudsz angolul, de itt pl van egy iraki zsido elmenyeinek a leirasa a tortentekrol:

http://www.jewsnotzionists.org/jewsofiraq.htm

azt a szelsosegek fele valo sodrodast ami az elmult par evtizedben bekovetkezett termeszetesen nem lehet 1-2 dologgal megmagyarazni, de a nyugati hatalmaknak, ha kozvetve is, de nagy szerepuk volt. pl. a palesztinok azelott egyaltalan nem voltak szelsosegesen vallasosak azelott, hogy eluldoztek volna oket a foldjeikrol es fokozatosan nyomorba nem taszitotta oket az izraeli allam. hasonlo igaz irakra is, amely alapvetoen szekularis allam volt azelott. az USA-nak sikerult az iszlam radikalizmus kozpontjava tennie par ev alatt. ez a tendencia amugy egyaltalan nem csak az iszlamra jellemzo. termeszetesen vannak kivetelek, de az altalanos tendencia az, hogy minel nagyobb szegenysegben el egy nep, annal hajlamosabb azt hinni, hogy majd a tulvilagon boldogsagot talal, ha mar a foldon nem. nem tudom, elolvastad e a linket amit masoltam, de erdekes parhuzamot lehet felfedezni az amerikai szegenyseg novekedese es a kereszteny fundamentalizmus terjedese kozott.

bar amint mondtam az en velemenyem szerint, az altalaban "moderaltnak" nevezett istenhit is legalabb kartekony mint a szelsosegek, mert pontosan az un. moderaltak azok, akiknek a hitet az angyalkakkal, menyorszaggal meg hasonlo baromsagokkal egyutt soha nem kerdojelezi meg senki azon az alapon, hogy "a hitet tisztelni kell". de ezen az alapon oszama bin laden hitet is tisztelni kell. a kereszteny kultura is sok szempontbol kozepkori allapotokat tukroz. eleg csak a celibatusra gondolni, ami szerintem az elsodleges oka a rengeteg pedofilbotranynak ami a katolikus egyhazat ovezi. a kereszteny egyhaz szelsosegesseget pusztan azert nem veszed eszre, mert abban nottel fel es termeszetesnek tunik. termeszetesen en is belatom, hogy vannak alapvetoen elfogadhatatlan hagyomanyok az arab orszagokban, de amerikat hidd el nekem ezek egy cseppet sem erdeklit egeszen addig amig a dolgok kontrol alatt vannak. csak hogy egy peldat emlitsek 2005-ben a felszbaditott(!!!) Afganisztanban egy embert halalra iteltek azert, mert betert keresztenynek.
Az USA egyik legfobb kozel keleti szovetsegese szaud-arabia, amit vlaoban szelsoseges wahabistak kormanyoznak es - ahogy te is mondtad - lerombolnak regi templomokat, foleg regi muszlim epitmenyeket, amik nem fernek be az o ideologiajukba. a legtobb arabnak alapvetoen nem a nyugattal van a baja, hanem azzal, hogy azok az ertekeket, amelyeket az SA elvileg propagal (demokracia, szabadsag, stb) megfosztja toluk. hidd el ok is akarnak szabadsagot; leginkabb szabadsagot az amerikaiaktol.


"Ez sok problémát okoz a nyugatnak, még akkor is, ha igyekszik békésen kezelni a konfliktust "

Remelem ezt csak poennak szantad.

"Az iszlám egy érdekes vallás, nincs olyan más vallás, amely enyire fanatizálná az embereket. Sztálinista diktatúrák nem bírták megtörni, míg más vallásúakat simán hallgatásra kényszerítettek. Ezért talán még csodálni is lehet őket, bár szerintem a vallási fanatizmus veszélyes dolog, mind kiderült kétélű, nem csak a kommunista diktatúrákkal szemben harcias. Ezért gondolom úgy, hogy veszélyes lehet, és ezért szimpatizálok azokkal, akik fellépnek az iszlamizmus ellen."

Nem tudom, hogy itt konkretan az afgan-orosz haborura gondolsz-e, vagy sem. eloszor is az a teny, hogy az afganok muszlimok voltak az ellenallasuk szempontjabol igazabol masodlagos. az usa sem tudta megtorni a vietnamiakat sem, akik aligha muszlimok. vagy hogy mondjak egy masik peldat miutan a szovetsegesek elkezdtek bombazni a nemet varosokat a 2. vilaghaboruban a naci onkentes katonak szama ugrasszeruen megugrott. masodszor nem tudom kire celoztal pontosan aki fellep az iszlamizmus ellen, de az usa aligha valami hiteles kepviseloje az al quaida elleni harcnak, amikor meg 27 evvel ezelott is ok kepeztek ki es fegyvereztek fel tobb ezer afgan harcost, akik megdontottek hogy megadjak az "oroszoknak a vietnami haborujukat"

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-02 23:04:06 (979)
"Nézd, azért nem válaszoltam bizonyos dolgokra, mert igazad van, belátom. "

kossz, a tevedes elismeresere valo hajlam sajnos igazan ritka emberi tulajdonsag

"Ennek az oka az lehet, hogy számukra hirtelen nyílt meg az egész világ a globalizáció révén, nem voltak átmeneti szakaszok, mint Európában."

nem igazan ertem, hogy ezt a kovetkeztetest mibol vontad le. az iszlam kultura akar par szaz evvel ezelott is joval szekularisabb volt mint akar europa. akar par evszazaddal ezelott is zsido es arab tudosok egyutt forditottak pl ogorog irasokat. rengeteg arab orszagban egeszen addig amig nagyreszt cionista terroristak nem uszitottak az arabokat a zsidok ellen szinte teljes bekeben eltek tobb evszazadon keresztul. (nem tudom mennyire tudsz angolul, de itt pl van egy iraki zsido elmenyeinek a leirasa a tortentekrol:

http://www.jewsnotzionists.org/jewsofiraq.htm

azt a szelsosegek fele valo sodrodast ami az elmult par evtizedben bekovetkezett termeszetesen nem lehet 1-2 dologgal megmagyarazni, de a nyugati hatalmaknak, ha kozvetve is, de nagy szerepuk volt. pl. a palesztinok azelott egyaltalan nem voltak szelsosegesen vallasosak azelott, hogy eluldoztek volna oket a foldjeikrol es fokozatosan nyomorba nem taszitotta oket az izraeli allam. hasonlo igaz irakra is, amely alapvetoen szekularis allam volt azelott. az USA-nak sikerult az iszlam radikalizmus kozpontjava tennie par ev alatt. ez a tendencia amugy egyaltalan nem csak az iszlamra jellemzo. termeszetesen vannak kivetelek, de az altalanos tendencia az, hogy minel nagyobb szegenysegben el egy nep, annal hajlamosabb azt hinni, hogy majd a tulvilagon boldogsagot talal, ha mar a foldon nem. nem tudom, elolvastad e a linket amit masoltam, de erdekes parhuzamot lehet felfedezni az amerikai szegenyseg novekedese es a kereszteny fundamentalizmus terjedese kozott.

bar amint mondtam az en velemenyem szerint, az altalaban "moderaltnak" nevezett istenhit is legalabb kartekony mint a szelsosegek, mert pontosan az un. moderaltak azok, akiknek a hitet az angyalkakkal, menyorszaggal meg hasonlo baromsagokkal egyutt soha nem kerdojelezi meg senki azon az alapon, hogy "a hitet tisztelni kell". de ezen az alapon oszama bin laden hitet is tisztelni kell. a kereszteny kultura is sok szempontbol kozepkori allapotokat tukroz. eleg csak a celibatusra gondolni, ami szerintem az elsodleges oka a rengeteg pedofilbotranynak ami a katolikus egyhazat ovezi. a kereszteny egyhaz szelsosegesseget pusztan azert nem veszed eszre, mert abban nottel fel es termeszetesnek tunik. termeszetesen en is belatom, hogy vannak alapvetoen elfogadhatatlan hagyomanyok az arab orszagokban, de amerikat hidd el nekem ezek egy cseppet sem erdeklit egeszen addig amig a dolgok kontrol alatt vannak. csak hogy egy peldat emlitsek 2005-ben a felszbaditott(!!!) Afganisztanban egy embert halalra iteltek azert, mert betert keresztenynek.
Az USA egyik legfobb kozel keleti szovetsegese szaud-arabia, amit vlaoban szelsoseges wahabistak kormanyoznak es - ahogy te is mondtad - lerombolnak regi templomokat, foleg regi muszlim epitmenyeket, amik nem fernek be az o ideologiajukba. a legtobb arabnak alapvetoen nem a nyugattal van a baja, hanem azzal, hogy azok az ertekeket, amelyeket az SA elvileg propagal (demokracia, szabadsag, stb) megfosztja toluk. hidd el ok is akarnak szabadsagot; leginkabb szabadsagot az amerikaiaktol.


"Ez sok problémát okoz a nyugatnak, még akkor is, ha igyekszik békésen kezelni a konfliktust "

Remelem ezt csak poennak szantad.

"Az iszlám egy érdekes vallás, nincs olyan más vallás, amely enyire fanatizálná az embereket. Sztálinista diktatúrák nem bírták megtörni, míg más vallásúakat simán hallgatásra kényszerítettek. Ezért talán még csodálni is lehet őket, bár szerintem a vallási fanatizmus veszélyes dolog, mind kiderült kétélű, nem csak a kommunista diktatúrákkal szemben harcias. Ezért gondolom úgy, hogy veszélyes lehet, és ezért szimpatizálok azokkal, akik fellépnek az iszlamizmus ellen."

Nem tudom, hogy itt konkretan az afgan-orosz haborura gondolsz-e, vagy sem. eloszor is az a teny, hogy az afganok muszlimok voltak az ellenallasuk szempontjabol igazabol masodlagos. az usa sem tudta megtorni a vietnamiakat sem, akik aligha muszlimok. vagy hogy mondjak egy masik peldat miutan a szovetsegesek elkezdtek bombazni a nemet varosokat a 2. vilaghaboruban a naci onkentes katonak szama ugrasszeruen megugrott. masodszor nem tudom kire celoztal pontosan aki fellep az iszlamizmus ellen, de az usa aligha valami hiteles kepviseloje az al quaida elleni harcnak, amikor meg 27 evvel ezelott is ok kepeztek ki es fegyvereztek fel tobb ezer afgan harcost, akik megdontottek hogy megadjak az "oroszoknak a vietnami haborujukat"

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-02 22:06:10 (978)
szép...
[előzmény (962)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-02 22:05:28 (977)
Nézd, azért nem válaszoltam bizonyos dolgokra, mert igazad van, belátom. A világpolitikai érdekek hajlamosak hajlamosak beáldozni gyengébb országokat. Ez nagyon csúnya dolog, ilyesminek mi is áldozatául estünk. Tudom, hogy Bush az olaj miatt piszkálja az arabokat, tudom, hogy az olaj rossz, nem helyelem az iraki háborút, és szerntem több kárt okoztak vele, mint hasznot. Azt is elismerem, hogy ez okoz arrafelé némi ellenkezést.

Viszont szerintem van egy másik dolog is, ami inkább a szélsőségeket motiválja. Ennek az oka az lehet, hogy számukra hirtelen nyílt meg az egész világ a globalizáció révén, nem voltak átmeneti szakaszok, mint Európában. Az iszlám kultúra sok szempontból még középkori állapotokat tükröz, beleértve nyilvánvaló dolgokat (utcán való megkövezés, nem szekularizált állam), de ami leginkább zavaró, a vallási türelmetlenség. Ez sok problémát okoz a nyugatnak, még akkor is, ha igyekszik békésen kezelni a konfliktust, mivel a régió geopolitikailag fontos, másrészt a bevándorlók közt is vannak fundamentalisták.
Az iszlám egy érdekes vallás, nincs olyan más vallás, amely enyire fanatizálná az embereket. Sztálinista diktatúrák nem bírták megtörni, míg más vallásúakat simán hallgatásra kényszerítettek. Ezért talán még csodálni is lehet őket, bár szerintem a vallási fanatizmus veszélyes dolog, mind kiderült kétélű, nem csak a kommunista diktatúrákkal szemben harcias. Ezért gondolom úgy, hogy veszélyes lehet, és ezért szimpatizálok azokkal, akik fellépnek az iszlamizmus ellen.
[előzmény (961)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-02 17:18:26 (976)
Most így hirtelen csak annyit, hogy én semmit nem töröltettem ki sehonnan.
[előzmény (961)]

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-02 16:36:04 (975)
FEHER EUROPA!
[előzmény (972)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-02 15:24:52 (974)
ott az alapvető tudatlanság volt a dolog oka, amiatt is volt iszonyatosan vicces a dolog:)
nekem egyik rokonom svédországban él, nem győzött röhögni nekem a telefonba, amikor ez a malmöi túra történt - a delikvensek ugyanis elfelejtették, hogy EU-s országból jönnek, és hiába próbálkoznak azzal, hogy politikai üldözöttek:D
teszem hozzá, akik valóban munkát kerestek, azok ott maradtak (no nem voltak túl sokan), csak ez kimaradt a híradóból.
[előzmény (972)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-02 12:15:32 (973)
jol latod a dolgokat
[előzmény (972)]



Elejére << Előző < ... 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 ... > Következő >> Végére