Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a Cionizmust
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ne csak a nácikat basztassuk!

Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 ... > Következő >> Végére

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 11:55:24 (1212)
amugy azelott nem olvastam nagyon semmit tole, de most utananeztem es nem csodalom, hogy neked pont ez az ember a peldakeped. az egy dolog, hogy mar evek ota gorog katolikus, de a legviccesebb az, hogy sok palesztinokat segito szervezet is kritizalja a baromsagai mi att -pl. holokauszt tagadags - mert inkabb csak art az ugyuknek, mint hasznal. izrael politikajat rengeteg prominens zsido is kritizalja, ebben nincsen semmi rendkivuli.
[előzmény (1210)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 11:29:53 (1211)
milyen magamfajtakrol beszelsz? nem azt mondtam, hogy nem ertek egyet az ENSZ jelentessel, hanem azt, hogy ebbol nem fog a dolgok melyere latni. talan ha elolvasnad azt amit irtam korabban es nem csak bebofogned a szantohoz hasonloan idorol-idore a baromsagaidat akkor tudnad, hogy a cionizmus totalisan tavol all tolem. az, hogy te megszallottja vagy izraelnek - talan le is csekkolhatnad a sajat szemeddel mi a helyzet ott, hogy tobbet meg tudj a dolgok allasarol - es semmi masrol nem vagy keptelen beszelni is csak a te csolatasodat mutatja nem az enyemet. izrael egy palesztin szamara eleg borzalmas hely senki nem vitatja, de emellett sajnos van meg ezer masik hely a vilagon burmatol csecsenfoldon at szomalaig vagy eppen torokorszagig (kurdoknak) ami hasonlokeppen borzaszto. ezek a helyek miert nem erdekelnek teged? az izraeli konfliktusrol nagyjabol mindenki tud, miert nem informalsz minket arrol mi a helyzet az ausztraliai benszulottekkel?
[előzmény (1210)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 18:58:50 (1210)
Te elfogult vagy de ezt mindig is tudtuk! Nem mindenki teheti meg, hogy Leedsben tanuljon és váljon olyan szellemi színvonalúvá mint te Gabi.
Israel Shamir : Rasszista állam? című könyve se egy rossz olvasmány. Csoda, hogy a magad fajták még életben hagyták ezt a békepárti, zsidó létére - a szélsőséges cionista zsidókat bíráló embert.
[előzmény (1208)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 16:05:31 (1209)
Ennyit arról, hogy mi is az Isten: #1203
És a drogokról.

Isten nem tudományban gondolkoözik. Neki a Világ olyan egyszerű, mint egy darab mackósajt...
[előzmény (1208)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 12:24:26 (1208)
wow... gondolom akik nem tudnak rola, azokat nagyon erdekli es milyen jo hogy hozzad hasonloan egy 10 soros cikkbol konstruktiv velemenyt tudnak kialakitani a helyzetrol. izraelt nem most hasonlitottak eloszor az apartheidhez, nem is jimmy carter volt az, hanem legalabb 20 eve, az izraeli tortenesz uri davis, israel: an apartheid state c. konyveben.
[előzmény (1206)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 12:16:12 (1207)
Roland te náci vagy?

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 09:59:51 (1206)
Neked igen, de a portálon belül sok mindenkinek sajnos NEM!
[előzmény (1205)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 01:50:31 (1205)
ez az ensz jelentés nélkül is evidens.
[előzmény (1204)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-24 17:20:36 (1204)
Ennyit a cionistákról:
http://index.hu/politika/kulhirek/?main:2007.02.23.&301654

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-24 09:26:11 (1203)
"Én az Isten retináján ücsörgök, és a Világ számomra olyan egyszerű, mint egy darab mackósajt"

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-23 13:24:31 (1202)
"az onallo gondolkodas nem muveltseg fuggvenye"

erre csak azt tudom mondani, hogy ez az önálló gondolkodás is leginkább egy mítosz. illetve létezik, csak épp az önálló gondolataidat is korábbi olvasmányaidra, beszélgetéseidre, szüleid elbeszéléseire, stb. alapozod.
én meg kicsit őszintébbnek tartom azt, hogy ha nekem tetszik egy gondolat, azt nem adom el teljes egészében sajátomként, hanem legalább azt megjelölöm, honnan szedtem az alapgondolatot.

"hegeli dialektikat"

a hegeli dialektikát meg szintén nem én hoztam föl, hanem éppen hand, amikor leírta az ellentétek állandó küzdelméről szóló elméletét, szóval a hegeli dialektikát inkább nem fejteném ki, lejebb mindenki megtalálja hand egyik mélyenszántó hozzászólásában a lényegét.
[előzmény (1199)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-23 12:55:21 (1201)
"Latin szó.. kurva szép, hangzatos, annyi, mint szarra az aranyfüst. attól még szar lesz.. művelt vagy. Senki nem vitatta. De a napi vitába minek a latin? Itt a baj.. agyon van bonyolítva minden.. Érthetően az érthetőt.. Így megértenek! De ez csak az én véleményem.."

igazad van. bár én egy árva szóval sem mondtam hogy művelt vagyok, és én sem szeretem a szakzsargonok mögé bújást, ez "szakmai" ártalom, és igazából egy csapda...

ezek után meg nehéz köznapi nyelven megfogalmazni mire gondolok...valahogy úgy néz ki hogy általában nem igazán érdekli a tudományokat hogy mik az emberek szándékai, mik motiválják stb (vagy ha igen akkor erre a pszichológiát szokták felhozni, ami azonban nem fedi le teljes egészében ezt a képet), csak a létrehozott struktúrák, intézmények. ezért beszélnek "objektivitásról", kívülről szemlélődésről, és én csak azt akartam megjegyezni, hogy mivel az ember ezeknek a vizsgálódásoknak a része, lehetetlen ezt megvalósítani, a vizsgálódás mindig is szubjektív. gondolj csak abba bele, hogy ha vizsgálsz valamit, azt is előtte kiválasztod vagyis a saját értékeid, előzetes ismereteid, beszélgetéseid stb-stb. alapján választod ki, vagyis kapásból nem objektív a dolog.

mondjuk azt hogy csak ennyit akartam mondani és remélem csak ott használtam "latin szakzsargont" ahol muszáj volt.
[előzmény (1198)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-23 12:50:27 (1200)
"meg mindig nem hiszek a tudomanyos modszerekben, van amelyik helyesnek bizonyul valamelyik pedig nem"

akkor nincs is miről vitáznunk.

"olyan jol ertelmezitek a konyveket amiket olvastok, hogy meg a tartalmat sem tudjatok elmondani."

amelyik könyvet leírtam, annak röviden leírtam a tartalmát is. ne ferdíts. jut eszembe ha már itt tartunk, a hozzászólásaidban te is megjelölsz jónéhány forrást. úgyhogy nem vagyok én ezzel egyedül.

"amugy nem ertem egy filozofia iranyzat osszehasonlitasanak az ertelmet pozitiv tudomanyokkal."

mert a pozitivizmus is alapvetően egy filozófiai irányzat. és a legtöbb tudomány ezt a felfogást alkalmazza. az olyan irányzatok, mint pl. a fenomenológia, ennek a felfogásnak az újraértelmezését és kritikáját jelenti.

"mit nem lehet ebben elhinni? ez is csak emberi szemmel nezve kerek, amugy meg lapos?"
ld. 1193 hsz.




[előzmény (1199)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-23 03:49:18 (1199)
igen valami ilyesmire gondoltam. az intenciora van egy tokeletes magyar szo, aminek az a neve hogy szandek, a masik kedvenc kifejezesednek pedig feltetelezni a magyar megfeleloje. remelem segitettem. nem erintettel mely pontot a punk hc-vel pusztan arra akartam celozni, hogy nem filozofusokkal filozofusokkal vitazol itt, hanem mindenfele emberrel, akiknek lehet, hogy nem vagjak egybol a hegeli dialektikat es annak az ismerete nelkuls el tudjak donteni es ervelni, hogy hisznek-e istenben vagy sem. en amugy mindig azt sejtem, hogy az olyan emberek, akik mindig szandekosan a leheto legtobb idegen szot hasznaljak es annyira osszetetten fogalmaznak amennyire csak lehetseges igazabol a hianyos tudasukat probaljak alcazni. amitol meg kiver a viz, hogy ugy allitjatok be ezt az egeszet, mintha valami muveltsegi vetelkedo lenne. "latom nem olvastad xy-tol a z cimu konyvet?" olyan jol ertelmezitek a konyveket amiket olvastok, hogy meg a tartalmat sem tudjatok elmondani.

es mi van akkor ha valaki nem olvasott valamit. az onallo gondolkodas nem muveltseg fuggvenye, sot a legtobb ertelmisegi nem is probal erre torekedni, tobb evtized beleneveles utan. te is tokeletes peldaja vagy ennek, mivel az igazi ertelmisegi nem mondja ki nyiltan hogy az istenhitnek semmilyen alapja nincs, nehogy megsertse tarsait ezert inkabb halandzsazik valami megfoghatatlan, titokzatos dologrol beszel. ez pontosan aquinas tamasra emlekezetet engem, aki ova intette az embereket attol, hogy megertsek a termeszet osszefuggeseit, mert azok az ember szamara felfoghatatlanok.

"a fenomenológiát csak mint lehetséges megközelítési módot mondtam, ami szintén nem hibátlan legnagyobb valószínűség szerint, de kicsit igykeszik jobban a dolgok mögé látni, és mélyebb vizsgálatukra hajlamosabb, mint a pozitív tudományfelfogások."

megneztem a fenomenologia kifejezest es erdekes modon a 3 meghatarozasbol egyiknek sincs koze a "cselekvesek mogott meghuzodo intenciokhoz" - amit amugy sejtettem is mivel a phenomenon angolul jelenseget jelent . amugy nem ertem egy filozofia iranyzat osszehasonlitasanak az ertelmet pozitiv tudomanyokkal.

meg mindig nem hiszek a tudomanyos modszerekben, van amelyik helyesnek bizonyul valamelyik pedig nem. nincsen atfogo tudomanyos model sem, ezt is valamelyik valosagtol elrugaszkodott filozofus vagy teologus talalhatta ki. pitagorasz tudomanyos modszere helyesnek bizonyult, a fold kerek. mit nem lehet ebben elhinni? ez is csak emberi szemmel nezve kerek, amugy meg lapos?

© Virusválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-23 00:19:20 (1198)
"Az ember az egyetlen állatfaj, amely hajlamos arra, hogy kiirtsa önmagát" a faszsetuggya kitől idéztem, de ha megpóbálsz értelmesen fogalmazni, lehet jobban menne a kommunikáció. Nem? tehát jöhet bárki a amagasztos dumával, próbáld úgy írni, hogy mindenki megértse, neked is könnyeb lesz, vagy nehezebb, mert nem lehet elbújni szavak, kifejezések mögé. MIndenkinek megvannak a nézetei, elvei, ezt elő lehet adni több módon is.. vagy szakzsargonnal, egyesek számára érthetetlen módon, szavak mögé bujva, vagy nyiltan, és őszintén. Ez van.. Talán az élet is egyszerűbb lenne, ha érthetően beszélnének, nem szavak, szakszavak mögé bujtatnának mindent. Nem? Próbáld leirni emberi (és ezzel nem a latint bántom) Azaz közérthetően a közlendődet, mert így csak olyan vagy, mint egy politikus, aki össze-vissza dumál...Latin szó.. kurva szép, hangzatos, annyi, mint szarra az aranyfüst. attól még szar lesz.. művelt vagy. Senki nem vitatta. De a napi vitába minek a latin? Itt a baj.. agyon van bonyolítva minden.. Érthetően az érthetőt.. Így megértenek! De ez csak az én véleményem..
[előzmény (1188)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-23 00:03:22 (1197)
a latin szót nem azért használom, hogy ne értsék meg, hanem mert jobban magában foglalja a lényegiséget, mintha magyarul körülírnám.

a fenomenológiát csak mint lehetséges megközelítési módot mondtam, ami szintén nem hibátlan legnagyobb valószínűség szerint, de kicsit igykeszik jobban a dolgok mögé látni, és mélyebb vizsgálatukra hajlamosabb, mint a pozitív tudományfelfogások.

mivel naponta kb. 3000 leütést teszel csak erre a fórumra, vághatod a netes megoldásokat is elég rendesen, nem írom le a fenomenológia történetét és legfőbb felvetéseit - bár érintettem - így éjfélkor, keress rá a gugléban, és megtalálod, van jópár link hozzá.

bár szerintem hagyhatjuk a picsába ezt a vitát, mert itt tényleg alapvető felfogásbeli különbségek vannak, amiről fölösleges vitázni. hetek óta köröket futunk ezzel. te hiszel a tudományos módszerekben (hand még inkább), én meg nem, és ennyi.
alma vagy körte. úgysem győzlek meg. gyanítom te sem engem.

ezzel a punkhcvel látom nagyon érzékeny pontot érintettem. ne haragudj nem állt szándékomban. mindenkinek a magánügye mit szeret és mit nem, mi érdekli és mi nem...
[előzmény (1196)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 23:32:59 (1196)
ok, akkor letezik az eletvilag kifejezes. de meg mindig nem tudom mi az.

el tudod magyarazni, hogy mi ezzel a megkozelitessel a gond mondjuk egy pelda szemleletetesevel?

nem tudom mi az a fenomenologia, de ha tenyleg az amriol beszelsz, nem tudom milyen haszna lenne pl biologiaban, fzikiban, stb. ha csak a pszichologia problemajarol beszelsz - nem vilagos szamomra -a pszichologia amugy siman magaba foglalja annak a vizsglatat, hogy mik a szandekok a cselekvesek mogott. (amugy meg ha szarsz is a punkba meg hc-ba meg mindig a punkportal-on vagy es nem kell minden szonak a latin megfeloljet alkalmazni. lehet sokan nem ertik pl. az intencio kifejezest, en is csak azert, mert az angol formajat ismerem.)

[előzmény (1195)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 23:20:01 (1195)
kezdjük ott, hogy a pszichológia sem egységes tudomány. van annak is annyi irányzata, mint ide hanoi.
másrészt én a társadalmi vetületéről beszélek inkább. az életvilág meg egy kifejezés. leginkább arra utal, hogy a tudományok a 19. század végétől úgy kezdték el munkálódásukat, hogy ezt a dolgot vették alapul, nevezzük életvilágnak. a legnagyobb hiba szerintem ott van, hogy feltételeznek valamiféle objektív struktúrákat, amelyeket egy kidolgozott módszertani modellel vizsgálni lehet - emögött pedig az a posztulátum húzódik, hogy ezek a struktúrák, még ha ember is hozta őket létre, mégis függetlenek az embertől és ezért objetívek, és ilyen módon a logikai/módszertani modellekkel vizsgálhatóak.

és megint csak az emberi tényező.
olyan terület, amire nemigen terjed ki a szempontrendszer ezeknél a módszereknél. én ezért tartom pl. jobbnak a fenomenológiai megközelítést, ami a cselekvések mögött meghúzódó intenciók vizsgálatára irányul.

úúúú de messzire vezet ez...
[előzmény (1194)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 23:13:20 (1194)
kossz, hogy ezt leirtad, de a kerdeseimre is valaszolhatnal. megint csak altalanossagokban beszelsz. mi az, hogy olyan modszerekkoel vizsgalni az - gondolom elovilagot akartal irni - elovilagot, amely arra alapoz, hogy van es kesz, keptelenseg" ez pont, hogy inkabb deista hozzaallas, amely szerint az elovilag van, mivel isten ideszarta. igazabol nem is ertem mirol beszelsz.

miert ne lehetne emberi cselekvest tudomanyos eszkozokkel megerteni? dobjuk ki a pszichologiat is a kukaba?
[előzmény (1193)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 22:59:17 (1193)
számológéppel nem lehet egy kerítés hosszát megmérni. olyan módszerekkel vizsgálni az életvilágot, amely arra alapoz, hogy ez az életvilág van és kész, képtelenség.

attól függ, mit akarsz megérteni. ha az eső jelenségét, azt lehet.
de az emberi cselekvést pl. ilyen eszközökkel nem.
[előzmény (1192)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 22:50:16 (1192)
ok haljassz affele, hogy vannak termeszetfeletti dolgok. de miert? bizonyara van valamifele logikus magyarazatod ra. (vagy nincs, mert ezt nem lehet racionalisan megmagyarazni, ezt erezni kell?)


azert mert a tudomany tokeletlen? azert mert az ember tokeletlen es nem tud megmagyarazni mindent? es ha van is valamifele termeszetfeletti ero, ez miert gondolod, hogy fontos lenne szamunkra es befolyasolna az eletunket?
[előzmény (1191)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 22:12:22 (1191)
"te azt irtad, hogy nem vagy tobbe szigoruan materialista, de ugyanakkor nem hiszel istenben. mi van a 2 kozott, amit meg fel kell fedezned?"

- kurva sok minden...

azt mondanám hogy egészen konkrétan nem hiszek istenben, egy keresztény istenben, aki ott ül fenn a trónján, meg akinek a fia meghalt a kereszten, stb. de igencsak hajlok affelé, hogy valamiféle dolognak vagy dolgoknak léteznie/létezniük kell, amit sokkal nehezebben tudunk megragadni vagy megérteni - ha egyáltalán megérthetjük. de ez nagyon messzire vezet...

még jó hogy a topicnak a cionizmus a témája:D

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 20:15:47 (1190)
"oszt nem is csoda, hogy sorra omlottak össze kártyavárként a pozitív tudományok eredményei, mert valaki(k) megpiszkálták a hallgatólagos előfeltevéseit, ellenérveket hoztak, és mindjárt nem volt olyan tuti az a tudás"

egyreszt, megint csak altalanossagban beszelsz, nem konkret dolgokrol, masreszt a pozitiv tudomanyok eredmenyei, ahogy par hozzaszolassal ezelott leirtam, nem baj, ha megkerdojelezodnek vagy akar meg is cafolodnak.

ami osszedolt kartyavarkent az a zsido-kereszteny hitvilag, pl. azzal hogy ez a szemet darwin ramutatott, hogy az ember megsem alapvetoen kulonbozik a tobbi allattol, es mi is ugyanannyira ki vagyunk teve afizika torvenyszerusegeinek, mint a tobbi allat. mas tudosok, meg bebizonyitottak, hog a fold nem 6 ezer eves. ezek az eredmenyek, ha jol tudom meg nem omlottak ossze kartyavarkent, meg akkor is ha elternek szamitasaik szerint egymastol..

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 20:08:17 (1189)
szerintem ez nincs igy egyaltalan. az hogy valaki nem hisz istenben teljesen fuggetlen attol, hogy mennyire materialista. azert, mert en nem hiszek istenben, nem jelenti azt, hogy csak az anyagi dolgok szamitananak nekem.

te azt irtad, hogy nem vagy tobbe szigoruan materialista, de ugyanakkor nem hiszel istenben. mi van a 2 kozott, amit meg fel kell fedezned?
[előzmény (1181)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 19:32:32 (1188)
jut eszembe, azt mondtad, hogy az ember a természet része, vagy legalábbis azzá vált (bár mások inkább úgy mondják hogy gyarmatosította a természetet, ez kicsit találóbb), márpedig aminek a része az ember, azt vizsgálni objektíven nem tudja sajna.

ez van...

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 19:26:00 (1187)
nem, de mindenképpen hülye:P

márpedig azért érdemes megpiszkálni az objektivitást mert van benne egy hallgatólagos a priori feltételezés, ami tulajdonképpen az alapját képezi.
oszt nem is csoda, hogy sorra omlottak össze kártyavárként a pozitív tudományok eredményei, mert valaki(k) megpiszkálták a hallgatólagos előfeltevéseit, ellenérveket hoztak, és mindjárt nem volt olyan tuti az a tudás...

mellesleg a pozitív tudományok válsága kicsit hamarabb kezdődött, minthogy a mátrixot leforgatták volna... nem sok időt hagytak neki a kritikusai:)
[előzmény (1186)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 18:22:59 (1186)
látom a materializmus, és a pozitivizmus összefüggését, de akkor sem feltétlenül materialista az, aki pozitivista
[előzmény (1184)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 18:21:30 (1185)
Ha az objektivitást piszkáljuk, eljutunk a mátrixhoz. Ennek nem látom értelmét. Slágertéma volt, amikor a film is sláger volt. Az elmélet nem vezet tovább. Nem fogsz azért kiugrani az ablakon, mert azt gondolod, hogy amit tapasztalsz nem biztos, hogy a valóság. Ennyiből a holokauszttagadás is jogos.
[előzmény (1184)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 17:09:20 (1184)
ha már pozitivizmus, akkor comte. leginkább őt tartják az irányzat megalapítójának, kétségtelen tény, hogy darwin elméletét adoptálta a társadalomtudományba.
igen, alapvetően fejlődéselmélet. épp ezért nem értem, miért nem látod a materializmus és a pozitivizmus összefüggését. megtalálható a hegeli dialektikában, aztán marxnál kőkeményen.

comte a tudományok fejlődésének három stádiumát feltételezte, és előrevetítette a harmadikat. okos kis húzás. csak nem jött be. az más kérdés, hogy a posztmodern mára már minden irányzatot szétbombázott, sőt asszem ma már posztmodern sincsen, inkább poszt-posztmodernről beszélnek...

a pozitivizmus és főleg a szerves fejlődés elmélete épp a legfontosabbat hagyja ki a vizsgálódásából: az emberi tényezőt.
a társadalom esetében ez úgy néz ki, hogy társadalom van. ez az alap.

szerintem - és nem csak szerintem - pedig kérdéses hogy egyáltalán van-e társadalom. és ez nem érthető meg az ún. "objektív" struktúrák vizsgálatából, emberi tudatok vizsgálatára van szükség a dolgok megértéséhez...

ez a vita amúgy épp azért meddő, mert mondjuk te is meg én is posztulálunk valamit, és két teljesen ellenkező dolgot, aminek az alapját bizonyítani nem tudjuk.

épp ezért mondom hogy hit kérdése...
[előzmény (1172)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-22 17:03:12 (1183)
akkor meg nem értem...
[előzmény (1182)]



Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 ... > Következő >> Végére