Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a Cionizmust
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ne csak a nácikat basztassuk!

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 13:33:06 (1363)
igen, elég baj. egyenes következménye annak, hogy az illetékesek gyakran használják a "hácsakmerzsidókvagyunk" típusú érvet. mondjuk az még rosszabb, ha egy egész népet kiáltanak ki bűnbaknak párezer ember miatt.
[előzmény (1359)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 13:30:27 (1362)
kövezni nem fogok, de pár kavicsot azért kap.
[előzmény (1358)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 13:28:35 (1361)
én meg az antiszemitizmus? :))
a zsidó vallásról szerintem soha sehol semmilyen megjegyzést nem tettem, egyszerűen nem érdekel, nem érint, mint ahogyan semmilyen más intézményes vallás sem.
a média- és pénzuralom az már inkább.
szerintem is helytelen azt a csoportot, amelyik közvetve szinte minden szarért felelős "a zsidóknak" nevezni, főleg hogy történelmileg kb a fele kifejezetten wasp. de a másik fele meg kifejezetten zsidó, így alakult, rajtuk kívül más nem szedhetett kamatot...
hívjuk egyszerűen háttérhatalomnak, úgy ok? vagy az már komolytalan összeesküvéselmélet?
[előzmény (1360)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 12:36:54 (1360)
Valoban elegge elbaszott az a hozzaallas, hogy a valoban jogos Izraelt ero kritikat sokan hajlamosak egybemosni a valodi antiszemitizmussal, amit pl. te kepviselsz. Nem az a bajom Rolanddal, hogy Izraelt vagy zsidokat kritizaljatok, hanem azokhoz hasonloan akikrol pont most beszelsz ugy ugraltok cionizmus, zsido vallas, talmud, zsido media illetve penzuralom, zsido rasszizmus, stb kozott minth azok egy es ugyanazok volnanak, szinte teljesen ertelmetlenne teve a vele valo vitat, foleg, hogy keptelen akar egyetlen osszefuggo erveles megalkotasara, ezert inkabb bedobja a "tenyeit", mikor keptelen erdemben valaszolni. Nincsen semmi gond azzal, ha valaki kritizalja a zsido vallast - valoszinuleg mindenkinel tobbszor tettem meg ezen a forumon - csak akkor a kriteriumait tamassza minden mas vallassal szemben is valoszinuleg mindenkinel tobbszor tettem meg ezen a forumon, a baj az, amikor ugy beszel valaki akar a talmudrol, akar a bibliarol, hogy fingja sincs rola, ami esetetekben elegge nyilvanvalo.
[előzmény (1357)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 12:07:39 (1359)
szerintem ez csak a fasisztanácik paranoiája ;)
én nem ezt látom, hanem azt, hogy a kritika sokszor nem az izraeli politikát használja alanyként, hanem a "zsidóságot".
[előzmény (1357)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 11:59:47 (1358)
OK, akkor most kövezz meg, ha Gabi bármikor állított ilyet, de nem csak ő nem, hanem itt senki.
[előzmény (1357)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 11:29:50 (1357)
pedig de. az a kibaszott polkorrekt hozzáállás a felelős, hogy amihez izraelnek köze van, azt tilos kritikával illetni, különben fasisztanáci vagy.
[előzmény (1354)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 10:48:41 (1356)
Az, hogy a kedvenc gyogyosaid*

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 10:48:03 (1355)
Nem bagatelizalok el semmit. Egyreszt, amit mondasz az egyszeruen nem igaz, ha nem hiszed el, keress ra a vilag legnagyobb bankjainak a vezetoire a neten es akarmennyire is sokkolni fog a teny, a legkulonfelebb etnikumokbol kerulnek ki. Masreszt, kepzeld el pl. a nacik kivetel nelkul keresztenyek, a Taliban tagjai muszlimok, a voros khmerek kambodzsaiak kozul kerultek ki. Amiatt, hogy a kedvenc gyogyosaid az illuzioik miatt utalnak egy egesz meglehetosen nehezen behatarlhato nepcsoportot az nem az en bajom, hanem az ovek. Mindenkinek jo antiszemitizmust!
[előzmény (1353)]

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 10:32:51 (1354)
azért nehogy már egy vitán belüli választípus legyen a felelős azért, hogy a világon x millió értelmi fogyatékos él, aki még mindig nem tudja szétválasztani azokat a dolgokat, amikről írtál...
[előzmény (1353)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 09:34:35 (1353)
Fel kéne már fogni, hogy az ilyen hozzáállás gerjeszti legjobban az antiszemitizmust. Nyilvánvaló tényeket tagadsz le és bagatellizálsz el. Annak az élősködő szar csürhének, amelyik pénzügyileg és gazdaságilag tönkreteszi a világot nagyon nagy része zsidó. És amikor a hozzád hasonló emberek ezt próbálják baromságnak beállítani, csak azt érik el, hogy az emberek minden zsidót utálni fognak, a származásuk miatt. Pedig az átlag Sonnevend Mórickáknak kurvára semmi köze az egészhez, ugyanolyan ember mint bárki, mégis rajtuk csapódik le a gyűlölet és erről nagy mértékben az a hozzáállás tehet amit te is képviselsz, szevasz.
[előzmény (1352)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-08 23:46:59 (1352)
Eppen Lapfoldon vagyok, ugyanis igyekszem a mikulast bevonni a cionista vilaguralmi torekvesekbe meg karacsony elott, de igerem, hogy amint visszaterek reagalok erre a te szavaiddal elve mindenfele ok okozati osszefuggeseket maximalisan figyelembe vevo akarmire, valoszinuleg tovabbra is internacionalista magyar ellenes modon, ekezetek nelkul

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-08 21:51:18 (1351)
Dr. Israel Sahakt a jewish history, jewish religion című könyvében nem a Luzsénszky féle (általad antiszemita hamisítványnak vélt) Talmudot vette elő mégis leírja, hogy egy gyűlölettől átitatott iromány.

Népek akik nem a szupremácizmusukat hírdetik és nem dicsekednek faji felsőbbrendűségről: ujgurok, izlandiak, flamandok, svédek, észtek, thai-ok.
A németek és zsidók ebben élen járnak.
A sort lehetne folytatni csak nem szeretem a szót fosni mint te.

A zsidó szupremácizmus: (Média szupremácia pl. Hollywoody Tizek, Time-Warner - Gerard Levin, Disney - Michael Eisner, Paramount Pictures - Sherry Lansing, Viacom - Summer Redstone (Murray Rothstein) ABC - Leonard Goldenson, NBC - David Sarnoff, CBS - Melvin A. Karmazin, Vivendi Universal - Edgar Bronfman) Jól látod mindegyik vezető perui származású kecsua indián. Gondolom mond neked valamit dr. Stephen Steinlight (Amerikai Zsidó Tanács Szervezetének igazgatója volt) aki nem tiltoktan le is írta a amerikai zsidók súlyát az USA életében. Backgrounder (2001) Center for immigration Studies Okt. Elég dicsekvő egy fickó (gondolom ő is bolond) :-)
A magyar médiában betöltött szerepükről itthon is lehet olvasni.

- politikai szupremácia erről könyvet lehetne írni. Az USA kormányainak vezető pozícióit is túlnyomó részt zsidók töltik be. Egy 300 milliós országban egy csöppnyi kisebbség irányít szinte mindent. Bush kormány, Clinton kormány és ha Obama nyer őt is. Semmi nem fog változni. Izrael továbbra is kapni fogja az amcsi milliárdos segélyeket, a legkorszerűbb fegyvereket, hogy apartheid államát tovább tudja erősíteni. Az izraeli tömeggyilkosok nem felelnek nemzetközi törvényszékek előtt, az ENSZ határozatai (242-es, 1441-es többek között) továbbra sem lesznek betartva, a nukleáris és biológia fegyverek armadája továbbra sem lesz elérhető és megvizsgálható a nemzetközi ellenőrök számára.
Gabi ki keveri a cionizmust az Ószövetséggel? Ennyire hülyének nem nézhetsz senkit. Attól, hogy goj vagyok (anyai részről mindenképp) még tudok különbséget tenni.

Jobb félni mint megijedni. A III. vh. előszele már itt van ezt Lui Padre is megjósolta. AKi ennek a mágusnak nem hisz az nem is ember! :-) A Messiás hamarosan eljön hozzád! :-)

Többet nem írok ide mert fölösleges.

ui. Nem telik magyar nyelvű billentyűzetre? Joshi Barát segítene ezen, nem akarsz szerepelni velem? 30-50 rugó között kapnánk fejenként. :-)
Nekem másra kellene a pénz.
[előzmény (1348)]

© SKAtanicválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-06 22:59:55 (1350)
Huu bazzeg, ti betegek vagytok! :-D

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-04 09:37:43 (1349)
Ertem, teged csak addig erdekel az Oszovetseg amig hulyesegeket beszelhetsz rola. Kicsit tobbrol van szo benne, mint a szemet szemert elvrol, ami hogyha tenyleg annyira zavar, kivancsi vagyok mit gondolsz a Theravada buddhizmusrol, ami szerint az ellened elkovetett serelmeket aranytalanul kell megtorolni.

Bocsass meg, hogy kiabranditalak, de a jezusi udvozules nem mindenki szamara elerheto, pl en a forditsd a masik pofid elvet kifejezetten rohejesnek talalom. En az ellensegeim pusztulasat akarom, nem pedig a lelki megboldogulasukat. Arrol nem is beszelve, hogyezus arrol is beszelt, hogy nem beket, hanem kardot hozni jott...

Kerlek hagyd abba a Talmudrol mondott hulyesegeidet. Ebben a szennyiromanyban eleve nincsen szo jezusrol, de meg ha lenne is az milyen szinten indokolna tobb ezer ev uldozteteset, foleg egy olyan emberrel kapcsoaltban, akinek a letezese sincs bizonyitva, ugyhogy ne beszelj nekem arrol, hogy mi volt valojaban... A muszlimokat is kezdjuk kell irtani azert, mert a koran szerint a hitetleneknek pusztulniuk kell?


Milyen sulyu a zsidok faji szupremacizmusa te szerencsetlen? Kerlek fejtsdt ki nekem. A cionizmusrol ha lenne halvany fingod is, tudnad, hogy alapvetoen nem egy vallasi hanem nacionalista, vilagi ideologia, ami alapjan hiaba hivatkozol nekem az oszovetsegre. Az egy masik kerdes, hogy kesobb a telepes/mozgalomban ez borzsaszto modon keveredett..

Tovabbra is varom a peldait azokrol a tortenelmi nepekrol akik nem tartottak a tobbinel kulonbnek magukat valamilyen modon.

Nem keszulok a III. vilaghaborura, a profeciak komolyanvetelet meghagyom ay olyan dilettansoknak, mint amilyen te vagy.
[előzmény (1339)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-04 01:33:12 (1348)
En ha jol emlekszem ezt olvastam:

Molnár Ernő fordításában és összeállításában jelent meg 1923-ban (az IKVA kiadó 1989-ben újra megjelentette): A Talmud könyvei, 1923
[előzmény (1340)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-04 01:31:00 (1347)
Latod, mondom en hogy nem olvastad a Talmudot, hiszen a Lusenszky fele "forditas" koszono viszonyban sincs az eredeti szoveggel, de ez ne zavarjon meg a frocsogesedben.

Nincs semmifele vita arrol, hogy a CBJ hamis-e vagy sem, tobbszorosen bizonyitottan antiszemita koholmany, tele irodalmi plagizalassal.
[előzmény (1346)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 20:52:09 (1346)
Én ennyit tudok, egyébként a Luzsénszky Alfonz féle fordítást olvastam. A könyvet nem vettem pedig nem olyan drágán szinte mindenhol árulják.
A Cion bölcseinek jegyzőkönyveiről is folyik a vita, hogy eredeti vagy hamis. Mondjuk az a könyv szerintem egy unalmas szar olvasmány.
Pl. I. Sahak az 1935-ben kiadott Talmud, Sanhedrin-ből idézget.

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 20:37:48 (1345)
http://ker.eso.hu/konyv/kereses?szoveg=cim%3A(a%20talmud%20magyarul)
[előzmény (1340)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 20:32:39 (1344)
http://www.hazankert.com/200709_talmudmagyarul.html

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 18:53:45 (1343)
Ez a helyes link.

http://hu.metapedia.org/
[előzmény (1342)]

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 18:53:04 (1342)
Csak az van magyarul.

Luzsénszky Alfonz fordította le, aki elvileg csak részleteket ollózott ki az egészből. A Horthy-rendszerben bírósági határozat született az eredetiségéről, de valahogy nem tudok hitelt adni három zsidótörvény után az egésznek.

imnotsayingitsnotsaying: Ismered a Metapédiát (http://hu.metapedia.org/) ? ;>
[előzmény (1341)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 17:36:09 (1341)
miért, van "antiszemita" fordítása?...
[előzmény (1340)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 15:17:45 (1340)
én nem akarok ebbe belepofázni, mert ehhez nem sokat értek, de van létezik rendes nem antiszemita Talmud magyar fordítás?

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 15:02:33 (1339)
Különösebben nem érdekel az Ószövetség - nem ezzel szoktam kelni. Ószövetség: Szeme szemért, fogat, fogért elv
Újszövetség: Fordítsd oda a másik orcád is. A Krisztus általi üdvözülés mindenki számára elérhető. Ezen nincs mit ragozni!

A Talmudot nem fogom kiírni neked (egyébként olvastam). Egy szennyiromány. Nem is csodálkozom, hogy a keresztények tűzzel-vassal irtották a zsidókat mivel a Talmud tisztázza, hogy a judaizmus úgy tekint Jézusra (Bálámra) mint sarlatánra, megrontóra, csalóra, ezenkívül a Talmud szerint az Újszövetség Jézus keresztre feszítéséről szóló része hazugság mert valójában inkább a zsidó papok feszítették meg Jézust mint a rómaiak. Ezek után mit vártak bratyizást meg jópofizást?

A yamamoindiánokat meg ne hozd fel a "kiválasztott nép" ellenpépéldájának mert nem olyan súlyú mint a zsidók faji szupremácizmusa. Én az inka civilizáció felsőbbrendűségéről is olvastam. Na és?

A kecskéket már kiűztétek palesztinostól Izrael területéről de a demográfia lesz a végzet. Patrick J. Buchanan ezt jól megírja The Death of the west könyvében (nem egy antiszemita könyv ezért nyugodtan ajánlom neked).

Készülsz már a III. vh-ra, a maja próféciák beteljesülése hamarosan eléri a szennyel átitatott rothadó világunkat faji hovatartozástól függetlenül. :-)

A z I-II vh. közötti brit politika irányvonaláról én soha nem írtam, hogy egyetértenék Freedman minden egyes mondatával.
[előzmény (1338)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 11:37:45 (1338)
Nem en keverem a szezont a fazonnal, hanem te. Egyaltalan nem beszeltem a katolicizmus es az antiszemtiizmus kapcsolatarol ezuttal, mindenesetre jo tudni, hogy a mellesleg nem letezo kereszteny egyhaynak nem jelentett az alszentseg problemat soha. Ugyan nem tudom, hogy milyen alszentsegrol beszelsz, hacsak nem a krisztus-gyilkossag-vadjarol, ami az alapja a kereszteny antiszemitizmusnak. Gondolom ez a felbecsulhetetlen bun az olyan "tenyek" mellett, mint kereszteny gyerekek felaldozasa hatalmas etikai problemakat vet fel es meg veletlenul sem vallasi eredetu.

Mire celzol azzal, hogy az antiszemitizmus nem a keresztenyseggel kezdodott? Arra, hogy a rasszizmusnak van alapja pusztan azert, mert nagy hagyomanyra nyulik vissza? Tevedsz, vizsgaltam az antiszemitizmus ok-okozati osszefuggeseit, ennek ellenere ugyanannyira visszataszitonak talalom, mint a rasszizmus akarmilyen mas formajat - veled ellentetben.

Hagyd mar ezt az olvasni is rossz dumat, elegge nyilvanvalo, hogy egyiket sem olvastad, es a tortenelmi hatterukkel sem vagy tisztaban. Nem kell nekem bemutatnod a Biblianak a visszataszito reszleteit sem, teleirtam mar veluk a forumot. Kivancsi vagyok, hogy az Ujszovetseg, a Koran vagy a Hadith hasonlo erkolcsi minosegu passzusait mikor fogod elitelni..

A "kivalasztott nep" koncepcioja egyreszt osszetettebb es tobb modon ertelmezett annal, mint amilyennek te azt gondolod, masreszt a tortenelem soran szinte minden nepnek volt kivalasztottsagi erzese, kevesbe nyilvanvalo peldaul a yamamoindianok elmelete, miszerint ok a fold egyetlen melto urai a tobbi ember meg nincs is rendesen kifejlodve. Alig varom az yanomamo-ellenes kirohanasodat..

Senki nem beszelt a zsidok vegtelen toleranciajarol. Had aruljam el, bronzkori Palesztina nem egy olyan hely volt, ahol a tolerans nepek maradtak fent. Azt javaslom, hogy inkabb tartozkodj a tortenelmi elemzesektol, mert lathatoan teljesen keptelen vagy ra, ugyanis arra szukseg lenne nemi ,hogy is mondjam mire? Inkabb nem mondom.

Mi lesz a kovetkezo, a kecskek kiuzese a sivatagba bunbanas idejen es cion bolcseinek kapcsolata?

Nem vagyok nagy szakertoje a 30-as eveknek, ettol fuggetlenul orulok, hogy Hitler melle ilyen illusztris biologuskat is sikerult felsorakoztatnod. Nagy az isten allatkertje..

Nem volt nehez a Transzfer egyezmenynek jobban tamogatnia a zsido bevandorlast, mint a britek , habar nem tudom mi ertelme van ennek a hasonlatnak, hiszen az utobbiak tuzzel vassal harcoltak ellene. Ennyit a 2 haboru kozotti brit politika zsido iranyitasarol. Ha a ... a "de ez mar csak tortenelem" megjegyzes utan arra utal, hogy ez tul nagy falat szamodra, akkor csak helyeselni tudok
[előzmény (1336)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 07:50:50 (1337)
nem a Te hozzászólásodra reagáltam ,ott sincs hogy "válasz erre".

egyébként a wikipedian is lehet érdekes dolgokat olvasni kedves vanda;)
[előzmény (1335)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 07:36:18 (1336)
Megint kevered a szezont a fazonnal. Szarok egyébként a katolikusokra, általában mindig előjön ez a kártya is. A keresztény egyház nem tekintette a zsidókat megválthatatlannak álszent őseik cselekedetei miatt. A zsidók iránt érzett ellenszenv alapja a történelemben gazdasági, társadalmi, etikai és politikai jellegű volt. Másrészt az antiszemitizmus a keresztény idők előtt is durván jelentkezett. Gondolom az ok-okozati összefüggéseket sosem vizsgáltad.

A zsidó fajt meg nem a németek találták ki hanem ők saját maguk. Már az Ószövetség szélsőségesen fajközpontú baszod ("különleges nép", "választott nép". Már ott vannak olyan részletek, hogy a vegyes házasság a zsidók és más törzsek között tiltott. Gondolom ezek az Ószövetségi részletek is mind a zsidók végtelen toleranciájáról szólnak: "És megöltek mindent, ami a városban volt, férfit, asszonyt, csecsemőt és aggastyánt egyaránt, s a marhát, a juhot, a szamarat os kardélre hányták..." (Józs 6,21). A Talmud meg egyenesen egy gyűlöletkönyv - (Csak a zsidók emberek. A nem-zsidók teste olyan mint az öszvéreké és fattyaik olyanok mint a lovaké stb). Még olvasni is rossz!

Egyébként ha már annyira nagy szakértője vagy a 30-as éveknek
Stephen F. Wise rabbi az USA-ban élő zsidók vezetőjének volt egy nagy port kavaró nyilatkozata: Hitlernek egy dologban igaza volt. A zsidókat egy fajnak tartotta és mi valóban egy faj vagyunk. Vagy Charles Bronfman az Izraeli Születési Jog nevű szervezet fő támogatója 210 millió dolcsival támogatta (Washington Post 2000 január 17-i szám) a zsidók és nem-zsidók közötti vegyes házasságok elkerülését. Azt is leírta, hogy a zsidóknak meg kell őrizniük genetikai jellegüket, amelyet a zsidó DNS fejez ki.
http://www.mindentudas.hu/magazin2/20050802azamishok.html

A Transzfer-egyezményt csak azért írtam oda mert az sokkal jobban támogatta a cionizmust mint a britek a Palesztinába történő zsidó bevándorlást /úgyhogy azok a rémhírek sem állják meg a helyüket, hogy Hitler hatalomrajutása után a zsidók mindenüket (vagyonukat) elvesztették/.

A Lehti és a Stern Gang való igaz, hogy Nagy-Britanniát tekintette a cionizmus fő ellenségének szemben Németországgal akik pont egy zsidó állam megteremtésével akarták a zsidó-mentes Európát megteremteni. De ez már csak történelem...
[előzmény (1326)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 00:24:02 (1335)
Elnezest kerek, hogy nem vagom, hogy amikor elvileg az en hozzaszolasomra reagalsz, akkor valojaban mashoz szolsz. Igencsak evidensnek kellene lennie, komolyan.
[előzmény (1334)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-03 00:14:05 (1334)
én ezt MRoland hozzászólására írtam te fafejű...



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére