Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a fasizmust!!!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Antinácik ide...meg nácik is...egy kis vita azért kell...

Elejére << Előző < ... 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 ... > Következő >> Végére

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-01 15:16:59 (479)
most komolyan amiatt a vonatocska miatt csináltok ilyen felhajtást??
[előzmény (474)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-01 10:03:33 (478)
Nézd: én tiszteletben tartom a kettőtök diskurzusát.
Nem is szóltam bele addig, amíg meg nem történt ez a félreérthetetlen ocsmányság. És mivel ez nem egy privát fórum, azért vannak határai.
[előzmény (477)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 23:02:49 (477)
"25 perc? hogy csináltad?"

épp nem volt jobb dolgom. de nagyon meglephettelek, hisz kizökkentettelek a köszönési hullámodból :o)

"és ez így nem kibaszottul unalmas? mit értesz nyugalom alatt? felvonulsz a hegyekbe?"

a nyugodt élet lehet, hogy unalmas de az odáig vezető út csöppetsem az. ugyanakkor mégse. nincsenek extranagy igényeim nyuhgalom terén. egséz egyszerűen annyi, hogy ne legyenek olyan hülye gyerekek akik a szebb jövő érdekében valami veszélyes és ártó tevékenységen törik a fejüket.

"a halált hogy vagy képes kizárni bármiből is?"

a halál nem lehet életcél. gondolom érthető, hogy miért nem.

"milyen értelmet ad az életednek a többi ember? nem épp az emberek zavarják meg a nyugalmadat?"

nem mind.

"ezen már töprengtem egy sort, de nem hiszem, hogy alapesetben bármiféle vérfertőzés felléphetne. ha igen, ezt még meg lehet akadályozni. semmiképpen nem az a megoldás, hogy akkor emiatt inkább más fajtákkal keveredsz és mostantól kecskét baszol."

a kecskebaszás természetesen nem visz eredményre. én nem is mentem ilyen messze. max más kasztokra.

"ja és hogy csinálod a vastagított betűket? (bocs, de nem vagyok valami nagy kompjúter guru)"

ellestem másoktól ;o) úgy kell, hogy két nagyságjel közé beböksz egy b betűt aztán írod amit vastagon akarsz, majd újabb két nagyságjel közé egy /b. de ha ebből nem értesz akkor jobb egérgomb, forrás megtekintése és keress rá a kutyafasza sorra. na akkor látod miről beszélek.

"viszont nem mondhatod, hogy ezzel a többi ember bármit is veszítene. csak azt, hogy ez embertelenség."

akit megölsz az mindenképp veszít. továbbá az emberiség is veszít. ha mást nem egy hasznos munkaerőt.

hogy kooperálhat egy báb a játékosa zsinegjeivel?

"egyrészt a halált mindenképpen be kell vállalnom egy napon és nem mindegy, hogyan. másrészt itt nem csak hitről van szó. egy gondolkodó ember számára nyilvánvaló, hogy a halál nem a vég."

hívő.

"ha tisztán a Szubjektumból indulunk ki, akkor -mivel kizárólag a saját létünkben lehetünk bizonyosak- a külső világot legfeljebb csak észleletek halmazaként foghatjuk fel, tehát végsősoron illúziónak. magasabb szinten belátjuk, hogy a világ létezik és más emberek is élnek, de "bennünk", azaz benne Önmagamban, az Én-ben. a halál ilyenkor eleve kétségessé válik, mivel nem tudhatjuk, eljön-e valaha is vagy egyáltalán létezik-e, hiszen nincs róla saját tapasztalatunk, csak "hallottunk" róla "kívülről", beszéltek róla egy olyan világban, aminek a léte kétségbevonható, és kétségbevonható azon emberek léte is, akik állítólag -vagy szemünk láttára- meghaltak."

ha feltételezzük, hogy minden az én agyam szüleménye, akkor amikor valaki mesél nekem a halálról, vagy látom, hogy valaki meghal az tulajdonképp szintén az én agyam szüleménye. tehát én mondom saját magamnak. elég beteges gondolat, hogy saját magamnak hazudok, csak hogy ne legyen olyan unalmas az életem. elég szar dolog egy szebb világért küzdeni egy olyan világban ami tulajdonképp csak az én fejemben létezik. elég szar dolog zsidók kiirtásáról fantáziálgatni miközben a zsidók csak a fejmeben létezik. egyáltalán hogy beszélhetünk kiirtásról amikor nincs is olyan, hogy halál? mi értelme van egy háborúnak egy olyan világban ami az én fejemben létezik. és miért független ezen dolgok alakulása, holott mindent én találok ki? miféle istenekről beszéltél korábban, akik eltávolodtak a Földtől? egyáltalán milyen Földről van szó? meg ki vagy te egyáltalán? én?

"(kétségbev.o.n.ható hehe)"

hát én nem tudok ilyen szót :o)

"mi ezzel a gond?"

gond nincs vele, mert célt ér. csak épp hinni is kell benne, hogy célt érhessen.

"mert a harc is út. alapesetben nem az, de azzá tehető. kihívod magad ellen a sötétséget, a félelmet és ezáltal emelkedsz isteni/félisteni szintre."

a sötétség megismerése és ezáltal a félelem legyőzése szerintem sokkal célszerűbb. végeredményben kihívom magam ellen ja. de nem győzöm le. nem semmisítem meg.

"most hülyéskedsz? én a légynek se tudnék ártani! :) (pláne nem a döglött légynek)"

lehet, hogy egymagad nem. de egy emberrel könnyebb beszélni, mint 100 dühös ember elé állni és azt mondani nyugi van.

"és az mi? "kurva anyád"? :)"

miért mondanék ilyet?

"senkinek sem volt kötelező elvállalni a halált. ha erre azt mondod, hogy nyilván "kényszerítették" vagy "behülyítették" őket, akkor nem látod át ennek a harcnak a személyes voltát. a rituális öngyilkosságnak nagyon régi, pogány szent hagyományai vannak, amelyek sajnos a keresztény és/vagy modern ember számára érthetetlenek."

hit.

magam is meglepődtem, hogy mások is olvassák a diskurzust. néha nekem is nehézséget okoz a követés és el se tudom képzelni, hogy mi játszódik le egy kívülálló fejében.
[előzmény (466)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 22:33:55 (476)
Mi ez a szemét? Hogy lehet valaki ekkora nagy féreg?
[előzmény (458)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 21:59:01 (475)
Szerencsére van egy kis különbség a nem egyet értés és az undorító, tűrhetetlen szarrágás között.
[előzmény (473)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 21:36:01 (474)
Tudod mit?
A különbség te és Nietsche között főleg az, hogy ő az Übermensch embertípust pl. olyannak képzelte el, aki nem gyalázkodik meg, nem állítja ki magáról a bizonyítványt ilyen szánalmas és retek módon, mint te.
Jobb lenne, ha ezek után inkább befognád a pofád, és nem írnál hatmérföldes beszólásokat, mert ezek után csak egy a végük: te is csak egy dögevő kis szánalmas patkány vagy.



[előzmény (469)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 20:37:48 (473)
ja, biztos nagyon érdekes lenne. egész nap mást se nézhetnél, csak a sok "félelmetes szemüveges anarchista agytröszt" egyetértő bólogatását.
[előzmény (472)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 20:32:27 (472)
Nem, legfeljebb orokre kitiltatlak a forumrol. :)
[előzmény (471)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 20:16:58 (471)
jó, de ugye nem fogod most itt elbőgni magad?
[előzmény (470)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 19:09:28 (470)
Te szanalmas fasz.
[előzmény (468)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 19:05:53 (469)
főleg (a nagyérdemű előtt teljesen ismeretlen) tradicionalista íróktól nyúlok, amikor nyúlok. nem olvastam annyi Nietzschét, hogy ennyit lopjak tőle.

igazából nem értem, mi ez a hirtelen nagy megbotránkozás. eddig aszittem, ezt a témát csak ketten olvassuk, erre most többen is jöttök, hogy ejnye-bejnye.
(amúgy meg távolról sem sikerült annyira morbidra a rajzocska, mint amennyire szerettem volna...)
[előzmény (463)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 19:02:56 (468)
hát pedig én nagyon igyekeztem :) azt ne várd el, hogy pajeszt is csináljak nekik ..hehe
[előzmény (462)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 19:02:19 (467)
senkinek sem volt kötelező elvállalni a halált. ha erre azt mondod, hogy nyilván "kényszerítették" vagy "behülyítették" őket, akkor nem látod át ennek a harcnak a személyes voltát. a rituális öngyilkosságnak nagyon régi, pogány szent hagyományai vannak, amelyek sajnos a keresztény és/vagy modern ember számára érthetetlenek.
[előzmény (461)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 18:59:57 (466)
25 perc? hogy csináltad?

"én meg élni akoarok nyugodtan. ennélfogva a halált, mint olyant ki is zárhatom céljaim közül"

és ez így nem kibaszottul unalmas? mit értesz nyugalom alatt? felvonulsz a hegyekbe?
a halált hogy vagy képes kizárni bármiből is?

"nem lennék nyugodt ha senki nem lenne körülöttem mert akkor mi értelme lenne az életemnek?"

milyen értelmet ad az életednek a többi ember? nem épp az emberek zavarják meg a nyugalmadat?

"ha működne a tökéletes rendszer akkor nem lett volna szükség a Taigetoszra"

ez csak annyit jelent, hogy Spártában a rendszer már nem volt tökéletes (persze nemcsak emiatt, már a timokrácia is távol áll az ideálistól)

"a kaszton belüli szaporodás meg egyébkéntis előbb utóbb egy elég szűk réteg közötti szaporodásáá válik ami vérfertőzéshez"

ezen már töprengtem egy sort, de nem hiszem, hogy alapesetben bármiféle vérfertőzés felléphetne. ha igen, ezt még meg lehet akadályozni. semmiképpen nem az a megoldás, hogy akkor emiatt inkább más fajtákkal keveredsz és mostantól kecskét baszol.

"én azt mondtam, hogy nagyobb szerepet játszik a neveltetés. természetesen az alap is fontos"

jó, de ez sem igaz. a neveltetés csak a felszínes dolgokat határozza meg vagy inkább azt se. a nevelés célja a már eleve meglévő dolgok kibontása, felszínre hozása.
amúgy pedig már a minimális különbség is különbség, tehát a leginkább "fejnek születettebb" emberek is igényt tarthatnak arra, hogy irányító kasztot alkossanak, bármilyen kevéssel múlják is fölül a többit. vagyis ez inkább fordítva történik: a többi ember fordul a fejnek született emberhez, emberekhez segítségért, irányításért.

ja és hogy csinálod a vastagított betűket? (bocs, de nem vagyok valami nagy kompjúter guru)

"pont az egyenlőség miatt nem engedhető meg a faji alapont történő irtás hisz semmivel se kevesebb az az ember a másiknál"

viszont nem mondhatod, hogy ezzel a többi ember bármit is veszítene. csak azt, hogy ez embertelenség.
a szeparálásnál pedig miért vesztenénk el bárkit is?

"ha a mozgatórugók emberfeletiek akkor már végképp nem értem, hogy mi köze van ennek az egésznek a különféle nációkhoz, a megbúvó bábjátékoshoz"

annyiban, hogy bizonyos emberek, csoportok, esetleg népcsoportok kooperálhatnak ezekkel az erőkkel. a zsidókban nagyobb hajlandóság van erre, ilyen a természetük. ettől még lehet a zsidók nagy része kristálytiszta jellem (persze nem az). tkp önmagában véve nem is volna lényeges, hogy a kooperáló személyek zsidók-e vagy sem, de nyilvánvalóvá kell tenni azt, hogy a mai világot közvetlenül a zsidók uralják és EZ ellen is fel kell lépni.

"mert vakon bevállalod a halált pusztán mert a hited azt diktálja, hogy az jó"

egyrészt a halált mindenképpen be kell vállalnom egy napon és nem mindegy, hogyan.

másrészt itt nem csak hitről van szó. egy gondolkodó ember számára nyilvánvaló, hogy a halál nem a vég. ha tisztán a Szubjektumból indulunk ki, akkor -mivel kizárólag a saját létünkben lehetünk bizonyosak- a külső világot legfeljebb csak észleletek halmazaként foghatjuk fel, tehát végsősoron illúziónak. magasabb szinten belátjuk, hogy a világ létezik és más emberek is élnek, de "bennünk", azaz benne Önmagamban, az Én-ben. a halál ilyenkor eleve kétségessé válik, mivel nem tudhatjuk, eljön-e valaha is vagy egyáltalán létezik-e, hiszen nincs róla saját tapasztalatunk, csak "hallottunk" róla "kívülről", beszéltek róla egy olyan világban, aminek a léte kétségbevonható, és kétségbevonható azon emberek léte is, akik állítólag -vagy szemünk láttára- meghaltak. (kétségbev.o.n.ható hehe)

ilyenformán csak akkor lehet beszélni a halál felett aratott győzelemről, ha a "külső valóságot" teljes mértékben és Tudatosan magamba olvasztom, így a halál nem engem, nem az Én-t pusztítja el, hanem csak a világot semmisíti meg Önmagamban, amit -mivel ura vagyok annak- mágikus hatalmammal bármikor újjá tudok éleszteni (regenerálni).

"ez egy nagyszerű tüzelő gondolat. bizonyos helyzetekben el is éri a célját, hogy fölfokozódjon az adrenalin, valamint hogy az egyes harcos abszolút képes legyen a feladatára koncentrálni"

mi ezzel a gond?

"persze hogy van különbség. de minek harcolni ha el is lehet kerülni?"

mert a harc is út. alapesetben nem az, de azzá tehető. kihívod magad ellen a sötétséget, a félelmet és ezáltal emelkedsz isteni/félisteni szintre. ebben leginkább a különféle lovagrendek jeleskedtek, de a XX.sz-ban is előfordultak egészen '45-ig (ilyen volt a Waffen-SS vagy a bushido a jappóknál).

"például úgy tudok hasznosat tenni, ha elpusztítom az emberekben a mások felett történő uralkodási vágy, a magukat mások fölé helyező kényszer legapróbb szikráját is"

akkor most én kérdezem: hogyan? ez egyébként nemes cél is lehet, ha tisztában vagy vele, valójában mi az az "uralomvágy", illetve, mi a valódi Hatalom. másesetben a visszájára fordulhat és fordul is.

"például ha veled beszélgetek és rá tudlak ébreszteni, hogy a tömegpusztítás nem a szebb világ felé haladó ösvény egy állomása"

most hülyéskedsz? én a légynek se tudnék ártani! :) (pláne nem a döglött légynek)

"nem. annyit tesz Booze"

és az mi? "kurva anyád"? :)
[előzmény (460)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-28 16:55:38 (465)
sztem sehova. egyenesen oda...
bár a haverok bejelentették, nincs cashük, de én meg már be vagyok izgulva, úgyhogy asszem ez egyéni akció lesz.
[előzmény (464)]

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-28 13:13:38 (464)
hova mentek hedkéjsz előtt?
[előzmény (463)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-28 09:05:28 (463)
hmmmm....

eddig azt hittem,hogy értelmes vagy, igaz, amit mondtál, az nagyrészt Nietzschétől nyúltad, vagy nagyon egyivású vagy vele.
Legalábbis azt hittem. A rajzod után látom, nem.
kár.
[előzmény (458)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 15:10:18 (462)
Én nem fogok most tízméteres véleményt írni:
Undorító a vonatod baszdki!
[előzmény (458)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 15:08:31 (461)
naés?

ezek a valós okai az öngyilkos alakulatoknak. a szükség és nem az isteni megnyilatkozás.
[előzmény (457)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 15:06:50 (460)
"mondom, hogy a halálnál nincs nyugalmasabb állapot. ehhez semmi szükséged az emberiségre vagy annak a jólétére (sőt, a legnyugottabb akkor lennél, ha egy ember sem lenne körülötted)"

én meg élni akoarok nyugodtan. ennélfogva a halált, mint olyant ki is zárhatom céljaim közül. nem lennék nyugodt ha senki nem lenne körülöttem mert akkor mi értelme lenne az életemnek?

"hogy lehetne bármi? semmit nem örököl?"

de. de valami hiba mindig befigyelhet. ha működne a tökéletes rendszer akkor nem lett volna szükség a Taigetoszra. a kaszton belüli szaporodás meg egyébkéntis előbb utóbb egy elég szűk réteg közötti szaporodásáá válik ami vérfertőzéshez -> selejtesek születéséhez vezethet. ilyen értelemben megoldást jelenthet a klónozás, de akkormeg elvész maga az ember.

"sztem ez hülyeség. mindezzel tkp azt állítod, hogy egy ember agya a nevelés során "fejlődik ki". ezt pont az evolucionista tudomány cáfolja leginkább, mivel akkor egy majmot is simán megbízhatnának az állam vezetésével, hiszen az is ember, tökmindegy, mit örököl, az egész csak nevelés kérdése."

én azt mondtam, hogy nagyobb szerepet játszik a neveltetés. természetesen az alap is fontos.

"másrészt pedig pont ezzel az állításoddal cáfolnád meg azt, hogy a "faji megkülönböztetéssel hasznos emberek veszejthetők el", mivel szerinted az emberek alapvetően egyenlőek, tehát még egy esetleges írtás során sem veszne el egy pótolhatatlan személy sem, csupán "látszámcsökkentés" történik, ami jelen helyzetben mindenképpen pozitív."

pont az egyenlőség miatt nem engedhető meg a faji alapont történő irtás hisz semmivel se kevesebb az az ember a másiknál (hasznos)
amúgy pedig a faji törvényekkel szeparálásra gondoltam.


"hanem mik?"

ha a mozgatórugók emberfeletiek akkor már végképp nem értem, hogy mi köze van ennek az egésznek a különféle nációkhoz, a megbúvó bábjátékoshoz (aki szintén nem ember.. lehet, hogy egér (és ha elolvasod a lentebb említett könyet akkor rájössz ezt miért írtam)

"már miért volnék elvakult?"

mert vakon bevállalod a halált pusztán mert a hited azt diktálja, hogy az jó.

"egyrészt ez nem igaz, mivel az ilyen harcnak éppen az a célja, hogy olyan haditetteket viszel véghez, amelyeket "normális" esetben nem tudnál, mivel biztos halált jelent."

ezzel tisztában vagyok.

"másrészt pedig pont a lényeget kerülöd el (talán nem olvastad el a gondosan kiválasztott krisnás ínyencségemet? hehe). ez abban áll, hogy a harcos voltaképpen legyőzi a halált. ez nem valamiféle "jótett" (morális értelemben) vagy szószerint vett "önfeláldozás", hanem maga a személyes győzelem, ami felmérhetetlenül fontosabb annál, minthogy az illető végül a győztes vagy a vesztes oldalon hal meg. ez a teljes szabadság elérése, a test minden kötelékének lerázása, amivel eljuthatsz a halhatatlanságig."

ez egy nagyszerű tüzelő gondolat. bizonyos helyzetekben el is éri a célját, hogy fölfokozódjon az adrenalin, valamint hogy az egyes harcos abszolút képes legyen a feladatára koncentrálni.

"a harcban csak az pusztulhat el, aki rabja a testének. még a legfanatikusabb ateista-materialistának is be kell látnia, hogy nem mindegy, hogyan halsz meg: a sebeidet nyalogatva, nyüszítve, jajgatva; vagy a harci mámor csúcsán, az ellenfeleid és a halál képébe röhögve."

persze hogy van különbség. de minek harcolni ha el is lehet kerülni?

"és mit nevezel előrejutásnak? ha például sikeresen pályázol meg egy állást?
hogyan tudnál olyan "hasznosat" tenni, amivel senkinek sem ártasz? hiszen már a puszta léteddel is akadályozol másokat. valószínűleg emberek pusztulnak éhen szegényebb országokban azért, mivel Te viszonylagos jólétben élsz."

például úgy tudok hasznosat tenni, ha elpusztítom az emberekben a mások felett történő uralkodási vágy, a magukat mások fölé helyező kényszer legapróbb szikráját is. például ha veled beszélgetek és rá tudlak ébreszteni, hogy a tömegpusztítás nem a szebb világ felé haladó ösvény egy állomása.

"nem vagy báb, ha nem kapaszkodsz a "külső", tapasztalati világba, hanem kizárólag Önmagadba. minél inkább képes vagy elrugazkodni az érzéki világ szintjéről a felsőbb szférákba, tehát a Önmagad, az Eredeted irányába, annál inkább urává válsz a világnak, mivel ami eddig külső valóságnak tűnt, egyre inkább Tebenned koncentrálódik, nem Te leszel a világ része, hanem fordítva."

asszem Harlequin volt aki bábként önálló életre ébredt, úgyhogy meg akart szabadulni a játékosától, elvágta a köteleket, majd összeesett. De biztos ez egy zsidó tanmese és azért van így ;o)

""B!"

ez mi? cigiző ember napszecsóban?"

nem. annyit tesz Booze.
[előzmény (455)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 14:45:55 (459)
gyér.
[előzmény (458)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 14:45:10 (458)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________||___
|\o/o/oo\o/o/| ===Auschwitz |_\
----------------------------------------|
-OO-OO-OO-OO-OO-OO-OO-



© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 14:43:50 (457)
naés?
[előzmény (454)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 14:42:46 (456)
bazz elkúrtam
[előzmény (455)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 14:41:37 (455)
alas!

"szóval a hatalmon lévő tisztában van a hatalmával, de azt úgy alkalmazza, hogy mindenkinek hasznára váljék"

akkor egyetértünk. csak a "szolga" kifejezés zavart meg, mivel nálam ez alapvetően alárendeltséget jelent.

"jó. de mi alapján választod ki az üszkös lábat? hogyan döntöd el, hogy valaki hasznos avagy nem?"

egyelőre nem tudom. ezen még gondolkozom.
az viszont bizonyos, hogy ennyi ember nem fér meg egymás mellett.

"igen. segíti, hogy nyugodtabban élhessek"

mondom, hogy a halálnál nincs nyugalmasabb állapot. ehhez semmi szükséged az emberiségre vagy annak a jólétére (sőt, a legnyugottabb akkor lennél, ha egy ember sem lenne körülötted)

"egy tökéletes rendszerben ilyen nem eshet meg, ugyanis egy harcos férfiú és egy ugyanilyen "funkciót" betölto no (amolyan amazon) gyermeke mi más lenne, mint harcos?"

"bármi"

hogy lehetne bármi? semmit nem örököl?

"hát mert egy ember készségfejlődésében nagyobb szerepetjátszik a neveltetés, tanítás, mint hogy hova született"

sztem ez hülyeség. mindezzel tkp azt állítod, hogy egy ember agya a nevelés során "fejlődik ki". ezt pont az evolucionista tudomány cáfolja leginkább, mivel akkor egy majmot is simán megbízhatnának az állam vezetésével, hiszen az is ember, tökmindegy, mit örököl, az egész csak nevelés kérdése.
másrészt pedig pont ezzel az állításoddal cáfolnád meg azt, hogy a "faji megkülönböztetéssel hasznos emberek veszejthetők el", mivel szerinted az emberek alapvetően egyenlőek, tehát még egy esetleges írtás során sem veszne el egy pótolhatatlan személy sem, csupán "látszámcsökkentés" történik, ami jelen helyzetben mindenképpen pozitív.
amúgy pedig a faji törvényekkel szeparálásra gondoltam.

"vagy nem. a mozgatórugók egyáltalán nem emberiek."

"hanem mik?"

tapasztalat-felettiek, illetve maguk a hatások személyiség-alattiak, a támadás infernális irányokból történik. ezekről túl sokat még nem tudok. valamennyien diabolikus influenciák, amelyek démonokon, lidérceken, gonosz szellemeken, ráksaszákon, stb keresztül hatnak (ill. a Sátánnak is lehetnek különböző arculatai: Ahriman és Lucifer, vagyis Mammon és Belial meg hasonlók). ha "tudományos" megnevezést akarsz, hívhatjuk őket akármilyen betegségeknek (a hatásuk mindig vmilyen degenerálódás), de ez igazából csak a felszín súrolása.

"csöppet elvakult vagy. ez nem jó"

már miért volnék elvakult? csupán a végsőkig kiélezem a szubjektív-idealista szemléletemet, minden tekintetben a szolipszizmusból kiindulva.

"már ne is haragudj de én is kurvára meglepődnék ha éppen gépágyúval tüzelnék egy lövészárokban tartózkodó csapatra és ekkor valaki félmeztelenül egy szál késsel kimászik és elkezd felém rohanni, hogy végezzen velem. főleg, mivel tudom, hogy ha életben maradok akkor több ellent ölhetek meg, míg ha meghalok akkor számomra a harc véget ér. szóval a harcmezőn a halál avég és erről fölösleges vitatkozni"

egyrészt ez nem igaz, mivel az ilyen harcnak éppen az a célja, hogy olyan haditetteket viszel véghez, amelyeket "normális" esetben nem tudnál, mivel biztos halált jelent.
másrészt pedig pont a lényeget kerülöd el (talán nem olvastad el a gondosan kiválasztott krisnás ínyencségemet? hehe). ez abban áll, hogy a harcos voltaképpen legyőzi a halált. ez nem valamiféle "jótett" (morális értelemben) vagy szószerint vett "önfeláldozás", hanem maga a személyes győzelem, ami felmérhetetlenül fontosabb annál, minthogy az illető végül a győztes vagy a vesztes oldalon hal meg. ez a teljes szabadság elérése, a test minden kötelékének lerázása, amivel eljuthatsz a halhatatlanságig. a harcban csak az pusztulhat el, aki rabja a testének. még a legfanatikusabb ateista-materialistának is be kell látnia, hogy nem mindegy, hogyan halsz meg: a sebeidet nyalogatva, nyüszítve, jajgatva; vagy a harci mámor csúcsán, az ellenfeleid és a halál képébe röhögve.

"hasznos ami segíti az előbbrejutást miközben nem ártasz másoknak"

és mit nevezel előrejutásnak? ha például sikeresen pályázol meg egy állást?
hogyan tudnál olyan "hasznosat" tenni, amivel senkinek sem ártasz? hiszen már a puszta léteddel is akadályozol másokat. valószínűleg emberek pusztulnak éhen szegényebb országokban azért, mivel Te viszonylagos jólétben élsz.

"ha báb vagy akkor ezt nem teheted meg. és mivel báb vagy így nem tudod megtenni"

nem vagy báb, ha nem kapaszkodsz a "külső", tapasztalati világba, hanem kizárólag Önmagadba. minél inkább képes vagy elrugazkodni az érzéki világ szintjéről a felsőbb szférákba, tehát a Önmagad, az Eredeted irányába, annál inkább urává válsz a világnak, mivel ami eddig külső valóságnak tűnt, egyre inkább Tebenned koncentrálódik, nem Te leszel a világ része, hanem fordítva.
az Abszolútum felé történő közeledés pedig mindig a külső, káros, démoni hatás lerázását jelenti.

"B!"

ez mi? cigiző ember napszecsóban?



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
___________________________||___
|\o/o/oo\o/o/| ===Auschwitz |_\
-------------------------------------------------------|
OO-OO-OO-OO-OO-OO-OO-OO-OO-OO-


[előzmény (453)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 15:15:08 (454)
kamikazék

ha a japánok birtokoltak volna olyan eszközöket amikkel az amerikai hadihajókat meg tudják semmisíteni, így jobbra fordítani az esélyeiket a kamikázékra nem lett volna szükség. ez nem így volt.

északi indiánok

az ellenlábasaiknak megintcsak sokkal erősebb tűzerő volt birtokában, szemben az indiánok nyilaival.

SS-katonák, akik hősi halált haltak Berlin védelménél.

megintcsak a túlerő.

az oroszok is alkalmaztak rengeteg parasztáldozatot a II. világháborúban. az oka az volt, hogy több volt az ember, mint az eszköz.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 15:05:54 (453)
"...persze, hogy segítenie kell, ellenben hogyan tehetné ezt "alulról"?"

félreértesz. nem alulról segít, hanem felülről. a hatalom fent van. csak épp a hatalom birtokosának nem az önkényes uralom a feladata, hanem a kordában tartás. hogy egy egzakt példát leírjak. a rendőrnek hatalom van a kezében. a jó rendőr a tolvaj elkapásával akadályozza meg a lopások elszaporodását. a rossz rendőr inkább mindenkit letartóztat. az előbbi rendőr a népet szolgálja.. de fölötte áll. értesz? szóval a hatalmon lévő tisztában van a hatalmával, de azt úgy alkalmazza, hogy mindenkinek hasznára váljék.

"az üszkösödő lábat le kell vágni, nem pedig babusgatni, mert az neki se jó."

jó. de mi alapján választod ki az üszkös lábat? hogyan döntöd el, hogy valaki hasznos avagy nem?

"legyen. és mi neked az emberiség? miért jó, ha másokon is segítesz? talán elősegít a kényelem elérésében?"

igen. segíti, hogy nyugodtabban élhessek.

"egy tökéletes rendszerben ilyen nem eshet meg, ugyanis egy harcos férfiú és egy ugyanilyen "funkciót" betöltő nő (amolyan amazon) gyermeke mi más lenne, mint harcos?"

bármi.

""köhömm. a faji megkülönböztetéssel hasznos emberek veszejthetők el"

mert?"

mert? hát mert egy ember készségfejlődésében nagyobb szerepetjátszik a neveltetés, tanítás, mint hogy hova született.

"vagy nem. a mozgatórugók egyáltalán nem emberiek."

hanem mik?

"ha viszont sikerül, úgy legyőzöm a halált és halhatatlanná válok, mivel magáért Istenért halok meg. a halhatatlanság nem valamiféle "jutalom", hanem egyenes következménye annak, hogy felszámolod magadban a halandó individuum utolsó szikráját és eggyéválsz a Kozmikus Brahmannal, a Világlélekkel."

csöppet elvakult vagy. ez nem jó.

"a modern ember értetlenségét tükrüzi, az a szintű megdöbbenés, ami az amerikai katonákat érte, amikor az első kamikazéknak tanúi lehettek,"

már ne is haragudj de én is kurvára meglepődnék ha éppen gépágyúval tüzelnék egy lövészárokban tartózkodó csapatra és ekkor valaki félmeztelenül egy szál késsel kimászik és elkezd felém rohanni, hogy végezzen velem. főleg, mivel tudom, hogy ha életben maradok akkor több ellent ölhetek meg, míg ha meghalok akkor számomra a harc véget ér. szóval a harcmezőn a halál avég és erről fölösleges vitatkozni.

"erre már nem tudok újat mondani. szerinted mi a "hasznos"?"

hasznos ami segíti az előbbrejutást miközben nem ártasz másoknak.

"ezért kell előcsalogatni a rémet a pincéből, a bábjátékost a láthatatlan fonáljainál fogva kell felrángantni a mélyből, hogy eltaposhassuk, majd saját bábkutyái elé dobhassuk martalékul."

ha báb vagy akkor ezt nem teheted meg. és mivel báb vagy így nem tudod megtenni.

""nem nevezném ezt haladó gondolkodásnak"

és az baj? "

igen.


"a bölcsek bölcse, a nagy istenek királya, Marduk legyen veled!"

B!
[előzmény (451)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-22 12:15:28 (452)
a világciklusos kaki helyett találtam egy másik témábavágó szöveget, szal itt egy fasza kis részlet a Bhagavad-gítá-ból, ami a hindu hagyomány egyik legszentebb könyve (A Magasztos Szózata). ez a rész (a VIII. énekből) tkp ugyanaz, amit a halál-, ill. az öngyilkosság-témához írtam.
a Gíta eredetileg egy költemény, a Mahábhárata eposz részlete. "Az eposz tárgya két rokon uralkodó család trónviszálya. A két sereg döntő ütközetre sorakozik fel, ám ekkor az egyik sereg fővezére, Ardzsuna királyfi, megirtózik a rokonvér ontásának gondolatától. Barátja és kocsihajtója, Krisna herceg (akiről hamarosan kiderül, hogy Visnu isten földi megtestesülése) eloszlatja kétségeit. Lelket önt belé tanításával, amelynek lényege, hogy a csatában csak a testet ölik meg, a lélek halhatatlan; s egyébként is, a harcosnak veleszületett kötelessége az ölés.
A csata lefolyásáról a másik uralkodóház fejét, a vak Dhritarástra királyt, kocsihajtója, Szandzsaja tudó-sítja. Szandzsaját a szent Vjásza remete természetfölötti látás képességével ruházta fel, hogy a király palotájá-ból láthassa a távolban lezajló eseményeket" (Vekerdi József, a fordító, aki néhol elég "kétesnek" tűnő kommentárokat fűz a sztorihoz)

Ardzsuna szólt:
[1. Mi ez a Brahman, mi a Felsőbb Én, mi a tett, mit neveznek Felsőbb Lénynek, Felsőbb Istenségnek, emberek ura? 1.]
[2. Mi a Felsőbb Áldozat, és ki végzi ebben a testben, Madhu leverője? S hogyan ismernek meg a lelküket fegyelmezők haláluk pillanatában? 2.]

A Magasztos szólt:
[3. Az el-nem múlót nevezik Legfelső Brahmannak; saját lényed a Felsőbb Én; a lények létrejöttének szüle-tését okozó teremtésnek a neve tett. 3.]
[4. A Felsőbb Lény az elmúló életforma, a Felsőbb Istenség a lélek. A Felsőbb Áldozat én vagyok ebben a testben, testben-élők vezére.* 4.]
[5. S aki halála pillanatában rám gondolva válik meg testétől, az az én lényembe olvad; ne kételkedj ebben. 5.]
[6. Mindenki abba a lénybe jut el, amelyre halála pillanatában gondolva távozik testéből, mert mindig annak a lénye fogja áthatni [vagy: új létre kelteni]. 6.]
[7. Ezért mindenkor reám gondolj, és most kezdd a harcot; ha szíved és elméd rajtam csügg, bizonnyal hozzám jutsz el. 7.]
[8. Aki elméjét kitartó jógával fegyelmezi, nem engedi elcsapongani, a legfelső isteni lélekkel egyesül, ha arra gondol, Prithá fia. 8.]
[9. Aki az ősi Látnokról, Parancsolóról, paránynál kisebb s mégis felmérhetetlen nagyságúról, mindenség Teremtőjéről, sötétségen túl Nap fényében tündöklőről emlékezik meg 9.]
[10. távozása pillanatában, s áhítattal és jóga erejével fegyelmezi magát, életerejét szilárdan két szemöldöke közé összpontosítja, gondolatai nem kalandoznak el - az egyesül azzal a legfelső isteni lélekkel. 10.]

azért ez nagyon ott van. hehe

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-22 12:12:24 (451)
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh Wgah'nagl fhtagn hajólemléxem:)

sem tibeti-tantrikus, sem krisnás világciklus-magyarázatot nem sikerült előásnom, úgyhogy megpróbálok felidézni valamit a fasiszta olvasmányaimból.
a világban végbemenő változásokat nem evolúcióval, hanem involúcióval magyarázzák. a ciklus kezdetén minden szinten megvalósuló dicső és fényes Aranykorból fokozatos álászállás történik egészen a Kali-Yugáig (a Sötét Kor, a keresztény Apokalipszis, a germán-wotanista Farkasok Kora, amelyben jelenleg élünk). ez folyamatos távolodást jelent a Metafizikai Centrumtól, Istentől. a Földön pedig egyre erősebb degenerálódást élünk át, a démonok egyre inkább átveszik a hatalmat. ma már az embernek tudomása sincsen arról, valaha mi volt és most éppen mi folyik, mivel elvesztette a látását, nem veszi észre a körülötte kavargó sötétséget, csupán passzívan elszenvedi azt. nem veszi észre, hogy az istenek már rég a csillagokba költöztek. a bolygónk sorvad. ez semmiféle racionális szarral nem magyarázható, mivel magasan "ratio"(?)-feletti. csak annak van reménye, aki még képes tartani a kapcsolatot a Napvárossal, a Transzcendentális Atlantisszal és még emlékszik a valódi árja őshazára, Hyperboreára.

"A nagy hatalom nagy felelősséggel jár."

minden tiszteletem Pókemon bácsikáé, de...

"A hatalmat föl lehet használni saját célra, vagy mások megsegítésére. Az utóbbi a jó. Ezért mondom, hogy a fejnek alárendelt szerepet kell betöltenie"

...persze, hogy segítenie kell, ellenben hogyan tehetné ezt "alulról"? mihez kezd esetleg több millió ember egyetlen szolgával? ez nyilvánvalóan oda vezet, ahol most tartunk: a bohócok mögött álló paraziták uralmához.
"hatalmat" csak az birtokolhat, aki hülyére tudja venni a népet. a csőcseléknek mindenképpen vezetőre van szüksége, bálványra, akit imádhatnak, ez az ő természetük. ha nincs uralkodójuk, akkor keresnek maguknak egyet. hiába képzelik azt, hogy a maguk útját járják, mert mindig a sajátjuknál magasabb igazságokra vágynak, szükségük van valakire, akire felnézhetnek. ha nincs királyuk, akkor az éppen előttük táncoló bohóc, híresség lábnyomát követik. a nép nem tud élni tűzijáték, cirkusz nélkül.

"d bizony. hiába cserélte már jóformán mindenét fiatalabbra. mégse bírja"

nem para. nemsokára biztos, lesz animációs Cher. félig már most is az. látszik, ahogy fokozatosan leolvad a "valódi" Cherről egy másik, életképesebb anima-Cher és a kiválás során magával ragadja a lelket is, hogy aztán átvegye az uralmat és magába olvassza a régit mindenestül.

"az a baj, hogy ez örök körforgás. most föltehetném azt a frappáns kérdést, hogy hogy de megintcsak nem jutnánk egyről a kettőre. nem lehet humánusan gondolkodni és ez a probléma"

mert a "humánus" gondolkodás korlátolttá tesz. nem tudsz olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó. ezt eleve meggátolja az elképesztő túlszaporulat, de méginkább a modern ember degeneráltsága. az üszkösödő lábat le kell vágni, nem pedig babusgatni, mert az neki se jó. a modern ember ágyútöltelék. az egyetlen mód, hogy ezt a korcs embert valamiképpen értékessé tegyük az, ha lépcsőfokként szolgál az eljövendő Aranykor kiépítésében.

"az öngyilkosság gondolatával te játszol nem én"

ez igaz, de nekem még vannak céljaim. aztán jöhet a seppuku.

"ennek oka, hogy tisztában vagyok azzal, hogy az én elhullásommal egy rendkívül értékes, ha nem a legértékesebb ember veszne el. Ezt nem tehetem meg az emberiséggel szemben"

legyen. és mi neked az emberiség? miért jó, ha másokon is segítesz? talán elősegít a kényelem elérésében?

"mi van akkor ha a harcos kasztba született egyed nem alkalmatlan a harcos kasztra ám másban villoghatna. ugyanakkor a kasztrendszer átka, hogy erre sose derül fény. ezért rossz a kasztrendszer ezen formája"

egy tökéletes rendszerben ilyen nem eshet meg, ugyanis egy harcos férfiú és egy ugyanilyen "funkciót" betöltő nő (amolyan amazon) gyermeke mi más lenne, mint harcos?

"Ugyanakkor Irak felfegyverzése olyan méreteket öltött, hogy logikus következménye az az állapot ami lett"

nem hinném, hogy Irakot valóban az állítólagos atomfegyverei miatt támadták meg. ennél még az olajos duma is hihetőbb. már mondtam, hogy az arab országok sztem miért szálkák az usának mint izrael verőlegényének a szemében.

"de akkor hangozzék úgy a mondatom, hogy én nem erőltethetem"

a csőcselék mindenre nyitott, ami számára rágható.

"köhömm. a faji megkülönböztetéssel hasznos emberek veszejthetők el"

mert?

"ugyan gyomokról beszéltünk és elvekről ám én ezt végig az emberekkel vontam párhuzamba. hisz az elvek mögött emberek állnak"

vagy nem. a mozgatórugók egyáltalán nem emberiek. legfeljebb Freud, a szemüveges-foxabályzós pubertáskorú okoskislányok kedvence, és barátai, a többi zsidó pszichoanalitikus szerint, akik azt állítják, hogy a lelkibetegség az emberrel születik.

"azért mert halálra ítéled magad. és egy dologban biztos vagyok. nem túl rózsás dolog a szép új világot halottként megélni"

ha viszont sikerül, úgy legyőzöm a halált és halhatatlanná válok, mivel magáért Istenért halok meg. a halhatatlanság nem valamiféle "jutalom", hanem egyenes következménye annak, hogy felszámolod magadban a halandó individuum utolsó szikráját és eggyéválsz a Kozmikus Brahmannal, a Világlélekkel. a mai degenerálódott ember ezt nem láthatja, mert születése óta vak. a felsőbbrendű ember nem egy esendő porszem az ún. világegyetemben (bár más értelemben valóban porszem), hanem egyedura annak. amikor a világot szemléli, nem kifelé tekint, hanem befelé, mivel olyasmi, hogy külvilág, számára nem létezik. amit egyáltalán érzékelhet, az őbenne van.
a modern ember értetlenségét tükrüzi, az a szintű megdöbbenés, ami az amerikai katonákat érte, amikor az első kamikazéknak tanúi lehettek, de ilyenek voltak még az északi indiánok azon alakulatai, amelyeket a "soha vissza nem térőknek" (vagy ilyesmi, valszeg rosszul írom) neveztek, mert a harcba eleve meghalni indultak vagy azok az SS-katonák, akik hősi halált haltak Berlin védelménél. a nyugatiasodott barmok ezt nem érthetik a beszűkült tudatukkal, számukra a halál a vég, nem a kezdet, egy gonosz valami, ami egyszer majd eljön értük, és akkor végleg befejezik értelmetlen létüket.

"meglehet nagyobb haszna van"

erre már nem tudok újat mondani. szerinted mi a "hasznos"?

"az egész folyamat nem szól másról, minthogy a szervező összeugrassza az irtót az irtottal ezáltal mindkettő legyőzettetik"

ezért kell előcsalogatni a rémet a pincéből, a bábjátékost a láthatatlan fonáljainál fogva kell felrángantni a mélyből, hogy eltaposhassuk, majd saját bábkutyái elé dobhassuk martalékul.

"nem nevezném ezt haladó gondolkodásnak"

és az baj?

a bölcsek bölcse, a nagy istenek királya, Marduk legyen veled!
[előzmény (449)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 03:52:16 (450)
Be nice to your local nazi :)))))) Ez kurva jó...

http://prague.tv/movies/bekind.mpeg



Elejére << Előző < ... 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 ... > Következő >> Végére