Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a fasizmust!!!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Antinácik ide...meg nácik is...egy kis vita azért kell...

Elejére << Előző < ... 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 ... > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 11:45:40 (329)
Nos. az 5.-nél járok és meglehetősen elragadó olvasmány. Igencsak bölcs ember vlt aki ezt leírta, mert rengeteg igazság van abban amit leírt. Ugyanakkor nem kötném ki, hogy zsidó az illető, vagy illetők mivel az is lehet, hogy pusztán azt a trükköt alkalmazza az író, hogy sok igazság közé elrejt egy-egy hazug motívumot. Ennek az elméletnek a működőképességét ő is megfogalmazza:

"ha az újságírók jogot kapnak arra, hogy helytálló dolgok mellett 21 akármilyen hülyeséget leírjanak?"

"A tudomány mai állása mellett s amellett az irány mellett, amelybe mi annak fejlődését tereltük, a nép, minthogy vakon elhiszi a nyomtatásban megjelenő dolgokat - hála a félrevezető sugalmazásoknak és saját tudatlanságának -, vak gyűlölettel viseltetik mindennel szemben, amit saját maga felett állónak tekint, mert nem fogja fel az osztályok és rangok jelentőségét."

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 11:45:26 (328)
Amúgy zsidó ismerőseimmel beszélgetve csíptem el ezt és még sok mást. Viszont akkor azt mivel magyarázod, hogy a hűbér legjobb kifejezése a birtok adomány? Abban az időben amikor a zsidók Európába jöttek igen is a pénz nem ért önmagában sokat, nem úgy mint most. Annál inkább a föld, minden személyi és tárgyi javával. Az már más kérdés, hogy a zsidók uzsora kamatokkal, jelzáloggal jutottak földhöz de az sokkal későbbi történet.
[előzmény (326)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 11:40:27 (327)
az is kibaszottnagy baromság, hogy a 2. világháborúban a zsidókat segítő németeken kívül az összes többi náci. Mégis mi áll a tankönyvekben? A náci Németország. A sértésem nem rád irányult hanem a történelem ferdítésekre, saját ízre formálására. Bár meglehet én is pont ezt teszem, de én definiálok és nem axiomákat gyártok.
[előzmény (325)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 11:35:46 (326)
ez minden bizonnyal azért van, mert magabiztos vagyok :o) egyébként ki vallja ezt a nézetet ha nem te és x mennyiségű társad akiknek ezt nyomták a fejébe nebulói évei során és mint igaz tant elfogadtad? hidd el nekem is ugyanezt tanították és ugyanúgy el is fogadtam, hisz még Ivanhoe-t is egy zsidó kereskedő ruházta fel fegyverekkel meg Ben Hurt is zsidó kerekedő segítette, szóval a zsidók a történelem folyamán mindig kereskedőként tetszelegtek vagyis.. mégse.. az Ótestamentumban itt-ott még foglalkoztak mással is. Aztán hopp és csak arról hallasz, hogy a zsidók kereskedők. Hogy miért? Mert utálták őket és ezért nem kaptak földet, mert akkoriban a pénznek nem volt értéke. Hát persze. 8 éves koromba elfogadtam, hogy ez rendben van így. Az más kérdés, hogy a történelmet másképp figyelve az ősközösségi társadalmakat is a cserekereskedelem oszlatta fel, majd a cserét rövid időn belül felváltotta a pénz. Hát ennyit annak értéktelenségéről és a kibaszásról mellyel a zsidókat arra kárhoztatták, hogy csak a pénzzel foglalkozhat. A vicces az egészben, hogy a cserekereskedelem vonalat ugyanakkor tanulja az ember amikor azt, hogy a zsidók kereskedők mert nem kapnak földet. csak épp akkor még a nebuló fiatal így nem látja és ennek okán nem is foglalkozik az összefüggésekkel.
[előzmény (325)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 11:15:11 (325)
Ezt nem én gondolom... Mindenesetre, hogy rögtön egy "kibaszott nagy baromság" jelzővel intézted el a dolgokat nagy magabiztosságra utal. Lenyűgözöl :-))
[előzmény (324)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 11:06:49 (324)
igazad van és jó ha ezt a tényt a saját gondolkodásmódodban is alkalmazod.
[előzmény (323)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 10:25:53 (323)
Azt hiszel amit akarsz, de az sokat nem változtat. A hányattatásukról pedig egy szót sem ejtettem.
[előzmény (320)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 09:58:20 (322)
a 2. jegyzőkönyvebn szó esik Nietzcheről, meg Darwinról. Namosttény, hogy Adolf H. is sokat merített ezen két ember munkásságából. A zsidóknak érdekük volt a zsidóüldözés? Vagy az egész pont arról szólt, hogy a söpredék (nem fajtiszta) zsidó állomány pusztuljon el? Tehát Jézus azért nem zsidó mert őt is a világi anya hozta a világra. A zsidóság tehát nem is anyai, hanem apai és anyai ágon öröklődik egyszerre? Az anyai ágnak nem az a magyarázata, hogy anyád csak egy lehet, de apád akármennyi?

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 09:35:52 (321)
ha én mint nemzsidó egy zsidó nőnek csinálok gyereket akkor az a gyerek gój lesz?
[előzmény (298)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 09:00:33 (320)
ez egy kibaszottnagy baromság és erre alapozni egy nép hányattatását teljesen értelmetlen dolog. V.o.n.-nak remek elképzelései vannak a zsidó kereskedőkről és az sokkal stabilabb lábakon áll mint a mondvacsinált belekényszerítés a lehető legjobb dologba amiből egy ember vígan megélhet ozt még kapálnia sem kell.
[előzmény (300)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 08:58:30 (319)
"mivel például a zsidók már előbb léteztek, mint az ő kirekesztésük. ugye ez tény"

így van, tehát akkor a zsidók előbb kezdtek el kirekeszteni, mint ahogy őket kirekesztették, nem? :) (zsidó mint a kiválasztott nép)

a zsidó, mint kiválasztott nép valóban, megklehtősen kirekesztő magatartásra utal, mint az az alant szereplő idézetből is látszik.

""ugynakkor persze aki felvállalja, hogy ő zsidó és azt gondolja, hogy ez a puszta tény (a származás) felhatalmazza rá, hogy más ember fölé helyeződjék az semmiben sem különbözik a nácitól"

ez miért baj? szerintem ebben igazuk is van, a zsidó a kereskedő réteget jelképezi"

nem! a zsidó kereskedő jelképezi a zsidó kereskedő réteget. csak azé mer én nem vagyok zsidó már nem is kereskedhetek csak kapálhatok, mert a buzeráns antiszemita csak a zsidótól hajlandó megvenni az árut? há mekkora faszság már ez kéremszépen. nem olvastam az alkotást de letöltöttem, gsyhogy lehet most elolvasom bár elég fáradt vagyok.

"erről egy fasza kis Rammstein szám jut eszembe, a Zwitter, na abban ilyesmi van, csak most nem ugrik be a szövege."

nem szeretem a Rammsteint mert nem kedvelem a német nyelvet. Bár van egy két jólcsengő nóta. Akkor már inkább a Die Krupps.

""de a határon kívüli dolgok ellen mit tudsz tenni? a bent lévő szaporulat növekedésére azért nem válaszolnék, mert az egész amiről beszélek arról szól, hogy nincs kint meg bent"

pont az a cél, hogy megszűntessék a 'kint' és a 'bent' fogalmát, így ne lássuk a határokat (és ezek egy idő után valóban eltűnnek)"

őőő... akkor egyről beszélünk :o) most akkor mit akarsz ebből kihozni?


""akkor Trianonon nem szabad változtatni"

oké, szal akkor ez most hogy jön a rabszolgasághoz? :)
(talán az igazságtalanságra célzol?)"

tulajdonképp ma olyan 1 körül pont ezen gondolkodtam, hogy tuti fel fogod tenni ezt a kérdést és amikor én ezt válaszoltam rá, akkor tudtam miért válaszoltam. 1-kor nem ugrott be. Aztán 5 körül észbekaptam. A rabszolgaság eltörlése egyetlen tollvonás volt. Olyan ember cselekdte mindezt a rabszolgatartó déliekkel szemben akinek semmi köze nem volt a déliek rabszolgáihoz, éppúgy mint ahogy fölöttünk is olyanok ítélkeztek akiknek az itt történő dolgokhoz nem igazán van sok köze (nemtom a pontos megfogalmazását a hungarista alapigazságnak, de valami ilyesmi a tartalma).
[előzmény (298)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-12 10:50:02 (318)
gyűrűk ura... igazad van lehetnének feketék, mint ahogyan az elfeken belül is vannak sötét elfek...Bár a fekák tuti, hogy külön fajként szerepelnének, mert ha az eredeti Niebelungot veszem megvan majdhogynem az összes faj beazonositása más népekkel. Nem tudom, olvasmányaim alapján egészen a középkor végéig a feketéket az 'ördög kóros népsigének' tartották az európaiak. vagyis inkább külön fajnak, nem rassznak. A fene sem tudja... Majd megnézem Tolkien jegyzeteit és kutatásait... Hátha még a feministák számára is találok egy-két érdekességet:)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 23:02:48 (317)
314-es válaszra ment
[előzmény (316)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 23:02:13 (316)
ez igaz :-)
[előzmény (315)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 23:01:45 (315)
nem kiáltottam fasizmust, csak azt mondtam, hogy a gyanuja merült fel
[előzmény (313)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:58:05 (314)
Amúgy ha nincs a teljes útra érvényes jegyem én sem kezdek feltűnősködni. Persze, hogy normálisan viselkedem.
[előzmény (312)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:56:52 (313)
Egyelőre maradjunk a tényeknél nem volt érvényes jegyük arra a szakaszra. Erre is fasizmust kiáltani szerintem beteges. Azért nehogy már bocsánatot kelljen kérni amiért a jegyet kezelésre kérik tőlük... Ha pedig a kallernak az utazásai során olyan tapasztalatai vannak amelyek arra ösztönzik, hogy elővigyázatosabb legyen velük szemben azt hagyjuk meg az ő előjogának.
[előzmény (312)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:52:25 (312)
Nem volt gond velük, normálisan vislkedtek...
[előzmény (310)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:49:12 (311)
Na ebből az is látszik, hogy 150 roma utasból csak 2 bliccel. "Derék egy népség"... :-))
[előzmény (306)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:47:45 (310)
2. Hülyeség. Az általad gyűlölt rasszizmus esete akkor áll fenn ha te és a két cigó is 120 km-re vette a jegyeket és csak őket bünteti meg. De még akkor is sok minden múlik a kommunikáción...
[előzmény (302)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:47:11 (309)
sajnos annyira nem volt jó :-(
[előzmény (308)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:45:27 (308)
Vagy csak a kabinnak csinos hölgy utasa is volt így könyebb volt emlékezni a benne utazókra... :-))
[előzmény (302)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:41:43 (307)
hát, ja
[előzmény (306)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:34:15 (306)
Nem vagyok rasszista, de jó memória kell ahhoz hogy egy Miskolc-Budapest vonalon megjegyezze az összes roma jegyének adatait!
[előzmény (302)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:29:25 (305)
en is mindig igy utazok, orulok hogy nem vagyok dakota! :)))
[előzmény (302)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:29:24 (304)
bocs, de nem tuddtam, hogy van ilyen topic is
[előzmény (303)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:22:40 (303)
ez nagyon megható, de lehetett volna vmelyik kisebbségi vagy tolerancia topicba is, nem?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:13:09 (302)
Ma utaztam a vonaton. A kupéban egy lány két romasrác és én ültem. Miskolcról indult a vonat, indulás után nem sokkal jött a kalauz és kezelte a jegyeket. Már Hatvan előtt jártunk, mikor visszajön a kalauz és kérdi a két roma srácot, hogy meddig utaznak. Mondják, hogy Pestig, erre a kaller mondja, "akkor meg kell, hogy büntessem önöket, mert emlékszem, hogy csak 120 km-re érvényes jegyük van, ami Hatvanig szól"

ebből két dolgot tudok leszűrni:
1. olyan jó a kaller memóriája, hogy megjegyzi minden utasnak, hogy meddig szól a jegye
2. csak ezt a két roma srácot jegyezte meg, vagyis a rasszizmus gyanuja merül fel

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 22:07:41 (301)
nem hinném, akkor még volt hely bőven pl. Afrikában.
szerintem ez inkább a zsidók megváltoztathatatlan alaptermészetéből fakad (a bolygó zsidó, a vándorlásra való hajlam, a lázadás, az érzék a pénzügyletekhez ill. egyfajta géniusz megnyilvánulása - kétlem, hogy mindezeket az utóbbi néhány évezred folyamán szedték volna fel)
[előzmény (300)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 21:30:38 (300)
A zsidók főleg azért kezdtek a kereskedéssel pénzügyekkel foglalkozni mert Európában sehol sem kaptak földet.
[előzmény (298)]



Elejére << Előző < ... 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 ... > Következő >> Végére