Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a fasizmust!!!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Antinácik ide...meg nácik is...egy kis vita azért kell...

Elejére << Előző < ... 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 ... > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 07:00:45 (359)
az általam megítélt erőszak mértéke meglehetősen rugalmas. egyébként ha házad van földed van. nem lehet, hogy esetleg a zsidóknak nem kellett a föld mivel nem abból éltek? nem lehet, hogy inkább arról volt szó, hogy a vendéglátó és kereskedő ipar nem volt annyira feltöltve mint amennyit elbírt volna és ezt az űrt pótolta a zsidók egy része a jobb megélhetés reményében? Bár meg mernék rá esküdni, hogy nem minden zsidó foglalkozott ezzel az iparággal és nem csak a zsidók tették ezt. De ha ez mégis így van, akkor el kell fogadnunk azt a tényt, hogy a zsidó nők kurvák voltak. Bár én nem basznék olyannal akit nem kedvelek.

A vendéglátóipar ugyanannyira szolgai tevékenység csak épp folyamatosan változik a gazdád.

A gettónak nem az a funkciója, hogy szegény legyen.
[előzmény (357)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 23:39:00 (358)
Pont ezaz. Ha van házad de nincs földed miből élsz? Fogadó, kereskedés hasonlók. Vagy lehetsz szolga koszt kvártéj fizetség fejében, bár ez nem tőled függ. A zsidók pedig a híres egyiptomból történt kivonulásuk óta amikor tehették nem óhajtották ezt az "alantos" megélhetési formát, hogy más ember ( gój) keze alá dolgozzanak.

Azért Izrael korántsem olyan szegény veszélyeztetett ország, hogy gettónak nevezzük. Az USA talán már jobban kötődik minden lélegzetéhez mint sem fordítva.
[előzmény (356)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 23:26:40 (357)
A Rómaiak sosem alkalmaztak a helyzet által követelt és az általuk megítéltnél nagyobb erőszakot. Ez volt a birodalom fennmaradásának alapja. Elfogadták az adott nép szokásait vallását - mivel ők maguk is több istent tiszteltek. Persze bizonyos keretek között mert pl a barbárok emberáldozatát a legnagyobb szigorral tiltották. Birodalmuk egyfelől ennek köszönhette oly sokáig a fennmaradását.

Persze különbséget tettek a mare nostrum római polgárai és a provinciákból származók között.

A fasces viseletére ( innen ered Mussolini fasizmus mozgalma is) és az általa adatott dictator-i címre történelmükben voltak méltó és méltatlan személyek. Ha valaki politikát akar csodálni felejtse el a mai szerencsétlen barmokat és inkább temetkezzen a könyvekbe.
[előzmény (341)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 23:14:19 (356)
egy nép amelyik vígan él letelepedés nélkül minek akar letelepedni? megaztán házuk lehetett. legalábbis Rómánál még megvolt...


Izrael egy gettó ahonnan nem viszik az embereket gázkamrákba?
[előzmény (354)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 23:11:09 (355)
ha a piramisjátékot például a fegyverkezési versenyre érted akkor azt hiszem értem mire gondolsz. bár meg kell jegyeznem, hogy azontúl hogy rossz dolog nem látom, a gyártón kívül kinek származhatna haszna belőle. főleg mivel az egészet a félelem és a védekezési ösztön vezérli.

a honvéd szó megmaradt. eltörölték a fordulatokat menet közben, mivel ugyan jól mutat ha egyszerre történik de a sorkatonákat nehezen lehetett rá betanítani. nem vagyok egy alaki fenomén mégis nekem könnyen ment. sapka nélkül ugyanúgy kell tisztelegni, mint sapkában, pihenj állásban hátra kell tenni a kezet mint az amcsik és van olyan, hogy terpeszállás.. meg a sapkát is máshogy kell levenni, és még van pár apróság. igazából nem látom, hogy egy civilnek ezekről minek kell tudnia. nem látom benne a hírértéket dehát ha valamilyen belső információmorzsával jól lehet lakatni a lakosságot akkor ezt meg kell tenni. még ha ez az információ csupán csak morzsa vagy neadjisten fals, mivel teszemazt nem végleges. volt már rá precedens. ezért titkosak a béketárfgyalások, hogy megválaszoljam a Snobs egy igen frappáns kérdését.
[előzmény (353)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 23:06:13 (354)
A föld a letelepedés alapja, bár ma már ezt mi nem értjük meg. Nézz meg egy akkori hozományt. Főleg föld és jószág. Ugyanakkor munka és megélhetés.

[előzmény (351)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:56:58 (353)
Sajnos a háború üzlet, mint ahogy a fegyverkezés is. Grippen MIG vagy más. RÁBA IKARUS vagy más. Informatikai fejlesztések stb. Gondolom nem kell ecsetelni. Kőkemény harc különböző érdekcsoportokkal és politikai szócsövekkel.

Ugyanakkor jól hallottam, hogy pl a honvéd megszólítást kivágták és már csak katona marad, vagy hogy túl "bonyolúlt" alakzatok, menetelések voltak és legyszerűsítették azokat? Ez már racionális, ha igaz és indokolt?

[előzmény (348)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:53:50 (352)
én inkább egy "m"-et raknék az "e" után de ez a mondat értelmén nem változtat és ez esetben meg is válaszoltam. már ha egyről beszélünk. ha nem akkor kérlek írd le még egyszer :o)
[előzmény (350)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:52:03 (351)
minek kellett nekik a föld? hogy bankot építsenek rá, meg gyárakat, hogy a gójokat teljesen kiforgassák a vagyonukból? ez egyfajta gyerekes bosszú a megannyi meghurcoltatásra? a zsidók kezében van a világon a legnagyobb pénzmag és ezáltal ők uralják a földet?

én sose száltam be piramisjátékba mert tudom, hogy valami gáz van benne... de ez nemtom mire vonatkozik.
[előzmény (349)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:47:19 (350)
A teljesen más alatt de még ugyanabban a hozzászólásomban található kérdése érdekelne.

Ebben a mondatban egy hibát vétettem. Nem magázódni akartam sajna egy e betüvel több jött ki... A nélkül valóban érthető.

[előzmény (346)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:41:00 (349)
Mint a főníciaiak a mesterséget eltanulták. Mivel azonban a világon sehol sem fogadták őket el igazán különböző okokból - ide sorolhatjuk a "földmegvonást" és pl, hogy az asszimilációnak ők sem voltak nagyobb barátai... - más híján e mesterségüket nem dobták el.

Ha megnézel egy piramisjátékot mi történik. A sok szerencsétlen bár tudja, hogy valami gáz lehet mégis beszáll a haszon reményében. Ez lehetett a zsidókkal is még ha ők sok esetben hírhedtebben is játszottak. Utálták őket de mindenki tudta mi az ábra...
[előzmény (347)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:36:33 (348)
először is nem vagyokhíve a csendőrpertunak és az idősebb jogán felajánlom, hogy tegezhetsz. másodszor pedig felszólítalak, hogy fejezd ki magad értelmesen, mert ez a mondat nem mondható annak.. mármint amit te írtál és nem amit én.


persze ha a sorkatonai vonalra kívánsz utalni akkor egy "m" maradt le és akkor már érthető a mondat, szóval az iménti egóm megcsillanását tekintsük semmisnek.

A sorkatonai szolgálatnak a mai formában nem látom túl sok értelmét ám abban sem látok rációt, hogy a honvédség erejét pusztán a hivatásos állomány tegye ki. Az eltörlés időpontjával kapcsolatban érdemi válasszal nem tudok szolgálni. Hacsak az nem az, hogy amíg a vezetés képtelen a határozott döntések meghozására addig én hogy lennék az? A politikai csatározások olyan színtérre helyeződtek át, ahol annak nincs helye... De azért mégis jól érzi ott magát és nem tágít. Sajnos.
[előzmény (346)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:29:46 (347)
állításod azt feltételezi, hogy valaha is egy hullámhosszon voltunk és még lehetünk. bízom benne, hogy igazad van. ebben a reményben teszem fel a kérdést:

Miért lettek a zsidók kereskedők?
Miért csak a zsidók lettek kerskedők?
Miért maradtak a zsidók kereskedők?

mivel a kersekdeleme az elnyomott zsidók privilégiuma volt több ezer évig és ez az elnyomás és meghurcoltatása a miatt ez a mai napig sem változott így csak természetes, hogy az USA hadseregének beszállítója izraeli érdekeltségű, mint minden nagyobb cég. Hisz csak a zsidóknak van meg az ehhez szükséges pénzügyi háttér. Szerintem ez könnyedén belátható.
[előzmény (345)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:23:05 (346)
A teljesen más alatt de még ugyanabban a hozzászólásomban található kérdése érdekelne.
[előzmény (344)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:21:40 (345)
Ma valszeg nem vagyunk egy hullámhosszon. Ezt már megint nem értem.

Mindenesetre az arabok az öntözőcsatornák kifejlesztésében, kiépítésében és alkalmazásában nem kevés köszönetet mondhatnának a zsidóknak a földművelést tekintve.

Most hirtelen nem jut eszembe annak az izraeli érdekeltségű cégnek a neve amelyik az USA hadseregének - talán a légierőnek ? - haditechnikai beszállítója. Na ők már egy jó ideje kifejlesztettek egy jó technikát a nagy szárazság ellen ami a beljebb eső főleg arab lakta területekre megfelelő mennyiségű vízutánpótlást tudna eljuttatni. Mindezt pedig "filléres" áron a helyzethez viszonyítva. A valóság pedig mi? Az, hogy a gyülölködő arab és zsidó felek keresztbe tesznek a megbékélési törekvéseknek melynek már nem kevés híve van mindkét oldalon. Ja és, hogy a zsidők minden fontosabb vízgyüjtő medencét uralnak és csak vízcseppeket csurgatnak át vagy még azt sem...
[előzmény (344)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:13:40 (344)
pontosíts légyszi! nem kapáltak? akkor minek a föld?
[előzmény (343)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 22:12:18 (343)
???

A Teljesen mást az alatta található kérdésre értettem mint témaváltásra. :-))




[előzmény (342)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 21:58:53 (342)
fura. leírod, hogy a zsidók történelmének alapja, hogy nem kaptak valamikor a múltban földet és ezért kereskedésre kényszerültek. aztán én, hogy ugyanezt mondom aszondod hogy a történelmük egész más. fölmerül bennem egy nagyon egyszerű kérdés. akkor mi a zsidók igaz története? és miért állítottál először valótlant?
[előzmény (339)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 21:55:20 (341)
ha én egy népcsoportot rühellek akkor azt egy elkülönített helyre viszem (getto), majd ha túlnövi azt akkor kivégzem őket, mondjuk gázkamrába vagy hasonló. persze a rómaiak korában még meglehet nem volt ennyire korszerű a technika és így inkább adtak a zsidóknak házat, meg megélhetési lehetőséget (amivel a saját szájuktól vették el az ételt). végülis van ebben ráció.
[előzmény (333)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 21:52:47 (340)
ebből semmi nem látszik azontúl, hogy a földet a tulajdonasa elajándékozhatja és visszaveheti míg a pénzzel ezt nem teheti mg. Különösen ha megöli azt akinek a pénzt vissza kéne adnia.

A zsoldos az urát nem védi meg pusztán a zsoldja miatt míg a hűbéres megvédi a kapott földje miatt. A föld adományozása és a folyamatos koszt, kvártéj adása nem összeegyeztethető, mivel más viszonyt feltételez. De NEM a föld köti össze a hűbérest a hűbérurával hanem az összeköttetést erősíti meg. De jó. Legyen neked. A föld nagyobb érték és ezáltal nagyobb hatalom mint a pénz. De kérdemén. Melyik a nehezebb? Egy kiló vas vagy egy kiló lúdtoll?
[előzmény (337)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 16:29:30 (339)
Teljesen más.

Mint hivatásos mi a véleményed a sorkatonaságról? Mikor is szűnik meg 2005-től? Mikor hívnak be utoljára "kopaszokat"?
[előzmény (336)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 12:46:28 (338)
Hát ezaz. A vérükben van az adott helyzet maguk javára fordítása. Persze nem az olyan szélsőséges szituáció mint a zuhanyrózsa alatt állni...

Én nem azt állítom, hogy egyedül az a magyarázat amit én írok csak az egy jelentős része az egésznek. Azért mint összekötő kapocs Ázsiával, vagy a tengeri kereskedelemben a Földközi Tenger partja is sokat dob a latba. Viszont annyit éltek elnyomásban anyaország nélkül, hogy más nem maradt nekik mint a tőkefelhalmozás.
[előzmény (336)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 12:40:42 (337)
Azért azt is tegyük hozzá, hogy ha megszünt a hűbéri adomány az sok esetben - ha nem éppen mindíg - "fejvesztéssel" járt. Ebből is látszik, hogy a föld sokáig nagyobb hatalom volt mint a pénz. Persze korlátok közé szabva hiszen a határ meg van húzva.

Egy német zsoldos katona adott esetben végig ásította a török támadást persze a markát kitartotta ha elszámolásról volt szó. Míg egy a földjét védő várkapitány, nemes, főpap az életét sem kímélte sokszor.

Ha pénzt adott volna gondolj csak bele mekkora inflációt gerjesztett volna. :-))

[előzmény (335)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 12:36:25 (336)
egy dolgot nem árt figyelembe venni. "a zsidók kereskedők, mert.." nem kizárólag a zsidók történelmének a sajátja, hanem úgymond a világtörténelem sajátja. Mint ahogy az is a világtörténelem sajátja, hogy mit csinált Néró, Spartacus, Napoleon vagy Hitler. Ez a történelem. Egy egy személyhez kötik. És a zsidóknak ez a történelme? Hogy nem művelhetnek földet csak kereskedhetnek? Ez egyszercsak volt és megváltoztathatatlan. A világon minden változik, de a zsidók több mint ezer éven keresztül nem csinálhatnak mást csak kereskedhetnek és a kereskedelem a zsidók privilégiuma. Hát elég nonszensz egy történet ez. Aztán meg jól megszedik magukat a kereskedésből, úgyhogy jelzálog lévén földhöz jutnak azt elkezdenek kapálni. Hát persze. Én is pont így csinálnám.
[előzmény (333)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 12:27:42 (335)
bevallom ez az ajándékos dolog elég hirtelen válasz volt ám a mosogatás alatt volt időm gondolkodni. A hűbérúr hűbéresi viszony a földön alapul. Ennek oka leegyszerűsítve, hogy a föld ingatlan át nem ruházható el nem ajándékozható. Szóval amikor a hűbérúr "megjutalmazott" valakit a földjével, magához kötötte. A hűbéresévé tette. Ha a hűbéres már nem tartozott a hűbérúr kegyeibe az egész egyszerűen visszavehette a földet. Bármi mást adott volna neki arra nem kötelezhette volna a hűbérest, hogy ne adjon túl rajta (pl. pénzt, hogy elköltse, ajándéktárgyat (vázát), hogy eladja (hisz ennek az eszmei értéken kívl más értelme nemigazán létezik), kaját, hogy megegye). Szóval a föld az egyetlen amit a hűbérúr adhatott, hogy magához láncolja a hűbérest. Ez a dolog ma is létezik például a Honvédség esetében a lakbértámogatás agy a szolgálati lakás ami addig illeti a személyt amíg a Honvédség tagja.
[előzmény (331)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 12:16:52 (334)
más nemzet a SAJÁTJÁT

A nagybetűs kimaradt, nélküle félreérthető.
[előzmény (333)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 12:08:29 (333)
Egy dolgot nem árt figyelmbe venni. Ők a történelmüket társadalmi fejlődésüket sokkal jobban ismerik mint bármelyik más nemzet akiknél a leginkább a saját szájíz szerint folyik minden... Hogy ez miért van az talán a folyamatosan mindenhol tapasztalt ellenszenv miatt akalult így.

Róma agyébként nagy "szerelmem". Persze, hogy kereskedtek mivel polgári jogot nem szerezhettek és mivel földjük csak max "otthon" volt bizonyos rétegeik nem csak adót akart fizetni...
[előzmény (331)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 12:04:14 (332)
az a gond, hogy ugyanúgy lehet befeketités, mint a valóság.

Igazából mondjuk még nem látom, hogy miért lesz szarabb ha a cion véréből származó uralkodó szolgája leszek, mintha a mostani rendszer szolgája vagyok. Szóval a sztori eddig szimpla hatalomátvételről szól ami meg engem nem érint. És biztos vagyok benne, hogy akiket ezzel meglehet fogni és uszítani lehet a zsidók ellen (a tömeg) sem érinti.
[előzmény (330)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 11:57:13 (331)
ja! hogyha zsidók mondták akkor már biztos úgy van. egyébként ők honnan tudják?

mikor jöttek a zsidók Európába? csak azért kérdem mert már a rómaiaknál is volt értéke a pénznek és mint Ben Hur példája is bizonyítja, már akkor kereskedtek a zsidók.

Édesanyádnak mit adsz a születésnapjára? Pénzt vagy ajándékot?
[előzmény (328)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 11:52:26 (330)
Egy vonal szerint az orosz titkosszolgálat alkotta a Cion Bölcseit, hogy igazolást nyerjenek a zsidókkal szembeni politikai fellépésekhez melyek sok esetben pogromokba torkoltak. A "haladó" orosz egyetemi ifjúság kedvenc időtöltése volt testnevelesi óra keretében, hogy bepiálva és azon kívül a tanáraiktól felfűtve rávetették magukat a zsidó közösségekre. Gyakorlatilag enek következtében is nőtt meg a nyugatra vándorlók népes tábora. Nem kevés ellenszenv körében ott is.

Amúgy ha ez tényleg így van akkor túl jól sikerülhetett mert biza megvannak a követői a mai keményvonalas zsidók között.
[előzmény (329)]



Elejére << Előző < ... 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 ... > Következő >> Végére