Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a fasizmust!!!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Antinácik ide...meg nácik is...egy kis vita azért kell...

Elejére << Előző < ... 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 ... > Következő >> Végére

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-09 21:04:04 (509)
Szoktátok hallgatni a Rádió C-t? Nagyon jó, egyszerűen rászoktam. Van benne egy csomó jó zene, riportok európa- és világhírű cigány muzsikusokkal (a cigányzenétől a jazzig). Beszélgetések az internetről, aztán egy igencsak ironikus (sőt kifejezetten cigány önironikus) rovat az unióről. Tényleg nagyon jó. A Kossuthon van déli egytől kettőig.
Rádió C - Áz.(rövid ával :-))

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 22:12:33 (508)
Én tényleg nem Kutya vagyok.

És igazából nem értelek. Mi az elgondolásod a szvasztikával kapcsolatban? Most komolyan! Azt írod, hogy az ortodoxok neked kifejezetten szimpik. Mondjuk nekem nem túlzottan, mert ők is elég kirekesztőek (az más kérdés, hogy csak így tudnak élni)
De akkor azok után miért támadod a nácizmus-ellenes hozzászólásokat?

Ki támogatta a nácikat Japánon kívül? Én másról nem tudok.
Mivel mást jelentett a horogkereszt pl. Indiában mint az akkori Németországban, ezért ezt kötve hiszem. De ha te bármilyen összefüggést reprezentatívan be tudsz mutatni, szívesen látom!

"és ha náci, akkor mi van?"

Akkor az van, hogy nem kell hagyni egy emberiség-ellenes eszme újraterjedését. Eleget szenvedett már sok ember tőle. Minta ahogy a kommunizmustól is, ezt hozzáteszem.

Ettől függetlenül jogilag nem tiltanám be, de igazad van abban, hogy valszínűleg a többség mind a kettőnek a betiltását szorgalmazná.
[előzmény (505)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 18:01:54 (507)
Eb nem Kutya. erre igyelj oda mert még gondok lehetnek ebből.
[előzmény (505)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 18:01:18 (506)
"ha el tudod érni helyes gazdálkodással, hogy a Föld arányaiban igazodjon az emberiség népességnövekedéséhez, akkor heripotter vagy."

egyedül nem valószínű. de te se tudod egyedül elérni a népességcsökkentést.

"ez nem világos. mit értesz "játék" alatt"

hogyhogy mit? a matchbox az egy játék és amikor tologatom akkor játszom vele. én vagyok a játékos.

"ez tetszik (majd mondj vmi bővebbet is), csak nekem úgy tűnik, félredumálsz. a kérdés az volt, hogyan mehet végbe a megsemmisülésed. hogyan érzékeled az eseményt?"

nem beszélek félre ez a megsemmisülés. hogy érzed magad mikor alulmaradsz egy küzdelemben? szarul? mit nem lehet ezen érteni?

"ha nem vagy vele tisztában, miért akarnál bármit is tenni?"

tisztában vagyok vele. értelmetlen a kérdés.

"ezért hangsúlyoztam ki a "valóban" szócskát. tehát miért nem teljesen mindegy az, hogy a világ létezik-e. tehát itt nem az a kérdés, hogy szerinted létezik-e vagy sem, hanem hogy igazából - és ez min változtat."

ha a szubjektum valóságérzete kimerül abban amit ő érzékel (az ő agyában áll össze az érzet), mint ahogy oly bölcsen leírtad akkor akár az is bekövetkezhet hogy a külvilágtól teljesen függetlenül az agyban játszódnak le a folyamatok, tehát minden ami körülöttünk van. helyesebben magunkban. pusztán a saját agyunk által generált érzet. mint ilyen abszolút hiányában van a valóságnak. és ez fontos, hisz akkor miért ne gondolhatnám egész egyszerűen azt hogy legyen minden másképp és már másképp is van. miért kéne szervezkednem vagy bármit is tennem? hisz a saját világomnak én vagyok az ura. ha nem én vagyok az ura mert tőlem független. sőt. én báb vagyok. akkor meg pláne nincs értelme tenni a dolgok ellen.


"érdemes olyan dolgokkal foglalkozni, amik vannak? főleg akkor, ha nem tudod (semmiképpen sem tudod) eldönteni, hogy azok "vannak"-e vagy nincsenek? ebből már következik az, hogy vmi olyan értelmet kell találni, ami független attól, hogy van-e vagy nincs"

téged szórakoztat, hogy engem ismételsz? persze mi mást is tehetnél, hisz én vagy... semmi sincs. csak én.

"de azok az emberek a "felismerésed" után is ott vannak. ugyanúgy ott vannak és ugyanannyira valóságosak, mint mielőtt megkérdőjelezted a valóságosságukat."

nincsenek emberek. csak én vagyok.

"mert kívülről tekintesz magadra és ezáltal egy maszkká válsz. leminősíted magad a benned élő emberek szintjére."

a bennem lévő emberek én vagyok. jóhogy leminősítem magam a szintükre. nem is tehetnék mást.

"az értelem miért volna az anyaghoz kötve?"

a háború nem anyag. ugyanakkor nincs értelme sem.

"rosszul fogalmaztam. számodra olyan nincs, hogy "kívül". nincs értelme."

ez így van? föltehetnék egy költői kérdést, hogy számodra van-e ám mivel te pusztán csak bennem létezel, mivel én vagy így a válasz is ugyanaz mint nekem. nincs.

"miféle bizonyítékot akarsz? tárgyi bizonyítékot? teljesen rossz irányba haladsz. amikor felteszed magadnak a kérdést "van valami rajtam kívül? a világ egy illúzió?", akkor már eleve tévedésben vagy, mert ennek a kérdésnek nincs értelme. az Én-en "kívül" nincs "van-ság", nincs létezés, mert a létezés csak az Én-en belül értelmezhető és minden, amit az Én érzékel, képzel vagy gondol, azt nevezzük úgy, hogy létező."

ezt már tudom. ez annyit jelent, hogy te nem létezel.

"a valóságnál valóságosabb nem lehet semmi. márpedig a valóság az, ami az Én-ben tudatosulhat. ami ezen túl van az már nem valóság, az már nem "van", létezik, hanem valami mást tesz."

egy primitív ember számára az énen belüli valóság valóság. én ezen már túlléptem. számomra a bennem élő valóság csak képzet. mint te is.

"a valóság az, ami számodra valóságos. ami számodra valóságos, annál semmi nem lehet valóságosabb."

csak egy primitív ember gondolkodik így. gondolkodik??? ugyanmá.. miket beszélek.

"ha a fentieket megérted (mondjuk jobban, mint én), akkor máris retteg tőled, hiszen az urává válsz."

és ez nekem akkor most jó?

"de szerinted mi kikre jelentünk veszélyt?"

ha eltekintünk attól, hogy minden csak bennem létezik, akkor azokra az emberekere akik nyugodtan akarnának élni. mivel mindennel összefügg, így a faszság mindenkire hatással van. még azokra is akiket tulajdonképp nem szemeltél ki.

"pedig azt a részt Yoshiaki Kawajiri rendezte, akinek a rajzfilmjeit klasszikusok. ez már abból is látszik, hogy megjegyeztem a nevét hehe.. láttad a Ninja Scrollt vagy a Vampire Hunter D-t?"

jóhogy :o) azért nem tetszett mert nem illeszkedett a sztoriba.. márhogy semilyen nyitott kaput nem zárt be csak volt.

"amúgy a Második Reneszánsz c. résznek tradicionalista (voltaképpen szélsőjobbos) üzenete van. persze nem akarok bele semmiféle (aktuál)politikai üzenetet erőltetni, de ez csak úgy fordulhatott elő, hogy a japán ember a liberalizmussal még meg-nem-fertőzött zen-buddhizmust sajátíthatja el. "

na ezt most konkrétan nem vágom.

"ja, de ez sajna az egyértelműség kárára megy. nem gondolod át eléggé, amit írok, ez főleg azért baj, mert nem tudok elég jól fogalmazni."

a gond ott van, hogy olyan filozófiai szintre helyezed a dolgokat amin hagysz kismillió hézagot amit sorra megtalálok és ezért összedől. úgyhogy ha nem tudod befoltozni akkor inkább állj neki a botásnak és építs valami újat.
[előzmény (503)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 12:59:12 (505)
szia kutya!

Először is: hogy ki kit lát szívesen, az már akkor kiderült, amikor téged ki akartak innen rúgni az idióta felesleges vonatod miatt, amibe volt pofád belemagyarázni azt az olcsó "holokauszt-túlélő"- szöveget

ja, de téged aztán nem lehet csakúgy átbaszni, igaz? átlátsz a szitán! hehe

A hosszú szenvedésekről meg csak annyit, hogy itt te írsz le baromi hosszú, kiszámítható tudálékos töltelékszavakat, te sírsz állandóan az agyoncsépelt Talmudról

a töltelékszavaim nagyonis alattomosak és akkor támadnak, amikor a legkevésbé számítasz rá. de éber kutya sosem pihen!
nem emlékszem, hogy a Talmud miatt is sírtam volna, de lehetséges.

Szó ne essék: rosszul vagyok tőle én is

én nem vagyok tőle rosszul, sőt! az ortodox zsidók kifejezetten szimpik.

De itt igazából az a kérdés, hogy a kedves náciknak miért kellett ezt a jelképet bemocskolni

nem hinném, hogy bemocskolták, mert voltaképpen érte harcoltak. az egész Távol-Keleten rengetegen támogatták őket pl Indiában, Tibetben, Japánban, stb

Le kell ellenőrizni, hogy milyen értelemben van használva a horogkereszt. Ha nem náci, akkor nincsen probléma

és ha náci, akkor mi van?

Igazából megmondom őszintén, én mind a horogkereszt, mind a vörös csillag betiltása ellen vagyok, mert a tiltás csak a nácik, meg a komcsik ellenérzését váltja ki. Azonkívül nem demokratikus

én is a betiltás ellen vagyok, de éppen a betiltást nevezném szószerint demokratikusnak. ha a kérdést népszavazásra bocsátanák, tuti, hogy szinte mindenki be akarná tiltatni.
[előzmény (502)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 12:56:10 (504)
mikor máskor filózzunk rajta? a világmegváltás a mi ópiumunk hehe
[előzmény (498)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 12:55:10 (503)
"amit mondok, azt én értem. ez egy jó dolog! ...ez nagyon jó dolog... ööö" /MP/

nem. én írtam :o)

gratula.

helyes gazdálkodással elérhető, hogy mindenkinek elegendő jusson. Ugyanakkor most az van, hogy van aki többet kap van aki meg semmit

ha el tudod érni helyes gazdálkodással, hogy a Föld arányaiban igazodjon az emberiség népességnövekedéséhez, akkor heripotter vagy.

amire te gondolsz az nem a játékos, hanem a játék

ez nem világos. mit értesz "játék" alatt

a megsemmisülés az amikor legyőznek. vannak legyőzések ami után még felállhat az ember a végső után már nem

ez tetszik (majd mondj vmi bővebbet is), csak nekem úgy tűnik, félredumálsz. a kérdés az volt, hogyan mehet végbe a megsemmisülésed. hogyan érzékeled az eseményt?

miért? ha tisztában vagyok a valótlanságával miért akarnék bármit is tenni?

ha nem vagy vele tisztában, miért akarnál bármit is tenni?

mert csak a való életben vannak rám valóban hatással a történések

ezért hangsúlyoztam ki a "valóban" szócskát. tehát miért nem teljesen mindegy az, hogy a világ létezik-e. tehát itt nem az a kérdés, hogy szerinted létezik-e vagy sem, hanem hogy igazából - és ez min változtat.

mert nem érdemes olyan dolgokkal foglalkozni amik nincsenek

érdemes olyan dolgokkal foglalkozni, amik vannak? főleg akkor, ha nem tudod (semmiképpen sem tudod) eldönteni, hogy azok "vannak"-e vagy nincsenek? ebből már következik az, hogy vmi olyan értelmet kell találni, ami független attól, hogy van-e vagy nincs.

de nincs olyan akivel megoszthatnám

de azok az emberek a "felismerésed" után is ott vannak. ugyanúgy ott vannak és ugyanannyira valóságosak, mint mielőtt megkérdőjelezted a valóságosságukat.

van. az előző mondtaban megfogalmaztam a leglényegesebb különbséget. vannak emberek a metróban akik képzeletbeli társaikkal bezsélgetnek. nem szeretnék magam is olyanná válni. remélem nem is vagyok olyan ám meglehet, hogy épp egy metróban utazok és furcsán néznek rám az emberek

mert kívülről tekintesz magadra és ezáltal egy maszkká válsz. leminősíted magad a benned élő emberek szintjére.

mert nem léteznek. csak a képzeletemben. egyébként mivel nem az értelem dominál ezen fogalmaknál, így nem is veszítheti el azt

az értelem miért volna az anyaghoz kötve?

bizonyítsd be, hogy van valami is ami létezik az én-en kívül. bizonyítsd be nekem a te létezésed és, hogy nem csak a képzeletem szülöte vagy

rosszul fogalmaztam. számodra olyan nincs, hogy "kívül". nincs értelme.

bizonyítékot!

miféle bizonyítékot akarsz? tárgyi bizonyítékot? teljesen rossz irányba haladsz. amikor felteszed magadnak a kérdést "van valami rajtam kívül? a világ egy illúzió?", akkor már eleve tévedésben vagy, mert ennek a kérdésnek nincs értelme. az Én-en "kívül" nincs "van-ság", nincs létezés, mert a létezés csak az Én-en belül értelmezhető és minden, amit az Én érzékel, képzel vagy gondol, azt nevezzük úgy, hogy létező.
a valóságnál valóságosabb nem lehet semmi. márpedig a valóság az, ami az Én-ben tudatosulhat. ami ezen túl van az már nem valóság, az már nem "van", létezik, hanem valami mást tesz.

nem. én vagyok. te csak a képzeletemben létezel. ami a valóságban van az van. t csak egy gondolathalmaz vagy

a valóság az, ami számodra valóságos. ami számodra valóságos, annál semmi nem lehet valóságosabb.

a sötétség gondolom most nagyon retteghet tőlem

ha a fentieket megérted (mondjuk jobban, mint én), akkor máris retteg tőled, hiszen az urává válsz.

én nem is a köznapi értelemről beszélek. a 100 meg a tömeget szimbolizálja

de szerinted mi kikre jelentünk veszélyt?

imádom. láttam. a szamurájos epizód annyira nem jött be

pedig azt a részt Yoshiaki Kawajiri rendezte, akinek a rajzfilmjeit klasszikusok. ez már abból is látszik, hogy megjegyeztem a nevét hehe.. láttad a Ninja Scrollt vagy a Vampire Hunter D-t?
amúgy a Második Reneszánsz c. résznek tradicionalista (voltaképpen szélsőjobbos) üzenete van. persze nem akarok bele semmiféle (aktuál)politikai üzenetet erőltetni, de ez csak úgy fordulhatott elő, hogy a japán ember a liberalizmussal még meg-nem-fertőzött zen-buddhizmust sajátíthatja el.

na gyos voltam? :o)

ja, de ez sajna az egyértelműség kárára megy. nem gondolod át eléggé, amit írok, ez főleg azért baj, mert nem tudok elég jól fogalmazni.
[előzmény (499)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 12:34:59 (502)
"félre ne érts, szívesen látunk, de ezt a hosszú szenvedésedet, amit ide leírtál, egyszerűen rossz nézni. "

Először is: hogy ki kit lát szívesen, az már akkor kiderült, amikor téged ki akartak innen rúgni az idióta felesleges vonatod miatt, amibe volt pofád belemagyarázni azt az olcsó "holokauszt-túlélő"- szöveget.
A hosszú szenvedésekről meg csak annyit, hogy itt te írsz le baromi hosszú, kiszámítható tudálékos töltelékszavakat, te sírsz állandóan az agyoncsépelt Talmudról. Szó ne essék: rosszul vagyok tőle én is.
De mennyire valós fenyegetés szerinted? Hát nem túl nagy.

"csakhogy az ominózus jelvényen ott van az az antik szvasztika."

Szar ügy. De itt igazából az a kérdés, hogy a kedves náciknak miért kellett ezt a jelképet bemocskolni. Amit kisajátítanak, azzal megtörténhetik, hogy az eredeti jelentéstartalma ködbe vész.

"hát pl, ha vki meglát egy horogkeresztet, nem kezd el habzani a szája és nem kiált rendőrért."

Igen, ebben igazad van. Le kell ellenőrizni, hogy milyen értelemben van használva a horogkereszt. Ha nem náci, akkor nincsen probléma.
Igazából megmondom őszintén, én mind a horogkereszt, mind a vörös csillag betiltása ellen vagyok, mert a tiltás csak a nácik, meg a komcsik ellenérzését váltja ki. Azonkívül nem demokratikus.
[előzmény (496)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 10:50:14 (501)
he-he ez igaz
[előzmény (500)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 10:46:42 (500)
az élet egy nagy filozofálás.
[előzmény (498)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 10:45:10 (499)
gouranga! hehe

(az most elvileg vastagított betűvel van)

(az meg dőlttel)

istencsászár vagy :o)

"ja, hát ez már mindent megmagyaráz. mi ez? egy Arany ballada? :) "

nem. én írtam :o)

"jó, de én arról beszélek, ha már nincs több étel. ha a Földön 100 milliárd ember él, dolgozhatnak akármennyit, ételhez viszont nem sokan jutnak."

helyes gazdálkodással elérhető, hogy mindenkinek elegendő jusson. Ugyanakkor most az van, hogy van aki többet kap van aki meg semmit.

"hm? ilyet mondtam volna?"

igen.

" "természetes", hogy a báb is játékosnak képzeli magát, hiszen attól lesz báb. "

amire te gondolsz az nem a játékos, hanem a játék.

"akkor írd le, hogy mit érzékelsz. hogyan látod (hallod, érzed, stb) saját megsemmisülésedet, mit látsz előtte, közben és utána?"

a megsemmisülés az amikor legyőznek. vannak legyőzések ami után még felállhat az ember a végső után már nem.

"nem érted. pontosan ugyanannyi indíttatásod van bármit is csinálni, mintha az a világ valós lenne."

miért? ha tisztában vagyok a valótlanságával miért akarnék bármit is tenni?

"erre felelj: miért nem teljesen mindegy neked, hogy az a világ VALÓBAN létezik-e vagy sem?"

mert csak a való életben vannak rám valóban hatással a történések.

"el tudod nekem mondani, miért változtat ez bármin is?"

mert nem érdemes olyan dolgokkal foglalkozni amik nincsenek.

"az eszme is egy gondolat. gondolatok pedig továbbra is vannak."

de nincs olyan akivel megoszthatnám.

"van valami különbség aközött, hogy én egy gondolatod vagyok-e vagy "külső" személy?"

van. az előző mondtaban megfogalmaztam a leglényegesebb különbséget. vannak emberek a metróban akik képzeletbeli társaikkal bezsélgetnek. nem szeretnék magam is olyanná válni. remélem nem is vagyok olyan ám meglehet, hogy épp egy metróban utazok és furcsán néznek rám az emberek.

"ezek miért vesztenék el az értelmüket?"

mert nem léteznek. csak a képzeletemben. egyébként mivel nem az értelem dominál ezen fogalmaknál, így nem is veszítheti el azt.

"menjünk tovább: nem azt mondom, hogy semmi nem létezik az Én-en kívül."

bizonyítsd be, hogy van valami is ami létezik az én-en kívül. bizonyítsd be nekem a te létezésed és, hogy nem csak a képzeletem szülöte vagy.

"honnan veszed, hogy Te találod ki?"

téged is én talállka ki. innentől kezdve egy álomkép már csak egy köpés.

"minden és mindenki "van", de benned. nem érted, hogy különben értelmetlenné válna a "van" szó?"

bizonyítékot!

"a részed vagyok, tehát vagyok."

nem. én vagyok. te csak a képzeletemben létezel. ami a valóságban van az van. t csak egy gondolathalmaz vagy.

"egyremegy. legyőzöd."

a sötétség gondolom most nagyon retteghet tőlem.

"csakhogy mi nem vagyunk 100-an (legalábbis itthon nem) és nem vagyunk a szó köznapi értelmében "dühösek"."

én nem is a köznapi értelemről beszélek. a 100 meg a tömeget szimbolizálja.

"éppen én akartam elkerülni a témát, de láttad az Animátrixot? ha szereted a mangát, nézd meg, amúgyis milliószor jobb, mint a film, a folytatást pedig össze sem lehet hasonlítani vele. "

imádom. láttam. a szamurájos epizód annyira nem jött be.

na gyos voltam? :o)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 10:41:38 (498)
öccsém Ti még vasárnap reggel is ezen filóztok (nem olvastam végig, csak néhány hozzászólást). pihenjetek már

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 10:25:13 (497)
egyből hasznosítottam az újonnan szerzett tudást hehe

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 10:24:13 (496)
ha valaki megnézi a korábbi hozzászólásaidat, rájöhet, hogy melyik irányból közelíted meg a problémakört

basszus, lelepleztél...

Mellesleg abba szólok bele, amibe akarok, mivel ez egy fórum, lehet, hogy ez neked nem világos

félre ne érts, szívesen látunk, de ezt a hosszú szenvedésedet, amit ide leírtál, egyszerűen rossz nézni.

Azért gondolom kitalálhatod, hogy az ominózus jelvény nem az antik szvasztika ellen lett kitalálva

csakhogy az ominózus jelvényen ott van az az antik szvasztika.

Miért, mik lennének azok az illúziók?

hát pl, ha vki meglát egy horogkeresztet, nem kezd el habzani a szája és nem kiált rendőrért.
[előzmény (484)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 10:21:28 (495)
gouranga! hehe

(az most elvileg vastagított betűvel van)

(az meg dőlttel)

"az élet vége a halál,
erről már biztos hallottál,
minden elérkezik egyszer
ezt nem lehet átlépni viccel."

ja, hát ez már mindent megmagyaráz. mi ez? egy Arany ballada? :)

"a munka gyümölcse egy éhes száj betömése. egy éhező megölésével is elérhető az éhezése megszüntetése meg azzal is ha ételt adsz neki"

jó, de én arról beszélek, ha már nincs több étel. ha a Földön 100 milliárd ember él, dolgozhatnak akármennyit, ételhez viszont nem sokan jutnak.

"nem te mondtad egykoron, hogy a baj akkor van mikor a báb azt feltételezi, hogy ő a játékos?"

hm? ilyet mondtam volna? "természetes", hogy a báb is játékosnak képzeli magát, hiszen attól lesz báb.

"talán el tudod képzelni a saját megsemmisülésedet?"

"nem igazán értem mire gondolsz, de úgy hiszem igen"

akkor írd le, hogy mit érzékelsz. hogyan látod (hallod, érzed, stb) saját megsemmisülésedet, mit látsz előtte, közben és utána?

"egy képzeletbeli világban meg miért csinálnék bármit is? nem valós"

nem érted. pontosan ugyanannyi indíttatásod van bármit is csinálni, mintha az a világ valós lenne. erre felelj: miért nem teljesen mindegy neked, hogy az a világ VALÓBAN létezik-e vagy sem?

"nincs eszme. nincs semmi. csak a fejem és a benne kavargó gondolatok. te is csak az egyike vagy ezeknek"

el tudod nekem mondani, miért változtat ez bármin is?
az eszme is egy gondolat. gondolatok pedig továbbra is vannak.
van valami különbség aközött, hogy én egy gondolatod vagyok-e vagy "külső" személy?

"mégis beszélsz róla. éppúgy mint a háborúról, a gyilkolásról, az öngyilkosságról? minek? ilyen nincs"

ezek miért vesztenék el az értelmüket?
menjünk tovább: nem azt mondom, hogy semmi nem létezik az Én-en kívül. minden létezik, mert létezik az Én SZÁMÁRA. ezért mondom, hogy az Én-en belül létezik, mert attól FÜGGŐEN létezik. ami az Én számára nem létezik, az nem létezik, mert az már nem "létezést" jelent. a "létezés" definíciószerűen az Én számára létezést jelenti, mert ami nem ide tartozik, az nem létezik, nem "van", hanem valami mást csinál, ami az Én számára megfoghatatlan, ill bizonyos szinten megfoghatatlan.

"ez részletkérdés. az álmaim sem irányítom ozt mégis én találom ki"

honnan veszed, hogy Te találod ki?

"nincsenek személyek. csak én vagyok és az idétlen gondolataim. mint például az, hogy épp ülök a gép előtt és valami barom pszichopata förmedvényét olvasom aki bennem van és ezáltal tulajdonképp én vagyok"

minden és mindenki "van", de benned. nem érted, hogy különben értelmetlenné válna a "van" szó?

"hát ha te én vagy akkor az annyit tesz, hogy te valójában nem vagy. hiszen csak én vagyok"

a részed vagyok, tehát vagyok.

"nem uralkodok felette csak ismerem és nem félek tőle"

egyremegy. legyőzöd.

"fölösleges többes szám harmadik személyre váltanod mikor én konkrétan rólad és a veled egyivásúakról beszélek"

csakhogy mi nem vagyunk 100-an (legalábbis itthon nem) és nem vagyunk a szó köznapi értelmében "dühösek".

éppen én akartam elkerülni a témát, de láttad az Animátrixot? ha szereted a mangát, nézd meg, amúgyis milliószor jobb, mint a film, a folytatást pedig össze sem lehet hasonlítani vele.
[előzmény (485)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 03:56:27 (494)
Te is érted amit írtam, még ha el is kezdünk rajta filozófálni... Ja hogy lesittelnek egy-két embert akik felbuzdítottak xy-okat elemelni ezt-azt? Biztos ez is csak egy "rasszista" rágalom... Lassan síri csend telepedik a tájra, vajon miért?

Hihhhhhhetetlen!!!. Földrajzilag tekintsünk rá a történések helyszínére és szegény kisebbséget sajnáljuk de melyiket is???????

[előzmény (492)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 00:39:15 (493)
hja egy gazdag emnber megteheti, hogy odafigyel mit eszik (nem zsirt, szalonnahejra kenve), meg sportolhat, mig egy csoro egesz nap melozik (jobbik esetben), aztan hazafele beter a lacikonyhara, lenyom ket rud kolbaszt 400-ert azt megvolt a wellness vacsora.

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-05 22:50:39 (492)
Ki tudja... ha 180 kg-ról fogyok le, akkor lehet...
Ez félig vicc akart lenni, de ha belegondolsz, a szegénység-dagadtság nem jár együtt a normális táplálkozási szokásokkal.
Mo-n ios sok a jól megtelt szegény ember. És a sovány gazdag.
Tehát szerintem mai világunkban a kilók száma és az anyagi helyzet nem egyenesen arányos.
[előzmény (490)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-03 15:00:10 (491)
"Túl lettek szeretve" a magyarok... Ez a mai hivatalos álláspont. Ne nagyon reménykedj. :-((
[előzmény (488)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-03 14:58:12 (490)
Ha huzamossabb ideig éheznél nem állnál 150 kilógrammal a kamera elé, hogy ha kell ölni is fogsz...
[előzmény (489)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-03 08:57:53 (489)
Megdöbbentő.Bár, ha huzamosabb ideig éheznék, én is követ fognék.
Ez persze nem azt jelenti, hogy ne sajnálnám az ott lévő magyarokat, akiket szerintem ebben a forgatagban valószínűleg semmi, senki sem véd.
[előzmény (488)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-02 23:58:01 (488)
Nos, hölgyeim és uraim, mit szóltok hozzá, hogy a fasiszta cigányok pogromot csináltak Kelet-Szlovákiában - szétverték és kifosztották a szlovák és magyar kereskedők üzleteit, időnként a verésből maguk a szerencsétlen kereskedők is kaptak? Vajon az ő érdekeiket ki védi meg? És azokét a magyarokét, akik mondjuk kisebbségben, megfélemlitetten, időnként kifrabolva és megalázva élnek a csereháti cigány-többségű községekben? Vajon ki fog egyszer szót emelni a magyarok emberi és tulajdonhoz való jogáért a magyarországi 80-90 %-os cigány-többségű falvakban? Ha tudtok valakit vagy valamilyen szervezetet szóljatok, mert nekem is nagy szükségem lenne segítségre...

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-02 11:26:56 (487)
Nem úgy reagáltam, ahogy elvárta, mivel az ő válasza simán belefér a szókiforgatás fogalmába.
Matt? Remélem, ezen a fórumon csak az kaphat mattot, aki ilyen hülyeségeket firkál.
[előzmény (486)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-02 10:46:21 (486)
az miért jó, ha úgy reagálsz valamire ahogy a másik elvárja, ezáltal örömet okozva neki, hogy irányíthat? ne sakkozz mert így nagyon könnyen mattot kaphatsz ezzel a hozzáállással ;o)
[előzmény (478)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-02 10:44:01 (485)
"ezexerint szükség van az akadályokra? (amik akadályozzák a nyugalmadat)"

a folytatásban választ kapsz a kérdésedre.

"hogyne. ugyanakkor nem hagyhatod ki a számításaid közül. jelen helyzetben persze nem tudsz vele kezdeni semmit sem, de nem mondhatod, hogy a kérdés "komolytalan". egyáltalán mit gondolsz a halálról? úgyértem, hogy képzeled el? mint a "véget"?"

hogy egy klasszikust idézezzek:

"az élet vége a halál,
erről már biztos hallottál,
minden elérkezik egyszer
ezt nem lehet átlépni viccel."

"ööö... mi az a nagyságjel? :)"

ez ni: < meg ez: >

"ja és dőltbetűket lehet csinálni?"

az i segedelmével.

"igen, de egy éhes szájat is. szóval a fogyásra mindenképpen nagyobb igény van, mint a "hasznos munkaerőre""

a munka gyümölcse egy éhes száj betömése. egy éhező megölésével is elérhető az éhezése megszüntetése meg azzal is ha ételt adsz neki.

"úgy, hogy ő is játékossá válik."

nem te mondtad egykoron, hogy a baj akkor van mikor a báb azt feltételezi, hogy ő a játékos?

"talán el tudod képzelni a saját megsemmisülésedet?"

nem igazán értem mire gondolsz, de úgy hiszem igen. és igyekszem ezt elkerülni vagy legalábbis minél későbbbre kitolni.

"képzeld el, hogy most valójában éppen egy kényelmes székben fekszel, miközben az agyad egy gépre van kapcsolva. az egész életedet, minden tapasztalatodat egy gép generálta. teljesen ki vagy szolgáltatva bárminek, akár az is megölhet, ha a takarítónéni véletlenül a gépedre lötyköli a kávéját. simán megtörténhet, ha mondjuk a 22.sz.-ban vagyunk, a 2004-et csak veled képzeltetik. olyan állítólag most is van, hogy emlékátültetés vagy mi. gondolom, nem mondok újdonságot.
(csak most nehogy a mátrix-szal gyere)"

igen és? ez a fajta gondolkodásmód csak egy dolgot bizonyít. A történések amiket átélek csak az agyam szüleményei vagy egy külső erő szüleményei amik hatnak az agyamra. a lényeg, hogy csak egy képzeletbeli világ. egy képzeletbeli világban meg miért csinálnék bármit is? nem valós.

"ne feledd, hogy a "zsidó" egyben eszme is."

nincs eszme. nincs semmi. csak a fejem és a benne kavargó gondolatok. te is csak az egyike vagy ezeknek.

""egyáltalán hogy beszélhetünk kiirtásról amikor nincs is olyan, hogy halál?"

sehogy. emiatt nem is érdekel. nem hat meg."

mégis beszélsz róla. éppúgy mint a háborúról, a gyilkolásról, az öngyilkosságról? minek? ilyen nincs.

"ki mondta, hogy Te találod ki? éppen ellenkezőleg: (jelenleg) teljesen ki vagy szolgáltatva"

ez részletkérdés. az álmaim sem irányítom ozt mégis én találom ki.

"a Föld maga a Világlélek, a "személyek" összessége. minden egy pontban van és egyben ki van feszítve a végtelen térben.
az istenek az örökkévaló ideák, akár személyes, akár személytelen istenekről beszélünk."

nincsenek személyek. csak én vagyok és az idétlen gondolataim. mint például az, hogy épp ülök a gép előtt és valami barom pszichopata förmedvényét olvasom aki bennem van és ezáltal tulajdonképp én vagyok.

""meg ki vagy te egyáltalán? én?"

igen."

hát ha te én vagy akkor az annyit tesz, hogy te valójában nem vagy. hiszen csak én vagyok.

"a sötétség és a félelem fölötti uralom, ha úgy tetszik."

nem uralkodok felette csak ismerem és nem félek tőle.

"lehet, hogy eddig nem volt világos, de nekünk (tradicionalistáknak) nem kell a "100 dühos ember" és semmi olyat nem terjesztünk, ami őket bármiben is támogatná. a lázongó tömeget mi megvetjük. nekünk fegyelmezett és félelmet nem ismerő harcosok kellenek, akik egy eszméért a tűzbe teszik a kezüket és nevetve nézik végig, ahogy szénnéég."

fölösleges többes szám harmadik személyre váltanod mikor én konkrétan rólad és a veled egyivásúakról beszélek.
[előzmény (480)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-01 20:26:02 (484)
Baromira nem vagyok Nietsche-szakértő, de egy kis hülyegyerek sem, hogy ne tegyem szóvá ezt a hülyeséget.

Nagyon nem találó ez a "holokauszt-túlélő"-szöveg, már csak azért sem, mert ha valaki megnézi a korábbi hozzászólásaidat, rájöhet, hogy melyik irányból közelíted meg a problémakört. Láttam már túlélők által kreált műveket. Hát nem ilyenek. Kicsit sem. Vagy ha igen, akkor a "hogy ne felejtsük el a borzalmakat"-t mellé írta volna, "vagy mi."

Mellesleg abba szólok bele, amibe akarok, mivel ez egy fórum, lehet, hogy ez neked nem világos.

Azért gondolom kitalálhatod, hogy az ominózus jelvény nem az antik szvasztika ellen lett kitalálva. Bár én elég infantilis kisstílű dolognak tartom a hordását több szempontból.

"(persze nem táplálok illúziókat az itteni közeg politikai irányultságával kapcsolatosan)"
Miért, mik lennének azok az illúziók?
[előzmény (483)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-01 19:06:38 (483)
"Nézd: én tiszteletben tartom a kettőtök diskurzusát"

helyes. akkor a továbbiakban ehhez tartsd magad.

"Nem is szóltam bele addig, amíg meg nem történt ez a félreérthetetlen ocsmányság"

nyugodtan tekintsd valamelyik "absztrakt művésszé" avanzsált "holokauszt túlélő" avantgarde műalkotásának (ha valóban az lennék, valszeg egy vagyont érne, amit aztán a fritzek kötelességtudóan egyből le is perkálnának hehe). biztos' láttál már ilyeneket vagy nem?

amúgy én sem jöttem fröcsögni a horogkeresztes bogarat taposó bakancs miatt, ami pedig enyhén szólva vérlázító (persze nem táplálok illúziókat az itteni közeg politikai irányultságával kapcsolatosan). nem a nácizmus miatt, hanem mert a szvasztika egy szent jelkép. ezzel szemben az én rajzocskámban semmi sértő nem volt, mint mondtam, akár egy zsidó is rajzolhatta volna "hogy ne felejtsük el a borzalmakat" vagy mi.
[előzmény (478)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-01 19:02:57 (482)
YEAH!

[ taps ]
[előzmény (476)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-01 19:02:07 (481)
látszik is -épp akartam mondani-, hogy igazi nagy níccse-szakértő lehetsz. már az is a hihetetlen megvilágosodottságodat jelzi, ahogy ide becsöpögtetted az izzadtságszagú "véleményedet"
[előzmény (474)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-01 18:59:28 (480)
habár golyók repkednek a fejem fölött..

"de nagyon meglephettelek, hisz kizökkentettelek a köszönési hullámodból"

ez volt a köszönésem: "hogy CSinÁltad" ..höhö

"a nyugodt élet lehet, hogy unalmas de az odáig vezető út csöppetsem az"

ezexerint szükség van az akadályokra? (amik akadályozzák a nyugalmadat)

"a halál nem lehet életcél. gondolom érthető, hogy miért nem"

hogyne. ugyanakkor nem hagyhatod ki a számításaid közül. jelen helyzetben persze nem tudsz vele kezdeni semmit sem, de nem mondhatod, hogy a kérdés "komolytalan". egyáltalán mit gondolsz a halálról? úgyértem, hogy képzeled el? mint a "véget"?

"úgy kell, hogy két nagyságjel közé beböksz egy b betűt aztán írod amit vastagon akarsz, majd újabb két nagyságjel közé egy /b"

ööö... mi az a nagyságjel? :)
ja és dőltbetűket lehet csinálni?

"akit megölsz az mindenképp veszít. továbbá az emberiség is veszít. ha mást nem egy hasznos munkaerőt"

igen, de egy éhes szájat is. szóval a fogyásra mindenképpen nagyobb igény van, mint a "hasznos munkaerőre"

"hogy kooperálhat egy báb a játékosa zsinegjeivel?"

úgy, hogy ő is játékossá válik. közben az ő bábmestere a háta mögött van, így azt hiszi, ő a legfőbb bábmester (és persze a mögötte lévő is ezt képzeli magáról és így tovább).

"hívő."

talán el tudod képzelni a saját megsemmisülésedet?

"ha feltételezzük, hogy minden az én agyam szüleménye, akkor amikor valaki mesél nekem a halálról, vagy látom, hogy valaki meghal az tulajdonképp szintén az én agyam szüleménye. tehát én mondom saját magamnak"

képzeld el, hogy most valójában éppen egy kényelmes székben fekszel, miközben az agyad egy gépre van kapcsolva. az egész életedet, minden tapasztalatodat egy gép generálta. teljesen ki vagy szolgáltatva bárminek, akár az is megölhet, ha a takarítónéni véletlenül a gépedre lötyköli a kávéját. simán megtörténhet, ha mondjuk a 22.sz.-ban vagyunk, a 2004-et csak veled képzeltetik. olyan állítólag most is van, hogy emlékátültetés vagy mi. gondolom, nem mondok újdonságot.
(csak most nehogy a mátrix-szal gyere)

"elég szar dolog egy szebb világért küzdeni egy olyan világban ami tulajdonképp csak az én fejemben létezik. elég szar dolog zsidók kiirtásáról fantáziálgatni miközben a zsidók csak a fejmeben létezik"

ne feledd, hogy a "zsidó" egyben eszme is. nem csak testi vonatkozásai vannak, hanem lelki és szellemi vonatkozásai is (v.o.n.atkozásai... v.o.n.at... de ezt most má' abbahagyom)

"egyáltalán hogy beszélhetünk kiirtásról amikor nincs is olyan, hogy halál?"

sehogy. emiatt nem is érdekel. nem hat meg.

"mi értelme van egy háborúnak egy olyan világban ami az én fejemben létezik"

ezt az előbb írtam le.

"és miért független ezen dolgok alakulása, holott mindent én találok ki?"

ki mondta, hogy Te találod ki? éppen ellenkezőleg: (jelenleg) teljesen ki vagy szolgáltatva

"miféle istenekről beszéltél korábban, akik eltávolodtak a Földtől? egyáltalán milyen Földről van szó?"

a Föld maga a Világlélek, a "személyek" összessége. minden egy pontban van és egyben ki van feszítve a végtelen térben.
az istenek az örökkévaló ideák, akár személyes, akár személytelen istenekről beszélünk.

"meg ki vagy te egyáltalán? én?"

igen.

"a sötétség megismerése és ezáltal a félelem legyőzése szerintem sokkal célszerűbb. végeredményben kihívom magam ellen ja. de nem győzöm le. nem semmisítem meg"

a sötétség és a félelem fölötti uralom, ha úgy tetszik.

"de egy emberrel könnyebb beszélni, mint 100 dühös ember elé állni és azt mondani nyugi van"

lehet, hogy eddig nem volt világos, de nekünk (tradicionalistáknak) nem kell a "100 dühos ember" és semmi olyat nem terjesztünk, ami őket bármiben is támogatná. a lázongó tömeget mi megvetjük. nekünk fegyelmezett és félelmet nem ismerő harcosok kellenek, akik egy eszméért a tűzbe teszik a kezüket és nevetve nézik végig, ahogy szénnéég.

ave imperator! - ave imitator! (micsoda pofátlanság, he? hehe)
[előzmény (477)]



Elejére << Előző < ... 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 ... > Következő >> Végére