Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a fasizmust!!!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Antinácik ide...meg nácik is...egy kis vita azért kell...

Elejére << Előző < ... 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 ... > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 19:02:25 (449)
"szori, de most semmilyen elmés köszöntés nem jut eszembe.."

idáig ez tetszett a legjobban :o)

"ezeket most már számolni fogom hehe"

azért remélem vágod az áthallás mondanivalóját is :o)


"persze hogy nem lehet levágni, a fejnek az a dolga hogy irányítsa de ugyanakkor alá is rendelje magát a testnek. máskülönben a test nem tud jól működni ezáltal elpusztul magával rántva a fejet"

"éppen, hogy nem szabad alárendelnie magát."

Peter Parker megboldogult nagybátyja mondta ezt halála napján: "A nagy hatalom nagy felelősséggel jár." A hatalmat föl lehet használni saját célra, vagy mások megsegítésére. Az utóbbi a jó. Ezért mondom, hogy a fejnek alárendelt szerepet kell betöltenie. Mindenki tudja, hogy szüksége van rá. De nem szabad, hogy a fejébe szálljon a fontossága. Érted.. a fej fejébe száll.. haha

"jaj ne!"

d bizony. hiába cserélte már jóformán mindenét fiatalabbra. mégse bírja.

"tudom, mit akarsz hallani :) ...akkor nyilván ún. felesleggé válik és megy a darálóba. ezt kéne elkerülni."

az a baj, hogy ez örök körforgás. most föltehetném azt a frappáns kérdést, hogy hogy de megintcsak nem jutnánk egyről a kettőre. nem lehet humánusan gondolkodni és ez a probléma.

"miért kell azért küzdeni? kövess el öngyilkosságot! most!"

az öngyilkosság gondolatával te játszol nem én. ennek oka, hogy tisztában vagyok azzal, hogy az én elhullásommal egy rendkívül értékes, ha nem a legértékesebb ember veszne el. Ezt nem tehetem meg az emberiséggel szemben.

"ez csak a harcos kasztra érvényes. a többinél nyilván más szempont alapján bírálunk"

mi van akkor ha a harcos kasztba született egyed nem alkalmatlan a harcos kasztra ám másban villoghatna. ugyanakkor a kasztrendszer átka, hogy erre sose derül fény. ezért rossz a kasztrendszer ezen formája.

"erről megint nem tudok sokat. fasisztoid olvsmányaim szerint a Szu meg az Usa ugyanannak a harapófogónak a két szára."

ez így is volt. ez a kétpólusú világ lényege. ám a Szovjetunió megszűntével a két pólus is megszűnt. Leegyszerűsítve az USA-nak a továbiakban nem volt szüksége Irakra mint szövetséges erőre a Szovjetunióval szemben. Ugyanakkor Irak felfegyverzése olyan méreteket öltött, hogy logikus következménye az az állapot ami lett.

"nem, de annyian jönnek ezzel, hogy má' csak azért se fogom. imhol tervbe van véve, de csak egy nagyon hosszú lista legalján hehe
az ömlengésem az utakról meg a lépcsőkről annyira zagyva lett, hogy inkább egyetértesz? :)"

nyugodtan előreveheted mert könnyed olvasmány bár meglehetősen groteszk imitt amott. ám tanulmányos. amit megértettem a lépcsőkből azzal egyetértek.

"mit is mondtál? ..."nem eröltetheted a saját gondolataidat a másikra ha az nem nyitott rá"... erre ellenpéldaképpen ott a média. ha valamire nem vagy nyitott, ők azzá tesznek. hehe"

ez nem igaz. legalábbis részemről. de akkor hangozzék úgy a mondatom, hogy én nem erőltethetem.

"faji törvényekkel."

köhömm. a faji megkülönböztetéssel hasznos emberek veszejthetők el.

"rosszul emlékszel. gyom/növény=elvek (lásd 395-öst, ill. 424-est)"

ugyan gyomokról beszéltünk és elvekről ám én ezt végig az emberekkel vontam párhuzamba. hisz az elvek mögött emberek állnak.

"miért furcsa? miért szólna ellenem?"

azért mert halálra ítéled magad. és egy dologban biztos vagyok. nem túl rózsás dolog a szép új világot halottként megélni.

"akkor mi az, amit érdemes tenni szerinted? zabot hegyezni?"

meglehet nagyobb haszna van.

"az írtásban természetszerűleg szívesen veszünk részt mint harcosok. azt viszont nem mondhatjuk, hogy mi szervezzük az egész írtást."

az irtásban részt vevőket annyira megviseli az irtás, hogy maguk is halottá válnak. ezzel a szervezők tisztában vannak éppen ezért nem mocskolják be a kezüket. az egész folyamat nem szól másról, minthogy a szervező összeugrassza az irtót az irtottal ezáltal mindkettő legyőzettetik. "Oszd meg és urlakodj"

"most nem is lehetne, de ha majd apa és fia egymást eszik kaja híján, nem lesz olyan nehéz. úgy hallottam, ilyesmi történt Ukrajnában, miután a szovjetek teljesen szétbaszták a gazdaságot. ilyen körülmények közt a modern embernek már nem annyira "erősek" a morális gátjai."

nem nevezném ezt haladó gondolkodásnak.
[előzmény (448)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 18:08:55 (448)
szori, de most semmilyen elmés köszöntés nem jut eszembe..

"ki is verheted a faszod de olyanba is öntheted a magod akit esetleg kedvelsz"

ezeket most már számolni fogom hehe

"engem minden érdekel. :o) "

a hitelesség kedvéért majd idézek neked vmi buddhista szart a világciklusokról

"persze hogy nem lehet levágni, a fejnek az a dolga hogy irányítsa de ugyanakkor alá is rendelje magát a testnek. máskülönben a test nem tud jól működni ezáltal elpusztul magával rántva a fejet"

éppen, hogy nem szabad alárendelnie magát. mindennek a magasabb felé kell irányulnia, különben rabbá válik. a testnek a fej irányába, a fejnek a Kozmosz irányába. a lábujj hiába akar önmaga lenni egy olyan világban, ahol mindenki csak egy lábujj. hiába prédikálják az individualisták, hogy "légy önmagad", mert a lábujj csak a testben képes önmaga lenni, része a testnek. nem azáltal emeli föl magát, hogy fej szeretne lenni, mert soha nem lehet az, így kapaszkodó nélkül csak egyre mélyebbre zuhan. azáltal emelkedik föl, hogy tökéletes része lesz az embernek, így ő lesz maga az ember, az szolipszisztikus értelemben vett Én, a Szubjektum, tehát a Mindenség Abszolút Ura.

"Cher visszavonul"

jaj ne!

"és ha ez nem használ?"

tudom, mit akarsz hallani :) ...akkor nyilván ún. felesleggé válik és megy a darálóba. ezt kéne elkerülni.

"az ember a kényelemért küzd"

miért kell azért küzdeni? kövess el öngyilkosságot! most!

"a Taigetoszra. csecsemő korban még nehéz megállapítani a szellemi fölényt"

ez csak a harcos kasztra érvényes. a többinél nyilván más szempont alapján bírálunk

"arról a nyomorék fizikusról biztos hallottál már aki folyton az összetört teáscsészéjével jön"

úgy tudom, nem nyomottan született. láttam róla dokufilmet finnül. szépek a feketelyukas rajzai hehe

"konkrétan az Irak Iráni háborúra célzok amikor Irán mögött az egykori Szovjetunió sórakoztatta fel az erejét, Irak mögött pedig az USA. Példának okáért Bin Laden pereputtyát is az amik képezték ki csak most csöppet visszanyalt a fagyi mert ellenség kell!"

erről megint nem tudok sokat. fasisztoid olvsmányaim szerint a Szu meg az Usa ugyanannak a harapófogónak a két szára. ezt igazolják pölö az 56-os események

"a Galaxis útikalaúz stopposoknak című eposzt olvastad?"

nem, de annyian jönnek ezzel, hogy má' csak azért se fogom. imhol tervbe van véve, de csak egy nagyon hosszú lista legalján hehe
az ömlengésem az utakról meg a lépcsőkről annyira zagyva lett, hogy inkább egyetértesz? :)

"erre jöttem rá, mint lehetetlen :o) továbbvíve a tolerálásra való buzdítás is süket fülekre talál"

mit is mondtál? ..."nem eröltetheted a saját gondolataidat a másikra ha az nem nyitott rá"... erre ellenpéldaképpen ott a média. ha valamire nem vagy nyitott, ők azzá tesznek. hehe

"csak szeparálni oket."

"hogyan?"

faji törvényekkel.

"nehéz nem materialistaként gondolkodni miközben konkrét megfoghtó emberekről beszélünk"

rosszul emlékszel. gyom/növény=elvek (lásd 395-öst, ill. 424-est)

"furcsa hogy a feláldozható kategóriába sorolod magad és hogy valami mellett kiállsz ami gakorlatilag ellened szól"

miért furcsa? miért szólna ellenem?

"azon változtatna, hogy nem érdemes a dolgok menete ellen tenni mert minden úgy van ahogy lennie kell"

akkor mi az, amit érdemes tenni szerinted? zabot hegyezni?

"ugyanakkor azt is mondtad, hogy lennél az irtó harcosa.. vagy egyswzreűen csak az irtott?"

az írtásban természetszerűleg szívesen veszünk részt mint harcosok. azt viszont nem mondhatjuk, hogy mi szervezzük az egész írtást.

"ezek kemény szavak. kérdés hogyan lehet valakit rávenni, hogy áldozza fel a családját?"

most nem is lehetne, de ha majd apa és fia egymást eszik kaja híján, nem lesz olyan nehéz. úgy hallottam, ilyesmi történt Ukrajnában, miután a szovjetek teljesen szétbaszták a gazdaságot. ilyen körülmények közt a modern embernek már nem annyira "erősek" a morális gátjai.

...

clear internet? click here --> O
[előzmény (446)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-19 11:39:59 (447)
nos ide írom mert nincs rá külön topic:

most olvastam egy két beszámolót a 14.-ei tüntetésről találtam egy tök vicces dolgot:

Domonkos Endre János, a Vér és Becsület vezetője a Fideszt támadta, mert "annak egyik vezetője csúszva-mászva a belügyminiszter-asszony előtt betiltásunkat követelte". Figyelmeztette hallgatóságát, hogy lehet, hogy még hosszú éveket kell várni, mire a rendszer megdől, addig viszont erkölcsileg fel kell készíteni a lakosságot a pártok nélküli, tiszta világra.

nos ez különösen vicces számomra :-D

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-18 20:09:43 (446)
"mire kell a pénz, ha nem öncélú felhasználásra?"

ki is verheted a faszod de olyanba is öntheted a magod akit esetleg kedvelsz.

"ez igaz. erre vannak bizonyos spirituális okoskodások, amik engem teljesen meggyőztek, de téged gondolom, nem érdekel. "

engem minden érdekel. :o)

"a fejet akkor sem lehet leváltani. ki váltaná le? a láb?"

persze hogy nem lehet levágni, a fejnek az a dolga hogy irányítsa de ugyanakkor alá is rendelje magát a testnek. máskülönben a test nem tud jól működni ezáltal elpusztul magával rántva a fejet.


"viszont az ember szempontjából a fej sokkal fontosabb, pótolhatatlanabb, mint a test."

Cher visszavonul.

"lehet szimpla meggyőzéssel is. a fény (a platóni Nap) felé fordítjuk az emberek fejét. "

és ha ez nem használ?

"sztem nem. elismerem, hogy a kényelem pozitív valami és egyben szükséglet, de milyen ember az, akinek ez az életcélja? az nem is ember, hanem növény. növényi ember. ezzel az erővel akár fejbe is lőhetné magát, a halálnál nincs kényelmesebb dolog. "

az ember a kényelemért küzd.

"most nekem úgy tűnik, teljesen másról beszélünk. ezt mire írtad?"

a Taigetoszra. csecsemő korban még nehéz megállapítani a szellemi fölényt. arról a nyomorék fizikusról biztos hallottál már aki folyton az összetört teáscsészéjével jön.

"nem tudtam. mennyiben támogatta?"

konkrétan az Irak Iráni háborúra célzok amikor Irán mögött az egykori Szovjetunió sórakoztatta fel az erejét, Irak mögött pedig az USA. Példának okáért Bin Laden pereputtyát is az amik képezték ki csak most csöppet visszanyalt a fagyi mert ellenség kell!

"tervbe veszed, hogy építesz egy egyszintes házat. először ásol egy baszottnagy gödröt, de ez részletkérdés. aztán megépíted a földszintet (alacsonyabb) majd rá az emeletet, végül a tetőt (magasabb)"

"bocs, ilyet többet nem írok, de ezt valahogy muszáj volt :)"

baz. ez kurvahosszú volt. nem is érdemes reflektálnom mert azt minek írjam le, hogy ja :o) a Galaxis útikalaúz stopposoknak című eposzt olvastad? Ha nem akkor érdemes. van benne egy nagyszerű gondolat a vogonokról, mint az evolúció selejtjeiről. na az átültethető az emberre.

"ööö.. ez most hogy jön ide?"

erre jöttem rá, mint lehetetlen :o) továbbvíve a tolerálásra való buzdítás is süket fülekre talál.

"csak szeparálni őket."

hogyan?

"hehe sejtettem, hogy vmi konkrét, materiális helyszínre gondolsz, de nem talált. a legbiztosabb, ha a növénykét szimbólumokba rejtem. ebből csak a felsőbbrendű ember képes olvasni, az ostoba favágó pedig elmegy mellette baltával a kezében."

nehéz nem materialistaként gondolkodni miközben konkrét megfoghtó emberekről beszélünk.

furcsa hogy a feláldozható kategóriába sorolod magad és hogy valami mellett kiállsz ami gakorlatilag ellened szól.

"tehát akkor alapesetben a bábok, akik vannak nemtomhány milliárdan, egyetlen bábbal játszanának? az biztos, hogy a beteg test táplálja a betegséget, de egyben ő is fertőzte volna meg? egyébként pedig szerinted min változtatna ez?"

azon változtatna, hogy nem érdemes a dolgok menete ellen tenni mert minden úgy van ahogy lennie kell. olvasd el a könyvet amit mondtam mindenképp.


"egyrészt már mondtam, hogy az írtás nem az mi feladatunk, de ha az volna, akkor sem feltétlenül élnénk vele."

ugyanakkor azt is mondtad, hogy lennél az irtó harcosa.. vagy egyswzreűen csak az irtott?

"nyilván nem az lenne ideális, ha pl. az usa keleti partvidéke maradna meg, másutt pedig mindenki kipusztulna, hanem ha minden rasszból, államból, városból és családból hullana le a felesleg."

ezek kemény szavak. kérdés hogyan lehet valakit rávenni, hogy áldozza fel a családját? valamikor az életösztönről beszéltem és itt képbejön.
[előzmény (445)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-17 18:35:37 (445)
Selbst unsere irdische Züchtigung im Dunkeln
schreitet unverfroren in Zerfall immaterieller Dichte
...
Scheintote untergraben inaktive Zuklen in Dekadenz
soweit untersagte Idiotie Zerrbilder indiskret darlegt

"a pénz öncélú felhasználása és az azzal való visszaélés a hatalom"

mire kell a pénz, ha nem öncélú felhasználásra?

"azért jutottunk el oda ahol vagyunk mert ez a módszer nem működött"

ez igaz. erre vannak bizonyos spirituális okoskodások, amik engem teljesen meggyőztek, de téged gondolom, nem érdekel.

"a test először nem lázad csak jelez. ha a fej ebből nem érzékel semmit az azt jelenti, hogy a fej nem alkalmas az álatla betöltött posztra"

a fejet akkor sem lehet leváltani. ki váltaná le? a láb?
persze lehetnek elfogadható megoldások. a helyettesítőnek azonban legitimnek kell lennie (tehát ugyanúgy fejnek kellett születnie).
ilyen egyébként az ősi magyaroknál is volt, ill. az államalapítás után is előfordult. ez volt a királygyilkosság, ami az ún. kettős királysággal kapcsolható össze (nemrég olvastam róla egy nagyon jó kis szösszenetet)

"nem értek egyet azzal, hogy a test van a fejért"

ilyet én sem mondtam. a test nem lehet a fejért, a test az egész emberért (tehát végsősoron önmagáért) van - akárcsak a fej. azt mondom, sem fej nélkül, sem test nélkül nincs ember. viszont az ember szempontjából a fej sokkal fontosabb, pótolhatatlanabb, mint a test.

"elpusztítjuk a gyökeret, majd kioperáljuk az emberek agyából a nyúlványokat, amivel bennük megkapaszkodott."

"jó de hogy?"

lehet szimpla meggyőzéssel is. a fény (a platóni Nap) felé fordítjuk az emberek fejét.

"a boldog lét alapvető szükséglete a kényelem"

sztem nem. elismerem, hogy a kényelem pozitív valami és egyben szükséglet, de milyen ember az, akinek ez az életcélja? az nem is ember, hanem növény. növényi ember. ezzel az erővel akár fejbe is lőhetné magát, a halálnál nincs kényelmesebb dolog.

"Ugyanis a civilizált embert pont az különbözteti meg az állattól, hogy helyet hagy a gyengéknek mert rájön, hogy valamiben lehet erősebb. Lehet testileg satnya ám szellemileg lényegesen többet ér, mint más embertársa"

most nekem úgy tűnik, teljesen másról beszélünk. ezt mire írtad? hol mondtam, hogy a szellemi ember fölösleges? eddig pont ennek ellentétét szajkóztam (a fejjel meg a testtel). ráadásul ezexerint elfelejtetted, hogy -szinte- tökugyanezt írtam az evolúciós szövegedre (az evolúció a "gyengébb" egyedeket fölöslegesnek tartja, én viszont szükségesnek, kivéve, aki használhatatlan, tehát káros).

"tudtad, hogy pár éve még az USA támogatta Irakot?"

nem tudtam. mennyiben támogatta?

"tervbe veszed, hogy építesz egy egyszintes házat. először ásol egy baszottnagy gödröt, de ez részletkérdés. aztán megépíted a földszintet (alacsonyabb) majd rá az emeletet, végül a tetőt (magasabb)"

nem gondolod át elég jól a hasonlatodat. ugye hagyományokról volt szó. meg lehet különböztetni alacsonyabbrendűeket (ilyenek a népszokások) és magasabbakat (ezoterikus vagy okkult tanok, beavatási tradíciók). ugye nyilvánvaló, hogy nem az előbb határozza meg az utóbbit? valszeg arra gondolhattál, miszerint valamiképpen "kifejlődött" az egyikből a másik, de miért lett volna rá szüksége?
végiggondoltam ezt a fejlődés-dolgot. ha megnézed, hogy az evolúció (értve ezen mindennemű fejlődést, így azt is, amiről most beszélünk) tkp micsoda, látod, hogy egy út. azért út, mert indul valahonnan (talán a végtelenből, mint egy egyenes) és tart egy kijelölt cél felé, továbbá lépcsőfokokat tartalmaz (mivel -elvileg- felfelé vezet). ilyen út pl a matematika tanulása: elindulsz az alapokról és eljutsz a legbonyolultabb számításokig. másik példa, amit Te mondtál, a házépítés. ennek is van célja, iránya és lépcsőfokai, szintjei. a lépcsőfokok pedig mind a kijelölt cél felé mutatnak, ha nem így volna, akkor nem annak az útnak a szintjei volnának.
namost, ha megnézed zB egy nép szokásait, rájössz, hogy azok mind utak és nem lépcsőfokok. ezeknek az iránya nem egy magasabb szintű hagyomány elérése felé mutat, hanem saját céllal bírnak, ami lehet a puszta élelemszerzés. minden hagyomány egy út. ha azt mondod, hogy ez is lehet fejlődés, mivel egyik útról a másikra ugrálsz felfelé, nincs igazad, mert akkor nem a különböző utakon ugrálsz, hanem egy másikon haladnál, de az utak nem keresztezik egymást (ilyen értelemben legalábbis semmiképpen).
a darwinizmussal kapcsolatban ugyanezt állapíthatod meg: az élőlények nem lépcsőfokok, amelyeken egy kívülálló végiglépkedhet, hogy elérjen egy célt. a majomban semmilyen vektor nem mutat az ember felé, mivel nem ismer ilyen utat és nem ismeri a célt, az embert.

bocs, ilyet többet nem írok, de ezt valahogy muszáj volt :)

"nem eröltetheted a saját gondolataidat a másikra ha az nem nyitott rá"

ööö.. ez most hogy jön ide?

"mit akarsz csinálni velük?"

csak szeparálni őket.

"fingod sincs mit kezdj azokkal a növényekkel, mert tudod hogy az általad kitalált hely jelen körülények közt még nem létezik"

hehe sejtettem, hogy vmi konkrét, materiális helyszínre gondolsz, de nem talált. a legbiztosabb, ha a növénykét szimbólumokba rejtem. ebből csak a felsőbbrendű ember képes olvasni, az ostoba favágó pedig elmegy mellette baltával a kezében.

"te hova tartozol?"

normál esetben feláldozható sőt, feláldozandó volnék, de sajnos a jelenlegi helyzet annyira elkeserítő, hogy a maradék másfél százalékot is többségében nálam ezerszer feláldozhatóbb emberek alkotják. (vagy túl borúlátó volnék, ill. túl beképzelt? az emberek nem ennyire sötétek?)

persze, téged nyilván az érdekel, hajlandó lennék-e feláldozni magam. természetesen igen. vagyis remélem, hogy igen.

"mi van ha a bábjátékost egy másik bábjátékost egy másik és azt megint egy másik és sok sok átkötő végén eljutunk a bábhoz"

tehát akkor alapesetben a bábok, akik vannak nemtomhány milliárdan, egyetlen bábbal játszanának? az biztos, hogy a beteg test táplálja a betegséget, de egyben ő is fertőzte volna meg? egyébként pedig szerinted min változtatna ez?

"Az egyik a 100 milliós populáció amit én meglehetosen kevésnek tartok"

igazából én is, de nem én találtam ki. amúgy a sokaság csak rosszat jelenthet, mivel a mennyiség uralmát támogatja a minőség kárára.

"A másik pedig a 98.5 % feláldozása (elpusztítása) ami arra enged következtetni, hogy eroteljes népirtás van tervbevéve. Ez megkérdojelezi azt, hogy a nem árjákat nem akarod kiirtani"

egyrészt már mondtam, hogy az írtás nem az mi feladatunk, de ha az volna, akkor sem feltétlenül élnénk vele.
nyilván nem az lenne ideális, ha pl. az usa keleti partvidéke maradna meg, másutt pedig mindenki kipusztulna, hanem ha minden rasszból, államból, városból és családból hullana le a felesleg.

vae victis!
[előzmény (441)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-16 13:39:01 (444)
http://hksz.eszhok.bme.hu/HK/folder_menu/hallgatoi_kepviselet/kepviselok/GeleszAdrienn.png

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-16 11:04:12 (443)
mi téma úgy nagyábol? nincs időm olvasgatni

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-15 16:52:26 (442)
Két dolog jutott az eszembe. Az egyik a 100 milliós populáció amit én meglehetősen kevésnek tartok. A másik pedig a 98.5 % feláldozása (elpusztítása) ami arra enged következtetni, hogy erőteljes népirtás van tervbevéve. Ez megkérdőjelezi azt, hogy a nem árjákat nem akarod kiirtani.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-15 16:34:53 (441)
"persze, de hatalomra törsz, mivel ma a pénz=hatalom, nem?"

a pénz öncélú felhasználása és az azzal való visszaélés a hatalom.

"királyként, fejként kell nevelni, aki felelős az egész test jólétéért, mivel az a sajátja (tehát önmaga)"

azért jutottunk el oda ahol vagyunk mert ez a módszer nem működött.

"ebben egyetértünk, ezt neveztem összhangnak. de ha a fej mégis jóval többet vesz el, mint amire szüksége van, a testnek akkor sincs joga (amivel önmagának is csak árthat) lázadozni."

a test először nem lázad csak jelez. ha a fej ebből nem érzékel semmit az azt jelenti, hogy a fej nem alkalmas az álatla betöltött posztra.

"amikor -teszem azt- a rengeteg tévézés miatt elhanyagolod a "tested" (nem jársz gyúrni:) , és mondjuk az egy idő után "elsorvad" :) mit teszel? levágod a fejed?"

jóval a visszafordíthahatlan elsorvadás előtt jelez a testem, hogy gond van és teszek ellene. én jó fej vagyok. nem értek egyet azzal, hogy a test van a fejért. ezt is mondtam már. szerintem ez oda vissza van.

"elpusztítjuk a gyökeret, majd kioperáljuk az emberek agyából a nyúlványokat, amivel bennük megkapaszkodott."

jó de hogy?

"ezt meg honnan veszed? a kereskedelemnek csak kényelmi szempontból van szerepe"

a boldog lét alapvető szükséglete a kényelem.

"ez oké, de sztem a tudáshoz és az élni akaráshoz (magasabb szinten) hozzátartozik, hogy az állam ne tartalmazzon felesleges elemeket. valaha ezt, bár nem feltétlenül humánus módszerekkel, de tudták szabályozni (--> zB Tajgetosz)"

ez megintcsak egy nagyon sarkalatos pontja dolognak. Ugyanis a civilizált embert pont az különbözteti meg az állattól, hogy helyet hagy a gyengéknek mert rájön, hogy valamiben lehet erősebb. Lehet testileg satnya ám szellemileg lényegesen többet ér, mint más embertársa. AZ embereknél éppezért az erősebb kutya baszik elv nem merül ki a testi erőben. Csak épp itt vannak azon elfajzott egyedek akik a sunyibb kutya baszik elvet követik.

"arabok"

tudtad, hogy pár éve még az USA támogatta Irakot?

""csak az alacsonyabból lehet magasabbat építeni. ennek ellenkezőjét rombolásnak hívják"

ezt lécci fejtsd ki, mert így totál hülyeségnek tűnik. "

furcsállom, hogy hülyeségnek tartod de mondok egy egzakt példát. tervbe veszed, hogy építesz egy egyszintes házat. először ásol egy baszottnagy gödröt, de ez részletkérdés. aztán megépíted a földszintet (alacsonyabb) majd rá az emeletet, végül a tetőt (magasabb). a te elméleted szerint ha New Yorkba akarok építeni egy három emeletes házat akkor elég csak egy repülővel beleszállnom a Világkerskedelmi központba gondos mérnöki előkészítés útján, és már kész is vagyok.

""mert felnőttem és megtapasztaltam hogy van olyan hogy lehetetlen"

hát ez jó. konkrétan? "

nem eröltetheted a saját gondolataidat a másikra ha az nem nyitott rá.

"mér gondolod azt, hogy én feltétlenül ki akarom azokat írtatni?"

mit akarsz csinálni velük?

"jó, de a mondandót érted-e?"

igen. fingod sincs mit kezdj azokkal a növényekkel, mert tudod hogy az általad kitalált hely jelen körülények közt még nem létezik.

"naés? az emberiség 98,5%-a gyakorlatilag feláldozható."

te hova tartozol?

""hallottál már a kígyóról aki a saját farkába harapott. mi van akkor ha itt is ez van?"

izé... magyarázd :)"

mi van ha a bábjátékost egy másik bábjátékost egy másik és azt megint egy másik és sok sok átkötő végén eljutunk a bábhoz.

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-15 12:55:07 (440)
ne lőjetek, elvtársak!

"úgy mondanám nem öncélú"

persze, de hatalomra törsz, mivel ma a pénz=hatalom, nem?

"módszer?"

királyként, fejként kell nevelni, aki felelős az egész test jólétéért, mivel az a sajátja (tehát önmaga)

"az előzőt ugyanerre írtam. abban egyetértettél. most meg nem. mondjuk az látszik, hogy nem egy fejről beszélünk"

akkor tényleg kissé megkavartuk (visszaolvastam, de nem tűnt fel, hogy ilyet írtam volna). előbb jeleztem, hogy a született, legitim fejre (uralkodóra, császárra, királyra) gondolok, nem arra, amit ma annak neveznek (elnökök, akik mögött szabadkőműves szervezetek állnak), mert ezek paraziták (illetve csak azzal kooperálnak, miközben magukat önálló élősködéknek képzelik, de erről már beszéltünk).

"aért mert van egy adott keret amiből gazdálkodni lehet. ha ezt megfelelő arányban osztjuk szét akkor mindenki annyit kap amennyire szüksége van"

ebben egyetértünk, ezt neveztem összhangnak. de...

"namost ha valaki (fej) ennél többet kap azt csak mások (test) kárára teheti. ergo a test nem jut annyihoz hozzá, hogy a szükségleteit kielégítse. elsorvad"

...ha a fej mégis jóval többet vesz el, mint amire szüksége van, a testnek akkor sincs joga (amivel önmagának is csak árthat) lázadozni. a fej ad értelmet a test létének, nélküle az csak egy zombi (nem az uralkodónak van szüksége a népre, hanem a népnek van szüksége az uralkodóra).
amikor -teszem azt- a rengeteg tévézés miatt elhanyagolod a "tested" (nem jársz gyúrni:) , és mondjuk az egy idő után "elsorvad" :) mit teszel? levágod a fejed?

"hogy lehet eltiporni egy vallást?"

elpusztítjuk a gyökeret, majd kioperáljuk az emberek agyából a nyúlványokat, amivel bennük megkapaszkodott.

"mert ez a mozgatórugója mindennek"

ezt meg honnan veszed? a kereskedelemnek csak kényelmi szempontból van szerepe, tehát elvileg még fontosnak sem nevezhető mondjuk lehet olyan feladata is, hogy "összekötő láncot" képez az iparágak között, mintegy tereli a vérkeringést vagy-mi, de ez felűlről irányított és jóval fontosabb szempontoknak alárendelt, távolról sem nevezhető mozgatórugónak (abban, hogy ma az, -részben- igazad van, de épp arról beszélünk, hogy ennek nem így kéne lennie).

túlnépesedés.

ez oké, de sztem a tudáshoz és az élni akaráshoz (magasabb szinten) hozzátartozik, hogy az állam ne tartalmazzon felesleges elemeket. valaha ezt, bár nem feltétlenül humánus módszerekkel, de tudták szabályozni (--> zB Tajgetosz)
úgy olvastam, a Föld emberpopulációjának ideális száma a százmilliónál van, ha ezt túllépjük -függetlenül a gazdasági helyzettől-, ott már eleve gebasz van.

arabok.

az egyének szempontjából vizsgálva; azok az arabok, akik ideköltöznek, nyilvánvalóan veszítenek a hagyományaikból, árja értékeikből (akármilyen konzervatívak is, maga az átköltözés is egyfajta árulásnak minősíthető), mivel Mo-on egyértelműen a sötétség dominál (persze még mindig sokkal jobb, mintha pl az usába mennének, ahol még büdösebb szemetet zabálnának). fordítva ez nem igaz, ha egy magyar költözne át oda, az jelenthetne közeledést a tradícióhoz (legalábbis egyelőre).

"a kasztrendszer lényege egyébiránt nem merül ki abban, hogy mindenki más más szerepkörben tetszeleg. a kasztrendszer fő profilja az alá, mellé és fölérendeltségi viszony ami ma is dívik"

ez csak a Te értelmezésed. egyik fél sem örülne túlzottan ennek az önkényes definíciónak, mivel ugye sérti az illúziót, miszerint egyenlőség van (amit persze a hülye sem hisz el, mert szerencsére még távol állunk tőle). egyébként sem helyes a meghatározásod. a kasztrendszer -mint tradícionális rend- szemben áll a mobilitással, ami viszont nagyonis érvényes ma. egy utolsó senki a legnagyobb úrrá válhat egy perc alatt, ha pl jól tippel meg néhány számot. a kasztrendszer egy statikus és stabil váz, a mai társadalom viszont folyadék, amit ha megráznak (márpedig folyamatosan ezt teszik), akkor a trutyi mindig felkerül a felszínre.

"csak az alacsonyabból lehet magasabbat építeni. ennek ellenkezőjét rombolásnak hívják"

ezt lécci fejtsd ki, mert így totál hülyeségnek tűnik.

"ugyanakkor az, hogy a sámánizmus a korábbisága folytán alacsonyabbrendű azt sugallja hogy ez az árjadolog még inkább az"

ezt mégkevésbé értem. miből szűrted ezt le?

"aki be van lőve?"

nem, annak már belőnie sem kell magát :)

"mert felnőttem és megtapasztaltam hogy van olyan hogy lehetetlen"

hát ez jó. konkrétan?

"nehéz elvonatkoztatnom tőle amikor a fő ellenség a zsidók képében testesül meg, hisz cion bölcsei is közülük valók. ugye"

mér gondolod azt, hogy én feltétlenül ki akarom azokat írtatni?

"hát ez megint nagyon költői volt :o) bár éppezért meglehetősen elszállt is"

jó, de a mondandót érted-e?

"látod? tervezel. nem törődve azokkl az emberekkel akik a te parancsodra mennek neki a gyomnak és meglehet teljesen belerokkannak az öldöklésbe"

naés? az emberiség 98,5%-a gyakorlatilag feláldozható.

"mi az a burzum?"

az egy -szebb időket is megélt- topic a zene.net-en, ahol hasonló szellemi faszverést folytattunk, köztük egy maszkkal, aki majdhogynem Te vagy :)
egyébként pedig a kedvenc "black metal"-"együttesem" neve.

"hallottál már a kígyóról aki a saját farkába harapott. mi van akkor ha itt is ez van?"

izé... magyarázd :)

"csak bölcsnek akartam tűnni. remélem sikerült"

nem, viszont most kifejezetten annak tűnsz :) (már látom, ahogy homlokráncolva pödröd a rőt szakálladat, he?)
amúgy: kicsi a bors, de falrahányják- vagy mi ;Đ

"konkrétum?"

bocs, majd inkább később előkeresem ezeket, de ott van példának a jövendölés a világháborúkról.

"beszokltam kopizni és úgy válaszolgatok. bár gondolom te is ugyanígy vagy ezzel :o) "

ja, én is, de van, amikor így is elszáll öt oldal gépelés után, ilyenkor mindig le kell fogni, különben lefejelem a monitort hehe

egyik előző hozzászólásom módosításra szorul, mert a "ha nincs lélekvándorlás akkor mit kezd a test lélek nélkül?" c. kérdést "félreolvastam" (bár sztem úgy értetted, ahogy arra válszoltam, tehát a lélek test nélkül vagy nem?). természetesen a test lélek nélkül nem kezd semmit, már csak halott anyag. a porhüvely pusztán őrzi a lélek, ill. a szellem emlékét, lenyomatát, mint az iszapban megszáradt lábnyom. jelzi, hogy az illető valaha "ott járt" :)

viele Grüsse: Eure geliebte Obergruppenführer
[előzmény (437)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-09 21:40:07 (439)
Még egy nap is sok, bármelyikről van szó.
[előzmény (434)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 21:01:44 (438)
ez részletkérdés. ami igazán fontos az az, hogy a katona nem gondolkodik, nem érez, csak paancsot teljesít.
[előzmény (436)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 20:58:53 (437)
"hehe.. biztos vagy benne? :) nem célod a meggazdagodás?"

úgy mondanám nem öncélú.

"kényszeríteni kell, hogy ne basszon rá. méghozzá nevelés útján."

módszer?


"hát jelenleg éppenséggel nem kap semmit (már, ha a valódi "született" fejre gondolsz). pár évtizeddel ezelőtt örülhetett, ha nem kapták el a "fejvadászok" "

az előzőt ugyanerre írtam. abban egyetértettél. most meg nem. mondjuk az látszik, hogy nem egy fejről beszélünk.

"ez nem igazán világos. miért pusztul el a test?"

aért mert van egy adott keret amiből gazdálkodni lehet. ha ezt megfelelő arányban osztjuk szét akkor mindenki annyit kap amennyire szüksége van. namost ha valaki (fej) ennél többet kap azt csak mások (test) kárára teheti. ergo a test nem jut annyihoz hozzá, hogy a szükségleteit kielégítse. elsorvad.

"hogy lehet ennyire félreérteni, amit mondtam? egy csótányt sem kell feltétlenül eltaposni. a csótányok vallását kell eltiporni, ledönteni a csótányszobrokat. az, hogy ehhez hányat kell közülük kiírtani, mellékes. a legjobb, ha egyet sem, de lehet, hogy az összeset."

hogy lehet eltiporni egy vallást?

"miért kell ehhez a középpontnak lennie?"

mert ez a mozgatórugója mindennek.

"elvileg az ember is része a természetnek, nem? amúgy szerinted a túlnépesedés célja volt valakinek?"

igen része. de a természet csak egyféleképp tud föllépni. járványokkal. gondolom emlékszel még a pockokra. ugyanakkor az orvostudomány elérte hogy a járványok ne érjék el a kellő hatást. na ezért mesterséges a dolog. nem volt célja senkinek. egyenes áron következménye a tudásnak és az élni akarásnak. utóbbi minden állatban megvan. előbbi csak az embernek adatott meg. illetve az ember tudta csak a saját élniakarásának megvalósításához felhasználni.

"gondolom, sokkal kevésbé vagy egyáltalán nem."

mer mér?

"hogy lenne már kasztrendszer? hol látsz valódi királyokat, császárokat? a modern uralkodók a "nép alkalmazottjai", a csőcselék szolgái és talpnyalói, a mai "démosz" pedig dróton rángatott kretének hada egy cirkuszban, akik a bóhócok mozdulatait lesik és újjonganak. ma azé a "hatalom", aki a legnagyobb bohóc, a legnagyobb szemfényvesztő, aki a leglátványosabb tűzijátékot produkálja. hol találsz már arisztokratákat vagy harcosokat? hol vannak ezek a kasztok?"

örülök, hogy idézőjelbe tetted a nép alkalmazottait. így látom nem kell magyaráznom, hogy ugyan őket a nép alkalmazottainak választják meg ám ez korántsincs így. a kasztrendszer lényege egyébiránt nem merül ki abban, hogy mindenki más más szerepkörben tetszeleg. a kasztrendszer fő profilja az alá, mellé és fölérendeltségi viszony ami ma is dívik.

"többé nem igazán lehet "igaz magyarról" beszélni, ilyen már nincs. nem elsősorban a vér hígulása miatt (tudtommal a valódi, tiszta turáni ember ezer éve is nagyon ritka volt a honfoglalók között), hanem a legmagasabb rendű értékek elvesztése miatt. az ősvallást már rég felváltotta a kereszténység, restaurálni pedig már nem lehet, mert legfeljebb csak népszokások maradtak fenn, az alacsonyabból pedig nem lehet a magasabbat felépíteni. a legősibb metafizikai tradíciókat kell meglelni, ami minden árja hagyományban közös, így zB a magyar és az indiai maszlagban is."

csak az alacsonyabból lehet magasabbat építeni. ennek ellenkezőjét rombolásnak hívják. ugyanakkor az, hogy a sámánizmus a korábbisága folytán alacsonyabbrendű azt sugallja hogy ez az árjadolog még inkább az.

"akinek a lehető legerősebb a kapcsolata a transzcendens világgal, az ún "több, mint élet"-tel, aki létezésében a metafizikai Abszolútum, Isten felé irányul. tehát, aki képes kitekinteni a barlangból."

aki be van lőve?

"aha. és miért csak "volt"?"

mert felnőttem és megtapasztaltam hogy van olyan hogy lehetetlen.

"elvonatkoztathatnál végre a hollókoszttól. miért kéne kiírtani bármelyik népet is?"

nehéz elvonatkoztatnom tőle amikor a fő ellenség a zsidók képében testesül meg, hisz cion bölcsei is közülük valók. ugye.

"a legmagasabb hegycsúcs tetejére, ahova már a legfülsüketítőbb fűnyíró zaja vagy a leghatalmasabb fejsze robajszerű visszhangja sem ér fel, alátekintve pedig csak felhők tömegét látni."

hát ez megint nagyon költői volt :o) bár éppezért meglehetősen elszállt is.

"mit értesz hát ezek alatt?
egyébként nem hinném, hogy a gyomírtás is a mi feladatunk volna. sztem pont a legvisszataszítóbb gyom fogja a legnagyobb pusztítást végezni, amíg saját magát is megöli, ill megöleti. nekünk csak magát az írtást kell siettetnünk."

látod? tervezel. nem törődve azokkl az emberekkel akik a te parancsodra mennek neki a gyomnak és meglehet teljesen belerokkannak az öldöklésbe.

"úgy tudom, az élősködés (definíció szerint) csak az utóbbit jelenti, de végülis mindegy. javaslom, a továbbiakban -az egyértelműség végett- inkább ehhez tartsuk magunkat."

a definíció pusztán nézőpont kérdése de legyen.


"ebben egyetértünk. az együttélést tehát egyre inkább felváltja az egymás-ellen-élés, de ezt már a Burzumban is kifejtettem :)"

mi az a burzum?

"gyakorlatilag pont ezt írtam. a legtitkosabb szervezet mögött is áll egy még titkosabb, s amögött is áll egy, stb fasztuggya hány fokozatig (persze nyilván nem a végtelenségig). a végén eljutunk vmi inhumán, démonokból álló szektáig hehe, majd legvégső pontban áll (ahol az összes szál összefut) maga az Ellenisten, az antitradício megtestesülése, aki voltaképpen a Sátán."

hallottál már a kígyóról aki a saját farkába harapott. mi van akkor ha itt is ez van?

"ez oké, de hogy vág a témába?"

csak bölcsnek akartam tűnni. remélem sikerült.

"na NE. ezt ne. amikor az a szar íródott, szinte minden, amit tartalmazott, elméletileg "fiktív jövő" volt, ma már töritény. szerinted ebből mi következik?"

konkrétum?

"bazz ez hosszú lett :)"

beszokltam kopizni és úgy válaszolgatok. bár gondolom te is ugyanígy vagy ezzel :o)
[előzmény (428)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 20:35:58 (436)
Nagyapád ott volt a kitörésnél?
[előzmény (435)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 20:33:06 (435)
nagyapám nem csinál ügyet a dologból.
[előzmény (433)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 20:24:24 (434)
miért a "nácizmus" mennyi ideig tartott? pár hónapig. Milyen évtizedről beszélsz?
[előzmény (432)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 20:23:28 (433)
de nem is az a fontos, hogy melyik volt roszabb.
Hanem, hogy a kormány megünepli Magyarország vereségét, (mert akárhogy is nézzük mi nemet szövetségesek voltunk) és felszabadítónak nevezi azt a hordát, amelyik legalább olyan véres diktatúrát hozott létre mint Hitler. Azt pedig ügyesen elfelejti, hogy ha Horthynak sikerül a kiugrás, akkor októberben már orosz fennhatóságú területté válunk, és a kommunisták könnyen lehet, eljutnak akár a német-francia határig, vagy tovább, mert ugye azt nem kell mondanom, hogyha mi elesünk, akkor ausztria és németország már nem nagy gond. Így, hogy Horthy helyett jött Szálasi, februárig tartotta magát Buda, ezzel megakadájozva a kommunisták további terjeszkedését. Ergo nyugat sokat köszönhet Szálasinak. Ez tény. (Most nem a zsidóságról van szó)

Gondoljatok bele mit érez az a ma is élő katona, aki annak idején ottvolt a kitörésnél? Mit érez, hogy a magyarországi kormány megünnepli, a Hazánk bukását? Mit érez, ha azt hallja, hogy felszabadítóknak nevezik azokat, akik lemészárolták majdnem az egész sereget? Ezen gondolkozzatok el
[előzmény (430)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 20:16:48 (432)
ugyanolyan volt.

a különbség annyi, hogy a kommunizmus (mindannyiunk szerencsétlenségére) egy évtizednél tovább tartott.
[előzmény (431)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 20:14:01 (431)
A kommunizmus sokkal véresebb, szörnyűbb diktatúra volt szerintem. Még béke idején is mészárolták az embereket
[előzmény (430)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 20:01:00 (430)
Miért kell a kettőt megkülönböztetni?
Ugyanolyan véres és undorító mind a kettő.
[előzmény (429)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 19:43:04 (429)
az a legviccesebb, hogy jövő hét pénteken a kormány megünnepli az állítólagos "felszabadulást" ilyen jelszavakat használva: "harc a rasszizmus, kirekesztés szélsőség ellen". Nevetséges. Ha valaki harcol a rasszizmus ellen, akkor annak ünnepelnie kell egy még sokkal véresebb diktatúra győzelmét???
[előzmény (409)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 15:19:16 (428)
CARI AMICI SOLDATI!!!

"ritka vagyok"

hehe.. biztos vagy benne? :) nem célod a meggazdagodás?

"csak épp a fej baszik az összhangra"

kényszeríteni kell, hogy ne basszon rá. méghozzá nevelés útján.

"szóval az rendben van, hogy a fej többet kap mint a test, csak jelenleg jóval többet kap mint amit megérdemel"

hát jelenleg éppenséggel nem kap semmit (már, ha a valódi "született" fejre gondolsz). pár évtizeddel ezelőtt örülhetett, ha nem kapták el a "fejvadászok"

"és mivel adott limit van ezt csak úgy éreti el, hogy a test többi részét fosztja meg. ennek az eredménye hogy a test elpusztul. na ezért parazita"

ez nem igazán világos. miért pusztul el a test?

"amikor eltaposok egy csótányt az nem a csótány ellen irányul, hanem hogy a csótányok elepjék a lakásom"

hogy lehet ennyire félreérteni, amit mondtam? egy csótányt sem kell feltétlenül eltaposni. a csótányok vallását kell eltiporni, ledönteni a csótányszobrokat. az, hogy ehhez hányat kell közülük kiírtani, mellékes. a legjobb, ha egyet sem, de lehet, hogy az összeset.

"muszáj, hogy a kereskedelem és ezen keresztül a pénz legyen az élet középpontja, mivel az ember nem tud mindent előállítani magának"

miért kell ehhez a középpontnak lennie?

"ha minden a természet törvényeire lenne bízva nem lenne túlnépesedés"

elvileg az ember is része a természetnek, nem? amúgy szerinted a túlnépesedés célja volt valakinek?

"ez azokra az arabokra is igaz akik nálunk vannak? már az eszmeiségben"

gondolom, sokkal kevésbé vagy egyáltalán nem.

"miért is?"

hogy lenne már kasztrendszer? hol látsz valódi királyokat, császárokat? a modern uralkodók a "nép alkalmazottjai", a csőcselék szolgái és talpnyalói, a mai "démosz" pedig dróton rángatott kretének hada egy cirkuszban, akik a bóhócok mozdulatait lesik és újjonganak. ma azé a "hatalom", aki a legnagyobb bohóc, a legnagyobb szemfényvesztő, aki a leglátványosabb tűzijátékot produkálja. hol találsz már arisztokratákat vagy harcosokat? hol vannak ezek a kasztok?

"de azt gondolom igen, hogy az igaz magyar nem keresztény, de még ehhez az indiai maszlaghoz sincs köze"

többé nem igazán lehet "igaz magyarról" beszélni, ilyen már nincs. nem elsősorban a vér hígulása miatt (tudtommal a valódi, tiszta turáni ember ezer éve is nagyon ritka volt a honfoglalók között), hanem a legmagasabb rendű értékek elvesztése miatt. az ősvallást már rég felváltotta a kereszténység, restaurálni pedig már nem lehet, mert legfeljebb csak népszokások maradtak fenn, az alacsonyabból pedig nem lehet a magasabbat felépíteni. a legősibb metafizikai tradíciókat kell meglelni, ami minden árja hagyományban közös, így zB a magyar és az indiai maszlagban is.

"tisztában vagyok a barlangfalas dologgal. a kérdésem arra irányult, hogy mit értesz tradícionális ember alatt"

akinek a lehető legerősebb a kapcsolata a transzcendens világgal, az ún "több, mint élet"-tel, aki létezésében a metafizikai Abszolútum, Isten felé irányul. tehát, aki képes kitekinteni a barlangból.

"volt idő amikor még hittem ebben" (mármint, hogy nincs lehetetlen, meg a részvétel a fontos:)

aha. és miért csak "volt"?

"akik nem vesznek részt a világuralomért folytatott küzdelemben pusztán származásukt tekintve van közük hozzájuk"

elvonatkoztathatnál végre a hollókoszttól. miért kéne kiírtani bármelyik népet is?

"és hova rakod a megmentésre váró növényt?"

a legmagasabb hegycsúcs tetejére, ahova már a legfülsüketítőbb fűnyíró zaja vagy a leghatalmasabb fejsze robajszerű visszhangja sem ér fel, alátekintve pedig csak felhők tömegét látni.

"és a legsarkalatosabb pontja ennek az egész gyomirtásnak az, hogy aki az irtást megtervezi az a fejszére és a fűnyíróra csupán úgy gondol mint érzéketlen tárgyakra holott ez abszolút nem így van"

mit értesz hát ezek alatt?
egyébként nem hinném, hogy a gyomírtás is a mi feladatunk volna. sztem pont a legvisszataszítóbb gyom fogja a legnagyobb pusztítást végezni, amíg saját magát is megöli, ill megöleti. nekünk csak magát az írtást kell siettetnünk.

"amikor egy élőlény kihasználja másikat. a szimpla élősködés esetén az élősködő nem ad cserébe semmit. a szimbiózis esetében mindkét fél vesz el a másikból"

úgy tudom, az élősködés (definíció szerint) csak az utóbbit jelenti, de végülis mindegy. javaslom, a továbbiakban -az egyértelműség végett- inkább ehhez tartsuk magunkat.

"a mai világban inkább a szimpla élősködés dominál és a probléma ott van, hogy nem csak nagyban hanem már kicsiben is. lásd válások"

ebben egyetértünk. az együttélést tehát egyre inkább felváltja az egymás-ellen-élés, de ezt már a Burzumban is kifejtettem :)

"mi van ha a bábjátékos is csak képzeli magáról, hogy ő a bábjátékos? mi van ha te is csak képzeled, hogy a bábjátékos az akit te annak gondolsz? mi van, ha ő is csak egy báb?"

gyakorlatilag pont ezt írtam. a legtitkosabb szervezet mögött is áll egy még titkosabb, s amögött is áll egy, stb fasztuggya hány fokozatig (persze nyilván nem a végtelenségig). a végén eljutunk vmi inhumán, démonokból álló szektáig hehe, majd legvégső pontban áll (ahol az összes szál összefut) maga az Ellenisten, az antitradício megtestesülése, aki voltaképpen a Sátán.

"a test a lélek tükre"

ez oké, de hogy vág a témába?

"ha nincs lélekvándorlás akkor mit kezd a test lélek nélkül?"

készít magának egy újat. talán egy anyagtalan vmit, nem t'om.

"hát pont ez az! a pontok megvalósultak. valós történelmi tényeket írtak le. meg egy fiktív jövőt"

na NE. ezt ne. amikor az a szar íródott, szinte minden, amit tartalmazott, elméletileg "fiktív jövő" volt, ma már töritény. szerinted ebből mi következik?

bazz ez hosszú lett :)
[előzmény (427)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 10:39:58 (427)
"amúgy ma már ritka az olyan ember, akinek nem életcélja a "világuralom" (azaz a gazdagság, mivel a hatalmat a pénzzel azonosítja). "

ritka vagyok.

"a fej nem lehet a saját vérének a parazitája. persze törekednie kell a legnagyobb összhang megteremtéséhez az egészség érdekében, de ettől függetlenül a fej mindennél előbbre való, így a test többi részénél is."

csak épp a fej baszik az összhangra. szóval az rendben van, hogy a fej többet kap mint a test, csak jelenleg jóval többet kap mint amit megérdemel. és mivel adott limit van ezt csak úgy éreti el, hogy a test többi részét fosztja meg. ennek az eredménye hogy a test elpusztul. na ezért parazita.

"attól függ, mit értesz ezalatt. az oka lehet sokminden, de amit én is támogatok azt antijudeokratizmusnak hívják. ez nem a zsidók ellen irányul, hanem a zsidó világuralom ellen, tehát eszmei lázadás a demokrácia, a liberalizmus, a materializmus, stb ellen. a cionisták csak bábok."

amikor eltaposok egy csótányt az nem a csótány ellen irányul, hanem hogy a csótányok elepjék a lakásom.

"erről majd mesélhetnél, mert az alapsztori teccik"

majd megnézem ki írta.

"a baj nem a kereskedelemmel van, hanem azzal, hogy az lett az élet értelme és a pénz mindenhatóvá vált. a pénz az új világvallás, ahol a "kiválasztottak" a gazdagok."

muszáj, hogy a kereskedelem és ezen keresztül a pénz legyen az élet középpontja, mivel az ember nem tud mindent előállítani magának.

"a túlnépesedés mesterségesen generált? ezt hogy érted?"

ha minden a természet törvényeire lenne bízva nem lenne túlnépesedés.


"Izrael útjában van. egyrészt földrajzilag, másrészt eszmeileg, mert (még) árja értékeket hordoz."

ez azokra az arabokra is igaz akik nálunk vannak? már az eszmeiségben.


"hát baz. ez nem kasztrencer max annak a paródiája."

miért is?


"micsináljak, nincs időgépem. ettől függetlenül minden trad. érték örök, szal ehhez kell tartanunk magunkat.
amúgy a majmos szart én nem hiszem, de ezt már asszem, mondtam. "

tradícionális érték? a majmos szart lehet nem vallod. de azt gondolom igen, hogy az igaz magyar nem keresztény, de még ehhez az indiai maszlaghoz sincs köze.

"Platón...

tisztában vagyok a barlangfalas dologgal. a kérdésem arra irányult, hogy mit értesz tradícionális ember alatt.

"olyan nincs, hogy lehetetlen. amúgy meg a részvétel a fontos hehe"

volt idő amikor még hittem ebben..

"nevezetesen?"

akik nem vesznek részt a világuralomért folytatott küzdelemben pusztán származásukt tekintve van közük hozzájuk.

"csak néhány különleges növénykét kell megmenteni, aztán jöhet először a fejsze, majd a fűnyíró. eztán az immár gyommentes kertbe beültethetjük a megmentett növényt."

és hova rakod a megmentésre váró növényt? és a legsarkalatosabb pontja ennek az egész gyomirtásnak az, hogy aki az irtást megtervezi az a fejszére és a fűnyíróra csupán úgy gondol mint érzéketlen tárgyakra holott ez abszolút nem így van.

"he? szerinted mi az élősködés?"

amikor egy élőlény kihasználja másikat. a szimpla élősködés esetén az élősködő nem ad cserébe semmit. a szimbiózis esetében mindkét fél vesz el a másikból. a mai világban inkább a szimpla élősködés dominál és a probléma ott van, hogy nem csak nagyban hanem már kicsiben is. lásd válások.

"legfeljebb látszathasznot, mivel pont így válsz rabbá, miközben azt képzeled, Te vagy a játékos."

mi van ha a bábjátékos is csak képzeli magáról, hogy ő a bábjátékos? mi van ha te is csak képzeled, hogy a bábjátékos az akit te annak gondolsz? mi van, ha ő is csak egy báb?

"dehogy. csak annyi, hogy a test halandó, a lélek nem."

a test a lélek tükre. ha nincs lélekvándorlás akkor mit kezd a test lélek nélkül?

"nem érted. a "pontok" már megvalósultak."

hát pont ez az! a pontok megvalósultak. valós történelmi tényeket írtak le. meg egy fiktív jövőt.
[előzmény (424)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-05 11:37:26 (426)
Eddig terjed az agyad. Likvidálni.
Mondom, nem érdemes az irracionalitással és a primitívséggel vitatkozni.
[előzmény (416)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-05 10:09:19 (425)
nem érted. a "pontok" már megvalósultak. senkinek nem kell bebizonyítani, hogy pl. a francia forradalmat zsidó szabadkőműves csoportok irányították, mert ezt már ők maguk is bevallják. száz éve még nem tehették, de ma már elismerik, mivel azt mindenki pozitív cselekedetnek tekinti.
aki elég tisztán lát nics szüksége a jegyzőkönyvekre, hogy észrevegye, honnan szűrődik be a betegség, még azt sem kell tudnia, kik azok a zsidók. elég, ha saját magaból kiűzi a kórt.
[előzmény (396)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-05 10:04:01 (424)
ich bin der Anton aus Tirol hehe

"Szóval ez első info 1006-ból származik mikoris a kiráy megvonta az egyházi személyektől az italmérés jogát"

igazából vmi netes forrás érdekelne, amennyiben tudsz ilyenről

"ez így van. nézetem szerint a kalmár nem is akar világuralomra törni"

csak, mer' már uralmon van. elég, ha körülnézel. amúgy ma már ritka az olyan ember, akinek nem életcélja a "világuralom" (azaz a gazdagság, mivel a hatalmat a pénzzel azonosítja).

"A fejel nem lene semmi probléma ha csupán annyit venne el amennyire szüksége van.Ám mivel többet vesz el így egyfajta parazitává válik"

a fej nem lehet a saját vérének a parazitája. persze törekednie kell a legnagyobb összhang megteremtéséhez az egészség érdekében, de ettől függetlenül a fej mindennél előbbre való, így a test többi részénél is.

"az antiszemitizmusnak. a rasszizmusról már tudom, hogy az egyfajta isteni sugallat beteljesedése"

attól függ, mit értesz ezalatt. az oka lehet sokminden, de amit én is támogatok azt antijudeokratizmusnak hívják. ez nem a zsidók ellen irányul, hanem a zsidó világuralom ellen, tehát eszmei lázadás a demokrácia, a liberalizmus, a materializmus, stb ellen. a cionisták csak bábok.
ezt is veheted isteni sugallatnak :)

"ez gyönyörű volt"

köszönöm szépen

"Van otthon valami olyan könyv, hogy Földburok"

erről majd mesélhetnél, mert az alapsztori teccik

"Tény, hogyha nem lenne kereskedelem akkor az idegen árucikkekre nem lenne kereslet"

a baj nem a kereskedelemmel van, hanem azzal, hogy az lett az élet értelme és a pénz mindenhatóvá vált. a pénz az új világvallás, ahol a "kiválasztottak" a gazdagok.

"az a szar az egészben, hogy mivel ez az egész helyzet mesterségesen generált így a megoldásnak is mesterségesnek kell lennie"

a túlnépesedés mesterségesen generált? ezt hogy érted?

"Az arab világ miért károsabb, mint bármely másik?"

Izrael útjában van. egyrészt földrajzilag, másrészt eszmeileg, mert (még) árja értékeket hordoz.

"Meglehet elvileg a kasztrendszer higult valamelyest de nem szűnt meg mert az alkalmazó felsőbbrendűnek tartja magát az alkalmazottnál holott semmivel sem több annál hisz az alkalmazott nélkül ő sem létezne"

hát baz. ez nem kasztrencer max annak a paródiája.

"A legüdvösebb az volna, hogyha nem lettek volna telepesek Amerikában, sőt!" stb

micsináljak, nincs időgépem. ettől függetlenül minden trad. érték örök, szal ehhez kell tartanunk magunkat.
amúgy a majmos szart én nem hiszem, de ezt már asszem, mondtam.

"ezt kifejtenéd? Már Platón is nyomatta a dolgot a barlangfalra vetített árnyakkal pedig az se ma volt már"

olvasd AZ ÁLLAM-ot. néhol bosszantóan szájbarágós, de aki ezt tökéletesen megérti, annak jóformán nem lehet újat mondani. tkp Platón után már minden "filozófia" röhejes.
dióhéjban: a megismerés négy síkjáról beszél. akik a tapasztalati világban élnek, azok csak egy hamis fény árnyékait látják, a jó ideájának, az igazi fénynek a megismerése csak a barlangból kivezető úton elérhető. a filozófus arisztokrata feladata -aki ezt elérte-, hogy az állam arcát a fény felé fordítsa.

"a körülményest úgy értettem lehetetlen"

olyan nincs, hogy lehetetlen. amúgy meg a részvétel a fontos hehe

"de olyanokat is kigyomlálsz akiket nem kéne"

nevezetesen?

"és tökmindegy, hogy minden növényt kiszedsz a földből csak hogy kiírtsd a gyomot vagy hagyod hogy elburjánzon a gyom és ezáltal elvegye a számodra hasznos növényektől az életteret"

totál disztroly! hehe
csak néhány különleges növénykét kell megmenteni, aztán jöhet először a fejsze, majd a fűnyíró. eztán az immár gyommentes kertbe beültethetjük a megmentett növényt.

"a szimbiózis az élősködésen alapul"

he? szerinted mi az élősködés?

"Miértne lehetne hasznot húni a háttérben húzódó bábjátékos ténykedésén?"

legfeljebb látszathasznot, mivel pont így válsz rabbá, miközben azt képzeled, Te vagy a játékos.

"és mit kezd a lélek test nélkül? ez valami lélekvándorlás dolog?"

dehogy. csak annyi, hogy a test halandó, a lélek nem.

"mi hasznuk van ebből a cionistáknak?"

az ellenség bemocskolása arra jó, hogy aztán rájukuszítsd a tömeget. ha eleget prédikálsz a nemtomhányezer éves üldöztetésről, akkor jogosulttá válsz akármire.
[előzmény (395)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-05 03:32:48 (423)
A vesszőt a 'bocs' után kellett volna rakni. HA MÁR OLYAN NAGY MAGYAR VAGY, ELVÁROM A MAKULÁTLAN, TISZTA HELYESíRÁST!
:)
[előzmény (422)]

© hun8814válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 23:39:22 (422)
Bocs, Hate véletlenül téged neveztelek meg, hozzászólásom természetesen "Eb-éknek" címeztem.

© Virusválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 22:13:23 (421)
Höööööööööööööööö! Ja. :D
[előzmény (420)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 22:10:11 (420)
Na már Te is nácikiller vagy?:D
[előzmény (419)]



Elejére << Előző < ... 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 ... > Következő >> Végére