Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a fasizmust!!!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Antinácik ide...meg nácik is...egy kis vita azért kell...

Elejére << Előző < ... 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:42:35 (269)
"írod, hogy a török vendégmunkások önként és dalolva hajtottak a kizsákmányolásba"-látod megint csak egy piciny apróságon csúsztál el
nem vendégmunkások hanem vendégmunkásokAT és nem ők hajtottak hanem "belehajtani sikerült" ŐKET-munkásokAT.

különben a kérdésed jó. de igen, biztosan, így tekintenek mert nem látják igazi saját érdekeiket amit a munkások érdekvédelmi szervezeteinek kellene mutatni/ráébreszteni/felvilágosítani a munkásokat.
Persze ahol nincs még ilyen polgárireformista szakszervezet sem pl fekete gazdaság ott ki v. mi másnak lenne a feladata az érdekvédelem és tájékoztatás mint az illegális kommunista mozgalomé...
attól még mert te is pl f@sznak nézel nem egy üreges izomfalú 20cm nyúlvány vagyok. ahogyan a munkaadó sem jóisten-ezt nevezzük "hamis tudatnak" mely a munkavállalót megakadályozza abban hogy felismerje "igaz valós tudatát"...téged pedig a kispolgári neveltetés.

de hogy ne személyeskedjünk mit is akartál ezzel a kérdéssel?

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:13:02 (268)
írod, hogy a török vendégmunkások önként és dalolva hajtottak a kizsákmányolásba. továbbvezetve itthon ugyanezt tették a román vendégmunkások. felmerül bennem a kérdés. vajon akik önként és dalolva mennek a kizsákmányolásba azok nem úgy tekintenek munkaadójukra, mint a jóistenre aki ilyen remek megélhetést biztosít nekik?
[előzmény (267)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:07:49 (267)
lóf@szt.

Nem én akarom elvégeztetni velük én csak rávilágítotam hogy valahol ez "előnnyel" járt.
A német gazdaság pl azért is lehet ott ahol van ma, mert a török vendégmunkásokat sikerült oly egyszerűen önként és dalolva a kizsákmányolásba belehajtani.

különben a tény hogy ma lebecsültek méginkább a mi malmunkra hajtja a vizet tehát ez leginkább a kapitalisták érdeke lenne hogy ezen változtassanak. a mienk nem,*
Én nem elégszem meg csak ennyivel nekem társadalmi-gazdasági-politikai változások a céljaim. És ezt ezekkel a lebecsült/társadalomáltal perifériára szorított munkásokkal(is) szövetkezve fogom/fogják majd elérni.

*"minél rosszabb annál jobb."
[előzmény (266)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:56:51 (266)
nade baszod.. ez mitsem váloztat azon, hogy a szóbanforgó munkákat a vendégmunkásokkal akarod elvégeztetni... mivel ezek társadalmilag lebecsültek lettek. és nem ezen a helyzeten akarsz változtatni, hogy ne legyenek lebecsültek, hanem ha lebecsültek, hát lebecsültek úgyhogy csinálja a vendégmunkás. ezt mondod. és miért? mert fasiszta vagy. ilyen egyszerű.
[előzmény (265)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:46:10 (265)
"máskülönben egynémely helyen pl előnyös is hogyha vendégmunkások betelepülnek mivel mamár a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat is el kell valakinek végeznie"


MAMÁR-tehát a ma már nem becsült/elismert/lenézett munkákat...amelyek CSAK, MA MÁR nem becsültek/elismertek/lenézettek régebben megbecsültek voltak... vagyis a kapitalizmusban és a kapitalizmus szerint jók arra a vendégmunkások amire... ahogyan a polgariburzsujoskola is sugallja.
[előzmény (264)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:35:45 (264)
mivel csak a vendégmunkások hajlandóak elvégezni a a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat, ezért nekik kell elvégezni, mert valakinek el kell végezni.

rámutatnál a logikai bukfencre? mert a polgáriburzsoá iskolák tanárai olyan szinten kimosták az agyam, hogy nem látom.
[előzmény (262)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:33:52 (263)
,,polgáriburzsujoskola" lol
te jobb vagy, mint a hülye szóviccek topic.
[előzmény (262)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:24:16 (262)
Hát ez az elemzés szenzációs. Azért megvannak a maga pozitívumai is a polgáriburzsoá iskoláknak.

az elejére (még) nem írok semmit mert te lehet hogy elhagyod a vitatott kifejezéseket de én nem hagytam el, mert így egész más megvilágításba kerül a mondat de erre mindenképp reagálok:


kérdés: "ki hajalnadó elvégezni a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat?"
válasz: " a vendégmunkások."

másképp:

kérdés: "mire jók a vendégmunkások?"
válasz: "hogy a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat elvégezzék

Az első kérdésedre adott válaszoddal egyet is értek mert ma ez tény.
DE ami neked ebből következik az csak a te kirekesztőfasiszta gondolkodásodat leplezi le nem pedig az én felfogásomat.
nekem egyáltalán nem következik abból. Persze ahogy nálad ez meg is jelent (és itt a polgáriburzsujoskola hatása) úgy sajna a kapitalizmusban ez törvény sőt majdnem hogy alkotmányos joga a vendégmunkásnak hogy bejelentetlenül/feketén gürcöljön éhbéért 10-12 órán át.

különben ahogy lentebb irtam "viccesen" nekem a proletár internacionalizmus miatt jó a vendégmunkás.
[előzmény (258)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:20:37 (261)
ugyanakkor a helyzet pikantériája, hogy külső veszélyforrás esetén téged is védelek.
[előzmény (254)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:13:46 (260)
érthető hisz reagálásod ezen mondat fényében értelmetlen.
[előzmény (259)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:11:37 (259)
"és ebbe nem csak a gaz burzsujok tartoznak bele, hanem azok is akik a te oldaladon harcolnak, mert elvakítja őket a gyűlölet amit te táplálsz beléjük. " (ezt elfelejtetted elolvasni? ebben benne vannak a nincstelenjeid"
nem, csak nem is akartam rá reagálni mert feleslegesnek tartom.
[előzmény (257)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:03:26 (258)
"máskülönben egynémely helyen pl előnyös is hogyha vendégmunkások betelepülnek mivel mamár a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat is el kell valakinek végeznie."

elemezzünk:

a "máskülönben" a mondat szempontjából lényegtelen, így a mondat a következő.

"egynémely helyen pl előnyös is hogyha vendégmunkások betelepülnek mivel mamár a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat is el kell valakinek végeznie."

az "egynémely helyen" azt jelenti, hogy "vannak helyek ahol" tehát kijelenthetjük, hogy a mondat speciális helyekre vonatkozik. beszéljünk csak ezekről a helyekről:

"előnyös is hogyha vendégmunkások betelepülnek mivel mamár a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat is el kell valakinek végeznie."

a "mamár" szó csak azt jelöli, hogy a mostani korra vonatkozik a mondandó. az értelme a szó kivágásával nem változik.

kérdés: "miért előnyös hogyha vendégmunkások betelepülnek?"
válasz: "mivel a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat is el kell valakinek végeznie."

másképp:

kérdés: "ki hajalnadó elvégezni a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat?"
válasz: " a vendégmunkások."

másképp:

kérdés: "mire jók a vendégmunkások?"
válasz: "hogy a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat elvégezzék"
[előzmény (256)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:51:59 (257)
"nem a köztársaságot védem, hanem azokat akikre te, mint belső veszélyforrás, bajt hozhatsz."-de én a köztársaság szemében vagyok a belső veszélyforrás.

te a burzsuázia szemében vagy veszélforrás aki a köztársaság személyi állományának pusztán egy kis szelete

A kizsákmányoltak/elnyomottak/nincstelenek szemében reménysugár.-de romantikus.

"és ebbe nem csak a gaz burzsujok tartoznak bele, hanem azok is akik a te oldaladon harcolnak, mert elvakítja őket a gyűlölet amit te táplálsz beléjük. " (ezt elfelejtetted elolvasni? ebben benne vannak a nincstelenjeid)

éppúgy ahogy a szüleidet nem te választod úgy a hazádat sem, meglehet számodra ez utóbbi semmitsem jelent ám Hunor és számomra igen és minden bizonnyal még sokak számára.
[előzmény (256)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:42:30 (256)
abba a mondatba szerepelnek továbbá ezen szavak "egynémely" "előnyös" "máskülönben"... a "kellt" a munka elvégzésére értettem nem pedig hogy NEKIK KELL én úgy általában "valakinek kell"-értettem.

"nem a köztársaságot védem, hanem azokat akikre te, mint belső veszélyforrás, bajt hozhatsz."-de én a köztársaság szemében vagyok a belső veszélyforrás. A kizsákmányoltak/elnyomottak/nincstelenek szemében reménysugár.-de romantikus.

Na kitől van az idézet???

a példa nem egészen jó mivel az ember a szüleit sem választja és csak genetikailag meg pszichikailag kötődik hozzájuk társadalmi- v. akár osztályérdekből nem biztos. Ez a helyzet a többi rokonnal is tehát csak a leendő barátok én esetemben inkább elvtársak maradtak.-de őket minden esetben mindenki saját maga választja.-és persze bennük is bármikor csalódhat az ember hiszen mindannyiunkat a fejlett technokrata társadalom termelt ki a maga elidegenedésével/komformizáltságával/dehumanizmusával
[előzmény (254)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:19:18 (255)
ez jó példa volt.
[előzmény (252)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:18:12 (254)
te KELLről beszéltél ne szépíts.

hát még mindig nem érted? nem a köztársaságot védem, hanem azokat akikre te, mint belső veszélyforrás, bajt hozhatsz. és ebbe nem csak a gaz burzsujok tartoznak bele, hanem azok is akik a te oldaladon harcolnak, mert elvakítja őket a gyűlölet amit te táplálsz beléjük.

nem vagyok pacifista. a rendszerszolgát kikérem magamnak. én az állam bérence vagyok.
[előzmény (249)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:04:16 (253)
Akkor te is olyan vagy "akinél mindíg ott van az útlevél"? :-))

Azért ez a kötődés több mint földrajz... Van amit te is fontosnak tartasz, ragaszkodsz hozzá.
[előzmény (250)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:01:52 (252)
"nem tudom miért ragaszkodnak emberek a "Hazához" ennyire hiszen csak egy véletlennek köszönhetik hogy ez lett a hazájuk és nem valamelyik másik ország." Ez most elég hülye példa lesz, de Édesanyádhoz is ragaszkodsz, pedig Őt sem Te választod ki. Nálam ez kb. így van a Hazámmal is, itt születtem, itt élek, itt is halok majd meg (remélem).

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:01:17 (251)
rendszerszolga.... hőőőő :))
[előzmény (249)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:58:05 (250)
"Ha kell úgy is ott fogunk állni remélem mindannyian, felesleges erről addig nyilatkozni."

Attól függ miért ki ellen mi célból kinek és minek az érdekében.

nem tudom miért ragaszkodnak emberek a "Hazához" ennyire hiszen csak egy véletlennek köszönhetik hogy ez lett a hazájuk és nem valamelyik másik ország.
[előzmény (246)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:55:11 (249)
persze, ebben egyetértünk én nem is mondtam hogy nekik KELL kiadni csak leírtam hogy mi ma a bevett SZOKÁS.

"a megfelelő az lenne ha ezek a munkák sem lennének lebecsültek"
MODJA EZT EGY OLYAN EMBER AKI ANNAK A KÖZTÁRSASÁGNAK SZOLGÁL ÉS KÉSZ IS MEGVÉDENI- AZ OLYANOKKAL SZEMBEN AKIK ENNEK ELLENKEZŐJÉT SZERETNÉK-AHOL BIZONY LENÉZIK EZEN MUNKÁSOKAT.

Te magad vagy egy nagy ellentmondás.Csodálkozom hogy nem vagy neurotikus---> egyszerre punkpacifistakatonahumanistalázadórendszerszolga
[előzmény (245)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:50:48 (248)
Nem mondtam, hogy életemet akarom adni. Csak, ha kell, akkor megtenném. Szerintem egy nemzetnek szüksége van mind a két embertípusból, mert a Hazát meg lehet szerezni karddal, utána ekével medtartani, de megvédeni mindig karddal kell.

"Hont veszejt, ki másra bízza a munkát" Erről beszélek én is. Magyar kézbe a magyar földet!
[előzmény (246)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:39:02 (247)
te egy okos ember vagy.
[előzmény (246)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:34:02 (246)
Még egy picit hagyom ízlelgetni mert ha rögtön elárulom a szerzőt második ránézésre elkezdenéd "kivesézni". :-))

Amúgy ezt Hunornak is szánom. Értem én az érzéseit a haza iránt de ha nagyon az életét akarja érte adni keresi majd rá az alkamlat, hogy bizonyíthassa ami nem a leghelyesebb út. Szerintem.

Ha kell úgy is ott fogunk állni remélem mindannyian, felesleges erről addig nyilatkozni.
[előzmény (243)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:32:54 (245)
abszolút nem előnyös dolog a vendégmunkásnak kiadni a társadalmilag lenézett munkákat ugyanis ez megintcsak fasiszta hozzáállás. a megfelelő az lenne ha ezek a munkák sem lennének lebecsültek.
[előzmény (243)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:29:57 (244)
ez szép volt. köszönöm.
[előzmény (242)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:27:00 (243)
Ez olyan reformkorbeli idézet?
Talán Széchenyi v. valaki ilyesmi?
Különben nem olyan rossz-így első ránézésre.


máskülönben egynémely helyen pl előnyös is hogyha vendégmunkások betelepülnek mivel mamár a társadalmilag nem becsült/elismert/lenézett munkákat is el kell valakinek végeznie.
[előzmény (242)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:11:42 (242)
"Kétféle ember van ezen a világon, egyik karddal farag világot magának, a másik ekével. De a karddal faragott világot egy másik kard ledöntheti, s újjá faraghatja nagyon is gyorsan. Maradandót csupán az eke farag."


"Hont foglalni alkalmas a kard, s annak védelmezésében hasznos. Megtartani a hont azonban csak kaszával lehet. Kaszával, ekével, izzadságos becsületes munkával. Hont veszejt, ki másra bízza a munkát."

[előzmény (241)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:07:46 (241)
jó ezt értem de mint te is mondod ez a "Haza" hanyatlik, süllyed és az általad közvetített értékeket alig v. csak egy piciny kisebbség által hallatja csak. Ezért kérdeztem hogy egy ilyen "Haza" amiben megférnek és virágzanak az általad elvetendő dolgok megérdemli-e, hogy meghalj érte.

szerintem nem meghalni kell egy ilyen "Hazáért" hanem meg kell változtatni vagy harcolni azért hogy ne ebbe az irányba menjen és viszont ebben a harcban már el lehet esni hősiesen.
[előzmény (240)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 15:54:59 (240)
"Különben te meghalnál ezért az országért ahol a te általad propagált dolgok elhalódnak?(elhalódtak már) Miért védenél te egy ilyen multikat szolgáló kormányt?" Nem a kormányért halnék meg, hanem a Hazámért. Mert akármilyen is a világ, nekem ez az ország az otthonom, és "a Haza minden előtt"



Elejére << Előző < ... 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 > Következő >> Végére