Punk Portál - 2025. szeptember 21.





 

Hírarchívum > A harmadik nagyszabású Bombariadó Budapesten...


Írta: Fácán
Feltöltötte: bubsy
Ekkor: 2010. ápr. 9. péntek - 12:46

The Prison Band
Ha az anyatejjel nem is, de az első bóléval együtt szívták magukba a SC összest. A legendás zenekartól több dal is szerepel a játszási listájukon. Pörgős és lendületes koncerteket tolnak itthon és külföldön egyaránt.
Cactus: "- Utoljára a 80-as évek első felében játszottam olyan bandában (az iskolazenekar volt), ami nem játszott egyetlen Stray Cats dalt sem. Aztán a magyar tévé leadta az essen-i Rockpalace koncertjüket... A Stray Cats akkora, hogy nem lehet sem átugrani, sem megkerülni - mondjuk soha nem is akartam, mert nem csak hallgatni jó, de játszani is."

Gorilla
Öt év után a betondzsungel királya visszatér! Hirdette a második Bombariadó Rockabilly Cirkusz. Koncertjükkel és saját dalaikkal le is darálták a közönséget. És most, egyszeri alkalommal(!), a Stray Cats himnuszokat veszik elő és azokkal pusztítják a hangszórókat.
Pete Gorilla: "- Én a 80- as évek underground/képzőművész zenei életében egy alábecsült, háromakkordos, középiskolai, rockandroll ritmusgitáros voltam, mialatt a többiek nyomták a bluest, a jazzrockot és az alternatívot. Mikor 88-ban meghallottam először a Stray Cats-et és Brian Setzer gitárjátékát, belém hasított a felismerés, hogy ezt a műfajt – a rockabillyt – is lehet olyan színvonalon játszani, hogy a sok nagy megfejtőt szégyenbe hozza. Akkor határoztam el igazán, hogy meg tanulok gitározni, és 22 év alatt, a Gunning Dogsban, a Gorillában vagy a Pete Gorilla Bandben sem voltam képes úgy megpengetni egy akkordot, hogy arra valamilyen módon ne lett volna hatással a Stray Cats."

Tom Stormy és a Csík zenekar zenészei
Talán a legmeglepőbb zenekara lesz a fesztiválnak. Fácán az alkalomra meghívta a Csík Zenekar több tagját, élükön a "Brian Setzer fanatikus" Szabó Attilával (ének-gitár). Méltó helyen és időben izzítja be Gretsch gitárját, de a többiek is keményen gyúrnak a hoppára.
Fácán: "- A Stray Cats azóta is fertőzi a vele érintkezőket. Így lendült be több banda, melynek dobosa voltam. Sztrékeccesen játszottam/tuk a rockabilly-t a Gunning Dogs-szal és a Mystery Gang-gel. A bandák szétesnek, de a Stray Cats az örök marad!"

Szabó Attila, a Csík Zenekar zenei vezetőjének szösszenete... ( kapaszkodj! )
"- A kilencvenes évek végén egy lemezboltban bóklászva botlottam bele egy számomra teljesen ismeretlen előadó épp aktuális lemezébe. Ez volt a "The dirty boogie". Nagyon ritkán fordul velem elő, de első hallásra beleszerettem. Aztán elkezdtem összeszedni Brian Setzer lemezeit és rögtön bejött a képbe a Stray Cats. Ugyanaz fogott meg benne, mint pl: a magyarpalatkai banda muzsikájában: Rettenetesen ÉLŐ, földszagú muzsika, ami az embert azonnal magával ragadja. Amikor Fácán szólt erről a fesztiválról, azonnal és boldogan mondtam igent és remélem senkit sem fog zavarni egy jó kis cimbalomszóló a Stray Cat Strut-ban..."

A bulit a Naked Truckers melegíti be, a dekor a kultusz zenekarnak kijáró lesz, és természetesen Stray Cats minden mennyiségben.

Start 20:00-kor, jegyárak: 2100 / 2500 Ft. Elővétel március 1-étől a helyszínen.

Gyere el! Bombariadó! Rockabilly Cirkusz: Stray Cats Tribute fesztivál. Világszám!