Hírarchívum > Mindjárt itt a Hegyalja Fesztivál!
Írta: | Deltafeszt |
Feltöltötte: | xzoleex
| Ekkor: | 2008. júl. 8. kedd - 08:52 |
Időjárás
A meteorológiai előrejelzések szerint változékony időjárás várható a héten. Hétfőn némi hidegfront érkezik, majd mérsékelten meleg, óceáni eredetű, eleinte nedves, majd szárazabb léghullámok érkeznek a Kárpát-medencébe. Kedden és szerdán fordulhat elő zápor-zivatar, csütörtöktől azonban már kevesebb lesz a csapadék - nem is lenne igazi a buli, ha legalább egyszer nem esne Hegyalján! Tehát még egyszer érdemes ellenőrizni az útipoggyászt: biztos, ami biztos, legyen meleg ruha, vastag cipő, takaró - s ha minden kötél szakad, a helyszínen egy kis pálinka is csodákra képes.
Hegyalja, a zöld fesztivál
A Hegyalja kezdetektől zászlajára tűzte a környezetvédelem ügyét, így van ez az idén is, sőt minden korábbinál nagyobb hangsúlyt kapnak a zöld témák és ügyek. Itt van mindjárt a nyitónap: mi is támogatjuk a helyi civilek demonstrációját, melynek célja, hogy mielőbb épüljön meg a 39-es számú főút, mely mentesíti a 38-ast az elviselhetetlen kamionforgalom alól. Tokajban kiszámolták: naponta 1600 kamion halad át a világörökség részét jelentő tájon. Ugyancsak a Hegyalja Fesztivál kezdeményezése az idén második alkalommal lezajlott Zöld Vadművelet akció, mely keretében öntevékeny csoportok júniusban virágba borítottak húsz települést országszerte. Ha belépsz a fesztiválra, megtalálod a Civil Utcát, ahol a jelenlévő szervezetek nagy része kapcsolódik a környezetvédelemhez, s megérkezel a Zöld Színpadhoz, ahol három napon át érdekesebbnél érdekesebb beszélgetések várnak, többek közt itt lesz Szabó Imre környezetvédelmi miniszter, Fülöp Sándor, a jövő generációk országgyűlési biztosa, Orosz Sándor és Nagy Andor, a parlament környezetvédelmi bizottságának két alelnöke, valamint izgalmas beszélgetések, viták várhatók helyi és globális zöld témákról.
Zöld Vadművelet: http://www.hegyaljafestival.hu/hirek/080604zold_vadmuvelet.php
Az E-misszió Zöld Színpad programja: http://www.hegyaljafestival.hu/szinpad_zold.php
Nyaralj velünk
A fesztiválnak helyt adó környék a fesztiválon kívül is számos lehetőséget nyújt mind kulturális, mind természeti, mind gasztronómia értelemben, ez utóbbi esetében gondoljunk csak a tokaji borra. Ezen kívül turisztikai és sportlehetőségek is várnak: a környék alkalmas vízi-, kerékpáros és gyalogtúrák lebonyolítására, mód van strandolásra és egyéb szabadidős tevékenységekre. Érdemes azonban felfedezni a rakamazi oldalt is, mely természetvédelmi területként izgalmas lehet a túrázóknak.
Természetesen nem kötelező sátorban aludni, a környéken lehetőség van a szállásfoglalásra, mindezekről a Hegyalja Fesztivál honlapja nyújt tájékoztatást, mint ahogy a közlekedési lehetőségekről is, legyen szó gépkocsiról, kerékpárról, illetve tömegközlekedésről.
Részletek: http://www.hegyaljafestival.hu/info_fesztival_korul.php
Akárcsak egy nagy focimeccsen vagy a Forma-1-en, ha benne vagy a sűrűjében, nem látod át a nagy egészet egy fesztiválon sem. A Hegyalján több csatorna áll rendelkezésedre, hogy a feltöltődés óráiban tanulmányozd, mi történt még a fesztiválon. Itt lesz ismét a LESZ Rádió, mely a megszokott műsort sugározza napközben. Ugyancsak ismerős az EDU-presszó, melynek fiatal médiahallgató aktivistái bulifotókkal, hangulatos beszámolókkal örvendeztetik meg a fesztivállakókat és azokat, akik valami ok miatt nem lehetnek velünk. A Kalamoló programhelyszín aktivistái napi híradót készítenek, melyet későn este lehet majd megtekinteni a volt Pocoló sátorban.
Továbbá a fesztivál hírszolgálata is hiparaktív módon dolgozik majd, reményeink szerint rendkívül gyorsan frissülneki majd az infók a fesztivál honlapján és a blogján, valamint természetesen a fesztivál idején napi rendszerességgel érkezik a mailboxokba a fesztivál hírlevele.
Természetesen senki nem visz magával egy komplett irodát a fesztiválra, ám 2008-ban nem lehet akadály egy kis internetezés. Mindenek előtt lesz egy internetsátor a helyszínen, ahol bárki hozzáfér a világhálóhoz. Press passzal pedig igénybe lehet venni a médiakonténer szolgáltatásait a sajtókempingben, de a legegyszerűbb megoldás a zsebedben lapuló mobil. Ha úgynevezett okostelefonod van, az rendelkezik saját böngészővel, bármely más mobilokra érdemes letölteni az Opera Mini 4.1-es szoftvert, mely tökéletes mobilinternet-élményt biztosít, így akár a sátradban heverve meg tudod nézni, mi folyik éppen a nagyszínpadon...
Hegyalja Fesztivál hivatalos honlap - http://www.hegyaljafestival.hu
Hegyalja Fesztivál blog - http://hegyalja.blog.hu
LESZ Rádió - http://www.hegyaljafestival.hu/program_civil.php#15
Best Byte Internetsátor - http://www.hegyaljafestival.hu/program_bestbyte.php
|