Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Abortusz
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
abortusz, avagy államilag támogatott népírtás

Elejére << Előző < ... 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 14:22:39 (835)
Na ez egy nagyon jó példa volt, nem is tud senki semmilyen ellenérvet felhozni.
[előzmény (827)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 14:09:05 (834)
Nem érted, mert számodra az erkölcs objektív dolog, és szeretnéd, ha mindenkire ez az általad elfogadott erkölcs lenne érvényes. Soha nem is fogod érteni.
[előzmény (827)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 13:36:43 (833)
Most ez hogy a francba jőn ide?
Nem lehet a két dolgot összehasonlitani! Persze hogy tiltani kell a kábitószereket, ez egyértelmű de azzal hogy valaki drogozik még nem veszi el egy másik ember életét.
[előzmény (832)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 13:23:11 (832)
Nem feltétlenül csak rám tartozik az, hogyha szívok.
[előzmény (830)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 13:19:12 (831)
ja

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 13:07:51 (830)
Éljen mindenki a saját erkölcsei szerint hiszen szabadság van de egy egyén szabadsággával csak úgy élhet hogy azzal más egyén szabadságát nem korlátozza. Egy anya pedig aki feldaraboltatja a magzatát sérti a magzat élethez való jogát.
Ez olyan mintha én erkölcsi értékrendembe beleférne a gyilkosság és ezért megölnék valakit.

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 13:05:20 (829)
Az a baj, a liberalizmussal, hogy nem veszik le, hogy a nagyobb szabadsággal nagyobb felelősség jár. Ezért képtelenség, hogy azt akarják, hogy boltban vehess füvet (pedig mennyivel egyszerűbb lenne a dolgunk! :-). Bizonyos dolgokat nem szabad megengedni. És hiába mondják, hogy senki nem buzdít arra, hogy szívjál, ha ilyen lehetőségeket teremtenek, akkor akkor is támogatják. Lecsukhatnámak engem is, mert szeretek szívni, de akkor sem értek egyet a liberálisok drogpolitikájával.
És szerintem ez kapcsolódik a témához.

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 12:54:06 (828)
"Ha az egyik álláspont kötelező lenne (pl. tiltás, vagy ennek megfelelően a kötelezővé tétel), akkor az emberek egyik fele nem élhetne saját erkölcsei szerint."

Bazmeg mekkora köcsögség már hogy nem erőszakolhatok meg akárkit, mert törvény tiltja, pedig ez a saját erkölcseim szerint való lenne.

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 12:52:51 (827)
értem. akkor ha én megerőszakolok két csajt, de gumit húzok, és én ezt erkölcsösnek tartom, (hiszen húztam gumit, akkor meg mit pattog?) akkor valójában nem lehet erre törvényt hozni, nem a szabályozás a megoldás, mert mindenki egyénileg dönti el, hogy mit tart erkölcsösnek és mit nem, és senki ne szóljon bele az én, és az általam megerőszakolot csajok életébe. És ez még nem is akkora dolog, mint az abortusz, hiszen csak basztunk egyet, nem egy emberéletről döntöttünk.

Remélem ezt most végiggondolod és visszavonod azt az emeletes faszságot, hogy az erkölcs szubjektív.
[előzmény (825)]

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 12:38:59 (826)
Az embereket "saját erkölcs" -tehát szubjektív hozzáállás- alapján élni hagyni azt feltételezi, hogy az eredendő ösztönöknek szabad utat engednénk. Szeretném kiemelni, hogy az eredendő ösztöneink leginkább a fajfenntartás köré tömörülnek. Tehát ha az "alap" ember úgy élne ahogy akarna, akkor az étkezés, a dugás, és az ölés jelentené neki az erkölcsös életet. Az emberi erkölcs pedig tanult dolog, így már eltávolodik a szubjektivitástól.

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 12:27:55 (825)
Nagyon úgy tűnik. Csak a jog az, ami mindenkire vonatkozik. Lehet, hogy erkölcstelennek tartja valaki azt, hogy az állam adók címén a jövedelme jó részét leveszi, mégis jogszerű. Csak a jognak lehet (van) kényszerítő ereje, nem az erkölcsnek. A kettő persze nem független egymástól, a köztük lévő kapcsolatot , egymásra kifejtett hatásukatrengeteg, érthetetlen nyelven íródott, vastag könyv tárgyalja a legkülönfélébb nézőpontokból. Van, aki így gondolja, van, aki másképp. Mivel ez szubjektív dolog, nincs egyetlen igazság. Igazságot tenni csak tényítéletet illetően lehet, értékítélet kapcsán nem. Az, hogy 16 Celsius fokos hőmérséklet meleg-e már vagy még sem, nem eldönthető. Az, hogy 15, 16 vagy 17 fok van-e, az igen. Erkölcsi kérdésekben a jog lenne egy "objektív" mérce, de ez időről-időre változik, attól függően, hogy egy adott korban az emberek mit tartanak erkölcsösnek illetve erkölcstelennek. Ez a változás néha lassú, néha forradalmi, de csak akkor érzi magát jól az ember, ha hagyják élni a saját erkölcsei szerint. Jelenleg ilyen helyzet van az abortusz kapcsán. Az is élhet a saját erkölcsei szerint, aki (erkölcsileg) bűnnek tartja, és az is, aki nem. Ha az egyik álláspont kötelező lenne (pl. tiltás, vagy ennek megfelelően a kötelezővé tétel), akkor az emberek egyik fele nem élhetne saját erkölcsei szerint.
[előzmény (824)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 12:03:16 (824)
Értem. Tehát azt mondod, hogy az erkölcs, az egy teljesen szubjektív dolog?
[előzmény (823)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:59:31 (823)
Igazad van. Nem kell sokat vitázni rajta, mert ugye erkölcs, ízlés, stb.
Mondjuk persze lehetne. Ha mondjuk nem lenne életem, meg dolgok, amikkel foglalkozom és örömet okoznak, akkor időtöltésnek elmenne.
Az, hogy széttépés-e vagy sem, vagy helyes-e vagy sem, az megint egyéni erkölcsi megítélés kérdése. Aki szerint az, az erkölcstelenül jár el a saját értékrendje szerint, ha abortuszt végez(tet). Aki szerint nem az, az erkölcsösen jár el.
[előzmény (820)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:52:46 (822)
Ember természetéből fakadó erkölcs?! Hmm... Ez gondolom olyan lehet, mint a Négyszögletű Kerek Erdő, vagy Festéktüsszentő Hapci Benő. Honnan fakad pontosan? És hogy lehet mérni? És mi van, ha nem mindenkiből fakad ugyanaz vagy ugyanúgy? Azok betegek? És ha igen, mit kell velük csinálni? Meggyógyítani? Átnevelni? Abortálni? Érdekes. Nagyon, nagyon érdekes.... Ember természetéből fakadó erkölcs... Hmm.hmm....
[előzmény (819)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:46:40 (821)
Már fel se izgatlak úgy, mint korábban. :-( Biztos máson hergeled magad. De mindegy, szép volt, amíg tartott. Remélem vele is boldog leszel.
Egyébként természetesen elolvastam mindet. Már korábban is, de ma újra. A bennük található soványka érv(ek)re reagáltam.
[előzmény (818)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:38:44 (820)
azt hiszem azon nem sokat kell vitázni, melyik erkölcsi nézet a helyesebb: hagyjuk élni a gyereket, vagy tépjük szét még akkor amikor nem tud védekezni?
[előzmény (816)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:34:34 (819)
Te minek nevezed az, amikor egy embertől elveszik a lehetőséget attól, hogy éljen? Mert tudtommal ez nem csak jogilag, hanem az ember természetéből fakadó erkölcs szempontjából is gyilkosság.
[előzmény (801)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:33:24 (818)
Javaslom kövesd a 789 utasításait és szégyelld el magad a faszságok miatt amit összehordátl, köszönöm.
[előzmény (800)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:31:43 (817)
Akinek kurva mindegy hogy egy anya megöleti a magzatát annak ennyi erővel az is mindegy ha most valaki egy ak-val elkezdeni nyírni a népet az utcán.
A gyilkosság az gyilkosság amit hatóságilag kell tiltani és szankcionálni. Én ugyananyi évet adnék az orvosnak mint egy bérgyilkosnak az "anyának" pedig annyit mint egy megbizónak.
[előzmény (816)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:17:17 (816)
Az, hogy melyik az erkölcsileg helyes nézet, csak annak nem kétséges, aki úgy gondolja (lásd előítéletesség különböző formái), hogy egyedül egyféle erkölcsi felfogás lehet egy kérdés megítélésében. Bárcsak ilyen egyszerű lenne a világ. Baj csak akkor van, ha az, aki így gondolja, rá akarja erőltetni a véleményét másokra (lásd, mint fent). Az abortusz mellett érvelők sem azt mondják, hogy ez jó, vagy erkölcsileg nem kifogásolható, hanem azt, hogy egy rossz helyzetben egy nő, aki ezt tartja kisebbik rossznak, az dönthessen így. Nekem személy szerint kurvára mindegy, ki hogyan dönt a saját nehéz helyzetét illetően. Nem is értem, hogy józan ész birtokában, miért fáj valakinek az, hogy valaki a saját erkölcsei szerint ítél és dönt. Ez az igazi kérdés. (Amire persze a pszichológia rég tudja a választ.) A többi szarpofozás arról, hogy kinek az erkölcsei igazibbak vagy faszábbak, arra az óvodai vitára emlékeztet, aminek az volt a tárgya, hogy kinek az apukája, nagytesója erősebb. (Későbbi felnőtt változat: kinek nagyobb a kocsija, bicepsze, melle, farka, IQ-ja,etc.) Élményértékét tekintve lásd a sajtreszelővel való rejszolás hasonlata a Ford Fairlane-ből.
[előzmény (813)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:16:00 (815)
Szerintem meg erkölcsileg helyes teherbe esni és kihordani a gyereket.
[előzmény (814)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 11:08:32 (814)
Hogy erkölcsileg mi helyes, azt mindenki maga dönti el. Számomra sem kétséges, hogy erkölcsileg helyesebb lenne teherbe se esni, mert ezer mód van rá, hogy ezt megakadályozzák. De sajnos mégis kurvasokszor megtörténik.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:56:27 (813)
Pontosan.
De nem kétséges hogy melyik az erkölcsileg helyes nézet.
Amúgy ha egy anya elpusztitja a magzatát az nem hogy nem ugyanaz mintha valaki anyagi vagy más érdekből öl meg egy embert hanem sokkal de sokkal rosszabb. Én egy bérgyilkost mondjuk aki pénzért öl kevésbbé itélek el (föleg ha csak férfiakat öl) mint egy nőt aki elemészteti a magzatát.
[előzmény (812)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:53:04 (812)
Már megint rossz hasonlat. A vállalkozó konkurense feltételezem nem két hónap alatti magzat, és nem is ő (lenne) az anyja. Ezért nem ennyi erővel...
Az a nézetünk közti különbség ha jól értem, hogy nekem nem egyenlő egy magzat egy megszületett élő emberrel, Neked igen. Továbbá hogy szerintem ha egy anya elpusztítja magzatát az nem ugyanaz, mintha valaki anyagi vagy más érdekből megöl egy élő embert, szerinted igen.
[előzmény (811)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:34:11 (811)
A saját életedről is csak olyan esetben dönthetsz ha másokét ezzel nem korlátozod.
Lehet hogy kényelmessebb elkapartatni a magzatot és békében élni tovább mint gyereksírásra ébredni éjszaka de ennyi erővel az is érthető ha egy vállalkozó megöleti a konkurensét vagy ha valaki megöli a szüleit hogy hamarabb örököljön.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:32:18 (810)
De miért van joga döntenti valakinek a fia életéről?
[előzmény (808)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:31:28 (809)
Aki nem a Te elveidet vallja, az hülye... tipikus konzervatív felfogás.
[előzmény (807)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:30:23 (808)
A leendő fia életéről és a sajátjáról.
[előzmény (806)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:26:56 (807)
Sok hülye liberális! Az nem fér bele a keretbe hogy egy anya lekevrjen egy pedagógiai célzatú pofont az viszont igen hogy meggyilkoltassa a születendő gyermekét.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-27 10:25:54 (806)
De miért tehette volna meg az anyja? Miért lenne neki joga dönteni a fia élete életéről és haláláról?
[előzmény (805)]



Elejére << Előző < ... 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 ... > Következő >> Végére