Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Abortusz
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
abortusz, avagy államilag támogatott népírtás

Elejére << Előző < ... 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-29 22:20:01 (1075)
Maradjunk az országos hírűnél. A szaporodástan a szakterületem... :)
Olyan célt kergetsz, amit nem lehet elérni. A mondat szerintem így hangzik helyesen: ( de ez ettől természetesen nem tény...) Az abortusz egy emberi élet kialakulásának a megszakítása. Szerintem az az egy szó nem oszt, nem szoroz. a lényeg ugyanaz, hogy nem születik meg egy ember, aki amúgy megszülethetne. Innentől fogva tökmindegy, hogy ki honnan számolja az életet. Egy biztos: a sírkőre a születési dátumot fogják mindíg felírni, és nem a fogantatásét. És ez így van jól.
[előzmény (1069)]

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-29 15:40:20 (1074)
Igazából engem az érdekelne, hogy hogyan lehet definiálni az emberi életet. A google csak egy linket adott, de az is csak egy könyv tartalomjegyzékét adja meg.

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-29 15:07:01 (1073)
Próbáltam máshogy is.
[előzmény (1072)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-29 14:45:10 (1072)
Itt nem fogod tudni elérni. Pláne nem így.
[előzmény (1071)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-29 14:24:05 (1071)
"legalább olyan bigottul osztasz baromságokat"

én csak azt az egyetlen dolgot szeretném elérni, hogy ne mondja senki, hogy az abortusz nem egy emberi élet megszakítása


© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-29 14:12:24 (1070)
Mindig csinálsz egy ilyet, hogy ne unatkozz. Ha kezd behalni a topic, előveszed az ilyen modorod, legalább olyan bigottul osztasz baromságokat, mint más. Ráadásul ezeket már meg is beszéltétek amikről most megy a vita. Az is kikristályosodott, hogy nem lehet meggyőzni a másikat. De azért fröcsögjünk! Jót tesz az ember önérzetének:-) Ennek, hogy időnként tökfölöslegesen kiakadsz, meg van az az előnye, hogy felrázod a topicot.
Pedig alapvetően ugyanaz az álláspontunk, de ahogy te ezt kifejted... Mindegy, csak egy észrevétel volt.
[előzmény (952)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-29 10:33:35 (1069)
Akkor te világhírű biológus lehetsz...
[előzmény (1068)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-29 10:29:22 (1068)
Nem fogok elismerni olyasmit, amivel nem értek egyet. Akkor lennék fasz, ha ilyen könnyen hagynám magam befolyásolni.

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-29 09:31:00 (1067)
Azzal nincs gond, hogy nem értesz egyet velem, az a gond, hogy dacból, csakazértse ismersz el valamit, amit rajtad és HellRider-en kívül senki sem tagad, tagadott itt, hiszen tény. Ezért vagy fasz:D
[előzmény (1066)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 23:48:47 (1066)
Nem megfelelő módon kommunikál? Ha jól emlékszem én csak szimplán nem értettem egyet veled, erre hülye lettem, meg fasz. Mindegy. Ez legyen a legnagyobb gondom az életben.

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 22:04:32 (1065)
Én akkor veszek elő ilyen hangnemet, ha valaki nem megfelelő módon kommunikál.
[előzmény (1064)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 20:52:09 (1064)
"Ezt most hadd ne kommentáljam, próbálj meg normális hangnemben beszélni olyan emberekkel akikről semmit nem tudsz egy viszonylag normális hangvételű topicban"

Ezt pont te írod? Te??? Olvasd vissza saját hszeidet. Jó lenne ha te is megfogadnád a másnak osztott tanácsod.

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 20:13:00 (1063)
Az a baj, hogy nem érted amit írok. Ez nem vélemény, hanem TÉNY. Mindenki által elfogadott, közismert tény. Cáfold meg kérlek...
[előzmény (1062)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 18:02:48 (1062)
Na, ugye mégis csak szóba állsz velem.

"Nem értem, miért kellenne érvelnem a továbbiakban amellett, hogy az embrió-lét, az emberi élet része, az emberi fejlődés a fogantatással kezdődik."

Nem kell érvelned. Nyugodtan gondolhatod így.

"Ez biológiai axióma"

Biológiai axióma?? Aha, akkor nem szóltam. Biológiai axióma... O.K.

"Ilyen közhely nem létezik"

Létezik. Persze, ha jobban tetszik, nevezhetjük hétköznapi tapasztalatnak(elég nyitott szemmel járni, hogy bárki láthassa), vagy tudományosan alátámasztott megfigyelésnek (lásd.: G.W. Allport Az előítélet c. műve).

"de a fantáziád jó"

Köszi, amúgy tényleg jó.

"és nem ítélkezem"

Tényleg nem? Akkor valaki itt csúnyán visszaél a hsz-ekkel. Javaslom a bűnös felkutatását és példás felelősségre vonását!

" királycsávó színben akarsz feltűnni"

Nem akarok, de annyiszor mondtad már (az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem vagy ezzel egyedül), hogy úgy tűnik, szándékaim ellenére is úgy tűnök fel neked. (Nem akarom mindig felhozni, de nincs ennek megint köze a lekezeltség érzéséhez?)

"ez esetben te valószínűleg isteni teremtmény vagy"

Természetesen az vagyok, mint az univerzum minden teremtménye, legyen az élő vagy élettelen. Halleluja!

"Nagyon szomrú, hogy azon kívül, hogy engem próbálsz befeketíteni és arról beszélsz, hogy nem minden vélemény tény semmit nem csinálsz"

Először is: ne szomorkodj! :-) Másodszor: miért feketítenélek be? Úgy érzed, be vagy feketítve? Harmadszor: azzal, hogy elmondtam én is azt a nyilvánvaló dolgot, hogy nem minden vélemény tény, egy közhelyet mondtam ugyan, de néhány embert sikerült alaposan megdöbbentenem, illetve kihozni a sodrából. Nem mondhatod, hogy ez semmi. Elvégre azért vagyunk itt, hogy tanuljunk (új info, döbbenet) és szórakozzunk (hisztis cimbik). Az utóbbira tényleg nem panaszkodhat senki. Én sem teszem.

" hogy az abortusz nem rutinműtét, hanem egy emberi élet megszakítása"

Én ugyan nem mondtam soha, de tény és való, hogy az abortusz technikai szempontból rutinműtét. Erkölcsi szempontból meg ki-ki eldönti magának, mint ahogy azt is, hogy ez egy emberi élet megszakítása-e. (Ha az, akkor megszakítanak egy életet -erre a jog a civilizált világban lehetőséget ad-, ha nem az, akkor meg nem szakítanak meg egy emberi életet.) Ezt is mondtam már párszor, de megismétlem: nem hinném, hogy bárki elvitatná tőled a jogot, hogy úgy gondolkodj róla, ahogy írod fent. Ha van ilyen sunyi nyilasházmester-lelkű ember, akkor szólj, és elmagyarázom neki is, hogy a civilizált világban tiszteletben tartjuk mások tőlünk eltérő véleményét.

"Ezt most hadd ne kommentáljam, próbálj meg normális hangnemben beszélni olyan emberekkel akikről semmit nem tudsz egy viszonylag normális hangvételű topicban"

Kár, hogy nem kommentálod. Melyik hangnem nem normális? Amit tőled idéztem? Nem akarom a titkaimat kifecsegni, de csak akkor veszem elő a hasonló humorú mondataimat - persze ez azért még akkor sem az az echte etelközi, honfoglaló stílus - , ha valaki elkezdi előttem.(Más kérdés, hogy egyébként mennyire szórakoztat az ilyenfajta párbeszéd is. A könnyű siker ugye.) Elsőként nem szoktam személyeskedni, de szívesen belemegyek a dologba, úgyhogy, ne fogd vissza magad, ha úgy érzed.


[előzmény (1060)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 15:24:18 (1061)
Ez így önmagában igaz. Én is része vagyok anyám életének.
[előzmény (1057)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 15:22:11 (1060)
"Nocsak, nocsak. Valaki megint kifogyott az érvekből (ha voltak egyáltalán) és elborította az agyát a köd."

Nem értem, miért kellenne érvelnem a továbbiakban amellett, hogy az embrió-lét, az emberi élet része, az emberi fejlődés a fogantatással kezdődik. Ez biológiai axióma, amit valamilyen oknál fogva nem tudsz elfogadni, és emiatt persze, hogy felidegesítem magam, hiszen elveszed a normális vita lehetőségét.

"(Érdemes egyébként megfigyelni, hogy milyen szép igazolást nyer itt is az a közhely, hogy mindig azok habzanak és hisztiznek bármilyen vitában, akik a szabadságot valamilyen formában korlátozni akarják)"

Ilyen közhely nem létezik, de a fantáziád jó. Persze az, hogy már többször leírtam, hogy senkit nem akarok korlátozni, nem a törvényi szabályozás mellett érvelek és nem ítélkezem, elkerülte figyelmedet, hiszen nem a téma érdekel téged igazából, hanem királycsávó színben akarsz feltűnni

"Mint már korábban mondtam, azzal, hogy plusz 50 ponttal feltornázod a vérnyomásod, még nem lehet vélekedésből tényt varázsolni. Pedig ha ez működne, akkor a Föld lapos lehetne, a magyar meg a világ legtehetségesebb népe."

Lásd első bekezdés, olvasd el, értelmezd és ha tudod (ez esetben te valószínűleg isteni teremtmény vagy) cáfold.

"Amúgy (gondolom a fenti köd miatt) nem sikerült megérteni, amit mondtam, úgyhogy megismétlem (hátha): Lehet azt gondolni, hogy az élet a fogantatással kezdődik, és hogy az abortusz megszakítja. Aki így gondolja, az ítélje el a dolgot, háborodjon fel és ne csinálja. Ez ugyan nem "tény", de ha netán mégis "tény" lenne, az sem változtatna a dolgon az égvilágon semmit."

Nagyon szomrú, hogy azon kívül, hogy engem próbálsz befeketíteni és arról beszélsz, hogy nem minden vélemény tény semmit nem csinálsz. Ezen kívül mondanál valami újat. És dehogynem döntene el valamit, ha ezt a tényt képes leszel felfogni, megérted, hogy az abortusz nem rutinműtét, hanem egy emberi élet megszakítása

"(Mellesleg: "A JÓ KURVA ANYÁDDAL BESZÉLJÉL LEKEZELŐEN". Már sokadszor a visszatérő témáid. Anyu és a lekezeltség érzése. Lehet ez véletlen? Persze, van rá esély. Kb. akkora, mint a Dumb és Dumberben Jim Carrey-nek a csajnál.)
További jó hisztizést!"

Ezt most hadd ne kommentáljam, próbálj meg normális hangnemben beszélni olyan emberekkel akikről semmit nem tudsz egy viszonylag normális hangvételű topicban
[előzmény (1053)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 13:20:01 (1059)
Szart se tudsz rólam, ahogy én se rólad. Ezért beszélek mindíg a hozzászólásaidról, nem pedig rólad.
[előzmény (1052)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 13:11:49 (1058)
hahaha! Habzásban igen... Lásd ctg és charriére hszek...
[előzmény (1055)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 13:09:32 (1057)
De. Az anya életének a része...
[előzmény (1050)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 11:52:25 (1056)
Meg a legudvariasabb, legszolidárisabb, etc.
[előzmény (1055)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 11:34:11 (1055)
A magyar a világ legtehetségesebb népe.
[előzmény (1053)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 07:56:04 (1054)
Hová lett a sokak által szeretett könnyed humor, a felhőtlen bolondozás? Korábban fordított arányban volt a habzás és a vicces duma. Remélem, minden rendben.
[előzmény (1052)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 07:51:18 (1053)
Nocsak, nocsak. Valaki megint kifogyott az érvekből (ha voltak egyáltalán) és elborította az agyát a köd. Hmm, milyen meglepő. (Érdemes egyébként megfigyelni, hogy milyen szép igazolást nyer itt is az a közhely, hogy mindig azok habzanak és hisztiznek bármilyen vitában, akik a szabadságot valamilyen formában korlátozni akarják) Mint már korábban mondtam, azzal, hogy plusz 50 ponttal feltornázod a vérnyomásod, még nem lehet vélekedésből tényt varázsolni. Pedig ha ez működne, akkor a Föld lapos lehetne, a magyar meg a világ legtehetségesebb népe.
Amúgy (gondolom a fenti köd miatt) nem sikerült megérteni, amit mondtam, úgyhogy megismétlem (hátha): Lehet azt gondolni, hogy az élet a fogantatással kezdődik, és hogy az abortusz megszakítja. Aki így gondolja, az ítélje el a dolgot, háborodjon fel és ne csinálja. Ez ugyan nem "tény", de ha netán mégis "tény" lenne, az sem változtatna a dolgon az égvilágon semmit.
(Mellesleg: "A JÓ KURVA ANYÁDDAL BESZÉLJÉL LEKEZELŐEN". Már sokadszor a visszatérő témáid. Anyu és a lekezeltség érzése. Lehet ez véletlen? Persze, van rá esély. Kb. akkora, mint a Dumb és Dumberben Jim Carrey-nek a csajnál.)
További jó hisztizést!
[előzmény (1047)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-28 02:44:42 (1052)
nem hulye vagy, hanem sznob.
Teljesen felszines, divat a kobon.
Ezt hallottad, ezt tanultad, onallo gondolatod nincs, ezert kemeny kitartassal ismetled a tv musorait, ha kell a halalig.
Gratula.

azert neha gondolkodj is...Hidd el, nem szegyen az!

Kezfogas...ctg.
[előzmény (1044)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-27 20:44:20 (1051)
Hihetetlen, hogy kibaszott intelligensnek próbáljátok magatokat beállítani, közben meg egy annyira alapvető biológiai tényt, törvényt próbáltok megcáfolni, amit még a legmegveszekedettebb libárlisok sem mernek. Most komolyan Pöti, HellRIder, ezek után ki a faszt érdekel, hogy minősítgetlek titeket? nem kell hisztizni, nem dől össze a világ azért mert lefaszozlak, mindketten tudjuk, hogy nem az a lényeg.

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-27 20:41:46 (1050)
Te, amúgy még egy kérdés: komolyan úgy gondolod, hogy az anya méhében eltültött 9 hónap nem az emberi élet része?
[előzmény (1044)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-27 20:40:42 (1049)
Akkor sajnálom, hogy nem figyeltél a biológia órán. És nem értem mi a problémád azzal, ha egy faszt (te) fasznak titulálok.
[előzmény (1044)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-27 20:39:43 (1048)
Igen, minősítgetlek, mert egy fasz vagy. Veled nem lehet vitázni, pedig nem vagy egyedül az abortusz "mellett"
[előzmény (1045)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-27 20:38:39 (1047)
Te itt folyamatosan azt akarod bebizonyítani, hogy én azért hisztizem (A JÓ KURVA ANYÁDDAL BESZÉLJÉL LEKEZELŐEN) azért, hogy bebizonyítsam, az abortusz gyilkosság. Nem. Én egy egyszerű tényt állapítottam meg, amit senki sem tagad, csak te próbálkozol. Sajnos mivel szellemi képességeid eléggé gyengének bizonyultak, nem kívánok mostantól reagálni a hsz-idre sem itt, sem máshol.
[előzmény (1046)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-27 07:38:55 (1046)
Ha az élet a fogantatással kezdődik, akkor a lombikbébi-programban fel nem használt cuccok is életnek számítanak, amiket kioltanak.
Egyébként tény nem attól lesz valami, ha minél hangosabb hisztivel bizonygatjuk, vagy attól, hogy még az unokatesóm vagy Marika néni is így gondolja, hanem attól, ha mindenki számára elfogadható módon, objektíven mérhető például. Mondjuk az, hogy most 17 Celsius fok van, az tény. Az, hogy ez meleg-e vagy hűvös, már nem az, hanem értékítélet.
[előzmény (1042)]



Elejére << Előző < ... 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 ... > Következő >> Végére