Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Abortusz
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
abortusz, avagy államilag támogatott népírtás

Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ... > Következő >> Végére

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:45:59 (1345)
egyébként pedig, ha az emberek kicsit jobban odafigyelnének, és védekeznének, akkor ilyen témán sem kéne vitatkozni.. :(
[előzmény (1343)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:44:18 (1344)
ez.. hogy kötelesség.. egy szép álomvilágban ez így is lenne.. de az élet nem ilyen egyszerű.
"Arra meg vannak jelek."
ezt már írtad régebben is, ezt nem értem.. milyen jelek? vagy micsoda?:)
[előzmény (1343)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:40:24 (1343)
Ja ok. De így sem értem. Ez szerintem nem döntés. Ez kötelesség.
Egyedüli eset a nemi erőszak amikor el tudom fogadni. Arra meg vannak jelek.
[előzmény (1341)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:38:24 (1342)
Bocs, akkor félreértettelek. Nekem ez jött le, hogy ezzel érvelsz...
Ez nem a te tested, amiről szó van: ez egy élet.
[előzmény (1340)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:36:42 (1341)
ezt úgy értettem, hogy a nő, amikor terhes, akkor a saját testéből táplálja a babát, aki benne él egy ideig. és, ha nem akarja a testével táplálni, akkor.. érted..
de figyelj, senki nem azt mondja, hogy ez jó dolog!
legalábbis én sem mellette vagyok, csak elfogadom, hogy bizonyos helyzetekben nem biztos, hogy olyan rossz megoldás, mint ahogy hangzik..
[előzmény (1337)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:23:54 (1340)
"de át tudom élni" - akkor te egy csoda vagy, szóljál a Fókusznak:)))
max az apaságot tudod átélni, a két szerep nem ugyanaz, és ez tény, ne haragudj.

"Ha az a gond, hogy kihordani, akkor bizonyára neked csak császármetszéssel fog születni gyereked"
az, hogy egy nő kihordja a gyerekét, az más, mint a császáros szülés.. a 9 hónap az, amíg kihordja a nő a babát, és aztán megszüli. a szülés pedig lehet hagyományosan, hogyha minden rendben van a babával, és az anyával is. császárra akkor van szükség, ha túl nagy a baba, nem fér ki, rosszul helyezkedik el, vagy bármilyen más probléma adódik. és olykor fizetnek, hogy császáros legyen a baba, mert akkor a női nemi szerv nem "változik", viszont szülési fájdalmak attól még lehetnek. lehet, hogy nem vagyok pontos, de még én sem szültem.

"minek világraszülni egy törvénytelen gyereket, vagy olyan esetben minek megtartani, ha tudod, hogy nem tudsz róla gondoskodni"
én ilyet nem is mondtam. a törvényességet abszolút nem.. ma már nincs is ilyen sztem, hogy "törvénytelen gyerek".. vagyis a gyakorlatban egyáltalán nem számít, nem úgy, mint régen..
és a másik részét sem mondtam. nem is így gondolom, mert, ha vki nem tud a gyerekéről gondoskodni, viszont, rokonoknak örökbe tudja adni, vagy más szülőknek, akik gyerekre vágynak, akkor adja nekik. de hadd döntse el a nő, hogy ezt az utat választja-e, vagy másikat.

[előzmény (1333)]

© sammyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:14:31 (1339)
ha nem akar gyereket tuti nem bassza át! abban semmi logika nem lenne, ha meg akar akkor meg nem veteti el. ennyi
[előzmény (1337)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:14:11 (1338)
Az eutanázia szerintem másik kérdés. Ugyanolyan mesterséges dolog valakinek ilyen módon meghosszabbítani az életét, mint elvenni az esélyét az életnek.
[előzmény (1336)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:11:32 (1337)
"és sztem ez teljesen logikus, hogy ne a férfi mondja meg, hogy a nő mit csináljon a testével. a nő azért is vállalja a felelőséget, ha a világra hoz egy gyereket, és azért is vállalja, ha elveteti." Ha a saját teste lenne, nem is lenne semmi gond.

Amúgy meg, ha a nő átbassza a faszit, és nem védekezik, az viszont már nemcsak rá tartozik, hanem a faszira is nem?
[előzmény (1331)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:10:00 (1336)
ez ugyanolyan mint az eutanázia kérdése. nyilván nagyon sokan mondják hogy "csak istennek van joga elvenni az ember életét", de nem véletlenül könyörögnek sokan a halálért. jóanyám egyik barátja pl. nemrég halt meg, és évekig szenvedett. ma azt mondta nekem anyám, ha ő nagyon beteg lesz, találjuk meg azt az embert, aki véget vet a szenvedésének. persze amikor a saját anyjáról van szó az embernek, elég szarul esik neki, kicsit be is rágtam hogy mondhat ilyet, de amikor lehiggadtam, és elgondolkoztam a dolgon, rájöttem, hogy én is ezt kérném. szintén ugyanaz: legyen joga az illetőnek eldönteni, akar-e még élni, vagy sem. ebben a kérdésben pl. a halál a szenvedés végét jelenti, nem az életét.
kicsit elkanyarodtam, de most ez jutott eszembe...:-)
[előzmény (1334)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:09:52 (1335)
rendben, értem:)
[előzmény (1332)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:07:40 (1334)
"Hogy egy példát mondjak, több olyan embert ismerek aki nevelőszülő árvaházban, pedig ott nőtt fel. Ráadásul a nyócker közepén..."

igen ezek a marginális esetek. gyakoribb az, hogy mind az anya, mind a gyerek éhenhal egy-két éven belül. és akkor melyik életet mentették meg?
[előzmény (1333)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:05:08 (1333)
Na hallod...
"ezt a kérdést sosem fogod átélni, nem fogsz gyereket kihordani, vagy szülni" - de át tudom élni, nem kell feltétlen sovinisztának gondolni azért, mert hímneműként védem az életet.
Ha az a gond, hogy kihordani, akkor bizonyára neked csak császármetszéssel fog születni gyereked: a babának is jobb és te sem szenvedsz...
Ha meg az a gond, hogy felnevelni - nos ezzel kapcsolatban írtam azt amit írtam, mindenkinek meg van a joga az élethez, és ki tudja, lehet, hogy nagyon értékes ember lesz belőle. Hogy egy példát mondjak, több olyan embert ismerek aki nevelőszülő árvaházban, pedig ott nőtt fel. Ráadásul a nyócker közepén...
Szerintem te intézed el feketén fehéren a dolgokat: minek világraszülni egy törvénytelen gyereket, vagy olyan esetben minek megtartani, ha tudod, hogy nem tudsz róla gondoskodni... Azért, mert minden embernek meg kell adni az esélyt. Ennyi.
Az abortusz pedig gyilkosság, bárki bármit mond.
[előzmény (1328)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 16:01:32 (1332)
az azért nem ugyanaz:-) de ne beszéljünk el egymás mellett, mondom, én amellett vagyok hogy a nőnek joga legyen dönteni mit csinál, és semmilyen állam (pláne nem egyház) ne döntsön helyette.
[előzmény (1331)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 15:59:38 (1331)
én nem hiszem, hogy bármelyik nő azért menne abortuszra, mert "semmilyen nehézségbe nem ütközik a dolog, csak saját mindennapos komfortjába" .. ilyen nincs, hogy vki csak úgy elvetesse a gyerekét..
de ezt nem tudom másképp mondani már, egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet ezt a kérdést a nőkre hagyni, mindig azzal jönnek a férfiak, hogy nem értik a nőket.. ilyen hétköznapi dolgokban sem.. akkor mit várnak, hogy ilyen bonyolult és komoly kérdésekben majd megértik, hogy a nők mit miért csinálnak? ez egy olyan dolog, amit nem lehet levezetni képletekben, nem kézzel fogható.. egy nő érzi azt, amikor felkészült az anyaságra, vagy azt, hogy szeretettel vár vkit, aki benne él, vagy rosszul van tőle akár, bármilyen pszichés okból kifolyólag..
és sztem ez teljesen logikus, hogy ne a férfi mondja meg, hogy a nő mit csináljon a testével. a nő azért is vállalja a felelőséget, ha a világra hoz egy gyereket, és azért is vállalja, ha elveteti.

ha pedig egy férfit megerőszakolna egy nő, akkor a férfi nem áldozat lenne, hanem csak egy alany, aki élvezi a helyzetet:P

amúgy meg, vicc nélkül.. eltudod képzelni, hogy milyen lehet egy nőnek, ha olyat tesznek vele, amit nem akar..? gondolj bele, hogy, ha téged megdugna egy másik férfi.. az milyen lenne? elég durva... nem? :(
[előzmény (1329)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 15:12:07 (1330)
"aminek te mondjuk megintcsak nem válhatsz az áldozatává"

ez nem igaz... bár a legtöbb férfi szeretne áldozat lenni...:-)

igazából a legparodikusabb az egészben az, hogy akik fröcsögve üvöltöznek az abortusz ellen, azok legtöbbsége kifejezetten örülne néhány etnikum eltűnésének a föld színéről. (ugyanez a másik oldalra is igaz,a döntés szabadságának pártján állnak, és mondjuk közben nem esznek húst - pl. én.)
persze ezekre is vannak különböző magyarázatok... csak azon gondolkoztam szeptemberben hogy tőkés laci melyik többmillió magyar magzatot hiányolta a térről... na mindegy, ez más téma...
[előzmény (1328)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 15:07:58 (1329)
szerintem félreértettél:) én nagyonis pro-choice vagyok, csak azt mondom, ha valakinek megvan a lehetősége, egyrészt inkább tartsa meg, másrészt gondolkodjon előre. de a minden áron való gyerekszülést nem tartom jóötletnek. nyomoroghat az anya, a gyerek is, ilyen esetekben a legtöbb épp a gyereken csattan, az anya őt hibáztatja, stb. szóval ellenzem az "élet mindenáron" címszó alatt menetelőket, csak azt mondom, hogy van olyan is, amikor bizony a nőnek minden lehetősége megvan egyrészt a mérlegelésre, másrészt meg ha mondjuk semmilyen nehézségbe nem ütközik a dolog, csak saját mindennapos komfortjába, akkor biza nem szabad abortálni.
[előzmény (1322)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 13:50:48 (1328)
elolvastam. és egyetértek imnotsaying.. el teljesen, mert ez nagyon klassz dolog, de nagyon ritka is, az esetek többsége nem így végződik.

vitatkozni vitatkozhatsz róla, meglehet a saját véleményed is -mint minden másról- viszont mivel nem vagy nő, ezt a kérdést sosem fogod átélni, nem fogsz gyereket kihordani, vagy szülni.. és így önzőnek sincs jogod titulálni, mert esélyed sincs rá, hogy ilyesmit élj át..
de.. egyébként inkább legyek önző, mint, hogy egy elbaszott, részeges, drogos, bántalmazó, megrontó, trehány "anya"..

"mindösszesen empátia kérdése" ? oh, hát hogyne.. ilyen egyszerű az egész.. hogy lehet ilyen feketén, vagy fehéren látni, hogy élet, vagy halál.. ez sokkal összetettebb annál, annyi, de annyi mindenen múlhat az egész.. mint pl. amit írtatok is, a nemi erőszak.. az azért elég kemény.. aminek te mondjuk megintcsak nem válhatsz az áldozatává, így azt sem tudhatod, hogy milyen a lelki állapota egy megerőszakolt nőnek, stb.
[előzmény (1324)]

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 11:47:03 (1327)
Metodista világrendet - minimum 13 gyereket minden családba!!!
Legyünk 50 milliárdan a Földön! Pusztítsunk ki mindent!
[előzmény (1314)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 11:12:20 (1326)
Hallod ugyanezeket kifejtettem már, nem írom le mégegyszer. Lapozgass vissza.
A nemi erőszakra vannak jelek.
[előzmény (1325)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 11:07:36 (1325)
az a teny, hogy neked van egy baratod, aki szerencses volt, nem azt jelenti, hogy ez az altalanos. szerintem egy no joga az elsobbseg, hogy eldontse, hogy meg akarja e a gyereket szulni vagy nem meg akkor is ha felelotlen volt. raadasul vannak esetek amikor nem is a nok a felelotlenek pl. nemi eroszak
[előzmény (1323)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 11:03:49 (1324)
Na nem azért mert lány vagyok, hanem azért mert csak.... :D

Jó múltkor itt vitáztunk, és végül arra a megállapodásra jutottunk, hogy tegye-tegye az ember, ez mindösszesen empátia kérdése. Amit meg te írtál, az egy kissé önző hozzáállás szerintem.
[előzmény (1323)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 11:02:00 (1323)
Akkor olvasd el az 1297-es hsz.-om.
[előzmény (1322)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 09:57:10 (1322)
remélem egyikőtök legalább lány..

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 09:54:58 (1321)
ez viszont így van...
[előzmény (1320)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-23 08:34:46 (1320)
szép-szép, meg nagyon megható. de három év után lehet visszamenni estire...

a másik apróság meg az, hogy sajnos az abortuszon áteső nők 80%-a 18 év feletti. Ott már talán vállalni kéne a felelősséget.
[előzmény (1317)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-22 20:06:03 (1319)
igen, aztán rájöttem, miután láttam még néhány beírását itt-ott :)))
de nem baj.. a véleményem amúgy is kikivánkozott belőlem ebben a témában is.. :)
[előzmény (1318)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-22 19:57:29 (1318)
Gezaval felesleges foglalkozni...
[előzmény (1317)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-22 18:51:50 (1317)
hallod te nem tudom milyen világban élsz.. amiket írsz, azzal nem is volt semmi baj, így is volt pár száz évvel ezelőttig talán.. de ma.. kicsit túlságosan leegyszerűsíted a dolgokat.
régen nem jártak iskolába a nők, nem volt semmi dolguk, csak ahogy "nővé váltak", világra hozták a gyerekeket, aztán nevelték őket.. ma pedig.. egy 16 éves lány még nagyon bőven tanul, azért, hogy aztán megtudjon élni. és nem csak ő, nem feministaként, hanem, ha családja lesz, akkor az ő keresetére is szükség van. sajnos. ez van. és az egész világ teljesen más, össze sem lehet hasonlítani a mai világot azzal a leegyszerűsített "ideáloddal" amit írtál, így nem is folytatom, nincs értelme.
egyetértek azzal, hogy a megelőzésen van a hangsúly. csak azt hiszem, talán az lehet a baj, ahogyan ezt teszik. mert általában a sulikban van ilyen tájékoztatás, dehát az lófasz. beállít egy középkorú nő, mindenki nevetgél, vagy zavarban van.. sztem sokkal jobb lenne, ha külön választanák a fiúkat, és a lányokat, és a fiúknak egy fiatal srác tartana felvilágosítást, a lányoknál meg egy fiatal csaj.. sztem sokkal nyitottabbak lennének, és könnyebben mernének kérdezni, ha nem értenek vmit.. de az ilyen előadásokba se nagyon fektetnek energiát:(
(a szülők meg.. hát.. ha anyám nekiállt volna a szexről beszélni velem.. vááh.. fúj:D mire kibökte szegény, hogy mit akar - mert azért próbálkozott- addigra már tudtam a lényeget szerencsére, és így lerázhattam.. hasznos lett volna lehet.. de, hogy nem bírtam volna végighallgatni, az tuti:D attól is kivoltam, ha láttam anyuékat, hogy megcsókolják egymást.. nemhogy még a szexről beszéljenek velem.. brrr.. :))) )
egyébként ctg.. a világ egyik legegyszerűbb dolga gyereket csinálni.. gondolom te hímnemű vagy.. így nálad itt be is fejeződött a dolog. a gyerekcsinálás persze élvezetes dolog. csak aztán a nő feladata, hogy kihordja a gyereket, aztán megszülje, aztán pedig, hogy felnevelje. és ez írtó nagy felelőség. és amikor az van, hogy az apuka lelép, az a világ egyik legtermészetesebb dolga.. de az anyukák nem léphetnek le.. nem tehetik meg.. így azt hiszem, hogy a nőnek a dolga eldönteni, hogy mit akar a saját testével, és életével. mert nemcsak egy másik kis életről van szó, hanem a nőéről is, hiszen onnantól kezdve fenekestül felfordul minden, és ezt vagy bevállalja egy nő, vagy nem. és nem vetheted meg, vagy nézheted le azokat a nőket, akik esetleg úgy döntenek, hogy elvetetik a gyereküket, mert nem vagy nő, és el sem tudod képzelni, hogy milyen lehet ez az egész.. és azt hidd el, hogy amelyik nő ilyen műtéten átesik, utána egész életében cipeli magával ezt a terhet, legalábbis én biztos vagyok benne.. szóval vannak helyzetek, hogy egyik döntés sem igazán jó, de had legyen mindenkinek a maga döntése, és aztán vállalja érte a felelőséget.
[előzmény (1314)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-21 07:05:01 (1316)
ja, amúgy ha nem akarsz színes lenni (ahogy azt érthető módon szükséges volt közölnöd), akkor nem is leszel az. ha az akarsz lenni, akkor sem leszel az. ha meg nem akarod, hogy a gyereked színes legyen akkor nem kötelező színes nővel lefeküdnöd. nem kényszerít rá senki. ha viszont levennéd a szemellenződet, akkor lehet,hogy jönne egy olyan pont az életedben, amikor beleszeretsz valakibe, és nem érdekel milyen színű a bőre, mert a belsejét szereted, és a közös gyereketek nem "színes" lesz, hanem apuci és anyuci gyermeke.
[előzmény (1314)]



Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ... > Következő >> Végére