Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Krisna-topic
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Bhaktáknak, nem bhaktáknak és mindenki másnak

Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 > Következő >> Végére

© dragonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 17:16:45 (185)
az anarchia... hat igen, ne mondd azt, h nem divat. kamaszkent en is voltam anarchista. aztan rajottem, h nem igy lesz igazsag a foldon (most eppen azt tanitjak, h jogi uton sem.... :)))
amugy ne nekem magyarazz. en nem vagyok krisnas. es valoszinuleg nem is leszek. ellenben hiszek sok mindenben, ami racionalisan nem magyarazhato meg.

1ebbkent a krisnat egy nagyon nehez utnak tartom, es tisztelek mindenkit aki ralep (igaz, hogy a hitem szerint nem ez az udvozito ut, de egy erdekes es kulonosen pozitiv)
[előzmény (181)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 17:08:01 (184)
tudod krisna azért találta ki a különféle vebcímeket, hogy mindennek meglegyen a megfelelő megfelelő helye. ami érdekel annak utána tudok nézni. nem erőlteti rám magát. nem mászik a pofámba.
[előzmény (183)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 17:04:43 (183)
Tudod ezért találták ki azt a nagyszerű dolgot hogy minden téma külön topicban legyen. Így ami nem érdekel nem olvasod el.
[előzmény (181)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 16:59:59 (182)
és kiegyensúlyozott a szexuális élete?
[előzmény (180)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 16:58:51 (181)
punkportálon az anarchiát, mint negatív eredményt emlegetni... hát egyre viccesebb dolgokat vagyok kénytelen látni. komolyan mi a halál redvás faszát kerestek itt? téríteni akartok? kell a pénz a templomra vagy miatököm? csináljatok magatoknak egy krisnaportált és beszéljetek ott a hülye indiai felmenőitekrő innen meg takarodjatok a gecibe.
[előzmény (178)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 16:58:22 (180)
Nem, mondok egy példát. Uma Thurman szülei avatott bhakták és a gurukulába tanult (krisnás iskola) bár valahol azt olvastam hogy az apja buddhista szerzetes de végülis nem ez a lényeg hanem az hogy a kiscsaj is vallásos nevelést kapott mégis felnőtt korára másképp döntött és színésznő lett.
[előzmény (177)]

© dragonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 16:40:49 (179)
engem ateistanak neveltek, es nezd meg mi lett belolem... :))))
[előzmény (177)]

© dragonválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 16:39:37 (178)
eleg kicsinyes es szuk latokoru gondolkodas. azt mondod, h csak azert elunk, h mindent megtegyunk amit eppen gondolunk, es a vegen nincsen kompenzacio se pluszba, se minuszba - na ez a gondolalmenet 2 lepessel tovabbvive mar az anarchiaba mutat...

ha anyagok vagyunk mind, hogyan tudunk erezni? hogyan tudjuk elvezni a letunk fentartasa szempontjabol erdektelen dolgokat (utazas, muveszetek, zene, stb)?

szerintem mindenkiben letezik egy testtol viszonylag fuggetlen lelek, amely halalunk utan akar megsemmisul (lasd zsidok), akar akkor kezdodik az igazi utazasa, de mindenkepp letezik.
[előzmény (176)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 16:36:46 (177)
hát de pont hogy hogy ez hülyeség,mert ha te a gyerekedet már kiskorátol viszed a krisnásokhoz imádkozni meg tényként mondod el neki hogy krisna létezik meg a vallásod tételeit,akkor elég valoszinü hogy nem fog gondolkodni rajta mert feltétel nélkül hisz a szüleinek, nemde?
[előzmény (173)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 15:58:04 (176)
Nem születek újjá, mert a test működésképtelenné válásával minden élőlény megszűnik létezni.
[előzmény (175)]

© drválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 15:55:06 (175)
Aberrált ha ilyen bűnös életet folytatsz sertés képében születsz újjá! : ))

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 15:50:56 (174)
Anyagok vagyunk mindannyian és élvezni születtünk.

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 14:42:07 (173)
Nem írtál semmi hülyeséget talán csak az hogy ha kimontad a maha-mantrát az megment az alacsonyabb rendű létformától. Nem tudom pontosan hogy működnek ezek a dolgok de ha nem éltél lelki életet visszaeshetsz állati testbe legfeljebb hogyha újra embernek születsz akkor onnan folytatod ahol abbahagytad. A Srímad - Bhágavatam első kötete a teremtésről szól abban pontosan le van írva hogy keletkezett az anyagi világ.
A gyerekét meg mindenki úgy neveli ahogy akarja titeket is úgy neveltek a szüleitek ahogy ők látták helyesnek olyan ruhába járattak amibe akartak. Aztán mikor felnősz eltudod dönteni, hogy neked jó e így vagy másképp szeretnél élni.
[előzmény (164)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 13:57:35 (172)
minek használ fűszert a krisna konyha? mi köze van ennek az egésznek a punkhoz? ki verheti a faszát egy krisnás vagy sem? (úgy látszik az onanizálás értlemetlen volt ezért kell ilyen vulgárisan fogalmaznom)

gumimaci!

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 13:52:40 (171)
mocskos fasiszta mentalitás.
[előzmény (160)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 11:52:09 (170)
egyébként engemi s az érdekel,hogy egy főiskolás miből nevel 2 gyereket?

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 11:51:48 (169)
sztem nem neki kéne kezeltetnie magát...
[előzmény (168)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 10:15:16 (168)
Elmebeteg vagy, kisanyám, kezeltetsd magad.
[előzmény (141)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 02:36:44 (167)
tényleg ezt én is akartam kérdezni hogy mi van a gyerekekkel? ha iskolába jérsz miböl eteted,ruhátod,stb öket. a multkor láttam egy krisnás nöt a gyerekével aki kb 10,12 éves volt és krisnás ruhába volt meg olyn haja volt.szerintem ez nem tul jo.ha nekem lenne egy gyerekem én se szeretném hogy diszkos vagy akármilyen legyen de ha ez kell neki akkor ez van.de nem mondanám neki hogy na akkor jössz velem a punk komncertre meg most hordjál bakancso meg ilyen zenét hallgatsz.....bisztos jo lenne ha olyan lenn mint én de inkább azt szeretném ha megismerné a többi stilust,vallást,stb aztán eldönti hogy neki melyik tettszik.

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 02:11:49 (166)
neked télleg két gyereked van vagy csak vicc? és úgy jársz iskloába hogy gyrekeid vannak?
a másik meg hogy akkor neked krisnás pasid van?
na mégegy kérdés. a gyerekeidet is a krisna tudatra neveled vagy hagyod majd később hogy maguk válasszanak.
ha ez a gyerekes csak poén volt akkor ezeket a kérdéseket vedd úgy hogy mi lenne a ha 2 gyereked lenne.
Az oroszlános témához meg annyit hogy én nem tudok jól élni ha oroszlán vagyok, mivel azért lettem az mert egész életemben húst ettem. akkor az hogy én oroszlán lettem, tulajdonképpen valami végzet, vagy büntetés a tetteimért. és mivel oroszlán vagyok nem is tudok mást csinálni mint húst enni. mivel növényevő oroszlánt még nem láttam. namármost, ugy az emebri létem dönti el hogy mi leszek a továbbiakban, na de mi volt az emberi létem előtt, ugye oroszlán nem lehettem mert ugye nem születhet emberré újra, akkor először mindenki ember volt? hát az meg nem lehet mert nem volt olyan hogy csak ember volt a földön, aztán sorra újászületgettek, meg mi van az evolúcióval, ki teremtette az állatokat, vagy volt valki aki egész életében dolgozott és gyűjtögetett, erre jött krisan és nem tudta kiben születtese újjá és ezért megcsinálta a hangyát, vagy mi?
[előzmény (144)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 00:50:21 (165)
oké majd holnao irok.engem érdekel ez a téma,attol függetlenül hogy nemhiszek benne,meg nem tudnék lemondani az általam jonak vélt dolgokrol. na hello :)
[előzmény (164)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 00:42:06 (164)
előbb-utóbb újra emberi testet kapnál, de ez hihetetlenül hosszú folyamat lenne, és rengeteg szenvedéssel járna. pontosan nem tudom, mennyi idő múlva kaphatnál ismét emberi testet, és mit kellene tenned érte, de az biztos, hogy nagyon nehéz visszakerülni ebbe a létformába és nagyon könnyű innen visszaesni. holnap folytathatjuk, ha van kedved, én most megyek aludni. örülök, hogy erről beszélgethettünk :-) jó érzés tudni, hogy vannak emberek, akiknek vannak kérdéseik is. addig is GOURANGA! legyetek boldogok!

GOURANGA HEY!!!!!
NITYANANDA HEY!!!!

FG, légyszi korrigáld, ha valami hülyeséget írtam volna! Köszi :-))))

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 00:36:57 (163)
de ha mondjuk én egy oroszlánbörében születnék ujra akkor utána nem tudnék visszamenni emberbe,már ugy értem hogy egy oroszlán ösztönösen cselekszik és csak hust fog enni.akkor ha meghal mi lessz veloe?. na hát ezt megfogalmaztam de remélem érted a lényeget
[előzmény (162)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 00:32:12 (162)
főleg a tettein, illetve a tettei visszahatásain alapszik az élőlény következő teste, illetve a vágyain. nem biztos, hogy mindenképpen alacsonyabb létformába kerül az ember ezután az élete után. ez olyan, hogy ha nem akarja az ember, akkor nem kell elfogadnia azokat a sztenderdeket, amik - elvileg - az emberi életformával együtt járnak, vagyis tartózkodás a húsevéstől, a kábító- és mámorítószerektől, a szerencsejátéktól és a tiltott szexuális élettől (l. lejjebb). de Krisna nagyon kegyes az élőlényhez és lehetőséget ad neki, hogy kiélhesse a vágyait. ugyanakkor nem biztos, hogy a vágyai kiéléséhez az élőlény emberi testet kap. rendelkezésünkre bocsát állati vagy növényi testeket, a vágyainknak megfelelőlen. pl. ha valaki a húst is hússal eszi és hússalátát kér mellé, akkor következő életében jó eséllyel pályázhat egy ragadozó állat testére, hogy a húsevés iránti vágyát kielégíthesse.
[előzmény (161)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 00:22:40 (161)
az jo.és akit nem ment meg semmi annak a következö életét egy alacsonyabb létformában kell leélnie?
[előzmény (160)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 00:18:51 (160)
lehet, hogy dohányzol, húst eszel és alkoholizálsz, de a prasadamnak és a maha-mantrának nagyon erős tisztító ereje van, és élj bármilyen életet, az a tény, hogy a maha-mantrát kimondtad, az már megment az alacsony rendű létformától. sőt, a következő életedben ott folytathatod, ahol most abbahagytad.

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 00:11:47 (159)
ja meg végigjártam a meditécios ösvényt is.viszont eszek hust,dohányzok iszo,nem élek szüzies életet.ezek nem semlegesitik?
[előzmény (158)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 00:04:11 (158)
nem hiszem :-) főleg azok után, hogy sorban álltál az ételosztásnál :-) a mi ételosztásainknál mindig prasadamot szoktunk osztani, vagyis szentelt (lelki) ételt, amit fogyasztás előtt minden esetben felajánlunk Krisnának. ha pedig valaki ebből az ételből eszik, még ha nem hívő, akkor is megmenekül az alacsonyabb rendű életformától.
[előzmény (157)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-10 23:59:56 (157)
szoval én mint nem hivö nem fogok emberként ujjászületni?

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-10 23:57:41 (156)
mi tényként fogadjuk el a lélekvándorlást. ezért ha meghal valaki, az eddig élete tettei alapján kapja meg a következő testét. ezért kaphat egy élőlény emberi, állati vagy akár növényi testet is. ha hívő volt, vagyis Krisna-tudatú, akkor a következő életében olyan körülmények közé kerül, ahol folytathatja tovább a Krisna-tudatot (ott, ahol ebben az életében abbahagyta), és ha sikerült elérnie azt, hogy teljesen megtisztult a szíve és az elméje, akkor már nem születik meg többet ebben az anyagi világban, hanem visszatér a lelki világba (ami ettől az anyagi világtól teljesen különbözik), Krisna birodalmába
[előzmény (154)]



Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 > Következő >> Végére