Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Krisna-topic
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Bhaktáknak, nem bhaktáknak és mindenki másnak

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 07:03:33 (335)
és mi a helyzet egy gombával? az se rohangászik csakúgy.. mindamellet elég nagy köcsögségnek tartom, hogy valamit csak azért el lehet pusztítani, mert "alacsonyabb rendű létforma" egy olyan ember szájából, aki tiltakozik az ölés minden típusa ellen. Amellett nem értem miért számít egy élet elpusztítása egy olyan rendszerben ahol a lélek a legfontosabb dolog a világon.
[előzmény (324)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 06:59:29 (334)
Barackca: Képmutató vallás

"Itt van megint egy vasárnap s a nyájad újra eljött hozzád,
Hogy lemossa magáról a hétköznapok összes mocskát
Nincs az a bűn amitől pénzért megtagadnád a megbocsátást
Jó pásztorként kiszabod rájuk a büntetések mivoltát"

refr.:
Nem kell nekünk képmutató vallás
Nem kell nekünk hazug feloldozás
Nem kell nekünk a pásztorok dicső szava
És nem kell nekünk a mennyországod kétes java

Betörésért és rablásért mondd el ötször azt, hogy "Mi atyánk"
És holnaptól újra kezdheted életednek sötét oldalát
Nemi erőszak, pedofília mondj el tíz "Üdvöz légy Máriát"
S megtisztulva oktathatod fiadnak az erkölcs himnuszát

S te aki embereket öltél tárd ki karod és üvölts el száz imát
Utána büszkén elmondhatod, hogy az isten mindent megbocsát
A pásztorok ájtatos arccal felmarkolják az adományokat
A mise bortól részegedve hatalmas orgiákat csapnak"
[előzmény (317)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:52:40 (333)
ne haragudj, tudatlan vagyok... ez az érez - nem érez ellentétpár nem túl meggyöző... Nem jobb lenne egyszerűen azt mondani a szkeptikusoknak, hogy 'Figyeljetek, azért eszünk növényeket, mert azok fotoszintetizálnak, az állatok pedig nem...'
Mert ugye elég nevetséges lenne egy fotoszintetizáló disznó. Tudtommal -leszögezném, nem vagyok biológus- ilyen nincs,
legfeljebb teszem azt valamiféle furcsa szeszélye folytán fekszik ki sütkéretzni a napra...
[előzmény (275)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:37:33 (332)
szerintem egyre gondoltunk mert nem tudtam, hogy lány. elnézést kérek a hölgytől!
[előzmény (273)]

© Lanoisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:35:18 (331)
szerintem baromira nem kéne ennyire megvetően beszélned a növényekről, kiváltképp ha ennyire nem vagy tájékozott róluk, és most csak a biológiai szempontokra utalok. hogyhogy nem érzékel a fa? fotoszintézis az smafu? vagy ha beteszel egy virágot a wc-be akkor szerinted az simán tovább fog virágozni? az jó dolog ha olvasol krisnás tanításokat, de azért az hogy egy növény ne tudjon érzékelni....az kb olyan, mintha én azt mondanám, hogy a víz nem nedves.
mondok egy másik példát a "hülye" fáidra. helyszín: szavanna. van egy csoport fa finom levelekkel, amiket az antilopok nagyon megszerettek mióta elszaporodtak a vidéken. le is tarolták az összes fát. de a fák kifigyelték, hogy amikor az antilopok kajálnak akkor intenzíven lökdösték a fákat. következö évben a fák kitermeltek magukban egy olyan kémiai anyagot amitöl ha az antilopok megették a leveleiket akkor naggyon csúnyán elkezdtek fosni. és ami még tök érdekes az az hogy az anyag csak akkor képzödött amikor elkezdték ütögetni a fákat, jelezve hogy megint jönnek az antilopok. azért ez annyira nem lehet alacsobny tudatszint.
[előzmény (324)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:28:49 (330)
ha én például beleszeretnék egy krisnás lányba akkor sem tudnék krisnás lenni

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:24:00 (329)
jode ti azért találkoztok nem krisnásokkal és ha beleszeretnél egy nem krisnás férfiba és ö mondjuk nem szeretne krisnás lenni akkor el kell fojtanod ezt az érzést?
[előzmény (327)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:22:56 (328)
ekkora baromságot, az összes boltos elkárhozik?
ja meg a másik hogy nem sok ember él a krisna tudtnak megfelelően, tegyük fel 10 ember. akkor most elméletileg 10 embernek kellené élnie a földön és az összes többi disznó lenen vagy gepárd vagy légy vagy akármi más.
engem egyáltalán nem zavarna ha disznó lennék. az előző ééletemre úgyse emlékszem. gondolkodni nem tudok, akkor meg mmi értelme az újászületésnek?

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:21:00 (327)
Ilyenkor az van, hogy az esélyt mindig meg kell adni a másiknak, hogy elfogadja-e ezt az életformát. Egyébként nagyon ritka az, hogy a bhakták társulni akarnak olyanokkal, akik nem Krisna-tudatosak. Pontosan azért, mert ez nem valami szimpla vallás, mint pl. a kereszténység, hanem sokkal inkább egy életforma, életfilozófia, ami főleg a mindennapok apró tevékenységeiben nyilvánul meg a legerősebben.
[előzmény (323)]

© Lanoisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:20:21 (326)
a krumpli is elég sötét meg nyirkos helyen tenyészik, de ettől még fincsi.
a tudatmódosítókat szerintem nem szerencsés egy kalap alá venni és általánosságban beszélni róluk mert elég eltérőek a hatásaik. nyilván van persze bennük valami közös is, mondjuk, hogy elfogyasztja az ember. de a gomba példánál maradva szerintem egyáltalán nem torzít vagy illúziót kelt, sokkal inkább kijózanító a hatása.
[előzmény (319)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:18:44 (325)
Valóban nem emlékeznél, mivel most sem emlékszel az előző életeidre. A testben utazó lélek egyik tulajdonsága az, hogy feledékeny és minden egyes újabb születésnél megfeledkezik az előző életeiről.
[előzmény (322)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:17:36 (324)
Nem hiszem, hogy nagyon sértő lenne, mert a növényeknek alapból nincs idegrendszerük, emiatt nem nagyon tudnak érezni és érzékelni :-) ezért is alacsonyabb rendű létforma a növényi, mint az állati. A te szemszögedből lehet, hogy egy muslinca alacsonyabb életforma egy fánál, de ettől a fa még ugyanolyan helyzetben marad. Vagy te pl. tapasztaltad, hogy egy fa magától úgy dönt, hogy mondjuk mostantól fogva nem ad menedéket a rovaroknak a kérge alatt? A fa teljesen ki van téve az időjárás viszontagságainak, plusz az ember kénye-kedvének, aki bármikor kivághatja. És pontosan azért van kitéve, mert nem tud helyet változtatni, nem tudja érzékelni a külvilágot, nem tudja érzékelni önmagát sem. Képzeld bele magad egy hasonló helyzetbe. Szerinted egy ilyen életforma igényel magas rendű tudatot?
[előzmény (321)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:15:10 (323)
most jut eszembe.ezt már régota meg akartam kérdezni.mi van hogy ha tegyük fel beleszeretnél egy nem krisnás férfiba? najo nem te mondjuk egy krisnás lány akinek nincs faszija vagy nemtom ti hogy mondjátok.szoval akkor mit kell tennie?

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:09:31 (322)
hát jo szerintetek de én valahogy ezt nem tudom elhinni.aztán jo nagy szarba lennéj ha meghalnék aztán felébrednék mint egy diszno.bár gondolom akkor nem emlékeznék a mostani életemre nem?
[előzmény (320)]

© Lanoisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:06:39 (321)
egyébként ismertem egy embert, akinek súlyos belső vérzései voltak, és elmondása szerint azért tudott meggyógyulni, mert áttért vega kajákra. és mivel ezek nem terhelték le annyira az emésztőrendszerét ezért újra erőre kapott. szal lehet, hogy nem csak vallási okokból van a húsevés betiltva, hanem egészségügyi okai is vannak.
egyébként azt nem értem, hogy miért alacsonyabb szintű egy fa tudata, mint egy muslincáé pl. nem tudom mikor dumáltál utoljára növénnyel, de ez elég sértő lehet számukra, ha hallják ezt a megállapítást. csak azért, mert az egyik gyorsabban mozog mint a másik?

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:04:21 (320)
Nagyon szívesen. Bár a disznó tagadhatatlanul alacsonyabb létforma, mint az ember, de félő, hogy következő életedben te magad leszel disznó, akit a vágóhídra hajtanak.
[előzmény (318)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:03:28 (319)
Egy korábbi hozzászólásban már említettem, hogy a gomba sem nem növény, sem nem állat, mivel vannak helyzetek, amikben állatként reagál, és vannak olyan helyzetek, amikben növényként reagál, ennél fogva nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy akkor most növény-e, avagy állat. Nem beszélve arról, hogy mivel sötét, nyirkos, dohos helyen tenyészik, ezért elég kedvezőtlen a fogyasztása.

A tudatmódosítókkal általánosságban véve az a gáz, hogy egyrészt függőséget csinál, másrészt tudatmódosítókkal soha nem fogod tudni megérteni az abszolút igazságot. A tudatmódosító szerek épp abban fejtik ki a hatásukat, hogy a tudatodnak egy torz képet vetítenek, illúzióba ringatnak, és mivel az itteni élet amúgy is illúzió, éppen ezért az "illúzió az illúzióban" esete forogna fenn. Az illúzió alatt itt nem a buddhista fogalmat értem, hogy az egész anyagi világ illuzórikus és valótlan, mivel az anyagi világ sajnos nagyon is valóságos. Az illúzió ott lép be, amikor az ember elhiszi, hogy azonos a saját testével.
[előzmény (316)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 00:59:17 (318)
hát na mindegy igy jártam.ugy vagyok vele hogy inkább a disznok haljanak meg mint én.na de köszi a válaszokat
[előzmény (314)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 00:58:18 (317)
Nyilván egy karma- vagy aura-látó, vagy mittoménki meg tudná ezt mondani, de szerintem ez annyira nem lényeges :-) A lényeg az, hogy bármilyen is legyen a karmád, meg tudsz tőle tisztulni. Lehetsz hentes, vadász, tömeggyilkos, drogdíler, lehet olyan karmád, hogy több ezer életre eláshatna, de mégis van rá lehetőség, hogy megszabadulj tőle.
[előzmény (315)]

© Lanoisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 00:56:58 (316)
de pl a gomba is? az se nem se nem növény se nem hús.
és szerintem igen hasznos lehet valakinek, ha meg akarja érteni mi az a krisna tudat. hisz épp a tudatát módosítja vele.
[előzmény (314)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 00:53:16 (315)
hehe :P
nekem miyleyn színű a karmám?

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 00:50:13 (314)
Igen, az összes tudatmódosító is elég súlyos kategória, nagyon durván megvannak ezeknek is a visszahatásai.
[előzmény (313)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 00:33:44 (313)
jolvan nekem mindegy mert hát én is eszek hust,meg ha ezért kapom a pénzt ezt kell csinálnom.nekem ahoz nem kell segitenem hogy megvegyék a hust mert ha nem én adnám el nekik akkor más.hameg senki akkor vennének elörecsomagoltat.és ha cigit,alkoholt adok el nekik az is ilyen szinten bün?
[előzmény (312)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 00:20:19 (312)
Ha valaki ellenzi a húsevést, akkor eleve nem megy olyan helyre, ahol húst adnak el vagy szolgálnak fel. Lehet, hogy te nem tehetsz arról, hogy az emberek húst akarnak enni, viszont mégis hozzásegíted őket. Így pl. ahhoz is "hozzásegíted" őket, hogy frankón alacsony létformába szülessenek újjá következő életükben. Ennél fogva nemcsak ártatlan állatok halála terhel, hanem félig-meddig az is, hogy másokat segítesz alacsony létformába. Az, hogy te nem tehetsz róla, még nem mentesít a visszahatásoktól, sem téged, sem senkit.

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 00:09:16 (311)
hát akármelyik boltba ,megyek mindenhol ezt kell csinálni.más munkát meg nagyon kapok ilyen szakmával.max elmehetek segédmunkásnak de abbol két honap elég volt egy életre.én nem érzem magam hibásnak ebben mert hát én nem tehetek rola hogy az emberek hust akarnak enni meg is értem öket.nekem az a dolgom hogy eladjam nekik.ha nem én tenném akkor más de akkor is ugyanannyi állatot megölnének. ja és mi a helyzet a pincérekkel.ha a vendég hust rendel akkor azt mondja hogy nem hoz mert az bün.igy nem sok munkahelye lesz.
[előzmény (310)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 00:03:26 (310)
Ha maradsz azon a helyen, mindenképpen tönkreteszed az életed, legfeljebb nem azonnal fogod ezt érezni.

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 23:55:05 (309)
elmondhatom magamrol hogy nem vagyok részese a tömeggyilkolásnak.na meg a munkának se.és akkor mit csinálok ha nem lessz munkám?akkor nem az állatokat ölöm meg hanem az én életemet teszem tönkre.az jobb?
[előzmény (308)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 23:45:56 (308)
Azért, mert ezzel ugyanúgy részesülsz a halálában, mint az, aki leölte az állatot. Nemcsak az számít gyilkosnak, aki leöli meg aki megeszi az állatot, hanem azok is mind, akik a közbenső folyamatokban részt vesznek, míg az állat húsa a vágóhídról az asztalodig eljut. Arról már nem is beszélve, hogy mindezeknek a dolgoknak visszahatásuk is van (ezt hívják karmának) és az ártatlan élőlények (pl. az állatok) leöléséért nagyon durva a visszahatás, a karma. Ha pedig feladod azt, hogy húst adsz el, lehet, hogy kirúg a főnököd, viszont sokkal kevesebb élet fogja terhelni a számládat. Az emberek továbbra is megvennék a húst és felzabálnák, viszont legalább te elmondhatod azt magadról, hogy nem vagy részese egy tömeggyilkosságnak (hiszen a vágóhíd nem más, mint tömeggyilkosságok székhelye).
[előzmény (306)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 23:38:33 (307)
Dehogy szar :-)))))))))) Mernék ilyet mondani?... :-))))))))) Fogalmazzunk inkább úgy, hogy időre van szükségem, hogy befogadjam :-))))))

Komolyra fordítva: semmi bajom nincs vele :-) de az abszolút favoritnak azért megmarad a krisnarokkdensz, ha megengeded :-9
[előzmény (305)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 23:24:53 (306)
most olvastam el a vega topicot ahol ti azt irjázok hogy nem csak az a gyilkos aki megeszi a hust hanem az is aki felszolgálja vagy eladj.én egy boltban vagyok elado általában a csemege pulton dolgozom tehát elég sok hust adok el nap mint nap de nem értem hogy ezért mért lennék én a gyilkos .ha azt mondanám a fönökömnek hogy na én most nem adok el több hust körberöhögne és kirugna aztán mehetnék mtarhálni a moszkvára,de az emberek ugyanannyi hust megvennének ha más adná el nekik szerintem



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére