Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Krisna-topic
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Bhaktáknak, nem bhaktáknak és mindenki másnak

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 19:22:18 (395)
továbbá az a _nyúl_

ez kimaradt
[előzmény (394)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 19:20:50 (394)
hát ez így nincs rendjén. egy répa elválasztása a Földanyától és elfogyasztása csak azért, mert a szerencsétlen répa nem tud róla, attól még erőszakos halál akárcsak a gázkamra. Szóval az a répa jár jól aki természetes halállal hal meg továbbá az, amelyiket nem eszi meg a farkas. Ugyanakkor, ha abortusz történik akkorsincs baj, mert 9 hónap és az illető újra próbálkozhatsz. Továbbá ha megöregszem és egy orvosi hiba folytán halok meg az is erőszakos halál és akkoris kezdhetem elölről. Jó dolog ez a Krisna.
[előzmény (391)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 19:14:24 (393)
A kérdés értelmezhetetlen. Miért kéne nekem bárkin is uralkodni? Nem én vagyok az, aki uralkodik ezen a világon, hanem Krisna. Ennél fogva milyen alapon mondhatom azt, hogy én bármin is uralkodom?
[előzmény (384)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 18:55:34 (392)
Magát Krisnát kérdem meg amikor előveszem a könyvet és olvasok ugyanis abban az ő szavai vannak leírva. Ki vagyok én vagy te hogy az istenség legfelsőbb személyisége megjelenjen előttünk? Senkik, egyenlőre de ezen kell változtatni.
[előzmény (390)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 18:52:44 (391)
Ááááááá, hagyjál már ezzel a heringel :))) Mit tudom én "uralkodhatsz egyheringen" talán parancsolgatsz neki vagy kikötözöd oszt kínzod hogy uralkodhass.:) Végülis ha megölöd meg megeszed akkor már nem uralkodsz rajta nemigaz mert megsemmisül nem lesz kin uralkodni.

A lélek megmarad csakhogy újra meg kell születnie abban a testben mert erőszakos halállal halt meg. Nem töltötte ki az idejét.
[előzmény (389)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 18:36:30 (390)
de az apámtól kérdezem meg!

értsd krisna kinyilatkozik, nem érted, hát megkéred magát krisnát, hogy adjon magyarázatot. nem egy harmadik személy értelmezésére támaszkodsz, mert az az ő értelmezése.
[előzmény (388)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 18:34:33 (389)
ha nem jelent semmit, akkor minek van benne, mint alapdoktrína? biztos, hogy jelent valamit. de akkor máshogy teszem fel a kérdést, mert biztos azt akarod mondani (csak lyan körmönfont vagy, hogy bújtatottan térsz ki csak épp imádok sakkozni ezért ilyen nüansznyi kis dolgokat könnyedén átlátok), hogy számodra ez a "uralkodhatsz egy heringen" dolog nem jelent semmit, minekután te krisnás vagy nem keresztény. így inkább megkéárderzem másképp. hogyan értelmezed azt a mondatot, hogy uralkodhatsz egy heringen.

mindamellett növényprobléma. Azért hozok ezzel folyamatosan elő, mivel az egész arra épül, hogy a növény alacsonyabbrendű létforma. valamit csak azért elpusztíthatunk mert alacsonyabbrendű létforma elég hülye indok, hisz az állat meg alacsonyabbrendű mint az ember, szóval ezen az alapon az is ugyanúgy ehető, arról nem is beszélve, hogy csupán a lélekszállító pusztul el, a lélek megmarad, nem károsul.
[előzmény (385)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 18:24:02 (388)
Na erről van szó!
[előzmény (387)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 18:17:00 (387)
közlöm apámmal, hogy nem értem és megkérem magyarázza el. jó mi?
[előzmény (386)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 18:14:26 (386)
Kérdezel valamit apádtól de nem érted. Nem is kérdezed meg és anyád sem kérdezi meg hogy érted mert ő azt gondolja hogy te értelmes vagy és te is azt gondolod magadról. Szóval ha valamit nem értesz várod hátha megérted még ha ez soha nem fog bekövetkezni akkor is? Na ne már.....
[előzmény (383)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 18:08:19 (385)
Számomra semmit, amúgysem olvastam a Bibliát nem tudom pontosan hogy mi áll benne hogy van ez megfogalmazva. Amúgy is hiányos az a könyv egy csomó minden nincs benne.
[előzmény (384)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 17:47:47 (384)
mit jelent számodra az, hogy uralkodhatsz egy heringen?
[előzmény (382)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 17:47:00 (383)
nem. ez egyáltalán nem olyan. anyám annyit mond, hogy az adott személy az apám, nem magyarázza meg, hogy az apám, mit mond nekem. elég értelmesnek gondol ahhoz, hogy rájöjjek magamtól is.
[előzmény (371)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 16:58:12 (382)
Uralkodás nem azt jelenti, hogy megölni aki fölött uralkodsz. Egy király is uralkodik a népe fölött mégse öl meg mindenkit.
[előzmény (364)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 16:50:48 (381)
őszintén szólva szarok rá, hogy dragon személyesen mit gondol a dolgról. a lényeg abban áll, hogy egy punk legyen kétkedő, ennélogva nem lehet hívő.

egyébként érdeklődnék, hogy mióta vagy krisnás és mi vitt rá, hogy az legyél, miért vállaltál gyereket a főiskolás éveid alatt, ill. előtt? vagy netán idősebb korodban tértél rá a továbbtanulás rögös ösvényére?
[előzmény (370)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:48:04 (380)
nincs mit

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:47:28 (379)
aha. kössz.
[előzmény (378)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:45:45 (378)
Bocsi, nem vettem észre. Nem kell elfojtani semmilyen érzést, elég sokan élnek úgy, főleg olyanok, akik még a Krisna-tudat legelején járnak, hogy a párjuk nem Krisna-tudatos. Összességében véve nem túl kedvező, ha a partner nem szimpatizál a vallással (bár szerintem ez minden vallásnál így van), de ez a feleken is múlik, az alkalmazkodóképességükön, illetve azon, hogy mennyire képesek kompromisszumot kötni egymással (ilyen csacskaságokról már nem is beszélve, mint az egymás iránt érzett szeretet és tisztelet).
[előzmény (329)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:40:56 (377)
a 329 esre is válaszolnál ha megkérhetlek? semmi köze a növény állat témához
[előzmény (376)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:37:24 (376)
Épp ezt mondom, hogy a növény tudata még az állaténál is befedettebb... De szerintem eddig kb. az egész topicnak ez volt a témája... Olvass vissza bátran. A növény nem tud érezni, mint az állat, mert nincs idegrendszere. Tépj le egy fáról egy levelet, vagy tépd ki a macskád egyik körmét - mindjárt láthatod a saját szemeddel a különbséget. (gy. k. ez nem felbiztatás, csak egy példa) És hiszed vagy sem, de a delfin is szokott aludni, legfeljebb nem úgy, ahogy te. A delfin úgy csinálja, hogy külön-külön pihenteti a két agyféltekéjét, mert különben menthetetlenül megfulladna (l. védekezés). Az alvás szóba általában beletartozik a pihenés (gy.k.), és ami a növényeket illeti, szerinted télen mit szoktak csinálni?...
[előzmény (375)]

© Lanoisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:27:59 (375)
valahogy nem igazán jutunk így egyről a kettőre. ha a növény tudata ugyanolyan befedett, mint az állaté, akkor mire föl eszed meg pont a növényt? csak azért mert másfajta védekezési technikái vannak mint az állatoknak? egyébként növények olyan helyeken is meg tudnak élni, ahol a madár se jár. tehát ebből a szempontból a növény a magasabb rendű élőlény és akkor az lenne a logikus, ha kizárólag húst fogyasztanál.
mondjuk ez az evés alvás párzás védekezés is eléggé olyan erőszakolt behatárolás, amin ha csak egy percig gondolkodol és nem fogadsz el mindent ami ki van nyomtatva, akkor beláthatod hogy mennyire hamis. mi lenne pl ha egy delfin véletlenül bealudna, mert beleolvasott a bhagavad gitába? simán elsűlyedne és meg is fulladna, mivel nem tudna álmában feljönni a felszínre levegőért. és pl milyen mélyen alszik egy cserepes virág? vagy egy fa? vagy te sok muskátlit láttál már álmodni?

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:20:12 (374)
semmi baj
[előzmény (332)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:06:50 (373)
:D gecccci lol!!!!

:D :D
[előzmény (346)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:02:30 (372)
Na most ha szerinted egy növényben ennyi "érzés" van (bár én ezt inkább intelligenciának nevezném), akkor szerinted mennyi érzés és intelligencia van egy állatban?... Négy dolog van, ami megtalálható mindegyik létformában, legyen az állati, emberi vagy növényi: az evés, az alvás, a párzás és a védekezés. Mivel a növény is ragaszkodik a testéhez, kénytelen kidolgozni valami túlélőtechnikát. De a tudata ettől még befedett marad, mivel nem képes meghatározni önmagát a világban (akárcsak az állat).
[előzmény (331)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:47:25 (371)
Ha valamit nem tudsz közvetlenül felfogni az érzékszerveiddel, kénytelen vagy elfogadni egy olyan embernek a véleményét, aki már megtapasztalta a dolgot. Ez pontosan olyan, mint amikor az anyádnak is elhiszed azt, hogy az az apád, akit ő megnevez annak (mivel ezt biztosra csak ő tudja megmondani).
[előzmény (368)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:45:16 (370)
Lehet, hogy nem olvastad végig dragon hozzászólását. A végén megjegyzi: *rendben a punkmozgalom mindig is ateista es egyhazellenes volt, de en szemely szerint azert szimpatizalok vele, mert - szamomra - mindig is volt benne egy elfogadas a masik irant. ezt szeretem ezen a forumon, es remelem nem vesz el.*
[előzmény (366)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:40:39 (369)
Szorgalmad jutalmául íme még egy ötlet:

http://www.krisna-volgy.hu/
[előzmény (342)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:20:38 (368)
értem hát. de gondolom te is érted, hogy Prabhubád magyarázatát alapigazságként elfogadni (mert a könyv magyarázatra szorul) olyan, mintha még sosem ettem volna banánt, de mert valaki azt mondja, hogy finom, hát elhiszem neki.
[előzmény (367)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:04:01 (367)
Gondoltam hogy ezt fogod mondani. Olyan mintha nem olvasnád végig a soraimat csak kiragadsz belőle egy mondatot és arra reagálsz valamit. Prabhupád nem fűzött hozzá semmi olyat ami ne lenne már benne csak elmagyarázta közérthetőbben hogy mindenki megértse. De hiába próbálod úgy megérteni ha még egy könyvet sem olvastál el eddig. Ez olyan mintha azt mondanám, hogy a banán milyen finom gyümölcs de te még soha nem ettél akkor persze hogy nem érted miért is finom csak próbálnád megmagyarázni hogy nem is az. Hát elég béna kis hasonlat de remélem érted mit akarok mondani:))))
[előzmény (363)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:44:02 (366)
"rendben a punkmozgalom mindig is ateista es egyhazellenes volt"

akkor már kapisgálod, hogy miért nem tetszik, az a szó, hogy kersztény-punk, vagy hogy bármilyen vallási irányzat megpróbálja megkedveltetni magát?
[előzmény (348)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére