Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Krisna-topic
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Bhaktáknak, nem bhaktáknak és mindenki másnak

Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 > Következő >> Végére

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-07 12:57:09 (65)
Oké hogy fejlődik a tudomány de mégis mire mennek vele? Eddig csak háborúk meg betegségek jöttek ebből a fejlődésből. Az USA milliárd dollárokat költ az űrutazásra és értek már el valamit semmit! Kimennek az űrbe meg vissza ennyi. A Marsra akarnak már elmenni ami egyszerűen lehetetlen és ezt ők is tudják. Szerintem még a Holdon sem jártak soha vagyis nemcsak szerintem egyre többen kételkednek már benne hogy egyáltalán megtörtént e valójában.
Időutazás meg ugyanmár......
[előzmény (62)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-07 10:38:24 (64)
lol
[előzmény (63)]

© zebuválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-07 01:22:54 (63)
hallod beteg emberek a krisnások, a szerelem a legszebb dolog,és ennek a beteljesülése az,amit ezek megtagadnak...idióták mind!

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-07 00:44:33 (62)
a környzetszennyzésnek mi köze a tudáshoz? közvetetten, de nem is a tudáshoz hanem a hülyeséghez. a gyógyíthatatlan betegségekről meg annyit hogy majd találnak rá mógot ahogy meg lehet gyógyítani. de ha egy gyerek krisnás családban születik mondjuk és béna lesz, akkor ők soha nem gyógyíttaják meg ha pl műtét kell?
az ember meg fel tudja majd fogni idővel a dolgokat. ezelőtt évekkel az űrreőülést se tudta elképzeli most meg már az időutazást feszegetjük....
[előzmény (60)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 23:28:22 (61)
Kicsit konkretizálnék: ha a lelki életet követed, nem általában a vágy szűnik meg benned, hanem az anyagi vágy. Elnézést :-)
[előzmény (59)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 23:26:09 (60)
Előreléptünk?... Ezért van az a temérdek gyógyíthatatlan betegség, a környezetszennyezés, meg az, hogy az emberi átlagéletkor egyre csökken?... Az Idő valóban végtelen, de ne feledd, hogy ebben a világban az Idő főleg pusztító szerepkörben van jelen... :-) A véges tudáson azt értem, hogy mivel eleve az emberi érzékszervek és az emberi felfogóképesség is véges, éppen ezért az emberek által érzékelt világból származó tudás is véges.

Egyébként mihelyst jön egy konkrét kérdés a lelki tudással kapcsolatban, máris válaszolunk rá :-)
[előzmény (58)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 23:23:42 (59)
A szexuális élet azért gáz, mert - mint minden anyagi vágy -, ez is ragaszkodást szül az emberekben. Ragaszkodsz ahhoz, hogy folyamatosan élvezd az életet, a világot, a dolgokat. A ragaszkodás ugyanakkkor dühöt szül, mert ha nem kapod meg azt, amihez ragaszkodsz, akkor lila köd borul az agyadra és sértve érzed magad, amiért nem részesülhettél az adott dologban. Ha pedig megkapod, akkor feltámad benned a vágy, hogy még több élvezetben részesülj. Szóval, a vágy az élvezetre, a vágyott dolog elérése (és élvezése - már ameddig...), és a vágyott dolog eléréséből születő újabb vágy egyfajta ördögi kört szül, amiből nagyon nehéz kilépni. És mivel örökösen vágysz valamire, örökösen el akarsz érni valamit, emiatt örökösen szenvedsz, vagy azért, mert nem tudod elérni az adott dolgot, vagy pedig már elérted, de még mindig nem elég. Az anyagi világ legmagasabb fokú élvezete pedig a szexuális vágy. Ezért olyan nehéz róla lemondani és ezért olyan hihetetlen az embereknek, hogy a krisnások mégis kibírják. Egyszerűen azért, mert a lelki élet sztenderdjeit követve megszabadultak ezektől az anyagi vágyaktól, és hidd el, hogy a párkapcsolataik is nagyon kiegyensúlyozottak és semmi másról nem szólnak, mint egymás szeretetéről (na meg Krisnáéról :-).

Az a helyzet, hogy ha komolyan követed a lelki életet, akkor egyszerűen megszűnik benned a vágy. Nem kell megerőszakolnod magad, hogy jujjjj, most nem dughatok, nem szabad pasizni/csajozni, hanem egyszerűen nincs vágyad arra, hogy szexuális életet élj, még akkor sem, ha egy fedél alatt élsz életed nagy szerelmével. És ez azért van, mert mi arra törekszünk, hogy lelki szinten tudjunk egymásnak örömet szerezni, túllépve az anyagi vágyakon.

Most nagyjából ennyi jutott az eszembe.
[előzmény (55)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 23:17:22 (58)
csak az a baj hogy ezekkel a leki dolgokka l még nem nagyon léptünk előre, senki nem mondott még semmi konkrétat, (tudom most erre az fog jönni hogy mert ez nem is a tényekrők szól meg mittudomén de azért leírom) de a tudományok terén jelentősen előreléptünk, ja ls egyáltalán nem véges az anyagi tudás, ugyanis az idő végtelen, és egyre több új dolgot hoz
[előzmény (57)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 23:11:16 (57)
Tudás alatt itt a lelki tudást értjük. Anyagi tudást bárhol összeszedhetsz, bármilyen könyvből, bármelyik iskolában, de ettől csak az anyagi tudásod fog szaporodni és ez soha nem adhat neked kielégítő választ az élet nagy kérdéseire, mint pl. kik vagyunk, mit keresünk itt, mi a dolgunk és mi vár ránk a halál után. Mivel az anyagi tudás véges, éppen ezért csak az érzékszervek által érzékelhető világon belül tud válaszolni a kérdésekre. A lelki tudás vagy transzcendentális tudás az, ami segít felülemelkedni az anyagi vágyakon, illetve ami választ tud adni ezekre a végső kérdésekre.
[előzmény (53)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 20:40:11 (56)
és ebből állapítottad meg hogy nem bírod a krisnások nagy részét? :)
[előzmény (55)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 20:33:23 (55)
Hmm engem csak annyi erdekel hogy ha van egy baratnod/feleseged/elettarsad vagy baratod/ferjed akivel evek ota akkor miert baj az hogy gyerekcsinalason kivul is szeretkeznek? Ugy ertem, miert ellenzik ezt a krisnasok? Szerintem ez messze nem tartozik az anyagi vilagba, mert igy nem jatszik kozbe a penz, a kurvazas, mittudomen.

Amugy a krisnasok nagy reszet nem birom. Pl a Vaci utcaban leszolitott a srac amikor muterrel mentunk, hogy laanyok, mintha testverek lennetek.

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 19:52:47 (54)
mellesleg mind közül a szexuális élet feladása a legkönnyebb számomra (na nem mintha a többi bármi nehézségbe ütközött volna :)),mert amilyen szarházi vagyok,sose lesz nőm :)

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 19:51:18 (53)
hogy érted ezt:"szexuális életet feladni a legnehezebb dolog de csak azért mert nincs mögötte tudás" -->milyen tudás?
[előzmény (52)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 19:31:47 (52)
Neked gyors folyamat volt nekem már nem ment ilyen gyorsan főleg abbahagyni a piázást. A szexuális életet feladni a legnehezebb dolog de csak azért mert nincs mögötte tudás viszont a hare krsna maha-mantrának nagy ereje van. Hallani Krsna cselekedeteiről, énekelni róla és olvasni a szentírásokat ez a Krsna-tudat folyamata ! Meg persze a prasadam :)) A mantra tisztítja a szívet a szentírásokból nagyon sokat lehet tanulni és fontos a bhaktákkal való társulás is. Így lehet fejlődni a lelki életben és egy idő után minden kétség elmúlik a szívedből!
Nagyjából most ennyi jutott eszembe.

[előzmény (49)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 19:15:37 (51)
ecce ittam misebort, hát iszonytos volt, olyan édes volt mintha valami féltöményet ittam volna.
én nem itélem el az sxe-t, van egy jó barátom aki nem iszik nem dohányzik de kit érdekel?
vannak olyan részegek is akik törnek meg kötekednek, hanem pl jó kedvük van jópofák ilyesmi. szóval te se ítéld el a részegeket

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 11:26:28 (50)
Hogy mertek az alkohol ellen propagálni hitetlenek?
Az egyház nevében szólitalak fel tikteket hogy csatlakozatok a Keresztények az ittas vezetésért mozgalomhoz.
Ez az eretnek banda fejébe vette hogy nullszázalék alkoholszintel lehet csak vezetni.
És a misebor?
Arra nem gondoltak a hitetlenek?

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-06 01:15:09 (49)
naiv vagy,a mai világban már a szex legtöbbször arról szól,hogy látsz egy jó csöcsöt,aztán má menné b***ni. abban érzelem nem nagyon van. úgy értettem,hogy csak olyannal,aki pl barátnőd vagy ilyenek.
őszintén megmondom,én nem azért tartózkodok mindentől,hogy tökéletes legyek lelkileg,hanem azért,hogy ne legyek mocsok. és ez egyáltalán nem hosszú folyamat,életemben 2*ittam (egyszer 1 pohár sört,meg egyszer tojáslikőrt,mondhatom ocsmány ízük van...),egy negyed szál cigit rámerőltettek,majdnem megffulladtam,drog sose volt:)húsról meg kb 2-3 hónapja szoktam le,de azt is úgy,hogy azt mondatm: na mától nem eszek több húst, és nem is etttem.
sza ez gyors folyamat. egyik percről a másikra :)
[előzmény (48)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 23:08:44 (48)
Eleve a társas kapcsolatoknak csak úgy indulhatsz neki, hogy érzelmekkel :-) egyébként ha lelki tökéletességre törekedsz, akkor egy idő után automatikusan eltűnnek belőled a különböző anyagi vágyak, mint pl. az, hogy telezabáld magad hússal, szétszívd az agyad, berúgj és naponta szedj össze minimum kettőt az ellenkező nem képviselőiből. Nem azonnal fognak eltűnni, mivel ez egy elég hosszú folyamat, de ha komolyan csinálod, kellő alázattal és odaadással, akkor annak mindenképpen meglesz az eredménye.
[előzmény (42)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 23:02:10 (47)
Aranyszabály: lopni csak a legjobb helyről.

;-))))
[előzmény (41)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 23:01:31 (46)
Örülünk, hogy jól érzed magad a krisnásokkal :-) a keleti vallások nagy részében a különféle drogokat, mint pl. a ganját, vagy a különféle gombákat azért használják, mert ezekkel - szerintük - elérhetik, ill. megérthetik az abszolút igazságot. (Mondjuk az abszolút igazságot még tiszta fejjel sem könnyű megérteni, nemhogy tudatmódosító szerekkel...)
[előzmény (45)]

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 22:01:24 (45)
én ugy tudom,hogy a krisnások csak akkor élnek szexuális életet,ha gyerekcsinálás céljából teszik azt.sőt!még aztis tudom hogy a fehér szerzetes ruha azt jelenti hogy megfog házasodni,a narancscsárga azt,hogy cölibátust fogadott.nemtudom hogy hogy van a fű téma a krisnásoknál,de azt igen,hogy sok keleti vallásban arra használják a füvet hogy közelebb kerüljenek az istenükhöz,és hogy elérjenek egy bizonyos meditációs pontot.én személy szerint bírom a krisnásokat,a szigeten jó bulikat csinálnak:))és voltam már a krisna völgyben is...ezt kapjátok ki:)))de tényleg jó arcok.
[előzmény (5)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 21:21:55 (44)
nemtéljük el azokat,akik isznak MÉRTÉKKEL. ha bemésza haverokkal,és megiszol pár sört,az senkit nem zavar. de mikor már hulla részeg vki,és rókázik,tör zúz,az undorító
és te s eítéld el azt,aki xes

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 20:10:23 (43)
hát mi meg úgy mentünk sportszigetre hogy rosszullétig. és sikerült :)
én élveztem sztem tök jó volt. az állítólagos "mélyrepülés" se rossz dolog, lehet hogy szarul vagy meg mittudomén, de az is egy jó érzés, csak van aki így gonodl rá hogy eee, rosszul vagyok, valószínű nektek nem teccet a másnaposság satöbbi. meg az is tök jó érzés hogy haverokkal megisztok pár sört a városban. és nem kell azokat elítélni akik isznak vagy nem isznak, nekik az a jó és kész

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 11:29:53 (42)
én értem,habár a gyereknemzést helyesbíteném arra,hogy csak házasságon belül és ebből fakadóan nem érzelemmentes szex. :)
[előzmény (40)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 09:06:32 (41)
Jaj de szép idézet valahonnan olyan ismerős! :))))))))
[előzmény (38)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 00:56:32 (40)
Nem baj, de legalább érted, hogy mi miért nem vonzódunk ehhez a sok trutymóhoz. :-)))))))))
[előzmény (39)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 00:25:40 (39)
yeyeye :)
így igaz. pedig én nem vagyok bhakta
[előzmény (38)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-04 23:49:07 (38)
Krisnás vagyok, igen. És hogy mi a jó az életemben? Pontosan az, hogy nem eszem húst, nem szívom szét az agyam, nem iszom alkoholt, nem dohányzom és nem örökösen a dugáson jár az eszem. Mérhetetlen mennyiségű energiát tudsz megspórolni, ha ezeket kihagyod az életedből. És pont az a jó az életemben, hogy azokra, amiket te felsoroltál, alternatívát tud nyújtani. Másrészt nekem sosem volt különösebben felemelő dolog az, hogy csak tudatmódosító szerekkel lehet (állítólagos) boldogsághoz jutni, és úgy is csak ideig-óráig. Aztán meg jön a mélyrepülés.

Bhakta egyébként azt jelenti, hogy Krisna-hívő.

"Nem kellenek olyan évek, amiket szégyellek, majd ha visszanézek/nem baj, hogy ha hülyének néznek, én drogok nélkül élek."
[előzmény (2)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-04 17:16:16 (37)
talán megkérdezhetnéd a straight edge topikban...
[előzmény (22)]

© zebuválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-04 15:42:56 (36)
hát ezt beszopta a faszkalap :))))
[előzmény (34)]



Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 > Következő >> Végére