Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Krisna-topic
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Bhaktáknak, nem bhaktáknak és mindenki másnak

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 > Következő >> Végére

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 21:17:58 (275)
Szerintem ez a vega-topicban lett alaposan kitárgyalva. Azért, mert az állat egy érző lény. Érez félelmet, érez fájdalmat, vannak érzései. A növény ezzel szemben nem rendelkezik idegrendszerrel, emiatt nem érez fájdalmat, emellett mivel a tudatszintje is rendkívül alacsony, emiatt nincs tudatában azzal, hogy mi történik körülötte. De szerintem te is átlátod a különbséget aközött, ha mondjuk letépsz egy fűszálat vagy ha el akarod vágni egy állat torkát... Továbbá azt is odaírtam, hogy Krisna világosan megmondja, hogy mit lehet neki felajánlani. Ha bármi mást akarnál felajánlani, az abszolút nem minősülne felajánlásnak (ennélfogva nem is nagyon lehetne megenni).
[előzmény (274)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 20:51:43 (274)
"Ha valaki szeretettel és odaadással áldoz Nekem egy levelet, egy virágot, egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet, Én elfogadom azt."
te magad mondtad hogy szereteten és az odaadáspn van a hangsúly. akkor mértnem ajánlhatok fel egy jó kis pacalt, vagy nyúlpörköltet vagy akármit. ne mond azt hogy ezeknek lelkük van mert anövényeknek is van. akkor azt mért lehet? (egyébként madafaka kb 3 oldalon keresztül kérdezgeti de én most konkrétan nekedszegezem a kérdést) Ha a növényeknek is lelkük van akkor azt mért lehet enni? valszínű azért hogy ne halljanak éhen a hívők.
[előzmény (267)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 20:09:40 (273)
ha egyre gondolunk közlöm, hogy childeharold lány. ha nem akkor magyarázd meg, hogy ezt mire értetted
[előzmény (271)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 20:08:00 (272)
ebben igazad van, főképp mivel én is pont ezt mondtam, csak épp a kérdésem nem erre irányult, hanem hogy mi ennek az oka? értsd azért ehetsz növényt mert anélkül megdöglesz és minden mást azért nem mert az nem szükséges a vegetáláshoz.

MÁS

különböző elszigetelt területeken élő embereknek más-más a vallásuk, de ugye csak egy isten van. vagy legalábbis mind ezt állítja (jó van amelyikben több van, de az is lefog egy egészet). és minden egyes isteni kinyilatkozás más és más irányelvet mutat az embernek? miért van ez?
[előzmény (269)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 20:02:27 (271)
na ne... ezt te sem gondolhatod komolyan...
TE SOSEM ÉBREDSZ HASON VAZZEG????
[előzmény (269)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 19:55:43 (270)
az én felfogásomban az étel is egy élvezeti forrás és ezért sohasem foglak megérteni. kérlek ne zavard a köreim.
[előzmény (267)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 19:54:43 (269)
Szex nélkül kitűnően eléldegélhetsz úgy, hogy közben növényeket eszel, de kíváncsi volnék, életben maradnál-e úgy, hogy semmi kaját nem kapsz, de dugni pl. szabad :-)))))))
[előzmény (268)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 19:44:02 (268)
nem úgy értem, hogy megváltoztatod az alapeszmét. mondandóm arra irányult, hogy Krsna miért tiltja meg a szeretkezést, miért nem lehet kiváltani egy egyszerű imával (felajánlom Krsnának az orgazmust), mint ahogy a növényevést (ami szintén lélekpusztító)? nem lehet, hogy azért mert a szeretkezés nélkül lehet élni, de a (növény)evés nélkül nem?
[előzmény (265)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 19:29:51 (267)
A legdurvább lélekártó szer a tudatlanság, az, amikor azt hiszed, hogy senki másnak, csakis neked lehet igazad. A szexet azért nem ajánlhatod fel Krisnának, mert a te felfogásodban a szex egy élvezeti forrás, ahol te akarsz élvezni. A Krisna-tudatnak viszont pontosan az a leglényegesebb pontja, hogy nem te vagy az, aki jogosult vagy élvezni és uralkodni a világ felett, hanem egyesegyedül Krisna az, aki erre feljogosult, mivel ez az egész világ, az egész anyagi teremtés Tőle ered. Mi legfeljebb kölcsönkaptuk tőle, hogy az ilyen és ehhez hasonló vágyainkat kiélhessük (amíg csömört nem kapunk tőle és fel nem teszünk olyan kérdéseket, hogy kik vagyunk mi, honnan jöttünk és mi a fenét keresünk itt). A szexet egyetlen esetben ajánlhatod fel Krisnának, hogyha Krisna-tudatos gyerekeket szeretnél nemzeni. Kész, passz, több lehetőséged nincs rá.

A másik felvetéseddel kapcsolatban, hogy Krisnának netán nem ízlene az étel, amit én elkészítek Neki, ezzel kapcsolatban szeretném idézni magát Krisnát :

"Ha valaki szeretettel és odaadással áldoz Nekem egy levelet, egy virágot, egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet, Én elfogadom azt."

Láthatod, hogy Krisna konkrétan megmondja, hogy mi az, amit Neki fel lehet ajánlani. A kulcsszó itt egyébként a szeretet és az odaadás. Lehet, hogy valaki nem a legtökéletesebb szakács, de ha szeretettel készíti el az ételt, akkor Krisna elégedett lesz vele. Szerintem ha te is szeretsz valakit és szeretnél neki örömet okozni azzal, hogy készítesz neki valamilyen ételt (mindegy, hogy valami csont egyszerű ételt, akár egy sült krumplit vagy akármit), szerintem az illető biztos, hogy nagyon fog neki örülni, még akkor is, ha az a krumpli esetleg sületlen marad belül egy picit, pontosan azért, mert szeretettel csináltad és örömet akartál neki szerezni. Ez Krisna felé ugyanígy működik :-)
[előzmény (264)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 19:09:18 (266)
nekem ebben a krisnában az tetszik egyedül hogy nem ilyen elkorcsosult valami mint pl a keresztáénység.
azzal meg én is egyetértek hogy télleg csak azért van megengedve a növény hogy ne haljatok éhen.

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 19:00:52 (265)
Mi úgy élünk ahogy Krsna megmondta nekünk a Bhagavad-Gítában. Nem találunk ki semmi mást, nem teszünk hozzá új dolgokat csak azért mert szerintünk az úgy jobb. Így fogadjuk el és ez így nekünk tökéletes. Iszonyat nagy fejetlenség lenne ha magunk találnánk ki egy vallást. Egyébként más vallás is elcsúszott azon hogy nem tartották be azt ami le van írva.
Le van írva az is mit szabad ennünk és hús nincs közötte.
Most nehogy azzal gyere hogy valaki átírta.:) Több ezer év így működik ez a vallás.
[előzmény (264)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 18:37:07 (264)
upsz! mostmár látom, hogy összekevertelek Gulabbal.. dehát mit csináljak?! nekem minden krisnás egyforma. na mindegy. szóval azt is érdemes azért megnézni, hogy milyen szépen megállapítottm, hogy milyen kapcsolatban álnak a lélekártó szerekkel..jó.. ezt a krisna tudatot nem vágtam le egyből, nem vagyok egy zseni. nade nézzünk pár dolgot. előszöris, ha krisnának fölajánlanátok a szeretkezést, hogy azért szereztek vele egymássanak örömet, hogy neki tetszőt tegyetek, annak biztos örülne. az meg hogy növényt ehettek (akiknek szintén lelkük van) eléggé olyan szagú, hogy ez csak azért megengedett, hogy mégse haljatok éhen.
[előzmény (263)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 17:01:23 (263)
Hejj!
Most végeztem a topiccal! Na figyu az első hozzászólásod ez volt: "biztos valami újabb mocsadék straight edge banda csak épp nem tudnak angolul" Utána meg csodálkozol hogy Placek miért csesztet téged amikor te nem adtál rá okot. Ha ilyen kedvesen szólsz oda valakinek ne csodálkozz ha az illető egyből felkapja a vizet! Persze ki ilyen ki olyan én nem vagyok ilyen csak ha már nagyon ostoba valaki akkor forr föl az agyam. Szóval csak finoman!
[előzmény (254)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:59:15 (262)
és most eszek egy kis görög salátát, mert szeretem.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:57:50 (261)
tisztában vagyok taplóságommal, tisztában vagyok a vallások hamis vopltával. tisztában vagyok vele, hogy egy mélyen hívő sosem fog megérteni, ugyanakkor azt is tudom, hogy egy hitetlen számára fontos, hogy ne csak a pap szemszögéből lássa a dolgokat, mert még menthető.
[előzmény (256)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:55:22 (260)
aszittem te eszed meg, de ha krisnának főzöl akkor meg mit érdekel az téged, hogy neked egészséges-e vagy sem? egyébként mi van ha Krisnának tök más az ízlésde mint neked? Arra esetleg nem gondoltál, hogy lehet nem is ízlik neki?
[előzmény (257)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:53:04 (259)
Krisna miért nem szereti a húst?
[előzmény (258)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:40:03 (258)
A növények elpusztításáról FG már értekezett korábban - azzal, hogy Krisnának főzöl és Neki felajánlod az ételt fogyasztás előtt, azzal eltörlöd annak a cselekedetnek a visszahatását, hogy megöltél egy növényt. Viszont ha csak a saját élvezetedre főzöl, még ha növényt is, akkor az összes visszahatás, vagyis karma rajtad marad.

Érdekes, mindenki azt hiszi, hogy mi elfojtjuk magunkban a különféle anyagi vágyakat... A helyzet egyébként baromi egyszerű, de talán már erről is beszéltem. Ha tényleg gyakorlod a lelki életet, az anyagi vágyak eltűnnek a szívedből, észre sem veszed, és megszabadulsz tőlük pillanatok alatt. A lelki élet alapja pedig semmi más, mint a Hare Krisna-mantra éneklése és a prasadam, a szentelt étel fogyasztása. Minél többször énekled és minél több prasadamot eszel, annál inkább megtisztulsz az anyagi vágyaktól.
[előzmény (255)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:35:42 (257)
Kulináris élvezetek?... Hisz most mondom, hogy egy bhakta, egy Krisna-tudatú személy MINDIG Krisnának főz, azért, hogy Neki ezzel örömet szerezzen. Ha te valakit nagyon szeretsz, nem hinném, hogy a legsilányabb cuccokat raknád elé...
[előzmény (255)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:33:26 (256)
Még mindig nem értem, hogy mi bajod ezzel a topikkal és hogy jön ide a TACF-topic... :-)) A TACF a zenekarok topicban található, ahol - szerintem - főleg a zenéről és a zenekar körüli történésekről szokás beszélgetni. Nem tudom, miért fáj, hogy vannak, akik erről beszélgenek szívesen... :-) igazság szerint pont a magadfajta emberek azok, akik - függetlenül mindenféle vallástól, filozófiától, egyébtől - a legordenárébb tudatlanságban szenvednek, pontosan azért, mert nem veszik észre a saját taplóságukat... Senki sem szülőzött itt addig, amíg ide nem jöttél és el nem kezdtél köpködni. Az a baj, hogy te nem kérdezel, nem állítasz, hanem okádsz. Az okádék pedig különösen visszataszító (bár mintha ezt már mondtam volna másnak, más topicban). Iszonyat negatív vagy, negatívabb, mint a Titanic katasztrófája. A baj nem ez. A baj az, hogy ezt nem veszed észre. Mész a külsőségek után, holott épp a külsőségek azok, amik a leginkább feledhetők.

Uff. Gouranga.
[előzmény (250)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:26:23 (255)
jójó.. én nem szeretem az ízetlen ételeket, dehát én odavagyok az anyagi világért, csak épp pont ezért furcsállom, hogy egy olyan embernek akinek ez nem fontos, az miért hódol a kulináris élvezeteknek? a növények lelkének elpusztítása továbbra is nyitott kérdés maradt, a testiség iránti vágy meg alapból megvan, csak el lett fojtva, hogy "boldogabb" életet élhessetek.
[előzmény (244)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:22:23 (254)
furcsállom, hogy nem emlékszel, hisz veled beszéltem ott is milyen jól megvoltunk már a végén, nem? :o)
[előzmény (252)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:20:40 (253)
örülök, hogy sikerült mosolyt csalnom az arcodra. ez volt a célom.

Hanem mi visz rá egy krisnást, hogy gyermeket szüljön? Abból kiindulva, hogy a lentebb nevezett Uma Thurman már nem az, akkor vele jól ki lett baszva, mert tuti, hogy egy ideig már nem születhet újra embernek, hogy meg elnyeri a vélső megváltást az meg jó ideig csak hiú ábránd marad már.
[előzmény (243)]

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:19:48 (252)
Végigolvasom már azt a topicot hogy mik is voltak ott.
[előzmény (250)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:16:51 (251)
innentől kezdve nem kéne azzzal kérkedni, hogy a CsPG Magyarország első számú keresztény-punk zenéje, baz... ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a Contact 1/4 részt katona-punkot játszik.. hmm.. ezt mondom is. stílust teremtettem. remek.
[előzmény (242)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:13:15 (250)
"a tagjai hc-sek, ugy is neznek ki. Ugy oltozkodnek, be vannak varva, stb... Ugyanakkor krisnasok." ja! akkor már minden rendben van! tényíleg helye van egy krisna topicnak a punk portálon.. csak épp ilyen apróságokról feledkezel meg, hogy tisztán a cél felé topic már van ahol már volt/van szó erről a maszlagról, szóval pláne nem értem minek még egy. mellékesen jegyezném meg, hogy ott se én léptem fel támadóan, hanem a magadfajta üresfejű pöcsfejek, nade ebbe azért már tényleg nem megyek bele.
[előzmény (237)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:09:27 (249)
éppenséggel csupán a beírásaimra nem reflektáltál, de miért is várnám ezt, hiszen lerí, hogy csak a düh beszél belőled. szemben velem. úgyhogy kérlek, nyugodj le, találj rá a belső békére és amikor ez megvan akkor próbálj meg újra értekezni velem, mert ennek így nincs túl sok értelme. jóhogy mindenkinél okosabbnak érzem magam, ha egyszer minden ezt bizonyítja.
[előzmény (236)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 16:08:06 (248)
ja köszi annak aki válaszolt nekem.majd ha eszembe jut valami kérdés megirom.hát krisnás se leszek,az bisztos

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 15:59:34 (247)
mindenkinek köszi, aki a punk vs Krisna dologhoz hozzászólt

gyakorlatilag azt kell, hogy mondjam, hogy csupa olyan hozzászólást kaptam, ami engem igazol, a Krisna hitnek semmi köze a punkhoz, max a HC-hez

továbbiakban el is tűnök a színről, ahogy ígértem, szal ne is reagáljatok rám sztem, mert arra ösztönöz, hogy én is reagáljak, az meg senkinek sem jó ugyebár :-)

minden jót: Szaffi

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 15:52:52 (246)
az utolsó mondatoddal messzemenőkig egyetértek.
[előzmény (234)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 > Következő >> Végére