Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vallás
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A vallás nagyon szép dolog, csak tudni kell kezelni

Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-18 16:04:28 (581)
szerintem is ittvan elcseszve alapjaiban hogy sokan rá erőltetve lettek erre. (Amugy mellesleg a populáris Manson is maga pl) Ha valaki hisz valamiben az még nem lenne baj, ha az neki jó, vagy fontos kapaszkodó az életben - hisz mindannyian ezt csináljuk.
A vallás POFÁTLANSÁGÁVAL van a baj inkább sokkal. Ahogy azt az emberek kisajátitották és értelmezik dogmatikusan manapság.- - na ez káros pl.
-az Egyház kisajátít
-a Vallás erőltetett
-az Istenhit megkérdőjelezhető

sztem.
[előzmény (579)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-18 16:01:40 (580)
neem nem.. nem személyeskedés, meg senki se vegye magára akinek nem inge. Én általánosságban írtam. És attol meg nem utálok valakit rögvest, csakmert vallásos (nemúgy általába fordítva...)
[előzmény (576)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-18 15:27:53 (579)
Én annyi embert ismerek, akit a vallásos neveltetés, oktatás miatt már az "Isten" szó hallatán is kiráz a hideg... És ez igazán kár szerintem, mert nem lehet egyenlőségjelet tenni e három közt: egyház, vallás, istenhit.
[előzmény (578)]

© Benemválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-18 15:01:10 (578)
Levi, már nem bencés, onnan eltanácsoltak még két éve...most apor...szal nem sokkal jobb...DE MÁR VÉGE ÉS ÁTMENTEM:::MÉG HITTANBÓL IS!!:):)
[előzmény (575)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-17 23:17:28 (577)
gyerök írta
[előzmény (576)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-17 23:17:14 (576)
Te úgy látod az alapján amit írtam, hogy én olyen vallású ember vagyok, mint akit te jellemeztél? Vagy csak úgy általánosságban a véleményed ez.
[előzmény (572)]

© LeVviválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-17 22:47:25 (575)
engem 5. ben eltanácsoltak. megbobáltam a hittantanárt vizes szivaccsal
igaz én nem ilyen suliba járok te Bencések gyöngye :)
[előzmény (574)]

© Benemválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-17 21:32:46 (574)
bazzz gyerekek én holnap pont hittanból éreccccségizek és attól tartok bukás lesz:) ne fikázzzatok kénytelen vok kell egy választott tárgy:D

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-17 20:03:31 (573)
Majd elolvasom, most lelépek itthonról:)
[előzmény (572)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-17 20:01:59 (572)
Velősen a véleményem:

http://hoze.blog.hu/2008/06/13/mi_a_bajom_a_vallasokkal

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-17 19:59:34 (571)
És egy kedves barátném, akinek átküldtem msnen, még hozzáfűzte:
Ágnes says:
Amikor az ember a paradicsomból kiűzetett és aláhullott a földre, a vizet és a levegőt is magával rántotta, magával együtt, magában, mivel azok ők maga... mindnyájan tudjuk, hogy az emberi test 70%-a víz, az anyag. Mindannyian esszenciák vagyunk. Éppolyan könnyűek mint a levegő, és ép olyan életet adók, mint a víz. Ebből következik, hogy isteniek vagyunk, hisz Isten mi magunk vagyunk.
Ágnes says:
Akárhová futunk előle, nem szabadulhatunk, mert magunkban hordjuk az esszenciák formájában. Ne fussunk el előle, mert nem tudunk, ez éppolyan lehetetlen, mint az hogy Ő megnyilvánuljon a materialistáknak is érthető formában. Ő nem mérhető és nem megfogható számokkal, nem látható, hiszen a látó szem sem képes önmagát látni. A valódi dolgunk nem egyszerű és nem nehéz, nem könnyű és nem súlyos teher.
Ágnes says:
Magunkban kell felsimernünk őt, mert megunkban horjuk az esszenciák fomájában.
gyerek@sniper.hu says:
lassan lassan prédikációt írunk mi ketten:D
[előzmény (569)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-17 19:53:01 (570)
Most látom, hogy a második Hamvast már régebben beraktam. Tény, hogy megfogott az a könyv, de konkrétan amikor ezt írtam, csak a legvégén ugrott be, hogy ő is ír ilyenekről. Tehát nem akarok rá hajazni:)

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-17 19:51:10 (569)
Bármilyen hülyén is hangzik, tök régóta gondolkozom azon, hogy a víz miért pont átlátszó. Még kisgyerek koromban csodálkoztam el rajta emlékszem, és azóta, ha nem is nem hagyott nyugodni, de legalább is időről-időre felmerült bennem a kérdés. Ugyanis arra már rég rájöttem, hogy a természetben mindennek oka van. Valószínűleg ezért hiszek Istenben (és nem azért mert anyámék belémsúlykolták volna...). Hisz mindennek az oka Ő. Ezért nem lehet ezeket az okokat megfejteni teljesen, csak bizonyos részleteiben. Ezért maradnak nyitva mindig is az alapkérdések: hogy ne is foglalkozzunk velük. Hozzáteszem, szerintem az ateista ember amikor azt mondja, hogy "ez a véletlen műve" vagy "a sors akarta így", valójában Istenre gondol, csak gyáva és gyenge hogy kimondja. Esendő, nem szabad haragudni rá.
Nos az eredeti kérdésem (miért pont átlátszó a víz?), nem ilyen alapkérdés, épp ezért nyugodtan lehet rajta gondolkozni. De akárhányszor elő-elő jött bennem, hát választ sosem találtam rá.
Aztán tegnap rájöttem, de indirekt módon: éjszaka gyalogoltam hazafelé, ki voltam tikkadva és egy nyomóskútnál kortyoltam néhány jó nagyot. Felegyenesedve körülnéztem és rádöbbentem, hogy a víz a levegő esszenciája. Ezért átlátszó!
Az esszenciák tehát jelen vannak a világunkban. Levegő nélkül nem tudnánk élni, de víz nélkül sem. Tehát nemhogy létjogosultságuk van, hanem a legfontosabb közülük egyenesen létalkotó! A sűrítmények, melyeket olyan hajlamosak vagyunk az eredőjéhez képest lebecsülni, valójában az élet mozgatórugói közt vannak, de legalább is döcögősebben működik az óramű nélkülük. Vegyünk egy példát: a pálinka a sűrített napfény. A pálinkában nincs minden meg amit a nap kihozott a gyümölcsből, ugyanakkor egy kortyban tucatnyi barack zsúfolódik össze. Csak a legfontosabb, legértékesebb alkotórészek. De a pálinka azért is jó példa erre, mert megmutatja, hogy az esszenciák jótékony hatása csak egy bizonyos mértékig tart. Pont a töménységükből kifolyólag nem pótolhatják az eredetit amiből készültek. Ez még a vízre és levegőre is igaz: vízből nem lehet akármennyit fogyasztani, a levegőt viszont képtelenség túladagolni.
Befejezésül még egy általam nagyon kedvelt írótól két idézetet szeretnék bemásolni, ami az előző gondolatmenetemhez illik és valamennyire alá is támasztja. Félreértés ne essék, a Teremtő óvjon attól, hogy össze merjem hasonlítani magamat Hamvas Bélával. De nem is ő indította meg a lavinát, hanem csak egy korty víz hazafelé menet.
"A valóság küszöbe. Még én, de már nem az. Amikor az ember rájön arra, hogy a test tömény szellem, és a logika tömény mágia, és az anyag tömény anyagtalan, és a tartalom tömény forma, és a csoda tömény valóság."
“Felteszem ugyanis a kérdést: mi az a betegséghez igen hasonló nyugtalanság, az az irritált korlátoltság, az a zaklatott sietség - ma idegességnek mondják -, ami az ateistákra annyira jellemző? Vallás nélkül élni nem lehet. Régi megállapítás és megdönthetetlen. Van jó vallás és rossz vallás. Ez az egész. Vagy Istenben hisz az ember, vagy szurrogátumokban. E szurrogátum igen sokféle lehet: nevezhetik elvnek, világnézetnek, diktátornak, haladásnak, humanizmusnak. Nőknél hiúságnak, kevélységnek, önimádatnak, öltözködésnek, hisztériának, rigolyának. A mai vallásszurrogátum neve: materializmus. Hogy miért nevezi magát így, rejtély Én vagyok a materialista, kedvesem, én, aki a töltött paprikához és a szilvás gombóchoz imádkozom, aki az asszonyok füle tövéből áradó illatról álmodozom, aki a drágaköveket imádom, aki poligámiában élek az összes csillagokkal és virágokkal, és aki bort iszom. Bort. Halljátok? Mint mindenütt, a dolog itt is azon múlik, hogy jó, vagy rossz. Én vagyok a jó. A rossz materialisták anyagáról az az önkéntelen érzésem van, hogy az tulajdonképpen nem is anyag, hanem cement. Sem megenni nem lehet, sem meginni, sem megnyalni, sem vele aludni. Ez az anyag hullája, ez a ronda nehéz por, ez a hülyén szürke és köznapi ész jelképe, ez a mámortalan massza, ez a komisz rideg számítás (amely sohasem válik be), maga az absztrakció, ez az ateista anyag.“

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-17 17:26:02 (568)
"... Vallás nélkül élni nem lehet. Régi megállapítás és megdönthetetlen. Van jó vallás és rossz vallás. Ez az egész. Vagy Istenben hisz az ember, vagy szurrogátumokban. E szurrogátum igen sokféle lehet: nevezhetik elvnek, világnézetnek, diktátornak, haladásnak, humanizmusnak. Nőknél hiúságnak, kevélységnek, önimádatnak, öltözködésnek, hisztériának, rigolyának. A mai vallásszurrogátum neve: materializmus. Hogy miért nevezi magát így, rejtély. Én vagyok a materialista, kedvesem, én, aki a töltött paprikához és a szilvás gombóchoz imádkozom, aki az asszonyok füle tövéből áradó illatról álmodozom, aki a drágaköveket imádom, aki poligámiában élek az összes csillagokkal és virágokkal, és aki bort iszom. Bort. Halljátok? Mint mindenütt, a dolog itt is azon múlik, hogy jó, vagy rossz. Én vagyok a jó. A rossz materialisták anyagáról az az önkéntelen érzésem van, hogy az tulajdonképpen nem is anyag, hanem cement. Sem megenni nem lehet, sem meginni, sem megnyalni, sem vele aludni. Ez az anyag hullája, ez a ronda nehéz por, ez a hülyén szürke és köznapi ész jelképe, ez a mámortalan massza, ez a komisz rideg számítás (amely sohasem válik be), maga az absztrakció, ez az ateista anyag. ..."


(Hamvas Béla: A bor filozófiája, részlet)

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-03 17:15:34 (566)
ő lehet hogy nem, de én valami köcsög nagy fasz hívő vagyok. hanem teccik, gyere és kapd be.
[előzmény (563)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-03 10:14:40 (565)
Hátbazmeg
[előzmény (563)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-03 08:45:35 (564)
te valami buta kurva vagy vagy mi?
[előzmény (563)]

© tamicicaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-03 08:33:58 (563)
amúgy te valami hívő fasz vagy vagy mi?
[előzmény (562)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-03 00:55:33 (562)
A cikk nem teljes egész. Érdemes tudni két dolgot:

II. János Pál előtt már indultak bizonyos reformtörekvések, amelyekről lehetne hosszan regélni: a lényegük az volt, hogy megengedő legyen az egyház bizonyos szexualitást érintő kérdésekben: abortusz, terhesség-szabályozás, stb. A II Vatikáni Zsinatnak (1965) is voltak innen eredeztethető maradványai, de ez a szemlélet János Pál alatt teljesen önmaga ellentéte lett. XIV. Benedek tehát nem reformoknak ad teret, amikor az egyház engedékenyebbé válik ilyen kérdésekben, csupán elődei már álláspontjához próbál visszatérni.

2., Bár kétségtelenül a római katolikus vallás az a vallás, amelyik legjobban szeret beleugatni hívei magán és szexuális életébe, ezek az irányelvek nem szigorú erkölcsi parancsoknak, vagy hittételnek minősülnek, sokkal inkább véleménynek, melyekkel a katolikusok nagy része (köztük magas egyházi vezetők) nem is ért egyet. Ezket az ajánlásokat lehet elfogadni, de nem kötelező.
[előzmény (559)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-02 20:08:06 (561)
óvszert használjon akinek két anyja van.
[előzmény (559)]

© kkkkkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-02 16:11:19 (560)
én nevetek:D
[előzmény (559)]

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-02 15:04:29 (559)
http://origo.hu/nagyvilag/20060502enyhitene.html

Sírjak, vagy nevessek?

© Open Airválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 14:42:27 (558)
Az a bökkenő, hogy akkor miért van zárolva? Mert, ha olyan nagyszerű cselekedetek lettek volna, akkor nem lenne mit titkolniuk. De igazad van erről tényleg felesleges vitatkozni.
[előzmény (557)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 14:39:12 (557)
Hát erről felesleges beszélnünk amíg nem hozzák nyilvánosságra az adatokat. Te is arra a véleményre hallgatsz, ami szerinted igaz és én is arra, ami szerintem. Biztosat nem tudhatunk.
[előzmény (554)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 14:37:40 (556)
Érdekes dolog az ateizmus. Az egyetlen világnézet, ami nem valamire, hanem valaminek a hiányára épül... Mindenképpen furcsa. :)
[előzmény (555)]

© Open Airválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 14:35:56 (555)
Nem (csak) miatta vagyok ateista.
[előzmény (553)]

© Open Airválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 14:33:26 (554)
Az egyház eleinte abból szemszögből nézte a dolgot, hogy Hitler üldözi a zsidókat. Arra gondolt, hogy ha kiadja a keresztleveleket ők meg ússzák. És egy vallási problémával, a zsidókkal kevesebb.( Nem tudom hányadik) Piusz Pápára mulasztásaira gondoltam, akit II János-Pál hálánál előhoztak. Állítólag, ha nem is faji, de vallási alapon támogatta zsidó üldözést. Ezért vannak azok az ügyek máig zárolva a Vatikánba.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 14:26:29 (553)
Ezt se nagyon értem... nekem szar volt az irodalomtanárom, mégis szeretem az irodalmat
[előzmény (550)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 14:23:17 (552)
Szerintem mindenki belefolyhat a politikába. Mert a politika egy közösségi dolog és egy meghatározó tényező, mint pl. az egyház igenis képviselheti a véleményét, sőt kell is neki.

A II. VH alatt én olyan papokról, plébániákról tudok, ahol üldözötteket bujtattak. Hitler (ahogy a legtöbb diktátor) ki nem állhatta az egyházakat, és ahol tehette üldözte őket. Nem értem, mire célzol ezzel a homályos utalással az "egyházi tevékenységekre."
[előzmény (550)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 13:57:53 (551)
mit kell ilyen dolgokon csodálkozni? ott is emberek vannak.
[előzmény (550)]



Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ... > Következő >> Végére