Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vallás
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A vallás nagyon szép dolog, csak tudni kell kezelni

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-08-01 11:59:50 (701)
Nem is fogok válaszolni. Szarok bele.
[előzmény (692)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-08-01 10:30:35 (700)
"jezus nem beszelt egyhazrol"

De beszelt, legalabbis azt nem tudhatom, hogy valoban beszelt-e mert nem hallottam, de a biblia ir Peterrol, a kosziklarol, akire a hazat epiti...bar persze lehet, hogy ezt ugy talaltak ki es irtak hozza kesobb....

© kisbeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-08-01 04:41:53 (699)
olyasmivel tamadsz be amit nem is mondtam..A "szekularizalt vilagban" elsosorban aluliskolazott csoportok kozott fordul elo a 13 eves csajok meghuzigalasa, hazassagrol egy szot nem irtam egyebkent.Masreszt a hangsuly azon volt, hogy "akkoriban", vagyis amikor europara legalabb annyira nem volt jellemzo a szekularizaltsag mint az arab vilagra..harmadreszt meg nehezen fogod bebizonyitani, hogy akarata ellenere vett el barkit ( egyebkent errol sem irtam egy sort sem ), mert bar egy rakas felesege volt, tudtommal jol bant veluk..szal nem arrol van szo, hogy tevedsz, vagy ki kellene javitsalak, csak nem ertem hol irtam en hazassagrol amit 50 eves papa eroltet napjainkban valakire, meg ilyesmi..
[előzmény (694)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 23:28:41 (698)
"azert a keresztenysegnek volt egy-ket huzos uldozott evszazada is.
jezust megoltek, elso kovetoinek nagy resze hasonloan vegezte."

Jezus feltetelezett megolesenek mi koze van a keresztenyuldozeshez?

"a dogmatikus, megmerevedett kapcsolatot istennek ez az aktusa torte meg. a szubjektiv, fuggetlen lelkiismeret szabadsagat "

ezt ugye nem gondolod komolyan az ujszovetsegre hivatkozva?

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 21:25:18 (697)
protestans vagyok amugy! :) ertitek! :)

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 21:22:08 (696)
azert a keresztenysegnek volt egy-ket huzos uldozott evszazada is.
jezust megoltek, elso kovetoinek nagy resze hasonloan vegezte.
a mai napig vannak videkek, ahol a keresztenyeket uldozik. a forditott esetek igy a xxi. szazadra megritkultak.
jezus nem beszelt egyhazrol. sot mas sikra helyezte a diskurzust. jezus ota az ember es az isten kapcsolata szemelyes, "a templom karpitja meghasadt". isten emberre valt, emberkent halt meg. a dogmatikus, megmerevedett kapcsolatot istennek ez az aktusa torte meg. a szubjektiv, fuggetlen lelkiismeret szabadsagat adva.
meg ujabb urugyet es alkalmat a hatalmasoknak hatalmuk megalapozasara es kiterjesztesere. de a hit ettol is fuggetlen.
ajanlott olv.: ujszov.
[előzmény (695)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 20:23:14 (695)
nem tudom mi olyan csodálatos például a hitgyülekezetekben (valószínűnek tartom, hogy a vezetőknek az anyagiak), jó pár éve a házunkkal szemben a hitgyülekezet megvett egy régi diszkó épületet, és a gyülekezetet alkalmával még csak pár kocsi állt ott. most már van ott 2 kurvanagy épület (az egyik a felújított diszkó a másik pedig egy vadi új) és a gyülekezet napjain kurvasok kocsi áll már ott.
egy régi osztálytársamék is oda járnak, miután évekig nem találkoztunk és beszédbe elegyedtünk perceken belül felhozta, hogy menjen én is oda, mer "mit csinálok majd ha jön Isten, nyomok egy gitárszólót?" .. eléggé gusztustalan ez az egész dolog. eléggé agymosás szaga van, bár lehet, hogy ő csak alapban ilyen hülye, de szerintem így ment ez régen is, azért vállt ilyen elterjedté, vagy mert vagy befogadták a kereszténységet vagy meghaltak.

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 19:38:02 (694)
Tudtommal sehol az un. szekularizalt vilagban nem elfogadott dolog 50 eves oregembereknek az akaratuk ellenere kislanyokat felesegul venni, mint a muszlimoknal, foleg nem akaratuk ellenere. Javits ki ha tevedek
[előzmény (689)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 19:35:44 (693)
Az eroszak, a hazugsag es a zsarolas alkalmazasa gondolom nem is johet szoba, mint lehetseges opcio?
[előzmény (688)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 19:33:49 (692)
Meg lennek lepodve, ha kepes lennel neha konkret kerdesekre valaszolni nem pedig kiterni a valaszadas elol. Lehet, hogy nem akarsz a vallasok mellett kampanyolni - bar nem tudom, hogy akkor miert teszed - azonban az ertelmetlen es osszefuggestelen locsogasok es mellebeszelesek kifejezetten egy atlag teologus okfejtesei hasonlit.

Sebaj, felteszem megegyszer a kerdest, hatha kepes leszel valaszolni.

MIK AZOK A VALLASOK ALTAL KOZVETITETT ERTEKEK, AMELYEK OLYAN CSODALATOSSA TESZIK OKET SZAMODRA?
[előzmény (684)]

© dropkickválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 16:19:07 (691)
nem kötekedésképp, de ez nagyon nem csak Magyarországon van így, a karácsony időszakában a kereszténység elterjedése előtt is voltak ünnepek az egész világon.
[előzmény (683)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 14:10:20 (690)
Dehogynem. Az emberek joindulatat es hiszekenyseget kihasznalva, a vilagi szegenyseget magasztalva hatalmas anyagi haszonra tettek szert amin hatalmat es befolyast vasaroltak magunkak, ami segitsegevel tovabbi anyagi javakat haracsoltak ossze, es igy tovabb....
[előzmény (688)]

© kisbeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 13:48:30 (689)
akkoriban mindenhol kurogattak 13 eveseket a vilagban ( es ez ma is altalanos dolog, mas kerdes, hogy ki mit gondol rola, meg hogy a so called civilizalt vilagban ezzel nem szerez senki jo pontokat annak ellenere, hogy en 13 evesen mar nagyon meghuzigaltam volna egy ket osztalytarsamat, persze csak lanyokat :)...nem mintha vedeni akarnam ezzel az emlitett illetot..
[előzmény (681)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 13:39:37 (688)
Ez nem érdem, így működött és kész. Másképp nem is maradhatott volna fönt szerintem.
[előzmény (687)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 13:31:51 (687)
Na tehat akkor te is tudod nagyjabol, hogy zajlottak a dolgok: kb. 500 evvel a keresztenyseg, mint allamvallas bevezetese utan celebralhattak eloszor magyar nyelvu miset. Ezt szem elott tartva en elfogadom, ha jossz Maria kultusszal, meg karacsonnyal, de semmikeppen ne allitsd azt, hogy "A kereszténység azért is válhatott olyan meghatározóvá, mert mindig, minden korban, mindenhol beleépíte az adott terület népének vallását saját magába." Igen, lehet, hogy bizonyos dolgok beepultek, de ez ne legyen a keresztenyseg erdeme, mert a keresztenyseg eppenseggel tuzzel-vassal kuzdott ellene.
Es legyen igazad, legyel nalam muveltebb hitbeli kerdesekben, akkor viszont mar tenyleg abszolut nem ertem, hogy miert irsz olyanokat, mint amit fentebb is ideztem. Azert, hogy bosszants?
[előzmény (686)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 13:16:49 (686)
Hát én aztán kurvára semmit nem vártam el tőled... Nem győzködtelek szerintem. Ha meg nem hiszed, hogy a hiedelmek beépültek a kereszténységbe, akkor ne hidd el.
Tudtommal először Luther Márton fordította le a Bibliát. Gondolom, 1517 (asszem) után, amikor bújdosott (asszem Wartburg várában). Az első magyar nyelvű mise valószínűleg huszita mise lehetett a XV. században. Gyanítom megégették az illető papot.

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 12:59:50 (685)
Mikor hangzott el az elso magyar nyelvu mise? Ki es mikor forditotta le eloszor a Bibliat a sajat nyelvere?
Amellett, hogy nem all szandekomban becsmerelni az altalad emlitett es magasztalt "osi tudast", termeszetkozpontusagot, stb. sajnos meg kell ertened, hogy egy olyan vilagban elsz, ahol pusztan erre a tudasra tamaszkodva te magad eletkeptelen vagy. Es ezzel le is zarhatjuk ezt a "4000 eve nem fejlodtunk semmit" okorseget.
Es komolyan hidd el, hogy nekem sem az a szandekom, hogy (bar minden zsigerem ezt kivanja) a vallasok ellen kampanyoljak. Kenytelen vagyok elfogadni, hogy vannak akiknek sokat jelent egy felsobb intelligenciaba, tulvilagba, stb. vetett hit. Talan igy konnyebben helyezik el magukat a vilagban, nem tudom, de nem is erint. Vagy azt is el tudom fogadni, hogy bizonyos emberek igenylik egy erkolcsi szabalyrendszer jelenletet az eletukben es hiszik azt, hogy egy effele szabalyrendszerhez idomulva valoban teljesebb, lelkiismeretesebb eletet elhetnek. Akinek minderre van igenye, az csinalja.
Akkor baszom fel magam, amikor egyes vallasos emberek valotlansagokat allitva (mint pl. a te marhasagaid is par hsz-szal lejjebb), vagy baboba-szeru hiedelmekre epitkezve probalnak meggyozni az igazukrol, es tolem elvarjak, hogy a cafolatom minimum tudomanyosan megalapozott legyen.
[előzmény (683)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 12:34:58 (684)
Figyelj, én nem akarok kampányolni az vallások mellet, miért is tenném. Annyit szerettem volna csak mondani, hogy a vallás nem feltétlenül az a démoni tényező volt az emberiség életében, ahogyan azt itt beállítják sokan. Tudom, rengeteg bűne volt a történelem folyamán a keresztény egyháznak. De voltak erényei is azt be kell látni, én nem dönteném el, hogy merre billen a mérleg nyelve, csak lécci, ne fekete-fehérben gondolkozzunk már. Ugyanolyan dogmatikusak vagytok, mint az egyház sokszor....

És azt ne feltételezd légyszíves rólam, hogy vallási, hitbéli kérdésekben alapműveltségi szintű fogalmam sincs, mert szerintem több van, mint neked.
[előzmény (682)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 12:24:35 (683)
Sokat nem fogok magyarázni, kérdezz meg bármilyen vallástörténészt.
Hát a Mária-kultusz például mindenképpen azért alakult ki, hogy az emberek jobban elfogadják az új vallást... Még egy példa: "A magyar Karácsony valójában nem is Jézus születésének ünnepe. Eredetileg a pogány időkben ünnepelt téli napforduló ünnepe. A régmúlt idők földműveseinek létfontosságú volt ez az időszak, hiszen nyáron megtermett minden viszont a tél a hideget, a szűkölködést jelentette számukra. Tehát joggal ünnepeltek akkor, amikor a napok hosszabbodni kezdtek és elindultak végre egy szebb időszak felé. A Karácsony szó, amúgy a szláv eredetű "korcun" szóbol ered, jelentése: átlépés. Később mikor felvettük a kereszténységet, akkor ebbe az ünnepbe építették bele Jézus születését, mint a világosság, fény eljövetelét a sötétség után. Jézus valódi születésének időpontja egyébként vitatott. Sokan november 25-ére teszik. Igazából meghatározhatatlan az akkor sokféle időszámítási rendszer használtata miatt." Satöbbi, satöbbi, számtalan példát lehet hozni nemcsak Magyarországról.

Számodra mit jelent az érték? Mert amiket felsoroltál, én nemigen látom benne. Egy akkori világban, ahol iszonyú káosz uralkodott, a vallásnak igenis nagy szerepe volt abban, hogy az egészet némiképp kontrollálja. Ez egy. Kettő, elsősorban a keleti vallásokra gondolok, mikor a valódi értékeiről beszélek, az ő álltaluk közvetített tudás, többet ér egy monitornál az biztos. De ha csak szigorúan az evangéliumokat nézed, akkor is megállapíthatod ezt: a legtöbb ember közelében sincs a tanításokhoz, pedig egyszerű emberi értékekről beszél Jézus. Aztán sajnos rosszul használták fel a szavait sokszor...
[előzmény (682)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-31 09:11:49 (682)
Az elottem iro mar kivesezte egy reszet, de azert csak en is leteszem a tantuszt, mert egyszeruen nem fer a fejembe, hogy lehet ekkora boduletes okorsegeketet monitorra vetni.
Rogton az elso mondat:
"A kereszténység azért is válhatott olyan meghatározóvá, mert mindig, minden korban, mindenhol beleépíte az adott terület népének vallását saját magába."
Ezt az ember ugy gondolna, hogy nem kellene magyarazni, de megis. Akkor ezek szerint a kereszteny hitteritok nem arra szolitottak fel a megteriteni kivant nepeket, hogy hagyjanak fel a balvanyimadattal? Nem uldoztek pl. a keltakat, morokat? Bar lehet, hogy en vagyok ostoba, es nem figyeltem meg fel eddig az osmagyar vallas, hiedelem- es mondavilag elemeire amikor templomban voltam.

A kovetkezo agyrem:
"Ha valaki azt mondja, hogy kevesebbet tudtak a világról, mert a tudomány nem tartott ott, mint napjainkban, akkor gondolkozzon el azon, hogy milyen értéket tudott felmutatni a modern tudomány eddig. Lényegében semmivel nem tudunk többet a körülöttünk lévő világról, (életről, anyagról, energiáról stb.) mint 4000 éve mondjuk."
Ezt sem tudom, hogy miert allok neki magyarazni mert annyira nyilvanvalo ennek az ellenkezoje. Azt elfogadom, hogy Te szemely szerint valoszinuleg tenyleg a 4000 evvel ezelotti szinten vagy az eletrol, anyagrol, energiarol birtokodban levo tudast illetoen. Mindenesetre remelem azert az megnyugtat, hogy az asztalodon vilagito monitor nem valami ordongosseg, vagy bubaj folytan teszi neked lehetove, hogy ezt a sok suletlenseget megoszd velunk es anyukad sem raolvasassal gyogyit meg amikor telen megfazol.
Es hogy ezt mind az "akkori" tudas maradvanya amit a vallas volt olyan kegyes megmenteni nekunk? Mondjuk pl. a kereszteny egyhaz? Akik pl. eliteltek Galilei-t, vagy pl. az akkoriban sokkal fejlettebb arab orvostudomanyt egy az egyben kuruzslasnak titulaltak?

Miert kell neked mindent interpretalnod amirol meg csak alapmuveltsegi szintu fogalmad sincs?
[előzmény (674)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 18:20:13 (681)
"Az utolsó mondat kivételével számomra semmivel sem csökken a vallások álltal közvetített érték, eszmeiség."

Ami pedig... ?

"Azt mindenkinek látnia kell szerintem, hogy a régi emberek nem voltak semmivel sem hülyébbek, mint a maiak. Sokkal közelebb álltak a természethez, annak törvényeit sokkal inkább érezték és ezért be is tartották. Ha valaki azt mondja, hogy kevesebbet tudtak a világról, mert a tudomány nem tartott ott, mint napjainkban, akkor gondolkozzon el azon, hogy milyen értéket tudott felmutatni a modern tudomány eddig. Lényegében semmivel nem tudunk többet a körülöttünk lévő világról, (életről, anyagról, energiáról stb.) mint 4000 éve mondjuk. És akárhogy is nézzük az akkori tudás egyetlen értékelhető maradványa a vallásokban található."

Persze, ok is ugyanolyan okosak voltak mint mi. Ugyanugy tudtak, hogy ha sokat maszturbalsz megvakulsz, a nok Eva bunei miatt menstrualnak, Isten pedig 6000 eve teremtette vilagot, Mohammed igazan erkolcsos volt, hogy 13 eves kiscsajokat nyiltan es erenyesen kurogatott az eretnekeket pedig halalra itelte, csakugy mint mai kovetoi, Yahvee erkolcsosen aldozta fel az egyiptomiak elsoszulottjeit es csonkitotta meg kivalasztott nepenek peniszet, a draga majak es inkak erkolcsi magassagukban aldoztak halomra fenykorukban az ellenseges nepeket ritualisan, eljenek a romaiak is akik kutyakat feszitettek keresztre minden evben, hogy megbosszuljak a nyomorultakon a gallok tamadasat! Pusztuljon a romlott modern ember
[előzmény (669)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 17:35:15 (680)
szerintem félre értettél. én nem denevérekre kérdeztem. hanem azokra, az egykor emberi lényekre, akik ma már démoni lények és más emberek vérét szívják, ha éhesek, és nappal alszanak.

amikor istenről beszélünk akkor se nyögi be senki, hogy nagy álisten az ösrobbanás, evolúció, stb.
[előzmény (679)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 17:11:14 (679)
nagy álvámpír (Megaderma lyra)
Kisemlősökre vadászik döntően, a harapása relatíve az egyik legerősebb az állatvilágban.
[előzmény (678)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 17:00:10 (678)
szerintetek is vannak vámpírok?

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 16:13:11 (677)
:)

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 16:13:00 (676)
Van olyan jelentős jelkép mint az ikthüsz vagy a dávid-csillag... 1-2-3 fotosopp!
[előzmény (675)]

© bandi669válasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 16:04:06 (675)
Jó, ennyi erővel kimaradt még pár biztosan.
[előzmény (673)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 15:57:58 (674)
Hajrá!
[előzmény (671)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 15:56:19 (673)
Én a keleti vallások álltal használt szvasztikára gondolok
[előzmény (672)]

© bandi669válasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-30 15:54:52 (672)
A sarló meg a kalapács sincs rajta. Ezek vallások.
[előzmény (670)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére