Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vallás
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A vallás nagyon szép dolog, csak tudni kell kezelni

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ... > Következő >> Végére

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 13:02:04 (821)
Erre talán az lehetne egy lehetséges megoldás, hogy a gyerekek közt végeznek kutatást. A tanárok közt általánosságban szerintem gyakoribb a pedofília, igaz, valószínűleg egyházi iskolákban még inkább...
Én nem hinném egyébként, hogy olyan súlyos lenne a helyzet, kár lenne rásütni a bélyeget az összes papra. Persze ha valaki alapból fikázza a vallást, annak ez kurvára kapóra jön, ahogy maxwellnek is minden egyes cigányhír...
[előzmény (820)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 12:10:34 (820)
Szerintem elég nehéz egy ilyen statisztikát megcsinálni, hiszen egy pedofil pap sem fogja azt mondani, hogy pedofil. Így azonban valóban nagyon kicsi arány jön ki, hiszen csak azok erősíthetik a pedofilok statisztikáját, akikről kiderült.
[előzmény (819)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 10:26:43 (819)
Nem is perelni kéne őket,inkább kötél vagy sortűz.

Készült arról statisztika, hogy mondjuk száz papból/apácából mennyi a pedofil? Nem hiszem hogy túl nagy az arány.
[előzmény (818)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 08:49:06 (818)
Tehát, akinek pedofil indíttatásai vannak és ezeket büntetlenül ki akarja élvezni, sőt még fizetést is kapna érte, szegődjön el a katolikus egyház egyik bentlakásos neveldéjébe tanítótestvérnek.
Király :(
nevetséges, nyilvánosságra hozzák azoknak a nevét, akik elszenvedték az egészet, de azokét, akik bűnösök nem lehet nyilvánosságra hozni
[OFF egy kicsit: ez olyan, mint amikor bemondják, hogy az egyik áruházban olyan grillgyújtófolyadékot forgalmaznak, ami 40 fokon magától felrobban, de nem mondják be, hogy melyik áruházban és hogy melyik termék az - folytathatnám a sort még aflatoxinos paprikával, lejárt szavatosságú átcimkézett termékekkel, romlott hússal stb. De az is jó, amikor egy tanút egy az egyben bemutatnak a tévében, gyakorlatilag a lakhelyét is be lehet azonosítani, amíg a gyanúsitott ifj. Gy. Károly szeme ki van takarva és minden személyiségi joga szigorúan be van tartva... nevetséges]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-27 07:34:06 (817)
http://www.origo.hu/nagyvilag/komment/20090525-gyermekbantalmazas-az-ir-katolikus-iskolakban.html?cmnt_page=1

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-26 19:31:14 (816)
Ma már nem átkoznak ki emiatt, hanem inkább rogyásig keresheted magad vele, ld. szcientológiai egyház.
[előzmény (815)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-26 14:15:02 (815)
És a kiátkozásról ne is beszéljünk...:D (bár szerintem az nagyon kúl,ha valakit a pápa személyesen kiátkoz emiatt...)
[előzmény (814)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-26 14:11:50 (814)
ha valaki ma ugyanezt leírná, ráhívnák a drog kommandót.
[előzmény (811)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-26 13:43:14 (813)
Mikor voltak jók? ;)
[előzmény (812)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-26 09:07:48 (812)
Így már sokkal rosszabbak a kilátások...
[előzmény (811)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-25 23:14:05 (811)
Judás evangéliumábnan(ha az ,az ,amit annak mondanak) az van ,hogy az Isten,akit mi annak hiszünk ,valójában két alacsonyab rendű isten,akiket azért taszítottak a legalsó Aion-ok egyikébe,mert egyikük örült másikuk pedig vérengző(ez mondjuk megmagyaráz mindent..:DDDD),ők uralják a bólygókat ...felettük még számtalan isten és Aion van,akikhez Jézus is tartozik,és nagyon kevés ember...
(bár ugye ezt is egy ember jegyezte le....)
[előzmény (803)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-25 15:58:20 (810)
A középkorban hátt nem tudom a szegény rétegnek hány százaléka tudott olvasni ,de szerintem nagyon nagyon minimális, így meg igazából ez a tény, hogy nem szabadott olvasniuk az már mindegy. Ráadásul ez az egyház részéről teljesen logikus volt, meg lehet nézni mi lett akkor, amikor bizonyos csoportok másként kezdték el értelmezni a Bibliát...:)
[előzmény (806)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-25 15:16:57 (809)
Nagy hiba egyébként az emberek többségénél, hogy túlságosan összemossák a vallást az egyházzal. Nem mondom, hogy a kettőnek köze nincs egymáshoz, de attól, hogy valaki az egyház intézményét elutasítja, még nem kell hogy a valláshoz alapjaiban is ugyanígy álljon.
[előzmény (806)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-25 15:14:02 (808)
Na igen, Merle nekem is nagy kedvencem. Szerencsés vagy, hogy még hallhattad....
[előzmény (806)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 16:07:41 (807)
Asimov nagyon atom! Meg az o regenyeit legalabb nem irtak at ezerszer, mint a bibliat! :-)
[előzmény (802)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 15:09:36 (806)
Olvastam Merlenek a Francia História sorozatát úgy a hatodik kötetig és ami teljesen megdöbbentett, az ahogy leírja, hogy igazából a középkorban az embereknek nem is volt joga olvasni a Bibliát. A papok és egyéb csuhások magyarázták nekik. A hugenottáknak az a tette, hogy olvasták a Bibliát, az Ótestamentumot, zsoltárokat énekeltek stb. már eleve eretnekségnek számított. Pedig hát ezen alapul a vallás. Mondjuk tény, hogy akkoriban nem is volt erre nagy igény, amennyien tudtak olvasni...

(És el is bírom képzelni, hogy ez így volt, mert Merle minden munkáját általában egy elég mély kutatómunka alapozta meg. Hallottam egyszer a Francia Intézetben beszélni. Fantasztikusan intelligens ember volt.)
[előzmény (804)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 13:08:37 (805)
Asimovot én is birom, nagyon tetszett a magyarázata a csodákról, és az ezek köré épült kultuszokról és vallásokról.Valószínű a mai vallások egy része is eredeztethető innen. És ezzel szerintem, ahogyan a hittel sincs baj, ameddig a dolog a visszájára nem fordul az egész. Gondolok itt most az pl Istenért meghalni vágyókra.
[előzmény (802)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 11:44:48 (804)
Hát itt alapból az a probléma, hogy adott egy szöveg. Ezt kizárólagosnak tekinteni már rögtön problémás, de még inkább azzá válik, ha magyarázzák. Ugyanis sok minden van ebben a szövegben, tehát sok mindent ki lehet emelni belőle, és ugyanígy elhalványítani. Nem mindenki olvassa, aki elfogadja kizárólagosnak. Így aztán a magyarázat válik kizárólagossá, és innentől - még ha valamiféle felsőbbrendűtől is származott a szöveg - rögtön emberivé válik. Ez a szöveg lehet a Biblia vagy a Korán mondjuk.
Ugye, nehogy azt gondoljuk, hogy a Korán egy agresszivitásra buzdító irat. A mórok, akik meghódították az Ibériai félszigetet, olyan szellemben tették ezt, hogy a kereszténységet mellette békén hagyták, mert ők tiszteletben tartották mások hitét. Ugyanarra a Koránra hivatkoztak, mint most a tálibok.
Igen peti, Ábrahámot felszólította erre az Úr, de végül nem kellett megtennie, ez tényleg egy próbatétel volt.
-
Lehet, hogy demagógnak fog hatni, de szerintem Isten igazsága nem az ember igazsága. Isten és a Sátán talán ugyanaz. De hogy egyik sem szakállas, és nem is nő, az biztos:D

© sritaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 09:15:19 (803)
Akkor miért bünteti az ártatlanokat? A próbatétel-elmélet nem túl barátságos. :(
[előzmény (802)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 07:40:01 (802)
Lehet, hogy kicsit későn, de most kezdtem el olvasni az Alapítvány sorozatot és így kicsit utánaolvastam Asimovnak is. Nekem az ő mennyországról és pokolról alkotott elmélete nagyon tetszik. Sőt azt kell, hogy mondjam, hogy ugyanarra a következtetésre jutottam én is, mint ő. Ha van Isten, nem lehet olyan kegyetlen, mint amilyennek olyan sokszor leírják és, mivel felsőbbrendű és mindenkinél többet tud, nem lehet annyira kicsinyes, hogy csak azért büntessen, mert nem hiszel benne.
[előzmény (801)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-23 22:50:43 (801)
A legtutibbat eddig egy nálam hát nagyobb élettapasztalattal rendelkező valamikori szerb - egyébként pravoszláv és hát eléggé vallásos - munkatársnőm mondta ezzel kapcsolatban, hogy legjobb ha megismerem a külöböző vallásokat, aztán azok a dolgok amelyek számomra elfogadhatóak azokat megtartom, így kialakítva a saját "vallásomat".

Szakállas nőt nem láttál még? :-)
[előzmény (799)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-23 22:21:52 (800)
797-re ment
[előzmény (799)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-23 22:21:26 (799)
Na én is erre gondolok. Egy pillanatig sem vontam kérdőre a szakállast, bár lehet hogy nő. Azért bocsátottam vitára a dolgot, hogy megtudjam mások mit gondolnak erről. Én azt gondolom, hogy egy Isten sosem kérne ilyet és hogy csak egy ember vár el hasonlót egy másiktól Isten nevében. Ezért nem értem, hogy egyesek mégis miért halnak meg a nevében. Persze emögött elég mély társadalmi, szociológiai, pszichológiai, történelmi stb. stb. okok húzódnak meg. Csak a logikai ellentmondás az, ami megragadott a kérdésbne.

Nem kérném soha a gyerekemet, hogy haljon meg értem. De ha jól tudom, az egyik bibliai történet pont arról szól, hogy talán Ábrahámnak meg kell ölnie az egyetlen fiát, vagy valami. Bocs ha nem idézek pontosan.
De száz százalékig egyetértek. Egy Isten soha nem kérne ilyet. Bár a görög istenek között lehet, hogy találnánk olyat, akinek ez a heppje:)

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-23 22:19:39 (798)
hallod, ha mindenható akkor akkor pihen amikor akar!

amugymeg a vallásoknál kevés ellentmondásosabb dolog létezik. de mondjuk ez is az egésznek a lényege, hogy feltétel nélkül el kell hinni a dolgokat.
[előzmény (796)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-23 22:14:51 (797)
Ez baromság. Van egy gyereked. Kérnéd bármikor arra, hogy haljon meg érted? A vallás emberi dolog, ezért nem a vén szakállast kéne kérdőre vonni, hanem azt a csomó álszent majmot, aki mindent belemagyaráz.
[előzmény (796)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-23 21:49:42 (796)
Szerintem nem kéne, én nem hiszek Istenben, de vannak akik szerint meg kell. Ezek általában jobban ismerik Istent, vagy legalábbis a róla szóló történeteket, mint én, ezért nem értem, hogy miért kell meghalniuk érte.

Nekem Rich Kid válasza tetszik a legjobban egyébként:) De az, hogy a hetedik nap megpihent, csak azt magyarázza, hogy nem fáradhatatlan, azt nem bizonyítja, hogy nem mindenható...
[előzmény (788)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-23 14:35:31 (795)
Na ja, nekem is ez ugrott be... A kérdésekre a válasz: nincs, de, nem is kérte soha. Egyetlen halandótól kérte ezt, ha lehet így fogalmazni, az Jézus volt. Annak lehet volt értelme.
[előzmény (788)]

© sritaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-22 21:58:08 (794)
Úgy érzem, te már arra a szintjére jutottál a harcnak, hogy gyakran már álmodtál is róluk, jól sejtem? :)))
[előzmény (793)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-22 21:56:54 (793)
vegyszert nekik!
[előzmény (792)]

© sritaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-22 21:55:34 (792)
Szegények, hiszen ők is csak éhesek. Ennék a burgonyát, mint mi.
[előzmény (791)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ... > Következő >> Végére