Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Aktuálpolitika
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Aktuálpolitika

Elejére << Előző < ... 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 > Következő >> Végére

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 14:18:28 (193)
első és legfontosabb: a zsidóellenességből nem biztos hogy egyenesen következik a holocaust tagadás.
[előzmény (192)]

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 14:11:07 (192)
A kérdőívnél tényleg feltűnő, hogy bizonyos kérdések ellentmondanak egymásnak l. nem érdekes, ki zsidó/zsidóellenesség akadályozza a zsidók beilleszkedését, a "demokrata" mindkettővel egyetért. Ez tényleg hiba. Viszont 1. ezek nem Vásárhelyi kérdései, hanem korábbi reprezentatív felmérések kérdőíveiből vette őket, hogy az eredmények összehasonlíthatók legyenek, 2. azért nehéz valakit úgy összezavarni pár kérdéssel, hogy a TASZ ügyvivőjéből bonehead legyen.

A kérdéseket lehet vitatni, azt is, hogy mi volt a cél, de az eredmények közel járnak a valósághoz. Az ELTE történelem szakán megdöbbentően sok Nagy-Magyarországos, zsidógyűlölő, félfasiszta barom van, saját tapasztalataim alapján is, és akkor vajon mennyi van ott, ahol Hegedüs Lóránt a góré?
Egyébként a Pázmány sajtóközleményt adott ki, hogy nem tudott a vizsgálatról és fel van háborodva, miközben a kitöltött kérdőíveket korábban el akarták kobozni Vásárhelyiéktől, jogellenesen, nehogy vmi kiderüljön. Ennyit a képmutatásról.

Te nem érzed problémásnak, hogy esetleg Holocaust-tagadók taníthatnak a II. vh-ról?

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 19:40:31 (191)
no megtaláltam az eredetit is. Ez is olyan mint egy vicc

A zsidókkal kapcsolatos állítások elfogadása/elutasítása (adatok %-ban)

Egyetért Nem ért egyet Nem tudja Össz.

Ma Magyarországon már nem érdekes, hogy ki zsidó és ki nem az 51 45 4 100

Az antiszemitizmus alapja az irigység 35 59 6 100

Nincs abban semmi kivetnivaló, hogy valaki bizonyos helyzetben magyarnak,

más helyzetben zsidónak érzi és mondja magát 53 42 5 100

A zsidók is a magyar nemzethez tartoznak 76 19 5 100

A házasság szempontjából nincs annak jelentősége, hogy valaki zsidó vagy nem zsidó 70 27 3 100

A zsidók beilleszkedését a magyar társadalomba elsősorban a zsidóellenesség akadályozza 42 50 8 100

A zsidókérdést az antiszemiták találták ki 40 46 14 100

Érthetetlen, hogy egyesek miért utalják a zsidókat 52 36 12 100

A zsidók bomlasztják és gyengítik az őket befogadó nemzeteket 21 71 8 100

Magyarországon a zsidók érdekei sokszor mások, mint a nem zsidóké 49 43 8 100

A zsidók igazán nem is akarnak beilleszkedni a magyar társadalomba 24 60 16 100

Jobb lenne, ha a zsidók saját államukban, Izraelben élnének 22 66 12 100

Mindenekelőtt a zsidók tehetnek arról, hogy létezik zsidóellenesség 23 65 12 100

A zsidóknak még sokat kell változniuk ahhoz, hogy egyáltalán ne különbözzenek a magyaroktól 32 56 12 100


a teszt második fele, cigányos:

cigányokkal kapcsolatos vélemények megoszlása (adatok %-ban)

Egyetért Nem ért egyet Nem tudja Össz.

Vannak rendes cigányok, de a többségük nem az. 66 31 3 00

A cigányok nem tesznek semmit azért, hogy beilleszkedjenek a társadalomba. 46 45 9 100

A cigányokat rá kellene kényszeríteni, hogy úgy éljenek, mint a többi ember. 36 61 3 100

A cigányok művészete gazdagítja a magyar kultúrát. 78 20 2 100

A cigányoknak nem szabad lemondaniuk a hagyományaikról. 81 16 3 100

Azok az értékek, amelyek szerint a cigány családokban nevelik a gyerekeket,

nem alkalmasak arra, hogy boldoguljanak a mai világban. 53 38 9 100

A cigányok nem érdemlik meg, hogy támogassák őket. 22 72 6 100

A cigányok a hátrányos megkülönböztetés miatt nem tudnak beilleszkedni a társadalomba. 50 42 8 100

A cigányokat el kellene különíteni a társadalom többi részétől. 18 79 3 100

A magyar kormánynak még többet kellene tennie a cigányokért. 52 41 7 100

A cigányoknak a vérében van a bűnözésre való hajlam. 35 56 9 100

A cigányokkal szembeni ellenérzésekről elsősorban maguk a cigányok tehetnek. 60 35 5 100

Az egész társadalom felelőssége, hogy a cigányok problémája megoldódjon. 76 21 3 100

A cigány lakosság számának növekedése veszélyezteti a társadalom biztonságát. 44 44 12 100

A cigányok beilleszkedésének fő akadálya alacsony iskolázottságuk és a szakképzettség hiánya. 77 20 3 100


© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 19:32:44 (190)
na itt van még egy:)

FASISZTASÁGFELMÉRŐ KÉRDŐÍV
LEENDŐ TÖTÉNELEMTANÁROK SZÁMÁRA
készítette: Vásárhelyi Mária


1., Ön szerint a magyarok büdöshónaljú sztyeppei parasztok?
a., igen (fel van véve, nem kell tovább írnia)
b., nem (valószínűleg Ön kibukik. Na mindegy töltse ki, aztán meglátjuk)


2., Tudta-e, hogy Ön fasiszta?
a., nem
b., igen
c., sejtettem


3., Szégyelli-e a pofáját?
a., igen
b., nem


4., Van-e a ruhatárában piros, fehér, vagy zöld ruhák kombinációja?
a., nincs
b., van


5., Válasszon az alábbi lehetőségek közül:
a., apám nyilas volt
b., én vagyok nyilas
c., a gyerekemet fogom nyilassá nevelni
d., a nyilas jegyben születtem


6., Szereti-e a maceszgombóclevest?
a., még nem ettem (látens antiszemita)
b., ettem, és izlett (szalon-antiszemita)
c., ettem, de nem izlett (MIÉP-es)


+1., Ön szerint én jó szociológus vagyok?
a., igen (megbocsátva minden bűne)
b., nem (hülye antiszemita disznó!!!!)

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 18:38:02 (189)
szarba van a gazdaság, a miniszterelnök segge előtt lebeg a láb, és ti arról beszéltek az aktuálpolitika topicban, hogy antiszemiták e a történészhallgatók, meg mi vót a kommunizmusba.... eh, felelőtlen polgárok :)

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 17:03:21 (188)
Van bármilyen tulajdonotok, földetek? Erre kíváncsi volnék.
[előzmény (186)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 13:03:36 (187)
szerintem ez szarabb...
de hát kinek milyen a humora:)

És, hogy ki vette komolyan? pl Jurij A. Gagarin! elég szép elemzést írt erről, ami érdekes annak fényében, hogy az elejétől kezdve tudta miről van szó...
[előzmény (183)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 12:03:05 (186)
Kedves gi-joe kolléga!
Nos igen: az államosítás!
Mint mindektten tudjuk a szocializmusban a munkásnak a saját minkáját kell eladni így létre jön a konkurencia két munkás között és így a verseny. Ez a versen y nem jó, hiszen a határokat tágítja. Tágítja és így jöhet létre, hogy kevesebb munkáért több pénzt, illetve ennek reverzét kapja a munkás. Ez kicsit ütközik az egyenlőséggel. Az államosítás során ezt a versenyt - s így a határokat is - szerényebb keretek közé próbálták szorítani. Elég nagy hatékonysággal. Ezzel szemben ma a határok annyira szét tolódtak, hogy van olyan ügyvéd aki óránként húszezer forintot keres - a középosztály legfelsőbb részéből - illetve van olyan munkás aki havonta minimálbéren él. Hozzá kell tenni, hogy ez utóbbi tízszer, hússzor többet dolgozik, és természetesen nyilván alulképzettebb. Ellenben a szoclializmusban nem ez az osztály ennyire elnyomva, tönkretéve, kizsákmányolva az államosításnak köszönhetően, hiszen az állam akkorára emelte a bért, hogy abból mindenre tellett. Panellakás, autó, minden évben külföldi nyaralás, talán nyaraló. Persze az állam ott követte el a hibát, hogy ezt az adott gyárak bevételével aránytalanul tette. A megoldás a nagyobb termelé lett volna, a munkások öszefogottabb, termelése. Ezt pedig NEM lehetséges cirka negyven év alatt kiépíteni. Továbbá az ipart is fejleszteni kell. Az is pénz!

Üdvözletem
[előzmény (177)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 11:47:12 (185)
Ez az amiben nem értünk egyet.
[előzmény (182)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 11:28:37 (184)
helyesen: nem mozdul onnan
bocs
[előzmény (182)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 11:25:05 (183)
ugyan hunor, bazze, itt mindenki levette, hogy miről van szó.

a gond nem az indíttatással volt, hanem azzal, a nevetségesen alacsony színvonallal, ahogy azt a jobboldali rejszbrigád, a jobbik tálalta.

a vásárhelyi máriás baromségra valahogy így kellett volna regálni, igaz, ehhez eredeti gondolatokra és rendszeres nem életre van szükség.

ANTISZEMITÁK AZ ELTE KÖZPONTI ÉPÜLETÉNEK CSEREPEI

BUDAPEST (2004. február 24.) – Zsidóellenes magatartás jellemző az Eötvös Loránd Tudományegyetem Múzeum körút 4/A alatt található „A” épületének tetejét borító cserepekre. Ezzel az eredménnyel zárult le legalábbis az a kutatás, amelyet Vásárhelyi Mária vezetésével végzett az ELTE szociológiai intézete.

A Matula Magazinnak Vásárhelyi elmondta, 840 cseréppel töltették ki azt a kérdőívet, amelyet kifejezetten kerámiacserepek kisebbségekkel kapcsolatos attitűdjeinek vizsgálatára fejlesztett ki a jeruzsálemi Yad Vashem intézet. „Mi magunk is megdöbbentünk azon, hogy néhány cserép milyen nyíltan vállalta antiszemitizmusát” – nyilatkozta a neves társadalomtudós. „Arra a kérdésre például, hogy engedné-e gyermekét izraelita vallású társsal házasodni, a legtöbb cserép semmit nem válaszolt.” Vásárhelyi szerint az is elszomorító, hogy Magyarországon a cserepek legtöbbször pikkelyes, krokodilbőrre emlékeztető formába rendeződnek

[előzmény (169)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 11:20:32 (182)
való igaz, felesleges onnan kriángatni, az már mozdul onnan, ahová a fijúk kitartó munkával letornázták...
[előzmény (180)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 11:16:44 (181)
baloldal sincs, nemhogy normális.
[előzmény (179)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 10:35:37 (180)
Az nem számít amit én mondok, hiszen normális Magyarországot is csak most faragnak Megyóék... Hogy tetszelegnek ezzel a szarsággal. Még szerencse, hogy a modern H Kovács meg Medgyessy kirángat minkt a balkáni barbárságból. :-))
[előzmény (178)]

© htlecsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 09:11:02 (179)
nincs normális jobboldal. normális baloldal van most ? vagy van vagy lesz ?

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 08:29:41 (178)
miért, szerinted van, lesz?
[előzmény (175)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 03:32:25 (177)
annyira szanalmasnak tartom mikor van egy ilyen madar, aki az ilyen humort csak ugy okadja mint susu a tuzet. ezt azert tartom fontosnak kiemelni, mert
"Én nem vagyok jobboldali, de egy konstruktív, nem gyöpös jobboldalt én is támogatnék.
Az a baj, hogy ez nincs Magyarországon."(Eb) az ilyen embereket mind elriasztja. azaz ellenkezo hatast er el, de azt aztan permanens jelleggel. gondoltam, kivarom mig lecsillapodnak a kedelyek, mert haboruban hallgatnak a muzsak vagymi:)

tehat a kortes pelda latom sikert aratott:) ugyhogy ezzel kezdem, a nagy tomeg nem tudom rossz-e es nem tudom van-e igazan jo valasztas a mai palettan, de egyelore nem is errol beszelunk, ugyhogy ezt nem is hozom be. maga a valasztas azonban szerintem nelkulozhetetlen a kibontakozashoz. gondoljunk bele hogy a gyerek azzal kezdi az eletet hogy kedvenc jatekot, kedvenc ruhat kedvenc jatszopartnert valaszt, kesobb kedvenc csaj/pasit aztan ferjet/feleseget valaszt, munkahelyet stb. vagyis eletunk valasztasokbol all, pont a politikat kizarni ebbol a korbol veszelyes dolog. es mint a tortenelmi pelda mutatja nem is szul tartos megbekelest. (kulonben most is egypartrendszer lenne), vagyis fenntartasa kizarolag terror utjan mehet vegbe. vagyis a rendszer magatol a definiciotol kiindulva vezet minket a hibak sorozatahoz. ez azt jelenti hogy nem tud jo lenni.

a polgarok azt hiszem a XIX. szazadban mondtak hogy nekik jo. valamikor akkortajt amikor meg nem tudtak mi az a vilaghaboru.

arra hogy mitol jo az allamositas nem talaltam ervet, tovabba a distinkciomra sem talaltam cafolatot, ezt ertsem ugy hogy elfogadva? az nem lehet, mert akkor azt is el kellett fogadd, hogy az allamositas rossz, ezt pedig megkerdojelezed. akkor csak ellenerv nincs?
az ikarus pedig azert veszteseges, mert a vezetoi garda annak idejen nem szakemberekbol allt es nem teljesitmeny alapu volt az elorehaladas hanem kader alapu igy a szakmai erdekeltsegek hatterbe szorultak. ezert tonkrement. a rendszervaltaskor ezert privatizaltak mindent olyan olcson, mert oriasi tartozasa volt az allitolag nyereseges cegeknek.

udv. J
[előzmény (145)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 03:23:01 (176)
Én nem vagyok, de ha lenne... Ezt inkább ne írtad volna le! Most őszintén olvaslak és nem kezdelek ki de ha mindenki magában beszélne... Hogy mi nincs Mo-n? Inkább erősítgessétegk magatokat!
[előzmény (173)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 03:18:53 (175)
Mo-n sosem lesz "normális jobboldal"... Kiállhatnál plakátnak!

Nem lesz mert azok azt mondják. Mondják csak, lassan kiszárad a szájuk...
[előzmény (172)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-05 20:02:06 (174)
Értem már! Az vicces ha nem összefüggő dolgokkal építek fel egy kérdőívet, ahol minden hatodik szavacska "náci"!
Hehehe.
De jó volt.
[előzmény (169)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-05 20:00:58 (173)
Valahogy úgy.
Én nem vagyok jobboldali, de egy konstruktív, nem gyöpös jobboldalt én is támogatnék.
Az a baj, hogy ez nincs Magyarországon.
[előzmény (172)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-05 19:40:07 (172)
Az a baj hogy, amig ez a Jobbik és hasonszőrü társaik ténykednek és ilyen hülyeségekkel foglalkoznak, addig nem lesz Mo-n normális jobboldal.

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-05 16:39:31 (171)
Én is megértettem, csak kurvára nem szellemes, mint ahogyan azt már leírtam.
[előzmény (169)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-05 12:01:31 (170)
http://www.punkportal.hu/forum/forum.php?id=punkportal&cat=4&topic=229

ne beszélj hülyeségeket...
[előzmény (165)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-05 09:37:25 (169)
Te vagy az egyetlen aki megértette ezt a kérdőívet.

Itt a levél bevezetője:
"Sajtóközlemény Vásárhelyi Mária kutatásáról és a magyarellenességről

Az utóbbi hetek egyik politikai botrányává dagadt az a Vásárhelyi Mária
által végzett kutatás, amely a történészhallgatók gondolkodását vizsgálta
több egyetemen. Szakmailag nem kívánjuk minősíteni a közpénzeken
folytatott vizsgálatot, hiszen annak eredménye minősíti önmagát.

A Jobbik Magyarországért Mozgalom jogi kabinetje megpróbálja összegyűjteni
a hozzáférhető információkat arról, hogy Vásárhelyi Mária és csoportja
megfelelően használta-e fel a több millió forintnyi közpénzt, amikor a
kutatást lefolytatta. Számos olyan bizonytalan pont van, amely mind a mai
napig nem tisztázott. Amennyiben a kabinet meggyőződik arról, hogy
visszaélések történtek, úgy meg fogja tenni a megfelelő jogi lépéseket.

A Jobbik összeállított egy 20 kérdésből álló, a magyarellenességet
vizsgáló kérdőívet, amelyet kizárólag Vásárhelyi Máriának és csoportjának
készítettek. A kérdések révén arra akarunk választ kapni, hogy a fent
említett kutatók hogyan vélekednek a magyar emberekről. Emellett égető
fontosságúnak tartjuk, hogy valódi szociológiai vizsgálatok is készüljenek
a médiumokban eluralkodott magyarellenességről.


A Jobbik Magyarországért Mozgalom kérdőíve a magyarellenesség vizsgálatára

Figyelem! A kérdőív humoros válasz Vásárhelyi Mária közpénzekből
folytatott vizsgálódásaira."
[előzmény (168)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-04 23:47:07 (168)
Nagyon találó. Lehet rajta nagyokat kacagni de én inkább a bélyeget érzem rajta. Tulajdonképpen ez is a célja.

[előzmény (152)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-04 23:40:37 (167)
Akkor javaslom, hogy valahonnan szerezd be a kérdőívet. Azután már nem hiszem, hogy értelmes kritikával fogsz bíbelődni.
[előzmény (164)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-04 20:52:17 (166)
ezt nem én írtam fogd már fel....

csak vicc, de ezt már írtam. Majd bemásolom a levelet amit küldtek hozzá (e-mailben kaptam).
[előzmény (161)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-04 20:45:13 (165)
Ahogy figyeltem a Politikában az első 5 topic egyfolytában már a jobb oldal munkájáról való vitáktól folyik. Nem unjátok még srácok?

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-04 20:29:51 (164)
Az tény. A Jobbik Magyarország pedig a poén.
Ha valami szerintük nem reprezentatív, cáfolják, okolják meg.
Én nem ismerem az ominózus kérdőívet, de inkább írok róla egy kritikát, minthogy jófejkedjek egy komoly témával.

Idétlen banda.



Elejére << Előző < ... 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 > Következő >> Végére