Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Aktuálpolitika
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Aktuálpolitika

Elejére << Előző < ... 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 ... > Következő >> Végére

© Commandanteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-16 21:25:32 (463)
Hidd el, hasonlóak a céljaink. Mondjuk nem tudom mit mondanál, ha azt mondanám: OKÉ, elvtárs, tele van a F*szom az egész kormánnyal, unom a kapitalista genyó munkáltatóimat, undzówájter, és azzal mondjuk egy AK-47-est nyomnék a kezedbe, és azt mondanám, gyere szedjük le a szomszéd polgári körösöket....

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-16 20:22:27 (462)
Hogy ne menjek nagy fejtegetésekbe csak a közöttünk lévő különbségeket szeretném kiemelni egy összehasonlítással te ezt írtad:

"pl. a törökök elleni küzdelem, a Rákóczi-szabadságharc, a reformkor, a Horthy-korszak, 56’. "

mármint a kizsákmányolás és leigázottság ellenállásakénti példáknak.

Én viszont ezeket a példákat mondanám: Dózsa féle parasztháború, 1848, 1919,
[előzmény (457)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-16 20:21:28 (461)
nem kókat hanem jókat

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-16 20:21:13 (460)
ha ilyen kókat tudsz írni nem értem mért vagy kommunista? mért nem hiszel egy igazi jobbfajta demokráciában ahol nem csak ülünk a babérkainkon hanem teszünk is valamit magyarország jövőjéért
[előzmény (458)]

© childeharoldválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-16 19:34:57 (459)
Erről nekem az jut az eszembe - csak szimpla kommentár, semmi egyéb -, hogy hiába minden filozófia, legyen az bármilyen szép, avagy zengzetes, ha azt a gyakorlatban nem valósítja meg az ember, akkor az a filozófia nem több üres szócséplésnél. Mindegy, hogy politika tartalmú, avagy mélyenszántóbb régiókat feszeget, a lényeg a gondolat gyakorlati megvalósítás és nem a rizsa.

Köszönöm a szót.

© Commandanteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-16 18:26:31 (458)
A jobboldali parasztok, meg nem tudom minek pofátlankodnak be az oldalunkra, menjenek és nyalják a vezéreik valagát...

© Commandanteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-16 18:21:42 (457)
Előre Vörösök!

Írtam egy fasságot, ha van kedvetek olvassátok el, és érdekelne a véleményetek! Kössz!

Én rendkívül büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. Szerintem mindannyian azok lehetünk. Nézzünk meg néhány példát a teljesség igénye nélkül, hogy miért. Idestova 1100 éve idecsöppentünk, és azóta védelmezték Őseink e hazát, amiért hálával, és elismeréssel tartozunk Nekik, hiszen senki sem lát(ott) itt minket jó szemmel a környező népek közül. Egy szomszédos nemzetet sem tudnék mondani, amelyikkel valamikor ne álltunk volna hadban. A sok hadakozás közepette ráadásul temérdek értéket hoztunk létre, pl. C-vitamin, telefonközpont, dinamó felfedezése, és még 1000 oldalon át sorolhatnám.
Ezekben a régi, hadakozásokkal teli időkben szükség volt a nemzeti érzések fenntartása, hogy az emberek ne omoljanak össze a terhek alatt, hiszen a rengeteg háború, és kizsákmányolás, leigázottság mély nyomot hagyott a lelkekben, de az ellenállást, ha nem is nyíltan, de belül, a szívekben mindenáron, megtörhetetlenül fenn kellett tartani. Volt néhány időszak, amikor különösen hangsúlyosak voltak ezek az érzelmek, pl. a törökök elleni küzdelem, a Rákóczi-szabadságharc, a reformkor, a Horthy-korszak, 56’.

Ezek után térjünk át a jelenbe, és nézzük meg ennek a mai jelentőségét. Meglátásom szerint mivel a magyar nemzet nincs veszélyben, sőt hosszú távú virágzása –különösen az EU csatlakozás után- biztosítva van, egykori ellenségeinkkel a megbékélés útjára, sőt az összefogás útjára léptünk, értelmetlen ezeket az érzelmeket a napi politika szintjén is előhurcolni, és azon vitatkozni ki a „magyarabb”, és ki a „hazaáruló”. Mi magyarok tudjuk, hogy hol a helyünk, miket értünk el. De nem szabad a babérjainkon ülnünk díszmagyarban és a mellünket verve hangoskodva hirdetni: magyar vagyok! Mert önmagában ez gyakorlatilag semmit sem ér. Értelmetlen. A lényeg az, hogy mit tudunk mi elérni, a jelenben. Őseinktől egy irigylésre méltó teljesítményt örököltünk, és csak rajtunk áll, hogy hozzá tudunk-e tenni valamit. De ezért keményen kell dolgoznunk, és nem pedig hidakra vonulnunk, mert ez nem viszi előre az országot. Ugye nem akarjuk, hogy unokáinknak szégyenkeznie kelljen miattunk? Amikor megkérdezik majd tőlük: a te papád mit tett az országért? Hadd válaszolja azt, hogy keményen dolgozott, találékonyságával versenyelőnyhöz juttatta egy-egy területen vállalkozását, segített fellendíteni a gazdaságot, kultúrát, művészetet, tudományt, sportéletet, stb. Ilyen emberekre van szüksége az országnak. Egy esetleges rossz válasz ez lenne: a papám? Hidakat foglalt el, gyűlésekre járt egész nap, küzdött a gaz „kommunisták” ellen. A mai idők labancai, a jobboldal szerint a baloldal képviselői, akik romlásba taszítják az országot. A nép egyre nagyobb részét lehet ezekkel az eszközökkel befolyásolni, hisz’ ki ne szeretné azt hallani, „te magyar vagy, többet, jobbat érdemelsz”. Olimpiát tudsz rendezni (nem baj, ha megtörsz, mint a perec)! Sőt, csak nekünk, magyarságunkra való tekintettel a gyógyszergyárosok egyedüliként Európában majd felére csökkentik a gyógyszerek árait, az oroszok fél áron adják a földgázt, és az olajat… Hát megsúgom: a sült galamb nem fog senki szájába repülni. Képzeljétek el, még akkor sem, ha magyar az illető. Meglepő, ugye?
Úgy érzem, a valaha a külső ellenség legyőzésére, hatásosan bevetett nemzeti érzéseket most a saját népünk ellen fordították, olyan pozitív energiákat, amiket építésre, önbizalom-javításra kellene fordítanunk, és nem szabadna mindennapi életben elcsépelt közhellyé süllyesztenünk. Ez olyan, mintha minden nap háromszor meghallgatnánk a Himnuszt, és a Szózatot. Ugye, hogy értelmetlen? Ez szomorúvá, és csalódottá tesz, és többek közt ezért nem szavaztam a Fideszre .


© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-03 11:33:49 (456)
pffffff
[előzmény (453)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-01 16:04:38 (455)
ezt egyedül találtad ki vagy a bajtársaid us segitettek?
[előzmény (453)]

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-01 15:52:00 (454)
jaj de szép szám
[előzmény (453)]

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-01 15:48:39 (453)
Fellökött egy suttyó komcsi, azt sem mondta bocsánat,
A Népszabadság lapjaival törlöm szaros picsámat
Ennyit a NépHazugságról...:)

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-01 13:26:05 (452)
Mindent elmond hogy a cikk a népszabadságban jelent meg, el se olvasom.
[előzmény (451)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-31 21:09:49 (451)
hehhehehhehe...
Orbán Vektor elszólta magát
a beszéd lényegét eképpen tudnám tömören, bár egy picit egysíkúan összefoglalni.
A kétpártrendszer jó, mert nem kell koalíciós partnerekkel egyezkedni, így gazdaságunk gyors és sikeres lehet. A kétpártrendszer másik előnye, hogy az egyik párt a kettőből az MSZP.

aki ebből a két mondatból nem tud Orbán Viktor életfilozófiájáról és a Fidesz politikájáról könyvet írni, az megérdemli, hogy elolvassa a teljes cikket. Legkésőbb ez után már biztos menni fog neki :)

http://www.nol.hu/cikk/327087/

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-31 15:17:36 (450)
engem is legutobb a zp elött vertek meg a cigányok.jo vot
[előzmény (449)]

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-31 15:05:06 (449)
ezért nemkell zpbe járni:)főleg elé nem..
[előzmény (448)]

© joy01válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 19:17:12 (448)
Hm multheten voltunk a ZP-ben es ejszaka egyikunket egy kozeg megbuntetett 5 ezer Ft-ra utcan vizelesert. Kb fel oraval ezutan miutan elvaltunk ezt meg megegy sracot 4 cigo leutotte es elvettek telot, penzt, lancot, cipot(!). Ez kb 200 meterrel odebb tortent az ELTE TATK elott levo parkban. Ekkor persze mar sehol nem voltak a rendorok.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 17:03:36 (447)
No igen.
Most a rendőrt védjük, de ha velünk történik valami incidens akkor meg a rendőrség a hunyó. És ez nem csak velünk van így hanem a jog alkotóival is, ezért nagyon nehéz feladat a rendőr jogkörének megszabása...
[előzmény (445)]

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 12:07:32 (446)
sajnos ez is igaz.nemértem hogy meddig fog még ez így menni...

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-29 13:23:39 (445)
Ha az illetö nem tartozott volna a kisebbséghez akkor nem is hallottunk volna az egészröl semmit tudniillik a cigányoknak van jogvédö irodájuk meg minisztériumuk meg ilyen olyan pártfogóik a magyaroknak nincs. Légy nyugodt Gagarin ha egy magyar gyerekkel történt volna ez akkor azt szépen eltusolták volna.
[előzmény (444)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-29 10:02:17 (444)
Érdekes kísérlet lenne, hogy vajon mi történt volna, abban a fiktív esetben, ha az elkövető nem tartozik a kissebséghez.
Egyébként most én is gyalázatosnak tartom, ezt az egész ügyet, főleg amit a cigányok csináltak.
Lopott, elkapták, és a rendőrtől függetlenül meghal.
Szegény ember csak a munkáját végezte, semmi mást.

Mondom ezt én internacionalista...

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-29 07:31:37 (443)
Egy kis iróniával, nem bírta tovább cipelni azt a terhet ami miatt már korábban keresték...

Könnyen megelőzhette volna saját tragédiáját

a, nem lesz fiatalkorú bűnöző
b, feladja magát időben amikor kell
c, nem fogja menekülőre a dolgot, hiszen ugyebár az üldözés nem egy kis óvodai fogócska...

[előzmény (438)]

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 22:17:34 (442)
anyám is ezt mondta:)
[előzmény (441)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 20:43:55 (441)
A kórboncnokot - hogy azt mondja, szívbeteg volt a delikvens - biztos lefizették a rendőrök. Vagy a nácik...

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 20:37:00 (440)
de a családja se tudta állítólag hogy szívbeteg,mert 19éves volt,és valami rejtett betegsége volt..és a kórboncnok állapítptta meg.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 20:23:12 (439)
Na de egyvalamiről megfeledkeznek, kedves barátaim. Ama bűnöző az elnyomott, peremre taszított, minden jogos jussától megfosztott kisebbség soraiból került ki. Tehát igazából nem is bűnöző. Csak amolyan megélhetési... Volt, ugye.
Remélem, a rendőr, ellentétben az enyveskezűvel, túléli.

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 20:11:32 (438)
A poén az egészben hogy semmiféle visszaélés nem történt, nem birta a cigánygyerek beteg szive a menekülés közben fellépö pszichikai és fizikai terhelést, ennyi.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 20:03:01 (437)
Ah, istenem! Azok a régi, szép idők!
Még több ilyen bátor rendőrt az utcákra!!!
[előzmény (434)]

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 19:57:55 (436)
ebben igazad van..és az a legdurvább,hogy szerintem most egy darabig ha a rendőrök bármilyen gyanus cigányt látnak nemfognak odamenni hozzá,vagy bevinni,mert ezzel még jobban felhergelnék a cigányokat.és méghozzá amikor meghalt 2percen belül hívták a cigányönykormányzat vezetőit,a halott pereputttyát...ezt mikor tennék meg egy nemcigánynak?
[előzmény (434)]

Bucoválasz erre | e-mail - 2004-07-28 17:18:24 (435)
Nem rossz ötlet...

Mellesleg ebből is egyértelmű, az emberek nem alkalmasak az un. egyenlősdire. Mellesleg szívbeteg cigány minek megy lopni?!
[előzmény (434)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-28 14:02:04 (434)
Most került a kezembe egy minapi mai nap amiben azt olvastam hogy a nemtudom milyen cigány család vérbosszúval fenyeget egy rendört mert az leteperte a földre vmelyik tagot és az szivbetegsége következtében meghalt. Persze szegény rendört felfüggesztették és eljárást inditottak ellen pedig inkább elö kellett volna léptetni. Felháboritó hogy a bünözöknek több joguk van mint a rendöröknek. Régen bezzeg a kakastollas csendörök most is olyanok kellenének még a világháború elöttröl. Ha balhé volt bementek és puskatussal, kardlappal meg amivel csak érték ütötték vágták a népet nem is volt ennyi bünözö. A cigány meg ahogy meglátta a kakastollat kerülte el messziröl mert tudta elég az ha rosszul néz rá már kapja is a puskatussal az ütleget.
Most meg azzal fenyegetöznek a cigányok hogy felgyújtják a rendör zászlós házát. Ha rajtam múlna létrehoznék egy kommandot felszerelném öket lángszoróval és az egész családot harmadik unokatestvérekig az összes kalyibát az összes rokont felgyújtatnám.



Elejére << Előző < ... 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 ... > Következő >> Végére