Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Aktuálpolitika
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Aktuálpolitika

Elejére << Előző < ... 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-23 19:43:04 (283)
1... és meg kell nézni hogy ezzen az ügyön ő hogy fog meggazdagodni
2... 17 vagyok, nem szavazhatok. De a szavazás nálunk (is) csak egyoldalu tájékoztatás szerint fojt le
3...ha ők nem akarnának tőlünk semmit, akkor szépen köszönnének hogy szia, de nem. ugyanúgy mint a törököknek
4...vetélytársa az USA-nak. majd ő is megszerzi a dominanciát és hasonlóan szemét egy állam lesz belőle. mindegy hogy sorba rakjuk a csillagokat avagy körbe

első kérdésedre a válasz az, hogy én abban a feltételezésbe élek hogy minket kurvára átbasztak és csak kihasználnak bennünket, ezért tök mindegy hogy mennyit fizetnek Ausztriában.

a második kérdésedre azért nem tudok teljesen kielégitő választ adni mert nem vagyok tisztában a spanyol mezőgazdaság helyzetével, ezért csak feltételezni tudom, hotgy valószinü hogy ők nem termelnek nagymennyiségü búzát kivitelre, de ez csak feltételezés
[előzmény (280)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-23 10:19:07 (282)
Igen, igazad van, lassacskán elérjük azt a "szintet", mint "kedves barátunk", az Amerikai Egyesült Államok, miszerint két párt van egymás ellen oszt annyi. Persze ez még mindig jobb, mintha csak egy párt lenne...

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-23 00:30:24 (281)
hat szkeptikus vagyok... en mindig is a kisebb rosszra szavaztam. valahogy ugy erzem a kis partokra szavazassal a kukaba is dobhatnam a cedulam. ez ha minden igy megy akkor az mdfre es a szdszre is all. de azt majd meglatjuk...
[előzmény (275)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-23 00:20:16 (280)
tekintettel arra hogy te elmondtad mi a velemenyed es nem kerdezted mi az enyem nem volt kerdes amire valaszolnom kellett volna, ellenben en kertem ket magyarazatot is es egyet se kaptam. mar felteve hogy az ausztriara valo utalas nem annak szamit. ha annak szamit az baj, mert egy erv amire en ugy hivatkozom hogy ez varhato nem cafolhato meg azzal hogy ez van.

es hogy mire kellunk az eu-nak szerintem? semmire:)
ez nem is olyan moksa ha belegondolunk abba hogy 1996 (bokros csomag) ota mi akarunk eu tagok lenni. az eu sose mondta hogy na gyertek mar vegre. ugyhogy nem egeszen ertem az ilyen kerdeseket. mertha ok konyorognenek akkor azt mondnam naja, ezt vegig kene gondolni... de igy? ha jol emlekszem szabad valasztasok voltak, Antall isten nyugosztalja meg a natohoz se akart csatlakozni, akkor o volt a fasz emiatt, aztan jott az mszp, egybol castlakozni kezdtunk mindenhova, most meg az a baj. ha jol emlekszem azt szoktak mondani hogy akinek egyik kaja se jo az ehes marad vagymi...

mit is akartam ezzel mondani? 1. neha azt is nezni kell mit mond egy politikus, nemcsak hogy mit mondanak rola 2. el kell menni szavazni, es utana dumalni 3. mi akartunk eu tagok lenni, ok nem akarnak tolunk semmit 4. amit az eu-rol tudni kell: ez egy gazdasagi tomorules (egyelore, torekvesek vannak igazi allamma tenni), azert jott letre hogy az usat visszaszoritsa a piacon es az europai vallalkozasoknak lehetoseget adjon megerosodni, igy vetelytarsava valni az amcsi cegeknek. azt hiszem ezt tudom tamogatni. de persze mindenki maskepp gondolkodik...
[előzmény (279)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-22 18:48:41 (279)
"a bérek magasabbak és az árak is magasabbak, igaz kisebb aránytalanságal mint nálunk. de ez a jelen esetünkben nem sokat jelent. "

ezt az ausztriai helyzetre értem


de arra nem válaszoltál hogy miért kellünk az Eu-nak szerinted

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-22 14:42:23 (278)
Hmm... azt nem tudom, hogy értelmes emberekből áll-e (tapasztalat szerint van köztük az is, de van köztük olyan is, aki nem érdemli meg az ember besorolást se, nemhogy az értelmest...), szal ez a párt a Humanista párt.
Valamikor ők szervezték a globalizációellenes tüntetést, amely olyan hatalmas sikernek örvendett, hogy alig volt ott egy-egy ember :)

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 18:31:05 (277)
"Értelmes emberekből álló", nem figyeltél.

© szittyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 17:38:17 (276)
sajnos nem tudok ma ilyet mondani,de sokan várjuk egy dinamikus, jól megszervezett hungarista párt létrjöttét...
[előzmény (275)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-20 11:21:30 (275)
Drizzt kérdése:
"Milyen pártokról tudtok az ilyen mindennaposokon kívül mint pl. fidesz,mszp,szdsz,mdf? És mit érdemes róluk tudni, van-e köztük értelmes emberekből álló?"

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 12:32:36 (274)
kezigranatot...:)) mindig ez a verengzes...
[előzmény (266)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 12:32:11 (273)
ez itt egy felreertes:) ezert en kerek elnezest:)

amugy mindig furcsalltam hogy a baloldalon es a jobboldalon (most nem szamitva a parlamenti partokat sem ide sem oda) ugyanazok az ervek hangzanak el, sok esetben ugyanazon ertelmezessel es ugyanazon kovetkeztetessel. lasd vamhatarok eltorlesenek kovetkezmenyei. a magyar mezogazdasag jo resze nem magyar kezben van, es par ev elteltevel (ugye az a bizonyos kitetel amit az mszp a masodik heten siman eltorolt volna a foldtorvenybol...) a maradek se magyar kezben lesz. vagyis a vamhataroknak semmi ertelme nem marad.

ha mar unio es retteges, akkor en inkabb a szabvanyoktol tartanek, amiket nem is ismer a nepesseg jelentos hanyada, es mivel a sarki zoldsegboltra is van szabvany talan annak utana kene nezni...
node...:

"a bérek magasabbak és az árak is magasabbak, igaz kisebb aránytalanságal mint nálunk. de ez a jelen esetünkben nem sokat jelent. "

miert nem jelent sokat?

"beengadjük az államilag lecsökentet áru francia termékeket"

ezek szerint a franciakat oly nagy mertekben sujtja a magyar vam hogy nem tudnak bejonni, mikozben holland es spanyol versenytarsaik mar itt vannak esetenkent nagyobb tavolsagbol is? ha jol emlekszem az eu es magyarorszag szerzodese ertelmeben minden eu tagallamot egyenloen kezel a magyar allam, vagyis egyforma a vampotlek. akkor miert csak a spanyol paradicsom van itt? nincs penzuk szallitani?

amugy az eu igert a legkevesebbet. az eu alkudozott, nem igert, igerni a honi politikusok igertek hogy ezt meg ezt kiharcoljak... de az mas. az eu csak egy hataridot mondott, azt is okosan idointervallumban hatarozta meg. ez a csatlakozas idejere vonatkozott. az meg nudli szerintem:)
[előzmény (264)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 12:21:12 (272)
a problema fo gyokeret abban latom, hogy a marxista es a leninista ut mas. marx egyetlen forradalomrol beszel, ami nem is igazi forradalom tekintve hogy a szerinte tortenelmi szuksegletbol nehanyra csokkeno nagykapitalista monopolium vezetojet kell eluzni, ezzel szemben lenin mar permanens azaz folyamatos forradalmat hirdet ami onmagaban ellentmondas, hisz egy forradalom mindig a hatalmon levok ellen iranyul, vagyis lenin ezzel maga ellen is forradalmat hirdetett. talan a francia polgari forradalom jelenti ennek legjobb megvalosulasat amikor is ugyebar az eleinte vezeto danton is a nyaktilon vegezte. vagyis a lenini ut szerint lenint is meg kellett volna donteni. egy masik temakorben valamely forumozo tarsunk emlitette hogy az ideologiat a gyakorlat fenyeben kell vizsgalni. ezt azert tartom fontosnak, mert a tsz-t a gyakorlat fenyeben megvizsgalva leginkabb kaoszt, terrort, es szegenyseget lathatunk. mondom ezt en akit amugy on nemregen itelt halalra:)

tovabba erdeklodnek mit gondol azokrol akik eleve halott ugyert kuzdenek? olyan halott ugyert amirol ok is tudjak hogy halott ugy.
[előzmény (260)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 09:37:10 (271)
Madrid: Kurva egyszerü történet az eddig fennállt kormány támogatta Irak megszállását mig a szocik nem, bum a választás elött és a szocik nyertek. Érdekében állt ez a szociknak is meg az al-kaidának is. Az Eta-nak mi a fasz köze volt ehhez? Szerintem semmi.

Te Gagarin tényleg nem vagy normális! Állami támogatású zetor meg téeszek? Hol élsz te?

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-19 09:34:16 (270)
az iparszerű rendszerekre, vagy a második gazdaságra gondolsz?
("jó színvonalon, hatékonyan és eredményesen")
[előzmény (265)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-18 19:15:43 (269)
nagyon gyengén nyomod a meggyőződéses kisztitkárt, válts nicket, ezt már kinőtted.
[előzmény (268)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-18 09:20:54 (268)
És a betörő kapitalizmust!
Míg a régi rendszerben állami támogatással, olcsóbb alapárú Zetro traktort vettek a téeszek ma a gazda maga szalad el és vesz HATVAN MILLIÓÉRT a drága nyugati kombájnt, melybe drágábbak az alkatrészek, és házilag nem javítgatható csak a méregdrága szervízben!

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 20:12:34 (267)
ezzel csak azt akartam mondani, hogy csak magunkat (pontosabban a köcsög politikusainkat, akiket persze "mi" választunk) hibáztathatjuk ezért a helyzetért.
[előzmény (266)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 20:01:26 (266)
most meg még szarabb lesz.

kézigránátot dobunk a koporsóba
[előzmény (265)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 19:49:40 (265)
erre a magyar mezőgazdaságra idestova húsz éve baszunk rá... egy viszonylag jó színvonalon, hatékonyan és eredményesen működő gazdasági ágazatből sikerült nagy erőfeszítésekkel, politikai érdekeket és ideológiát szem előtt tartva, egy kalap nagyon drága szart csinálni.


[előzmény (263)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 19:24:59 (264)
egyébként nem tartom magam sem tanultabnak sem inteligensebbnek nálad
[előzmény (258)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 19:23:20 (263)
''az arak ausztriaban alacsonyabbak, a berek magasabbak.''

a bérek magasabbak és az árak is magasabbak, igaz kisebb aránytalanságal mint nálunk. de ez a jelen esetünkben nem sokat jelent.

nézd meg mennyi mindent visszavontak már az igéreteikböl, pedig még be se léptünk

ezt már leirtam valahol, de mindegy elismétlem: a franciáknál és a németeknél gazdasági válság van, nem is olyan kicsi. Köztudottan túltermelés van. A franciáknál főleg mezőgazdasági termékekböl. Azzal hogy eltöröljük a vámhatárainkat, beengadjük az államilag lecsökentet áru francia termékeket. Ezzel a magyar mezőgazdaság nem tud lépést tartani. Egyszóval:rábaszunk!
[előzmény (258)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 20:22:56 (262)
TSZ = Tudományos Szocializmus! Mi most így értjük gi_joeval annak ellenére, hogy jelent még: Termelő Szövetkezetet, Takarék Szövetkezetet, stb.
[előzmény (261)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 20:05:34 (261)
Tök jó az a TSZ, mint a kilnced olyan. Szopják csak a parasztok, ugye Jurij? Már lassan agyamra megy ez a marxista duma
[előzmény (260)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 19:50:37 (260)
Kérem ne tegyünk ilyen megjegyzéseket. Hiszen a TSZ-re csak abban az esetben nyílt volna lehehtőség ha a rendszert valóban a megírt Marxista úton pítik fel. Mivel ez nem így történt így nincs is lehetőség a TSZ megvalósítására!
[előzmény (259)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 03:34:18 (259)
nem tudom hany ember dolgozik a gyarban amig egy panel elem elkeszul... mindazonaltal a gazdasagossagra hivatkozni liberaliseknal szokas...

ezt a tsz-es ervet a tortenelem fenyeben nem tudom ertelmezni. hisz az irtas es a tsz egyszerre ment es meg hol volt akkor a lenini ut... csak keszult a hatalomatvetel...
[előzmény (247)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-16 03:29:50 (258)
az arak ausztriaban alacsonyabbak, a berek magasabbak. ok az euban vannak. ha pedig tenyleg csak gyarmatnak kellunk kiderul hogy csurkanak volt igaza szemben a bankarhetilapokkal amelyek szerint jol all a gazdasag. mar persze ha jol ertettem nalam sokkal tanultabb es inteligensebb forumozotarsunk irasat
[előzmény (251)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-15 16:05:16 (257)
hogyha már spanyolok...
ki robantotta föl a fél állami vasutat?

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-15 12:28:46 (256)
Aktuálpolitikának számíta a spanyol választás?
Mert ha igen, kíváncsi lennék ki mit gondol róla. Meg arra is, hogy ha valóban a szakállasok voltak, akkor vajon minden USA-t támogató európai ország választásánál el fogják-e ezt játszani... (tudom, tudom, hisztériát keltek)

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-15 11:57:43 (255)
és az őrültek csatornáján futó sajtóklubbal, no meg a pártok felett álló, független hír tv-vel.
[előzmény (254)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-14 18:56:28 (254)
Igen, ez így van. Kiegészítve az összes szenytől fröcsögő kerekedelmi csatornával!
[előzmény (253)]



Elejére << Előző < ... 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 > Következő >> Végére