Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Aktuálpolitika
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Aktuálpolitika

Elejére << Előző < ... 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 > Következő >> Végére

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 11:39:32 (43)
folyt:
na egy kicsit el lettetek kalandozva de sebaj. igaziból a legutóbbi hozzászólásommmal csak a jelen helyzetről alkotott véleményemet reprezentáltam. aktuálpolitikának számít-e a nagymagyarországosdi vagy a tilos rádió mert akkor azzal folytatom.
[előzmény (3)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-12 22:48:17 (42)
életemben nem hittem volna: egyetértek
[előzmény (41)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-12 16:12:08 (41)
Nem erről van szó! Jajj! Dehogy akartam én a fidesz kormány hibájit ezzel felfedni. Végülis csak egy csillagda. De ezen kívül azok a belső személycserék amelyekkel olyan szakértelem hiány képződött. Ebben az időszakban most kicsit olyanok az állami munkahelyek mint a part. Fidesz- új gárda. Mszp- régi gárda. Nos akkor hogy is alakulhatna ki egy jól működő osszeszokott munkacsapat ha négyévente mindent elmos az ár és újra kell építeni???

Senki sem akar arra törekedni hogy a népnek legyen a legjobb és minden kormánynak csak az számít, hogy saját emberei töltsék be a posztokat. Nincs olyan párt amely megengedné hogy más pártok emberei töltsék be a nagyobb posztokat. Függetlenül attól, hogy időnként fenáll az az eset is amikor más kormány embere jobban teljesítene de őt elsodorja a politika vihara a kormányváltás. Ebben természetesen ugyanannyira vétkes az emeszpé mint a fidesz. És mivel eddíg minden választásnál új kormány került a trónra mindíg voltak személycserék.
Akkor miért vájuk el, hogy jól működjön?


© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:41:31 (40)
látom öreg megtaláltad a fidesz kormány egyetlen hibáját: hogy a környezetvédelmi tárca támogatott valami csillagvizsgálót. Igazad is van, meggyőztél. a fidesz szar. Még ilyet, h csillagvizsgáló! kösz, h felnyitottad a szemem.
[előzmény (38)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 12:26:40 (39)
Előjösz egy Pepóval? Azt hittem személyesen Torgyán papát fogod előhúzni.

Mindegy a fidesz patkányok kifejezés sokat elárul. Azért te egy kicsit el vagy szálva a szakértelem és egyebeket illetően. Nem baj tudom, hogy a szakmai elismerést hol osztogatják...

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 18:17:55 (38)
ÁLLJ!
Milyen is volt a fidesz kormány?
Pepó Pál például debreceni tanár volt és hiphopp segge alá csusszan egy miniszteri trón. Elkezdte leválltani a minisztériumi gárdát mert ennek nagyrésze emeszpés volt. Ennek ellenére ez egy teljesen jól működő összeszokott munkaközösség volt. De függetlenül munkájuktól leütötték őket mert más volt a politikai nézetük. Helyükbe változó szaktudású fidesz patkányok kerültek. Az új gárda szakértetlensége sokmindenben meglátszott. Mellesleg megemlítem, hogy Pepó úr olyan pármillijó forintos projekteket utasított el sajátkezűleg melyek tényleg helyénvalóak lettek volna, és ezzel párhuzamosan építetett CSILLAGVIZSGÁLÓT hazánk egyik csodálatos nemzeti-parkjába. Nem azt mondom, hogy csillagvizsgálót nem kell építeni mert ez nagyon helyes - a tudományra áldozni kell - csak talán épp nem ennek a minisztériumnak a feladata ez.

KÖRNYEZETVÉDELEM - CSILLAGVIZSGÁLÓ ÉPÍTÉS?

Ilyen hozzáállássa akár az informatika minisztérium támogathatná mondjuk a metróépítést is.

Ez a kormány egy amolyan összetákolt izé volt. Félreértés ne essék a szoci kormány is csinál elég szép számmal személy cseréket de ők legalább JOBBAN ügyelnek a referenciákra, a szakértelemre stb.

NEM VAGYOK EMESZPÉS!

Minden kormány sikkaszt legalább is eddíg ez volt a példa. Csak vab amely kicsit jobban figyel oda az olyan apróságokra, hogy emberei úgy töltsék be posztjaikat, hogy a lehető legjobban menjen az ország.

Természetesen ezek a külömbségek eggyáltalán nem nagyok mert akkor nem süllyedne az ország már. Vagy még?



© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 17:21:40 (37)
Erre mar azok is rajottek, akik nagy mszp szavazok voltak, mert ,,az orban apjanak banyaja van, fuj." De az emberek mar csak ilyen korlatoltak maradnak...
[előzmény (36)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 15:37:51 (36)
Erre már rég rájöhettek volna hogy az MSZP szar. Arra gondoltam a napokban hogy a fidesz utolsó éveiben elég jó dolgokat csinált pl minimálbér. És talán ha újra megválasztottak volna egy jól bejáratott kormányt aki már megszedte magát pénzel és elkezdett a néppel foglalkozni, talán jobban élnénk most.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 08:17:50 (35)
DE amikor egy nagyon kis bajt megemlit, akkor biztos, hogy az apokalipszis már közel.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-10 00:18:02 (34)
http://www.tv2.hu/cikk.php?cikk=100000082489

a megérzésem most is a következő: ha a főpéter nyugtat, mindig nagy gáz van.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 18:07:46 (33)
Ebben igazad van!

Egyébként ez a személy csere tényleg olyan mint amikor a harban elesik valaki és rögtön átveszik a helyét az első sorban.

Az állami rendszerben egyébként nemigen volt szokás a leütés. Csupán lefokozás stb. Erős hierarchiai rendszer épült ki a komm.-ban s ez még ma is megmaradt. A kirúgás csak akkor jellemző ha valaki valakinek az útjában áll és sikerül ráfogni valamit...

Nemde?
[előzmény (25)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 17:17:37 (32)
abból amit leírtál a legjobb embert választották. már most van miért szidni és ez még csak a kezdet ;o)
[előzmény (31)]

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 17:14:23 (31)
Hát ja
Ígyis-úgyis le kellet volna váltaniuk,de gyorssabbak voltak mint hogy felszólította volna őket a Fidesz,pedig nem nagyon tehett a hagas hiányról

De ennél szerencsétlenebb választásuk nem is lehetett volna mint ez az uj csóka

1. Úgy néz ki mint egy őskommonista
2. Ellőző rendszerben magas pozició a pártban
3. Néhai bank igazgató
4. Meggyesy bizalmi embere,választási menedzsere
5. Nem elég hogy kinevezése idején Kenyában nyaral de még osztja is onnan az ész
[előzmény (30)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 16:58:56 (30)
"Az MSZP elzavarta László Csabit, akire még régebben azt mondták hogy megmenti az országot a csődtől. Hát hogy van ez?"

úgy van ez, hogy a népnek most van egy bűnbakja hogy miért szar neki és emiatt nem zavarja annyira, hogy szar neki. akiből miniszter lesz tudja jól hogy amit csinál az valakinek mindig szar lesz. ezért van.
[előzmény (25)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 16:56:20 (29)
én ha egy nagy csoport boneheadet látok akkoris átmegyek. az, hogy átmész a másik oldalra nem egyenértékű azzal, hogy te egy nagy cigány csoport tagja vagy és belekötsz a szembejövő egybe.
[előzmény (25)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 14:46:03 (28)
Csabi Londonban elkotyogta, hogy jelenleg nem annyira fontos a kormánynak az infláció leküzdése meg még mondott ezt azt amit persze aztán letagadott. A külföldi befektetők forró tőkéje meg jön ide ebbe a zűrzavarba keresni a nagy lét. Egy-egy ilyen alapnak a kezelt vagyona akár meg is haladhatja hazánk teljes költségvetését. Valszeg ezért rugták seggbe.
[előzmény (27)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 14:40:16 (27)
És lecsökkenti az inflációt 2.5%-ra:-)
Úgy ahogy Csabi akarta

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 14:38:31 (26)
Ez kb olyan mint az egy évre vállalt miniszterségek... A vonal folytatódik csak palit cserélnek. Gyakorlatilag László szájából kivette Draskovics a szót és ugyanúgy nekiesett Járainak. Még csak az első lépés látszatát sem akarják fenntartani, hogy valamelyest változtatnának az eddig szajkózott vonalon. Ennyi erővel maradhatott volna László is. Talán az új üdvöske nem fog külföldön össze vissza beszélni a befektetők előtt...
[előzmény (25)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 14:14:14 (25)
Jobb lenne ha ezeket a kérdéseket a rasszista rovatban beszélnétek ki.
De ha már így alakult.
Én arról beszéltem eddig hogy nagyon egyoldalúak vagytok. KIjelented hogy balos vagy és onnantól kezdve csak azokat szajkózod ami a bal oldalhoz tartozik.
A cigányokhoz meg csak annyit mondanék, hogy senki ne mondja azt nekem ha meglát egy nagy csoport cigányt nem megy át a másik oldalra.
Az viszont igaz hogy nem lehet ezt általánosítani mert rengeteg cigány van aki egyáltalán nem iyen. De azért aki magyarországon nőtt fel annak azért van valami vélemény a cigányságról.

Na mivel ez az aktuálpolitika rovat térjünk inkább a tárgyra.
Az MSZP elzavarta László Csabit, akire még régebben azt mondták hogy megmenti az országot a csődtől. Hát hogy van ez?

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 13:00:35 (24)
Csakis "Boctok 1"-el utazom/tam.
De bizony itt vagyok mert angyal szállt a földre.
Egyébként bátyám! Miért nem beszéled ezt meg velem kicsit közvetlenebbül. Öntsd ki a lelked. Bántott az a csúnya Gagarin bácsi?
Na majd a kezére csapok!
Huss!
[előzmény (22)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 12:35:41 (23)
1. Az általad "Kapitalista tv" a cigány származású a játékban kenterbe ver mindenkit. szerinted véletlen? Én olyat is láttam az általad "kapitalista tv"-ben, hogy az egyik cigány cseszegeti a másikat egy általad "kapitalista tv"-s talkshow keretében amiért képtelenek a legkisebb beilleszkedés jeleit is mutatni. Na persze abban az általad "kapitalista tv"-s műsorban a cigányokkal felé ellenszenvet mutató egyénnek egy alkoholista faszfejet hívtak meg aki elég suttyón adta elő magát. Na ezért nem szeretem én az ilyen műsorokat. Először felképeltem volna az alkoholistát majd pedig szépen ecseteltem volna a cigánynak egy két dolgot. Az ilyen műsorokkal az a baj, hogy a valóságtól olyan messze állnak mint - hogy "stílusos" legyek - Makó Jeruzsálemtől...


2. Általánosítás? Na neeee. Elegem van már ezekből a kisebbségi szuperhős gondolatokból. Ezzel pont az ellenkezőjét fogják elérni. Szeretem azokat hallgatni akik az előítéletek ellen ágálnak miközben ők is élnek vele. Persze megtudhattuk TGM-től, hogy a magyar igazségszolgáltatás "fasiszta soviniszta homofób csürhe", de azért hidd el nem véletlen, hogy a büntetésvégrehajtás intézményeiben nem vélketlenül felülreprezentáltak a cigók. Tudod van egy történet az ilyen jogi harcosokról. Beköltözik a faluba az illető melynek végében a szokásos kisebbségi közösség koncentrálódik. Persze főszereplőnk mindenáron segíteni is akar nekik olyan szónoklatokat mond majd kicsordul a könnye mindenkinek... Majd a cigányság kezd beljebb húzódni a községben. Barátunk már kezdi sejteni itt valami nem stimmmel, de hogy szociális éleslátását ne veszítse mégjobban beleássa magát a jogi harcba. Hoppá már az utcája végére is beköltöznek páran, sebaj a békés együttélés a legjobb. Egy reggel már a "szomszéd kertjébe gördül be egy zsiguli". Barátunk miközben repdes az örömtől és tovább zeng a minta társadalom példájáról azért megerősíti a kerítést és talán biztonsági kamerákat helyez el. aztán egy nap beállít a lányával egy "Lakatos" ( a 100-as példából a 95-be illő), hogy megkérje annak a kezét. Szóval a kérdés, hogy kinek hol fogy el a toleranciája, és hogy egyáltalán egészségtelen e a tapasztalatokon alapuló előítélet. Miért van az, hogy a cigányok már évszázadok óta képtelenek beilleszkedni normális arányban miközben a magyarságba - nem kevésbé annak előnyére is válva - számos más kisebbség megfelelően be tudott illeszkedni?


3. Az ilyen emberek szerencsétlenek és ostobák mint ahogy az én "kapitalista tv"-s példám is mutatja. Nem kellene másra felhívni a figyelmüket csak arra, hogy nem minden zsidó vagy aposztáta zsidó áll a másik oldalon sőt...


4. Egy a baj a folyamatos MIÉP-ezéssel mégpedig az, hogy a féktelen beteges zsidóellenesség nem feltétlenül az ő ingük... Nyugodtan ráaggadhatod más politikai szereplők szavazóira és nagy meglepetésedre körülnézhetsz a paletta minkét oldalán.


5. Mikor volt utoljára Mo-n szélsőjobbos atrocitás amit csoportosan követettek el és amiről főleg az SZDSZ oly nagy lármát csap??? Ellenben ha alaposan figyeled a híreket az un "ellentüntetőknek" és cigány hordáknak mindent szabad. Persze ez a "kapitalista tv"-ben nem jön keresztül, vajh miért?


6. A faji kérdés egy faszság ebben egyetértünk. A jobbos bomlasztásban már kevésbé. Maradjunk egy döntetlennél mert az már talán közelebb áll a valósághoz... Csak egy rövid példával élve amikor a jobb oldali szavazok "lelki igénye a fasizmus" esszéket lehetett olvasni a másik oldalon oly jól működő bértollnikoktól. Ebből a szempontból sokkal jobban működik annak az oldalnak a médiája. Mi sem bizonyítja jobban ezt mint amikor kedvesen megjyegyik pl, hogy mikor kormányváltás történik és a többnyire "40 éves" elit kerül hatalomra valahogy megszűnik az addig egyébként nagyon az ellenzéki fontosságát oly nagyon hangsúlyozó baloldali média tartalma vagy, hogy olyankor már a politikai humor os aktualitását veszti...
Persze a jobboldali médiára - elég sovány ha összehasonlítjuk - is ez jellemző de annál nem törekednek a mindenek felett álló független haladó eszmeiséget követő szerepre.




[előzmény (19)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-09 11:03:22 (22)
Én megmondtam, hogy nebeszélj de te mégis beszéltél!
Ha meg nincs szavazatijogod maradj csak a Szojuzodon baszkíjj!
Szebb az ég, meg akkor te sem vagy itt

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 18:28:11 (21)
Bátyám mértne? Ha egyszer jólesik!
Űrbe is lehet politizálni, csak onnan nem hallatszik ha szidom a kormányt.
Gondolj csak bele súlytalan kormány?!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 18:01:13 (20)
Ne politizáljál öcsém mert gagarin már halott. mennyé politológusnak, gagarin is az akart lenni csak kilőtték halálba szevassz

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 17:20:02 (19)
Nem erről van szó! A két szélső közele b áll egymáshoz mint gondolnánk!
De:! van aki büszke hogy magyar. Nekem van mijépes barátom. Remek barátok vagyunk! De azzal tényleg felhúz hogy rohadt cigányok. Nem bírom a fejébe verni, hogy jobb lenne ha azon emberek ellen lenne ilyen véleménnyel akik okozzák a félelmet, akik késsel körülállnak és bordáinkat törik ötezer forintétr. NEM, ÖK NEM EGY FAJ!!
Ők egy osztály. Bár még talán ez a szó sem megfelelő. Ők olyan emberek közössége akik a társadalom felé devianciát mutatnak. És vannak köztük ugyanúgy magyarok mint cigányok. Bár én nem akarom kettéválasztani a kettőt de aki csak így érti?! Mindegy. Van mindenki ebben a rétegben. A lényeg, hogy miattuk fog el a rosszérzés és miattuk törik a fogam.

Aminat néztem az egyik kapitalista tévében egy ilyen populáris vetélkedőt "sztárokkal" és "nemsztárokkal". Mind buta volt mint az ágyúcső. A nemsztárok között volt egy cigány játékos is. Nos csúnyán levert mindenkitt. sokkal okosabb volt mindnél.

Nemazért mondom mert nincs roma gyilkos. Van az is. Lehet hogy sok is van. Nem tudom. De talán nem kéne azért hátrányosan megkülönböztetni valakit mert vannak olyan cigányok is akik nem tartják be áldott köztársoságunk hibátlan törvényeit.

Kettespont. A "rohaddt zsidók" szindróma. Megkérdeztem tőlük miért utálják a zsidókat? Ábábábáb. "Mert gazdagok, meg mert kizsákmányolnak és kezükben a hatalom." Nos megkérdeztem tőle hatott-e már rá egy zsidó valaha? Meg sem kellet kérdeznem, hogy negatívab vagy pozitívab ugyabis előző kérdésemre azt válaszolta: "nem".!

De én úgygondolom nincs is baj a miépesekkel amíg mindenki otthon ül. De az utcán jön egy kedves csapat agresszív szkínhed! Bár eme kifejezés még friss új tartalama csak most jött alá. Sajnos a csurkista klubb kezében az erő. 10-15 izmos bakancsos ember áll előtted. Védekezni? Mivel. Úgyelvernek, hogy örülsz majd ha lesz mivel harapni a kórházi reggeli kenyerét. Miért? Mert nem megfelelő a társadalomban faji alapon betöltött pozíciód!

Hogyan itélik meg? Cigány-fekete, Zsidó-nagyorrgöndörhaj. STB.
Nem biztos hogy téged sem vernek meg ha épp velük szemben sétálgatsz. Rádfognak bármit és a demagóg szélsójobbost már csak arcüregeddel fogadhatod.

Van értelme a faji besorolásnak - ami egyébként álltalában szubjektív - kis hazánkban?

NINCS. Van roszz ember ilyen is olyan is. Van jó emer ilyen is olyan is.

Ma már nem mindenki egyenlő. Sajnos ennek a jobbos bomlaqsztásnak köszönhetően. Ezt kaptuk drága demokrácia. Liberális társadalom, vérbefagyott kisebbség.

A másik a hungarizmus! menny oda egy miépeshez és kérdezd meg milyen árpádházi királyaink voltak. 3 a tízből aki el tudja sorolni.

De ez szerintem mind nem baj. Csak az hogy van fizikai és lelki agrresszió is. Vannak elméleteik amik lehet hogy helyt is állnának de egy efféle faj-alapú szelekcióban nincs jövő. Legjobb lenne ha a szélsőjobb csak elmélkedne és nem bomlasztaná az amúgyi szétesett "magyar társadalmat".

JSzerintem ez ott feljebb nem volt túl demagóg és eggyoldalú de ha vab ellenvetésed Jampo99 kérlek fejtsd nekünk ki "Miért szar a bal?" illetve, milyen problémákat látsz ebben a politikai nézetrendszerben?

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:22:30 (18)
Szóval ti is rohadt demagóg buzeránsok vagytok. Nem veszed észre nagy kommunista vagy meg jössz ezzel hogy minek ez a gyűlölködés és te is ugyanúgy szidod a miépet. Attól hogy jó buli kommunistának lenni lehet hogyha meghalgatnád néha hogy mit akar a miép biztos találnál te is kedvedrevalót.
A gyerekes dolog pedig tényleg szomorú.
Nem politikára kellene nevelni a gyerekeket hanem arra hogy legyen saját véleményük.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 23:55:34 (17)
gondolom a végét elírtad. mindegy, a lényegben én is egyet értek gagarin kartárssal, de csak az írás legelejével... bár ott is vannak fenntartásaim. Láttam már olyat, akit ,,jobbosnak" neveltek és olyan ,,balos" lett, hogy ha politikai vita van, egymás torkát tépik a szülőkkel. Az előző mondatomban egyébként a jobbos meg a balos felcserélhető.
[előzmény (16)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 23:50:54 (16)
lehet hogy o igen, en egyet ertek vele, es en nem orultem volna jobbnak..
[előzmény (15)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 23:31:20 (15)
munkáspárt kitűzönek jobban örültél volna, igaz?
[előzmény (14)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-06 20:38:59 (14)
Se nem jobb, Se nem bal
SZÉLSŐJOBB ÉS JÓSZAR!
Csurka=csirke.

Nem rég utaztam a mocskos BKV 11-es buszán. Erre lakom de ilyet még itt sem láttam. Rendkívüli tünemény tárult szemem elé. A rázkolódó zöytkölődö busz hátuljában egy kisembert pillantottam meg. Olyan hatéves lehetett. Annyával most jöttek a közeli játszótérről. Kezáben polyészter lapátka és kisvödör. Mosolygott és szívem megörült: itt a jövőnk az ifjúság!

Két megálló múlva az aprócska teremtés teljesen felém fordult, szemembe nézett. Én végigmértem szememmel a csemetét. Kis homokos pólóján BAZMEG MIÉP KITŰZŐ!!! ÁÁÁ! NAGYMAGYARORSZÁG!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁH!

Egy olyan világ omlott bennem össze bennem! Hát nemigaz!
Mindíg azthittem nem lehet olyan rossz gyermekkora senkinek mint egy lelencnek. Úgytűnik mégiscsak. A POLITIKAI NEVELÉS!
1. Felnövés 6-10: Az iskolában azt szajkózza amit otthon hall. csak a tanárok értik mert a többi diák még nem foglalkozik ilyesmivel. Nekik többet jelen egy játékautó.
2. Még felnövés 10-16: Megjelennek az első ellentétek. Talál barátokat ellenségeket és közömböseket. Mivel az otthoni demagóg nyomás nem tűrt ellenvetést ezért nem is gondolkozik. Csak "rohadt kissebsség stb.".
Csak az utálkozás. Csak demagóg majmolás. Mit egy papagály!
Csak a papagályok nem vernek meg embereket mert más a bőrszínük.

És a szülők. Meghatározzák a gyermek gondokodását. Korlátok közé szorítják feejlődését.

Én nem ilyen családban nőttem fel és nem is szavazok másra mint az MKP-re! Ja már olyan nincs is. Akkor nem is szavazok. Már olyan jó sosem lesz.

Persze annak a korszaknak is volt tmérdek negatívuma. Tudom tisztában vagyok velel. De még mindíg jobb volt.

Majd egy alkalmas időben kifejtem mi a jelen és a múlt ('89).

Addíg is örülünk nekem mert MCSE tag vagyok! :)
[előzmény (3)]



Elejére << Előző < ... 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 > Következő >> Végére