Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Aktuálpolitika
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Aktuálpolitika

Elejére << Előző < ... 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 ... > Következő >> Végére

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:45:44 (313)
Nézd, ez sajnos már kiderült: politikai érdekek alapján ritkán lehet jó gazdasági döntéseket hozni.
És sajnos ez is aktuális...

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:39:53 (312)
No igen. A rendszerváltás, az új gazdasági elvárások, a kapitalizmus, a nyílt piac...

[előzmény (310)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:37:06 (311)
Ez egy jó pont az amcsiknál számomra. Az IRA, vagy a csecsenek csak a hazájuk függetlenségéért harcolnak. De a világ szemében terrroristák. Szóval nem értem mi a durva abban hogy pénzelték az Ír Köztársasági Hadsereget. Vagy itt most számodra az a durva, hogy tegnap az írekkel, másnap az angolokkal van jóba Sam bácsi?
[előzmény (306)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:36:48 (310)
Nem ellenkezni szeretnék veled, de vannak cégek amelyeket felesleges államilag támogatni. Mert vagy a profiljuk miatt életképtelenek, vagy irreálisan sok pénz kéne ahoz, hogy versenyképesek legyenek.
Sajnos a legtöbb támogatás elkésett, vagy rossz helyre ment.
(Ganz, Csepel Művek, Ikarus, Mechanikai Művek, stb.)

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:13:40 (309)
Nem ide de aktuál!
Bezárt az LKM.
Magyar ipar? Odalennt.
Nos igen. Ezt is lehetett volna államilag megsegíteni!

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 15:53:39 (308)
Helyesírási hibákért bocs!

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 15:52:41 (307)
Gondolkozz már egy kicsit plz!!!
Nem kell sokat törnöd a fejedet. Ha a jenkik helyére egy olyan szövetség kerülne amine Mo. is tagja akkor mi is olyan ország lennék amit fokozott veszély fenyeget az arab terroristák ellen. Nem mint hogy ha most nem lenne ilyen mert már olyan 'pletykák' is szárnyra kaptak ahol Lengyelo. után Mo. jön.
Először az USA, majd Spanyolo. aztán szép sorjában jöhet a többi.
Azt meg ne mond hogy most is olyan szövetségnek vagyunk tagjai, ami Irak ellen van.
Mi nem vettönk részt a támadásokban csak a békefenntartásban veszünk részt.
[előzmény (298)]

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 15:47:13 (306)
Ennél mondok durvábbat is!
Azt tudtad, hogy az IRa-t az amerikaiak péznelték, illetve fegyvereket is szállítottak nekik titokban!
Mert bizony ez így volt.
[előzmény (296)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 13:21:09 (305)
Én úgy gondolom, hogy hazai politikusaink túl gyorsan és kapkodva csinálják ezt az ún. szintfelhozást. Meg hát hülyén is. Más országok nem alakították teljesen át magukat, mi hülye magyarok meg majd nyaljuk a segget és termesztük a kocka paradicsomot. Egyszóval országunk túl hülye lépéseket tesz és elhamarkodottan. A beígért béremelés még nem volt meg, de a termékek ára felment. (forgalmi adó ugyebár) A politikusokat Brüsszel véleménye jobban érdekli, mint a miénk. Én nem az EU Magyarországhoz való viszonyulásáról, hanem Mo. EU-hoz való viszonyulásáról beszéltem. Hülyén formáljuk magunkat hozzá. Hazánk kellemtlen elegye lett az olajos panellakások és McDonaldsoknak.
[előzmény (297)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 13:02:29 (304)
Ne haragudj!
Azt hiszem valóban rossz helyen tettem mindezt közzé.
Amit mondani akartam ezzel csupán annyi, hogy amikor azért (is) melóztam, hogy megtermeljem a fizetésüket akkor leszartak.
Egy kiöltözött idegenre meg mosolyognak.
Mert nem vették észre , hogy a kettő egy és ugyan az az ember.
Sajnos ez ma teljesen természetes és ez a bajom!
Mégegyszer elnézést, hogy érdektelen dolgokkal foglalom a helyet, de a problémám, ha nem is politikai mindenképpen aktuális.

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 12:53:12 (303)
ez politika szerinted? es mitol aktual? ne ertsd felre, nem az a bajom, hogy leirod a szemelyes elmenyeid, csak nem ertem milyen politikai kovetkeztetest kene ebbol levonnom, hogy a nok nem szeretik a koszos ruhaban jaru olajszagu hapsikat ezzel ellentetben az tiszta pasikat szeretik. fene megenne szerintem ha a nok a koszra es buzre buknanak, milyen mocsok lenne a konyhaban...

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 08:59:30 (302)
Egy másik sztori.
Régebben volt egy kis balesetem /egy 6 mázsás vasdarabot levettem lábbal/ és a lábadozás végén -amikor gép mellé még nem tudtam állni, de már elég virgonc voltam- besegítettem a főnökömnek.
Egy fejvadászról /értsd munkaerő-közvetítő/ van szó, akinek melóhelyeket hajtottam fel, ahova melósokat tudott benyomni.
Elzarándokoltam egy volt cégemhez is /egy multihoz/.
A személyügyön a picsák mosolyogtak rám mint a vadalma.
Ki voltam öltözve, meg hát jó pasi vagyok.... :)
Ami zavar, hogy amikor ott dolgoztam és melósruhában, olajszagúan mentem hozzájuk segítségért a ribancok éppen csak utánam nem köptek az undortól....
Még hogy nem a ruha teszi...

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 19:57:17 (301)
Ha valaki olvasta a PICSA fórumát a napokban annak lehet, hogy ismerős.
Azért megosztom veletek is.
Mostanában meló után futok (CNC szerszámmarós vagyok), így jutottam el a GE veresegyházi üzeméhez. Olyan hi-tech, hogy az ajtón nem tudtam bemenni (szuperkódosvonalaskártyásbelépő rendszer), de a mosdóban a vízcsap megnyitása gondot okozott (pedig láttam már ilyesmit :)).
Szóval amikor a korombéli fiatal srác körbevezetett a patika műhelyben (a földről simán lehetett volna enni!) és elmagyarázta milyen módszerekkel elemzik a termelés hatékonyságát kibuktam.
Amikor nem értette mi a bajom, megkérdeztem dolgozott-e már gép mellet és látott-e közelről forgácsot.
A válasz: Dehogy dolgozott! Ő GÉPÉSZMÉRNÖK! Amikor megemlítettem, hogy a kettő nem zárja ki egymást (sőt!), csak nézett rám üveges szemekkel és a következő kinyilatkoztatást tette: Nem azért tanultam, hogy ILYEN munkát végezzek!
Hát igen. Én is röstellem, hogy ilyen ostoba proli lett belőlem...

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 16:31:55 (300)
Pedig jó lenne!
Az amerikai imperialista uralomból már régen elég volt!
Szabadság kell ide, nem efféle befolyásoltság, és ellenőrzés!

Lásd: űrprogram. Több tízezer kémműholdjuk aktív. MA IS!
[előzmény (298)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 16:29:02 (299)
na meg ugye ne feledjuk szegeny gorogoket a maguk ciprusaval, ami kifejezett erdekellentette valt a naton belul. a nato valoban nem ved meg minket mas tagallamoktol. (nem riogatasi cellal mondom)
[előzmény (296)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 16:25:40 (298)
miert nem?
[előzmény (295)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 16:24:52 (297)
hm. erre nem is gondoltam. szoval te ugy gondolod hogy mi azert kellunk az eunak mert igy magukra vehetik a felzarkoztatasunkbol eredo terheket? mert ha ok allnak jobban, es megis mi kellunk nekik, es mi rajuk eroltetjuk a 40 ev lemaradasunkat akkor ok csak rosszul jarnak meglatasom szerint. nem?
[előzmény (294)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 16:22:26 (296)
A nato csak a nem nato tagállamok ellen védenek. Ha azomban nato tagállam támad meg nato tagállamot, akkor a nato mint katonai szövetség NEM lép közbe. Pl. az egykori amcsi brit viszony. Most hallottam volt valami határviszony - kinek a halászterülete és jött a konfliktus.

Mivel mindkettő nato tagállam nem lépett közbe senki. Szerencsére nem hullott sok vér.

[előzmény (292)]

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 15:58:48 (295)
Minek ide újabb katonai szövetség?
Szerintem nem lenne jó ha a jenkik helyére egy olyan szövetség kerülne aminek tagja Mo. is!
[előzmény (292)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 15:32:35 (294)
erőltetni. Ez a mondat végére illő szó.
[előzmény (290)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 14:07:05 (293)
Szerintem jo, de nem kifejezetten rövid távon. Sőt. Az Euban, vagy azon kívül Magyarország sohasem fog felfejlődni a gazdaságilag erős országok szintjére, de így talán gyorsabban (10-20 év alatt) fejlődhatünk, közelítve hozzájuk. Kár, hogy ők addigra már rég elhúztak...
[előzmény (292)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 07:49:27 (292)
Olvasgatva legutóbbi hozzászólásaitokat az EU kérdéshez, nem tudtam eldönteni szerintetek jó-e nekünk, hogy tagok lettünk/leszünk.
Szerintem elkerülhetetlen lépés, sőt az a véleményem, hogy az európai országoknak erősebb katonai szövetségre kéne lépniük egymással.
Annak ellenére, hogy alapvetően pacifista vagyok úgy gondolom ideje lenne függetlenednünk a NATO-tól és egy új, európai katonai tömböt létrehozni. Meggyőződésem, hogy csak így lehet annak végetvetni, hogy a jenkik a világ rendőreiként mindenhol ott legyenek és minden az ő szájuk íze szerint történjen.

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 01:52:48 (291)
bugfix: elnepesedes helyett elneptelenedes:)

amugy azt hiszem ertem hogy az o minden politikusra vonatkozik, csak ezzel az a baj, hogy en pont az altalanositastol ovok, mig erre te egy ujabb altalanositassal reagalsz... dumas (3 testor) azt mondta: minden altalanositas veszelyes. majd hozzatette: ez is.
[előzmény (289)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 01:36:48 (290)
nos. amikor az eu letrejott, magyarorszagot nem szandekoztak felzarkoztatni, vagyis az eredti celkituzesnek a te ervedhez semmi koze nincsen. annyira igy van ez hogy meg ellensegek voltunk mikor az europai kozospiac letrejott.
a jelenlegi helyzet megoldasra var ez teny, de ez nemreg lepett fel, es nem lenne olyan nehez megoldani. nem szabad azt hinni hogy egy kis fizetesemeles szetveri a gazdasagot, ellenkezoleg, mivel minden haztartasban orasi lemaradas van a kereslet novekedese szetoszlik az arucikkek kozott, vagyis az inflaciogerjeszto hatasa sokkal kevesebb mint amekkora reprodukciot gerjeszt (es persze szemetet...). vagyis a magyar gazdasag az amerikai vegyetek vegyetek vegyetek modszerrel javithato lenne, a baj hogy itt nincs ehhez megfelelo fizetes es haztartasi tartalek.

"40 év szocializmusának végtermékét NEM kellene más országok 40 év alatt kialakult kapitalista szintjére. "

ebbol a mondatbol hianyzik az alkotmany. mivel en tobb szot is be tudnek helyettesiteni kerlek fejezd be inkabb te ezt a mondatot.
[előzmény (286)]

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 01:30:21 (289)
1 nel nem tudom ertemelzni az "o" szemelyesnevmast
3 magyarorszag egy jo ideje jo melyen nyal az eunak ahhoz hogy siman lehessen koszonni neki, hisz a torokoknel azert minden evben vannak emberi jogi problemak az allam es a polgarok viszonylataban, nalun kilyen nincs
4 egyelore az eu gazdasagban gondolkodik, sajat hadserege pl nincs is. a veszely viszont talan nem elhanyagolhato, lehet ezert van europaban 150 amcsi nuklearis raketa.

hogy atbasztak-e minket nem tudom, de a felzarkoztatas vagy az elnepesedes kozul kell valasztani a kormanynak es az eunak is, hisz ha mindenki elhuz innen akkor nincs kit kiszipolyozni tovabb...

a spanyol paradicsomot nem lattad a tescoban?:) most is akcios... nem csak buza van am a foldon, a kinaiak pl rizst esznek ha jol dereng, a mezogazdasag nem csak tej meg kenyer (hanem zetor tipusu allami traktor is:))

© gi_joeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 01:24:05 (288)
az hogy a lenini elmelet onellentmondasos, arrol nem en tehetek:) hogy milyen modon kellett volna megdonteni lenint arrol sajnos nem ir lenin. csak arrol folyamatos forradalom kell. egy forradalom ami masok ellen iranyul nem jelentheti azt hogy megengedjuk magunknak a forradalmat, mert hiszen ezzel ugyanazt mondjuk ketszer, de a problemat nem oldottuk meg.

ezt a kerdest mar vartam, pedig magatol ertetodo:
"Ez csak akkor következhet be ha már a nép soraiból ki írtottuk az utolsó szálig, a deviáns gondolkozókat, akik más értelmetlen álláspontjukkal, a népben kárt okozhatnak."
nos ez volnek en, es ha jol latom azert meg nehanyan rajtam kivul...

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-24 19:39:14 (287)
Igen, igen ez probléma. A fejlettségi szintkülönbség legyőzendő. De nem szabad elfelejtenünk, hogy sok ország eggyütt egy emberként felléve nagyon erős.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-24 18:33:58 (286)
Véleményem szerint nem úgy kéne nézni az EU-ra, mint az USA leendő gazdasági riválisára. Figyelmen kívül hagyjátok azt a tény, hogy ehhez szükséges a tagállamok nyugati szintre való felspécizése. Na most Mo. szerintem nem a legalkalmasabb ezekre a radikális szintfelhozásokra. Kapkodás minden szinten. És a kapkodásnak rossz a vége. 40 év szocializmusának végtermékét NEM kellene más országok 40 év alatt kialakult kapitalista szintjére.
[előzmény (285)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-24 17:13:33 (285)
Ha megengedi a kedves gi_joe kolléga, illetve azon másik vitapartnek Punkológus, akkor én is beszállnék.
Ezek alapján úgy vélem az EU valóban a legjobb melegágya az amerikai imeprialista monopólium visszaverésének. Ehhez kapcsolnék is egy esetleges példát, miszerint már európai műhold is kering a Mars körül, nemde? Nos ez igencsak nagy pofont jelent a NASA-nak illetve az eddigi ürkutatási monopóliumon csücsülő USA-nak.
Gazdaságilag is hasonló lépések lennének az igazán kedvezőek - úgy vélem.
[előzmény (283)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-24 17:03:43 (284)
" lenini ut szerint lenint is meg kellett volna donteni"
Igen meg. Míly módon?
A TSZ-ben. Hiszen ez a forradalom, hirdetése arra buzdította az embereket, hogy "megengedjék maguknak a TSZt"
Érti már kolléga?

Egyebek között kérdem én meg, milyen keretek között ítéltem én önt halálra? :-)
[előzmény (272)]



Elejére << Előző < ... 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 ... > Következő >> Végére