Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Anarchizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vita az anarchizmusról

Elejére << Előző < ... 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-26 14:02:22 (273)
nem kell várni az új társadalom kialakulását, küzdeni kell eljöveteléért - arról azonban, hogy milyen legyen az új társadalom, arról majd csak azok fognak gondolkodni és gondoskodni, akik eljövetelét megérik.


Na az ünnepek alatt regenerálódtam, újra készenállok "polgárikörös" rohamaitoknak.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-19 01:20:56 (272)
Ja! És Hajrá Csongrád megye! :)

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-19 01:19:36 (271)
oh ez jól esett. De tényleg. Legszívesebben már mennék is Sándorfalvára bulizni, meg egyet sörözni csak most messze vagyok 1 kicsit. :)) ami késik nem múlik!!!
[előzmény (270)]

apunkválasz erre | e-mail - 2003-12-19 00:20:58 (270)
Köszi Gandalf, de teljesen véletlen az egész, mert csak aljas ösztönök vezéreltek erre. Csak azért jöttem a fórumotokra, mert a falumban lenne lehetőség koncerteket szervezni talán egy tényleg jó helyen. A gond csak az, hogy ez mégsem Szeged, meg mostanában ez a Dél-Alföld valahogy minden dolognak csak a végén kullog. Legyen gazdaság vagy kultúra. Ezt írtam is másutt, és aljas vérem hozzászólásra késztetett itt is. Rosszul tettem, maradok olvasó inkább. Azért is, mert látom aktivitásod és azt, hogy úgy szólalsz meg minden fórumon, aminél többet vagy mást én sem tudnék mondani. Látom, hogy egy véleményen vagyunk és ezt te nagyon jól, nálamnál legalábbis sokkal obban, képviselni is tudod. Szóval a legjobbakat a továbbiakban is.
üdv
apunk

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 23:34:04 (269)
:))) Nekem már hiányoztak a fórumról Apunk hozzászólásai.
[előzmény (268)]

apunkválasz erre | e-mail - 2003-12-18 23:27:20 (268)
Bírom ezeket az ovis, genetikailag az emberi fajhoz tartozó, magukat anarchistának nevező ifjú csodalényeket, akik a drága időt arra fecsérlik, hogy az agyukat mindenféle hülyeséggel butítsák, aztán e hülyeség-alapokat társalgás, hálózatos-társalgás és egyéb terjesztő-módon továbbfejlesszék, miközben egy igazi büdös bűnöző szellentésétől úgy megijednének, hogy átásnák magukat a földgolyóbison és meg sem állmának kínai teestvéreikig, míg azok is nem szellentenének egyet.

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 22:46:47 (267)
Sándorom, kifejtenéd egy picit bővebben a gondolatodat!?

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 22:45:57 (265)
Erről van szó, Kri. Adj a pofájukra ezeknek az "aztsetudommitbeszélekolyanhülyegyerekvagyok" kis kölköknek. Fogják már föl mit bohóckodnak itt. Mer csak egy kis bohóc majomkodás az egész.
[előzmény (254)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 22:32:06 (264)
az ember társas lény, de nem csordalény.
[előzmény (220)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 22:31:21 (263)
szerintem müködne egy anarchista társadalom, de az ellenoldal túl erős! ezért esélytelen!
[előzmény (220)]

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 19:21:00 (262)
szerintem egyépként azért van ez a topic hogy Leninfiú ossza az észt oszt te meg felbaszd az agyad
így frankó vita alakul ki és üvöltözik mindenki mint állat és ez tök jó

ahogy mondani szoktuk:langyosvízből nem lesz lófasz

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 19:16:40 (261)
"Hátha ráébredsz egyszer, hogy nem lehet anarchizmusban, mint "egyszer majd megvalósul, bizony"-ban gondolkodni. Én aszittem, hogy nem azé van ez a topic, hogy erre ráébredjen valaki."

he?
[előzmény (260)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 19:08:02 (260)
Mondom én, hogy kicsi fiú vagy te! Most már csak a személyeskedés maradt? Ez azért nem egy anarchista alapattitűd!
Nem tudom, hogy észrevetted-e, de én arra próbáltam felhívni a figyelmedet - és próbálkozásom nem volt egyedi jelenség, mert látom, hogy küzdesz itt mások logikus, törvényszerűségeket feltáró érveivel is -, hogy amikről pofázol itt világba, azok elméleti modellek, te meg ehhez képest a boltban akarsz kérni fél kiló anarchiát.

Hogy mit bénázol a nagyfeketeséggel azt nem tudom, ezen már 1 éve túltette magát minden galád fórumozó.

Nem sokat számít, de két félévig tanultam anarchista társadalomelméletet, a szándékom hidd el, jóóóóóóóóóó. Hátha ráébredsz egyszer, hogy nem lehet anarchizmusban, mint "egyszer majd megvalósul, bizony"-ban gondolkodni. Én aszittem, hogy nem azé van ez a topic, hogy erre ráébredjen valaki.

Lényin szkazal, tanulni, tanulni, tanulni!:)
[előzmény (252)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 16:55:15 (259)
jól megtanultad a történelmet, csak valahogy a történelemkönyvekből kimaradt, hogy 1848. márius 12-én Kiskunlacházán a Kocsis Géza bácsi vett egy tehenet amit kiküldött a rétre, hogy kajáljon de vizes volt a lucerna ezért a tehén fölpuffadt és megdöglött. Piri néni (aki a Géza bácsi felesége volt) ezért nagyon megharagudott, hogy az ura ilyen balfasz módjára viselkedett ezért nem is csinált neki vacsorát. Ezért Géza bácsi kezet is emelt rá, amit Lacika, a 6 éves csöppség könnyes szemmel nézett végig majd mivel nem tudta elviselni ezt a nagy terhet világgá menekült. Mikor erről a két szülő tudomást szerzett nagyon megijedtek, hogy mi történt az egy szem gyermekükkel így még az este összecsődítették a szomszédokat, hogy a gyerek keresésére induljanak akit meg is találtak a határban dideregve.
[előzmény (246)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 16:47:44 (258)
de beszélgethetünk akár a fél-katonai szervek szerepéről is. azt is keressem ki vagy ara emlékszel?
[előzmény (239)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 16:46:18 (257)
56: "a kulcsszó itt a "munkástanácsok lennének"-persze az elnevezésnek megint nincs jelentősége
tehát vmiféle dolgozókból álló bizottságok döntenének munkaidőről/termelésről/szakértelemről/javazásról"

175: "a gyár csak annyit termel amennyi szükséges és így nem lesz pazarlás és túltermelés sem,
mondom a gyár csak a meglévő igényekre/szükségekre termelne és egy petákkal nem többet"
[előzmény (239)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 16:21:54 (256)
Egyetertek veled, leninfiu neve kicsit groteszk.

Ugyanakkor en ugy emlekszem, hogy a kedves angolok valamely gyarmati haborujuk soran alkalmaztak eloszor a koncentracios taborokat (legalabbis en anno meg igy tanultam kb 7 eve).
[előzmény (254)]

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 15:09:55 (255)
k. leninf.: az anarchista nem szerveződik.
szervezetet csak az anarcho-szindikalisták csinálnak.
(egyesek szerint ez paradoxon)
az anarchista társadalom nem megvalósitható de a mozgalom követői - közös gondolkodásuk álltal - alkothatnak önszerveződő közösséget.
+ még annyi hogy egy anarchistának egykutya hogy valaki náci vagy kommunista. szerintem válassz egy uj nevet.
remélem nem sétödtél meg.

© kriválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 10:49:01 (254)
Ők voltak annak Cserny József vezette különítménynek a tagjai, mely a 1919. március 21-én megalakult Tanácsköztársaság alatt egészen ennek bukásáig rettegésben tartották az országot és ártatlanokat akasztottak, lőttek le, vagy kínoztak meg a vörös terror során.
Hát miért válasz magának valaki ilyen nevet.
Ha én mondjuk rosenbergfiú néven írnák, az, hogy venné ki magát.
Ne istenítsük már azt a köcsög Lenint, basszameg.
A koncentrációs táborokat ők kezdték kiépíteni 1917 telén és kedves bajszos karlengetős barátunk is innen vette a táborok ötletét.

© kriválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 10:43:03 (253)
Szia mindenki.

Nem akarok itt senkit se osztani, de tudod te "leninfiú" kik is voltak valójában a leninfiúk?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 22:21:31 (252)
te állat, előbb olvastad volna végig a hozzászólásomat és utána kötözködtél volna utólag könnyű írni hogy te mire gondoltál te, hülye, de nem írtad csak nácizól, te előítéletes barom

"na én akkor"-szüld már ki hogy mikor pl akkor amikor én ezt mondom te meg richtig mást mi??? te nagyfekete-lyuk
[előzmény (249)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 21:29:42 (251)
nem szarja, mert azt se tudja, mit akar. holott elvileg nem szabadna akarnia semmit.

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 21:14:24 (250)
"Az emberi faj szinte a kezdetek kezdete óta csak rombol maga körül, és mindent elpusztít amit csak tud. "

Telitalálat barátom!
Amit leirtál az mind igaz!
De ha Te nihilista vagy, akkor pont a fentiekkel szemben nem lehet kifogásod és semmivel sem lehet kifogásod mert Te nihilista vagy, és akkor neked le kell szarnod az egészet!
[előzmény (246)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 21:12:53 (249)
"Értelmi fogyatékosokat és egyéb veleszületett rendellenességűeket"

Na én akkor meg a megváltozott munkaképességűekről beszélek. Aki egyszer volt nem-fogyatékos, az már nem tartozik bele a rendszeredbe. Te egy náci vagy valójában, tesó!

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 21:06:59 (248)
Kisfiú vagy te a kötekedéshez, te kis pöcs. Hova lett a nagyanarchistatoleranciád?
Amikor a képességek hiányáról beszélek, én pl a értelmi vagy mozgás és érzékszervi fogyatékosságban szenvedőkről beszélek, te viszont már megint ellátórendszerekről, ami magyarul az állam vagy a helyi hatóságok.

Van egy szép anarchizmus szöveggyűjtemény, csak az a baj, hogy az vagy 500 oldal, és hát azt kéne elolvasnod....
[előzmény (243)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 20:58:59 (247)
Nekm kurvára begajdult a gépem már megint kétszer lett elküldve a beírásomat

Valaki törölje ki az egyiket

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 20:57:38 (246)
Há-há megint csak azt tudom mondani hogy kurvára nem ismertek. Nem két naponta váltogatom az elveimet, két éve ezt vallom mert nekem bebizonyitoták, hogy nincs jövője. Mert szerintem egyáltalán jövő sincsen. az emberi fajnak egyáltalán nincs. Az emberi faj szinte a kezdetek kezdete óta csak rombol maga körül, és mindent elpusztít amit csak tud.

Ekezdtek az emberek gondolkodni kiirtotak egy csomó fajt aztán nem kellet sok egymás torkának estek. Megnézad az ókort amit szokás a nagy demokrácia miat bálványozni. Ja kurva nagy demokrácia ami a rabszolgák munkájára épül. Aztán jött a középkor amiben tombolt az inkvizició, a háborúk és a szegény jobágy elnyomása. Aztán a nagy eszményekel beköszöntöt a francia forradalom ami egy kurva nagy öldöklésbe fulladt. Aztán örüljek esetleg a kizsákmányoló kibaszott kapitalizmusnak, vagy a tömeggyilkos náciknak, esetleg a sztálinista rezsimeknek amik nem tudom hány milió embert köldtek feleslegesen gulágokba. Marxék elveinek megvolt az a szépsége, hogy jót akartak a munkásosztálynak, csakhát az emberiség szerintem velejéig gonosz, azt elfogadom hogy személyeenként megvan mindenkiben a jó, de tömegekben...
Például ezt igazolja az is hogy miden alapvetően jónak számitó dolgot sikerült rosszá tenni. Krisztus szép elveiböl keresztes háboruk és inkvizició. Kolombusz gyönyörü felfedezéséböl az indiánok kisemizése és kiirtása. A gyógyszerek felfedezéséböl a föld tólnépesedése, és a sor folytatható.

Az emberiség 200 év alatt max a pusztulásig juthat.

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 20:43:56 (244)
Szerintem a hátrányos helyzetü egyéneket is kényszermunkára küldenétek, mert a társadalom nem hagyhatná hogy semmit nem csinálnak, amig ők dolgoznak.

Szerintem neked kéne azt felfognod hogy az ember egy élőlény és nem egy robot, amiben be tudod állítani hogy Ő Xel és Yal ugyanannyinak érezze magát! És akkor már régen el van baszva az anarchiád, mert lesznek olyan emberek akik hatalomra törnek, és amugy is szerinted eltünne mindenkiből a nemzeti öntudat?
[előzmény (243)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 20:34:42 (243)
"És akkor mi van, ha valakinek nincsenek képességei? Akkor az lófaszt kap a seggébe?"

Bővebben, hogy érted, hogy nincs képessége? mint pl te akinek nincs annyi "képessége" hogy felfogja ezeket.

Különben akkor is működhetnek olyan ellátó"rendszerek" melyek a hátrányos helyzetűeket támogatják látják el-és itt mielőtt belémkötnétek hangsúlyozom hátr. helyz. alatt én az értelmi fogyatékosokat és egyéb veleszületett rendellenességűeket értem hiszen a "szociálisan rászoruló" mint olyan eltűnne/megszűnne...

[előzmény (241)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 20:28:41 (242)
nem tudom hogy te mit értesz törvényszerűségen de nálam a törvényszerűség nem mérhető kategória nem is értem a kérdésed-->
"ki méri?"-mit?

te érthetetlen, a törvényszerűséget a folyamatokra értem ill. írtam.
különben jó lenne hogyha ezeket a polgári-középiskolai-tankönyvi maszlagokat elfelejtenéd--->"Kommunizmusban meg minden előre van tervezve "

"Ha valaki többet merne kérni a másiknál jól kinyirnátok a picsába"

A nagy lóf@szt, azt értsd meg hogy egy anarchiában vagy kommunizmusban mindegy hogy nevezzük
a szükségletek "törvényszerűen" kiegyenlítődnek mert eltűnik a verseny a reklám és a mesterségesen gerjesztett fogyasztás, ami ma ösztönöz, hogy ezt csináld ezt vedd meg és akkor és akkor vagy fasza polgár ha ezt és ezt nézed/eszed/hordod...-ilyen egyszerű, bár gondolom ez felfoghatatlan számodra.



Elejére << Előző < ... 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 > Következő >> Végére