Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Anarchizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vita az anarchizmusról

Elejére << Előző < ... 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:18:36 (61)
Majdnem.
A burzsoázia azért van, mert a munkás által megtermelt profit haszonélvezőjeként lett az, ami. Míg a munkás alapból van, hiszen munka is van, nem? Munka már rég volt amikor még burzsoá sehol sem.
Tehát nem a burzsoázia teremti a munkást/dolgozót hanem fordítva, a burzsoázia a kizsákmányoltakat teremti-->bérmunkásokat/alkalmazottakat akik munkaerejüket eladják a gyárosnak(burzsoának) és így válnak függővé tőlük.
[előzmény (57)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:18:21 (60)
Vagy kimosod az emberek agyát (ha esetleg a Földre ill. az emberi fajra találsz gondolni) - ezt hogy kivitelezed(?), vagy talán arra gondolsz, hogy aki az általad elképzelt társadalomban nem kívánna élni, mondjuk kiirtod.....
[előzmény (56)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:17:53 (59)
nemtom föltűnt, hogy a dolgozók közül kiemeltél egy réteget a bizottság címszóval? ki lesz a bizottságban? miért akar benne lenni?
[előzmény (56)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:15:52 (58)
Te valami sci-fi írónak készülsz? Szóval melyik bolygóról és milyen élőlényekről beszélsz?
[előzmény (56)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:11:11 (57)
Már ne haragudj, de addig nincsen munkás amig nincs burzsoázia!
Az egyik azért van mert van a másik is.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:06:30 (56)
vállalat szerűre szükség van, de müködése és felépítése miatt is, nem így hívnák, szerinted a dolgozók nem tudnák megszervezni a (saját) munkafolyamatokat a munkamegosztást? az embernek saját érdeke is a munka csak nem a mai formájában hanem felszabadítva
a kulcsszó itt a "munkástanácsok lennének"-persze az elnevezésnek megint nincs jelentősége
tehát vmiféle dolgozókból álló bizottságok döntenének munkaidőről/termelésről/szakértelemről/javazásról-persze ez utóbbinak jobban meggondolva nem is biztos hogy van jelentősége egy már állam és osztályok nélküli társadalomban
[előzmény (55)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:57:57 (55)
Igen de megmondtam az 5rőől és a 80ról is a véleményem.

De egy kommunista világban is amiben Te gondolkodsz, abban is ahhoz hogy normális szinten lehessen élni szükség van vállalatokra, ahol szükség lesz igazgatóra is, ami nem fog tetszeni senkinek, tehát megbukik a rendszertelen rend.
Ugye ez emlékeztet valamire ez a folyamat?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:57:42 (54)
a mondatod utolsó fele félig igaz, sajna ismerem az embereket ezért nem megy erőszak nélkül, ahogy lent már jobban kifejtettem (40-es hozzászólás)
ráadásul ezért nem megy máról holnapra
de azért az anarchy for today-es kitűző még jó lehet-hiszen "merjünk nagyot mondani"/vagy lenni
[előzmény (50)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:53:14 (53)
Allegre???

Károlyi jó volt nem?
[előzmény (50)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:51:50 (52)
az Oxy-s beszólás jó, de arra se kötöttünk szerződést hogy
megszülessünk-szenvedjünk- és aztán meghaljunk.

természetesen a reális vagyont nem kérdőjelezi meg senki, de a 46 és 45 milliárdot de még a 3 milliárdot is bizony kőkemény munkatábor súlytja-nálam.

nem véletlen nem 5 hanem 80 millióról beszéltem ami a te értékrended szerint is kirívó hiszen ki is javítottad.
[előzmény (49)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:46:01 (51)
Azt azért nem mondanám hogy "okosabban gazdálkodtak"-persze. főleg a Demjánék mi? akik már a régi rendszerben is vállalatigazgatók voltak (pl:Széles/Videoton) s ma nagytőkések marhanagy rendszerváltás ha sikerült nekik átmenteni a vagyonukat, persze miket beszélek hiszen éppen az ő érdekükben válltottak itt rendszert.

különben itt szó nincs irigységről, hanem egyenlőbb/igazságosabb elosztásról s ennek előfeltétele akár az elkobzás is

attól még mert nem látod hogy elnyomnak attól még ellehetsz nyomva, sőt akkor már nemcsak elvagy nyomva hanem manipulálva is vagy.

a forradalom pedig arra kell hogy megváltoztassa a politikai-gazdasági-
-társadalmi berendezkedést-elég közhelyes de ez van.

ja és egy kérdés: csak nem valami nemzetbiztonságis vagy?
[előzmény (46)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:43:23 (50)
szvsz aki ilyen mélyen hiszik abban, hogy anarchizmus létezhet a gyakorlatban, az az egyik oldalon nagyon.. öö.. izé: jót akar, viszont enyhén szólva is jóhiszemű (hülye) és nem ismeri az embereket

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:40:11 (49)
NA itt van egy kis probléma!
Annyi hogy beszéljünk ne 80, hanem mittudomén 5 millios vagyonról!

Van 5 milliója valakinek aki rengeteget dolgozott azért hogy legyen valamilye.
Te odamész és erőszakosan elveszed.
És akkor én elküldelek a jó....
Mert hogy a faszba képzeled Te azt hogy megkérdőjelezed hogy nekem mekkora vagyonom van?
Ki vagy Te?

Persze ha valaki összelop 80 milliót vagy többet az igazságtalan, de itt jól jön egy Oxy beszólás hogy nem kötött senki születése előtt szerződést arról hogy az élet igazságos!
[előzmény (40)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:25:16 (48)
az utóbbi. gondolom innentől fogva már csak egy hanyag legyintés lesz minden egyes írásom, mert én ezt úgyse foghatom fel.. remélem nem így lesz.

a forradalomhoz valóban erőszak kell de minek akarsz forradalmat?
[előzmény (43)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:20:10 (47)
mi az hogy erőszakkal az erőszak ellen? mi ellen?
[előzmény (40)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:19:21 (46)
elnyomást és elnyomást az különbözteti meg egymástól, hogy melyikben veszed észre, hogy abban vagy és melyikben nem.

a te általad felvázolt világban a versenyre nem lenne lehetőség és ezt kizárólag állami úton lehet visszafogni. ezt elég erős elnyomásnak tartom. arról nem is beszélve, hogy akik már fölhalmoztak valamilyen nagyobb jövedelmet azoktól önkényesen elkobzod, hogy a nép nevében. holott pusztán azért szedték meg magukat mert okosabban gazdálkodtak mint te vagy a kibaszott nép. ergo csak az irigység az ami vezeti tetteid és ezt rejted az anarchizmus ideológiája alá.
[előzmény (40)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:10:06 (45)
Persze tiszteletben tartom a véleményedet de vitatkoznék vele--->
az anarchizmusnak éppen az a lényege hogy megszünik az intézményrendszer a döntéshozó és végrehajtó hatalom stb. s nem lesz semmiféle főnök csak átmenetileg s talán itt különbözünk mert én hiszek abban hogy az átmeneti vezető le tud és/vagy le fog mondani hiszen akkor az öntudatos anarchisták "likvidálják"

ÉS különben Porto Allegre neked mond valamit?
[előzmény (41)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:06:20 (44)
Károlyi?
[előzmény (42)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:04:33 (43)
Húúú de hivatalosan hangzik, csak nem rendőr vagy katona vagy???

hangsúlyozom az erőszak nem jó de bármilyen forradalom esetében elengedhetetlen, különben olyan lesz mint ami 89-ben volt itt, a volt elvtársak átültek más pártokba de ugyanugy bentmaradtak a parlamentbe s a kizsákmányoltak kizsákmányoltak maradtak ráadásul azok által akik által eddig is
+ ehhez még jöttek az elvtársak cambridgeben felnőtt pici fiacskáik is
[előzmény (39)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:01:30 (42)
én hallottam egy két olyan ,,burzsoáról", akik észrevették, hogy jön a tömeg, időben megtettek a lépéseket, és vezetők lettek újra... A vörös gróf mond valamit neked?
[előzmény (40)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:00:07 (41)
ez az egész anarchizmus, fasizmus, meg kommunizmus arról szól, hogy
én x.y. látok egy sok főből álló bandát, akik elég buták ahhoz, hogy lehessen őket lázítani.
Én megteszem, fellázítom a népet, akik engem ültetnek annak a helyébe, aki előttem ott volt, és akit utáltak.. Ergo én leszek az új főnök.
És a sok hülye még örül is neki.

Nagyon helyes, hogy ennyire aggaszt az emberiség sorsa. De egy kicsit idealista vagy, barátom, ha azt hiszed, hogy ez az egész dolog reális. Az anarchizmus arról szól, hogy az erősebbek uralják a gyengébbeket. Nem lesz hirtelen világbéke, nem lesz megoldás az emberek gondjaira. Utópiákban lehet hinni, lehet álmodozni róluk. A kérdés csak az, hogy mi az értelme?
[előzmény (37)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:58:50 (40)
Miért biztonságosabb a mai elnyomás?
Meg egyébként is szerinted elnyomást és elnyomást az különböztet meg hogy mennyire biztonságos?

Különben pedig ha szerinted kimész az utcára és hirdeted az egyenlőséget és az osztályok nélküli társadalmat akkor majd a mai burzsoázia majd magától lemond a javairól (politikai,jövedelmi stb.) ezt bizony csak erőszakkal lehet elvenni tőlük persze ne hidd azt hogy én ennek úgy örülök dehát gondolom te is ha lenne egy 80 milliós házad foggal-körömmel ragaszkodnál hozzá-mi pedig odamennénk s először békésen de felajánlanánk hogy az átmeneti proletár(mindegy hogy hogy nevezzük én most így hívom) állam részére lefoglaljuk vagy ha ellenállnál akkor jönne a szükségszerű erőszak.

Bizony szerintem ez ma alapszabály erőszakkal az erőszak ellen.
[előzmény (38)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:54:20 (39)
igen. megvetem az erőszakot. Hazámat szolgálom ;o)
[előzmény (37)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:49:40 (38)
MErt ugyanolyan elnyomo lennél, mint a mostaniak.
Csak itt viszonylag biztonságosabb egy elnyomás mint egy anarchisztikus társadalomban.

És inkább az általam igen unszimpatikus vélt imperialista berendezkedés, minthogy egy olyan világban éljek ami rosszabb még az egykori keleti-blokknál!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:47:37 (37)
Miért te megveted az erőszakot?
Te kis pacifista vagy netán hippi?
[előzmény (35)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:45:56 (36)
bocs anarchikus-archaikus, itt volt a félreértés én olvastam félre, ettől még a miki te maradsz, én meg leszek móka.
[előzmény (32)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:43:02 (35)
nemtom Csabi miért sajnálna, de én igen. pont ezért. mert egy anarchista köntösbe bújt fasiszta fasz vagy csak ezt nem veszed észre.
[előzmény (33)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:40:56 (34)
a komcsilányt hol hagytad? :))
[előzmény (33)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:39:53 (33)
Persze hogy lehetsz, csak akkor épp a lényegét nem érted úgy pedig nehéz bármit is művelni hogyha nem tudod hogy miről szól.

Különben miért is sajnálsz? Mert talán elnyomnám az eddigi elnyomókat?
Akik eddig kiszipolyozták, kizsákmányolták a magunkfajtákat? Csak nem megesne rajtuk a szíved?
[előzmény (31)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:53:22 (32)
,,mint egy történelmi kor"

mi van egyiptomi interregnumot akarsz csinálni? hajrá. :)) mókamiki.
[előzmény (19)]



Elejére << Előző < ... 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 > Következő >> Végére