Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Anarchizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vita az anarchizmusról

Elejére << Előző < ... 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 ... > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 20:38:12 (333)
ki szidja a keresztényeket?
[előzmény (331)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 20:37:25 (332)
egy tüntetésnek/munkabeszüntetésnek a funkciója kimerül a figyelmeztetésben ami jelzi a vezetőségnek, hogy valami nem klappol és változtatni kell rajta. nem következénye a rendszerváltás, mint inkább a változás.
[előzmény (329)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 20:26:48 (331)
Azt nem értem, hogyha a Keresztényeket szídjátok, akkor a zsidókat miért nem? végülis ők is egy vallás!

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 19:23:17 (330)
mitol lettem hirtelen kulturpunk? na mindegy. jelenleg ertelmesebb dolgokat olvasok, de majd ha befejeztem belekukkantok a kis bibliadba. MEK-en fenn van? :))
[előzmény (325)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 18:19:21 (329)
"ennek oka, hogy kontrollálható legyen a történés és ezáltal az állampolgároknak ne sérüljenek a személyiségi jogai."

Persze meghogy a nemzetbiztonság és a hatalmi szervek időben feltudjanak készülni az esetleges "rendszerváltásra"
A társadalmi változásokat nem szokták bejelenteni. Nem érzed a paradoxont. Túlságosan ragaszkodsz a status quo-hoz-elkéne rugaszkodnod egy kicsit a földtől, túlságosan merev vagy-hát pedig ha a nemartba jársz akkor nem lehetsz olyan rossz arc, persze ez utóbbi nem jelent semmit hiszen mint látható a fórumon is túl sok a konzervatív arc.

Na most megyek majd válaszolgatok.
[előzmény (328)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 18:04:00 (328)
szerinted mit értek el azzal, hogy levették rendőri ismertetőjegyeiket? semmit, hisz mindenki tisztában van vele, hogy ők voltak. sem a demokrácia fellegvárában sem máshol nem lehet megengedett nem bejelentett tüntetést vagy munkabeszüntetést végrehajtani. ennek oka, hogy kontrollálható legyen a történés és ezáltal az állampolgároknak ne sérüljenek a személyiségi jogai.
[előzmény (326)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 18:00:26 (327)
remélem a nemartból ki lehet kölcsönözni.. vagy megvenni esetleg. addigis ha van válasz a felmerült kérdéseimre (316-os hozzászólá)s és azt bekopiznád azt megköszönném.
[előzmény (325)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 17:59:01 (326)
na látod az ilyen beszólásaid miatt is Molotov-koktél jár a képedbe.

Szerintem akár bejelentett akár nem a "demokrácia fellegvárában " nem lehetett volna így fellépni.
Vagy szerinted az megengedett hogy levették a "rendőri ismertetőjegyeiket"-hát miféle látszatdemokrácia az ahol ilyen megtörténhet mégha több mint 30 éve is volt.
[előzmény (324)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 17:55:53 (325)
Hát nem.

Seres László-Bozóki András-Sükösd László: Anarchizmus ma (1994-T-Twins)

Ajánlom mindenkinek a figyelmébe a könyvet itt a fórumon.
Főleg neked Gandalfkám-te kulturpunk.
[előzmény (316)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 15:37:34 (324)
szar a példád. tüntetés. ráadásul engedély nélkül. a törvények be nem tartása. megérdemelték amit kaptak.
[előzmény (322)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 15:35:59 (323)
az úgynevezett világmegváltó változások valóban mindig hatalmas pusztítással járnak
[előzmény (320)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 13:17:17 (322)
A fogyasztás nem öncél az azt jelenti, hogy meg kell szüntetni a feleslegesen pazarló fogyasztói társadalmat.

Ezt a raktárhelyes doog már a gyakorlatban is működött, még az ókor elején kezdték el használni a sumérok. Erre alapult az ókor első fele. Sajnos a működéséhez szükség volt jó sok eltartot hivatalnokra, plusz egy istenként tisztelt uralkodóra.

Mint mondotam ezt a kommuna dolgot már sokszor kipróbálták az őskereszténektöl kezdve, Marx kortársain át, egészen a hippikig. És mint láttuk el is buktak. Általában már az első tél szét kergette a legtöbb kommunát. Csak nagyon elzárva lehetséges ennek a fentartása. Mondjuk egy sziget ( ott még tél sincs). De ez a módszer szerintem alkalmatlan a világmegváltásra, mert a kommuna a létszámnövekedéssel szét esik. Ráadásul az állam sem igazán hagyná. Erre van is egy példám: Chicago, a nagy hippi-korszak, békés tüntetés, rengeteg ember,parkban. Felszólítást kaptak, hogy 10 órakor távozniuk kell. Ők ezt nem teték meg (de nem is randalíroztak, meg ilyesmi) erre jön kibaszot sok rendőr rohamcucokban, szépen lekapnak magukról minden megkülömbözteő jelzést, aztán be a kőnygázgránátokat és destroy-target-hippi. Hozá kell tenni hogy először a kivonult sajtósokat verték össze, mert fényképeztek. Az esetröl még film is készült.

A kommuna rendszer feltételezi hogy minden józanul gondolkodó ember mellé fog állni. De ez nincs így. Az emberek akkor fognak alterneatívákat keresni amikor a helyzet tarthatatlan lesz. De akkor már nem a kommuna rendszert fogják használni hanem a forradalmat. Más szóval a kommuna a jobbidők eszköze, de ilyenkor a lázadás egy jobbvilágért csak egy szűk réteget tud megérinteni, mert a többinek be van kötve a szeme és elhiszi hogy ez a lehető legjobb világ.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 12:22:46 (321)
a 309-es beszólás vége kurva jó.

Egyébként mint előre megtervezet rendszer a kommunizmus szinte egyedülálló. Egyedül csak a keresztény vallás előre megtervezéséhez tudom hasonlítani.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 12:16:53 (320)
De abban mindenképpen igazam van hogy az úgynevezet világmegváltó változások mindig hatalmas pusztitással történnek.
[előzmény (304)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-28 05:41:42 (319)
,,Anarchiát! OI! OI!" Most ezt hallgatom, és eszembe jutott a mi kis világmegváltónk. Boldog új évet majd, Leninfiú!

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 21:28:19 (318)
nem faszság mert az ember kultúrlény és így természetéből adódóan vágyik a tanulásra.
[előzmény (317)]

© IDIOTválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 21:20:30 (317)
Hogy mindenki tanul, és senki sem dolgozik...forditva lehet, de igy fasságot beszélsz...(amugy minden elismerésem...de ez igy fasság)
:))
[előzmény (313)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 21:13:59 (316)
tán után lemaradt, hogy csak nem a Tőke? mert kkor meglehet elkérem apáméktól hogy elolvassam.
[előzmény (315)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 21:12:50 (315)
ez miből van? tánnekem jó ha idézetekkel válaszolsz. abból értek. a hit a tudatlanok sajátja.

"a fogyasztás nem öncél lenne, hanem "racionális" és a tényleges alapszükségleteket figyelembe vevő döntéseken alapulna."

ez mit jelent? újra csak télen lehet kapni banánt? vagy mindenkinek ki van osztva mikor és mennyit ehet? kenyérjegy, ilyesmi? ha az ember megkapja amit úgy érez neki jár nincs semmi gond. de ezt az egyes embernek kell eldöntenie... vagy az már öncél? mit nevezünk öncélnak?

a felhalmozás az én értelmezésem szerint egyébként nincs kizárva csak közös raktárhelyről kell gondoskodni ahonnan ha szükséges el lehet venni. íly módon a termelést szabályozására vonatkozó kérdésem értelmetlenné vált, mint ahogy az étkeztetés is megoldottnak tekinthető.

a tanulást úgy értem, hogy mi van akkor ha teszemazt ki akarok tanulni egy olyan szakmát ami már telítve van egyébként ezáltal rám a társadalomnak már nem lenne szüksége. azért akarom megtanulni mert az érdekel más nem. kitanulhatom és az elsajátított ismeretanyagot hasznosíthatom vagy a társadalom által meghatározott munkát kell végeznem?


és csupán még egy kérdés maradt le. miért kell ehhez a meglévő rendzsert elpusztítani? miért nem lehet a meglévő rendszeren belül végrehajtani ezt az utópista társadalmat a meglévő rendszer törvényeinek betartásával ám attól elidegenedve. hiszen ha magadnak termelsz akkor azután nem adózól az állam fele... az állam rajtad nem nyer semmit és mivel te sem veszel igénybe állami szolgáltatásokat így az állam sem veszít rajtad.
[előzmény (314)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 20:31:46 (314)
Mivel nyugodtan bevallhatom nem vagyok elég felkészült így kérdéseidre egy kisebb-nagyobb idevágó idézettel válaszolok remélem kielégít ha nem ill. ha vannak még kérdéseid akkor keresek még de előre jelzem természetesen nem könnyű egy új társadalmat megszervezni és nálam jóvalta nagyobb emebereknek sem sikerült vagy csak az alapokat sikerült szerintem a többi HIT kérdés és AKARAT, Marxok pedig jó ha 100 évente születnek-sőt.


"Az anarchisták nem a hatalmi viszonyok demokratikus elrendeződését, tehát a kisebbségi diktatúra helyetti többségi diktatúrát, azaz képviseleti demokráciát, hanem minden hatalmi viszony megszüntetését hirdetik. A központi hatalom megszűntével lehetőség nyílik a - szükségtelen és erkölcstelen - hatalomgyakorlást, uralmat és parancsrendszert elválasztani a fontos és kívánatos problémamegoldástól, a társadalom alapkérdéseinek megszervezésétől. Az utóbbi csak az előbbi teljes megsemmisítésével valósítható meg. A központi államhatalmat ezért alulról felfelé alakított, lokális, regionális és decentrális szerveződések váltanák fel. Az alapszintű "bázisszerveződés" a legfontosabb. A döntéshozatalt a lehető legalacsonyabb szintre, "embermértékűre" kell lehozni. Így a termelésről azok döntenének, akik termelnek; a fogyasztás nem öncél lenne, hanem "racionális" és a tényleges alapszükségleteket figyelembe vevő döntéseken alapulna. A termelők munkás-önigazgatási, illetve termelőszövetkezeti szervezőelveihez hasonlóan fogyasztói tanácsok alakulnának, és ezek döntenének a termelőkkel együtt az elosztás technikai feltételeinek megszervezéséről.
Az iskolák, munkahelyek is önkormányzattá válnának. Itt a hagyományos tanár-diák, illetve
Főnök-beosztott viszonyt felválthatja a munkák jellegéből adódó partnerviszony, amely arra épít, amit a merev piramis struktúrák elfednek: arra, hogy az egy szakterületen nyert természetes "autoritásnak", tiszteletnek, megbecsülésnek nem kellene magával hoznia ugyanezen emberek főnöki, tanári, miniszteri stb. privilegizált beosztását. Az anarchisták számára mindenki autoritás egy területen; felesleges és káros ezért privilégiumokkal, hatalmi funkciókkal ellátni azokat, akiknek szaktekintélyét konzultatív módon is igénybe vehetné a társadalom.
Anarchiában, az uralom nélküli társadalomban a társadalmi, politikai, gazdasági konzultatív fórumokba választott képviselők természetesen bármikor visszahívhatók, s funkciók automatikusan megszűnnek az adott probléma megoldásával. Az információáramlás nem egy hatalmi központ monopóliuma lenne: bárki létesíthetne önfenntartó tömegtájékoztatási eszközöket, amelyek közösségek, falvak, üzemek, városrészek tulajdonában működnének. Ezek - jellegükből adódóan - elsősorban a helyi informálódáshoz szükséges hírekkel, adatokkal és cenzúrázatlan véleményekkel és ellenvéleményekkel látnák el a körzetet. A törvénykezést a jelenlegi állami törvénymonopólium megszűntével a helyi hagyományokat és igényeket figyelembe véve a helyi közösségek által elfogadott normák váltanák fel, s ugyanez a közösség ügyelne - népi, laikus bíróságok létrehozásával - e "törvények" betartására; a törvény ekkor már nem az uralkodó osztályok érdekeit, hatalmuk fenntartását, hanem alapvető erkölcsi normáinak fenntartását szolgálná."



© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 19:54:49 (313)
milyen nincs?
[előzmény (310)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 19:54:01 (312)
biztos az én speciális helyzetemből adódik, hogy amikor a főiskolára jártam nem dolgoztam mellette...

mi az, hogy nem akarsz meggyőzni (szóban)? tetteket akarsz vagy mi a tököm?

az a címe ennek a topicnak, hogy vita az anarchizmusról. én igyekszem megfelelni ennek a követelménynek, de amennyiben te az én érveimmel szemben nem tudsz ellenérveket felsorakoztatni akkor valóban nincs sok értelme az egésznek.

nem arról kell meggyőznőd engem, hogy a fennálló rendszer rossz és egy utópista világ jó lenne. nem kell meggyőznőd róla mert tudom, hogy igazad van. csak épp arra mutatok rá, hogy a te általad felvázolt világ megannyi buktatóval rendelkezik. és egy gigantikus mindent megrengető dologba nem lehet úgy belekezdeni, hogy hajrá azt meglátjuk mi lesz. tulajdonképp fölösleges tartanom a forradalmár szívedtől mert ha mindenhez így állsz hozzá akkor semmit sem fogsz elérni.

kizsákmányolásról nem beszélt senki hiszen a munkástanács a fölső limitete úgy _szabályozza le_ hogy ne legyen többlettermelés. nekem a _szabályozással_ van bajom.

megköszönném ha a kérdések előli megfutamodás helyett inkább a gondolkodást választanád. az neked is érdeked.
[előzmény (309)]

© IDIOTválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 19:50:53 (311)
-z
+y

© IDIOTválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 19:50:41 (310)
"Hozzátenném, hogy a mindenki szabadon tanulásának egy eredménye lenne. Nem maradna senki aki dolgozzon. Itt a másik véglet."

Ilzen nincs...te is tudod :)))
[előzmény (309)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 19:39:25 (309)
"Hozzátenném, hogy a mindenki szabadon tanulásának egy eredménye lenne. Nem maradna senki aki dolgozzon. Itt a másik véglet."

ez hülyeség te is tudod az ember nemcsak ezt meg nemcsak azt csinálja olyan evidenciákba kötsz bele hogy csuda-nem is tudom mért fárasztom magam.

Én az anarchiát/anarchizmust/kommunizmust azért támogatom ill. ezek eszméit mert hiszek benne hogy igenis megvalósíthatóak és a mai állapotoknál természetükből adódóan igazságosabbak. Ennyi, a továbbiakban nem fogok hosszú eszmefuttatásokba belefolyni mert nem látom értelmét---> én nem akarlak téged meggyőzni (szóban) és úgygondolom engem sem lehet az álláspontomból kibillenteni/megingatni.

Különben hogy ne csak elvontan válaszolgassak egy vérbeli igazi anarchista álláspont álljon itt felvetett kérdéseidre(melyet biztosan demagógnak fogsz titulálni dehát lelked rajta-egy anarchista így látja):
ELŐSZÖR CSINÁLJUNK FORRADALMAT ÉS AZTÁN MEGLÁTJUK, HOGY MI LESZ.
Mondhatnám úgy is először vegyük el a spekulánsok/brókerek/bankárok/milliárdosok összeharácsolt/összelopott vagyonát és osszuk el újra a köz javára és a köz javáért.

Ui: a munkástanács munkásokból áll, munkásnak nem áll érdekében munkást kizsákmányolni.-de befejeztem.

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 19:39:21 (308)
nemtudtam máshova betenni :)
[előzmény (302)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 18:57:40 (307)
az ember kultúrlény így igenis természeténél fogva igénye van a tanulásra. Mondja ezt egy olyan ember aki ellene van a fejlődésnek, holott a tanulás nem öncélú folyamat hanem a fejlesztésért/fejlődésért történik. Hozzátenném, hogy a mindenki szabadon tanulásának egy eredménye lenne. Nem maradna senki aki dolgozzon. Itt a másik véglet.
[előzmény (305)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 15:24:09 (306)
ügyesen válaszolsz már megválaszolt kérdésekre de amit tőled kérdeztem az ez volt:

szabadságról pofázol, miközben egy munkástanács határozza meg, hogy kinek mit és mennyit kell termelnie. ez neked szabadság?


a másik gondolat ami meg felvetődött bennem és nyitott maradt az ez:

hogyan tudod igazságossá tenni a társadalmi elosztást anélkül hogy határok közé szorítanád a továbbtanulni vágyók számát, akik ezáltal nem kerülnek bele az előállítok csoportjába

(természetesen az E/2 személyt ne értsd magadra mint inkább a kibaszott munkástanácsra vagy nevezd ahoga akarod)

további probléma amivel előrukkoltam a csak annyi étel előállítása amennyi szükséges.

ezek a kérdések várnak megoldásra és már ne is haragudj de egy játékban is utálom ha a programozók egy csomó bugot hagynak benne nemhogy a világban amiben élek. ha én jobbat akarok alkotni mint ami van akkor megpróbálom az összes bugot kiszűrni. szóval igenis van értelme egy új világ megtervezésénél már előzetesen minimálisra (lehetőleg nullára) csökkenteni a hibalehetőségeket.
[előzmény (305)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 15:10:09 (305)
"ez jól is hangzik csak épp arra a következtetésre jutottam, hogy akkor én nem akarnék tanulni ha anélkül is megkereshetem a mindennapi betevőt és meglehet nem gondolkodnék csak én így és így előbb "

látod itt a nagy elvi különbség köztünk, én meg igenis azt mondom és állitom mivel az ember nem állat, tehát ösztönszerű lény, hanem kultúrlény így igenis van természeténél fogva igénye a tanulásra, művelődésre főleg ha ezt egy modern világban teheti...

a másik kérdésedre pedig:
ma is vannak eltartók és eltartottak hát persze, hogy, azért a szülő eltartószerepe nem szűnne meg, hanem "csak" nagymértékben csökkenne,enyhülni. mert a társadalmi elosztás jóval igazságosabb lenne.

szerintem felesleges hibákat keresni egy nem létező társadalom felépítésében működésében amikor a MAI létező társadalom (amely még mellesleg úgy ahogy de működik) hibáit sem sikerül nálunk okosabb embereknek sem kiküszöbölni sőt csak egyre rosszabb lesz és ezt mi sem jelzi jobban hogy elindult egy "más világ" illúziójáért folytatott harc/eszme/mozgalom/propaganda...mert a haladó csoportok tudják ami ma van az már nem tartható sokáig. És csak ez a felismerés ez az ami jelzi hogy a mai társadalom/gazdaság/politika megérett a túlhaladásra/rothadásra/elpusztításra. Egy jól hibátlanul működő rendszerben sosem merül fel a túlhaladás eszméje, nemhogy még mozgalmak szerveződése.
[előzmény (279)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-27 12:21:54 (304)
lehet, hogy amit most teszek azzal teljesen tönkreteszem a szépen felépített világodat, de muszáj elmondanom valamit amit tanácsos alaptételként elfogadnod:

_a kivétel NEM erősíti a szabályt, hanem megkérdőjelezi_
[előzmény (303)]



Elejére << Előző < ... 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 ... > Következő >> Végére