Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Hozzáállásunk a kisebbségekhez
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
... avagy pozitív es negatív diszkrimináció

Elejére << Előző < ... 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 > Következő >> Végére

© szittyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-22 19:06:03 (297)
meg kell vallanom,egy valamit nem értek...mért próbáljátok ti nekem megmondani,hogy ne általánosítsak? nem itt hangzanak el olyanok,hogy szemét skinheadek,rövidhajúak,mocskos fasiszták,stb?!
vagy hajviselet,öltözködés,politikai meggyőződés szerint lehet általánosítani,etnikum alapján nem?esetleg nektek lehet általánosítani,nekem nem?
én úgy érzem (és most erősen általánosítani fogok.. :)), hogy bennetek még most is él egy ősi hit,az a megszállott önteltség,mely a talmudból fakad,s melyben kimondatik: egy gojnak sose lehet igaza egy zsidóval szemben!

© torrenteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 21:01:58 (296)
A másik dolog meg az, hogy ismertem olyan cigányt, aki tőlünk 50 km-re lakott, onnan járt be dolgozni(!), még akkor is, mikor a faluját elöntötte az árvíz és éjszaka homokzsákokat pakolt. Azért, hogy eltartsa az egyszem lányát. És amíg egy ilyen is van, addig általánosítani nem lehet. Mondom ezt az ősmagyaroknak.

© torrenteválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 20:57:05 (295)
Nem tudom ugyan, hol indult a vita, de már az furcsa, hogy egy PUNK!!portál nevű fórumon nagymagyarok cigányoznak. Rólam roma gyerek szedett már le vadiúj, méregdrága baseball sapkát, ütötte véresre a számat, ilyen is van. A legtöbb gondom viszont a magukat magyarnak tartó ,,rövidhajú" alakokkal volt.

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 18:27:46 (294)
Huszadszorra teszem fel a kérdést: ki a cigány?

Aki kreol bőrű, sötét szemű/hajú? Nem minden cigány kreol bőrű, sötét szemű/hajú.
Aki segélyből él? Nem csak cigányok élnek segélyből.
Aki lop? ...
Aki nem dolgozik? ...

Az összes hülye sztereotípiából sem lehet összerakni egy olyan képet, ami mindenkire igaz lenne.
Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek kisebbségek, vagy ne lehetne róluk beszélni. Csak az értelmetlen, hogy 5-6 negatív tulajdonságot ráhúztok többszázezer emberre, mert ez csak arra jó, hogy kirekesszük őket a társadalomból, de a valódi problémákat nem hogy megoldani, még felismerni se engedi.

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 18:17:09 (293)
Ez marha egyszerű: a nemzetiségét senki helyett nem lehet megválasztani. Ha egy roma származású ember nem cigánynak, hanem magyarnak érzi magát, akkor nem te fogod megmondani, hogy ő micsoda. Rencsi: és ki mondja, hogy a maradék 10% cigány, és mi alapján (bőrszín, koponyaméret)?? Az embernek általában jó okai vannak arra, hogy egy adott nemzeti/etnikai csoporthoz sorolja magát, nem hiszem, hogy Borsodban sokan tartanák magukat pápuának. Ha meg egy ránézésre nem pápua magyar állampolgár annak tartja magát, mi van: beírja a népszámláláson a kérdőívre, vagy alapít pápua kisebbségi önkormányzatot. Nincsenek objektív kritériumai a nemzetiséghez tartozásnak. Ami elvárható: ismerje az adott nép kulturális tradícióit, lehetőleg a nyelvét és az identitását a csoporthoz tartozása határozza meg. Ha szittya Kond vezér unokájának vagy repülő csészealjnak gondolja magát, el kell vinni a körzeti orvoshoz, aztán kap beutalót, de a nemzetiség teljesen szubjektív dolog. Igazából nem értelek, a cigány azért megy lopni, mert cigány?

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 17:50:45 (292)
A cigányoknak több joguk van már mint nekünk, ök könnyebben jutnak szociális bérlakáshoz, ilyen-olyan segélyhez, könnyebben felveszik öket föiskolára, ha megütöd öket nem csak atesti sértéssel számolhatsz hanem rasszista megnyilvánulásra is. Könnyebben felveszik öket ilyen-olyan szociális munkára, illetve felvennék öket ha jelentkeznének.
Be lehet menni a munkaügyi központba, ott vannak olyan tanfolyamok (hegesztö, targoncakezelö stb..) amit ingyen elvégezhetsz söt még havonta pénzt is kapsz. Persze ha megbuksz vissza kell fizetned. Na egy ilyen tanfolyamon nem igen látsz cigányt. Mert tanulni, dolgozni lusták.
Lopni, segélyekért kuncsorogni már nem.
Nem kell öket diszkriminálni semmilyen szinten, minden szociális segélyt el kell törölni és az igy megmaradó kurva sok ezer milliárdból munkahelyeket kell teremteni.

© szittyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 17:32:24 (291)
egy pillanat...hogy van az,hogy aki aminek vallja magát,ő az...? ha a cigány magyarnak vallja magát,akkor többet nem cigány,hanem magyar?és ha ezután megy el lopni,akkor már lehet szidni érte:szemét magyar,lásd,ő is lop?
és ha én meg az univerzum urának vallom magam...???akkor az vagyok?

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 16:23:01 (290)
úgy értetem, hogy mivel azt mondjátok a cigányok magyarok, mivel itt élnek és magyarul beszélnek, ezzel szemben a topic címe "Hozzáállásunk a kisebbségekhez" tehát akkor milyen kisebbségről van szó? így értettem, hogy a topic címe eleve elenkezik azzal amit írtok.
És ez a topic nem az egyes emberekről szól hanem az etnicumokról, ezért kell általánosítanunk, mert ha nem általánosítanánk akkor ebben a toicban annyi lenne, hogy mindenki leírja: "van jó és rossz cigány, zsidó stb"
[előzmény (287)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 16:05:27 (289)
az a szivuk joga. masnak viszont nincs joga ezt eldonteni.

© rencsiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 16:01:14 (288)
a suliban sajna mi is foglalkoztunk ezekkel,személyes tapasztalat is van.de a ki a cigány kérdésedre itt a válasz:
felmérések szerint a cigányok 90%a a kérdöiven a milyen nemzetiségü ön kérdésnél nem azt válaszolta h magyar hanem h roma.
tehát ők sem tartják magyarnak magukat.

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 15:59:51 (287)
van.
amugy meg eleg zavaros volt amit irtal, probald meg erthetobben.
a cigany az cigany amugy, itt nem arrol van szo hogy nem lehet annak nevezni, viszont ugyanugy magyar is, ha itt el, ezt a nyelvet beszeli, stb. ha te kitalalod hogy nemet vagy attol meg nem vagy az. de ha ott elsz, nemetul beszelsz, es nemetnek erzed magad, akkor az vagy.
[előzmény (286)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 15:54:36 (286)
jó ebben igazad van akkor mondjuk úgy: van olyan cigány ismerősöd akire rábíznád a pénztárcád?
többire reagálnál?
[előzmény (285)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 15:38:59 (285)
"Te pl rábíznád a pénztárcádat egy cigányra?" na ez a kerdes pl onmagaban is hulyeseg. a penztarcamat termeszetesen nem biznam ra egy ismeretlen ciganyra, ahogy egy ismeretlen feherre sem.

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 15:34:49 (284)
mondtam már, hogy nem kell kiírtásról beszélni.
Azt is mondtam már, hogy azért kell általánosítani, mert ki kell alakítanunk egy véleményt önvédelemből. Te pl rábíznád a pénztárcádat egy cigányra? És azért is kell most álltalánosítanunk, mivel ez a topic nem az egyes emberekről szól, hanem népcsoportokról, etnikumokról. Vagy lehet, hogy aki ezt a témát nyitotta egy náci mivel ahogy megtudtuk nem is lehet valakiről azt mondani, hogy cigány, mert magyarnak vallja magát?
Az állításaitok ütik egymást!
[előzmény (283)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 15:13:17 (283)
az atlag ember lusta, nem szeret dolgozni, es legalabb egyszer mar hazudott. ki kene irtani az osszeset. ez milyen hulyeseg mar? miert jo az altalanositas?
[előzmény (281)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 15:08:43 (282)
Az vagy, akinek tartod magad.
És nem az, amit kötelezően beléderőltetnek.
[előzmény (280)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 14:58:41 (281)
és engem soha sem fogsz hallani dunába-lövésről, tömeges kitelepítésről, népírtásról beszélni. Ha a "Hozzáállásunk a kisebbségekhez" - dologról beszélünk akkor nem az egyénekről van szó (mivel természetesen a cigányok közt is van jó ember) hanem az átlagról. És az átlag akárhogy is húzzuk-vonjuk, koszos, lusta, munkakerülő, élősködő.
[előzmény (279)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 14:41:16 (280)
ja és még ez a ki magyar ki cigány...
ha én kitalálom, hogy német vagyok, akkor német vagyok?

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 14:40:22 (279)
ne idegesíts már ezzel, hogy ki a cigány... Te is jól tudod, hogy kikre gondolok.

"És ha csak egy cigány (magát cigánynak valló) lenne, aki nem ilyen, már akkor is megdőlne az egész, pláne ha objektíven meg tudnánk ítélni." most nagyot fogsz csodálkozni, de van cigány barátom. Ettől függetlenül már csak önvédelemből is ki kell alakítani egy véleményt "előítéletet", aki ezt nem teszi meg, minden bizonnyal nem élte át azt, és nem látta azt amit én.
[előzmény (278)]

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 14:20:46 (278)
276: honnét tudod? Ezek csak jól hangzó bemondások, de amíg nem tisztázzátok, hogy ki is a cigány nincs értelme az egésznek.

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 14:17:06 (277)
Zugló és bicikli. A többire: én nem látok "olyan szintű vérségi kötődést", ami megindokolhatná, hogy a heteroszexulis zuglóiakkal szemben nincsenek előítéleteid, de gyűlölöd az összes cigányt.

Azt nem érted, hogy nincs "cigány", akire ránézel, és biztosan az. A cigány egy nemzetiség, amit vagy választ valaki, vagy nem. Cigány az aki annak tartja magát, ahogy az a magyar, aki magyarnak gondolja magát, ezt te nem tudod kívülről megállapítani. Én nem vonom kétségbe, hogy nem kellemes, ha teleszarják a lovak az utcátokat, vagy édesapádat beviszik a rendőrségre, amikor pedig igaza volt, de ennek semmi köze az összes cigányhoz. És ha csak egy cigány (magát cigánynak valló) lenne, aki nem ilyen, már akkor is megdőlne az egész, pláne ha objektíven meg tudnánk ítélni.

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 14:05:23 (276)
természetes, hogy a munkanélküliségre megoldásokat kell keresni, de a cigányok ott sem dolgoznak ahol van munkahely...
[előzmény (261)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 14:03:12 (275)
mivel se a zúglóiak, se a heteroszexuálisok között nincs meg az olyan szintű "vérségi kötődés" mint a cigányok között, ezért nem fogok utálni senkit, csak azt aki ellopta a biciglit. Egyébként te milyen helyen laksz? egyszer kipróbálhatnád, hogy milyen az mikor nem messze tőled cigányok élnek lakatlan bózótos helyen az undorító putriaikban, és forró nyári időben két naponta jönnek a tűzoltók mert azok az idióták felgyújtják magukat (biztos azért mert én kirekesztem őket) Meg kipróbálhatnád, hogy milyen az mikor fényes nappal (de. 11) elmész valahova (nem fogom a hely nevét leírni) egy haveroddal és egy tíz fős cigány banda elveszi a mobiltelefonodat. Kipróbálhatnád, hogy milyen az mikor az utcán be kell fognod az orrodat, mert épp elmegy melletted a lovaskocsijával a helyi cigány család, büdösek, a lovaik teleszarják az utcát. Kipróbálhatnád, hogy milyen az mikor apádat azért verik meg a cigányok mert visszaveszi azt amit elötte fél órával elloptak tőle, aztán meg apádat hurcolja meg a rendőrség, ezek után a cigányok fenyegetőznek, hogy felgyújtják a kocsitokat házatokat, és mindezt bűntetlenül, mivel nincs ellenük bizonyíték... folytathatnám holnap reggelig de nem fogom...

Egyébként ezeket amiket most leírtam nem innen onnan szedtem össze, hanem SZEMÉLYES tapasztalat, átéltem, velem történt meg!!
[előzmény (273)]

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 13:57:28 (274)
Hunor, figyelmedbe ajánlom a 261-es hozzászólást, a fejlődésedhez pedig szívből gratulálok.

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 13:53:38 (273)
Bocs, nem tudok linket nyomni, de a 269-re:
még egyszer, honnét tudod, ki a cigány, szerintem ránézésre döntöd el, következésképpen ez nem egy objektív kategória. Az "összkép" kb. ennyire pontos, ha kicsiben nem vagy rasszista, akkor nagyban se kéne annak lenned.

Én nem tartom a magyorakat rasszistábbnak semelyik népnél, ezt nem tudom, honnét vetted. A NÉmetországos példa egyszerűen az általánosítások hibáira célzott, de akkor visszatérek a magyaroshoz: ha egy heteroszexuális, színmagyar, átlagkeresetből élő, barnaszemű zuglói arc ellopja a biciklidet, kit fogsz utálni, a zuglóiakat vagy a heteroszexuálisokat?

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 13:50:49 (272)
itt a 255-ös:

""Talán csak nem azért, mert nem kapnak munkát? Lehet, hogy pont azért nem, mert a hozzád hasonló gondolkodásúak nem adnak nekik munkát?" azért nem kapnak munkát mert tök hülyék, nem tanutak soha semmit, és eszükben sincs dolgozni. Inkább élnek a létminimumon munka nélkül, minthogy jól éljenek de úgy, hogy dolgoznak."

Ne haragúdj, a te kedvedért módosítom a hozzászólász: "...minthogy JOBBAN éljenek de..." Ezt pedig azért írtam mert már mások is felvetették, hogy szegény cigányoknak milyen rossz az a segély, mert munkával többen keresnének, csak hát szegénykék nem kapnak lehetőséget mert a sok büdös holocaust-tagadó náci kirekeszti őket.

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 13:49:35 (271)
Tudod nem csak a többségi társadalomba való cigányok beilleszkedéséről beszélhetünk, hanem sok esetben a fordítottjáról is.
[előzmény (267)]

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 13:46:43 (270)
Hunor, bocs, ez nem megy neked: arra válaszoltam, hogy szerinted aki dolgozik Magyarországon, az jól megél (255). Nem, nem él meg jól. Az, hogy a cigányok nem akarnak dolgozni, végképp nem következik a 63000-es fizetésből.

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 13:45:58 (269)
Az, hogy óvatos vagyok velük szemben egy dolog. Sőt ha feltennék egy szokásos rasszista felmérési teszt keretében azt a kérdést, hogy " ön elvenne e feleségül egy cigány nőt" vagy, hogy "szereti e őn a cigányokat " a válasz lehetőségekre pedig csak egy igen vagy egy nem rublika lenne akkor mindkét helyen a nemet jelölném meg. A munkám során elég sok emberrel találkozok köztük a magyarok által sokat szidott mindenféle etnikummal, nemzettel hitüvel. Személy szerint mindenkit önmaga alpján ítélek meg de persze van egy összkép is.

Minden nép toleráns, egyes polgárai kevésbé mások eseztleg jobban. Azonban kiragadni egyes nemzeteket mint rasszistább olyan célt szolgál ami számomra nem tisztességes. Valszeg ebben nem fogunk közelebb kerülni egymáshoz. Sejtem én mit akarsz mondani de túl korán ragasztod a bélyeget másokra. Talán azért mert reménytelennek ítéled meg a nemes küzdelmedet?



[előzmény (263)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-21 13:45:46 (268)
"Németországban, akkor téged bárki büdös élősködő magyarnak nevezhet?" na azért álljunk meg egy percre! én sem utálom az Indiában élő cigányokat, és nem nevezem őket élősködőknek azért mert az itteni társaik segélyekből élnek. Ha van olyan magyar aki Németországban ezt teszi, akkor az igen, élősködő. De szerintem nem sok ilyen van... Legalábbis a Németországban élő magyaroknak kiváncsi vagyok hány százaléka él segélyekből...



Elejére << Előző < ... 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 > Következő >> Végére