Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Hozzáállásunk a kisebbségekhez
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
... avagy pozitív es negatív diszkrimináció

Elejére << Előző < ... 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 ... > Következő >> Végére

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 18:47:59 (357)
Eb, teljesen egyetértek veled.

Hadd gratuláljak azért azoknak a jóltáplált "lázadó punkoknak", akik a saját szánalmas rasszizmusukat mentegetik és lefikázzák a szociális munkásokat (!), azt a néhány embert, aki nem csak pofázik a nagy eszméiről, hanem tényleg tesz is értük és életeket ment.


© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 16:13:56 (356)
No comment. Csak a te primitívségedet bizonyítod a beírásaiddal.
[előzmény (353)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 16:10:49 (355)
Programokat? Ki hangoztat programokat?
Még a végén én leszek a hunyó, mert nem eléggé gyűlölök egy népcsoportot. Gratulálok.
[előzmény (354)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 14:19:59 (354)
Csak a nagy lelkesedésedben nehogy felörlődj majd.

"Gyűjtöttem elég tapasztalatot, picsáztak el, csak én nem az a fajta ember vagyok, akit ha valaki megver, akkor rávetítem a kultújárája a dühömet. "

Majd meglátjuk, miután nem csak programokat hangoztatsz.
[előzmény (348)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 12:25:09 (353)
Drogosokkal? Fejbe kéne lönni az összeset!
[előzmény (351)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 12:14:54 (352)
te mirol beszelsz? ez nem kivetites a kulturara, ez az, hogy egyszer elver par ilyen alak, onnantol kezdve megjegyzed, hogy nagyjabol hogy nez ki egy kotekedos cigany (mert ezek kb ugyanolyanok, svejcisapka, susogos mackoalso meg ilyen pumacipo), es meglatod, hogy a fiatalok 80%-a ilyen. sajnos. itt a hazban, sot az utcaban nem latok olyan cigany fiatalt, aki ne igy nezne ki. marpedig eleg nagy szamban vannak itt ahhoz, hogy jo kis statisztikat lehessen kesziteni.
[előzmény (348)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 12:13:46 (351)
A harmnadik mondatod jellemez téged. Kibújt a szög a zsákból, csak rögtön elcsorbult. Én speciel gyerek-érdekvédelemmel, és drogosokkal fogok foglalkozni.
De szerintem felesleges erőlködnöm, mert te annyira primitív vagy, hogy az már elég büntetés rád nézve.
[előzmény (349)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 12:07:17 (350)
ClashCityRocker neked nagyon mélyen gyökerező problémáid vannak!
Fordulj szakemberhez!
[előzmény (349)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 12:02:35 (349)
Szociális munkásnak készülsz?
Akkor ezért vagy te ilyen!
Nekem nincs a szociális munkásokkal bajom ha ingyen csinálják amit csinálnak vagy szórakozásbol de azok a gecik a mi pénzünkön istápolják a rohadék csavargókat.

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 11:54:46 (348)
Gyűjtöttem elég tapasztalatot, picsáztak el, csak én nem az a fajta ember vagyok, akit ha valaki megver, akkor rávetítem a kultújárája a dühömet.
Szociális munkásnak készülök, és szerintem több cigányt ismerek, mint ti együttvéve. És elég sok közöm van a realitásokhoz, a különbség az, hogy a realitás kizár mindnféle diszkriminációt és előítéletet. Az csak a primitív, tudatlan idióták dögkútja. De aki nem erre a dögkútra jár, az minden egyes esetben elkülöníti az egyént a közösségtől, és annak személyes viselkedését nézi.

M: "Ebből a mondatból miért gondolod azt, hogy én azt mondom idegenek?" Hogy miért? Egyszerű: mert azt mondtad.
"ne viccelj már, hogy mi is tehetünk róla... " - mi már nem tehetünk, ha mondjuk erre a generációra gondolsz. De arról, hogy ez idáig fajult, igen is a többségi társadalom is tehet.
Ha tudnának csalás nélkül? Ez aztán a demagógia. Sajnos, sok mindenki csal, és nem csak a cigányság egy része. De manapság ez általános és nem lehet senkire külön rávetíteni.
[előzmény (345)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 10:40:34 (347)
Nem! Utálhatod Kolompár Lajost, vagy Kanalas Rómeót!
A szarházi alak az szarházi alak függetlenül attól, hogy cigány-e, vagy sem!
De igazságtalan a cigányságot egy az egyben leírni!
Az igaz, hogy ilyenek után az ember nagyobb távolságot tart és bizalmatlanabb az összes romával. De lehet, hogy éppen egy normálist írsz le a történtek miatt.
Egyébként engem többször akartak (sajnos sokszor sikerrel) magyarok megverni, mint cigányok. És nem csak kopaszok! Volt, hogy részeg punkok akartak megruházni, mert szerintük fajgyűlölő voltam!
Akkor utáljunk minden punkot?!
Na neeee.....

© Pali 1488válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 10:26:41 (346)
Eb téged hányszor picsáztak el a cigányok?
mert engem rengetegszer mert magyar vagyok.
odajönnek és annyit mondanak hogy köcsög magyar és már ütnek is.
eze után és szeressem őket?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-27 03:01:00 (345)
"Mondtam, hogy alkalmazkodni kell? Én azt mondtam, hogy megszokni, megérteni, hogy ne legyenek belőle félreértések"

"De nem ellenségeskedni kéne, hanem együtt élni békében."

Kedves Eb!

Te vígan "tolerálod" mikor valami egyből belédköt, mikor kilépsz a kapun? Megértően mosolyogsz, mikor hülyére vernek, mert állításuk szerint "csicska", meg "köcsög" vagy? Ellenségeskedés? Miről beszélsz te?
Úgy látom a bejegyzéseid alapján, hogy a realitásokhoz nem sok közöd van, az agymosott gondolkodáshoz annál inkább de nem ártana téged pár hónapra beköltöztetni egy romák lakta házba, ahol talán gyűjtenél egy kis tapasztalatot.

"Igen, a gesztusaik mások átlagban, amit meg kell szokni."

Szokjam meg, hogy az életemre törnek és még nekem legyen bűntudatom?
Nanananannana.... :-)


© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 20:07:18 (344)
M_ had kérdezzek valamit!
Elképzelhető az, hogy elérjük itt közösen most a fórumon, hogy esetleg a jövőben ne úgy nézz a cigányokra mint negatív kissebségre?
Szóval van esélyünk kompromisszumra, vagy olyannnyira belemélyültél ebbe, hogy ki sem látsz, és mikor valami elhamgzik füledet becsukod?
...

© M_válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 17:00:17 (343)
gondoltam, hogy ebbe a mondatba bele fog valaki kötni...

"Pedig ők is ugyanannyira idegenek mint a cigányok."
Ebből a mondatból miért gondolod azt, hogy én azt mondom idegenek? (egyébként bizonyos szempontból azok, hiszen sosem fognak tudni teljesen eggyé válni a magyar néppel) Ezzel a mondattal arra akartam utalni, hogy nem kell sajnálni szegény cigányokat hogy "kirekesztik őket a származásuk miatt". Mert ha a származásuk miatt utálnák a cigányokat, akkor ugyanezért utálnák a zsidókat is.

"ugyanúgy tehetnek ők is, mint mi" ne viccelj már, hogy mi is tehetünk róla...
"De nem ellenségeskedni kéne, hanem együtt élni békében" ha tudnának lopás csalás nélkül békében élni sokan másképp álnának hozzá a dologhoz.
[előzmény (339)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:59:34 (342)
A száz napos tojás az valóban száz napos tojás?
(Bocs az ide nem illő gasztronómiai kitérőért!)
[előzmény (341)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:54:17 (341)
Nekünk voltak kínai barátaink (azért a múltidő, mert visszautaztak, és kicsit sokba kerülne a látogatás).
Egyszer meghívtak minket igazi, tradicionális kínai vacsorára. Mondanom sem kell, a száz napos tojástól a rákig minden előkerült.
Ja, és kb. elég kevés köze volt a kínai büfékhez :)
[előzmény (340)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:51:17 (340)
Nekem például mostanság lettek kínai szomszédaim.
Nagyon kedves, udvarias népek, már amennyire a fél maréknyi szókincsükből futja.
Csak irtózatosan büdöseket főznek! Tényleg borzalmas lehet amit kajálnak... :)

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:46:42 (339)
"Pedig ők is ugyanannyira idegenek mint a cigányok."
Mivan?
Itt azthiszem megint elmaradásod van. Vagy szerinted az a magyar, aki rasszjegyei szerint az?
Akkor a szőke hajú kék szeműek is idegenek, sőt mindenki az, aki nem hordoz ősmagyar stílusjegyeket.
Ennyi.

A cigányok kérdése az iparosodásig nyúlik vissza, akkor kezdett el felesleges lenni a munkaerejük a kisebb ipari dolgok könnyebb, gyári beszerzése miatt. Ez egy folyamat, amiről ugyanúgy tehetnek ők is, mint mi. De nem ellenségeskedni kéne, hanem együtt élni békében. Tudom, ez nem könnyű. De úgy biztos nem is lesz, ha kígyót-békát dobálunk egymásra velük.
[előzmény (337)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 16:25:38 (338)
Érdekes hogy azt aki ránézésre cigány de közben jól menö ügyvéd soha sem cigányozák le. Azt meg aki szöke és kék szemü de csöves sokszor lecigányozák.

© M_válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 15:50:52 (337)
"hogy alkalmazkodjanak, ha a többségi társadalom alapból lenézi őket?" miért nézi le őket a többségi társadalom? ki tehet róla?
itt élnek a zsidók is, mégis az emberek nagy részének nincs velük szemben előítélete. Pedig ők is ugyanannyira idegenek mint a cigányok. Mégis mi lehet az oka, hogy egy átlagember (még baloldali is, sőt köztetek is van olyan) akkora ívben kerüli el a cigányokat amekkorában csak tudja?

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 15:13:26 (336)
Szerinted nem megalapozott az ellenszenv és az általánosítás velük szemben? Ne felejtsük el, hogy ez a "cigánykérdés" nem mai kérdés. Ti magát az okozatot nézitek, nem az okot. Sajna a nagy többségüknek van egy adott mentalitása, amit nem lehet tolerálni. A sáskák között is van olyan, ami nem zabál fel mindent. De most egy sáska jósága felmenti a többit a mezőgazdász ellenszenve alól?
[előzmény (334)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 15:09:07 (335)
Azt hiszem félreértettél M_!
Segélyekre szükség van.Legfeljebb az elosztás módjában vagy a rászorultság megítélésében lehetnek érdemi nézetkülönbségek.
Úgy azonban nem lehet szelektálni, hogy cigány-e az illető, vagy nem!
Így a többség valóban segélyekből él (anyám gyámügyes és mesélt cifrákat), ami ellen szerinted hogyan lehet másként tenni, mint pozitív diszkriminációval?

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 15:04:44 (334)
Mondtam, hogy alkalmazkodni kell? Én azt mondtam, hogy megszokni, megérteni, hogy ne legyenek belőle félreértések. Egy dologra válaszolj: hogy alkalmazkodjanak, ha a többségi társadalom alapból lenézi őket?
Könnyű mondani. Ha rólad is ilyen gyűlölettel beszélnének, te is csak úgy alkalmazkodnál?
[előzmény (333)]

© M_válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 14:59:33 (333)
"elegendőnek tartja a szociális juttatásokat, minek dolgozzon?" és ha mindenki így állna hozzá, ki fizesse a segélyeket?

EB: "Semmivel sem többek, vagy kevesebbek, mint bárki más. Igen, a gesztusaik mások átlagban, amit meg kell szokni. Ez van." szerintem viszont ők alkalmazkodjanak a többséghez, ne mi hozzájuk. Nem vagyunk köteleseg megszokni a cigányok életformáját
[előzmény (332)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-26 06:45:45 (332)
Azt hiszem ebben a kérdésben a cigányokat /és más etnikumot, kisebbséget sem/ nem lehet egyértelműen áldozatnak feltüntetni.
Ám ezidáig nem mutattunk alternatívákat. Ha egy cigány a családja életvitelének biztosítására elegendőnek tartja a szociális juttatásokat, minek dolgozzon? Éppen ezért a megoldás szerintem csak a pozítív diszkrimináció lehet. Igaz, hogy csak nagyon hosszú távon lehet eredményes, rövid távon pedig még több indulatot gerjeszt.
Ennek ellenére nem várhatjuk el senkitől, hogy tanuljon, dolgozzon, -esetleg mostohább körülmények között mint az átlag- ha nem mutatjuk meg, miért érdemes!
Ha a kopasz árja a cigány sebész zsebébe próbálja csúsztatni a hálapénzt, az talán azt jelzi majd, hogy változnak az idők...

© xatixválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 23:58:00 (331)
minden népben megvan a döntő többség, akik nem hajlandóak megváltozni és alkalmazkodni az őket körülvevő emberekhez. így megkönnyítenék másoké mellett a saját életüket is, de nekik kényelmesebb a jól megszokott. cigányozhatunk, németezhetünk, zsidózhatunk, japánozhatunk, stb, de minek, amikor összességében az Emberek önző seggfejek és nem gondolnak arra, hogy ami otthon szokás, az máshol zavaró lehet

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 20:07:53 (330)
bocs a duplázásért.

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 20:07:40 (329)
Persze, hogy igen. Tudod, én ismerek is cigányokat, és nem tudatlanul bántom meg őket úgy, hogy az az égbe kiált. Mellesleg én olyan embert fogadnék örökbe, vagy inkább (mivel erre nincsen módom) olyan emberek örökbefogadását intézném, akiknek szükségük van rá. Legyen az cigány, vagy akárki.
Semmivel sem többek, vagy kevesebbek, mint bárki más. Igen, a gesztusaik mások átlagban, amit meg kell szokni. Ez van.
[előzmény (316)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-25 20:07:40 (328)
Persze, hogy igen. Tudod, én ismerek is cigányokat, és nem tudatlanul bántom meg őket úgy, hogy az az égbe kiált. Mellesleg én olyan embert fogadnék örökbe, vagy inkább (mivel erre nincsen módom) olyan emberek örökbefogadását intézném, akiknek szükségük van rá. Legyen az cigány, vagy akárki.
Semmivel sem többek, vagy kevesebbek, mint bárki más. Igen, a gesztusaik mások átlagban, amit meg kell szokni. Ez van.
[előzmény (316)]



Elejére << Előző < ... 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 ... > Következő >> Végére