Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Hozzáállásunk a kisebbségekhez
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
... avagy pozitív es negatív diszkrimináció

Elejére << Előző < ... 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-24 14:05:13 (537)
lázadok
[előzmény (530)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-24 14:03:59 (536)
tudom CCR a punk az Elvis imádatát jelenti


a hozászólásodhoz csak annyit hogy egyszerüen undorító vagy. Szóval hogyha téged elütne egy autó eltörne a lábad, akkor jogosan rugnak ki a munkahelyedröl?

Látom az egekig magasztalod az emberi aljasság legmélyebb bugyrait.
Szóval természetes az hogyha te keresenél százezerer forintot abból a gazdag semmit sem adna meg. De hogyha ez így van akkor miért szidod a volt komcsi rendszert. Pl. Rákosit vagy Sztálint. Hisz ők csak kiemelkedtek, mert ők nem voltak hibás egyedek. Sőt ők megérdemelték hogy a néppel azt csináljanak amit akarnak, mert felemelkedtek, ezért ők felsőbbrendüek

''nem lehet büntetlenül megölni senkit, nem lehet monopolimokkal ellehetetleniteni valakit ezért nincs ternészetes szelekció minden gyenge életképtelen szarházi akinek a sorsa a társadalom nélkül gyors halál lenne itt élösködik az életképeseken. ''

ez van a mai demokráciában szerinted, de akkor miért mondtad máshol hogy a demokrácia a legjobb rendszer, most meg úgy fested le mintha utálnád. Nem is tudom hogy most melyik hozzászólásodnak higgyek. Ezzen gondolkodnom kell. De szerintem neked is. Te sem tudod már hogy mikor mit mondasz.

Ja és ha a természettel összehasonlítjuk a társadalmat akkor elmondanám hogy a természet nem pusztítja el a bolygót. A farkas nem öl farkast.Míg a természet egyensúlyra törekszik, adig a társadalom pont ezt tette tökéletesen tönkre.
[előzmény (529)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-24 13:37:22 (535)
nem mentek a taiwaniak amerikába hanem amerikai cégek hoztak létre gyárakat taiwnon
[előzmény (533)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-23 18:24:30 (534)
Hogy érted? Miért nem maradtak kint taiwanban?
Ezt nem értem!
Egyébként onnana veszem, hogy nem hivatalos statisztikák, alapján, volt egy hosszas beszélgetésem egy pár gondolkozóval, akikkel megbeszéltük, hogy ahol kissbb a GDP, ott miért kissebb, ahol olcsóbb a munkaerő ott miért olcsóbb.
Várj csak itt van két HIVATALOS ADAT:

Taiwan
GDP: 12720 usd
Munkanélküliség: 5,2%

usa
GDP: 37300usd
Munkanélküliség: 5,9%

Kis különbség...
[előzmény (533)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-23 18:17:08 (533)
Feltehetném a jogos kérdést, hogy miért nem maradtak azok a munkások Taiwanba? Mellesleg te ezt honnan tudod ezt? Talán kint élsz?
[előzmény (531)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-23 17:49:17 (532)
Nem akarok beleszólni ccr, de mintha te az újgazdag elnyomó réteget viselnéd kép!? Vagy nem? Szólj, ha tévedek!
[előzmény (529)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-23 17:43:13 (531)
Köszönökm az őszinteséget!
CSAKHOGY hiába drágább az ororsz gép, ha a szovjetúnióban a gép ára a munkások kezébe folyik nagy részt, míg amerikában, a bevétel nagyrésze hájaskövér milliárdosok kezébe kerül, míg éhbérért gürcölnek a gyárakban, taiwani munlkások!
[előzmény (525)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-23 13:35:51 (530)
Te tettlegesen mit teszel, ha szabadna meg tudnom. Harcolsz, de hogyan? Izgatottan várom a választ.
[előzmény (527)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-23 13:09:07 (529)
Elöször is ne keverd bele a punkot a hülyeségedbe és ne azonositsd egy két zenekar hülyeségeivel se.
Egyébiránt meg nem értem miröl beszélsz. Számitógépre és internetre telik de ételre nem? Vagy mi ez az éhezös szöveg?
Mi a faszról szól a világ te szerencsétlen? Az erösebb eltapossa a gyengébbet. A nagy hal megeszi a kisebbet. A gyenge vagy beteg egyed elpusztul. Ez a világ rendje, ezt nem az ember találta ki.
Ma a társadalom kialakulásának jóvoltából egy jóléti országban (pld Mo-n) nem lehet büntetlenül megölni senkit, nem lehet monopolimokkal ellehetetleniteni valakit ezért nincs ternészetes szelekció minden gyenge életképtelen szarházi akinek a sorsa a társadalom nélkül gyors halál lenne itt élösködik az életképeseken.
Vannak a kizsákmánylók ök az életképesek akik a természetes világban (ha nem lenne társadalom, vissza az öskorba stb..) túlélnének, utódokat nemzenének akik örökölnék az életképes tulajdonságokat és müködik a szelekció.
A kizsákmányoltak, ez a sok proli ezek életképtelenek lennének, ök nem nemzenének utódokat mert gyengék hozzá. A természet igy csapolja le a rossz vért. Most az életképesebb emberek humanitása révén ezek az életképtelenek is el vannak tarva egy szinten és ez a szerencséjük.
[előzmény (527)]

© xanaxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-22 20:51:00 (528)
a "punkság" az ember életének egy bizonyos szakaszában (drága ifjonti hévpótló) a külcsíny fondorlatai mentén halad primero, nadesebaj, mert jó egy évtizednyi bábállapot után tudatosul és elrendeződik odabent is minden...a külső konszolidáció lesz az álca és az eszköz, hogy létezz azok között, akiket megtagadsz, de már nem köpködsz ok nélkül mert imhol, bézörgetett kipikoponyád ablakán a baszottnagy bölcsesség...komolyan! Innentől kezdve olyan, mintha minden percben egy álarcosbál közepén tipegnél...tudod milyen érzés befelé kiteljesedett punkokkal találkozni, akikről már ránézésre egyáltalán nem na de nemáááááá?????jó! mert az anyag és az energia sem vész meg...a világ meg olyan, amilyen...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-22 19:16:15 (527)
a pistols már a kezdet kezdetén az agyamra ment. Valahol már leirtam elveim kifejlődésének is a menetét. Majd ha akarod megkeresem és bemásolom neked. És nem azért gondolom ezt mert punk vagyok hanem azért lettem punk mert ezt gondolom. A rend (és vele az egész emberiség) már tökéletesen bebizonyitotta hogy csak rombolni tud maga körül. És minden kis jó próbálkozást ki tud fordítani tökéletes gonoszra. Az a lényeg hogy az átlagember, a kizsákmányolt elnyomott munkásember a rendet képviseli. Mert gyáva. Amikor megtörténik az a ritka dolog amit mi forradalomnak hívunk, akkor nem az lebbeg a szeme elött hogy baszki nekem milyen jó lesz most hogy fegyvert fogok a kezembe, hanem hogy végre egyszer bemoshet a az egész rendszernek izomból és gondolkodás nélkül. Amikor a tudatlanságát a nyomor tapasztalása helyetesíti. Amikor elpusztítja azt a rendszert ami őt tette tönkre. És ha megkérdezzük 100 év múlva, hogy volt e értelme az egésznek, akkor ki fog derülni hogy semmi mert egy uganolyan rosz, ha nem roszzabb rendszer követi az előzőt. És 4000 éve ezt játszuk, és egészen addig amíg egyszer csak mind elpusztulunk a picsába. Mert itt semmi sem változott meg, csak nőt a pusztítás mértéke. És miközben mi szenvedümk éhezünk, adig a gazdagok és hatalmasok, a rend haszonélvezői ezzen meggazdagszanak és jól élnek életők végéig. Ezért vagyok punk. Ezért gyűlölöm a rendet. Egy vesztes csatát vívunk. Mindig is azt vívtunk, de legalább mi vívtunk. Kimertünk állni és azt mondani hogy pusztuljon el minden. Mert az értékeket már mások elpusztítoták, alig maradt valami nekünk. Amit elénk rak ma a világ az egy hazugság, egy betonból és műanyagból lévő kibaszott hazugság. És a punk ezt mutatja be. Mi nem fogadunk el semit ami ehhez tartozik. És küzdünk az egész értékesnek beálított értéktelen világ ellen. Elbukásra itélve, de akoris üvöltve mindenre hogy nem,nem,NEM!!!

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-21 20:18:22 (526)
Nem tudom. Agyadra ment a pistols? Nem tudom őszintén mondod-e amit mondasz, vagy csak azért mondod, mert "punkos". Szerintem az utolsó, de ha az első az igaz, akkor irány Csernus doki. Rend halált hoz? Hol éreznéd magad jól, a Mad Max világában? Káosz, anarchy meg minden? Ez kell tényleg? Szörnyű. A társadalom nélkül olyan lennél, mint hal a víz nélkül. De ha nagyon el akarsz szakadni, válaszd a buddhista nihilizmust. Le egy barlangba, minimális kaja és meditálj életed végéig. Ha megcsinálod, akkor őszinte voltál. Ha meg nem bírnád egy napig se (ami biztos), akkor már magint csak egy gagyi punk dumát halottam.
[előzmény (523)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-21 20:10:04 (525)
Azt kéne belátnotok, hogy nincs tökéletes politikiai és gazdasági forma. Egy rend sose fog megfelelni mindenkinek, Mindig lesznek szenvedők és haszonlesők.
Anti-USA? Nos, több oldalról kéne nézni. A jenkik jól élnek, a legerősebb ország az övék és rengeteg minden ered onnan (többek között a punk is). Az jenki politikával nem értek egyet, azt valóban el kell ítélni. De szerintem nem lehet rossz hely. A TV miatt már szinte jobban ismerem, mint a saját hazám, és sok minden vonzana oda. (főleg a baseball)
Említetted, hogy az orosz gép drágább volt, mint a jenki. Ez érdekes, nem gondolod? Hiszen az általad leköpött ország sokkal olcsóbb (és talán jobb terméket) árulnak, mint az általad istenített oroszok.
Ja, és hogy min kéne változtatnod? Sok benned a demagógia, túl erős a pesszimizmusod (nem feltétlenül baj, de azért túlzásba vinni nem kéne), sok mindenkit elítélsz, aki nem biztos, hogy megérdemli, és sokat embert dicsőítesz, aki szintén nem biztos, hogy megérdemli. És gyakran beszélsz akkora hülyeségeket, hogy szétreped tőle a monitorom. Dióhéjban ennyi. Nem kritika volt, megállapítás.
[előzmény (524)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-21 19:38:07 (524)
Mert a kapitalizmus széttolja a határokat, és az erkölcsnél fontosabb helyre emeli a pénzt, ezért a közerkölcsöt, - és ahogy Punkológus is mondotta - teljesen alsó szintre állítja. Ezt rendkívüli módon tapasztalhatjuk is a gyakorlatban. És ez az ami ellen nyavajgunk, és kűzdünk, mert úgy látjuk ez >ROSSZ!
[előzmény (523)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-21 18:58:34 (523)
Emberi mentalitás.

Én inkább azt mondtam volna hogy az emberiség mentalitása. Az pedig egy rakás szar. Elmondtam én már itt sokszor, hogy amit az emberiség művel it 4000 évig az undoritó. Pl. a társadalom. Egyszer mondta nekem valaki hogy nem vonulhatok ki a társadalomból. Nem is akarok, mert az elöbb vagy utóbb megtalál és eltipor. Megkérdezte hogy mit akarok. 20 másodperc gondolkodás után azt válaszoltam hogy elpusztítani. Mert az egésznek semmi értelmét nem látom az elnyomáson kívül. Pusztuljon el minden létező rend és rendszer. Pusztuljon maga a társadalom. Ekkor megkérdezte hogy mit akarok helyette. Erre válaszoltam hogy semmit. 4000 évig teszteltük a rendet és ezallatt csak pusztulást hozott az emberiségre és annak a környezetére. Azért ''nyivákolok'' a kapitalizmus miatt mert azaz aktuális rend. A kapitalizmus és képviselői az ellenség.
[előzmény (519)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-21 16:38:58 (522)
Egébként tényleg néztünk orosz fejlesztésű gyártású gépet. De amint mondom nem ilyen lett.
Tudom mit jelent a pénz körforgása.
Apám fillérre pontosan annyit kap amennyit érdemel a munkájért.
Mert ha most nem adózna egy büdös forintot sem - a te elméleted alapján - akkor nem kapna nyugdíjat sem, ezér akkor amor már kiöregedne, és nem tudna dolgozni, akkor bizony éhenhalna, mert az állam nem látná el. És munkássága alat biztosan nem tudna annyi pénzt öszzegyűjteni, hogy abból élete végéig éljen!
[előzmény (520)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-21 16:33:00 (521)
"Valahol az ész ott kezdödik, hogy: hibám van rengeteg, erényem kb ennyi van, ítélkezni még nem tudok, ahogy bírom, úgy csinálom, elöbb magammal akarok tisztába lenni, aztán mással."
Az önértékítélet csak akkor igazán fontos, ha az ember akinek készíted az te magad vagy!
Én ezzel tisztában vagyok, az idézettel egyetértek, és megpróbálok e szerint is élni. Azzal a kitevéssel, hogy az ítélkezés fontos, de csak épp ésszel határok között. Tudni kell hol a határ.
Én úgy gondolom, ez le is csapódik abban amit mondok. Ha nem így van mond meg miért, és, hogy min változtassak!


© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-21 10:00:12 (520)
Gagarin ez a szöveg hogy orosz gyártmányt akartál venni ez nagy hülyeség te is tudod mindegy hogy német, amcsi vagy orosz gépet veszel, igy is úgy is a kapitalistákat gazdagitod vele. Ha én veszek egy made in china polot akkor azzal nem a kinai népköztársaságot gazdagitom hanem azt az amcsi céget ami odatelepült hogy kihasználják a olcsó munkaeröt.
Ezzel hogy te minek a felét kapod meg jó nagy hülyeséget mondtál mert ha már alád basznak egy internetet akkor már nem is érdemelnél egy forintot se, meg tanulsz azt is gondolom ök fizetik. Örülök hogy faterod keményen dolgozik és sajnálom hogy nem kap annyit amennyi megilleti mert az adójából támogatnia kell a csöcseléket.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 21:21:00 (519)
Gagarin, Punkológus. Szerintetek minden "impertialista kizsákmányolás?" Mert akármi elhangzik, ti egyböl "ez kapitalizmus, meg ez is". A faszt. Emberi mentalitás. Több ezer éve. És nem értem, mit nyavikoltok egy olyan rendszer miatt, aminek ti is részei vagytok. Elég rendesen. Az meg hogy egyfolytában politizáltok nem fog titeket okosabb sorok közé emelni. Csak a szánalmasok közé. Tudjátok mi a politika: tömegsír a korlátoltaknak. Rengeteg ember halt meg a hülye eszmék jegyében, rengeteg barátból lett ellenség. De ti csak soroljátok magatokat oldalakra is ugassatok mindenre. Mert én akárhova is nézek már, vagy a kiüresedett bunkók, vagy a magukat oly "okosnak" tartó emberek vannak. A realista, igazi értékeket tisztelö emberek már lassan elfogynak. Nekem lett tele a tököm a mindenhonnan folyó rágógumi dumáktól. A "menjük vazze diszkóba" meg a " igen, én egy értelmes egyéni ember vagyok". Valahol az ész ott kezdödik, hogy: hibám van rengeteg, erényem kb ennyi van, ítélkezni még nem tudok, ahogy bírom, úgy csinálom, elöbb magammal akarok tisztába lenni, aztán mással. Ha ezek a mondatok már megfordulnak egy ember fejében, na az gondolkozik.
( a hosszú magánhangzókért bocs, nem mindegyik müködik)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 20:27:12 (518)
''Ti meg beleszületettek a jóba''

Olvasd el az 508-at
Ha neked ez jónak számit, akkor egésségedre. Apám épp üvölt a szomszéd szobámban. Akarsz cserélni?
[előzmény (513)]

© tulokválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 19:02:13 (517)
Clash!
Ha már melózol meghívlak egy sörre, mert egészen eddig bedőltem a provokációidnak!
Ha nem, és tévedtem, akkor iszok egyet az egészségedre!
[előzmény (513)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 16:25:35 (516)
Elnézést!

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 16:23:33 (515)
No igen!
Meg kell tudni, húzni a határt, hol van az elviség és a technika, a tudomány fejlődésének határa. Egyébként megsúgom, a gép NEM amerikai gyártmány, oroszt akartunk venni csak nagyon drága lett volna a vám, ezért inkább német lett.
Akinek meg tízezer a zsebpénze az a taknyos kis fasz már nagyon el van kéneztetve - én soha nem kaptam annyit, legfejjebb a felét.
Most nem teregetek, ide ki, de a lényeg, hogy végre meg kéne értened, a burzsoázia nem a középosztály! A középosztály, az értelmiség és, a vállalkozók stb. osztálya. Értsd meg végre, apám napi nyolc kilenc órát dolgozik, és nem csak úgy lófrál, meg semmit, tesz! Keményen megdolgozik a pénzért!
[előzmény (513)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 16:23:32 (514)
No igen!
Meg kell tudni, húzni a határt, hol van az elviség és a technika, a tudomány fejlődésének határa. Egyébként megsúgom, a gép NEM amerikai gyártmány, oroszt akartunk venni csak nagyon drága lett volna a vám, ezért inkább német lett.
Akinek meg tízezer a zsebpénze az a taknyos kis fasz már nagyon el van kéneztetve - én soha nem kaptam annyit, legfejjebb a felét.
Most nem teregetek, ide ki, de a lényeg, hogy végre meg kéne értened, a burzsoázia nem a középosztály! A középosztály, az értelmiség és, a vállalkozók stb. osztálya. Értsd meg végre, apám napi nyolc kilenc órát dolgozik, és nem csak úgy lófrál, meg semmit, tesz! Keményen megdolgozik a pénzért!
[előzmény (513)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-20 15:01:40 (513)
Ácsi-hopp ha te igy a neten keresztül le tudod nyomozni hogy nekem mennyi pénz van a bankszámlámon akkor te neked még burzsujabbnak kell lenned mint nekem Gagarin. Elkényeztetett kis hülye gyerekek vagytok. a legtöbb tizen meg huszonéves aki menö autóval jár és százezer forintos mobiltelefonnal lehet hogy sokkal csóróbb nálatok alapból vagy sokkal szarabb helyröl indult csak dolgozott is valamit. Ti meg beleszületettek a jóba, nem tudtok mit kezdeni magatokkal azért baromkodtok. Havi nyolc rugó internet az lófasz? Na látod csak erre elversz annyit mint egy átlag vidéki suttyó zsebpénze. Akinek internete van az csak ne szólaljon fel a kapitalista kizsákmányolás ellen? Vagy a te számitógéped honnan van, valami céh csinálta vagy mi?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-19 19:15:30 (512)
Örülök hogy egyet értünk
[előzmény (510)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-19 19:14:23 (511)
hát én is kurvára sajnálom, ezért van az hogy amit ő mond azt megfogadom, de amit mást mond a családba azt leszarom
[előzmény (509)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-19 17:38:56 (510)
Ebben teljesen egyetértünk: mert ez az imperialista kizsákmányolás korrekt példája!
Am csekély véleményem szerint szánalmas.
[előzmény (507)]

© ammonitaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-19 16:51:04 (509)
Hát nem irígylem anyádat az tuti.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-19 10:46:48 (508)
elmondom miért baszom le anyámékat, pedig ezt a témát őszintén nem szeretem.

1.Apám: szinte mindig részegen jön haza. Kikészíti anyámat tlejes mértékben. Én éppen ezért még egyszer nem mentem haza részegen.

2. Tizenhat éve nem tud a sarkára állni és kezdeni valami értelmeset magával. Nem tud apámmal mit kezdeni és munkaügyileg sem igazán.

3.a nagyszüleim akikel kénytelenek vagyunk anyagi kényszerböl együttélni inkább haggyuk
[előzmény (504)]



Elejére << Előző < ... 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 ... > Következő >> Végére