Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Hozzáállásunk a kisebbségekhez
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
... avagy pozitív es negatív diszkrimináció

Elejére << Előző < ... 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 > Következő >> Végére

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-12 09:41:57 (57)
Neee...
[előzmény (56)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-12 04:28:12 (56)
Marci megsértődött, és most már nem fog ide írni. :)
[előzmény (55)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 22:00:27 (55)
A "fehér" magyarok a romák?
[előzmény (43)]

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 16:54:24 (54)
vajdák klubja? na? na? :)))
[előzmény (53)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 16:40:41 (53)
baszki van egy ilyen csavo a testoreivel a IX. keruletben, marmint a keresztes, latni neha, igen fenyegetoen neznek ki. az arcmemoriam eleg rossz, de megeshet, hogy o az :)

amugy en is vajda vagyok.

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 16:17:09 (52)
(én is vajda vagyokbasszajba ;))))) csak nem vagyok cigány, ezek túlzásba viszik, vagyis inkább az állam viszi túlzásba a pénzel... egy forintot sem érdemelnének, ha csak így tudnak élni akkor az lenne a legjobb ha nem itt élnének, antirasszista vagyok de azé amit ezek művelnek már túlzás, elképesztő...

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-09 16:14:49 (51)
hát aki még nem látta:


http://koth.hu/~hunt3r/vajdavagyokbasszajba_1.jpg
http://koth.hu/~hunt3r/vajdavagyokbasszajba_2.jpg

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 12:42:54 (50)
Nem, csak nem tudtam, hogy mondta-e már valaki a magyarázatot is Marcinak :)
[előzmény (49)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 09:17:18 (49)
es akkor most mit vartunk? meg vagyunk lepve?

ez mar utoitelet reszemrol.
[előzmény (48)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 02:28:03 (48)
Értelmes dolgokról értelmes módon elbeszélgetni jó... ha már anyázás, és előítélet lép a képbe, akkor inkább azt mondom, hogy próbáljunk előszőr magunkon változtatni és csak utána másokon (előítélet --> rasszizmus)
Ha most így Gandalf hozzászólásához (amiben van igazság nem is kevés) így állsz hozzá Marci, hogy azonnal skatulyázós, előre ítélő "többségi", akkor bizony már te is előítélettel éltél.

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 20:50:14 (47)
jobb is, hogy eltűnsz innen, máshova nem akarod ezt beírni?
[előzmény (42)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 20:33:15 (46)
na mindegy, azért válaszoltam. :)) pá. :))
[előzmény (44)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 20:21:18 (45)
de. Ha én itt nyugaton egy mocsok geci vagyok, mindenkit lehányok, meg beugatok neki, akkor az első gondolatuk az lesz, hogy mivel én magyar vagyok, és így viselkedek, minden magyar ilyen. De mivel jó képet próbálok kialakítani magamról, az országomról is jó bizonyítványt állítok ki. És így tudom magamat, és a magyarokat is megszerettettni az amerikaiakkal, nem úgy, hogy szarok a nyelvre, és mivel kisebbség vagyok mindenféle kiváltságokat követelek. (például néhány spanyol ajkú ezt teszi, és máris megvan az általánosítás, hogy minden spanyol ilyen.)

Én nem bélyegzek meg senkit, de próbálom azt megfogalmazni, hogy miért ilyen jelentős mértékű a megbélyegzés.

Szerintem én normális hangvételben írtam, mondjuk megértem a frusztrációkat mindkét oldalról. Esetleg egy kis nyitottság más véleményére nem ártana.
[előzmény (43)]

© Marciválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 19:59:53 (44)
Ja, ez volt az utolsó hozzászólásom itt, sziasztok. További építő jellegű vitát kívánok az országot fenyegető kisebbségekről és a tébékarvaly buzikról.

© Marciválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 19:56:52 (43)
És ha felvonul a hídon? És ha kötekszik? És ha gojozik? Te - mint az ország többsége - fogod a skatulyát, és begyömöszölöd. Kezded az önigazolással, hogy "én márpedig ismerek rendes cigányokat...", meg "normális társadalomban ez nem kerülne szóba...", és folytatod a megbélyegzéssel. Tényleg annyira archetipikus. A fehér "magyar" emberek nagy többsége egy fasz, kötekedik, megveri a feleségét (bocs, ez liberális duma, tudom), mégsem gondol senki arra, hogy a "magyarok" ilyenek. Azaz hogy ilyenek vagyunk.
[előzmény (39)]

© Marciválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 19:49:55 (42)
"az mondjuk kérdéses számomra, hogy egy ember, aki azt mondja, ő egy férfi testbe zárt nő, mennyire nevezhető egészségesnek."

Ezért fordul a tébéhez. Jaaaaaa.....?!
[előzmény (38)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 19:28:03 (41)
az olyan ember, aki azt mondja, hogy rohadt gój. A rohadtfasisztázó meg aki azt mondja, hogy rohadt fasiszta. Stb, stb. Mit nem értesz?
[előzmény (40)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 19:00:47 (40)
Mi az hogy rohadtgójozó?

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 18:47:02 (39)
No!

Imho az a helyzet, hogy egy igazi, ideális társadalomban, amiről MLK is álmodott, mindenki csak értetlenkedne, ha szóba kerülne valakivel kapcsolatban az, hogy cigány/zsidó/fekete/fehér/sárga/vörös/homokos/heteró/kék szemű/barna szemű/kövér/sovány, stb, és az emberek az másikban az igazi értékeket keresnék. ILYEN NEM LEHET SOHA, mert az emberek természetükből adódóan elsőre ítélnek.
DE fel kell tenni a kérdést, hogy vajon maguk a kisebbségek (a hídon vonuló melegek, a rohadtgójozó ,,cionisták", a kocsmában normális emberekbe belekötő cigányok, stb, stb, mekkora mértékben segítik elő a saját maguk negatív megítéltetését.

És hangsúlyozom azt is, hogy a melegek többsége nem vonul a hídon, a zsidók többsége nem ,rohadtgójozó ,,cionista", a cigányok többsége nem kötekszik a kocsmában, de egy nagyon meghatározó részük sajnos igen. Engem nem zavar a dolog, de ezek az emberek többet ártanak annak a kisebbségnek, amibe saját magukat sorolják, mint az összes őket nyilvános elítélő kívülálló együttvéve.

Elmondtam a véleményem, tessék nyugodtan fasisztázni. (érveket is elfogadok)

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 17:29:30 (38)
az mondjuk kérdéses számomra, hogy egy ember, aki azt mondja, ő egy férfi testbe zárt nő, mennyire nevezhető egészségesnek.
[előzmény (37)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-07 17:14:39 (37)
szivem szerint csatlakoznék elöttem szólókhoz, de mivel egyikünk sincs abban a helyzetben, nem tudhatjuk milyen lehet pl. női aggyal férfi testben élni! ha ugyan van ilyen??? ha van akkor biztos kellemetlen, de hogy mennyire azt megint nem tudhatjuk! viszont tulajdonképpen egészséges emberek és én mindenképpen a betegeken segitenék elöször! tehát most semmi értelmeset nem mondtam! :-(
[előzmény (36)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-06 23:17:04 (36)
Igen, szerintem is nagyon jó, hogy a nyugdíjas nénike/bácsika - aki a nyugdíjából még a rezsit is alig bírja fizetni - még a gyógyszereiért is kell fizessen egy csomót (mellesleg fiatalok is vannak akik állandóan gyógyszert kell szedjenek), amíg államilag támogatják az ilyen degeneratív dolgokat, ráadásképp úgy, hogy még most vissza is akarja műttetni magát. Ez tényleg az egyenlőség netovábbja...

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-06 17:12:58 (35)
egyébként meg az én pénzemből senki ne játsza a tranzszexuálisok megsegítőjét. Én nem azért fizetem a TB-t, hogy valami degenerált fasz levágja az én pénzemből a pöcsét. Akkor már inkább fizetem Whave szemműtétjét, vagy az előbb említett faszfejnek mielőtt még homofóbnak lennék titulálva, mert őt is ugyanazok a jogok illetik meg mint Whavet, vagy téged, vagy jómagam. És semmivel se több. egyébként a TB-t vagy a nyugdíjpénztárat azért fizetem, hogy amikor a befizetett összegre szükségem lesz, akkor majd megkapjam.. értsd TB szemműtét, nem faszvágás, nyugdíjpénztár nyugdíj. jelenleg az egyikből sincs részem ám a nyugdíjasok az általam befizetett pénzből élik hétköznapjaikat. ennek a pénztárnak az eltörlése egy dolgot jelent. nekem már senkisem fog fizetni öreg napjaimkor és ez az ami köcsögség. de igazad van. legyen a faszvágás államilag támogatott, kapjon plusz juttatást a kisebbség akár rászorul akár nem. és akkor minden szép lesz és jó.
[előzmény (33)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-06 16:40:08 (34)
Isten egy megtévedt barma, aki az örökbefogadott gyereke által papának lett titulálva és ennélfogva mielőtt még a nőisége olyan mértékig eluralkodott volna, hogy az olcsóbb mellimplantátum elhelyezése után a pénisze eltüntetése érdekében történő művi beavatkozásra kért volna állami finanszírozást inkább férfiként kívánja leélni további életét. Hiába. Furcsa dolog ez a transzszexualitás.
[előzmény (33)]

© Marciválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-06 16:24:08 (33)
Miér', most szerinted mi, te fasz?
[előzmény (32)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 18:18:49 (32)
há most hallom, hogy a Tery Black újra férfi kar lenni. Ezé adjak pénzt pöcseltávolításra??????
[előzmény (28)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 12:23:12 (31)
nem beszeltem konkretan a pofankba ordito cionizmusrol. arrol beszeltem, hogy a cigany interjualany cionizmussal ragalmazta automatikusan a szobanforgo zsidod, jellemzo modon egybol tamadt.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 11:53:23 (30)
pontosan értem mit mondasz. én csak egy kérdést tettem fel, amire választ nem kaptam.
nota bene ,a cionizmus, mint jelenség/ideológia, stb. hol lelehető fel a magyar hétköznapokban?
milyen jelekből kell arra következtetnem, hogy itt és most, ott és akkor, egy cionistával állok szemben?
segíts!
[előzmény (26)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 10:12:27 (29)
okosnak hiszed magad, mint a multkor.

ideznek Gandalftol (pl)

''Gyakorlati:Rohadt palesztinok, fegyverkezes, nepirtas, Ariel Sharon, bekepzeltseg. ''

tehat biztos csak az en ferde agyam szulemenye ez a kifejezes, de megsugtam Gandalfnak is es osszebeszeltunk.

jo szokasodhoz hiven kiragadtal egy szot, es azon lovagolsz, abba kotogetsz bele hozzaszolasokon keresztul. csak mar elszallt a meglepetes ereje ;)

© Marciválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 10:04:53 (28)
A 'napjaink gyakorlati jelentése' alatt (bár ennek a fura kifejezésnek egyébként is csak a te értelmező szótárad alapján lehet jelentése) úgy tűnik, hogy a saját privát értelmezéseidet érted (kezdve az egészségügyben megjelenő kisebbségektől, aminek úgy, ahogy van, nincs értelme, bármennyire is tűnik szerinted gyakorlatinak), pedig sokkal könnyebb lenne utána nézni, én abban biztos vagyok. Te kis neológus! (google.hu -> "neológus")
[előzmény (26)]



Elejére << Előző < ... 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 > Következő >> Végére