Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Anarchizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vita az anarchizmusról

Elejére << Előző < ... 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 > Következő >> Végére

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 20:21:14 (241)
És akkor mi van, ha valakinek nincsenek képességei? Akkor az lófaszt kap a seggébe?

Amúgy süti lenne, lenin, ha legalább négy mondatot kivárnál, mielőtt ellentmondasz önmagadnak. Valami elképesztő katyvasz lehet a fejedben az anarchizmusról (is).

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 19:41:03 (240)
Már csak azt nem birom felfogni hogy lehet anarchiában a törvényszerüségekre építkezni? Milyen törvényszerüségek vannak ott?
Ki méri?
Kommunizmusban meg minden előre van tervezve abban meg mérni kéne a törvényszerüségeket?
UGyan már...

Ha valaki többet merne kérni a másiknál jól kinyirnátok a picsába!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 18:56:17 (239)
azt rakd idézőjelbe ahol ezt mondtam...te ...

én a szükségletekről beszéltem és az ezeket törvényszerűen kielégítő termlésről különben egy elnyűhetetlen közhely--->
"mindenki képessége szerint, mindenkinek szükségletei szerint."-na most biztos demagógnak tartasz mi?
[előzmény (238)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 18:27:20 (238)
"Szabadságról pofázol miközben meghatározod, hogy kinek mit és mennyit kell termelnie. ez neked szabadság?"

csak azé tettem idézőjelbe, hogy hátha kapsz egy kis inspirációt, hogy reflektálj
[előzmény (227)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 18:25:34 (237)
már ne is haragudj de "ha kevesebb a kaja mint az éhes száj, akkor megdöglesz "nem kizárólag a mai ember gondolkodásában fedezhető fel.
[előzmény (227)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 17:26:42 (236)
ki én?
már melyikkel?
[előzmény (234)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 17:25:15 (235)
de azért azzal remélem egyetértesz hogy ebből nem lehet kiindulni hogy úgyis "megbukna"-mert akkor mint már írtam még mindig a sötét középkorban lennénk... ill persze kilehet csak akkor nem lenne semmi változás és nem történne semmi a világban (még a burzsoák is csinálnak állandóan valamit mert új piacokra azért szükség van)
[előzmény (232)]

© adreyválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 17:22:46 (234)

akkor te a baloldallal vagy..?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 17:16:33 (233)
köszönöm
[előzmény (231)]

© adreyválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 17:07:24 (232)
hát ha az erősebb elvét nézzük az erősebb és tahóbb ember törne utat magának a gyengébb jó szándékú ellenében...jelszó? "jelbeszéd az életünk de túl sok ember van ki semmi több, mint jelszavakra gondol"
A bürokratizmus felesleges, de a törvények nem. A meg nem valósított elméletekről + annyit hogy a kommunizmus is szép volt...ELVBEN. az embereken az anarchizmus is megbukna

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 16:56:35 (231)
ez csak egy példa volt
[előzmény (230)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 16:39:49 (230)
És az szerinted normális rend volt?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 16:36:45 (229)
Na most jó nagy baromságot mondtál, miért szerinted a náci Németo-ban mi volt ha éppen nem REND???

Rend Erő Hatalom-3-as jelszó mond valamit?

Éppen hogy a felesleges bürökratizmus az, ami embertlenné teszi a tömegeket és a felesleges megkötések/hagyományok/szokások azok melyek dehumanizálják a világot.
[előzmény (228)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 16:28:29 (228)
Köszi, szerintem senkinek nincs szüksége arra hogy az emberekből vadállat váljon!

Mert ha nincs rend, akkor vadállatok lesznek...
[előzmény (227)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 16:26:01 (227)
Miért mi lenne egy-két f@szság beficcenne és akkor mi van ha nem törődnétek vele akkor aki csinálta az előbb utóbb úgyis megunná a dolgot és befejezné.


Madafaka!

"baj, hogy meglátom a hibáit a rendszerednek? akkor az miért nem baj, hogy te a jelenre azt mondod, hogy szar.. te olyan gonosz vagy és irigy és rosszakaró."

Na azért a két dolog egy apró momentumban de nem elhanyagolható dologban különbözik---> míg a mai rendszer létezik és működése közben láthatjuk sőt saját bőrünkön is tapasztalhatjuk hogy "szar" addig az általam felvázolt dolgok még nem léteznek s így nem tudhatjuk hogy hogy működhetnének így a ti eszmefuttatásotok nem más mint hipotézis-ráadásul ami azt illeti a mai gondolkodásból merít és ugyancsak erre épít holott már mondtam hogy--->

"A társadalmi viszonyok véghezvitt átalakítását követően még azok az emberek is megváltoznak, akik a mai társadalomban váltak felnőtté. A rendkívüli események mindig módosító hatást gyakoroltak az aktív vagy passzív módon részt vevő emberekre. "

pl: náci Németo.--> az emberekből azonnal kijött a felszín alatt meglapuló vadállat...és ehhez nemkellett mindösszesen 10 év sem.

[előzmény (225)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 16:00:31 (226)
Adrey a példa telitalálat volt!

© adreyválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 15:42:24 (225)
Az anarchia sztem nem a mi világunknak való ha az emberek a saját törvényük szerint élnék az életüket sajnos a többség csak a saját javát keresné belegázolna a másikba stb...Teljes anarchia meg egyenesen lehetetlen, mindenki teremt magának szabályokat még ha nem is vallja be enélkül lehetetlen élni...Képzeljétek el mi lenne ha pl. ezt a fórumot nem szabályozná senki...Gondolom tudtok 1-2 példát mondani...

© adreyválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 15:37:18 (224)
gandalf te nem ismered csirkét?...

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-17 04:07:51 (223)
megfutamodott

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 19:09:22 (222)
miből gondolod egyébként, hogy belőlem a rosszakarat árad csak azért mert nem azt mondom, hogy hú de király amit kiagyaltál és mennyire tökéletes minden? baj, hogy meglátom a hibáit a rendszerednek? akkor az miért nem baj, hogy te a jelenre azt mondod, hogy szar.. te olyan gonosz vagy és irigy és rosszakaró.
[előzmény (217)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 19:06:51 (221)
Szabadságról pofázol miközben meghatározod, hogy kinek mit és mennyit kell termelnie. ez neked szabadság?

a haladásban valóban igazad van. ha 15 éve azt mondom valakinek, hogy nem feltétlen kötelező, hogy a mandarin tele legyen maggal hát tuti körberöhög.
[előzmény (217)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 18:53:18 (220)
Az a baj Leninfiú, hogy neked az egyik legfontosabb az egyén szabadsága.
Amiven nincs is baj, mert az nem egy rossz dolog ha valakinek ez egy fontos cél.
DE, az a baj hogy én ugy látom a dolgot, hogy igenis szükség van arra hogy legyen magántulajdon, mert nekem szükségem van arra hogy azt érezzem hogy ezekért a dolgokért én megdolgoztam, tehát ez azért van az én tulajdonomban mert jogosan megillet!
A másik meg az hogy az ember egy társas lény! Szerinted müködhet úgy egy társadalom hogy mindenki egyenlőnek van kikiáltva? Mert ha egy ember valakit barátjaként szeret egy életen át, az nem fogja azután már csak annyira szeretni mint a többi embert!
Ez egy példa volt arra hogy mennyire kényszerü is lehet az a szabadság amit elképzelsz.

© Trogerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 18:41:35 (219)
Szabadítsuk meg az embereket a szolgaság/függőség elynyomása alólés adjuk nekik a szabadságot; nem fog sok időbe kerülni, míg... egymás torkának nem esnek
és létrehoznak egy másik rendszert amiben mások nyomnak el másokat mert az ember alapjában véve egy geci
[előzmény (217)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 18:19:35 (218)
keveredhetnek. de van, amikor latszik valakin, hogy kedve szerint valtogatja, es nem csak ugy keveredik. ma depis a hangulata mert anyuci lebaszta, ma nihilista es szarik mindenre. tegnap megvertek a skinheadek, tegnap ezert antifasiszta volt. azelott pedig elszivott egy dzsojat, amitol kitagult a tudata, es akkor nagy befogado hippi lett.
[előzmény (217)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 18:13:33 (217)
Az a baj veletek hogy ti a ma emberét azonosítjátok a jövő emberével, ami bizony hülyeség. A későbbi generációkról már nem is beszélve. A társadalmi viszonyok véghezvitt átalakítását követően még azok az emberek is megváltoznak, akik a mai társadalomban váltak felnőtté. A rendkívüli események mindig módosító hatást gyakoroltak az aktív vagy passzív módon részt vevő emberekre. Szabadítsuk meg az embereket a szolgaság/függőség elynyomása alólés adjuk nekik a szabadságot; nem fog sok időbe kerülni, míg megtanulnak testvériesen viselkedni egymással. Hiszen az ember önmagában véve,JÓSZÁNDÉKÚ LÉNY, és csak a tulajdon egoistájaként, egy olyan társadalom tagjaként válhatott azzá, ami jelenleg, amelyben mindenki a maga és senki sem a más érdekét képviseli. A magántulajdon intézményén áll és bukik minden olyan rossz emberi tulajdonság, amely eltorzítja az embert. Az irigységnek, rosszakaratnak,...

ahogy ez pl Madafakán is jól látható ennyi én így látom.


Punkológus!

Különben én két nagy ágát ismerem az anarchizmusnak az individualista (ebbe tartozik a te általad említett nihilizm. is) ill. a kollektivista v. szebb kifejezéssel közösségi (ebbe tartozom én ill. vallom) ebből kiindulva az a groteszk helyzet is előfordulhat hogy én annak ellenére hogy az anarchizmust vallom meg te is, mégis távolabb vagyunk egymástól eszmeileg, mint akár csabeeka meg én.
Hiszen a kapitalista és anarchista ellentétén hasonló v. még nagyobb ellentétpár az egyéni és közösségi mégha ez az anarchizmus eszmeiségébe is van beleágyazva.

Különben védelmedre kelve igenis kommunista-anarchista-hippi-punk-nihilista fogalmak keveredhetnek összemosódhatnak főleg úgy hogy valamelyik ideológia, valamelyik mozgalom vagy éppen mindkettő egyben.

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 15:28:48 (216)
Ez megtisztelő!
[előzmény (215)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 15:19:07 (215)
barmire gondolok.

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 15:13:42 (214)
Most speciel mire gondolsz?

Amúgy Punkológussal kapcsolatban igazad van.
[előzmény (213)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 15:02:04 (213)
Punkologus, nem vagy semmi bazz. ha annyira a manak elsz, te kis nihilista, tudom ajanlani a legnagyobb rovidtavu elmenyt, a heroint, kozben dughatsz is ha tudsz, hogy fokozd. a jovovel meg a kovetkezmenyekkel pedig nem kell foglalkozni. te is csak egy kis feltunesi viszketegsegben szenvedo majom vagy. nekem sem szimpatikus leninfiu ugy osszessegeben, leszamitva azt, hogy csinal valamit, nem csak a szajat jartatja, nem csak vagizik, es naponta valtogatja, hogy o most nihilista, meg anarchista, meg kommunista, meg hippi.

csabeeka basszus egyre jobbakat mondasz.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-16 01:54:45 (212)
Bazzeg ennyi ertelmes topik utan en is nyitok majd egy sajatot, ahol sajat magamat egetem le es egy csomo ember vitatkozik velem, mondjuk nyitok egyet a determinizmusrol, tok jo mert ez is izmusra vegzodik, megse egy politikai iranyzat.

"Isten nem kockajatekos."-ez lesz az alcime.


Na de, hogy a temahoz is hozzaszoljak:
Az emberek gondolkodasa az idok folyaman igen sok dologrol igen sokfelekeppen alakult, mig kialakultak a mai: "ennel mar nem lehet jobb, de ez is szar", "ha szavazhatok akkor demokracia van"," a no es mas nemzetisegu egyen is ember", "a Fold kb. gomb alaku" stb. szemleletek.
Ha valaki ezektol elterot mond, az igen sok vitapartnerre akad, akik altalaban a szokasos erveket halljak a szokasos ellenerveikre, ez szinte mar be van programozva az emberekbe. Ha mast mondasz mint a tobbi, akkor lehetsz huje, tevedhetsz nagyot, vagy meghaladod korod.
Ugyan ki vitatkozna mar azon, hogy az Atlanti ocean masik oldalan nem Amerika, hanem a vilag vege van.
Esetleg 200 ev mulva mindenki termeszetesnek veszi majd, hogy ne uralkodjon mason, vagy hogy aki nem arja azt ki kell irtani.

UI: Nem akartam nagyokat mondani, csak ami eszembe jutott es kulonben is keso van mar.



Elejére << Előző < ... 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 > Következő >> Végére