Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Anarchizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vita az anarchizmusról

Elejére << Előző < ... 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 > Következő >> Végére

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 15:08:14 (151)
Az a baj Leninfiő hogy mindent arra alapozol, hogy ha egyszer többségben lesztek.
De ahhoz tenni is kéne, de nem fog sikerülni.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 14:38:00 (150)
Olvasgattam itt leninfiu a beszólásaidat és úgy látom kurvára vágod a témát.És gyanus nekem hogy olvastad a Tőkét, mert én igen és az is hasonló volt. Emlékszem voltam valamikor én is ijjen idealista, csak én full komcsi voltam.Hát ez megváltozott, most már jóideje csak az anarchizmusba hiszek, de annak is a nihilista ágában. Régen gondolkodtam ezen a témán, de most akkor újra megpróbálok.


Ez a világ csakis az elnyomásrol szól, mindig lesznek elnyomók és elnyomottak bármilyen rendszerben éljünk is. Erre régen én azt mondtam, hogy ez nem igaz ,hisz csak rajtunk múlik.

A tőkés az egy gonosz ember, mert abbol él amit a munkás megtermel. Soha nemfogja engedni, hogy csak úgy elszed tőle a pénzét, ezért foradalomra van szükség. Ezt arra alapozom, hogy például amikor az 1. világháboru után N.o.-ban kezdett kibontakozni a komcsi mozgalom. akkor a német tőkések hatalomra tették Hitlert, mert az legalább a tőkéseket békénhagya. Egyébként a mai választási rendszer is a tőkésekre épül.Mert akkor tudsz nyerni hogyha kampányolsz, de ahoz pénzt kell szerezni, és mivel a pénz a tőkések kezében öszpontosul ezért biztos hogy nem a komcsiknak fognak pénzt adni a kampányukra. így elöbb-utóbb kialakul a kétpártrendszer aminek már semmi értelme sem lesz, mert midkettő ugyanazt akarja, mert midkettőt a tőkések pénzelik

MOST MEG KELL SZAKITANOM ADÁSOMAT MERT MOST KAPTAM A HIRT ELFOGTÁK SZÁDÁMOT


© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 14:19:48 (149)
bocs.demokrácia

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 14:12:20 (148)
Magyarországon fejlett ipari társadalom van? Vagy esetleg ti nem itt éltek, hanem ki tudja honnan irkáltok ide...
Mert itt sem technikai haladás nincs, sem dempokrácia...A szabadság meg csak álom...
[előzmény (147)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 14:09:27 (147)
Azért álltok így a témához mert:

"a fejlett ipari társadalmakban a technikai haladás jeleként kényelmes, súrlódásmentes, józan és demokratikus szabadságnélküliség uralkodik."

válljon egészségetekre de én ebből nem eszek, és tovább szervezkedek.(márcsak a rím kedvéért is)

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 13:55:15 (146)
Mért nem írtok valami sci-fit ebből a sok baromságból, amit itt összehordtok, egy sokkezest...?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 10:50:18 (145)
"alkoss tökéleteset és elfogadom. ha látom az építkezésed megmondom folyamatát megmondom mi hol szar, te cseréld ki. "

Kissé úgy hangzik mintha te szülted volna a spanyolviaszt.
És ezzel a beszólással előbb tünsz türannosznak mint vmiféle véresszájú jogvédőnek
[előzmény (141)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 10:42:37 (144)
"Miért jönne rá?"

Egy forradalmi állapotban helyzetben nem nehéz érzékelni hogy változás van kialakulóban és akkor ezek a tehetősebb rétegek ugyis tudják hova és hogyan álljanak.(történelmi tapasztalat)

"Emberi jogaira" magasívben sz@rok, ha a többség egy eszme nevében és egy jobb világ megteremtésének a fényében cselekszik... mondom tulságosan túlmisztifikáljátok az emberi jogokat ahhoz képest hogy a világ 1/3 részének "emberi joga" van a világ 2/3 része felett uralkodni/dönteni/gazdasági blokád alá helyezni stb.-ti nem érzitek az ellentmondást???

Különben én az ilyen vakbuzgó jogvédőket a német szocdemekhez szoktam hasonlítani akik miatt kerülhettett hatalomra Hitler.

A cionista fogalmat pedig csak azért dobtam be mert már untam a fasisztázást-s ha én fasiszta vagyok akkor ti min. cionisták-különben ezalatt én a zsidó felsőbbrendűséget hirdetőket értem persze mármint a lényegét tekintve-mielőtt még belémkötnétek.

[előzmény (143)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 09:37:31 (143)
az a baj, hogy nem nézed a következményeket. azt hiszed ha valakitől elveszed a pénzét és ezáltal azok közé taszítod akik irigyei voltak egykoron, így hogy most ugynannyia van mint a többinek barátként kezelik. ha ő osztja szét a pénzét azt jótékonykodásnak hívják. az baráti. de te nem ezt akarod, mert ha nem jön rá magától elvezsed erővel. de miért jönne rá?

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 09:35:21 (142)
"milyen alapon állapítod meg a százalékot? milyen alapon húzhatod meg te a határt? milyen alapon veszed el bárkinek a pénzét?

humanista alapon,a masodikat is a harmadikat pedig az egyenlőség alapján"

milyen humanizmus az amikor valakitől csupán belső késztetés, vagy a tömeg akarata miatt megfosztasz az emberi jogai gyakorlásától?
[előzmény (79)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 09:33:29 (141)
a kritika attól válik építő jellegűvé, hogy rávilágít a hibákra amikre te tudsz megoldást. ha nem tudsz akkor egész egyszerűen áthúzod és aszondod, hogy csak bomlaszt és nem kell vele foglalkozni. ugyanakkor a kritika ugyanúgy megmarad és ugyanúgy megmaradnak a rendszeren a befoltozásra váró lyukak és éppezért összedől. alkoss tökéleteset és elfogadom. ha látom az építkezésed megmondom folyamatát megmondom mi hol szar, te cseréld ki. a kritikának ez a lényege. asszem mindenki megmondta konkrétan, hogy mi a szar a rendszeredben és miért és nem csak azt mondta, hogy szar. ezt építő jelegű kritikának hívják.jelleg
[előzmény (136)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 09:28:50 (140)
tulajdonképp arra lettem volna kíváncsi, hogy leninfiú mit ért a cionista szó alatt, hogy vajon ő is zsidónak tart-e a szemében mert ez igencsak megtisztelő annak a tükrében, hogy más szemében meg alighanem zsidógyűlölő vagyok.
[előzmény (135)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 23:01:00 (139)
Az embereknek van egy olyan tulajdonsága hogy fél a változásoktól.
Tudja hogy kizsákmányolják, de nem tesz semmit.
És ha Te MO-n akarsz szerveződni akkor a kommunizmus szót nem használnám gyakran.
Tudod volt akinek elege lett belőle.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:58:13 (138)
Neked pedig felesleges bármit is az anarchiáról írni, mert te "elvakultan hiszel" abban ami körülvesz- és ezt megváltoztathatatlannak véled.
[előzmény (137)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:48:43 (137)
A realista hozzáállás még nem konzervatív!

Most őszintén milyen építő jellegü kritikát vársz ha anarcho-komcsinak tartod magad?

Neked nemhogy épitő jellegü, de semmilyen kritika nem ér semmit, mert elvakultan hiszel vmiben ami lehetetlen.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:44:44 (136)
A mókamikit nem én kezdtem.

"Allegret"-eddig meg elbasztam különben is Porto Alegre(egy "L"-lel) és ez egy Brazil városka majd holnap írok róla bővebben.

Pl itt is kifejtem hogy én hogyan fogom fel az anarchiát, ami nálam a kommunizmustól csak eszközökben,módszerekben tér el de a cél ugyanaz.
És ha tegyük fel valakinek tetszik, akkor majd jöhet a következő lépcsőfok.
Dehát a ti hozzászólásaitok már az elejétől kezdve nem építő jellegű kritikák hanem szkeptikus-hitetlen-bomlasztó írások voltak dehát olyan könnyen azért nem adom fel én sem.
Ez is egyfajta harc a megkövesedett-konzervatív gondolkodás ellen, ami körbevesz bennünket a világban.
[előzmény (125)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:43:04 (135)
Cionista:
Ha jól tudom azokra a zsidó emberekre mondják akik létre akarják hogy Izraelt mint olyan államot ahol minden zsidó ott élhet ahol a vallása kialakult. És ezért megprobál kiirtani minden olyan csoportot akinek ez nem tetszik.
Lehetne ezt nácizmusnak, hivni de a tolerancia a lényeg.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:42:55 (134)
na jó bevallhatom. Valójában én egy rózsadombi villatulaj vagyok. Azt tervezem, hogy majd jól kizsákmányolom az olyan szegényeket, mint leninfiú, de előtte még elküldöm a komornyikomat a plázába, hogy hozzon olyan pezsgőt, ami annyiba kerül, mint a szegény leninfiú egész éves jövedelme. Ráadásul keménykalapom is van, meg három rollsroyceom (négy bmw-m, stb, stb, de csak a rollsroycera vagyok büszke) És vastag szivarakot szívok egész nap, illetve befolyásos barátaimmal döntök a világ sorsáról.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:39:49 (133)
mit jelent az a szó, hogy cionista?

egyébként te mivel foglalkozol?

kik zsákmányolják ki a 15-16 éves punkokat?
[előzmény (123)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:38:01 (132)
Mi van gecéééééé?

Ha én burzsoá vagyok Te is!

Elvégre családtag vagy, nem emléxel?
[előzmény (129)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:35:30 (131)
ezzel szerinted magadat igazoltad? mert szerintem engem.
[előzmény (116)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:34:52 (130)
én sem beszélek a munkatáborról. annyit mondtam, hogy az, hogy a gyerektől elveszed az apja által szerzett vagyont ezáltal azokkal egyenlővé teszed akik tudják róla, hogy ez egy gazdag ficsúr és annak a gazdagnak a kölyke.. és egyébként is sokkal jobb körülmények közt nőtt fel.. ez lincshangulatra adhat okot.

egyébként a szavazásnál minde egyes embernek vétójoga van vagy követni kell a többség döntését?
[előzmény (115)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:34:17 (129)
lebuktál burzsoá!
[előzmény (127)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:34:14 (128)
világtól akart lenni.
bocsi

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:32:31 (127)
Jelenleg közgázt tanulok, de mivel undorodok az egész pénz által vezérelt vikától, ezt a fél évet még kibirom, és a tanárképzőn folytatom.
Remélem kielégitettem kiváncsiságodat.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:32:06 (126)
nagyvilágban? milyen eredmények?
[előzmény (123)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:30:58 (125)
Te jössz azzal, hogy kinek mennyire fut, amikor ezt a ,,mókamikit" emlegeted.. Nem tudom, hogy vajon a humorodat vagy a felsőbbrendűségedet akarod-e vele sikertelenül bizonygatni?

Allegre meg biztos csak egy mocskos kis komcsi volt, mint guevara, de ez hogy jön ide?

Tényleg érdekelne, hogy te személy szerint mit teszel az anarchiádért? összefirkálod a plakátokat, vagy mi?

[előzmény (119)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:28:40 (124)
Na még jó, hogy a végére te is színt vallassz.

Akkor mi is akarsz lenni(netán bróker) vagy mi vagy most valójában?
[előzmény (122)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:25:54 (123)
Mint mondtam én nem vagyok RAKK-os, nem véletlen hogy töröltettem a címet is.

pl az is amit most én itt csinálok az is az anarchiáért való küzdés-persze nem sokat ér itt, ahogy látom, sőt még én vagyok a fasiszta a sok cionista között.

Eredmények a nagyvilágban vannak inkább-hiszen ahogy itt látni, kis hazánkban nem sok esély van

[előzmény (118)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 22:22:40 (122)
A kommunizmus népi demokrácia cimszóval van ellátva.
Szerintem diktatura.

Anarchizmus:
Aki ezt komolyan gondolja, az menjen el orvoshoz...



Elejére << Előző < ... 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 > Következő >> Végére