Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Anarchizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vita az anarchizmusról

Elejére << Előző < ... 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 ... > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:45:21 (453)
"különben te ezért nem vagy anarchista sem meg társadalmi változást kívánó ill. ezért harcoló mert te így látod."

miért? mert reálisan látom a dolgokat és nem vakít el a vallási fanatizmus?
[előzmény (451)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:34:31 (452)
Amennyiben egy NATO tagállamot megtámad egy nem NATO tag állam akkor a többi NATO tagállam a segítségére siet. És most beszéljünk őszintén. (értsd jön egy példa) Te (nem NATO ország) nekimennél egy nagytőkésnek (NATO tagállam) tudva, hogy nincs mögötted senki, ám a tőkésig túl kell verekedned magad 100 testőrön (többi NATO tagállam)?


milyen példa??? hát beszarok, hogy ennyire hülye vagy. azt te beszélsz itt nekem politikai pályafutásról? még értelmezni se tudsz.. ja! hogy ezért van az idézőjel..
[előzmény (451)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:29:12 (451)
hát szerintem te akadtál valahol el


"te egy nem NATO állam vagy. megtámadnál egy NATO tagállamot tudva, hogy amint ezt megteszed 20-an péppé vernek? ezt jelenti a példám, nem azt hogy a te anarchista golyód mit csinál és mit nem. egyébként mit ér a et golyód ha nincs mögötted senki és te megdöglesz mint egy kutya? semmit." -milyen példa milyen golyó-a golyós példát én a "neki mennél egynagytőkésnek..."kérdésedre adtam különben te ezért nem vagy anarchista sem meg társadalmi változást kívánó ill. ezért harcoló mert te így látod.
[előzmény (447)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:28:19 (450)
bazmeg a Thürmer egy tök értelmes ember, ne sértegesd a háta mögött!
[előzmény (449)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:26:34 (449)
csak nem te vagy Thürmer Gyula?
[előzmény (448)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:23:05 (448)
Nem szeretnék itt beszámolót tartani "politikai pályafutásomról" de elég legyen annyi volt/van/lesz mitől félnem.
[előzmény (445)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:22:54 (447)
aha. ez nagyszerű.

te:

""Te nekimennél egy nagytőkésnek tudva, hogy nincs mögötted senki, ám a tőkésig túl kell verekedned magad 100 testőrön?"-na lassan csak visszatérünk az eredeti témához.

A golyó melyet neki szánna egy (akár)magamfajta anarchista biztosan megtalálná a hozzá vezető utat."

válasz tőlem:

"te akora fasz vagy bazmeg, mint egy ház.

te egy nem NATO állam vagy. megtámadnál egy NATO tagállamot tudva, hogy amint ezt megteszed 20-an péppé vernek? ezt jelenti a példám, nem azt hogy a te anarchista golyód mit csinál és mit nem. egyébként mit ér a et golyód ha nincs mögötted senki és te megdöglesz mint egy kutya? semmit."



most komolyan ilyen nehezen követed a társalgás folyamát?

[előzmény (446)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:17:43 (446)
Nem is tudom mit mondjak az új bekezdések nálam általában arra valóak hogy tagoljam a mondanivalómat ill. hogy elválasszak két gondolatot

"Amennyiben egy NATO tagállamot megtámad egy nem NATO tag állam akkor a többi NATO tagállam a segítségére siet. "-mondtad te

"Tehát ha bármikor is valamelyik ország megtámad egy NATO tagországot akkor te is többedmagaddal mehetsz védeni őket. Vagy nem? Írj ha tévedek?"-mondtam én 436-ban tehát nekem lett igazam mégiscsak-faszikám.
[előzmény (444)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:04:36 (445)
miért? netán félsz valamitől?
[előzmény (442)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 19:03:42 (444)
te akora fasz vagy bazmeg, mint egy ház.

te egy nem NATO állam vagy. megtámadnál egy NATO tagállamot tudva, hogy amint ezt megteszed 20-an péppé vernek? ezt jelenti a példám, nem azt hogy a te anarchista golyód mit csinál és mit nem. egyébként mit ér a et golyód ha nincs mögötted senki és te megdöglesz mint egy kutya? semmit.
[előzmény (440)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:56:44 (443)
szerintem vállalkozó
[előzmény (439)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:56:14 (442)
nem áll szándékomban.
[előzmény (439)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:55:58 (441)
,,nekem lett igazam" :))

veregesd meg a válladat, és szard le, hogy kurvára nem így van. mint a többi jó kommunista
[előzmény (440)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:54:09 (440)
"Te nekimennél egy nagytőkésnek tudva, hogy nincs mögötted senki, ám a tőkésig túl kell verekedned magad 100 testőrön?"-na lassan csak visszatérünk az eredeti témához.

A golyó melyet neki szánna egy (akár)magamfajta anarchista biztosan megtalálná a hozzá vezető utat.

summa summárum:"Amennyiben egy NATO tagállamot megtámad egy nem NATO tag állam akkor a többi NATO tagállam a segítségére siet. "-nekem lett igazam

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:50:31 (439)
te kurva vicces gyerek vagy hallod-e, de korántsem vagy olyan nagy mókamester, mint jómagam. képes vagy megfogalmazni, hogy mivel foglalkozol vagy nem? ha igen, akkor írd be a fórumra!
[előzmény (437)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:47:29 (438)
hát ez kurvajó. Irakról beszélünk, ahol a te elméleted megbukik és te egyből azzal védekezel, hogy jójó, de általánosságban azé biztos igazad van, csak Irak épp egy speciális eset ahol nem. Komolyan beszarok az okfejtéseden.

Akkor leírom érthetően, hogy egy picit se kelljen gondolkoznod, mert látom megerőltető:

Amennyiben egy NATO tagállam megtámad egy nem NATO tag államot a többi NATO tagállam nem köteles a segítségére sietni (ez történt Iraknál).

Amennyiben egy NATO tagállamot megtámad egy nem NATO tag állam akkor a többi NATO tagállam a segítségére siet. És most beszéljünk őszintén. Te nekimennél egy nagytőkésnek tudva, hogy nincs mögötted senki, ám a tőkésig túl kell verekedned magad 100 testőrön?
[előzmény (436)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:37:57 (437)
A Magyar Értelmező Kéziszótár szerint "átlagos, közönséges, egyszerű" (541. o.)-kimerített válaszom?

Különben ez az egyik életem a másik meg ez a mostani (is).
[előzmény (435)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:34:04 (436)
Azért ennyire ne nézzünk már hülyének.
Bár Irakról beszéltünk de általánosítva az igaz amit én mondtam, Irak egy speciális eset.

Tehát ha bármikor is valamelyik ország megtámad egy NATO tagországot akkor te is többedmagaddal mehetsz védeni őket. Vagy nem? Írj ha tévedek?
[előzmény (434)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:09:21 (435)
mit jelent az, hogy hétköznapi?
[előzmény (433)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 18:09:03 (434)
kérdés: "Irak megtámadott. egy NATO tagállamot?"
válasz: "Nem."
kérdés: "Kötelező segíteni a NATO tagállamot, aki megtámadta Irakot?"
válasz: "Nem."
[előzmény (432)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:48:21 (433)
"hétköznapi állampolgárként" élem kettős életem.-ennyi.
[előzmény (431)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:46:56 (432)
"azért önkéntes a jelntkezés, mert nem a NATO tagállamainak védelmére eskütünk föl, hanem a haza védelmére"
Lehet, de a NATO alapokmányában az is benne van hogyha valamely tagország bajba kerül akkor a többi tagországnak a segítségére kell rohannia-márpedig nekem eszem ágában sincs megvédeni bármitől is a mai USA-t. A többi dolgot értem.
[előzmény (427)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:34:44 (431)
mondanál pár szót magadról, hogy mit csinálsz az anarcho-kommunista gondolkodás mellett avagy ez tölti ki minden idődet?
[előzmény (429)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:32:18 (430)
a gyilkolás háborúskodás meg ugyanaz, mint a pacifista nem pacifista, szóval ezt is értened kell. A NATO kérdésben szerintem kimerítő választ adtam, de ha van kérdésed tedd fel.
[előzmény (429)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:27:35 (429)
ok mostmár értelek(mármint előbbi-utóbbi)
[előzmény (427)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:05:39 (428)
Ez is egy fajta romantika...
[előzmény (418)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:05:05 (427)
igen. a katonák szakmája a gyilkolás a háborúskodás.
ugyanakkor egy értelmes ember nem akar háborút. ezáltal a katonára azért van szükség, hogy ha van egy hülye (aki háborúzni akar) akkor ebbéli ténykedésében a katona megállítsa.

igaz, hogy az ország tagja a NATO-nak. az is igaz, hogy az általam védelmezett köztársaság hivatalban lévő kormánya támogatja az Irakban folytatott "terrorizmus elleni harcot." Még az is igaz, hogy ezért a NATO számára a Magyar Köztársaság katonákat ad. Akik mentek önként jelentkeztek. Zsoldért. Ennek oka, hogy habár állításod szerint NATO katonák vagyunk fizetésünk mégis elenyésző a NATO viszonyokhoz képest. És azért önkéntes a jelntkezés, mert nem a NATO tagállamainak védelmére eskütünk föl, hanem a haza védelmére.

Az utóbbinak van esélye rá, mivel az előbbinek nincs fegyvere amivel megvédhetné magát, amennyiben megtámadnák.
[előzmény (425)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 17:04:18 (426)
nézd, varsói szerződés már nincsen, most akkor madafaka alapítson egy újat?
[előzmény (418)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:47:41 (425)
Nem, a katonák szakmája mi ha nem a gyilkolás és a háborúskodás???
Jó hogy nem pacifista katonákról beszélsz.

Irkhoz bizony van közöd mint NATO katona egy-bár ezt gondolom vitatni fogod de
2. közöd van azért is mert a te általad védelmezett köztársaság hivatalban lévő kormánya támogatja az ottani "terrorizmus elleni harcot"

" Ugyanakkor a pacifistát és a nem pacifistát az különbözteti meg egymástól, hogy mindkettő békeszerető csak épp az utóbbinak esélye is van a békére."-mármint nem az előbbinek???

Különben ez a vita a topictéma szempontjából mellékes.
[előzmény (424)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-02 16:26:47 (424)
a burzsuj és a csatlósai rosszak. a szegény munkásosztály jó. ilyen szinten.

azt mondod nem te minősítesz ugyanakkor számodra ellentmondás a katona aki nem akar háborúzni. most elmagyarázom neked, hogy mit írtál le és hogy hol van az ellentmondás. elkönyvelted magadban (értsd. minősítettél), hogy a katonák háborúzni akarnak. erre most, hogy ismersz egyet nem tudod elhelyezni, mert egész más vagyok mint ahogy azt az előítéleteidben elkönyvelted.

"Aki katona vállalja is a kockázatot és most menjen csak Irakba...
Itthon nem nehéz elvegetálni vmelyik vidéki laktanyába."

Előszöris Irak. Mi a faszé mennék Irakba? Mi közöm van ahhoz ami Irakban történik? Amíg engem, a családom, a hazám nem éri támadás addig semmi. (tudod.. defenzív és offenzív. már beszéltünk róla)

Ha olyan kibaszott könnyű _szerinted_ évekig elvegetálni egy vidéki laktanyában akkor csináld. Én, mint aki ezt teszi csak nem vidéken egy dolgot tudok mondani ezzel kapcsolatban. A vegetálás kibaszott nehéz. És azért ilyen nehéz egyrészt mert teljesen értelmetlennek tűnik mivel nem kell megvédeni a hazát. A honvédségnek főként akkor van értelme ha meg kell. Ám azt meg nem lehet megtenni, hogy honvédség csak akkor legyen amikor háború van, mint ahogy a tűzoltók (akik szintén a tőkések fizetett védelmezői) se csak tűz esetén léteznek. Másrészt azért nehéz mert nem tudhatod, hogy meddig van szüksége rád a gaz tőkéseknek és elég szar érzés úgy bemenni dolgozni, hogy tudod nem tart örökké. Ez detto ugyanaz, mint ami más multi cégnél is van. Mert attól függetlenül, hogy az emberek meglehet nem a pénz miatt jönnek ide (van ilyen is), a vezetők mégse úgy tekintenek rájuk hanem mint tárgyakra. szóval a hivatás csak a katona szemében ér valamit a kívülállók számára ez semmitsem jelent.

És hogy miért nem akarok háborút? Mert nem akarom az értelmetlen, ártatlan áldozatokat. Ugyanakkor a pacifistát és a nem pacifistát az különbözteti meg egymástól, hogy mindkettő békeszerető csak épp az utóbbinak esélye is van a békére.
[előzmény (423)]



Elejére << Előző < ... 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 ... > Következő >> Végére