Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Kommunista banda
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Rohadt büdös kommunista banda, mikor lesznek ezek fölakasztva

Elejére << Előző < ... 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:43:25 (473)
Szoktál olvasni?

Akkor is aztmondanád hogy ez a természetes ha Afrikában élnél És ott éheznél legyek lepnének el és pocsojábol kellene innod és ha betöltötted a 10.et akkómehetnél a Nájki cipőgyárba dolgozni hogy eltats a 12fős caládodat heti 1 dollárból.Mikózben naponta 14órát dolgozol!!!!

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:34:38 (472)
Természetes
[előzmény (471)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:30:22 (471)
Nem.Az ember olyan lesz amijenné a társadlom neveli.Én is becsülöm az akaraterőt és lenézam a nyápicokat de milyen világ az ahol csak az eröseknek van módjuk jól élni?????

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:23:02 (470)
Ezt pont most válaszoltam meg.
A gyengék dolgoznak vért izzadva, az erösek uralkodnak.
Aki erös az mindegy milyen cigányputriba születik úgyis gyüztes lesz.
[előzmény (468)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:21:24 (469)
Nem szegénységben nöttem fel való igaz ettöl függetlenül át tudom érezni azoknak az embereknek a helyzetét akik putrikban nyomorodnak.
De én nem azt tartom jó megoldásnak hogy tegyünk értük valamit a mi magunk kárunkra hanem azt hogy tegyenek ök valamit saját magukért.
Persze az is a mi kárunkra történik de én ezt tartom társadalmi igazságoságnak.
A világban verseny van vagy inkább harc. Harc az iskolába a jobb jegyekért, harc a munkahelyekért, harc a munkahelyen az elömenetelért, harc az anyagi javakért, lakásért, kocsiért, nagyobbat, jobbat, többet drágábbat. Harc van az üzleti életben, konkurens cégek harca egymással.
Az életben a gyöztesé minden.
[előzmény (450)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:14:21 (468)
Látod azér nem lesz ijen világ soha mert az emberek ezt mondják

De gondolom te sem tartod helyesnek vagy gondolod az hogy igy jo.
Amikor egyesek (többség) vért izzadva dolgoznak, éheznek mig mások (kisebbség) hényél és az ö monkájukból tartja el magát 8csillagos szinten

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:03:53 (467)
Ez a világ amiröl te itt beszélsz természettellenes.
Nem a gyengéknek kell uralkodni söt a gyengéknek nem is kell egyenlönek lenniük az erösekkel.
[előzmény (466)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 12:45:15 (466)
Hát olvasgatom itt amiket irkáltok és csak azt tudom mondani hogy a régi rendszernek volt sok hibája de volt egy jó tulajdonság is ami nagyon fontos:nem a hibáira épült!!!
Mnt ez a szar amiben éppen most rohadunk.
A Szovjetuniohoz csak annyit hogy nemlehet a világot egycsapásra megváltoztatni és ittvolt a baj hogy amikor elérkezett hozzánk ez az eszme akkor mindenki azthitte hogy holnaptól kezdve fenékig tejfel az élet,pedig nem igy volt.Söt egy olyan világhoz amit akkor beharangoztak jóval többet kellett dolgozni mint addig, hiszen tudjuk hoy a 2. világháborután kezdőthetett az újáépités. És ezek után amikor még a háború vége után tíz évvel iskeményen kellet dolgozni a gyárban, akkor nézett nagyot a munkás meg a paraszt: hiszen nem ezt igértétek! És ehhez járult még hozzá a sok burzsoá prédikáció ami sunyin suttogott a dolgozó ember fulébe és éjszakánként otthon sirta vissza azt a világot amikor ö kényelmesen lóbálta a frkát és élösködött a dolgozó népen.
És erre ugybár azzal válaszoltak (amikor már az elöadások és ujságok nem használtak) hogy hát az ellenforradalmakat erövel is le kellett verni hiszen ott nyüzsgött a sok tőkés megy fasiszta.
És ez tény és való hogy egy uj világ épitéséhez sokat kell szenvedni csak talán azért nem fog sikeülni soha mert az emberek mérhetetlenul ÖNZŐEK!!! És csak egy olyan világban nincs önzés ahol mindenki boldog, de olyan világ még nem volt és nem is lesz amog mindenki csak magára gondol (akárcsak itt a forumon is, nem mondok nevet).Es már kész is a PARADOXON.
De tényleg egy jobb világért talán megkéne osztanunk az anyagi javainkat a nyomorgó ázsiaiakkal és afrikaiakkal és akkor valóban sokkal rosszabbul élnénk de együtt épithetnénk egy uj világot ("ha állnak ujra a vörös barrikádok").

Kiváncsi vagyok hogy ki olvassa el a beszolásomat. Várom a véleményeket!!!


u.i: mindenki azzal a nacionalista dumával jön hogy milesz velünk magyarokkal stb.
én is szeretem a hazámat de magyarázza má meg vki hogy mit jelent az hogy MAGYARNAK LENNI.

Kösz hogy meghallgattatok: Ludd tábornok

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 12:12:52 (465)
Tulajdonképpen a hited a szánalmas.Hogy hiszel ebben a szarban.És még az,hogy be akarod bizonyítani: a fekete fehér.
De szerencsére nem Orwell 1984-ében vagyunk(és nem pár évtizeddel ezelőtt),ahol kicsikarták,hogy: néha,ha a kommunizmus úgy kívánta 2+2=5.
Pfúj.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 11:45:13 (464)
Gagarin!
Ha le van írva egy könyvben (A könyvben!!),hogy jól él egy nép,miközben éhezik,akkor mit fogadsz el valóságnak?Azt,amit érzel(éhség),vagy azt ami le van írva(hogy jóllaktál)?Hm?
Tegyük fel:minden nap megölök egy macskát,de a naplómba ezt írom:”ma is megmentettem egy macskát”.Akkor mi a valóság?Milyen vagyok?Mi történt valójában:ami a naplóban van,vagy amit megtettem? Szerintem egyértelmű.
Lehet valaki leírja itt a Portalon,hogy ő szép és rendes,holott a valóságban pont az ellentettje.Akkor is vakon elhiszed azt,ami le van írva,amikor látod,tapasztalod,érzed,hogy valójában nem is olyan?Hm?Nem.Csalódunk benne és leszarjuk mit írt le korábban,mert az már nem hiteles.Ezért felejtsd el azokat a komcsi könyveket,amiket úgy látom előszeretettel lapozgatsz.
Szemét mind!
Le van írva,hogy a kommunizmus az egyetlen,igaz rendszer,a legjobb,blabla,de a valóság nem azt mutatja!Miért fogadod el valóságnak azt,ami le van írva,holott a Valóság:a tapasztalat egész mást mutat? Te ezt élvezed?Csak azokhoz tudlak hasonlítani,akik abban hisznek,hogy lesz újra nagymagyarország.
LOSER.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 11:16:55 (463)
Igen, de ez az önkényuralmak sajátja. Ha nem gyilkolsz, a fejedre nő az egész bagázs. Kirownak, Szentpéntervár polgármesternek is ezért meg kellett halnia. És ha azt hiszed hogy a cári Oroszország szebb, és jobb volt, tévedsz. A török katonák is Eger ostormánál "két" tűz közé kerültek. Egyrészt ölték őket a magyar várvédők, hátulról meg szintén űzték őket a csatába, ha nem mentek, meghaltak. ja, és igen embertelen volt. de csak a Szibériai hideg, más nem.
[előzmény (462)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 07:19:15 (462)
Fikció? Az a fikció, hogy a szovjet tisztek lelőtték a saját embereiket, ha azok menekültek? Ezek a dolgok nem amerikai propaganda. Valóság.
Te képtelen vagy el ismerni, hogy a Szovjetúnió volt az egyik legembertelenebb, legbarbáriabb állam?
[előzmény (457)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:36:19 (461)
akkor folytatom ahol abbahagytam. szóval azért agymosás mert elnyomják őket. most mit tanulsz az iskolában? azt hogy szeresd a demokráciát stb. (mondjuk csak burkoltan) meg mindenhonnan ez jön le hogy szeresd ami va és próbáld jobbá tenni. te ugyanezt akarod csak más, szerinted jobb cél érdekében

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:33:55 (460)
ja azt nem is nekem írtad az első felét. mindegy

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 01:33:34 (459)
azért mert nem akarod megérteni. arról szól hogy mi lenne itt a tökéletes kommunizmusban. mindenki megkapja a kis csokiadagját mindenki elégedett, de tudjuk hogy ilyen nincs. most gondolj bele létrehoznak itt egy államot, téged nem kérdezenk meg róla és neked nem is tetszik, akkor az a rendszer már nem működik, megpróbálják ráderőltetni hogy szeresd, és ez vagy sikerül vagy nem, ez az agymosás része.
Honnan veszed hogy tanítás? látod itt is próbálgatod elmagyarázni de mégse gondolja mindenki úgy mint te. mert nem vagyunk egyformák
[előzmény (457)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 23:27:09 (458)
Agymosás?
Tanítás!
[előzmény (456)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 23:26:38 (457)
Láttam azt az igen kedves filmet.
Sajnos az a mű rejt magában olyan elemek melyek nem képesek arra, hogy fedjék a realitásokat.
Ilyen pl. az az jelenetben amikor összecsapnak a szocjet és német katonák, avagy szembeeresztenek és halálbaküldenek x szovjet katonát...
Az a film fikció.
[előzmény (455)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 22:55:49 (456)
vagy nézzetek ilyen antiutópia filmeket, mint pl az 1984, bár lehet olvastátok már, abban van hogy nem ölheted ki az emberekből a saját gondolataikat, mert ugye a kommunizmus csak úgy jöhet létre ha mindenki egyetért vele. ahhoz meg egy kemény agymosás szükséges. szóval mindenféleképpen nézs meg vagy olvasd el

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 22:45:21 (455)
Magyarul szerinted a kommunizmusban van a legnagyobb humanizmus?
Tévedés. Gazdasági, anyagi egyenlőség. Semmi több. Láttad már az Ellenség a kapuknál c. filmet? Abban a szovjet katona a végén elmondja a barátjának, hogy tévedés az egész eszme. Hiába van mindenkinek ugyanakkora háza, ugyanolyan kocsija, fizetése, mindig lesznek gazdagabb emberek. Család, barátnő, pótolhatatlan barátok...stb. Mert ez viszont nem lesz meg mindenkinek.. A te eszméd csak felszínes. Felszínes dolgok között akar rendet vágni. Csak még úgy se sikerül, mint ez már bebizonyosodott.
Te egyfajta politikai hippi vagy, aki eléggé rossz úton jár, rossz eszközökkel.
[előzmény (453)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-08-12 21:58:56 (454)
CCR-nek: Ja, errefelé ment el a dolog, de ennek semmi értelme mert csak egy teoratikus értelemnélküli agytépés, miközben a "kommunista banda" kinyírja az országot. De persze erről is kár vitatkozni, mert ez sem különb.

Amúgy meg TÉNYEK sokasága igazolja a kommunizmust.
Pl.: "Tény hogy a világkommunizmus rendszerében a határok ledőlnek, de a mikrogazdaságok kiegyenlítőse nem ilyen."

Viszont a fentiek mellett megkockáztatom megemlíteni: Tény az, hogy a jók a Mennyországba a rosszak meg a Pokolba jutnak. :-))


[előzmény (450)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 21:46:07 (453)
Nyilvánvalóan ennek a megoldásához közelítene , méghozzá avval, hogy az emberek agyában megmutatná, ők is egynelőek, és nekik is joguk van élni.
Általánosan ébresztené fel azt a gondolatot: SEGÍTS!
[előzmény (451)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 21:42:14 (452)
Gabika, te még írsz ide?
a neved mögül meg vedd ki azt a 2 X-rt , mert még félreértik, itt még ennek is jelentősége van

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 21:22:38 (451)
Beleszólva a vitába, vagyis inkább kérdezve: Szerinted a kommunizmus orvosolná azt, hogy egy etióp kisgyerek ne forduljon fel a Szahara közepén?
[előzmény (450)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 21:10:43 (450)
Nos ez nem ilyen egyszterű.
Tény hogy a világkommunizmus rendszerében a határok ledőlnek, de a mikrogazdaságok kiegyenlítőse nem ilyen.
Optimális felé mutató egyenes, de nem optimális. A gazdasági földrajzi adottságok kiegyenlítése NEM így történik.
Nem azt kell megállapítani, ha mindenki egyenlő akkor nekem nem lesz tévém, mert a világon kevesebb ember van akinek van tévéje mint ahánynak nincs.


Meglátásom szerint - és most semmiképpen se gondolj sértésre - te valahol a kapitalizmusa teteje felé járhatsz. Meg vagy elégeve gazdasági helyzeteddel, lehetőségeiddel, és érdekeiddel.
Ennek az örömteli zöld lángnak a hevében fürdeted arcod, s közebn nem látod mi van a távolban.
Messze tőlet, emberek éheznek, kiknek nemhogy öröm, de étel sem jut. Kínlódnak szenvednek, de te őket nem látod. Mert nem AKAROD őket látni.
Neked elég a saját mosolygós és a teljességnél hiányosabb panorámád.

Én EZT látom, de javíts ki, ha szegény lennél, ha átlátnál az öröm lángain, ha tapasztalnád a nyomort!
[előzmény (448)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 21:03:45 (449)
Hinnye!
CCR! TE vitázni!
Velem!
Kultúráltan?
Ilyen se volt még!
De hidd el nagyon szívesen!
Örömmel!

...
[előzmény (446)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 14:56:20 (448)
Hát ha visszanézel egy kicsit a topikban láthatod hogy én már rengetegszer kifejtettem a véleményem a kommunizmusról és legtöbbször nem az átkost szidtam meg a gulágot hanem Marx eszméjét.
Két mondatba megfogalmazva az egészét: Miért kéne nekem egyenlönek lennem a többiekkel, mi van akkor ha én nagyobb házat akarok, jobb autót, sok pénzt?
A másik; ha pld globálisan megvalósulna a kommunizmus: mindenki egyenlöen részesülne a javakból akkor mi magyarok nagyon szarul járnánk most a leggazdagabb harmincakaráhanyadik országban ülünk a kényelmes fotelba és nyomkodjuk a számitógépet de ha elosztanánk a javakat a sok kinai, indiai, afrikai csóroval ötöd enyiböl kéne élnünk mint most.
Jelentkezzen az a kommunista aki vállalná ezt?
[előzmény (447)]

© joy01válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 14:36:21 (447)
En ertem amit mondani akarsz, akkor talan kezdd el te a vitat. En szivesen beszallok, abba hogy kuzlturaltan es ideologiai alapon megvitassuk.
[előzmény (446)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-12 13:35:31 (446)
Szerintem apunk érdemesebb lenni ideológiai sikon megvitatni ezt a bal vs jobb meg komcsi banda vitát és nem a Cpg-re hivatkozngatni.
Senki nem az átkosról beszél itt kommunizmus cimszó alatt nem emlegetjük a gulágokat de a komcsik se emlegessék a jobboldal múltbéli geciségeit mert azok sem feltétlenül ideológii tévedések voltak.
Magárol az eszméröl kéne dumálni, meggyözni Gagarint miért volt jó az amit Marx elképzelt vagy ö gyözzön meg minket miért volt jó, ennek még lenne is értelme.
Na jó zavaros voltam remélem azért ertitek.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-11 21:21:33 (445)
Vannak olyan emberek akik képesek az önművelésre. És hatalmas öreg tapasztalataidat képes magának fiktív élményekből felépíteni. Így képezehtő a műveltség, és jártasság.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-08-11 19:27:22 (444)
Ja, még valami. Fogalmam sincs a hazai "kommunista szerveződésekről" (ez is eléggé viccesnek hangzik), és a KÖZÉJÜK, nem is rájuk utalt - ha egyáltalán létezik ilyen - hanem a "rohadt büdös kommunista bandára". (szintén CPG idézet), de a te generációd ezeket már nem ismerheti eredeti mivoltukban, hiszen ezek most a "kapitalista kurva anyád" csapatban játszanak. Úgyhogy közös az "ellenségünk", csak úgy látom nem akarod, vagy nem tudod megérteni.
[előzmény (429)]



Elejére << Előző < ... 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 ... > Következő >> Végére