Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Kommunista banda
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Rohadt büdös kommunista banda, mikor lesznek ezek fölakasztva

Elejére << Előző < ... 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 ... > Következő >> Végére

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-15 13:40:23 (503)
10 emberböl 9 nem ilyen.
[előzmény (502)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-14 18:48:55 (502)
Nem éred az emberek abban e világban nem azér pakolnák a ládát hogy fizetésük legyen és nem akarnának kevesebbet dolgozni mer nem a pénz vezérli öket mint a kapitalizmusban ahol az embert nem a teljesitménye miatt értékelik (egyáltanán mem értékelik) hanem a profit megtermelő eszközét látják benne.

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-14 14:03:20 (501)
"Szerintem CCR arra próbál rávilágítani, hogy most is egyenlőség van. Esélyegyenlőség. Fel is út, le is út. Egy csórónak is meg van az esélye, hogy milliomos legyen, attól függ milyen rafinált. Kommunizmusban viszont nincs esélyegyenlőség. Egy szinten van mindenki. Se fel, se le. Ezáltal meglennének fosztva azok a tehetséges emberek attól a joguktól, hogy megkaphassák azt, ami jár nekik. Mert nem mindenkinek jár ugyanaz."
Gabikának van igaza, ennyi az egész!
Egy nagyon egyszerü példa; tételezzük fel hogy megvalósul a kommunizmus van egy gyár ahol ládákat kell mondjuk pakolászni, ebben a gyárban dolgozik mindenféle ember olyan is aki száz ládát pakol el egy óra alatt olyan is aki csak 50et és van egy félnyomorék is aki csak húszat bir elpakolni. De ennek ellenére mindenki egyformán keress. Csakhogy a gyár legjobb dolgozói akik több ládát birnak el elgondolkoznak "hoppá bazdmeg háromszor annyit dolgozik mint a nyomi és mégis ugyanannyit keresek, akkor mostantól én is csak annyit dolgozok mint ö" Ezért minden ember a legrosszabb adottságúhoz fogja igazitani a teljesitményét. Nincs motiváció ez a kommunizmus nagy problémája. Persze erre ki lehet találni mindeféle hülyeséget hogy sztahanovista leszel meg ilyen juttatás olyan juttatás szóval mivel motiváció nélkül senki nem csinál semmit vmi elönyhöz kell jutatni akik jobban dolgoznak és akkor már ugyanott vagyunk ahol elindultunk az emberek versenyeznek, egymás munkáját szabotálják, kárt tesznek a másiknak hogy ök feljebb jussanak.
Persze erre te mondhatod azt hogy a te ideális világodba a motiváció a közösség elöremozditása lenne, de be kell látnod hogy ez kislányos naivitásra vallana. Ugyan miért dolgozzak mint a gép? Inkább kumantok, igaz ezzel a közösség elöremozdulását nem segitem dehát én csepp vagyok a tengerbe az én életkörülményeimet ez 0,000000000000001 százalékban befolyásolja. Meg akarsz változtatni? De akkor az már nem én lennék csak egy gép. Sziciliában amikor vizsgálták hogy miért olyan erös a maffia, miét van annyi gyilkosság, a falvakban miért itattja át a mai napig az emberek életét a vendetta és ezekre a kérdésekre megoldást kerestek egy hire néptanitó/újságiró Guiseppe Fava (akit a maffia öletett meg késöbb) vmi olyasmit mondott hogy ahhoz hogy ezeken a dolgokon változtassunk az egész népet meg kell változtatni ha ezek a dolgok nem igy mennének akkor nem sziciliaiak lennénk hanem svédek.
Erröl van szó a kommunizmusban mi nem emberek lennénk hanem gépek.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-14 12:54:16 (500)
"négy láb jó......"

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-14 11:51:09 (499)
NA ezt mégegyszer bemásolom a gyengébbek kedvéért:

"A kommunizmus fő baja nem elméleti tartalma – ennek nem lehet nagyobb hibája, mint hogy utópista jellegű –, hanem fanatikus magabiztossága, messiási heve és az, hogy nem tűri az ellenvéleményt. Nem az a baja, hogy megjósolja a boldog, öntudatos “dolgozók” világának eljövetelét – ez a látomás jó szándékú és üdvös, sőt kimondottan csábító is –, hanem az, hogy mértéktelenül túlzó követelményeket támaszt az emberi természettel szemben, s türelmetlenül viszonyul az emberek gyengéihez: nem hajlandó elfogadni az embert olyannak, amilyen, s amilyen mindig is volt."
[előzmény (496)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 17:10:46 (498)
Erre csak azt tudom mondani mint Gagarin a 495-ös hozzászólásban

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 17:06:10 (497)
ha nem értitek meg a példát a saját szemellenzőtök miatt az a ti bajotok

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 17:00:27 (496)
Kedves Jampo99 ne példálózzá állatokkal mert ez egy olyan fórum ahol emberek szolnak hozzá és ök embernek tartják magukat.
A kommunizmus a legemberibb társadalom, butaság, muveletlenség az állatokhoz hasonlitani.De nem is értelek mer ugye Te is beleteartozol a homo sapiens sapiens-be ami egy gondolkodó lény az állatok pedig ösztönlények.
várom válaszod.

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 16:57:03 (495)
Etológiát nem lehet alkalmazni a politikában!
[előzmény (494)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 16:47:49 (494)
ja meg a másik hogy ha valaki hatalmon az baj. vegyünk egy példét a természetből. az állatok királya az oroszlán ugye. a zebra nem akar egyenlő lenni vele örül hogy legelhet. ez nem kommunizmus és mégse egy elnyomó rendszer.
Az a baj hogy ti csak nagy eszmékben és radikális megoldásokban látjátok egy nem annyira nagy probléma megoldását

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 16:43:22 (493)
azt hogy milyen jövő áll előtünk most írtam le
hogy milyen jövőt teremt a kapitalizmud? valószínű lesznek nagy vállalatok, sőt egy erős monopol/olivopol piac alakulhat ki akik nagyon gazdagok lesznek. Ezeknek az élén egy nagyon gazdag ember áll majd. Ez is 2féle képpen sülhet el. Egy paraszt lessz. Vagy megteheti hogy megemelje az afrikában dolgozó emberek fizetésést, előléptessen embereket, több embertt foglalkoztasson, jobb munkakörülményeket teremthet.
Ezek persze megint olyan dolgok mint a kommunizmus, mindenki boldog mindenki jól él, de ez is csak egy elmélet. Valszínű ilyen soha nem lesz, jön majd ezután eg új rendszer az is megdől. hát emberek vagyunk, ebből következően nem lehet mindenekinek ugyanaz jó. És a kommunizmus az ami ezt az emberséget megöli
[előzmény (480)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 16:38:33 (492)
Azt mondjátok hogy itt nem volt jommunizmus az egy hosszú folyamat meg stb. Na én ugyanezt mondom a demokráciára. Alig pár éve létezik de hidd el nekem hogy ha jó irányba megy el akkor jó lessz ez. Ha nme akkor meg megint csak ott vagyunk mint 15 éve.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 16:34:35 (491)
Mellesleg kedves Gabika XX amit az esélyegyenlöségről mondtál az hülyeség:Hát hogy a faszba lannének egyenlö esélyei egy halmozottan hátrányos helyzetü gyereknek és egy felsö középosztálybeli gyereknek???


© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 16:32:12 (490)
Egyébként a tehetséges embereknek a kommunizmusban arra kell felhasználni a tehetségüket hogy jobbá tegyék, épitsék a világot!!!
Nem arra hogy anyagi javakat halmozzanak fel maguknak!!!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 16:29:39 (489)
Megjottem!

Hát ezt nem értitek! mér csak a tehetséges , erős , bátor stb embereknek adatik meg az hogy jól éljenek
A gyenge, elesett embereket is anya szülte.Ök nem számitanak????????????????????????????

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:37:22 (488)
Szerintem CCR arra próbál rávilágítani, hogy most is egyenlőség van. Esélyegyenlőség. Fel is út, le is út. Egy csórónak is meg van az esélye, hogy milliomos legyen, attól függ milyen rafinált. Kommunizmusban viszont nincs esélyegyenlőség. Egy szinten van mindenki. Se fel, se le. Ezáltal meglennének fosztva azok a tehetséges emberek attól a joguktól, hogy megkaphassák azt, ami jár nekik. Mert nem mindenkinek jár ugyanaz.
[előzmény (483)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 15:06:24 (487)
Hogy mi a baj ezzel?
Ez alapvetően probléma mert:
1. a "nehezen" "megkeresett" pénzedet a globalizus támogatására fordítod, és amerikai milliárdosokat támogatsz.
Emellett olyan embertelen munkahelyek fennmaradását táplálod amelyek, emberekekt kihasználva dolgoztat.
A termék amit kapsz most teljesen más tészta, de szerintem minden jóérzésű és gondolkodó ember képes felfedezni azt mi a különbség egy ilyen ebéd, és egy babgulyás között.
[előzmény (486)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:43:00 (486)
Ludd: igaz tényleg szeretk a mcdonaldsban üldögélni meg egyáltalában fogyasztani is szeretek. Nem értem mi a rossz abban?
Gagarin: több a gazdag mint a szegény de a szegényeknek megmarad az illuzió hogy egyszer ök is gazdagok lehetnek persze van is erre esély ám ez már tehetség meg szerencse függö dolog.

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:39:06 (485)
Nem vagyok ilyen. De tény hogy a világ affelé halad hogy a jólképzett emberek dolgoznak mert minden gépesitve van a társadalom többi tagját a csöcseléket meg eltartják hogy elkerüljék a lázadásokat, de csak olyan szinten tartják el amilyenen muszály, minimálszinten.
Nagyon fontos történelmi fordulópunt küszöbén állunk és én azt javaslom minden lázadozó kommunistának hogy inlább képezze magát, tanuljon nyelveket stb vagy próbáljon meg tökét kovácsolni (szellemit, gazdit, társit mindegy milyet) mert az elkövetkezendö tiz évben fog eldölni hogy fent vagy lent utána már nagyon nehéz lesz átjárni a kettö között ill csak felfelé lesz nagyon nehéz.
Olyan ez mint amerikában az üvöltö húszas évek volt, sokan meggazdagodtak illegálisan is akár de mikor gazdagok lettek felhúzták maguk mögött a létrát.
[előzmény (480)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:36:33 (484)
Majd kinövi az emberiség, miután a kapitalizmus a gazdagok játéka!
Márpedig kevesebb agazdag, mint a szegény, igaz jóval nagyobb a hatalom, azon az oldalon.
De a nép erős.
[előzmény (482)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:35:49 (483)
Levontam a következtetést kedves ClashCityRocker:Te szeretsz otthon vagy a mekdonálcsban baszóbni és közben a körülötted lévö világot leszarni mert Neked igy jó....


Ha csá majd 5:00 uán jelentkezem

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:33:17 (482)
A kapitalizmusban az a vicces hogy a szakadék szélén táncolva mindig képes jobbnál jobb mócereket kiötölni létének meghosszabitására.
Kiváncsi vagyok meddig tudja ezt csinálni...

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:32:02 (481)
Szóval te a mostani jólétedet feláldoznád azért hogy az afrikai, dél-amerikai, ázsiai gyerekek ne éhezenek. Fanatikus vagy.
Milliárdok vannak akiknek semmi szakképesitésük mit kezdenénk velük? Kiképezzük, gyárakat viszünk oda, házakat épitünk?
Miért csinálnánk ezt ezzel saját magunkkal basznánk ki?
[előzmény (478)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:27:23 (480)
A mondó vagyok vizsgáljunk meg most egy másik nézőpontot immár kedves LUDas matyival a baloldalról.
Nos:
Milyen jövő áll előttünk, ha szerintetek a democsokrácia keskeny ösvényein kell haladnunk.
Milyen jövőt teremt a kapitalizmus.
Nem veszitek észre, hogy tolódnak szét a határok és lassan kezd kialakulni egy gazdaságilag dipólusos rendszer.
Decentralizált társadalomban élünk, ahol általánosságban az emberi életet pénzben mérik?
Jogok?
Hatalom?
Kizsákmányolás?

Kinek jó ez? CSAK annak aki a trónon ül aki a piramis csúcsán van.
Látod ccr te ilyen vagy!
[előzmény (479)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:17:34 (479)
Válaszolok én haver csak szeretem kifejteni a véleményem és nem vagyok vmi gyors gépelö

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:16:01 (478)
Igen... Erre válaszoltam a 466 ban önző vagy: neked igy pont jó hogy finomakat eszel,tiszta ruhában jársz, elmész moziba...atöbbiek meg le vannak szarva....mi?
Az meg egyenesen hülyeség hogy 'néhány kommunista vállalná' mer annak semmi érettme!
Az lenne jó ha az egész világ felbredne!
Gondolj bele:nem lennének hajléktalanok+munkanélkűliek mert mindenki dolgozna és igy mindenkinek kevesebb munkaidőben kellene dolgozni.Mindenhová élelmet juttatnánk, házakt, gyárakat épitenénk...
Persze most kinevetsz:'Hülye álmodozó!'----gondolod magadban

De azért szerintem Te se akarnál megdönteni egy onyan redszert (csak arér hogy nagyobb házad legyen és több kocsid) ahol egy gyerek sem éhezik és mindenkinek van tetö a feje fölött.és akkor különdöző környezetvédelmi problémák is megoldódnának

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:09:14 (477)
Miért beszélsz félre?
Én nem akarok semmi rosszat az afrikaiaknak de nincs más alternativa.
Ök úgy éltek a dzsungelben mint az állatok, sárkunyhókba laktak még a kereket se tudták feltalálni. Bemegy a nájki dolgoztatja öket napi egy dollárért, legalább van valami értelme az életüknek.
De mi is a te alternativád? Mindenki egyenlö? Ott van a 448asban, kértem válaszolj rá de te mellédumálsz. Tessék mindneki egyenlö miért jó az neked?
[előzmény (476)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 14:05:22 (476)
Bazmeg benned semmi emberi érzés sincs?
Hagynád öket ott mgrohadni Hiszen ugysem tudnak a világrol semmit???

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:49:44 (475)
Egyébként persze hogy természetes lenne. Szerinted azok ott tudnak bármit is a világról? Nekik ez a természetes, erre van kvalitásuk. Mi mást tudnánk kezdeni velük?
[előzmény (473)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-13 13:48:16 (474)
Látom sziveden viseled a niggerek sorsát is, akkor válaszold meg a 448as hozzászólás második felét!
[előzmény (473)]



Elejére << Előző < ... 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 ... > Következő >> Végére