Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Filozófia
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Filozófia

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-10 11:37:08 (75)
Látom tetőfokára hágott a hangulat amíg távol voltam.

Ezen felül azt is észre kell vegyem, hogy egyesek NEM BÍRJÁK megemészteni szerencsétlen Filozófia topic létezését.

Sajnos őket el kell keserítsem és meg kell hogy mondjam: NEKEM nem áll szándékomban sem a moziról sem szex hirdetésekről filozofálni.

Ezért kérem szép szóval (bár tudom ez itt a Portálon nem jellemző) megkérni azokat akiknek hasonló ötleteik vannak, azok vitassák meg egymással.

Egyébként továbbra is hangsúlyozom hogy aki nem egyszer írt be ide, hanem többször, az rendszeres látogatója a topicnak és ezzel csak annak népszerűségét növeli.

Köszönöm!

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-09 09:06:24 (74)
lehet ez a magyarázat a népességcsökkenésre
[előzmény (73)]

© xFedtheFuckUpxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-09 08:55:30 (73)
mostanában mindenkinek ezt a kommentet látom a myspace-én O.o
[előzmény (71)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-08 11:53:24 (72)
nagyon jó. és hány bajusza nőtt tőle az ipsének?

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-08 09:23:44 (71)
erről filozofáljatok:

Ok so now is the time, better now then never to tell you the truth about what all girls have on their mind and how they lie when they say that size does not matter. Take it from me, I am living proof that can confirm for you that the size and thickness of your prick does mean so much to all girls and if you can not satisfy a girl like the guys with big meatpoles do, then they will find a guy who can.
My bro Sammy heard about these enlarge pills on myspace a few months back and he ordered like nine bottles of the stuff, I know cause I found them stashed under his bed and he caught me snooping then told me all about his secret and that they made him grow almost 3 inches in two months and it got real thick too. He got them from this site just copy and paste it in your browser. EDANC.COM
Best of all, the pills do work, Sam is living proof and I have no reason to lie for him, all the girls surround him now like he is some celeb, and he says its all cause of these little goodies from EDANC.COM
Oh ya, just so you know, they guarentee that the pills work on any man or you get whatever you paid right back, so instead of thinking about doing it, just go to EDANC.COM now and show the ladies what you are made of.
V02666761

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-03 13:03:21 (70)
Friss forumozo kussol. Melyik intellektualisan maszturbalo, magat egyenisegnek tarto filozofusnak vagy az alnickje?
[előzmény (65)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-02 21:43:03 (69)
örülök neki:-)
[előzmény (68)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-02 19:28:19 (68)
Én is leginkább a hetvenes években munkálkodtam!
[előzmény (63)]

© drválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-02 18:02:23 (67)
Ejj!Kemény szavak ezek!:)

© xTinaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-02 17:11:41 (66)
Hát, lehet én is áttérek valami eredetibbre inkább...
Mondjuk a fotoszintézisről vagy hasonlókról írok vicces kis versecskéket.
Amúgy nem elsős, de ez lényegtelen, és nem tudom, ki mondta, hogy itt bárki is a világot akarja megváltani, de szerintem ez elég sablonos és unalmas megállapítás. Bár te nyílván jobban tudod.
[előzmény (64)]

© margeraválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-02 14:15:57 (65)
Kivételesen jó a meglátásod, és örülök, hogy megfogadod a tanácsomat!
Ott minden bizonnyal jobban fogod érezni magad...
[előzmény (64)]

© drválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-02 00:33:25 (64)
Már magázódunk?"félműveltséged fitogtatására"ezt a kifejezést használtam és szerintem itt legkevésbé rám, sokkal inkább kedves barátodra vonatkozik, aki elsős bölcsész létére most megváltja a világot. Valóban igazad van:Jobb ha inkább elpályázok a gumiszobába.
[előzmény (60)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 23:33:56 (63)
john rawls, "kortárs" libi gondolkodó, asszem leginkább a hetvenes években munkálkodott. ma magyarországon - ha nem lenne ez kiforgatva - "balliberálisnak" neveznénk. mint mondjuk kis jánost.
[előzmény (61)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 23:32:58 (62)
azért csak beleszólsz. utolsószó mániás.

a sok emberellenes és társadalomellenes keresztény cselekedet valóban példátlan. ugyanilyen példátlan pl. mondjuk szthelo gábor (remélem helyesen írom) és salkaházi sára cselekedetei.
emberellenes keresztények voltak, pfujjpfujj pöpö. de tényleg hagyjuk ezt.
[előzmény (59)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 19:51:50 (61)
Azt, hogy Rawls.
[előzmény (56)]

© margeraválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 17:47:54 (60)
Tisztelt dr!
Az Ön diagnózisa, amit oly találóan "félműveltség fitoktatása" néven illetett, a topikban tett megnyilvánulásaiból ítélve inkább Önre illik. Ezért azt tanácsolnám Önnek, mivel úgyis "unalmas"nak tarja a topikot, nézzen át a Gumiszobába, valószínűleg ott önmagára talál! Ehhez pedig sok sikert kívánnék!
[előzmény (48)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 17:20:37 (59)
ne aggodj nem szolok bele, erre a hulyesegre mar tenyleg nem lehet reagalni.
[előzmény (55)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 11:43:08 (58)
én most épp reggelizek, de utána kimegyek bagózni, és csak utána megyek szarni, hátha jobban megy. közben pedig a szardalt fogom hallgatni a boilertől.
[előzmény (57)]

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 11:36:51 (57)
most elmegyek szarni, aztán berakok Sex Pistols-t, jó hangosan

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 00:35:16 (56)
melyik részét?
[előzmény (53)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-01 00:35:06 (55)
megtörtént, fölvettem msnre.

amúgy szerintem próbálhatjuk rágni kicsit ezt a témát, mert nálam pl. ez épp egy rendezetlen probléma. azaz, szerintem minden emberi tevékenység erősen szubjektív vonatkozású, és az egyéni intencionalitás által meghatározott, valamint - annak ellenére hogy marx bácsit nem annyira szeretem - azt is kénytelen vagyok, legalábbis egyelőre beismerni hogy minden tudat léthez kötött. kicsit hasonló vonásai vannak ennek a két gondolatnak. na igen ám, a szándéketika így ily módon szép dolog, de mi van a következményekkel? mindamellett hogy ilyen erőteljesen "szubjektív"-nek értékelem az emberi cselekvéseket, valami állandót mégis kénytelen vagyok feltételezni, hogy mondjuk szubjektív alapon ne lehessen bármit megtenni. épp ezért érdemes olyan figurák véleményét figyelembe venni, mint mondjuk rawls, vagy kant. jut eszembe, a léthez kötött tudatot nem csak károly magyarázta. nem tudom a kolléga mennyire ismerős mondjuk mannheim munkáiban (ő is károly), ugyanezt mondta. kicsit pontosabban, minden tudás léthez kötött, a "tudós" feladata pedig mindenféle eszmeáramlatot, ideológiát, és utópiát tüzetesen szemügyre venni, mert a valóságból mindegyik lát egy-egy szeletet.
megkapta ő is a magáét - "relativista" - és furcsamód élete alkonyán eljutott ahhoz a felismeréshez, hogy a "keresztény erkölcsre való nevelés" lehet a záloga annak, hogy mondjuk ne legyen olyan mégegyszer, mint a holokauszt (hiszen épp a háború idején/után fogalmazta meg ezt az álláspontját. és remélem nem jön át a kolléga a másik topikból megint nekiugrani ennek a keresztény témának, hiszen nem feltétlenül egy "fundamentalista" vagy teológiailag axiomatikusan megalapozott dologról van szó, csupán "etikáról" - kicsit az jut róla eszembe, mint platónnak az az ötlete, hogy be kell adni valami mesét a melósoknak, hogy ne lázongjanak, persze kicsit sarkítva a dolgot:-))

szóval rághatjuk kicsit szerintem ezt a relativizmus-"végső valóság" témát, mert - legalábbis nekem - az egyik legérdekesebb és legnehezebb probléma.

a saját gondolatokhoz: nyilván ez a végcél, de szerintem "kellő szerénységgel" kell a dologhoz hozzáállni, álláspontokat megvizsgálni, egymás álláspontjaiból tanulni. amúgy meg az immitáció nagyon fontos része mindenféle "egyéni megnyilvánulásnak".
[előzmény (51)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-31 23:21:42 (54)
A filozófia mindennel foglalkozik, ha kell akkor a mozival. Működik ez fordítva is, és nem csak mint elemzés. Bergman és Tarkovszkij talán a legjobb példák erre.
[előzmény (46)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-31 18:22:56 (53)
Nem értem.
[előzmény (49)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-31 17:44:57 (52)
hát a végcél ez lenne, saját filozófiai gondolatok megvitatása, de egyenlőre még ki kell alakulnia egy "beszélgetésnek", hogy felmérhessük egymás tudását.
[előzmény (50)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-31 17:41:36 (51)
örülök ennek (nosztalgiának)

amúgy mintha a tanáromat hallottam volna rawls-ról. Csakhát neki mondjuk ő az Isten...

Most dobjon ön valami témát bár nem ígérem hogy társa tudok lenni benne, de mindenképp megpróbálom.

Amúgy nem vett fel msnre. Várhatom még? Ön melyik iskola hallgatója amúgy? :D
[előzmény (49)]

© heroinválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-31 11:12:53 (50)
hát ja. ha már van ilyen topik akkor annak inkább a személyes véleményről kéne szólnia
[előzmény (48)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-30 02:08:58 (49)
nos szóval.

rawls megközelítése, az original position ugye egy absztrakció, ez nem létezik. ami persze még önmagában nem baj, hiszen hobbesnál az "ember embernek farkasa" állapot sem történetileg igazolt, csupán elméleti feltételezés...
a különbség az, hogy hobbes arra próbált meg magyarázatot adni, mi a nyavajáért élünk együtt, miért nem rohanunk ezerfelé. rawls pedig elméletéből gyakorlati megoldást akart kreálni: ez a semleges állam eszményében ragadható meg. sajnos azonban nemigazán lehet megállapítani, hol vannak a semleges állam "határai", és később módosít is ezen, mert elég szerencsétlen elgondolásnak ítéli meg később ő maga is.
abszolút konstruktivista álláspontot képvisel.
meg ugye ez is egy alapvető emberképen alapul, rawlsnál két fő jellemzője van a "racionális embernek", az egyik az igazságérzet, a másik a jó életre vonatkozó nézetek kialakítása (ha jól rémlik...)
a rational choice-os komák később kedvelték is rawlst, de én mégis kételkedem abban, hogy az emberek racionális érvekkel meg tudják egymást győzni...:(
szimpi amúgy amit rawls ír, így önmagában, meg amúgyis tetszenek a neokantiánus elgondolások (mert azért ő is erősen épít rá), de nem tudom, képes vagyok-e hinni benne sajnos...:((

rawlst mi tavaly tanultuk, meg is nézem asszem a jegyzeteimet, most kis nosztalgiát ébresztettél bennem kedves Vorangee:-)

© drválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-30 02:07:54 (48)
Szal mi?Ezzel a hozzászólással igazolnád, hogy egy topikot nyittattál a barátnőddel félműveltséged fitogtatására? (már boccs) :-)
[előzmény (41)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-30 01:50:46 (47)
az illető john rawls, magyar hangja kis jános, és olvastam:-) ellenben sajnos az én szememben szegény rawls a "tudatlanság fátylával" nem oldotta meg a kérdést:((

kifejtem még, csak átfutom a többi hsz-t is:)
[előzmény (44)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-29 13:04:48 (46)
A mozi nem tartozik szervesen a filozófiához. Ez tény. Ezen kár vitázni. Esetlegesen a média, de az is leginkább csak etikai vagy metafizikai szempontból.
[előzmény (45)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére