Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Filozófia
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Filozófia

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-25 10:43:56 (135)
jut is eszembe lukács. gondolom lukács györgyre gondol... na az még a föld genyája...
[előzmény (132)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 22:12:04 (134)
a tett propagandáját ellenben tévesen sorolják a tiszta szívű gyilkosokhoz. ez a szlogen asszem proudhontól származik és egyáltalán nem a terrorizmusra való buzdításra vonatkozik. de majd pontosan utánanézek...
[előzmény (133)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 21:23:44 (133)
Nicholas Halasz-Robert Halasz:Assassins of pure heart
Tiszta szívű gyilkosok , ford:Tandori Dezső.Népszerű történelem sorozat.1972(!)
Ő volt a Kommün hősnője,a "Vörös Szűz".
Egész jó kis könyv: tett propagandája,fekete internacionálé,anarchista terroristák dinamitrudakkal! :-) 18 évesen el sem tudtam képzelni nagyobb királyságot! :-D
József Attilát is megihlették:Tiszta szívvel
[előzmény (128)]

© xTinaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 21:11:27 (132)
Igen, ráadásul pont Lukácsnál olvastam róla.
Csak azért ő jutott nekem eszembe, mert a Bűn és bűnhődésem végén van egy szerintem jó idézet tőle, és ott az volt írva, hogy "Rosa Luxemburg, A forradalmárnő", aztán ez valamiért nagyon megmaradt így bennem.
[előzmény (131)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 18:18:41 (131)
neeeeem:) az komcsi volt:-) én másra gondoltam de az istennek nem jut eszembe a neve...
[előzmény (129)]

© xTinaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 17:08:25 (130)
Megint elrontottam: Rosa Luxemburg

© xTinaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 17:07:54 (129)
Nekem először Rosa Luxemberg ugrott be, mint forradalmárnő, akinek a nevét mindig összekeverem Rosenbergével : ) Ő monjuk nem anarchista volt (azt hiszem).
[előzmény (128)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 11:44:40 (128)
hűűű nekem valaki más rémlett... akkor ez új infó:)
[előzmény (127)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-23 06:11:48 (127)
Nnna pont témába vág! A lentebb említett anarchista csaj neve : Louise Michel(F).Egy arisztokrata törvénytelen gyermeke ,akit a nagyszülei neveltek arisztokratának,de apja sosem fogadta el.A tüntetéseken legelöl ment (ez XIX sz végén csak a golyóálloknak volt biztonságos hely).
[előzmény (126)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-21 16:22:56 (126)
az alap.
[előzmény (125)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-21 15:30:22 (125)
nőknek meg kuss!
[előzmény (124)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-21 12:25:42 (124)
nemnem. buherkodás meg szabad lébecolás csak azoknak akik megérdemlik. a többieknek meló van meg őrködés...
[előzmény (123)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-20 20:49:05 (123)
buherkodás?
[előzmény (121)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-20 20:25:32 (122)
hehe mostanában nekem is egyre gyakrabban jut eszembe;-)
[előzmény (121)]

© heroinválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-20 20:11:56 (121)
hmmm egy platóni állam nem lenne rossz
[előzmény (119)]

© Ady_Endreválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-20 20:00:51 (120)
Nekem is van egy kis magom, bármikor kaphatsz belőle.
[előzmény (118)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-18 22:47:18 (119)
ismerem a mondást. de találtak már ki jobbat:) ez meg megint az én véleményem... de ez nem tisztázott dolog egyelőre bennem úgyhogy nem mennék bele. ellenben a demokráciát markánsan rossz rendszernek tartom.

a tömegekkel sok komoly baj van. én pl. egy bizonyos elitizmust egyáltalán nem ellenzek. na de nem azt ami ma van, aztat oligarchiának hívják...
[előzmény (118)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-18 22:44:02 (118)
Tudja mit mondott erre Churchill ugye? A demokrácia nem jó. Viszont nem találtak ki még jobbat. De kétségtelen hogy nem működik.

Egyébiránt nekem tetszik ez, hogy a művészet közvetíti a tömegek felé a filozófiát, de nem szabad elsiklani afelett sem amit Ön mond hogy idézem:

"ez igaz, de a tömegekkel általában az a baj, hogy nem értenek azok semmit sem, vagy maximum félre."

Végül pedig nagyon örülök, hogy kezd kialakulni egy kis mag és ilyen jól elfilozofálgatunk.
[előzmény (117)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-18 09:33:25 (117)
nekem sem jut eszembe a neve, de rémlik a cucc, főleg a tiszta szívű gyilkosokról...

"Egyébként a művészetek teszik a "tömegek" számára érthetővé,követhetővé,szerethetővé a filozófiai gondolatokat,és a közvetitő által még tökéletesednek is"

ez igaz, de a tömegekkel általában az a baj, hogy nem értenek azok semmit sem, vagy maximum félre. nem véletlen hogy a "demokráciának" nevezett szisztéma sem működik igazából. illetve csak simán: nem működik.
[előzmény (116)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-18 06:25:34 (116)
Árnyalok kicsit: Filozófiai műveket olvasva, a legtöbbször ,ez az érzésem támad(szigorúan szubjektív alapon!:-D)!(filozófus -élés)
Pl.Volt egy anarchista mzgalmár hölgy (a neve most nem,de utána tudok,ha kell),aki XIX.sz végén élére állt a kenyérboltok kifosztásának.Ja bocs ,Franciaországról van szó,tisztaszívű gyilkosok kora.Az éhező munkásokat vezette élelmiszerreaktárak,pékségek kifosztásában.Elfogták,bíróság elé vitték(akor ez volt egyébként a legjobb média szereplés,mivel a napilapok folytatásokban közölték a bírósági pereket,az ott elhangzottakat),ahol kifejtette nem bánt meg semmit,BÁR! ő maga inkább éhenhal,minthogy lopott kenyérből egyen.
Lehet , nem szerencsés a példám egy névtelen anarchista egy megnyilvánulása révén,de ez példázza a legjobban.
Egyébként a művészetek teszik a "tömegek" számára érthetővé,követhetővé,szerethetővé a filozófiai gondolatokat,és a közvetitő által még tökéletesednek is (ezt majd bővebben később).Most csak egy példa : Orwell.Hódolat Katalóniának-anarchizmus,szocializmus vagy József Attila ...
Kösz.
Minden jót!
[előzmény (114)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 19:09:03 (115)
Ok, most már értem.
[előzmény (114)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 16:01:30 (114)
De ettől függetlenül azt továbbra is el kell utasítsam, hogy a filozófusok (legyen az mai, vagy egykor volt) ne tudnának "ÉLNI"

csupán erre akartam célozni. de azért írtam később, hogy volt neki családja is:-) (és mellesleg ha már szóba jött arendt, szerintem érdemes olvasgatni, elég jó dolgokat irkált...)hogy teljes legyen a kép. és biztos lehetne még példákat hozni, és ha jól rémlik, még az említett tgm-nek is van. de majd megkérdem az ősöket, ők ismerték nem én...
[előzmény (113)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 11:26:52 (113)
Sajnos Kedves Portnoy úr itt tényleg xbercix-nek lesz igaza. A bensőséges viszony nem nevezhető családnak, úgyanúgy ahogy szexuális beállítottság és vonzalom se.

De ettől függetlenül azt továbbra is el kell utasítsam, hogy a filozófusok (legyen az mai, vagy egykor volt) ne tudnának "ÉLNI". Élni abban az értelemben amit a mai fiatalság nevez ÉLÉS-nek.

Félre ne értse Kedves Uram tisztába vagyok vele, hogy ezt nem ön mondta csak nem akarok rengeteg hozzászólást tenni és valamelyest kapcsolódott az első részhez ezért csatoltam ide.
[előzmény (105)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 11:23:03 (112)
Hogyne élne "anti-materializmus". De kik éltetik? Nem tömegek. Az emberek elfordultak a transzcendentalitástól. Ez tutti. Ezen kár vitázni. :D

Egyébiránt akkor ne Nietzsche, hanem legyen Heidegger. A Rejtekutak egyik fejezetében leírja ezt (mármint a transzcendelitástól való elfordulást). Igaz ő ezt csak Istentől való elfordulásnak nevezi.
[előzmény (106)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 11:18:29 (111)
Ja, nyalókát néha
[előzmény (103)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 11:18:08 (110)
Nem untattál halálra, örülök hogy van valami történés.
[előzmény (102)]

© drválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 10:56:57 (109)
szopóval :)
[előzmény (103)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 07:49:42 (108)
volt neki családja is:-) miután elmenekült németországból feleségül ment asszem valami irodalmárhoz:-) mindegy nem is lényeg...

amúgy ez a velünk született ideák/erkölcsök valóban érdekes téma. bár mára az a trendi felfogás, hogy ilyenek nincsenek, hanem a "társadalomtól" kapjuk őket, én ezt kevéssé hiszem. szerintem épp az az emberi az emberben, hogy van valami felfogása jóról, igazságosról, stb.stb. (és még ha ma esetleg valaki "készen kapja", attól még valamikor ennek a dolognak jönnie kellett...)
egyébként ez a relativista felfogás, hogy nincsenek állandó erkölcsi imperativuszok, a mai társadalomtudományok egyik sarokköve (ezért is nem komázom őket túlságosan...). épp tegnap olvasgattam egy korábbi cikket a lelkiismeretről, meg arról, amit ma "lelkiismereti szabadságnak" neveznek, még nem fejeztem be, de lehet hogy belinkelem ide, mert érdekes dolgokat mond a szerző...
[előzmény (107)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 06:18:27 (107)
A filozófus csajról aki ,Hdeggerel kefélt nem is hallottam,szégyen vagy sem.Viszont amire én utaltam, az nem a szexuális életük v beállítottságuk. De ezt Te is tudod,hiszen a családot említetted,viszont a "belsőséges viszony " -t én nem nevezem családnak.
A relativizmusrol írtakkal abszolut :-D egyetértek.
A objektív-szubjektív téma meg úgyis mindíg elő fog itt jönni...
Erről a velünk született ideák,v erkölcsök témáról dumálhatunk még..
Minden jót!
[előzmény (105)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-17 01:27:12 (106)
hááát nietzsche hatásáról lehetne sokat beszélni. épp most olvasgattam egy tanulmányt róla heller ágnestől (aki ritka szarul ír by the way de ez most nem lényeges), és épp azt mondta, hogy a "tömegek" akiket egyébként nietzsche mélyen megvetett, épp a zarathustráját szerették, a filozófusok meg inkább a többi alkotásából mazsoláztak. na most az, hogy ki mit szűr le nietzschéből...

asszem amúgy épp a zarathustra volt az (bár ebben lehet hogy tévedek) amibe a kedves húga és annak férje belekontárkodott, már csak ezért is nehéz megmondani, mi nietzsche következménye. az kétségtelen hogy van neki. erről már korábban beszéltünk, és én ugyi mondtam hogy nekem nem tartozik éppen a kedvenceim közé, de azt gondolom mindenképpen érdemes némelyik művének az ismerete, mert valamennyit abból is le lehet szűrni. de hogy miatta közelebb kerültünk a materializmushoz... nem tudom. azért én azt veszem észre, hogy van némi "anti-materialista" reneszánsz ma is. és nem is baj hogy van.
mellesleg egy olyan szerző is, mint habermas, aki igencsak marxista nézőpontból közelítette meg mondjuk a különböző "kultúraharcokat" és hasonlókat, asszem legutolsó tanulmányában fogalmazta át korábbi felvetéseit és azt kellett mondania, hogy bizony nem mindent lehet innen meghatározni, és bizonyos tudati háttérműködések az anyagtól függetlenül működnek...
[előzmény (101)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére