Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Gyurcsány
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Jó lesz-e, vagy nem?

Elejére << Előző < ... 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 ... > Következő >> Végére

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-29 11:43:03 (395)
Nos, igen, a magyar gazdaság motorja tartósan valóban csak az export lehet, és valóban magas a 9%-os kamat, de egy éve 12,5% volt. Egy év alatt nem nagyon szokott sehol máshol sem többet csökkenni. A szociális kiadások rászorultsági alapon történő juttatássá alakítása az Szdsz követelése, mint ahogy kb. minden amit írsz. A közalkalmazottak száma valóban nagy, de véleményem szerint inkább a köztisztviselők számát kéne csökkenteni, amit be is ígértek. Kb. így nézett ki: volt száz ember egy hivatalnál, kirúgtak 10-et, majd felvettek 15-öt. Egyébként pedig az állam leépítésének neoliberális ideológiája szép, ám a valóságban sem Reagen, sem Thatcher alatt nem csökkent az állami szerepvállalás aránya. Ja és mondjuk a félig-meddig állami tulajdonú mol vagy matáv több profitot termel, mint bármelyik piaci vállalat. Egyébként meg nem ezen vállalatok privatizációjával van gond, hiszen az állam tényleg rosz tulajdonos. Azonban az egészségügy és a közszolgáltatások privatizációja nem célszerű. (Csak példaként jegyezném meg a dél-afrikai vízprivatizációt, melyenk eredménye egy kolerajárvány, majd újraállamosítás lett.) A valutaspekuláció ellen pedig kiváló ellenszer -noha nem szeretem az attacot- a Tobin-adó bevezetése. Persze ez már nemcsak Magyarország ügye... Ja és ha a jegybanki alapkamt magas az fékezi az inflációt, és mellesleg növeli a munkanélküliséget és csökkenti a gazdasági növekedést. Ja és remek dolog a népszabadságból vagy a világgazdaságból, esetleg az indexből tájékozódni, de azért nem biztos, hogy minden állításukat készpénznek kell venni.

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-27 21:21:43 (394)
Ha gyenge a nemzeti valuta, akkor azonos külföldi tőkével működő vállalatnak a nemzeti valutaromlás miatt az adott országon belül többet ér a tőkéje, igy nagyobb beruházásokat tud megtenni. A cégek pedig ott telepednek le, ahol a lehető legkisebb tőkéből a lehető legnagyobb létesitményeket tudják létrehozni, azaz ahol többet érnek el ugyanannyi befektetéseel. Ez egy nemzetnek azért jó, mert a befektetés munkalehetőségekkel is jár.
Ilyesmivel szoktak általában indokolni. Ha magas a forint, akkor a vállalatok kisebb eséllyel kezdenek majd pont itt vállalkozni.
Ezt természetesen más is árnyalja, pl.: az adókedvezmények, stb...

Valami ilyesmi indoklást képzelek el én.
Az meg, hogy "nőtt a forint árfolyama", abból mi meg úgyse érzékeltünk semmit, mivel a hazai nagykerek emiatt nem csökkentettek árat, viszont ha csökken, akkor rögtön növelnek, hogy a ló fasza kerülne az ánuszukba. Az összes kereskedő köcsög. Lop ahol és akitől csak tud.
[előzmény (393)]

apunkválasz erre | e-mail - 2005-01-27 21:07:48 (393)
Azt soha meg nem értem, hogy mért jó egy nemzetnek, ha szar a pénze.

Ezt az export dolgot igen, de az a véleményem, hogy ennek nem az árfolyampolitika a kulcsa. Hanem az az egyszerű dolog, hogy a szerencsétlen magyar termelő és exportálni akaró vállalkozótól nem kell annyit ellopni a büdös államnak, hogy teljesen lehetetlenné tegye, miközben a szomszédaink röhögnek és árasztják ránk a fos árujukat.

apunkválasz erre | e-mail - 2005-01-27 21:02:36 (392)
Peti, 30 éve azt ugatják, hogy majd akkor lesz jó egyszer, ha most egy kicsit rossz lesz.
Unalmas szöveg. Szarok az egészre. Nekem rossz a gyenge forint, mert devizahitelem van, meg a bótba is felmennek az import árak, meg minden árak, stb... És szarok az egész gazdaságra nem értem és nem érdekel, hogy erről ki mit rizsál... Az engem soha nem győz meg, hogy az lesz a jó nekem, hogy most éppen rossz. Hogy kevesebbet ér a pénzem... Szarok az exportőrökre... Nem is érdekel az egész nyilas-duma...
Nem érdekel a magyar gazdaság állapota, felőlem össze is omolhat az egész, alig várom, ezzel "fenyegetnek" 25 éve. Lássuk milyen, kijöttek ebből a jugók is, pedig még egymást is irtották meg jól le is bombázta őket az USA... Ha ezt a gazdaságot meg rombadönti a kisemberek egy kicsikét jobb élete, akkor dőljön is...
Vonja el az összes szociális juttatást, így sem kapok semmit, de adja azt a fizetést, mint az EU-ban. Én olyan cégnél dolgozom, amelyik mindent "nyugati áron" ad el. Nekünk meg adják az "üzbég" fizetést...
[előzmény (389)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-26 10:18:30 (391)
ja.
[előzmény (390)]

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-25 23:06:26 (390)
http://index.hu/politika/belfold/gyurcs3661/

Azért ezek elég kinos tévedéseknek hangzanak szerintem...

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-25 12:40:18 (389)
ha "holisztikusan" nem is látom át az egész gazdaság rendszerét, ahogy ez neked már kisujjból megy, de a következőeket tudom:

-a magyar gazdaság motorja az export és a külföldi tőkebefektetések.
a magyar elosztó rendszer tökéletesen elvault, szociálisan egyenlőtlen osztogató (tehát inkább baloldali), melyen semmilyen kormány nem mert még változtatni.

mi lenne a megoldás? a szociális rendszer alapvető megreformálása, kizárólag rászorultsági alapon, jövedelemarányos szociális kiadások.

ki meri felvállalni?

-elképesztő, hogy a közalkalmazottak száma kishazánkban meghaladja a versenyszférában dolgozók (akik valójában profitot termelnek), ilyet egyetlen állam sem tud produkálni, és ez a szitu irtózatosan hátráltatja a gazdaságunk versenyképességét

megoldás: nagyon komoly elbocsátások a közszférában (el sem tudjátok képzelni mennyi semmirekellő kvázi munka nélküli kizárólag reprezentatív állásban dolgozó ember veszi fel a nem kevés fizetését, plusz a GARANTÁLT 13. havit is. plusz az összes egyéb juttatást, mely kizárólag a közszférában dolgozóknak jár (vajon miért csak nekik?)

ezt ki meri felvállani?

-a mesterségesen erősen tartott forint
hihetetlen gazdasági károkat okoz, a magyar gazdaság motorját képező exportvállaltok versenyképességét csökkenti, felborítja külker egyenlegünket, felsleges importot generál, ergo növeli a fogyasztást, ergo pörgeti az inflációt.

megoldás, a forintot azonnal kb 260 EURO/HUF as árfolyamparitáson belőni és szűkíteni az intervenciós sávot, legalább is annak alsó limitjét

tudom sok (főleg külföldi, elsősorban londoni elemzők) mondják, hogy a magas banki alapkamatnak köszönhető, hogy a folyó fizetési mérleg hiánya kb szinten tartható, de egyrészről ezek a külföldi elemzők túlságosan távol vannak magyarországtól, hogy a helyi viszonyokkal tisztában legyenek, másfelől anyisszor, de annyiszor lőttek már mellé, hogy él a gyanú, ezek tulajdonképpen spekulánsok akik a devizapiacon rövidtávú ügyleteken játszanak a forinttal.

nota bene geci érdekes, hogy a banki alapkamat 9%, míg a MNB által prognosztizált infláció 4,6%....
na, ezt hozd össze gyorsan. Ez semmi másra nem jó, minthogy Magyarországon csak a geci devizatőke áramoljon, míg a zöldmezős, tehát tartós beruházások (melyek ösztönzésére kurvára át kellene gondolni az adópolitikánkat, a teljesen elcseszett társasági adót megszűntetni, logikussá ás átláthatóvá tenni az egész adórendszert) inkább a szomszédos országokba vándoroljanak.

az egész szociális ellátórendszer az összeomlás küszöbén van nem csak nálunk, de egész nyugat-európában. a társadalom elöregszik, egysre több a szociális kiadás, a gazdasági növekedés meg gyakorlatilag a padlón van.

remek dolog, hogy magolod a könyveket, szeded fel az elméleti definíciókat, de a gyakorlat teljesen más.

az meg, hogy a kormányfő mit kommunikál az egy dolog. ést végre, ő nem gazdasági szakemberekhez beszél, hanem az átlagmazt kellene megértened végre ,hogy ő nem gazdasági szakemberekhez beszél, hanem az átlagmagyarhoz akik az egész gazdaság működéséből annyit értenek csupán, hogy elbocsátás, rossz, gázáremelés rossz, nyuddíjemelés jó, béremelés jó.
és erre a hatalomért lihegő mindenkori ellenzék igen tudatosan (utánam a vízözön alapon) nagyon keményen rá is mászik.

erről van itt szó, nem többről és nem kevesebbről.

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-25 11:08:31 (388)
Nem vagyok bölcsészhallgató.
Hallottál már Joseph StiglitzrQl vagy Amartya SenrQl? Mindketten Nobel-díjas közgazdászok és képzeld nem hisznek a jólét lecsorgásának az elméletében, továbbá bírálják a neoliberális paradigmát.
Egyébként nem árt tudni, hogy pl.: Milton Friedmann csupán egy populista demagóg, továbbá az Q nagy elQdje Adam Smith is kicsit félre van értelmezve manapság. Ja és te biztos átlátod holisztikusan az egész gazdasági szerkezetet, de felhívnám figyelmedet, hogy én nem a magyar gazdaság szerkezetérQl írtam, hanem a kormány gazdaságpolitikájáról. Az hogy tudod, hogy nemcsak mikro-, de makroökonómia is létezik nagyszerq, azonban a neoliberalizmus gazdaságpolitika mikroökonómiai alapokon nyugszik. Egyébként meg miért is lenne rosz, ha a baloldal vezére a GDP növekedésén kívül más szempontokat is figyelembe venne vagy nem lenne háborúpárti? EttQl miért nyerne a fidesz? Érdekes Schröder és Zapatero egyaránt háborúellenes programmal nyert választásokat.
Tony Blair szintén neoliberális, de baloldali mázzal leöntve.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-24 08:49:12 (387)
te valami bölcsészhallgató vagy politológia szakon?
kiváló mintáját adod a szigorúan elméleti alapokon nyugvó politikai látásmódnak.

ha olyan politikai vezetője lenne a baloldalnak, mint amilyent te megálmodsz, akkor viktor király elégedetten ülhet a babérjain, kampány nélkül menetel a trónra.

állítólagos gazdasági okfejtésehez köthető röhögőgörcsre azért még gyúrjál, nehogy te találtass nevetségesnek.
ugyanis ha gyurcsány kijelentései (ahogy ezt egyébként a megjegyzésedből sejteni lehet) a gazdaság (és nem egy vállalat) szerkezetére vonatkoznak. arra bajosan lehetne mikoökonomiai alapokon szert tett ismeretekkel gúnyolódni de fél év makró is nagyon kevés ahhoz, hogy te bármi is átláthass.


nem mellesleg, akkor tony blair, szigorúan elméleti alapon, milyen politikus?
[előzmény (380)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-24 08:20:41 (386)
igen, én láttam azt a vitát...
nekem az jött le, hogy a stúdióban gyurcsányon kívűl vagy mindenki be volt baszva, vagy a baloldal orbán viktora meglátogatta duray és tőkés bácsikat lipótmezőn...
nem kedvelem különösebben a baloldal orbánviktorát, de tőkés és főleg duray olyan minősíthetetlenül ostoba demagóg faszok, hogy arra szavakat találni képtelenség.
[előzmény (378)]

© spunkyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-24 00:13:12 (385)
vagy felutazik hozzám ;) aztán másképp:)
Na akkor holnap csináld meg léccike Bolondom:)
Nameg sms:)
[előzmény (384)]

© DontDRINK&Drive!SMOKE&FLYválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-24 00:06:45 (384)
Akinek nem jo a messengere az már csak a politikában élvezheti a kki az este nyugis óráit.... :D
[előzmény (382)]

© spunkyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-23 23:51:55 (383)
ja amúgy jaja eggyetértek
[előzmény (380)]

© spunkyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-23 23:51:20 (382)
hogyafaszomba lehet késő este polgecizni?????????????? ÁÁÁÁÁÁÁ

© DontDRINK&Drive!SMOKE&FLYválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-23 23:48:40 (381)
hmm igazad van...........
[előzmény (380)]

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-23 23:43:23 (380)
Nos elmondom szerintem mi a baj Gyurcsány politizálásával: Gyurcsány neoliberális és technokrata, ezenkívül demagóg. Az, hogy ő ma a hivatalos "baloldal" vezetője az egész ország szégyene. Merjünk baloldaliak lenni című cikkében szinte másról sem beszél, mint a modernizációról, nyilván azért, mert szerinte a jobboldaliság az avítt konzervativizmussal egyenlő és ezért a modernizáció baloldali érték. Fel sem merül benne, hogy a technológia fejlődése milyen negatív szociális vagy ökológiai tényezőkkel járhat. Egyértelműen gazdaságcentrikus, ami egy baloldali politikusnak nem áll jól. Különösen az a fajta, ökonomizmus bántó, melyet Gyurcsány képvisel, nevezetesen a legfőbb érték a GDP növekedése, akár úgy is, hogy az egyenlőtlenségek növekedésével fizetjük meg ennek az árát. Baloldali politikusként háborúpártinak lenni szintén nem jó ómen -legalábbis számomra. A közgazdasági okfejtései fél évnyi mikroökonómia és egy kis gondolkodás után már nevetségesek, de hála annak, hogy az ország lakossága egyáltalán nem ért a gazdasághoz, továbbá a sajtó pozitívan tálalja ezeket a leghatásosabb "szakmai", "hozzáértő" megnyilvánulásokká válnak. Pedig az egész csupán egy rendkívül egyszerű közgazdasági tolvajnyelvbe foglalt demagógia. Nyilvánvaló, hogy ha az ember megtévesztő egyszerű példákkal dúsítja ezt az ökonómiai szókészletet, melyet az átlagember nem ért könnyű kialakítania a "felelős vezető" imidzset. Gyurcsány akkor van a toppon, ha vitapartnerei nem értenek még minimális szinten sem a gazdasághoz, hiszen ekkor -köszönhetően jó kommunikációs készségének- el tudja hitetni, hogy ellenfelei infantilis bolondok, csupán azért, mert nem járatosak abban az ország irányításának szempontjából kétségkívül fontos, de korántsem kizárólagos jelentőségű tudományban amiben ő. Persze már minimális jártasság elegendő ahhoz, hogy az ember észrevegye, hogy az az utilitarista gazdaságpolitika, amit Gyurcsány csinál totálisan figyelmen kívül hagyja a gazdasági döntések minden nem gazdasági hatását -legyen az társadalmi, természeti vagy éppen kulturális, egészségügyi vagy bármi más.
[előzmény (370)]

© htlecsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-23 18:31:15 (379)
Én megmondom őszintén minidg Tpeti üzenetei várom :) 90%-ban vicces amiket ír :) (ezt most nyem cinizmusból írtam) :)

© Hubhunterválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-23 15:41:28 (378)
Szvsz Gyurcsány egy hiteltelen ember és az én szememben is egy szar alak. Folyton olyan témákat boncolgat, amiket 1Xerűen nem tud hitelesen kommunikálni, mint pl. egyszerű emberek boldogulása, jusson több a családoknak.. Ezek a dolgok nevetségesen hangzanak az ő szájából és nem tud neki az ember hinni. Aki látta a Gyurcsány vs. Duray, Tőkést tudja miről beszélek..

© bakis_csajválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 23:18:59 (377)
pff
[előzmény (376)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 23:15:29 (376)
A fiatalságtól/új generációtól, hogy próbálják meg összetettségében szemlélni a dolgokat. Nem arról van szó, hogy ne utáld, hanem hogy üres fejjel reflexből ne írogass indulatos dolgokat, mert nincs értelme.
[előzmény (375)]

© DontDRINK&Drive!SMOKE&FLYválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 22:40:56 (375)
mitől nem vársz mást??? tőlem? vagy mi??
[előzmény (374)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 22:35:50 (374)
Hát én már nem is várok mást.
[előzmény (373)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 22:30:09 (373)
meglehetősen egyszerű
[előzmény (372)]

© DontDRINK&Drive!SMOKE&FLYválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 21:42:28 (372)
Az én véleményem h Gyurcsány egy fasz.... de nem igazan akarok beleszolni de az összes politikus az csak vmelyik nagyon nagy fasz van amelyik kisebb.........---> de ez csak 1 1szerü vélemény

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 21:37:29 (371)
Nos ha az új generáció csak erre alapoz, akkor itt súlyos problémák lesznek.
[előzmény (369)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 21:36:41 (370)
Tudod nem kell azért szerintem fórumozni, hogy valaki szidjon valakit. Egyszerűen nincs értelme, nincs információértéke. Annyit tudsz meg belőle, hogy az illető utál valakit. És akkor mi van? Te mért nem írogatod, hogy mondjuk utálod Kunbélát vagy mittudoménkit?
Ha valaki a véleményét akarja elmondani, és ez egy szidalmazásban kimerül, akkor az bizony hülye. Kritizálni máshogy is lehet, mondjuk elmondani, szerinte miért nem helyes a politizálása stb.
Csak ennyiről van szó.
[előzmény (366)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 19:52:07 (369)
nézd, valahol el kell kezdenie az új generációnak is. :))
[előzmény (368)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 19:48:04 (368)
bizony, akárcsak a mi kis nyuszikánké, de hát kinek a papné, ugyi. :)
[előzmény (367)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 19:46:56 (367)
Östenem, már a freeforumos időkben is nagyon gáz volt ez a szöveg.......
[előzmény (360)]

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 19:19:32 (366)
Nem értem, ha Gyurcsányról egyszerűen nem lehet mást mondani, mint hogy köcsög, akkor ezt a véleményt miért kell letorkolni, hogy miért, te több vagy?, vagy azzal, hogy ezt már mindenki elmondta?



Elejére << Előző < ... 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 ... > Következő >> Végére