Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Gyurcsány
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Jó lesz-e, vagy nem?

Elejére << Előző < ... 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 ... > Következő >> Végére

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-09 11:55:33 (305)
majd válaszolok hosszabban, de most meló.
[előzmény (302)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-09 11:53:13 (304)
majd te döntöd el, hogy ki a magyar, igaz?
[előzmény (303)]

© mr. Koxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-09 10:11:17 (303)
na itt vagyok megint. úgy látom Magyarországon 1.5 millió magyar van csak. sebaj. de ugye ezek után az mszp nem veri arra magát, hogy 16 millió magyar van? se a fidesz. szégyen. birka nép.

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-09 09:57:06 (302)



1. A kényszerről. "szadesz, meg a maszop, már a kezdetekttől fogva mondta, hogy ezek álkérdések, ráadásul nem időszerű, egy ilyen népszavazás semmit nem old meg" Tehát ha jól értelemzem, ők is is kényszerből válalták fel a nemet. Ahhoz pedig hogy az igent válalta fel a Fidesz: írtad, szerencsétlen volt a kérdés (és ezért a Munkáspárt aludas). A Fidesz féle törvény ha jól emlékeszem alapítványokban és KHT-kben gondolkodott, nem szabadvásárban. Döntéskényszer volt, és a szerintük kisebbik rosszra szavaztak, valszeg részben a konfrontáció felvállalása miatt is.
Az összebotrulásról már írtam. Szerintem szűklátókörűség folyamatosna ezt hangoztatni. Ezek szerint egy adott kérdésben nem működhet együtt senki, akiknek egyébként telejsen más a világnézete (és épp a kérdésfelvetésben látszik, hogy teljesen máshogy állnak a dolgohoz). Az a Fidesz hülyesége, hogy ráültek végül a dolgora, mert nyeregben érezték magukat A másik dolog, hogy nem hiányzott sok szavazat). Pedig az lenne a normális, ha meghatározott porblémák mentén lehetne egyzetetni. De ez csak az idealizmusom. A másik, amit szeretném ha nem vennél személyes támadásnak: szerintem az SZDSZ-nek van a legkevesebb morális alapja ezt állítani fő kampánytémává, hogy komcsikkal áll össze a fidesz. Még ha így is lenne, ők legalább az egyenesebb fajtával állnának össze, nem pedig az oppurtunista brigáddal.
Innentől személyeskedés :) : Te simán lefidesznyikezel valakit, ha az ennyire nyilvánvalóan pártvéleményt formál, Mr. Kuncze-fan.

A kapányról. Ne felejtsd el, hogy az Szdsz esetébe ez az ért elég célirányos és költséghatékony megoldás (a szavazóbázis Internethasználó, városlakó értelmiségi). Az MDF sem kampányolt sokkal többet. Ibolya például el is húzott ausztráliába a kapmányfinisre.


"végül is mindegy, sikerült úgy eltapsolnunk többmilliárd adóforintoit, hogy semmi erdeménye nem volt, plusz magunkra haragítottuk szinte mindenkit, aki eddig még szimpatizált velünk."

Ez sajnos igaz.
[előzmény (288)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-08 21:57:47 (301)
Az ausztrálról majd a bortopikban bővebben.

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-08 21:45:58 (300)
Még annyi, hogy én ezt az eredményt szégyenletesnek tartom az egész magyarságra nézve. Meg volt a lehetőségünk, hogy felülemelkedjünk pártokon, határokon túli szervezeteken és csak a magyarokra gondoljunk.
Ha nem, hát nem. Meg is érdemeltük Trianont. Megyek bontok is egy jó kis dél-ausztrál száraz vöröset, a magyar gazdák meg azt csinálnak a borukkal, amit akarnak. :-)

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-08 21:41:02 (299)
Ez is lehet, hogy így van. De én azt mondom, hogy a gyűlölet nem lehet vezérlő eszme (a fidesz iránti, de semmilyen), amikor most másról volt szó. Ha ismeritek a kérdést és gondolom igen, akkor majd látjátok, hogy szépen a népakarat nélkül (hisz érvénytelen volt) szépen meg is fog valósulni. Már kezdik is a kedvezményes honosítással. Csak azt akarták, hogy ők, az mszp csinálja meg. Szépen meg is fogják, aztán azt mondják, lám-lám, a ronda fidesz szembefordította a magyarokat, mi meg szépen megadunk mindent nekik.
Még az is lehet, hogy ez többe fog kerülni...
[előzmény (297)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-08 21:36:11 (298)
Egyetértek veled, Peti, ebben is. De azért mondom, hogy a "megosztást, a határonkívüliek szembefordítását" velünk, nem az Orbán produkálta, hanem az mszp. És hidd el, hogy az emberekre nagyon hatott ez a pénzezős propaganda. Mert mi más hatott volna. Hogy "lenyomjuk az Orbánt"? De ez sem jó válasz most.
[előzmény (296)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 18:58:07 (297)
Ha Orbán politikai kalandorságnak titulálta a kezdeményezést, akkor csak nem ő bújtotta föl az aláírástgyűjtőket.

az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy a népszavazást támogató aláírások akkor kezdtek el számottevően növekedni, mikor a fidesz az addigi politikájával szakítva, hirtelen felindulából mégis a szavazatgyűjtés mellé állt. (MN cikk, hajrámao.hu-n közzétett felhívás, stb.) és ne feledjük azt sem, hogy fidesz tette ezt úgy, hogy az mvsz-t szinte meg sem jelentette sehol, hagyta, hogy az emberekben az tudatosuljon, ez a dolog hozzájuk köthető.
[előzmény (295)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 18:53:06 (296)
Hogy a fidesz fordította az igen-pártiságával? Ezt meg én megint nem értem. Vagy nem figyeltem. Nem az mszp és az szdsz biztatott a nem-re? És a határon kívüli szervezetek kivétel nélkül (az RMDSZ is) az igen mellett voltak?

nem. nem fordított semmit, hisz a szavazás eredménytelen volt. csak annyit akartam volna mondani, hogy majd 350-400000 elvileg jobboldalit nem tudott megszólítani, akik kötve hiszem, hogy a maszopos szórólapoktól berezelve nem mentek el szavazni, vagy szavaztak nemmel. pláne, ha igaz, amit sok helyen említettek, hogy szép számmal mentek el "igenes" baloldali szavazók voksolni.
[előzmény (293)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-08 17:15:34 (295)
Ha Orbán politikai kalandorságnak titulálta a kezdeményezést, akkor csak nem ő bújtotta föl az aláírástgyűjtőket. (Valszeg. azért gondolta ő is, mint én, hogy a nép még éretlen arra, hogy erről dönteni legyen képes, én megtoldom, hogy erre képes legyen igent mondani és ne hallgatni az ellenzők filléreskedő huhogására.)
Viszont, ha ez megtörtént, egy ország kormánya sem állhatott volna "fidesz-ellenes" politikai okokból a nem oldalára.
Ráadásul meg most ők találják majd föl a spanyolviaszkot.
[előzmény (292)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-08 17:09:22 (294)
Te nem olvastad, hogy mi volt a feltett kérdés a népszavazáson.
[előzmény (282)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-08 17:06:08 (293)
Hogy a fidesz fordította az igen-pártiságával? Ezt meg én megint nem értem. Vagy nem figyeltem. Nem az mszp és az szdsz biztatott a nem-re? És a határon kívüli szervezetek kivétel nélkül (az RMDSZ is) az igen mellett voltak?

A többi bizony igaz. Orbán kurvára nem mozgatta meg a "híveit". Vagy pedig nincsennek is hívei, max. a pártja. Vagyis választópolgárok vannak, akik erre vagy arra a pártra vagy egyikre sem szavaznak. Akik egy népszavazáson is így-vagy úgy vagy sehogy nyilvánulnak meg. A kampányok meg arra vannak, hogy befolyásolják ezeket a választópolgárokat. És ők befolyásolódnak is. Az mszp bíztatott a nemre és a távolmaradásra is úgy emlékszem. És nagyon hatásosan, mert, teljesen anyagi kérdést csinált az egészből.

Kurva érdekes, most meg a honosítással kapcsolatos könnyítéseket pont az az mszp javasolja, aki eddig a betelepülők özönével fenyegetett. De a kettős állampolgárság nem, a honosítás meg pontosan az idetelepülést jelenti. Tehát a megkönnyített honosítási eljárással (ami valóban nagyon szemét módon bánik jelenleg a határonkívüli magyarokkal is) arra ösztönzi majd őket, ha magyar állampolgárok akarnak lenni, akkor települjenek Kis-Magyarországra. Vagy mi van?
[előzmény (284)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 16:13:00 (292)
a korházt kényszerből? kényszerből felvállalni egy igent? miféle kényszer vezérli a fideszes fjúkat, hogy az őskomcsikkal szövetkezve /ötletét lenyúlva (a kívánt rész aláhúzandó) vállaljanak fel egy olyan dolgot, ami nekik valójában nem is tetszik?

a káp iránti igényt, valamint az mvsz népszavazási kezdeményezését meg maga viktor illette politikai kalandorsággal, igaz, akkor még miniszterelnök volt.


tudom, hogy te is utaltál rá, de egy banner elhelyezése az indexen, nem nevezhető kampánynak. mondjuk semmiben nem hasonlítható össze (a ráfordított költségek tekintetében többszörös nagyságrendi eltérések vannak) egy konkrétan felépített kampánnyal, mely az újsághirdetésektől kezdve az óriásplakátozásig, a polkörök bevonásától, a viktor turnéig magában foglalt minden ismert fideszes elemet.

végül is mindegy, sikerült úgy eltapsolnunk többmilliárd adóforintoit, hogy semmi erdeménye nem volt, plusz magunkra haragítottuk szinte mindenkit, aki eddig még szimpatizált velünk.
[előzmény (290)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 15:27:43 (291)
"vagy a munkáspárt hallgatólagos támogatásval megszavazott törvény a parlamentben, akkor :). "

vagy ha a munkáspárt bejut a parlamentbe:)

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 14:12:39 (290)
abban nem értek egyet, hogy a Fidesz kapmánya profi volt. Épp azért, mert eg yjól beváltnak hitt strtaégiát követnek, ami megcsontosodott.
Viszont nekik fel kellett vállaniuk a két igent. A kórházasdit mondjuk szvsz kényszerből, mert tudtommal anno az ő kórháztörvényük sem volt konform ezzel a kérdéssel telejsen...
Mindegy nem ez a lényeg.
A szadesz nem kapmpánoylásáról annyit, hogy nem tudtam az indexet anélkül megynitni az utóbbi másfél hónapban, hogy ne bukkant volna fel a banner a konzervatív/liberális szavazatokat számoló kérdőíves bannerük. Persze ez nem óriásplakát, de azért... A maszopról szóltál.

A végeredmény értékelésben igazad van, haszonhúzás ügyileg legalábbis. Másrészt viszont nem hiszem, hoyg ez arról szólt, hogy a Fidesznek mozgósiítania kell 2 millió embert. De lehet azért, mert idealista vagyok.

a munkáspárt fidesz összefogása kedvenc liberális vesszőparipám és szerintem egy butaság. Majd ha lesz Fidesz-Munkáspárt koalíció, vagy a munkáspárt hallgatólagos támogatásval megszavazott törvény a parlamentben, akkor :).
Alapvetően persze létezik ilyen kettősség, de ez szerintem a pártoknál nagyobb volumenű folyamat. A múltkor láttam egy olyan vitát, ahol egy marx-párti szociológus és alapvetően konzervatív, nemzetben gonodlkodó környzetvédők oszottták a globalizációt - meg egymást.




[előzmény (288)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 13:53:41 (289)
Baze, én tényleg nem értettem, hogy miről beszélsz, de leesett. Hogy betelepítik oda a románokat. Arra a #282 számú, apunknak címzett beírásom a válasz.
A stílusom miatt bocs, de szolnoki vagyok, aljas módon kötözködök, és kisfejszével a fejem alatt alszok.:)

[előzmény (287)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 13:41:12 (288)
igen sok közös vonás van, szerintem nagyon is helytálló az összehasonlítás.
ha a kampány szemszögből nézzük a dolgokat, akkor láthatjuk, hogy a fidesz egy nagyon profi, előkészített, jól felépített többszörösen kipróbált és erdményesnek mutatkozó stratégiát követett.

a kampány felépítése technikai kivitelezése tökéletesen megegyezett a 2002-es parlamenti választásnál tapasztalttal, ami nem véletlen, hiszen kétmillió embert kellett volna mozgősítani, és ebben a fidesz nagyon nagy tapasztalatokat szerzett már az utóbbi időben.
ez az egész választási hadjárat azért volt fontos a fidesz számára, mert az eu parlamenti választások után elért hihetelen népszerűségük, az utóbbi időben igen jelentősen megkopott. kellett egy győzelem (és itt most jegyezzük meg: teljesen mindegy, hogy miben, a ht magyarok kérdése ebből a szempontból indifferens volt) ami nem jött össze...

képtelenség amit állítasz. a szadesz, meg a maszop, már a kezdetekttől fogva mondta, hogy ezek álkérdések, ráadásul nem időszerű, egy ilyen népszavazás semmit nem old meg, és beláthatatrlan következményei lehetnek. ezek után nyilván ki kellett állni a napra, a maszop behúzta két nemet és csinált egy nevetséges, ótvar, szintén demagógiára épülő kampányt, míg a szadesz nem kampányolt ,de ha az álláspontjukról kérdezték őket, ők is a nem mellett voltak.

mi lett a végeredmény, kinek a számításai jöttek be? a fidesz mindkét kérdésben nem volt képes elégséges a tömegeket felsorokaoztatni maga mögött, míg a kormánypártoknak nem kell a két felvetéssel tovább foglalkozni, lekerült a napirendről. és pontosan ez az, amit ők szerettek volna.
mi történt a másik oldalon? a mozgósítás nem jött be, a mindkét témában hatalmasat preceltek úgy, hogy orbán nyelőtte nyiltan kijelentette, elgondolkodik a folytatáson, ha a népszavazás nem lesz eredményes.
külön említésre méltó és talán a jövőbe mutató a példa: a munkáspárt/fidesz összefogás, talán nem is akkora képtelenség, mint ahogy azt először gondolnánk.
[előzmény (285)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 13:26:02 (287)
most azon filózom, hogy magadat tetteted hülyének, vagy engem nézel hülyének, hogy elhiszem neked, hogy nem értetted, mire vonatkozott az amúgy költői kérdésem

nem fogok belemenni egy olyan hülyeségbe, hogy napokon keresztül magyrázom azt az egyértelmű két sort és te meg közben megpróbálksz lealázni

régóta olvaslak már ahhoz, hogy ne menjek bele egy ilyenbe

Tpetivel, ha nem is értünk sok mindenben egyet, legalább kultúráltan lehet véleményt cserélni

maradjunk abban, hogy szerintem nagyon is értetted, mit akartam mondani, ha tényleg nem, rágd át párszor, ha azután sem érted, hát így jártunk
[előzmény (286)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 13:20:52 (286)
Mi a lényeg? Mert ezek szerint tényleg nem értem. Azért mondtam cigányt (a román és a cigány az én szókészletemben nem egymással helyettesíthető fogalmak), mert az én esetemben erről van szó. De mi felett siklottam el?
[előzmény (283)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 13:19:14 (285)
nem szeretem ezeket a számbűvészetet, ez redukcionista megközelítés, szerintem. Egyrészt nem lehet összehasonlítani egy ilyen elbaszott kérdésekre épített szavazást egy parlamenti választással.
Másrészt hihetetlen nagy vereség ellenére mindkét kérdésben (ha az egyikben épphogy is) a kormányoldal húzta a rövidebbet.
A lábukkal szavaztak az emberek dumát meg már akkor szarnak tartottam, mikor a Fidesz mondogatta az EU-voksolás után.
[előzmény (284)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 13:14:39 (284)
amikor az mszp oldalnyi hirdetésekkel riogatta (és mint látszik - sikerrel) a népet, a válasza az volt, hogy "most már vége a háborúnak".

na, itt az idő, hogy megálljunk egy percre. persze, a végtelenségig áltathatjátok magatokat, ha nektek ettől könnyebb, de a helyzet a következő:

az utolsó nem hiszterizált parlamenti választáson, 1998-ban, viszonylag alacsony részvétel mellett a "jobboldali" pártok kb. 2,3 millió szavazatot kaptak.

2002-ben 2,5 milliót (a MIÉP-pel együtt, a Centrumot nem számítva.) nem hinném, hogy ez a bázis azóta csökkent., sőt, a közvéleménykutatások a "jobboldal" nagy fölényét mutatják. a "jobboldali "pártok azt hirdetik, hogy rájuk a nemzeti érzelmű emberek szavaznak. (és ezenfelül még vannak "jó", nemzeti érzelmű baloldaliak.) ebből most 2 milliónak kellett volna elmennie szavazni, helyette elment 1,5 millió.

kizárt dolog , hogy néhány újsághirdetés ("baloldali lapokban"), meg a "jobboldalon" nem túlzottan népszerű kormánypárti politikus néhány tévéfellépése 2,3-2,5 milliós bázisból ekkorát le tudott volna harapni . vagy ha igen, akkor nagy bajban van a jobboldal.

az derült ki, hogy Mo.-n ennyi ("jobboldali szemszögből) nemzeti érzelmű, vagy ("baloldali" szemszögből) a nemzeti propagandára fogékony választópolgár van. nem derült ki se több, se kevesebb. persze lehet tovább áltatni amgunkat és a tényeket nem tudomásul venni.

mert ez bizony akárhogy is nézzük, hihetelenül nagy vereség volt a fidesz számára. de a legnagyobbat megint mi szoptuk, hisz most már sikerült az itthoni magyarok megosztásán túl a ht magyarokat is ellenünk fordítani.
[előzmény (278)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 13:10:12 (283)
kurvára félreértettél

azért mondtam románokat mert erről volt szó, de lehetnek ezek akármilyen nemzetiségűek a lényeg a lényeg marad, ami felett szépen elsiklottál
[előzmény (280)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 12:50:16 (282)
"hogy hányféle brit útlevél létezik és ez nem jár semmilyen szociális ellátással"

Nem először, de ismétlés a tudás anyja:
Akkor végülis, ha ennyire jól felkészült volt a MVSZ, akkor miért nem az volt a kérdés, hogy "minden vízbe mártott testre igaz-e, hogy az általa kiszorított víz súlyával megegyező mennyiséget veszt saját súlyából", amire könnyű igennel vagy nemmel felelni. Miért csak annyi volt a kérdés, hogy "igaz-e, hogy minden szart bele lehet baszni a vízbe"?

Ezt az így aljas meg úgy aljas dolgot meg szépen el kell felejteni, mert ez is felér az általad nagyon helyes módon folyamatosan elkerült trágársággal.
[előzmény (278)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 12:40:36 (281)
Jó, de az hol van?
[előzmény (270)]

© bigblackválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 12:39:54 (280)
Hagyjuk ezt öreg, nekem roma a szomszédom és halál jóban vagyok vele, engem nem rémítesz meg néhány millió románnal. Csak közlöm, hogy a románok is kétágú emberek, nem kell hozzá azbesztruha, hogy közel mehess egyhez, nem változztatja meg a tér görbületét, nem mészárol le, nem tűz ki még népszavazást sem. Csak úgy van, mint mi, alapelőítéletekkel terhelt barátom!
[előzmény (269)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 10:58:36 (279)
nagyon úgy néz ki, de meg kell hagyni remekül működik eddig a terv
[előzmény (278)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-08 10:46:52 (278)
Semmire és senkire sem gondolok.
Viszont ma reggel néztem a kereszttüzet és nagyon figyelemre méltó volt Acél Endre megnyilvánolása, aki arról beszélt, hogy hányféle brit útlevél létezik és ez nem jár semmilyen szociális ellátással és, hogy persze, hogy nem kapna itt tQlünk senki nyugdíjat, hiszen ez az EU-szabályzással is ellentétes. Erre visszakérdezett a riportalany, hogy, ezt mért nem mondta a népszavazás elQtt, amikor az mszp oldalnyi hirdetésekkel riogatta (és mint látszik - sikerrel) a népet, a válasza az volt, hogy "most már vége a háborúnak". Na ez a példa szépen bemutatja az mszp aljas (de hatékony) kampény-stratégiáját.
És még azért felhoztak egy példát - a német újraegyesítést. Biztosan sok pénzébe került a volt NSZK-nak, de szerintem senkinek sem fordult meg ott (legalábbis politikusi szinten), hogy ez ne történjen meg. És azt hiszem ezt is e jeles újságíró tette. Felettéb érdekes.
Szerintem lesz kettQs-állampolgárság, de úgy fogják csinálni, hogy ez a hatalomittas Qrült, a Gyurcsány nevéhez fqzQdjön a dolog...
[előzmény (276)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-12-08 10:28:48 (277)
Nekem meg rögtön. Mire az elsQ reagálást írtam az elsQ számot már hallgattam is. Éreztem, hogy ez valami. Annyira meg vagyok sznob én is, hogy amikor a neten megnéztem, hogy ki is ez a koma, meg kikkel is zenélt már tudtam, hogy persze, hogy tetszett rögtön - meghogy te ajánlottad :-).
[előzmény (275)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 08:09:01 (276)
Mármint ugye azokra gondolsz akik nem mentek el szavazni vagy nemmel voksoltak.
[előzmény (274)]



Elejére << Előző < ... 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 ... > Következő >> Végére