Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Abortusz
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
abortusz, avagy államilag támogatott népírtás

Elejére << Előző < ... 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 > Következő >> Végére

© Savasválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-10 23:29:00 (205)
A vallási oldalról csak annyit,hogy Heródes szerette a lepedőakrobatikát,többek között a saját szolgálólányaival.Mária egyike volt ezeknek,így az isten Heródes képében megtermékenyítette őt...:DDD
a témához:Lelkileg megértem azt,hogy egy nőnek drasztikus trauma az abortusz.Viszont Én azt gondolom,hogy ez a kisebbik rossz,ellenben azzal,ha a gyerek egy életen át érzi,hogy őt "nem akarta senki"...

© Orsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-10 21:43:29 (204)
Hunor, egyetlen kérdésre válaszolj: voltál-e már ilyen helyzetben? Voltál-e már olyan döntés előtt (vagy éppen utána), amellyel magad, leendő vagy nem leendő gyermeked és párod életét alapjaiban rengetted volna meg? VOLTÁL? Ha igen, lehet véleményed, ha tapasztaltad azt az érzést, amit ilyenkor egy nő (-de egy féri is!) átél, akkor van miről beszélgetni, és elfogadom a véleményed egy álláspontnak -ebben az esetben viszont NEKED is el kellene fogadni mások álláspontját. Ha nem tapasztaltad mindezt meg, akkor az Isten szerelmére, MIRŐL BESZÉLSZ?????

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-09 18:36:39 (203)
"Hunor: sajnos ertelmi szinvonalad a nullaval vetekszik" mondod Te, miközben saját magadról ennyit írsz: "Leírás róla: mindig reszeg vagyok." legyél büszke magadra.
Vitya az első bekezdésre nem reagálok, nem látom értelmét a további győzködésnek...
a nemi erőszakkal kapcsolatban pedig papok közt is vannak nézeteltérések. A gyilkosság akkor sem elfogadható, de azért ez az eset mégis más... És az élet Isten ajándéka, nem a nemi erőszak. ha jól emlékszem erről is volt már szó ebben a topicban, meg azt is leírtam, hogy ha az anya élete veszélyeztetett a szülés miatt, akkor lehet abortuszt alkalmazni. csak, hogy nehogy ezt is megkérdezd megint...

© daYnaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-09 09:08:07 (202)
Tiszteletem !!!

Hunor: sajnos ertelmi szinvonalad a nullaval vetekszik, soha eletbe nem gondolkodtal vagy erolteljes munkaval sikerult kiirtanod agyad minden ertelmes szikrajat?? Nyomod a demagog dumat amit innen onnan osszesdtel ,de egy hus ver novel meg soha nem beszeltel komolyan a gyereknevelesrol....
Irkajj ikabb oda ahova van sajat velemenyed..... lehet kicsit sokaig kell keresned , de hidd el meg fogja erni a keresgelest , mert mikozbe keresgelsz (annal jobb minnel tovabb) hatha gondolkozol is egy kicsit.

daYna

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-09 08:47:09 (201)
:)
mindenki abban hisz amiben akar, csak ne akarjon egy fikcio alapjan befolyasolni barkit is...

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-09 08:31:29 (200)
"minden vallás szar"
[előzmény (197)]

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 23:09:03 (199)
Kedves Hunor, az, hogy a katolikus egyház ellenzi a védekezés minden fajtáját, nem hülyeség, légy oly drága, és konzultálj a lelki vezetőddel. Egyébként az fura, hogy azt komolyan veszed, hogy Máriát az Isten lelke küldte meg egy lepattant júdeai faluban, azt meg nem, hogy az egyház kisebb hülyeségeket is állít, de mindegy. Ez tény, és nem azért, mert én mondom. Persze lehet, hogy van egy pár normálisabb, aránylag liberális pap, aki mást gondol, de a hivatalos álláspont ez.

Hogy a nemi erőszak miért Isten adománya?
Az élet szent, ugye? Isten útjai kifürkészhetetlenek, ha valakit megerőszakolnak és teherbe esik, az nyilván Isten akaratából történik, blabla, az abortusz bűn, a gyereket meg kell szülni, Isten akarata a nemi erőszakban nyilvánul meg (különben sose jött volna össze a részeg keretlegény és a féllábú ukrán parasztlány, hogy egy életszagú példával éljek, aztán lám, milyen szép fogyatékos gyerek lett a nászból).
[előzmény (185)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 19:32:29 (198)
:o))))))))))))))))

Hunor bazmeg................


:o)))))))))))))))))))))))
[előzmény (194)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 16:26:21 (197)
"Ószövetségből hiba idézgetni!"
erre irtam, hogy szerintem ugy altalanossagban mindenfele vallasbol hiba idezgetni, hogy azzal tamasszuk ala igazunkat. tudom hogy nem mondtad, ezt csak igy fontosnak ereztem leirni, ha mar ugyis arra terelodott a szo, hogy a biblia mit tilt es mit nem tilt.

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 16:21:39 (196)
mikor mondtam, hogy vedd figyelembe a bibliát?
[előzmény (195)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 16:17:31 (195)
szerintem meg mindenfele dogmat hulyeseg idezgetni vagy kovetni. el kell gondolkodni a dolgokon, merlegelni, es allast foglalni. miert kene barkinek is figyelembe venni a bibliat, aki nem vallasos?

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 15:01:26 (194)
jajj, az Ószövetségből hiba idézgetni! az a zsidók vallása elsősorban. Ugyan a Keresztényeknek is Szent könyv, de sok olyan dolog van ami az Ó és Új szövetségben ellentmondásos. Ott az Újszövetséget kell alapul venni. Az Ószövetséget különben sem szó szerint kell érteni, csak példabeszédek vannak benne, pl Noé bárkája történet...
[előzmény (186)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 08:58:50 (193)
többet ne mondj el belőle mer így úgyse értem :o)))))
[előzmény (192)]

© Mamintiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 08:55:56 (192)
hidd el,megéri ...csak nem értem miért olyan vakok benne a nők...áááááááá kiborító
[előzmény (191)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 08:43:53 (191)
az apámnak asszem megvan. majd akor az lesz a következő
[előzmény (188)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 08:43:13 (190)
válaszoltam :o)
[előzmény (188)]

© Mamintiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 08:40:16 (189)
amúgy meg ahhoz hogy mindenki maga intézze a saját életét,mindenkinek joga van...és a gyermek jövendő érdekeit,életét is figyelembe kell venni...igaz,a magzat is ember....csak még nincs tudatánál

© Mamintiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 08:39:04 (188)
szerintem meg olvassátok el Robert Merle: Védett férfiak c.könyvét...igaz nem teljesn ide kapcs...de megmutatja,hogy az emberi butaság mekkora nagy lehet,ha nem vigyázunk...

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 08:37:55 (187)
szerintem irtsuk ki az egész magyarságot abortusz útján:)

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-08 08:35:22 (186)
"És mondá az Úr:
kiknek nem jut saját asszony
ám gyermek nemzésére alkalmasságot mutatnak
azok nemi erőszak útján megtehessék ezt.
És lőn."

Ezékiel 49/12
[előzmény (185)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 21:45:26 (185)
"De ennél tovább is léphetsz: a katolikus egyház pl. ellenzi a védekezés minden fajtáját" - ez egy marhaság, de ne haragúdj ha valaki a bajtai-barangó nevű féreg elvein nevelkedik attól nem is várom el, hogy járatos legyen ilyesmiben. Egyébként mielőtt belebeszélsz marhaságokat visszaolvashatnál, mert ezt már legalább 3-szor leírtam itt...

Nem mondtam, hogy hú de jó ha intézetbe tesznek valakit, de a két rossz közül az a kisebbik.

a nemi erőszak miért Isten adománya? kitöl hallottad ezt? kifejthetnéd bővebben is...

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 20:52:41 (184)
Ha jól értem, szerinted az abortusz gyilkosság, de az teljesen vállalható, hogy egy lány/fiú összehoz három-négy gyereket, aztán vidáman bevágja őket az intézetbe. Ez nyilván se az ifjú szülőnek, se a 18 éves koráig intézetbe zárt gyereknek nem jelent lelki megterhelést, mindenki jól jár.
De ennél tovább is léphetsz: a katolikus egyház pl. ellenzi a védekezés minden fajtáját, a naptárazást kivéve (ami persze abszolút biztonságos), merthogy az gyilkosság és az Úr akarata ellen való. Következésképpen a nemi erőszak, a nem kívánt terhesség és az állami gondozás Isten adománya.
[előzmény (180)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-07 04:04:34 (183)
SZERINTEM MINDENKI VÉDEKEZZEN!
ez az a topik, ahol sosem leszek hajlandó állást foglalni.
akik meg állást foglalnak, azok remélem nagyon jól tudják, miért teszik ezt, és mi mellett voksolnak.
ahogy a válaszokat visszaolvastam, szerintem a nagyrészük nem.


© Savasválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 23:43:11 (182)
...akkor hogy Hunor ki legyen elégítve:kémcső.Nem vágyódnék se az intézet,se egy olyan család karjaiba,ahová megszülettem,de minek...

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 14:48:09 (181)
nezd meg a Ken Parkot :)
de mondom, hulye ez a kerdes. ha 2 lehetoseg kozul meg egyiket sem tapasztaltad meg, es egyikrol sem tudsz semmit, akkor tok mindegy mit valasztasz, max tippelhetsz. ha a magzat szempontjabol nezzuk, olyan ez a kerdes, mintha neked azt mondanam, hogy dontsd el, mi lennel inkabb, foldigiliszta, vagy ganajturobogar, erted? neki nincs semmi viszonyitasi alapja.
ha most kene valasztanom, akkor az onallosag... el tudnam mar magamat tartani.

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 14:34:19 (180)
akkor módosítom a kérdést, hogy tisztán értsétek: ha most eldönthetnétek, hogy inkább állami intézet, vagy meg se születsz, mit választanál? Eszembe se jutott az, hogy a magzat mit érez vagy mit gondol....
Egyébként szerintem egy 1-2 hónapos magzatnak is lehetnek akár érzései, ha ez orvosilag nem is bizonyított. de ez már tök más téma:) maradjunk az alap kérdésnél
[előzmény (179)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 14:20:57 (179)
"Vagy Ti inkább egy kis kémcsőben, vagy kukában rohadnátok??"

arra probaltam utalni, hogy tok ertelmetlen ez a kerdes, mivel abban a korban mikor az abortuszt vegzik, gyakorlatilag meg nincs kialakulva erzekeles. erted, ez olyan dolog, hogy te el tudok kepzelni, hogy milyen szar lenne vaknak lenni, de aki vaknak szuletik, az nem tudja hogy milyen latni.

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 13:59:25 (178)
ki beszélt, hogy hol, hogy éreztem magam? :DDDD

Volt egy kérdés amire megint nem válaszoltál!
Na jó tőled nem is várom el, hogy válaszolj! Részedről szép teljesítmény, hogy el tudtad olvasni amit írtam (ha félre is értetted) és reagáltál rá!
Ügyes vagy, veregesd vállon magad!
[előzmény (177)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 13:46:57 (177)
uristen bazmeg, te hulyebb vagy mint gondoltam... te hogy erezted magad apad zacskojaban? vagy anyad meheben? szerintem sehogy.

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-06 13:20:59 (176)
igazad van, de a gyilkosság semmilyen formában sem megoldás. Én inkább élnék intézetben, mint sehol. Vagy Ti inkább egy kis kémcsőben, vagy kukában rohadnátok??
[előzmény (175)]



Elejére << Előző < ... 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 > Következő >> Végére